Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) TechN7ne válasza Rasiel (#16146) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Talán azért mert a gépemben csak lap csere történt,és előtte sokkal gyorsabb volt a rendszer felállás,stb.

De ez nagyon nem ide tartozik.

(#16150) RazoR8402 Hol keresel?
Kattints a start menüre és kezdj el írni,ott lesz....

[ Szerkesztve ]

(#16152) RazoR válasza TechN7ne (#16151) üzenetére


RazoR
veterán

Ha a startmenüben, ha a kis nagyítóval keresek ugyanaz az eredmény mint a képeken, de tökmindegy, lépjünk túl rajta mert megkaptam a megoldást!

(#16153) mackosajt válasza mackosajt (#16136) üzenetére


mackosajt
addikt

Na. A frissítés legyozte a dolgokat.
Most már van net böngésző részére is.
Kártékony dolgok utáni keresés is frissült.
Még 563 cucc ugrott...
Délelőtt valószínűleg friss telepítés a sorsa.
Aktivalta automatikusan.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#16154) FollowTheORI válasza zoltan6 (#16148) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Angolban is tök ugyanez. :P

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16155) Ghard válasza RazoR (#16137) üzenetére


Ghard
őstag

És az komoly, hogy valaki azt használja is? :Y

:)
Alig tud valamit, de még a képek minőségét is lerontja. Használj paint.net-et (nem böngészős), ingyenes és sokkal többet tud.
http://www.getpaint.net/download.html#download

(#16156) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Ennél tovább nem jutok:

Csak teker és teker. Újraindítás és az alkalmazás újbóli futtatása sem segít...

Windows 7 Home Premium X64
CPU: i5-2500K
RAM: 8GB
VGA: GTX460
45GB szabad hely a C-n, 140GB a D-n

Mi lehet a hiba?
Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#16157) daczkó válasza Ghard (#16155) üzenetére


daczkó
aktív tag

Képet tömöríteni és átméretezni az a legegyszerűbb

/ignore wwenigma

(#16158) zoli62


zoli62
addikt

A get Windows 10 értesített, hogy a szoftver telepítésre kész. A szerződési feltételeket leokéztam, és még letöltött valamit. A telepítésnél az elhalasztást választottam olyan időpontra, ami alkalmas lesz. A Windows update kiírja, hogy újraindítás szükséges. Két kérdésem van: Első: amennyiben a megadott időpontban a gép be van kapcsolva, mindenképpen telepíteni fogja a Windows 10-et, nincs már választási lehetőség, illetve a Windows Update-n belüli újraindítást válassztva legközelebbi bejelentkezés után azonnal megindul a telepítés? Második: ez egy öt éves brand HP Compaq Business desktop gép. Mivel a gyártó már Windows 8-ra sem adottt ki drivereket, a Microsoft saját merghajtóival milyen valószínűséggel lesz működőképes a gép a telepítés után?

(#16159) Dr. Akula válasza RazoR (#16137) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

De van.

(#16160) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Ipon-on megjelent a Win 10-ből valami ESD 32/64-es változat a kínálatban.
Ez vajon már a dobozos verziót takarhatja?
Ugyanott egyik kommentelő is ugyanezt kérdezi, de nem kapott még választ.

(#16161) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Egy beállítások visszállitása felér egy újra telepítésel? Tehát lehet partíciót törölni meg minden? Vagy csak ujrateszi a rendszert?

(#16162) [CS]Blade2 válasza Tiger. (#16072) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha kék, akkor lehet, hogy kék-halálod van.
Ez a gép tulajdonságokánál :D rendszervédelem, és a speciális fülön az indítás és helyreállításnál vedd ki a pipát az automatikus újraindítás előtt, és akkor lesz talán egy hibakódod, ha szerencséd van. Ha nem, akkor egy sajnáljuk, hiba történt üzeneted.

A másik, hogy vezérlőpult, hardver, energiagazdálkodás, és a főkapcsoló funkciói lehet:
a főkapcsoló leállításon az alvás alvón van? A leállítási beállításoknál mi van? Alvás és zárolás?

(#16118) viralmind és feel2006 (#16111) üzenetére:
Én az energiagazdálkodásnál néznék rá a séma speciális beállításaira. Ha 30 perc után felkel a hibernálásból, az lehet, hogy az alvás csinálja. Az pont 30 percre van állítva alapértelmezetten. Nem lehet, hogy felhozza a hibernálásból, hogy alvóba tegye, de az meg nem jön össze neki? Alatta a felébresztési idő nincs benyomva? Nem lehet, hogy nem az a profil van bekapcsolva, amire be van állítva a hibernálás? Notin nekem volt, hogy magától átrakta rmclock-os profilról pl. energiatakarékosra, ami viszont nem volt beállítva, alap értékeken volt.

(#16163) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Frissítettem win10-re, de valamiért a 3 partíciót C,E és F-ként adta hozzá. Ezt a windows-ban meg tudom csinálni külső program nélkül, vagy kell külső program, hogy C,D,E legyen a 3 partíció?

(#16164) ux1 válasza CanibelZ (#16163) üzenetére


ux1
addikt

Kb. az XP óta. (felügyeleti eszközök talán...)

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#16165) djbahool


djbahool
senior tag

Elvileg lehet cd képfájlt mountolni, de nekem a kezelés/manage menü nem aktív.
Valaki próbálta már esetleg?

(#16166) nyega válasza CanibelZ (#16163) üzenetére


nyega
tag

Ez a gép: jobb klikk, kezelés, lemezkezelés.

(#16167) CanibelZ válasza nyega (#16166) üzenetére


CanibelZ
aktív tag

Köszi! :R

(#16168) #68216320 válasza CanibelZ (#16163) üzenetére


#68216320
törölt tag

7-est használok. Ott: Felügyeleti eszközök -> Számítógép-kezelés -> Lemezkezelés -> Jobb klikk a partícióra -> Meghajtóbetűjel és elérési út módosítása

(#16169) pzstm


pzstm
titán

Tegnapi nagyobb patch után 16412-re ugrottunk ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16170) hackeeeee válasza RazoR (#16152) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Windows Search szolgáltatás engedélyezve van?

Véleményem szubjektív...

(#16171) nyega válasza CanibelZ (#16167) üzenetére


nyega
tag

Nincs mit! :)

(#16172) Воланд válasza fery02 (#16160) üzenetére


Воланд
titán

ara alapjan igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16173) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot! Van-e lehetőség, hogy a start menű alá képet tegyek?

(#16174) fery02 válasza Воланд (#16172) üzenetére


fery02
addikt

Meg ugye "32/64 bit" is dobozos verziót sugall.
Azért a biztonság kedvéért várok még valakitől véleményt, hogy megrendelés után valóban dobozost kapott-e, nem annyira sürgős nekem az átállás 8.1-ről még, elégedett vagyok azzal is.

(#16175) schawo válasza fery02 (#16160) üzenetére


schawo
titán

Igen, retail.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16176) Mezga Aladár válasza pzstm (#16169) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezt hol lehet ellenőrizni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#16177) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Be lehet állítani win10 alatt,hogy jelezze ha thunderbirdben emailem érkezett?Mert ezt win7 alatt widgettel szépen meglehetett oldani.

(#16178) schawo válasza fery02 (#16174) üzenetére


schawo
titán

A 32/64 csak azt jelzi, hogy nem kapsz telepítőlemezt, neked kell letölteni online.

Ha van 8.1, és 10-et akarsz, akkor miért nem frissítesz új vásárlása helyett?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16179) wolfman


wolfman
veterán

Azt mondjátok meg, hogy a Start menübe az ikonos részbe hogyan lehet bepakolni nem telepített, portable programokat!? Igen jó lenne.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16180) SpongyaBob válasza wolfman (#16179) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Simán. A portable exe-n jobb klikk majd rögzítés a kezdőképernyőre.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#16181) wolfman


wolfman
veterán

Na ez az amit nekem nem tesz meg. Nyomtam rá már párszor, de semmi. ha be akarom húzni, akkor meg egy ikon körvonalban piros X-el nem engedi behelyezni. Bár nekem most is amúgy problémám van valamiféle rendszergazdai szarsággal, így gondolom ugyan onnan eredeztethető a dolog.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16182) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Uraim, egy nagyon sürgős kérdés. Azt, hogy most tölti a Win 10-et, ez ugye nem azt jelenti, hogy át is áll a 10-esre, hanem majd én döntöm el a telepítést, ha akarom, de én most még nagyon nem akarom.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#16183) SpongyaBob válasza pendre54 (#16182) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Te döntöd el.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#16184) pendre54 válasza SpongyaBob (#16183) üzenetére


pendre54
addikt

Aham, ezt most azért jól beszoptam, ugyan is adott két napot, hogy eldöntsem, más válaszasztás nincs, nekem meg eszem ágában sincs ebben az évben ezzel foglalkozni.
[/L]
Na mindegy, megpróbálok egy rendszervisszaállítást, hátha eltakarodik egyelőre innen.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#16185) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Tegnap a windows 10 felrakott egy frissítést, maikor kikapcsoltam a gépet.

Ma reggelre a firefoxot megnyitva a bing volt a kezdőlapom (a korábban megnyitott lapok helyreállítása helyet) és a firefox rákérdezett, hogy telepítem-e a bővítményt: Bing.
Amit nem engedélyeztem, de azért a listában megjelent, csak kikapcsolt állapotban.

Én alapvetően nem vagyok win10 ellenes, vagy MS ellenes, de ezt még egy alkalommal játssza el, és legyalulom a francba.

Az előzményekből kell visszaállítanom vagy 50 megnyitott lapot...

(#16186) mzso


mzso
veterán

Nekem érik egy win8.1 downgrade. Valamit nagyon elkúrtak, mert a hang folyamatosan pattok/kattog és nem lehet mit kezdeni vele. Folyamatosan nagy a DPC/ISR latency és ez csak rosszabbodik idővel. Rohadtul irritáló.
Ennél kisebb gond, hogy elkúrták a f@sza színes/színváltó ablak színeket és nincs (jól működő) megoldás a visszahozására és a túl sötét/majdnem-fekete tálca is ronda.

Cserébe nincs semmi különösebb javulás, vagy hasznos új funkció.

[ Szerkesztve ]

(#16187) MrCsiT válasza feel2006 (#16111) üzenetére


MrCsiT
addikt

Semmiféle értelmes magyarázatot el nem tudok képzelni erre a jelenségre.
Nem hiszem, hogy lenne program, vagy szolgáltatás, aminek az lenne a normális működése, hogy a felhasználó hibernálási döntését felülbírálja.
Kíváncsi leszek, hogy
- lesz-e magyarázat a leírt jelenségre;
- mi lesz az?

:U

pendre54: A KB3035583 update, ami a "jelentkezés windows 10-re". Azt távolítsd el, a géped ekkor újraindul. Csinálj egy Windows update keresést, majd a listában ezen az update-en jobb egér gomb, és elrejtés.
Ezek után keress újra frissítéseket, hogy "megértette-e" a windows, hogy ezt elrejtetted, azaz, már nem hozza fel találatnak.
Ha eddig rendben, töröld a ~BT és a másik mappát, amibe letöltötte a Win a telepítőt.
Ezzel megmenekülsz, szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#16188) M107


M107
addikt

:R

Az ajánlott és a nem kritikus frissítéseket hogy tölthetem le mert írja, hogy van + 2Db de nem engedi leszedni csak a kritikusakat, W7 és 8.1 alatt ki is lehetett választani de itt semmi sőt a neten sem találtam semmit róla.

Hol tudom beállítani ?
Az be van állítva, hogy ne csak a Micros... töltsön firs ... tét de mégis csak a kritikusakat szedi csak le és az eszköz napra kész.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#16189) nyunyu válasza ux1 (#16164) üzenetére


nyunyu
félisten

Kb. az XP óta. (felügyeleti eszközök talán...)

Amit olyan jol eldugtak, hogy negyed ora alatt sem talaltam meg a Gephazban, meg a kereso sem dobta ki a lemezkezelot, igy egyszerubb volt a Win gombra bokni, majd oldschool modon diskmgmt.msc-t inditani :DDD

Nem tudom, miert kellett ennyire szejjelqrni a Vezerlopultot.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16190) t.imi


t.imi
addikt

Szép reggelt :)

Ma megkaptam én is a behívót.

Olvasom, hogy rengeteg embernek gondjai vannak.
Asztali gépen, m5a97, gef 670, SSD-vel érdemes nekifeküdni a mutatványnak?
Állítólag nagyon használja fölöslegesen az SSD-t, nem szeretném idő előtt padlóra tenni. Ha igaz.

(#16191) yozsee11 válasza CyberPunk666 (#16185) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Nálam nem állított át semmit és semmilyen bővítményt nem telepített fel a frissítés után, úgyhogy ott valami más program lesz a ludas.

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#16192) pendre54 válasza MrCsiT (#16187) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, az a fejlemény, hogy a rendszervisszaállítást sem engedi addig, amig a win 10-es frissítést nem indítom el. Megpróbálom még ezt a frissítést eltávolítani amit írtál, de nem sok reményt fűzök hozzá. Másik kérdésem, ha elindítom a frissítést, és tegyük fel, hogy sikerül a 10-esre, utánna rendszervisszaállítással vissza lehet hozni a Win 7-et, vagy muszáj lesz újratelepíteni a rendszert?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#16193) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Üdv az miért lehet hogy játék közben (konkrétan Far cry 4) nincs hang? Mindenhol máshol (youtube, rendszerhangok) megy
Win 8.1 alatt nem volt semmi ilyen problémám.

(#16194) CyberPunk666 válasza yozsee11 (#16191) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Még egy office 365 telepítés történt tegnap az is lehet a ludas, de akkor sem értem, hogy a böngésző kezdőlapját hogy van pofája átállítani (nem, nem volt ilyen kérdés a telepítésnél).

(#16195) Dapro


Dapro
senior tag

Ha frissítek 8asról akkor a rendszermeghajtón található profik továbbra is működni fognak vagy újra kell rakni őket? Szóval a frissítés után olyan lesz a windows mintha most raktam volna fel vagy minden megmarad és működni is fog?

(#16196) Milestone2 válasza Dapro (#16195) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Frissítésnél megmaradnak a programok, tiszta telepítésnél nem. (A működni is fog...az már más kérdés)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#16197) erdeitibor


erdeitibor
tag

Sziasztok!

Nekem olyan gondom lenne, hogy exe működése leáll játék közben.
Cod Advanced Warfare MP-ben még a menüben kilép helytelen működésre hivatkozva.
Hétfőn frissítettem Win 10 re, aznap semmi gond nem volt, kedden sem.
Kedd este feltettem a vga-mhoz való win 10 frissítést.
Szerdán meg ez fogadott.
Van valakinek hasonló problémája?

(#16198) nyunyu válasza MrCsiT (#16187) üzenetére


nyunyu
félisten

A KB3035583 update, ami a "jelentkezés windows 10-re". Azt távolítsd el, a géped ekkor újraindul. Csinálj egy Windows update keresést, majd a listában ezen az update-en jobb egér gomb, és elrejtés.
Ezek után keress újra frissítéseket, hogy "megértette-e" a windows, hogy ezt elrejtetted, azaz, már nem hozza fel találatnak.
Ha eddig rendben, töröld a ~BT és a másik mappát, amibe letöltötte a Win a telepítőt.

Le lehet ezt torolni?

Total Commanderrel probalkoztam, de a 6GBbol 1.5GBt nem tudott letakaritani, meg rendszergazdakent sem.

Get W10 "patch" mar le lett vakarva, azzal kezdtem a particio mentes visszarakasa utan.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16199) CyberPunk666 válasza nyunyu (#16198) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Linux liveCD (liveUSB) sem segít?

[ Szerkesztve ]

(#16200) nyunyu válasza Dapro (#16195) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha frissítek 8asról akkor a rendszermeghajtón található profik továbbra is működni fognak vagy újra kell rakni őket? Szóval a frissítés után olyan lesz a windows mintha most raktam volna fel vagy minden megmarad és működni is fog?

C:\Windows\system32\migwiz\migwiz.exe?

Regebben a Win telepito median is rajta volt, de nem talalom a 10-ben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.