Hirdetés

2019. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#16451) csabi63 válasza TechN7ne (#16450) üzenetére

csabi63
(senior tag)

MI az a facebook?

(#16452) CanibelZ

CanibelZ
(fanatikus tag)

Hozzá tudok adni más internetes tárhelyeket a 10-ben, úgy mint ahogy a OneDrive van? Vagy csak külső program használható ehhez? Google Drive érdekelne elsősorban, meg esetleg a Dropbox.

(#16453) csabi63 válasza CanibelZ (#16452) üzenetére

csabi63
(senior tag)

Google Drive nálam rögtön szinkronizálva lett, ahogy felraktam a Chrome-ot és bejelentkeztem. Mindent ugyanúgy elérek, ahogy a 7 alól.

(#16454) bon válasza Tiger. (#16412) üzenetére

bon
(őstag)

Melyik nem akart települni?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z370-A, Intel CoreI7 8700, 2x8GB DDR4 3333MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Surface 3 64gb, Cooler Master Cosmos C700P

(#16455) gtamate2 válasza TechN7ne (#16450) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

+1 Én xp óta nem használok, félévente irtok és semmi probléma nincs.

*Sn0w

(#16456) laleeee válasza gtamate2 (#16455) üzenetére

laleeee
(őstag)

De biztos nem torrentezel

(#16457) laleeee válasza TechN7ne (#16450) üzenetére

laleeee
(őstag)

Én feltettem az avastot , ilyenkor fut mellette a defender is vagy lekapcsol. Ezt holtudom megnézni ?

(#16458) Sotyks94 válasza Sotyks94 (#16368) üzenetére

Sotyks94
(fanatikus tag)

Nah Avast leszedvem újraindítva a gép, és jelenleg üres (100MB) a nem lapozható készlet. Az össz memó fogyasztás is 2,6 GB. Szóval jelenleg minden rendben van. Ez persze nem jelenti 100%-osan azt hogy az Avast okozta, mert már 1 hete megvolt ez a probléma, miközben fenn volt az Avast, és az előző 6 napban az újraindítás kitörölte a memót, csak ma kezdte el ezt hogy az újraindítás sem segít. Szóval jah, használom így, Avast nélkül egy picit. Ha végleg eltűnt akkor az volt a probléma, ha megint pár óra után kezd feltelni a memória a semmivel akkor meg sajnos nem :(

Végeredménytől függetlenül köszönöm mindenkinek aki segített :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#16459) gtamate2 válasza laleeee (#16456) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

De elég gyakran.

Btw. A frissítésekkel mit lehet kezdeni ha induláskor települnek? Gyorsan újra akartam indítani a gépet ez a mocsok meg nem engedte ameddig nem frissített le. Lehet itt is ki fogom kapcsolni ha nem lehet megoldani máshogy, mert ez nem állapot.

*Sn0w

(#16460) p.gabor válasza gtamate2 (#16455) üzenetére

p.gabor
(fanatikus tag)

+1
Én a 7-es óta nem használok...

(#16461) nonsen5e

nonsen5e
(PH! kedvence)

Üdv!

Arra létezik valami mód, hogy a jobb alsó sarokban lévő vízjelet, ami a teszt módot jelzi:

-->a hivatalos aláírással nem rendelkező drivereket is telepíthetővé tevő opció
bcdedit /set testsigning on

el lehessen tüntetni anélkül, hogy kikapcsolnám a teszt módot?
Kell ahhoz, hogy DualShock3 kontrollert lehessen emulálni, de zavaró.

:R

「今が最高」

(#16462) hackeeeee válasza Sotyks94 (#16458) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Én abból indulok ki, hogy több olyan gépet láttam már, ami Avast telepítése után lényegében használhatatlan lett, vagyis volt, hogy be sem töltött a rendszer, vagy épp nem működött a wifi, 100%-os CPU használat, és így tovább..stb,

Így, simán benne van a pakliban, hogy az volt a ludas, de hamarosan ki fog ferülni.

Véleményem szubjektív... - Razer Goliathus Speed Terra L egérpad eladó

(#16463) erdeitibor

erdeitibor
(kvázi-tag)

Hali!

Pendrive-ról újratettem a Win 10 bootmenüből. Teljesen szűz.
De azt írja, h a Windows nincs aktiválva.
Na most akk. mivan? :D

(#16464) daczkó válasza gtamate2 (#16455) üzenetére

daczkó
(fanatikus tag)

Ja, amint látható csodálatos helyen szerepel a Defender. Vistás megjelenése óta masszívan tartja a helyét.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#16465) hackeeeee válasza erdeitibor (#16463) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Gondolom aktiválni kellene. :)

Ha ráböksz, hogy aktiválni szeretnéd, nem történik semmi?

[ Szerkesztve ]

(#16466) krealon válasza Sotyks94 (#16358) üzenetére

krealon
(PH! kedvence)

"Kétlem hogy vírus vagy malwer, rendszerint karbantartom a gépem, Avast, és malwerbyte meg nonstopp fut."

Igaz, hogy XP-s gepen, de egy ismerosomnel az Avast + Malwarebyte Antimalware rezidens vedelme leterdeltette a gepet. Utobbit kikapcsolva rendbejott.
Szoval ovatosan az egyszerre hasznalt rezidens vedelmekkel...

(#16467) erdeitibor válasza hackeeeee (#16465) üzenetére

erdeitibor
(kvázi-tag)

Na dehogyan? :)
Nem ott nem történik semmi :s kéri a serial keyt

[ Szerkesztve ]

(#16468) lanw

lanw
(fanatikus tag)

Alcoholhoz hasonló programot keresek ami kompatibilis a 10-el.Valaki használ ilyet?

"TRANCE it's my RELIGION" To be or not To be

(#16469) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Avirát használ valaki a végleges verzió alatt? Úgy néz ki, van Július 23.-i kiadás, nincs gond vele?

#16468: sima mountoláshoz semmilyen progi nem kell, a windows megoldja. ISO-készítéshez én UltraISO-t használok - bár 10 alá nem tettem még fel, a kiadója szerint kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#16470) CyberPunk666 válasza t72killer (#16469) üzenetére

CyberPunk666
(senior tag)

Az avira hivatalosan támogatja a windows 10-et, így ez is az ajánlottak között van.

https://www.avira.com/en/support-for-home-knowledgebase-detail/kbid/1777

[ Szerkesztve ]

(#16471) csabi63 válasza laleeee (#16457) üzenetére

csabi63
(senior tag)

Nálam a Kaspersky szó nélkül átveszi az irányítást a beépített védelem helyett. [link]

[ Szerkesztve ]

(#16472) dredjudge84

dredjudge84
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Felraktam a win10et. A gondom az hogy van egy routerem, amin van egy külső vinyó, de nem érem el a hálózaton. Intézőbe beírom hogy \\192.168.1.1 de hibát dob. Mi lehet a baj? Minden hálózatelérés és megosztás engedélyezve van a vezpultban.

(#16473) t72killer válasza CyberPunk666 (#16470) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Köszi, kipróbálom. Van licenszünk a PRO-ra, kár lenne veszni hagyni. Egy szívfájdalmam van csak, hogy az Outpost tűzfallal nem lehet kombinálni (igaz, utóbbiból még nem is készült el a win10-es verzió), valszleg maradok a win-tűzfalnál.

(#16474) Audison

Audison
(senior tag)

Sziasztok!

Adott egy frissen telepített WIN7 home premium x64. Kötelező megvárni, hogy megjelenjen a frissítési ikon vagy feltelepíthetem a WIN10-et, amit a Microsoft oldaláról töltöttem le?

(#16475) t72killer válasza Audison (#16474) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Simán frissítheted a letöltöttel, fogja aktiválni:R

(#16476) gtamate2 válasza daczkó (#16464) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

Lehet hogy nem a freewarez site oldalakon kell lógni és nem lesz vírus sem. Érdekes, én csak olyan oldalakról töltök le fájlt amit ismerek, vagy megbízható, nem töltök mindenféle csodaprogramokat, sőt még a telepítőknél sem a NEXT-et nyomogatom hanem átnézem gyorsan nehogy valami plusz idegesítő program települjön.

A defender pedig ki volt kapcsolva, most a 10 esetén bekapcsolva hagytam, de ha valaki tudja használni az internetet elég nehéz vírusba belefutni.

*Sn0w

(#16477) CyberPunk666 válasza gtamate2 (#16476) üzenetére

CyberPunk666
(senior tag)

Ebben a hozzászólásban az egyetlen helyes dolog az az, hogy nem nyomsz csak úgy nextet, hanem megnézed mit is akar.

Az összes többi hülyeség.

(#16478) eszakas válasza t72killer (#16473) üzenetére

eszakas
(senior tag)

Hali.

Ezzel addig kibővítheted :)

Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#16479) CyberPunk666 válasza t72killer (#16473) üzenetére

CyberPunk666
(senior tag)

Az avira tűzfalával mi a baj? Mintha úgy emlékeznék, hogy abban is van. Bár évek óta nem használtam.

(#16480) Audison válasza t72killer (#16475) üzenetére

Audison
(senior tag)

Köszi a gyors választ! :R

(#16481) Tiger.

Tiger.
(PH! kedvence)

A fejlécet lehet átlátszóra tenni?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Gtx 970 /Creative Xfi Elite pro /16gb ddr3/ Htc One/ 5.02 Viper One 8.0.0/Htc U11/Samsung S9+/ Genius SW-HF 6000 5.1/ Apple Iphone 5S.

(#16482) daczkó válasza gtamate2 (#16476) üzenetére

daczkó
(fanatikus tag)

Az égvilágon nincs semmi köze a fertőzés / támadás bekapásának ahhoz, hogy milyen oldalakat látogatsz. Nem egyszer volt már fertőzött a BBC oldala és a NYT oldala is.

"A defender pedig ki volt kapcsolva, most a 10 esetén bekapcsolva hagytam, de ha valaki tudja használni az internetet elég nehéz vírusba belefutni."

Mintha egy ncore-os szakértői kommentet olvasnék, az ilyen embereket tiltanám le elvből az internetről és tenném át egy "én nem vagyok vírusos" szeparált hálózatba, ahol tagjai lehetnek bármelyik botnet hálózatnak.

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#16483) gtamate2 válasza CyberPunk666 (#16477) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

Akkor mivel magyarázod hogy kb szökőévente van egy-két vírusom? Biztos véletlen, (mellékesen 3 géppel rendelkezem).

*Sn0w

(#16484) hackeeeee válasza erdeitibor (#16467) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Öhm, és nincs kulcsod?

Havernak, online fiókkal csináltunk tiszta telepítéssel, azonnal aktivált. Mondjuk nem tudom, hogy ez feltétel-e.

Megfelelő verziót telepítettél?

(#16485) hackeeeee válasza lanw (#16468) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Sylsoft virtual clone drive - ha emulálásra kell, írásra pedig CDBurnerXP.

[ Szerkesztve ]

(#16486) CyberPunk666 válasza gtamate2 (#16483) üzenetére

CyberPunk666
(senior tag)

Honnan tudod, hogy nincs több és gyakrabban?

Szökőévente 1-2? Az az 2-4 évente bekapsz valami olyat, amit észre is veszel? Az elég durva. Szerintem én 10+ éve nem kaptam be olyat, amit észre is lehetett venni. Bár igazából szerintem 12 éves koromban a hitman 1 cracken kívül soha nem is sikerült egyet sem.

[ Szerkesztve ]

(#16487) gtamate2 válasza daczkó (#16482) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

Te tipikusan az az ember vagy aki mindent csomagol és fertőtlenít a házban, ugye? ;]

CyberPunk666: Írtam hogy félévente elvégzek egy átfogó vírusírtást.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#16488) daczkó válasza gtamate2 (#16487) üzenetére

daczkó
(fanatikus tag)

Mi van?

Minek csinálsz fél évente vírusirtás, ha "tudod használni az internetet"? Ja, hogy te is tudod, hogy mégsem így működik a dolog. Remélem a tűzfalad is ki van kapcsolva, mert hát nagyobb lesz a ping cod 4-ben, meg amúgy is, minek az?

[ Szerkesztve ]

/ignore wwenigma

(#16489) erdeitibor válasza hackeeeee (#16484) üzenetére

erdeitibor
(kvázi-tag)

Ugye frissítettem a win 10 et.
Aztán úgy gondoltam h mi lenne ha feltenném a telepítőt pendrive-ra és rendesen boot menüből telepíteném, minthacsak egy új gép lenne.
Nincs termékkulcsom.
A 8.1 em az pro volt de kivalasztottam a win10 home ot.

De most feltettem vissza a 8.1 et és lefrissítem igy szüzen. Hatha nem lesznek gondok akk igy vele.

[ Szerkesztve ]

(#16490) CyberPunk666 válasza gtamate2 (#16487) üzenetére

CyberPunk666
(senior tag)

Nem értesz a témához ez lejött a hozzászólásodból, hiába kezded el őt gúnyolni.
A legtöbb vírus nem cseszi szét a gépedet, hanem a háttérben fut és próbálja a dolgát észrevétlenül tenni. Botneteket ezer féle dologra használhatják és lehet soha nem jössz rá.

Egy befészkelt vírus könnyebben álcázza magát a kereső elöl, mintha már a befészkelés közben is ellenőrzik.

A vírust pedig tök legit helyekről is bekaphatsz, például a prohardver fórumától is itt.

(#16491) lanw válasza hackeeeee (#16485) üzenetére

lanw
(fanatikus tag)

köszi!

(#16492) pendre54

pendre54
(őstag)

Üdv!
A kollektív bölcsesség jegyében várnék az alábbi problémához megoldást, sajnos a kérdést már eleve rossz topikba tettem fel, mert már alig látok az idegtől, ott meg csak lestek, hogy mi van. ;] [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#16493) t72killer válasza CyberPunk666 (#16479) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Gyengus de nagyon, kb nincs értelme felrakni.

#16478, eszakas: köszi! Beleásom magam egy kicsit - ez elvileg egy GUI a biztonságos windows-tűzfal-ra.

#16490, CyberPunk666: az első Cryptolocker-ig nagyon magabiztos tud lenni az ember a gépe védelmi képességeiben:R

[ Szerkesztve ]

(#16494) lowzor

lowzor
(PH! kedvence)

Naponta beszarik nálam a start menü, rákattintok és nem történik semmi, csak az újraindítás segít.
Tegnap ezzel bombázott, csak rendszer visszaállítással lehetett rendbe hozni: [link]
Még 1 dobása van, aztán kap 1 clean install-t (frissítéssel lett feltéve), ha azzal sem lesz jó, akkor visszarakom a 8.1-et.

[ Szerkesztve ]

(#16495) CyberPunk666 válasza t72killer (#16493) üzenetére

CyberPunk666
(senior tag)

De egyik jónak sincsen még 10 kompatibilis verziója.

(#16496) lanw válasza hackeeeee (#16485) üzenetére

lanw
(fanatikus tag)

Nem tudtam már szerkeszteni. Sajnos ez sem jó azt írja érvénytelen könyvtár név.Ahogyan a többi virtuális meghajtónál,vagy lehet nálam van valami gáz.. :(

(#16497) gtamate2 válasza daczkó (#16488) üzenetére

gtamate2
(PH! kedvence)

Mert ráérek és jobb a tudat hogy biztosan nincs vírusom. De húh, fél éve sikerült regisztrálni aztán azóta te osztod itt az észt úgy látom :)

CyberPunk666: Oké, mégsem kapok. Ha sétálsz a járdán is elüthet a kocsi és meghalhatsz, akkor nem mozdulsz ki otthonról? Félévente feldobok egy Avirát, HitmanPro-t (ha már a Hitmant emlegetted) és egy AVG-t, átvigygálja az összes meghajtómat és nem szokott probléma lenni. Cserébe nem eszi egész évben vírusírtó a gépemet, nem idegesít a frissítésekkel és nem lassít. Amúgy is herótot kapok az összestől.
Nincs zombihálózaton a gépem mégsem, tudom hihetetlen..

*Sn0w

(#16498) AnTomySm válasza daczkó (#16482) üzenetére

AnTomySm
(kvázi-tag)

Jajj ne már, te is érted, hogy mire gondolt. Vannak megbízható, meg kevésbé megbízható oldalak, sőt még vírushalmazok is. Nagyon nem mindegy melyikeket látogatod.

(#16499) laleeee válasza CyberPunk666 (#16490) üzenetére

laleeee
(őstag)

Te melyik vírusirtót ajánlanád w10-hez ?

(#16500) t72killer válasza CyberPunk666 (#16495) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

A cfw elvileg feltornázható.

#16498: facebookon is terjednek vírusos linkek - alkalmasint valami érdekességnek álcázva, ismerős által "továbbítva".

#16499: a fentiek szerint az Avira megy - én 8.1 alatt ezt használom nagy megelégedéssel + MBAM-mal szoktam alkalmanként szkennelgetni. Ezenkívül van még hitmanPro böngészővédelemre és rendesen meg van pakolva a chrome: BDTL, adguard, scriptsafe. Ezek közül csak az Avira verzióm fizetős - de abból jó a free is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.