Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69518) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok! Pár hónapja segítettek egy hibát behatárolni, most is hozzátok fordulok, kedves W10 topikozók!
:R

Mondjuk ez nem is hibakeresés, hanem inkább finomhangolásra gondoltam.
Milyen szervízeket lehetne/kellene letiltani, hogy reszponzívabb legyen a W10?

Adott egy laptop, 1 éves: Core i5 + 4GB DDR3 + HDD
Tudom, lehetne az újabb fajta i5, lehetne 8GB, lehetne SSD...
De nem, ez ilyen átlag konfig.
És ha átlag, akkor már nem is lehet rajta Windows-zal böngészni vagy ilyesmi?
:W

A defender nincs kikapcsolva (mondjuk a szervizek között a listában ez nem is ajánlja fel, hogy letilt), és minden gyári szinte, de az első pillanattól az az érzésem, hogy lassú W10 alatt. Való igaz, hogy ha böngészek, akkor
- nyitva van 10-20 tab, és mindegy hogy Chrome vagy Opera
- hogy mindig fut egy Java-s dlna progi (Universal Media Server)
- hogy van Onedrive és GDrive is, ami szinkronizál egy-egy mappát,
de slussz, ezen kívül semmi.
És érzetre olyan az egész, mint amikor anno SD ramon futtattunk Windows 5.0-t, vagy amikor DDR1-en Windows 6.x-t, döbbenet.
Valahogy időnként nem tudok hangerőt állítani, mert nem reagál a tálcaikon.
Vagy éppen egy új fület nyitnék, akkor várnom kell sokat.
Ha egy picit is magára hagyom, azonnal neki áll tekerni a HDD. Ha visszülök elé, akkor még jó ideig nem adja vissza nekem a performanciát.
Ha pedig előtte ülök egy ideig és böngészek, akkor gyakorlatilag felzabálja a RAM-ot, és elkezdi swappelni a vinyót.
:Y

Természetesen jogtiszta Windows-t használok, és természetesen van hűtése a laptopnak (dokkolón van), és természetesen nem vírusos, és természetesen hibátlan a HDD, és természetesen azt is kipróbáltam hogy egyesével letiltom a fent említett háttéralkalmazások egyikét. De eddig még nem ugrott ki semmilyen nyúl a bokorból. Inkább olyan, mintha a bokor úgy kompletten lenne beteg.

Ha restartolom, akkor egy ideig picit jó, de pár órányi használat után, vagy néhány hibernálás után már kaki a performancia.

Én vagyok balfék, vagy isten igazából más is szenved 4GB ramon?
Hol lehetne utánaolvasni, hogy milyen telemetriát vagy mittoménmit lehetne letiltani, hogy a gép engem szolgáljon?
:F

Gondolom, volt már itt sokszor szó ilyesmiről, de hát tizenikszezer hozzászólásnál tartunk, ennyit nem tudok visszaolvani.

Köszi minden együttérző vagy akár kioktató hozzászólást, mert már nagyon kétségbe vagyok esve, hogy pont a suszternek fáj a cipőben a lába...
:R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.