Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70151) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
Ezígy jó lehet? (Telepítő pendrive-t készítek):
(A kérdés inkább csak a formátumokra vonatkozik: GPT és FAT párosítás).
:R

[kép]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#70152) SP4C3 válasza Weareus (#70151) üzenetére


SP4C3
veterán

Attól függ mire telepíted. Én személy szerint GPT / NTFS párossal írom ki.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#70153) pc360 válasza Weareus (#70151) üzenetére


pc360
addikt

Az NTFS-t valóban jobban szereti.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#70154) King Unique válasza Weareus (#70151) üzenetére


King Unique
titán

Ha UEFI-s gépen natív EFI módban akarsz telepíteni, akkor kell ez a beállítás. De akár az is opció, ha MBR alapon egy FAT32 fájlrendszerű pendrive-ra csak simán rámásolod a fájlkezelőben az ISO-fájl tartalmát. Annak normál esetben Legacy és UEFI módban egyaránt bootolnia kell, max. az előbbinél egyes hardvereknél szükség lehet a partíció aktívvá tételére.

Az NTFS fájlrendszer egyébként az integrált telepítőknél lehet indokolt, ha az install.wim mérete nagyobb 4 GB-nál. De a normál Windows ISO-k nem ilyenek és UEFI-s bootoláskor is a FAT32 a szabványos fájlrendszer.

[ Szerkesztve ]

(#70155) Gyick


Gyick
őstag

Hali! Arra hogy duplán kéri a pin-t bejelentkezéskor lett már gyógyír? Vagy ez nem is bug hanem vmi új feature? :DD

(#70156) buek1967


buek1967
tag

W10 Home-ról (laptop ezzel jött) szeretnék campus-os Pro-ra váltani lehetőleg újratelepítés nélkül. Nem találok megoldást. A Campusos verzió beregisztrálta magát serial nélkül az asztalimon. Hogyan fogadtathatom el a Home-os laptoppal, hogy jogosult vagyok a Pro telepítésére? Serial kimásolása, beírása nem segített, bár nem tudom, jól csináltam-e. Thx előre is.

Siemens SX1-el kezdtem 2005-ben

(#70157) Bogyó bá' válasza Gyick (#70155) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem 4 gépből (2 asztali és 2 tablet) csak az egyik asztalin jelentkezett, és a kettővel ezelőtti frissítéskor megjavult.

(#70156) buek1967: gondolom egy licenszed van, ha azt az asztalin már regisztráltad, akkor nem tudod a másik gépre is feltenni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#70158) _Andras_


_Andras_
tag

Sziasztok!

Lehet nem hiba, de windows 10re váltás után, ha alt+tabozok egy játékból a böngészőbe rommáfagy a gép X mp-ig és utána is lassú . A játék meg nem tálcára kerül, hanem fut tovább az asztalon. Az biztos, hogy régebben tök mindegy milyen játék volt és hogy mennyire zabálta a cpu-t, gpu-t ha alt taboztam minden akadás nélkül futott. Ez ellen lehet valamit tenni?

(#70159) #93794560 válasza _Andras_ (#70158) üzenetére


#93794560
törölt tag

Próbáld meg, hogy ne az ALT-TAB-ot nyomod, hanem a Start gombot a billentyűzeten! Vannak játékok, amik csak így mennek le tálcára. Utána már átválthatsz a másik programra.

(#70160) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

A felesleges lejátszóeszközöket hogy lehet eltávolítani?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#70161) Marci112233 válasza #93794560 (#70159) üzenetére


Marci112233
őstag

Vagy a CTRL+ALT+DEL aztán rámész, hogy mégse, vagy a feladatkezelőre. Az Euro Truck Simulator 2-t például így lehet tálcára tenni. Persze előtte szüneteltetni kell a játékot.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#70162) quailstorm válasza petymeg (#70160) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jobbklikk a tálcaikonon, lejátszóeszközök, aztán letiltogatod őket.

(#70163) _Andras_ válasza #93794560 (#70159) üzenetére


_Andras_
tag

Nem működik... minden programot csak egymás tetejébe rak... pedig elméletileg ha tálcára kerülne normálisan, akkor kevesebb erőforrást zabálna az adott futó program.. nem akadna szét a gép ha éppen böngésznék.

(#70164) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Biztos volt már téma, de sehol nem találom itt a topic-ban.
Elkezdtem telepíteni a 755-ös DELL gépemre a 64 bites Win10 Pro-t, de a régió választásnál nem jutok tovább mert se az egér se a billentyűzet nem működik.
Nem találtam rá megoldást, így itt is megkérdezem, hogy mit tudok csinálni?
Egyik USB port se megy, PS2 port nincs a gépen.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#70165) hape60


hape60
aktív tag

Sziasztok, van egy kérdésem: a 1709-es win10 verzió előtti változat ISO-ját honnan lehet letölteni? A Microsoft oldalon a legújabb ISO (1709) töltődik le, a gépem (alaplap) kora miatt valószínűleg ezért nem szereti már ezt a frissítést. Az előző verzió még jól működött rajta.

(#70166) King Unique válasza hape60 (#70165) üzenetére


King Unique
titán

(#70167) hape60 válasza King Unique (#70166) üzenetére


hape60
aktív tag

Köszönöm, lusta voltam visszanézni x oldalt... :B

(#70168) SP4C3 válasza hape60 (#70165) üzenetére


SP4C3
veterán

Úgyis nemsokára visszajössz, mert felrakod a 1607-est és frissíti magát. :)) :C
Főleg ha a telepítés alatt bedugva marad a netkábel. :B

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#70169) topjoyy


topjoyy
tag

Hali!

Egy gyári win10-et szeretnék vissza állítani úgy, hogy az olyan legyen mint amikor elsőre belépsz. Lehet ilyet csinálni?

(#70170) quailstorm válasza topjoyy (#70169) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lehet.
Gépház/frissítés/helyreállítás, gép alaphelyzetbe állítása.
Recovery partíció kell neki asszem. De ha gyári, akkor elvileg van.

(#70171) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Srácok valaki járt már így USB-ről nem tudom felrakni a Windows 10-et. Ubuntut simán engedi. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#70172) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Vásároltam egy lenova yoga510 laptopot w10 home op. rendszerrel.
A 1607 változat fut rajta és nem akar frissíteni 1710-re. A frissítő azt írja ki, hogy naprakész.
Mi lehet az oka annak, hogy nem frissít?
Köszönettel!

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#70173) Ga3rieL válasza Franky2Ster (#70171) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

valami ramja nincs elég, valamilyen ramdisk kreálásához.

(#70174) Sub-ZeRo válasza net91 (#70172) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia
1709-es verzió van csak.
A Microsoft oldalára felmész és a windows 10 upgrade/update programot leszeded. Így jó lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70175) vlevi


vlevi
nagyúr

A sok, 1709 finnyáskodás után jöjjön egy könnyedebb téma, verziókon átívelő kérdés.
A szintén sokat fikázott képnézőbe, jó, hogy vannak szerkesztési lehetőségek, gondoltam, hogy emilben elküldök egy képet, de előtte átméretezem. Én balga, azt hittem, a képnézővel ezt meg tudom tenni. Tévedtem. Ez azért egy eléggé alap funkció lenne képszerkesztéskor, vagy csak az én elvárásaim túl nagyok?

(#70176) Sub-ZeRo válasza vlevi (#70175) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Túl nagyok... 😂

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70177) Philips103


Philips103
tag

Sziasztok!
Eddig volt saját otthoni csoportom és most meg nem jó valamiért senkinél kiléptem és mindenki kilépett.
De új csoportot nem tudok létrehozni, akármelyik gépen próbálom, azt írják ki, hogy van már otthoni csoport a hálózaton és írjam be a jelszavát. A régi jelszó megadása után egy hibát ír ki ami szerint a hálózaton nincs otthoni csoport, előbb létre kell hoznom egyet.
Amikor létrehoznám akkor kezdődik minden elölről, nem engedi, hogy csináljak mert már van, amikor csatlakozni próbálok megint azt írja, hogy nincs, csináljak egyet, amikor csinálnék, akkor azt írja, hogy már van és így tovább a végtelenségig.

Valaki tudna segíteni, hogy ezt hogyan oldjam meg? Esetleg más is tapasztalt ilyen hibát?
A segítséget előre is köszönöm!

(#70178) Geth válasza vlevi (#70175) üzenetére


Geth
addikt

Képnézegető, nem képátméretező :DDD

Azt hittem mindenki paint.net-et használ...

(#70179) vlevi válasza Sub-ZeRo (#70176) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mondjuk, pont ezért szerettem volna kisebbre méretezni :D

(#70180) FLATRONW válasza FLATRONW (#69969) üzenetére


FLATRONW
őstag

Megoldás

Létre kell hozni egy batch fájlt a következő sorral:

manage-bde -lock F: "-ForceDismount"

Természetesen az F helyére a megfelelő meghajtó betűjele szükséges.
A batch fájlt rendszergazdaként kell futtatni.

[link]

(#70181) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Vettem egy Xiaomi Air 12-es laptopot (UEFI-s), aktivált kínai Win 10 Home-mal és igazából legalitás jellegű kérdésem lenne.

Azonnal azzal kezdtem, hogy formáztam kompletten az egész gépet (a kínai Win kulcsát kimentettem előtte magamnak, biztos ami biztos alapon). Van nekem korábbról egy szabad kulcsom, magyar Win 10 Home-hoz.

Mikor telepítettem a magyar Win 10 Home-ot és a telepítés folyamatában kérte a kulcsot, hiába próbáltam megetetni vele a kínai Win kulcsát, visszautasította azzal, hogy ezzel a Win kiadással nem használható a kulcs. Gondoltam, ez így nem is feltétlen probléma, folytattam a telepítést kulcs megadás nélkül (nem adtam meg neki a szabad kulcsomat, amit valószínűleg kompatibilis lett volna).

Belakás után, megnéztem az "Ez a gép/Tulajdonságok" szekciót és ott azzal fogad a rendszer, hogy a "Windows aktiválva van". Miközben ugye nem adtam meg neki semmi kulcsot sem.

Ez az lenne, hogy UEFI-s gép lévén, valamilyen úton látja a rendszer, hogy eredileg egy aktivált Windows-zal jött ki forgalomba és akkor ha egyéb Windows-t is telepítek rá, azt beaktiválja magának a háttérben?
Ez most így legális vagy nem?

(#70182) Sub-ZeRo válasza fery02 (#70181) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia

A bisoból kiolvasta a kulcsot és így jó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70183) net91 válasza Sub-ZeRo (#70174) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a választ.
Szerettem volna, ha saját magát frissíti, mert féltem, hogy ha én teszem fel, akkor esetleg bukik az aktiválás.
Megpróbálom, úgy ahogy írtad, remélem a BIOS eltárolta a licencet.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#70184) Clemi


Clemi
veterán

Hali mindenki.

Van az otthoni hálózatban 3 gép LAN kapcsolattal a routerhez. Ezekből van két gép ami ugyan látja egymást, de egymáshoz nem tudnak belépni :W (a harmadik mindkettőhöz be tud, és mindkét gépről be lehet lépni arra a harmadikra, pedig az WiFi kapcsolaton csatlakozik a routerhez) csak ezt a hibaüzenetet dobja mindkét gép.

Van valakinek tippje mi lehet a megoldás? :F :F :F

Amit tudni kell, a két egymáshoz be nem lépő gépnél megcsináltam a hálózat alaphelyzetbe állítását. A kapcsolatoknál a jelszó kérést kikapcsoltam, ugyanabban a munkacsoportban vannak és nincs hálózati név ütközés, a hibaelhárító pedig semmit nem talál.

[ Szerkesztve ]

(#70185) Syl válasza ignisz (#70085) üzenetére


Syl
nagyúr

Helyesbítés! Úgy tűnik a Windowsnak semmi baja! :R Ma a desktop gépem linux alól is újraindult, (fél órán belül kétszer is), vagyis hardverhiba lesz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#70186) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. tudnátok abban segíteni ,hogy mi okozhat olyan problémá twindows 10 pro alatt,hogy egyszer csak nem működik az egér scroll. sehol se? Sem böngészőben é smás felületen sem. Beraktam az egeret egy másik gépben ott működik és beraktam egy új egeret ebben agépben ott sem működik. Szóval ez valami Windows vagy valamilyen softwares hülyeség lehet.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#70187) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Megint nem indul el a smartshare a rendszerrel: 2 gépen sem:
Pár beállítást próbáltam megváltoztatni: jogosultság, hozzá adtam a felhasználót:

Feladatkezelő szerint semmi sem fut, de volt, amikor 3 .exe is futott, de a program nem ült a tálcán és a TV-n a megosztás sem ment.
Eseménynaplóba be nem írná, hogy miért nem indult el. A dátum pedig egy kézi indítás-ról van.

(#70188) #93794560 válasza net91 (#70183) üzenetére


#93794560
törölt tag

A BIOS-ba gyárilag van "beégetve" a licenc kód, ez minden előre telepített Windows-zal árult OEM gyártói gépnél így van. Nem telepítéskor írja bele a BIOS-ba, hanem már gyárilag belekerült.

(#70189) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

üdv mindenkinek. technikai kérdésem lenne.
az svchost.exe miért nyit UDP57190-es portot az ISP-től kiosztott IP cím fele? az EIS tűzfala csak ennyit ír a hálózati kapcsolatok között
helyi iphez a gépem routertől kapott ip címet írja, a távoli ip címhez meg az internetszolgáltató által kiosztott ip címet írja... ami idegesít hogy router uPNP listában is ott szerepel...és csak windows 10nél...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#70190) SP4C3 válasza st3v3np3t3r (#70189) üzenetére


SP4C3
veterán

A fene sem tudja. Biztos kellett a telemetriának, vagy valami hasonló jóságnak az a port.

Nálam nem nyitott semmit:

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#70191) patex1983


patex1983
őstag

Üdv!

Ma lefutott egy windows update és azóta a képernyő jobb alsó sarkában megjelent egy ilyen szöveg:

Tesztmód
Windows 10 Pro
Build 16299.rs3_release.170928-1534

Mi ez és miért van itt? A Win természetesen eredeti.

X

(#70192) azka79 válasza patex1983 (#70191) üzenetére


azka79
aktív tag

Tesztelik az idegeidet ;]

(#70193) st3v3np3t3r válasza SP4C3 (#70190) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

biztos nem, ráengedtem a spybot antibeacon-t meg a dws lite-ot, ami letilt minden "kémkedő" funkciót... így a telemetriát is, bár nem lehet hogy a windows 10 update kézbesítésoptimalizálás nyitja a portot? bár nálam ki van kapcsolva,de hátha még is...

megvan... windows update része :DD nem tud csatlakozni... persze,mert a tűzfal megfogja arany szivét :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#70194) Top cat válasza patex1983 (#70191) üzenetére


Top cat
őstag

Rendszergazdai parancssorba írd be ezt utána indítsd újra:

bcdedit -set TESTSIGNING OFF

(#70195) Shany0811


Shany0811
tag

Sziasztok!

Belefutottam én is ebbe a problémába: - ami ahhoz vezet hogy a gép random módon fogja magát és újra indul... eseménynaplóban a hiba forrása: DistributedCOM

A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
{D63B10C5-BB46-4990-A94F-E40B9D520160}
, APPID:
{9CA88EE3-ACB7-47C8-AFC4-AB702511C276}
, felhasználó: NT AUTHORITY\HELYI SZOLGÁLTATÁS, SID: S-1-5-19, cím: LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával), futtatási alkalmazástároló: Nem érhető el, SID: Nem érhető el. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszközzel módosítható.

Egy korábbi hozzászólásban megtaláltam és olvastam megoldást, azonban a komponensszolgáltatásoknál ugyan még megtalálom a kellő kódú kulcsot, azonban a regedit beírása után az oda illőt már nem...

Tudtok ebben segíteni?

B.

(#70196) patex1983 válasza Top cat (#70194) üzenetére


patex1983
őstag

Köszi közben megtaláltam. De miért került ez ide, inkább az érdekelne....

X

(#70197) Top cat válasza patex1983 (#70196) üzenetére


Top cat
őstag

Ezt írja a Microsoft:

A tesztmód üzenet azt jelzi, hogy a számítógépen elindul az operációs rendszer tesztaláírás mód. A tesztmód olyan alkalmazás telepítésekor fordulhat elő, amelynek illesztőprogramjai nincsenek digitálisan aláírva a Microsoft által, és az alkalmazás még a tesztelés szakaszában van.

A Microsoft azért adta hozzá a tesztmódot a Windows rendszerhez, hogy a felhasználók hitelesítési tanúsítvány nélkül tesztelhessék a programokat.

(#70198) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

A Windows 10 prot használok, előbb frissítette magát, azóta a rendszer úgy ismeri fel az SSD-t és a HDD-t, mint pl. a pendriveot. Ha rámentem, hogy távolítsa el a HDD-t, el is távolította. Régebben is volt ilyen gondom, de akkor valami AHCI SATA féle drivercsere megoldotta, de most ez sem vált be. Valakinek ötlet?

Gépem: Videó kártya: Integrált, Alaplap: Asrock Z77 Fatality Professional-M S1155 Proci: Intel i7 2600K 4,4 GHZ Proci hűtő: Thermalright Macho Rev. B Ram: Corsair XMS 3 2X4 GB DDR3 1600 MHZ SSD: Intel 520 120 GB HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB 64MB 7200 RPM Táp: Thermaltake Toughpower Grand 650W Full moduláris.

Your car, your life ;)

(#70199) Pardise válasza Pardise (#70198) üzenetére


Pardise
senior tag

Sikerült megoldani, az alaplapi CD-n lévő driver megoldotta, de akkor sem értem mi lehetett ez.

Your car, your life ;)

(#70200) [CS]Blade2 válasza Pardise (#70198) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Bios-ban nem lehet kikapcsolni az SSD-re és a HDD-re rálépve? Hot swap, hot plug, vagy valami, amivel megadod, hogy az egy nem eltávolítható tár :F

Én meg most vettem észre, hogy nekem meg az alvás funkció nem megy. Valamiért csak a monitort kapcsolja ki.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.