Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16251) this is life válasza Döglött Róka (#16250) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem ugy valamiert az istennek se akart torolni, full nevvel meg ment szepen..
okot ne kerdezz passz,a w10rejteje :D .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#16252) laleeee válasza Milestone2 (#16247) üzenetére


laleeee
őstag

a regedit-re meg ezt adja ki :

hogy kell amúgy képernyőmentést csinálni ? :F

[ Szerkesztve ]

(#16253) Milestone2 válasza laleeee (#16252) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hiszen ez a regedit, de ha kérhetem Te ott ne turkálj!

Ha ennyire kíváncsi vagy, tényleg töltsd le az Aida-t és telepítsd.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#16254) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék mégegyszer érdeklődni effelől a Win10 Telepitési dolog felől.
Most Windows 7-em van, Ultimate 64 Bites. Szeretnék Win10 Pro 64bitet feltenni a következőképpen:
Letöltöm a Windows 10 .Iso Képfájlt ugye, azt bemoutolnám egy Daemon Tools-szal, Aztán ezt követően kicsomagolnám a tartalmát egy mappába D-meghajtóra, és aztán a sources-ből telepiteném setup.exe-vel.
-Vagy B-Tervem: Rámásolom az .iso Képfájlt egy Pendrive-ra, bemoutolom a Daemon Tools-szal, és úgy megnyitnám a sources-ből a setup.exe-vel, és úgy telepiteném.
Lehetséges lenne-e kettő féle megoldás?
Köszi előre is! :R :K :B

(#16255) KiLlHeIm13


KiLlHeIm13
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom volt e már ilyen jellegű kérdés, de elég hosszú már ez a topic. :)
Ismerősöm Windows 10 frissitésével volna egy kis gubanc.
Miután letölti a telepitőt és elkezdi a telepitést a következő hibakódra hivatkozva sikertelen frissités. (WindowsUpdate_80240020).
SoftwareDistribution/Download mappa tartalmát többször is töröltem, majd a wuauclt.exe/updatenow paranccsal elkezdtem újra, de hiába. Mindig ugyan az a probléma.

Ha valaki tud segiteni, azt megköszönnénk :)

Ui: Bocsi nincs hosszu i betűm :D

Üdv.: KiLlHeIm13

[ Szerkesztve ]

(#16256) FollowTheORI válasza Norbi095HUN (#16254) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Letöltöd a media tool-t a microsoft oldaláról és azzal egyből frissítheted... nem kell ide deamon tools meg iso töltögetés.

#16255) KiLlHeIm13

Ha nagyon nem akarja az igazságot te is használd a media tool-t és frissítsd azzal (vagy a haverod).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16257) laleeee válasza Milestone2 (#16253) üzenetére


laleeee
őstag

köszönöm :R azt leírnád még ,hogy hogyan lehet legegyszerűbben képernyőmentést csinálni ?

(#16258) CanibelZ


CanibelZ
aktív tag

Hogyan tudom a frissítéseket ideiglenes letiltani? Vagy úgy, hogy utána vissza tudjam kapcsolni? Néhány napja magas a pingem és nem tudom, hogy azért, mert a windows töltöget/dolgozik a háttérben, vagy megint a szolgáltatómnál csesztek el valamit.

(#16259) bigdady válasza hackeeeee (#16229) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

más: másnál meg a no-ip átirányítás? Hol is kell belépni és megújatani 90 naponként vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#16260) Norbi095HUN válasza FollowTheORI (#16256) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Én csak azt szerettem volna megtudni hogy ezzel a két Módszerrel menne-e amiket felsoroltam? :F

(#16261) Milestone2 válasza laleeee (#16257) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hol? Windowsban? Megnyomod a billentyűzeted PrtScr = Print Screen gombját. Majd beilleszted bármely képszerkesztőbe. De ez most már rémisztően dedós szint.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#16262) exor


exor
tag

Sziasztok!
OEM windows 10 esetén most akkor melyik alkatrészeket lehet / nem lehet cserélni abban az esetben ha szeretném, hogy aktivált maradjon a windows? Valahol azt olvastam, hogy az alaplapot nem lehet cserélni, valahol azt, hogy a processzort sem mert az is fő komponens, most akkor mi az igazság? Ami leginkább érdekelne, az az ha később veszek egy SSD-t és újratelepítem arra, aktiválódik-e, és hogy, valamikor a távolabbi jövőben processzort cserélhetek-e vagy sem. Előre is köszönöm a választ!

(#16263) FollowTheORI válasza CanibelZ (#16258) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem tudod, de biztos hogy nem a windows töltöget.

Amit megtethesz hogy a settings update pont alatt megnézed az advanced optionsban hogy mik a beállítások, illetve a delivery menü alatt megnézed hogy nem e seedeli az fájlokat a netre más gépekhez.
Azt meg kikapcsolod.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16264) Milestone2 válasza exor (#16262) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Tudomásom szerint alaplaphoz kötött. Azt az egyet nem cserélheted.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#16265) hackeeeee válasza Milestone2 (#16261) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vagy, képmetsző. :)

@exor: Frissítés esetén főalkatrész nem cserélhető.

Elméletileg külön vásárolt változatnál nincs külön alkatrészhez kötés, mint ahogy a 8.1-nél sem volt, csak OEM esetén az volt a feltétel, hogy egyszerre 1 gépen volt használható! Ha jól tudom!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#16266) FollowTheORI válasza Norbi095HUN (#16260) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Elvileg igen... de ha van egyszerűbb minek vesződni ezekkel? :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16267) FollowTheORI válasza exor (#16262) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Alaplapot.

Minden mást cserélhetsz, procit is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16268) TRob1 válasza laleeee (#16257) üzenetére


TRob1
veterán

Nyomsz egy PrintScreen gombot és beilleszted vmi rajzoló progiba (pl a nemrég sokat emlegetett Paint-be)
Vagy használod a beépített Képmetszőt (akkora képet vágsz ki vele amekkorát akarsz)

szerk: huh de lassú vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#16269) hackeeeee válasza FollowTheORI (#16267) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De ez csak az upgrade változatra igaz, nem?

Vagyis, ha külön veszi meg a 10-et, akkor ott is az igaz, mint korábban a 8.1-re, vagyis cserélhetsz alatta lényegében mindent.

Véleményem szubjektív...

(#16270) Norbi095HUN válasza FollowTheORI (#16266) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Csak azért voltam kiváncsi, mert a régebbi gépemen igy váltottam Windows 7-ről 8-ra, és aztán 8-ról 8.1-re is ahogy felsoroltam a két opciómat,és a régi gépen semmi probléma nem volt. :K
Nem tudom, de én speciel ragaszkodok ehhez a régi fajta módszeremhez.
Tehát akkor ez menne 7-ről 10-re is?
Külömben ez már egy újabb, jobb gép ami most van nekem.

(#16271) FollowTheORI válasza hackeeeee (#16269) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha OEM-et vesz, elvileg akkor sem cserélheti. :)

Ha retail "dobozos" 10, akkor igen... telefonon újra tudja aktiválni. (Más kérdés, hogy valószínűleg az OEM-et is, ahogy eddig is - de az már nem "hivatalos" és nem is garantált).

Egyetlen egy kivétel volt a sima 8 Personal License. Előtte utána az "OEM" hardverkötött volt mindig hivatalosan.

Más kérdés hogy OEM-et hivatalosan nem is vehetne, csak gépre telepítve géppel együtt. Ezért a hardver kötöttség. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16272) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Na ismét egy próba wn7ről frissítek, de most amit a win ajánl fel:)

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16273) hackeeeee válasza FollowTheORI (#16271) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Öhm.. 8.1-nél az OEM-nél elvileg megszűnt ez a hardveres korlát.. Vagy rosszul tudom?

Ott elméletileg annyi volt a kitétel, hogy egyszerre csak 1 gépen lehet aktív a rendszer.

Véleményem szubjektív...

(#16274) FollowTheORI válasza hackeeeee (#16273) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Rosszul tudod. 8.1-el jött épp vissza... a 8 volt az egyetlen kivétel.

Q. Can a PC with an OEM Windows operating system have its motherboard upgraded and keep the same license? What if it was replaced because it was defective?

A. Generally, an end user can upgrade or replace all of the hardware components on a computer—except the motherboard—and still retain the license for the original Microsoft OEM operating system software. If the motherboard is upgraded or replaced for reasons other than a defect, then a new computer has been created. Microsoft OEM operating system software cannot be transferred to the new computer, and the license of new operating system software is required. If the motherboard is replaced because it is defective, you do not need to acquire a new operating system license for the PC as long as the replacement motherboard is the same make/model or the same manufacturer's replacement/equivalent, as defined by the manufacturer's warranty.

The reason for this licensing rule primarily relates to the Microsoft Software License Terms and the support of the software covered by those terms. The Microsoft Software License Terms are a set of usage rights granted to the end user by the PC manufacturer, and relate only to rights for that software as installed on that particular PC. The system builder is required to support the software on the original PC. Understanding that end users, over time, upgrade their PCs with different components, Microsoft needed to have one base component "left standing" that would still define the original PC. Since the motherboard contains the CPU and is the "heart and soul" of the PC, when the motherboard is replaced (for reasons other than defect) a new PC is essentially created. The original system builder did not manufacture this new PC, and therefore cannot be expected to support it.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16275) hackeeeee válasza FollowTheORI (#16274) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Meg is találtam az ehhez kapcsolód hozzászólást.

Jaa, hogy csak a 8-nál volt így? Oh, akkor sorry.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#16276) apszi válasza Norbi095HUN (#16270) üzenetére


apszi
őstag

Simán ISO-t berakod virtuális meghajtóba, és onnan telepítheted, ha akarod.

(#16277) csizi90 válasza Milestone2 (#16261) üzenetére


csizi90
aktív tag

Próbáld ki WIN+PRTSCR kombót, megspórol egy beillesztést és mentést.

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#16278) Norbi095HUN válasza apszi (#16276) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Úgy érted tehát hogy akár nemis kell Pendrive-ra rámásolni hanem csak simán a gépről bemountolom, azt telepithetem is fel? :DD

(#16279) pzstm válasza Norbi095HUN (#16278) üzenetére


pzstm
titán

pontosan

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16280) xtmod


xtmod
senior tag

nekem 29-e óta ez van, pedig szerinte rendben menne a gépen:

(#16281) ntomtb


ntomtb
tag

Valahogy el tudom tüntetni a start menüből hogy minden egyes elemnél ott legyen hogy "új"?

(#16282) FollowTheORI válasza ntomtb (#16281) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

El... settings -> personalisation -> start alatt kikapcsolható.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16283) tope válasza pzstm (#16279) üzenetére


tope
addikt

Írd már bele ezeket az "alap" dolgokat az Összefoglalóba, bár igaz nem olvassák el, de ha többször írná az ember, lásd az Összefoglalóba, hátha mégis megtennék. :U :)

UI: NetTom: Tudom, de hátha, jól jön az hidd el, nevelni kell a népet valahogy :D

[ Szerkesztve ]

(#16284) Norbi095HUN válasza pzstm (#16279) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Nagyszerű, köszönöm szépen, akkor hamarosan fel is telepitem!:)

(#16285) FollowTheORI válasza tope (#16283) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem fogják... :N és ugyis megkérdezik 3x. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16286) tope válasza xtmod (#16280) üzenetére


tope
addikt

3 vonalra katt (bal fent a linkelt képen) és ott lesz egy menü, ahol megtudod nézni, hogy megy-e.

Letölteni innen, illetve ezzel tudod a Win 10-et

[ Szerkesztve ]

(#16287) hape60


hape60
aktív tag

Sziasztok, wi7-ről upgradeltem win10-re. Ismerkedek vele; pl a régi töredezettségmentesítés hol található? A lemezkezelésnél nem találom...

(#16288) Edorn válasza xtmod (#16280) üzenetére


Edorn
aktív tag

Töltsd le az ms alkalmazásával és indítsd el a frissítést ha minél hamarabb hozzá akarsz jutni...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#16289) ntomtb válasza FollowTheORI (#16282) üzenetére


ntomtb
tag

De mégis melyik az? Mert szerintem egyik sem ezt állítja....

(#16290) erdeitibor


erdeitibor
tag

Ha windows oldaláról letöltöm és kíírom pendrive ra akkor is ingyenes lesz?
Nem kér semmiféle key-t?
Mert a windows oldalán kicsit félre érthető...
Volt aki rendesen újratette vele a gépet?

(#16291) freelancer68 válasza hape60 (#16287) üzenetére


freelancer68
tag

A meghajtón properties, majd a tools fülben ott van. Vagy keresőbe: defragment
A programok k0z0tt a windows administrative tools mapp'ban is ott van.

[ Szerkesztve ]

(#16292) nanus válasza hape60 (#16287) üzenetére


nanus
senior tag

(#16293) apszi válasza Norbi095HUN (#16278) üzenetére


apszi
őstag

Így van.

Szerk: Ahogy pzstm is mondta :B

[ Szerkesztve ]

(#16294) mackosajt válasza Norbi095HUN (#16278) üzenetére


mackosajt
addikt

Ha most aktivált win7 van a gépeden, jobban jársz, ha előbb frissítést csinálsz, megvarod hogy automatikusan aktiválja, és ha nem tetszik a dolog, akkor csinálsz szűz telepitest.
Egyébként mivel fogod aktiválni a 10-et? ;)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#16295) tope válasza erdeitibor (#16290) üzenetére


tope
addikt

Frissíteni kell először (azaz Windows alól kell elindítani a frissítést, ez történhet pendriveról is) és ha aktivált lesz utána lehet akár pendrive-ról, DVD-ről, bármi másról tisztán telepíteni/újrarakni.

UI: Bele kéne egyértelműen írni az Összefoglalóba.

1. lépés: letöltöd az ISO fájlt, vagy a programmal csinálsz ISO-t, vagy simán Update-tel szeded le a frissítést (Win10-et).
2. lépés: Elindítod az ISO/progi/... a frissítést (először frissítened kell a Windows-t, csak így lesz aktivált Windowsod!!!)
3. lépés: Ha sikerült a frissítés (ami 15 perctől lehet több óráig is terjedhet), utána ha szeretnéd újra telepíteni, mert friss telepítést szeretnél, először meg kell várnod, hogy aktiválja magát, addig nem tudsz, tiszta telepítést csinálni.
4. Ha aktivált lesz, utána a megszokott módon tudod telepíteni a Windows 10-et, és aktiváltá is fog válni, nem kell semmilyen kulcs !

Valami ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

(#16296) FollowTheORI válasza ntomtb (#16289) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Legutóbb felvett alkalmazások.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16297) Angel2014 válasza Goose-T (#16050) üzenetére


Angel2014
addikt

Hogy meg tudjuk tartani a win.8.1-röl telepített win 10-et és kulcsát , kéne csinálni egy recovery partíciót ...ez sikerült valakinek? Próbálta már valaki?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#16298) erdeitibor


erdeitibor
tag

Ahha
Nekem most is ez van fent csak arra gondoltam h akkor letörlöm és újra felteszem. szüzen.
Akkor így már nem lesz gond ugye?

(#16299) gtamate2


gtamate2
veterán

Ez az új windows valahogy jobban bánik a hellyel mint a 7. Van egy 80-as ssd-m amin a rendszer van, feldobáltam rá a jól megszokott programjaim és idáig 4-8 Gb között ingadozott a hely (attól függően hogy a windows milyen kedvében volt, valamikor még 1.5-re is lecsúszott) most pedig van 25 Gb helyem még.

Idáig szimpatikus :K Frissítgetek is, szerintem ügyesen bánik a frissítések törlésével is, a 7 annyira pazarolta a helyet hogy a frissítést már kikapcsoltam inkább..

*Sn0w

(#16300) ntomtb válasza FollowTheORI (#16296) üzenetére


ntomtb
tag

Az az opció egyáltalán nem tünteti el a programok mellől az "új" jelzést, csak a start menüben nem jelenik meg a leggyakrabban használt programok felett.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.