Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17048) Amur


Amur
addikt

Csináltam egy részletes leírást win8.1-ről win10re frissítésre(home verzió).
Aki először csinál ilyet ne kelljen paráznia hogy mi után mi következik, minden rendben van-e!
Előzmény: pár napja megpróbáltam parancsorból indítani a frissítést, mert nem bírtam kivárni.
Akkor írtam is hogy egy defender frissítést kért még, és azt nem tudta 10.alkalom után sem letölteni.
Itt feladtam, de ma jött a kis képernyő bootolás után hogy "minden készen áll a frissitésre"
Ok kezdjük! mondtam neki.
(kb. 1éves olcsó intel alaplap+proci konfig 2giga ddr3, lassú net, 500gb hdd-nem a profilomnál olvasható konfig, mert ez a fiam gépe amin frissítettünk)
-elfogadtam a szerződési feltételeket.
-Felkészülés a telepítésre felirat jelent meg, ez összesen 6 percig tartott.
-feldobta hogy bizonyos alkalmazásokat el kell távolítani. (daemon tools lite nem volt kompatiblis, de azt előtte jelezte is a kis listájában)
-eltávolitás és folytatásra katt. az eltávolítás után nem engedtem a rendszernek az újraindítást, elvégre a win10 "telepítésben" voltam.
-"mindjárt készen vagyunk" ezt a feliratot 12 percig mutatta.
-A frissítés készen áll a telepítésre. Frissítés indítására katt. ez 5 perc alatt készen volt, majd újraindult a gép.
-windows10 frissítések konfigurálása, itt 25%-nál belassult majd pár mp alatt 70%-ra ugrott.
-újraindult
-"a windows frissítése, a gép többször újra fog indulni. Addig lazítson"
itt három lépcsőben frissít, elöszőr a fájlok másolása zajlik, ez 23 percbe tellett neki
majd szolgáltatások és illesztőprogramok telepítése, ez 19perc volt. Ennek a végén 1percig fekete képernyő volt.
beállítások konfigurálása volt a kövi, ez kerek 20 perc volt.
-Üdv újra itt felirat, itt bal lenn megváltoztatható a felhasználónév a nem XY vagyok-ra kattintva.
-Csatlakozási képernyő, itt lehet kiválasztani az aktív internetkapcsolatok közül(mint írtam az elején ez a gép usb wi-fivel csatlakozik a netre)
-Azonnal nekikezdhet felirat.
Itt a gyorsbeállítást szeretné lenyomni a torkunkon, ezért nagyon apró betüvel(tényleg gáz milyen apró a betüméret) bal lenn viszont érdemes a beállítások testreszabására kattintani, még ha nem is vagy informatika terén otthon, gyorsan ki tudod venni a pipákat a beépített "kémkedős" szolgáltatások elől.
Már csak azért is mert többen írták hogy ezek kikapcsolása után gyorsult a gép.
-beállítások véglegesítése
-üdvözlőképernyő
-folyamatban van a beállítás, kis türelmet. Alkalmazások telepítése -ez 3 perc volt
-még néhány beállítás hátravan, ez 5 perc volt (úgy hogy 1 perc után kiírta: ez kicsit tovább tart a vártnál)
-kezdődhet valami új, és erre bejött a windows 10 asztal.
meg akartam nézni hogy tölt-e még valami frissítést,de olyan szinten belassult hogy semmit nem tudtam elindítani. a feladatkezelő is 20perc után válaszolt csak(és nem válaszolt hibával leállt).
Gyanítom hogy a háttérben frissitett ezerrel, de cseszett legalább kiírni, pedig telepítés közben igen "beszédes" volt. Na mindegy reméljük következő bootoláskor már feláll rendesen!
Remélem hozzám hasonló közepesen jártas vagy egyáltalán nem informatikus beállítottságuaknak kis mankót adtam!
Tehát kb. 2 óra alatt megörtént a frissítés, ez legyen a végszó.

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.