Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) janos666 válasza westlake (#16591) üzenetére


janos666
nagyúr

Már gondolkoztam hasonlón, de nem állítja ezt részben vissza egy dism féle restorehealth? (Amit nem minden nap, de azért rendszeresen futtatok, főleg véletlen fagyás/áramszünet/stb után, vagy ha valamiért hülyéskedik valami és néha segít is, esetenként még a /source paramétert is használnom kell, hogy hozzáférjen egy-egy file-hoz egy másik gépemen).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16602) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Ezen van aeró vagy nincs? ha nincs hogy lehet csinálni van e progi ami jó?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16603) westlake válasza janos666 (#16601) üzenetére


westlake
félisten

Erre én nem tudok válaszolni. Szerencsére engem egyáltalán nem érintenek a Windows 10-es siralomvölgy problémái. Nálam még jó ideig marad a 8.1.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#16604) forestwow válasza forestwow (#16398) üzenetére


forestwow
csendes tag


Erre van megoldas?
INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

[ Szerkesztve ]

Ami elromolhat, az el is romlik.

(#16605) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Van már adblock edge alá?

(#16606) Sotyks94 válasza Sotyks94 (#16458) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

:W :O :W
Nem Avast volt a ludas. Ugyan azt csinálja Avast nélkül is :/

(#16607) FollowTheORI válasza Sotyks94 (#16606) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csinálj egy clean installt... ennyi idő alatt már azis meglett volna. :)

Nincs más megoldás.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16608) Sotyks94 válasza FollowTheORI (#16607) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Elmúlt 1 hónapban 2x szenvedtem magam végig a "minden kis szar progit újra felrakunk" folyamaton, a legutolsó dolog ami hiányzik nekem most épp az egy full reinstall... De hát ahogy látom kénytelen leszek :O

Hogy is működik a clean install? Leszedem és kiírom a win telepítőt egy pedrivera? Ha igen akkor az aktiválás? Win 7-es kódom van, el fogja fogadni? Vagy előbb win7-et kell felraknom, és a szűz win7-ről patchelnem 10-re?

(#16609) daczkó válasza Sotyks94 (#16608) üzenetére


daczkó
aktív tag

Ninite

/ignore wwenigma

(#16610) Sotyks94 válasza daczkó (#16609) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Oh thx :R Bár ez max a programok egyharmadát takarja le, de azért ennyivel is beljebb vagyok :)

(#16611) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Eddig minden kiválóan működött a Win10-zel, de tényleg flottul.
Se fagyás, se semmi.
Most frissítettem a lap bios-át és azóta a boot logónál csak forognak a pöttyök, de nem történik semmi, viszont valamikor meg egyből bebootol, úgy 7-8mp alatt.
Ha sikerül a boot, jó minden.
Ez mi?

Szerk.:
Win7-re telepítettem rá, tiszta még nem volt.
Okozhatja ezt a bios csere? :F

[ Szerkesztve ]

(#16612) wjbhbdux válasza bombibmw (#16611) üzenetére


wjbhbdux
veterán

CSM be vagy ki

/s

(#16613) FollowTheORI válasza Sotyks94 (#16608) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Pendrive igen... kód nem... már egyszer upgradeltél, tehát semmi kulcsot nem kell beírni csak telepíteni és a kulcskéréseket átugrani.
Utána magától aktivál online majd.

Másrészt talán ne aggasd össze mindenféle kis szar progival a windowst, csak ami tényleg kell és nélkülözhetetlen minden nap. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16614) kisapa válasza pendre54 (#16184) üzenetére


kisapa
senior tag

Nekem is ajánlgatja minden nap de én nem lépek tovább. Még szerencse mert egyenlőre a laptopra nem biztos,hogy fel akarom tenni. Már bánom,hogy jelentkeztem. Remélem megelégszik azzal,hogy minden induláskor csak bezárom az ajánlatot és nem fogja rám kényszeríteni a frissítést. Az asztali gépemen eddig jól működik de a laptopomon olyan programok is vannak amiket még ki akarok próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#16615) bombibmw válasza wjbhbdux (#16612) üzenetére


bombibmw
veterán

mobilnet dupla

[ Szerkesztve ]

(#16616) bombibmw válasza wjbhbdux (#16612) üzenetére


bombibmw
veterán

Aha.
Az mi? :D
Csökkentett mód?

(#16617) FollowTheORI válasza bombibmw (#16616) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem... kompatibilitás régi bios-romokra pl vga meg egyéb eszközökön meg alaplapon.

Gondolom az új biosban visszaállt UEFI-ről a boot legacy módra... vagy vica-versa eddig volt legacy és most UEFI.

Szóval ott kéne turkálni és átnézni.

Ha UEFI-s a windows telepítés GPT lemezzel, akkor arra állítani és kivenni a legacy beállításokat, ha meg fordítva akkor arra állítani.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16618) bombibmw válasza FollowTheORI (#16617) üzenetére


bombibmw
veterán

köszi, este kipróbálom

(#16619) japy válasza Predator2 (#16566) üzenetére


japy
őstag

A képen ott a válasz!

(#16620) Digitalis


Digitalis
senior tag

2009-ben épített win 7-es gépemen sikerült frissíteni és összelőni tízessel. Remekül muzsikál a régebbi vasammal. (Giga 790xt_ud4p/Audigy 2zs daniel_k 5_3 /Ati HD4890_Catalyst 13.9). Games próba: Metro Redux 2033/Last Light 1080p_high nagyon szépen folyamatosan megy külső megjelenítőn is, szerintem jobb mint hetesen. Alkalmazásaim acrobat xi, ps, powerdirector stb. is ok. Egyelőre gyorsabbnak tűnik, jobb és szebb felhasználó élményt tapasztaltam.

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#16621) moonguru válasza bigdady (#16227) üzenetére


moonguru
őstag

Mondtam én ilyet? (hogy hosszú jobb egér?) :)

Monitor Guru!

(#16622) Predator2 válasza japy (#16619) üzenetére


Predator2
addikt

Hogyan lehet javítani?

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16623) t72killer válasza kisapa (#16614) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Távolítsd el az egész gwx appot/frissítést.

Egy laptopos kérdés azokhoz, akik akksin kergetik a win10-et: hogy állunk akksiidővel pl a 8.1-hez képest?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16624) SaGa59 válasza vaksi8 (#16317) üzenetére


SaGa59
őstag

Win 7 ről telepítettem volna a sima mail-ben elküldött regisztrációval. Ma jött az üzenet hogy frissíthetek, de a művelet befejezésekor ezt írta "nem sikerült frissíteni a rendszer számára fenntartott partíciót"

Nem tudom kaptál-e már választ, de lehet, hogy az összefoglalóba se ártana betenni. Ha ez a hibaüzenet, akkor a W7 telepítésekor létrejött 100 megás "system" partíciót kicsinyli a telepítő. Ennek 250-500 (más források szerint 350-500) megásnak kell lennie, másképp nem megy fel az update W10. Egy auseus partition managerrel (van free változata, tökéletesen megcsinálja) odébb kell tolni párszáz megával a kis partíció utáni partíció elejét, majd megnövelni ezt a partíciót. Beállítod és újraindítás után megcsinálja.

Vigyázat: úgy ne járj mint én. Ha először nagyon hátra tolod a második partíciót, majd a kicsi méret beállítása után "visszatolod" a következő elejét és így "fogadod el" a változtatásokat az auseus-ban, szépen mindhárom lépést megcsinálja és kétszer pakolja oda-vissza az adatokat a nagy partíción. Nem örültem neki, mikor láttam, hogy mit csinál.
A legjobb eljárás: kiválasztod a system utáni partíciót, kézzel beírod, hogy előtte legyen annyi hely, amit hozzáadva a kicsihez elég nagy lesz már, Majd kiválasztod a kis partíciót és beállítod rajta, hogy mögötte 0 legyen az üres hely. Ez után kell "kipipálni", hogy elfogadod a változtatásokat.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#16625) Predator2 válasza peterk (#16588) üzenetére


Predator2
addikt

X64 mind a két rendszer (telepített+telepítendő)

"Ja, és ne készíts neki partíciót előre. Csinálj neki helyet (legyen unallocated place), és azt válaszd telepítési célnak. Akkor a win10 el fogja tudni készíteni a saját partícióit (nem csak 1 lesz)."

Már maga a Win10 telepítővel sem tudok formázni, semmit nem enged mit ahogy a képen is van.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16626) t72killer válasza tamass.szabo (#16600) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hi, "érdekesek" - mindenesetre nagyon hasznosak a tapasztalataid:R.
Milyen konfin van a rendszer?
Az akksiidő milyen használatra vonatkozik? Kíváncsi lennék pl Edge vs chrome (vs IE11@win8.1) böngészés alatt hogy alakul az akksiidő.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16627) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Nekem is megjött tegnap este az értesítő, hogy frissíthetek Win10-re.
A kérdésem az, hogy készüljek fel rá?
Mintha egy teljesen új oprendszert tennék fel egy üres vinyóra; vagyis minden driver lemezt bányásszak elő, és minden programomat telepítsem újra; vagy simán felmegy Win7 alapjaira, és semmit nem kell újratelepítenem?
Előre is köszi a válaszokat :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16628) Milestone2 válasza Predator2 (#16625) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Ha jól látom akkor van létező (másik) Windows-od. Windows alól bármely partícionáló programmal sem tudod rendbe rakni azt a winchester-t a telepítés előtt?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#16629) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

HP250 laptop. Sosem volt bivalyerős, bár egy RAM bővítésen átesett már (2->4), de a Win7/8.1-et mindig flottul nyomta, és mivel egyrészt eredeti windows, másrészt mindig karbantartom a gépet, ez nem is volt csoda, hogy komolyabb probléma nem volt vele (bár az alap vinyó 1 éve kihalt benne, szóval azt is pótolni kellett, de azzal sem volt semmi gond soha).

Nem életbevágó hibák ezek, de azért néha nagyon fel tudnak ám bosszantani.

szerk.: az akksiidő Chrome-ra vonatkozik (olyan 15%-al bír kevesebbet). Bár mivel szerencsére így is sokat bír az akkumlátor, szóval annyira emiatt sem panaszkodnék.

klepto: nekem szinte minden szükséges drivert feltett magától clean install után is, mondjuk egy laptop jóval könnyebb helyzetben van szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#16630) Milestone2 válasza klepto (#16627) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Először frissítésről beszélünk.
Ha a frissítés sikeres, akkor megmarad minden, csak az OP rendszer frissül.
Ha ez sikeresen lezajlott és SIKERÜLT AZ AKTIVÁLÁS is, akkor hozhatsz döntést, hogy Gépház alól "Rendszer alaphelyzetbe állításá"-val vagy DVD-ről vagy más bootról szűz telepítést csinálsz.
A lényeg, hogy mindezt aktiválás után.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#16631) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene! Win8.1-en, de itt, Win10-en is előfordul, hogy akárhogy kattintgatok az ikonra, egyszerűen nem nyitja meg az alkalmazást. Gondolom itt a Chrome-ra és pl. az Adobe Readerre. Chrome csak úgy nyílik meg, ha a tálcán lévő ikonján nyomok egy jobb klikket és az új ablak funkciót választom. Reader sehogy sem. Reinstall is volt már, de gondolom a következő újraindítást követően visszaáll minden ebbe a megnyithatatlan státuszba. Ez mitől lehet?

Másik: Árúházból próbálnám letölteni a Skype-ot, de nem engedi, mert 0x80004005 hibakódot ír ki. Utánanéztem, állítólag felismerhetetlen, definiálhatatlan stb. hiba. Maradjak a Skype oldalán lévő asztali verziónál? Meg valami VCLibs12-őt akar állandóan frissíteni az áruházban. Ez mi lehet?

Köszönöm!

(#16632) klepto válasza Milestone2 (#16630) üzenetére


klepto
addikt

Ez akkor annyit jelent, ha nem akarok "szűz telepítést", akkor marad minden a régiben (mármint a driverek, a jelenleg telepített, és használt szoftverek, az asztalon az ikonok, stb.)?
Ezek után ki tudom majd írni dvd-re a Win 10 telepítőt, és később is tudom használni egy esetleges gépcsere (valamint az 1 év letelte) után?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16633) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Nem. Gépcserénél már hiába telepíted a win10-et, nem fogja aktiválni, az ingyenes frissítés egy gépre vonatkozik csak.

Sőt, komolyabb hardverfrissítésnél is ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#16634) t72killer válasza tamass.szabo (#16629) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az akksiidő elvileg a chrome számlájára írható, sztem a gyerekbetegségei ellenére elkezdek barátkozni az Edge-el.

A többszörös klikkre "ébredés" azt jelenti a gépeden, hogy az appok procihasználata megnőtt a 8.1-eshez képest vagy a chipset/igp driver nem az igazi. Nagyon remélem, hogy az első pár hónap frissítései megoldják a problémát - bár az inteltől nem valószínű, hogy kapunk rendes drivereket egy 2éves platformra:(.

#16635: Ha kíváncsi vagy a rendszerre, fájdalommentesen kipróbálhatod, frissítés után vissza lehet lépni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16635) klepto válasza tamass.szabo (#16633) üzenetére


klepto
addikt

Aha. szóval akkor várjak inkább, ha gépcserén gondolkozom, mielőtt lecserélem a Win7-et?
Van rá esély, hogy 1 éven belül elterjednek, és megfizethető kategóriába kerülnek a DDR4-es procik/alaplapok; bármelyik oldalon (AMD, vagy Intel)?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16636) tamass.szabo válasza t72killer (#16634) üzenetére


tamass.szabo
tag

Tetszik az Edge alapvetően, de nekem a Chrome a folyamatos szinkronizálása miatt annyira hozzám nőtt, hogy semmi pénzért nem használnék mást :)

A többszörös klikkelés problémát szomorúan hallom. De amúgy lehet ideje lenne belevágnom egy másik laptopba. :D Valamikor év végén lehetséges akár, hogy össze tudok gyűjteni annyit.

szerk.

klepto: ennyire nem értek hozzá, de én a helyedben várnék egy picit. Én nem tudtam várni, mert sosem voltam a türelmes típus, bár a kisebb hibák, amiket leírtam egy korábbi hozzászólásomban zavarnak, de szerencsére az új rendszer előnyei valamelyest kárpótolnak.

[ Szerkesztve ]

(#16637) junior11 válasza tamass.szabo (#16600) üzenetére


junior11
veterán

Ugyenezek a bugok nálam is előfordulnak mind2 gépen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#16638) Döglött Róka válasza klepto (#16627) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Vegyel egy nagy levegot, kapcsold be a tv-t es nyomd meg a frissitest.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#16639) t72killer válasza klepto (#16635) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem számítok rá, hogy gyors lesz a DDR4 terjedése. A DDR3 elég rammennyiséget ad (anno DDR2-nél 16 gigához min 4 modul kellett), a ddr3L fogyasztásban is rendben van, nem érzem az óriási nyomást a váltásra. Ráadásul a DDR4-et támogató procik (pl i5-6600K) még csak most kezdenek szállingózni, mindenféle konkurrencia nélkül, drága lesz ez jövőre is. AMD oldalról a Zen fogja támogatni ha vmikor kijön. Kétlem, hogy költséghatékony alternatíva lesz bármelyik jövő nyáron.

#16640: Jogos, a modulok már kb ddr3 árban vannak, a platform viszont nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16640) schawo válasza t72killer (#16639) üzenetére


schawo
titán

A Haswell-E már régóta támogatja a DDR4-et. Szerencsére, mert így már előre normalizálták a DDR4 árakat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16641) GEPESZ66 válasza tamass.szabo (#16633) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A vásárolt WIN8.1 telepítve van egy gépre.
Ezt felfrissítem WIN10-re, s így jogot kapok ezen a gépen a WIN10 használatára.
Mivel ez egy régebbi gép, lehet, hogy jövőre kivonom a forgalomból.
Ha ekkor a dobozos WIN8.1-et felrakom az új gépre, akkor tudok még ugye frissíteni (2016.07.29-előtt) WIN10-re?

(#16642) t72killer válasza GEPESZ66 (#16641) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rizikós, majd az M$ szakik megmondják. Ha először visszaváltasz 8.1-re, merthogy "nem tetszett" a 10, és így váltasz gépet, akkor újraaktiválhatónak kéne lennie retail 8.1-ről a cuccosnak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16643) SaGa59 válasza GEPESZ66 (#16641) üzenetére


SaGa59
őstag

Gyanús, hogy nem lesz így jó.
Azt a Win 8.1-et egyszer már megfrissítetted a régi gépeden, nem hinném, hogy még.egyszer megfrissítheted egy másik gépen.
Jobban jársz, ha kivárod a gépcserét, felteszed rá a 8.1-et és azon frissíted W10-re. Addigra a W10 gyerekbetegségei is elmúlnak már.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#16644) yodamester10


yodamester10
őstag

Na megoldódott a problémám a win10-ben.
Ez segített.Végre leáll a gép,hátha más is belefut ilyenbe.

(#16645) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Vó, vó, vó, ha az ismerőseim megtudnák, hogy tőlem informatikai jellegű tanácsot kér valaki, már körberöhögnének. :D

De amúgy nagy eséllyel nem aktiválná ugyanazt a felfrissített windowst másik gép alatt.

(#16646) pzstm válasza GEPESZ66 (#16641) üzenetére


pzstm
titán

ha jövő júniusban veszel új gépet/alaplapot és 8.1-es eredeti verziód van, akkor még a frissítési ajánlat élni fog, vagyis frissíthetsz. A régi HardwareID-d is meglesz, de az új HardwareID is meglesz MS szervereken, s legközelebb ugyanazon az új gépen ha csinálsz tiszta telepítést, akkor kulcs nélkül aktiválhatod ;)

Ha jól értem amit akarsz......bár még a reggeli KV-m nem volt meg. :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16647) Ropinator


Ropinator
újonc

Sziasztok! Tegnapi napon sikeresen megérkezett a Windows10, amit gond nélkül frissítettem és hiba nélkül fut a gépemen. Egy problémám viszont akadt vele, ami nagyon zavaró. Mivel a monitorom be adta a kulcsot, ezért a 82 cm-es LED Tv-met használom monitor helyett. Eddig tökéletes volt Win 8.1 alatt. Windows 10-ben viszont nagyobb a kép, mint maga a tv kijelzője. Akármilyen felbontást állítok nem látszik a tálca és a megnyitott ablakok kerete sem és ez így nagyon zavaró. Már mindenhol megnéztem, hogy van-e egyénileg állítható kijelző méret-igazítás, de nem találok olyat a 10-esben... valaki találkozott ilyen problémával???

(#16648) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Sehogy nem tudom előhozni ezt a kibaszott aerot, pedig létezik rá, itt hiába kérdezem semmi reakció, nem hinném hogy olyan nehéz dolgot kérdeznék

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16649) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

A windowsos programmal csináltam egy win10N-t ami lassú volt stb...
Utána Rufus-szal csináltam egy UEFI-s Win10-et azt feltelepítve már jó volt.
Gyorsan indult ,volt fast boot. (Biosban is lehetett kapcsolni)
Az energia gazdálkodásnál is volt gyorsindítás funkció. Ez
Most reggel volt vagy 2 perc mire be bootolt ,utána még 2 percig minden alkalmazásnál csak pörgött a kis karika ,nem csinált semmit.
Az energia beállításoknál csak alvás és zárolás van ,a gyors indítás funkció eltűnt.
A BIOS-t valahogy átállította ,mert nem tudtam belépni se , nem adott energiát az USB 3-as billentyűnek amig fel nem állt a windows.
Elemet kiszedtem ,utána beléptem a BIOS-ba ,beállítottam az ULTRA FAST BOOT-ot.
Elindult ,újraindult és most megint kb 1 perc mire betölt.
Amig rendesen működik addig kb 10-15mp alatt megvan. Win 8.1 is 7-8 mp volt mire beadta az asztalt.

Driverekből minden friss.
Lehet ,hogy valami frissítést leszed ami elrontja a bootolást ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#16650) freelancer68 válasza GEPESZ66 (#16641) üzenetére


freelancer68
tag

Ez egy érdekes kérdés. Ha van egy dobozos verzióm, ami átvihető más gépre is és felfrissítem 10-esre akkor elvileg azt is át lehetne vinni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.