Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WATERDACA


WATERDACA
őstag


Gondoltam csinálok egy topicot a játéknak, elvileg holnap jelenik meg hivatalosan
(2022. december 2.)

Én a 2006-os Carbon óta jóformán nem játszottam NFS-el, maximum néhány órát, tehát a "modern" sorozatokhoz nem sok közöm van. Annyi szent, hogy a játék jó hírneve már nem a régi.

Az Unbound stílusa nekem elsőre bejött, jónak néztek ki a verdák, jónak tűnt a testreszabhatóság, és a cartoon is az ínyemre van (anno pl. a Prince of Persiát is imádtam ebben a stílusában). Adtam is neki egy próbát a 10 órás trial keretében.
Amikor először kipróbáltam, fél óra után kikapcsoltam. Nem tetszett. Maga a látvány szokatlan volt, nem volt annyira szép egy FH5 után stb., az irányítás se igazán tetszett, a rengeteg ripacskodó dialógusoktól is elment a kedvem.

Aztán fél nap múlva megint esélyt adtam neki - és végül elégedettebben álltam fel a székből 2 óra múlva. Van ebben a játékban potenciál - bár sokat nem kell várni tőle - de egy könnyed árkádos autókázásra éppen elég lehet hétvégére.

Szóval nem mondanám az Unboundot sem rossz játéknak, sem kötelező vételnek, de a maga kategóriájában élvezhető játék.

Ti hogy látjátok?

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#2) Sweet Lou 6 válasza WATERDACA (#1) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én is a hőskori NFS-eken nőttem anno fel és a Carbon után már nem nagyon követtem a sorozatot.
Ezzel az Unbound-dal eléggé felemás benyomásaim vannak nekem is, mondjuk eddig csak 1 órát toltam. Adott viszont annyit, hogy még ne töröljem.

sweetlou6.wordpress.com

(#3) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Tesztek gyanúsan sokat késnek, nem járt már le az embargó?

u wanted, i got it \o/

(#4) nutella1 válasza WATERDACA (#3) üzenetére


nutella1
őstag

Remélem nem azért, mert a játék semmilyen. Sikerült olcsón behúznom, de egy sokadik csalódás már nem férne bele.

https://erdélyízei.com

(#5) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Steamen eddig meglepően jók a felhasználói értékelések (10/9), van már kinn néhány review, 7 pontosak.
Előbbi azért furcsa, mert elég sok hater van azért, főleg a szalaggyártott sorozatok mellett.

u wanted, i got it \o/

(#6) nutella1


nutella1
őstag

Mentem vele néhány kört. Első benyomás, az utóbbi jónéhány félresikerült részt tekintve, abszolút pozitív. Magam is meglepődtem. Az effektek nem zavarók, feldobják a játékmenetet. Ami viszont negatívum, csak 60 hz a képfrissítés. Viszont legalább HDR támogatás van. Komolyan senki ne vegye, szórakozgatásra jó. Vezetési tudomány továbbra sem kell hozzá, hiszen arcade játékról beszélünk. Ha pontoznom kellene egy 10-es skálán: 6 pont, na jó, 6,5. :DDD

https://erdélyízei.com

(#7) WATERDACA


WATERDACA
őstag

A játék elején egyébként véletlen továbbnyomtam a rendszámtáblát, így nem tudtam egyedit készíteni :( Később lesz erre még lehetőség? Mert elvileg prológusig nincsen erre opció.

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#8) Viper26 válasza WATERDACA (#7) üzenetére


Viper26
nagyúr

Menüben nem lehet valahol?
Nekem egy óra van benne, és eddig tetszene is, csak az ára nem.
Szóval még gondolkozom, hogy refund legyen vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#9) Viper26 válasza WATERDACA (#7) üzenetére


Viper26
nagyúr

Megnéztem, garázsban lehet változtatni. :)

Pixel 7 | FR955

(#10) WATERDACA válasza Viper26 (#9) üzenetére


WATERDACA
őstag

Valóban, meg is lett, köszi. :R

u wanted, i got it \o/

(#11) ImACeltic


ImACeltic
őstag

Arra lehetne valamilyen figyelmeztetés a játékban ha egy autót kevésbé lehet tuningolni, mint a többit. Vettem egy Nissan GT-R Nismo-t és kb 5 dolgot lehet rajta tuningolni. Felnik, rendszámtábla, ablakok, tükrök meg még valami nagyjából. Lehet inkább vettem volna egy Huracán-t mert nem olyan nagyon sokkal drágább. Aztán kitudja, lehet azt is alig lehet tuningolni.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#12) Viper26 válasza ImACeltic (#11) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szerintem kell mutassa valahol, mint a Heat-ben.

Pixel 7 | FR955

(#13) sirszevenap válasza Viper26 (#12) üzenetére


sirszevenap
őstag

Meglepően élvezetes lett a játék, viszont két dolog nem tiszta:
- Csak verseny alatt szólnak a rendes zenék? (Rocky és társai) Freeroamban csak amolyan aláfestők?
- A kijelölt úticél távolság mutatását nem lehet bekapcsolni valahol? (Pl:. térkép alatt írja.) Csak akkor látom, hogy milyen távol van a kijelölt pont, ha arra nézek.

Bankkártyával? Hát persze!

(#14) Viper26 válasza sirszevenap (#13) üzenetére


Viper26
nagyúr

Zenét én free roam kivételével kikapcsoltam, jobban szeretem hallani az autót.
Utóbbival nem találkoztam, szerintem nem lehet.

Pixel 7 | FR955

(#15) ImACeltic válasza Viper26 (#12) üzenetére


ImACeltic
őstag

Heat-ben hol mutatta? Azzal nem sokat játszottam, talán 2 órát.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#16) Viper26 válasza ImACeltic (#15) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mielőtt vetted ott volt oldalt, tuning level vagy hasonló, 1-10 között.

Pixel 7 | FR955

(#17) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Minél többet játszok vele, annál jobban tetszik. Ezt nem gondoltam volna. :C

Egyébként maga a map nagyon jól fel van építve, az fix.

[ Szerkesztve ]

u wanted, i got it \o/

(#18) Viper26 válasza WATERDACA (#17) üzenetére


Viper26
nagyúr

1.8 óra van benne, gondolkozom mi legyen...pedig nekem is teszik. :D
Eventek meg egyebek gondolom később jönnek majd.

Pixel 7 | FR955

(#19) sirszevenap válasza Viper26 (#18) üzenetére


sirszevenap
őstag

EA Play Pro-val játszom. 14.99 egy hónapra. (És ezzel a Palace edition-t kapod.) Annyi idő alatt bőven kifüggőm. Aztán majd egyszer nagy akcióban meg bezsebelem és megint előveszem, ha kedvem adódik. Ez az Én taktikám! :K

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#20) #65896960


#65896960
törölt tag

Számomra meglepően sok a fika a játékkal kapcsolatban, pedig egy abszolút jó,élvezhető NFS-t kaptunk. Mit nem adnék érte,ha ez telóra is megjelenne..

(#21) boogie84 válasza #65896960 (#20) üzenetére


boogie84
veterán

Picit furcsa az autók mozgása, de valszeg még csak nem szoktam meg... elején vagyok. Keveset ad az elején a meccsekre, így lassan kapirgálom a lóvét.
Egyébként amit kapott kritikákat h az EA hazudott h nem lehet kikapcsolni a driving effect-et az igaz, de van olyan amit kb észre sem veszel. Egyáltalán nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#22) sirszevenap válasza #65896960 (#20) üzenetére


sirszevenap
őstag

Erdekes. Hol latod ezeket? Ez pl steam:

Bankkártyával? Hát persze!

(#23) Viper26 válasza sirszevenap (#19) üzenetére


Viper26
nagyúr

Erre nem gondoltam, Steam lett belőle.

Pixel 7 | FR955

(#24) ImACeltic válasza Viper26 (#16) üzenetére


ImACeltic
őstag

Amúgy Youtube-on találtam videókat, ahol jóval több lehetőség van az embereknek tuningolni ezt a GT-R-t, body kitek is vannak, de nálam még úgy sem adja be ezeket, hogy kimaxoltam a garázs szintet.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#25) Viper26 válasza ImACeltic (#24) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor biztos lehet valahogy.
Na most belement pár óra, és nagyon jó szerintem. :)

Pixel 7 | FR955

(#26) WATERDACA


WATERDACA
őstag

First day, minden maxon, mindenhol első lettem, erre a végére egy 5-ös Heat és busted :D LOL.

A pénzem elvesztésén kívül más gondom nem lesz ebből?

u wanted, i got it \o/

(#27) boogie84 válasza WATERDACA (#26) üzenetére


boogie84
veterán

Még nem kaptak el rendőrök, de volt egy A+ versenyem, csak veszítettem. :D
Idegesítő volt nagyon, hogy tiltáshatáron megyek az autóval, és mindig ad olyan szitut a játék, hogy vmi gixer legyen. Majdnem AltF4 kombó lett. :((
Egyébként nagyon tetszik a játék! :D

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#28) nutella1 válasza boogie84 (#27) üzenetére


nutella1
őstag

Én ma kétszer is beléptem, de unalomba fulladt. A korábbi részekhez képest nem ad ez az új rész sem, sajnos semmi pluszt. Majd valamikor, amikor nem lesz net, talán végigjátszom, vagy akkor sem. Jónéhány elbarmolt rész után, nem tudom miért nem dobja be az EA az "ütőkártyát", a Porsche Unleashed, és az Underground, vagy a Most Wanted értelmes újrázását. Ezek az erőlködések olyanok, mint a friss levegő egy zacskóban. Magadnak hazudsz, hogy jó, közben semmilyen, száraz.

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#29) boogie84 válasza nutella1 (#28) üzenetére


boogie84
veterán

Tegnap beszippantott a világ. Hajnali 3-ig nyomtam, voltak benne olyan kvalifikációk amikor vért izzadva kellett menni, de meg lettek az autók.
5-ös heatet kb fél óra alatt tudtam le, nagyon kemény. Már kezdtem feladni...
Nekem nagyon bejön, de ezen a nehézségi fokozaton sztem túltolták a rendőröket.
Ha jól emlékszem Relax és Challenged nehézségi szintek vannak, sztem a kettő közé befért volna egy Normal... :B

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#30) WATERDACA válasza nutella1 (#28) üzenetére


WATERDACA
őstag

Én jobban szórakozok vele, mint az FH5-el, ami egy full copy paste játék új mappal.

A játék fogadtatása meglepően pozitív lett. Senki nem számított erre, a cartoon után sokan temették a játékot (amit nem értek, és sokan mások se, mert a cartoon abszolút jót tett a játéknak).
Szeretem ha egy játékfejlesztő szereti a határokat feszegetni, néha bukta, de itt most bejött.

Mondjuk lehet nekem azért nem "friss levegő egy zacskóban", mert Carbon óta nem NFS-eztem. De mindenképpen jelzés értékű, hogy miért most tértem vissza a sorozathoz. (talán mert megérdemli?)

u wanted, i got it \o/

(#31) boogie84


boogie84
veterán

Szakmai kérdés: hogy járok jobban: A+ maxos az autó. S-es hét jött. Cseréljem S-es autóra amit pénzem nehezen lesz tuningolni ha kb 20-30k egy alkatrész, vagy cseréljek motort a kis mazdában? Attól már az is S-es.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#32) ImACeltic válasza boogie84 (#31) üzenetére


ImACeltic
őstag

Én azt csinálnám, hogy felhúznám az A+-os verdát S szint elejére és úgy tudsz fogadni jó sok plusz ezerért a többi versenyző ellen. Persze így nehezebbek lesznek a versenyek.

Gamer(PS5, PC), sport fan.

(#33) Viper26


Viper26
nagyúr

Közben leesett, hogy minden meg kéne csinálni nappal-éjjel..aztán nézek hogy alap autó kb, és semmire nincs pénz. :DDD
Mondjuk versenyen így 3.-4. hely jön össze kb.
Felhúztam az autót A-ra, erre tele lett a térkép B-s versenyekkel...well done.

Pixel 7 | FR955

(#34) boogie84 válasza ImACeltic (#32) üzenetére


boogie84
veterán

Vettem egy 458-as Ferrarit. Azt felhúztam S maxig. Azzal megyek most. Na és nem mellesleg az egyik leghasznosabb kiegészítője az autónak a radar zavaró, nehezebben vesznek észre a rendőrök. :D

Garage upgrade már csak az utolsó van hátra, 100k.

Ebből 2 autót vettem, a Miatát és a 458-at.

Hátha segít: 5-ös heatnél a safehouse körül tekeregve ha egy pillanatra is elveszít a rendőr akkor már mehetsz is be a garázsba. Akár 5 kocsinál is működik. :D

#33Viper26
Verseny, upgrade, verseny upgrade, amíg kevés pénzed van. Maxig meg kell csinálni a kezdő autót. Alkatrészekből.

#35sirszevenap
Nem olyan fontos az. Követéssel annyi boostot kapsz, hogy simán visszaelőzől bárkit.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#35) sirszevenap válasza Viper26 (#33) üzenetére


sirszevenap
őstag

+1 tip: Figyeljetek oda az indulásnál. A fordulatszámmérőnél van egy optimális fordulat skála, abban induljatok. :K Kontrolleresek előnyben!

Bankkártyával? Hát persze!

(#36) Viper26 válasza sirszevenap (#35) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igen igen.
Controller remap meg graf beállíátsok vannak valahol a preset helyett?

Pixel 7 | FR955

(#37) Viper26 válasza boogie84 (#34) üzenetére


Viper26
nagyúr

Fuuu azt kicsit elronottam akkor, de akkor mostantól figyelek rá.

Pixel 7 | FR955

(#38) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Valszeg kipróbálom EA play keretein belül de Heat-hez képest mennyivel másabb pl az irányítás? Arra hallok negatívumokat de én a Heat-tel egész jól elszórakoztam :)

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#39) sirszevenap válasza AsakuraDave (#38) üzenetére


sirszevenap
őstag

Úgy configolod be megadnak az irányítást ahogy szeretnéd. Ha akarod kereszbevágós' lesz, ha akarod driftelned sem kell...

Akik köpködik, általában még a prologust sem nyomták le. Ha valamit szídni akar valaki, azt szídni fogja. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#40) boogie84 válasza sirszevenap (#39) üzenetére


boogie84
veterán

Egyetértek.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#41) WATERDACA válasza AsakuraDave (#38) üzenetére


WATERDACA
őstag

Heat-el egyáltalán nem játszottam egy percet se, de ha ilyen az irányítás ott is, akkor azt is kipróbálom majd. :D

u wanted, i got it \o/

(#42) WATERDACA


WATERDACA
őstag

PC-seknek FPS növelés és stuttering csökkentés:

A legtöbb erőforrást a Shadow/Vegetation/Reflection grafikai opciók zabálnak. A legtöbbet ezek közül is a Reflection teszi, hasonlóan a Cyberpunkhoz.

Ha drift vagy takeover esemény jön, mindig érdemes a drift százalékot feljebb pörgetni.

u wanted, i got it \o/

(#43) boogie84


boogie84
veterán

Ti hogy álltok a multiplayerrel? Ez alapján aki multizni szeretne annak gyakorlatilag felesleges a single-t (storyt) játszania, mert lóvét nem hozol át, garázst multiban is külön kell fejleszteni.
4 autót azért áthoztam, bár még az elején vagyok a storynak is.

A+ maxos autóval alig van esélyem konzolosok ellen, már indulásnál elvernek mert tudják tartani a tökéletes fordulatszámtartományban. Nem is ez a lényeg, hanem utnána úgy mennek h nem bírom tartani a tempót. Talán 10 meccsből 1x voltunk ellenfelek...

A másik h elindítok egy A+ hármas meccset és nincs ember akivel elindulna. Ennek akkor konkrétan mi értelme? Ez sokkal jobban meg volt csinálva a Heatben, ha kitoltad a storyt akkor azzal az autóval mentél amit ott megvettél. Értem, hogy ezzel a játékidőt akarják növelni, de ettől ez még csak rétestészta nyújtás..

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#44) Mikeee89 válasza boogie84 (#43) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Az NFS Heat esetében is van crossplay a multiban? A PC-met el kellett adnom költözés miatt, de mostanában PS4 Pro-n nyúzom a játékot. Ki szeretném próbálni, feltéve ha még multizik valaki.

(#45) boogie84 válasza Mikeee89 (#44) üzenetére


boogie84
veterán

Működik, anno voltak PC vs konzol meccsek.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#46) WATERDACA válasza boogie84 (#43) üzenetére


WATERDACA
őstag

Én anno pont a Forza/FIFA miatt vettem Xbox One kontrollert, és azóta se bántam meg. Anno az NFS-t kormánnyal játszottuk, billentyűzettel csak a Porsche Unleashed pörgött :)

Érdemes beruházni egy kontrollert az ilyen játékokhoz.

u wanted, i got it \o/

(#47) Viper26 válasza WATERDACA (#46) üzenetére


Viper26
nagyúr

Kontroller kiosztását lehet változtatni?

Pixel 7 | FR955

(#48) WATERDACA válasza Viper26 (#47) üzenetére


WATERDACA
őstag

Szerintem lehet, bár én a default beállításokkal játszom. Ha érdekel, megnézem majd otthon.

u wanted, i got it \o/

(#49) Viper26 válasza WATERDACA (#48) üzenetére


Viper26
nagyúr

Köszi. :)

Pixel 7 | FR955

(#50) WATERDACA válasza Viper26 (#49) üzenetére


WATERDACA
őstag

Sajnos nincsen rá lehetőség, csak default...

DRIFT EVENTEK:

Eszméletlen sz*patás, ha van A és B rating autód és jön egy drift event, nem tudod egyik vagy másik kocsidon módosítani a handlinget drift irányába. Minden napszak előtt érdemes eldönteni hogy mivé alakítod az autót. Ahhoz képest hogy árkád verseny, eléggé meglep hogy ilyenekre gondoltak.
Úgy látom hogy egy nap nem lehet mindig megváltani a világot, leginkább a drift sz*pat, ha nem arra állítod be az autót. Illetve vannak olyan pályák, amik tényleg igénybe vesznek több idegszálat (drift).

u wanted, i got it \o/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.