Hirdetés

2019. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#16601) janos666 válasza westlake (#16591) üzenetére

janos666
(PH! nagyúr)

Már gondolkoztam hasonlón, de nem állítja ezt részben vissza egy dism féle restorehealth? (Amit nem minden nap, de azért rendszeresen futtatok, főleg véletlen fagyás/áramszünet/stb után, vagy ha valamiért hülyéskedik valami és néha segít is, esetenként még a /source paramétert is használnom kell, hogy hozzáférjen egy-egy file-hoz egy másik gépemen).

Ha valakinek már rég elfelejtettem visszaírni, de ráéne most péteken Budapesten, az írjon már újra. Köszi.

(#16602) Tiger.

Tiger.
(PH! kedvence)

Ezen van aeró vagy nincs? ha nincs hogy lehet csinálni van e progi ami jó?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Gtx 970 /Creative Xfi Elite pro /Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/ 5.02 Viper One 8.0.0/Htc U11/Samsung S9+/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Apple Iphone 5S.

(#16603) westlake válasza janos666 (#16601) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

Erre én nem tudok válaszolni. Szerencsére engem egyáltalán nem érintenek a Windows 10-es siralomvölgy problémái. Nálam még jó ideig marad a 8.1.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#16604) forestwow válasza forestwow (#16398) üzenetére

forestwow
(lelkes újonc)

Erre van megoldas?
INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

[ Szerkesztve ]

Ami elromolhat, az el is romlik.

(#16605) nababika

nababika
(fanatikus tag)

Sziasztok. Van már adblock edge alá?

(#16606) Sotyks94 válasza Sotyks94 (#16458) üzenetére

Sotyks94
(fanatikus tag)

:W :O :W
Nem Avast volt a ludas. Ugyan azt csinálja Avast nélkül is :/

(#16607) FollowTheORI válasza Sotyks94 (#16606) üzenetére

FollowTheORI
(PH! nagyúr)

Csinálj egy clean installt... ennyi idő alatt már azis meglett volna. :)

Nincs más megoldás.

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16608) Sotyks94 válasza FollowTheORI (#16607) üzenetére

Sotyks94
(fanatikus tag)

Elmúlt 1 hónapban 2x szenvedtem magam végig a "minden kis szar progit újra felrakunk" folyamaton, a legutolsó dolog ami hiányzik nekem most épp az egy full reinstall... De hát ahogy látom kénytelen leszek :O

Hogy is működik a clean install? Leszedem és kiírom a win telepítőt egy pedrivera? Ha igen akkor az aktiválás? Win 7-es kódom van, el fogja fogadni? Vagy előbb win7-et kell felraknom, és a szűz win7-ről patchelnem 10-re?

(#16609) daczkó válasza Sotyks94 (#16608) üzenetére

daczkó
(fanatikus tag)

Ninite

/ignore wwenigma

(#16610) Sotyks94 válasza daczkó (#16609) üzenetére

Sotyks94
(fanatikus tag)

Oh thx :R Bár ez max a programok egyharmadát takarja le, de azért ennyivel is beljebb vagyok :)

(#16611) bombibmw

bombibmw
(PH! kedvence)

Sziasztok!
Eddig minden kiválóan működött a Win10-zel, de tényleg flottul.
Se fagyás, se semmi.
Most frissítettem a lap bios-át és azóta a boot logónál csak forognak a pöttyök, de nem történik semmi, viszont valamikor meg egyből bebootol, úgy 7-8mp alatt.
Ha sikerül a boot, jó minden.
Ez mi?

Szerk.:
Win7-re telepítettem rá, tiszta még nem volt.
Okozhatja ezt a bios csere? :F

[ Szerkesztve ]

Lenovo Y530

(#16612) wjbhbdux válasza bombibmw (#16611) üzenetére

wjbhbdux
(PH! addikt)

CSM be vagy ki

(#16613) FollowTheORI válasza Sotyks94 (#16608) üzenetére

FollowTheORI
(PH! nagyúr)

Pendrive igen... kód nem... már egyszer upgradeltél, tehát semmi kulcsot nem kell beírni csak telepíteni és a kulcskéréseket átugrani.
Utána magától aktivál online majd.

Másrészt talán ne aggasd össze mindenféle kis szar progival a windowst, csak ami tényleg kell és nélkülözhetetlen minden nap. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16614) kisapa válasza pendre54 (#16184) üzenetére

kisapa
(senior tag)

Nekem is ajánlgatja minden nap de én nem lépek tovább. Még szerencse mert egyenlőre a laptopra nem biztos,hogy fel akarom tenni. Már bánom,hogy jelentkeztem. Remélem megelégszik azzal,hogy minden induláskor csak bezárom az ajánlatot és nem fogja rám kényszeríteni a frissítést. Az asztali gépemen eddig jól működik de a laptopomon olyan programok is vannak amiket még ki akarok próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#16615) bombibmw válasza wjbhbdux (#16612) üzenetére

bombibmw
(PH! kedvence)

mobilnet dupla

[ Szerkesztve ]

Lenovo Y530

(#16616) bombibmw válasza wjbhbdux (#16612) üzenetére

bombibmw
(PH! kedvence)

Aha.
Az mi? :D
Csökkentett mód?

Lenovo Y530

(#16617) FollowTheORI válasza bombibmw (#16616) üzenetére

FollowTheORI
(PH! nagyúr)

Nem... kompatibilitás régi bios-romokra pl vga meg egyéb eszközökön meg alaplapon.

Gondolom az új biosban visszaállt UEFI-ről a boot legacy módra... vagy vica-versa eddig volt legacy és most UEFI.

Szóval ott kéne turkálni és átnézni.

Ha UEFI-s a windows telepítés GPT lemezzel, akkor arra állítani és kivenni a legacy beállításokat, ha meg fordítva akkor arra állítani.

(#16618) bombibmw válasza FollowTheORI (#16617) üzenetére

bombibmw
(PH! kedvence)

köszi, este kipróbálom

Lenovo Y530

(#16619) japy válasza Predator2 (#16566) üzenetére

japy
(őstag)

A képen ott a válasz!

(#16620) Digitalis

Digitalis
(senior tag)

2009-ben épített win 7-es gépemen sikerült frissíteni és összelőni tízessel. Remekül muzsikál a régebbi vasammal. (Giga 790xt_ud4p/Audigy 2zs daniel_k 5_3 /Ati HD4890_Catalyst 13.9). Games próba: Metro Redux 2033/Last Light 1080p_high nagyon szépen folyamatosan megy külső megjelenítőn is, szerintem jobb mint hetesen. Alkalmazásaim acrobat xi, ps, powerdirector stb. is ok. Egyelőre gyorsabbnak tűnik, jobb és szebb felhasználó élményt tapasztaltam.

(#16621) moonguru válasza bigdady (#16227) üzenetére

moonguru
(őstag)

Mondtam én ilyet? (hogy hosszú jobb egér?) :)

Monitor Guru!

(#16622) Predator2 válasza japy (#16619) üzenetére

Predator2
(PH! addikt)

Hogyan lehet javítani?

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16623) t72killer válasza kisapa (#16614) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Távolítsd el az egész gwx appot/frissítést.

Egy laptopos kérdés azokhoz, akik akksin kergetik a win10-et: hogy állunk akksiidővel pl a 8.1-hez képest?

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#16624) SaGa59 válasza vaksi8 (#16317) üzenetére

SaGa59
(őstag)

Win 7 ről telepítettem volna a sima mail-ben elküldött regisztrációval. Ma jött az üzenet hogy frissíthetek, de a művelet befejezésekor ezt írta "nem sikerült frissíteni a rendszer számára fenntartott partíciót"

Nem tudom kaptál-e már választ, de lehet, hogy az összefoglalóba se ártana betenni. Ha ez a hibaüzenet, akkor a W7 telepítésekor létrejött 100 megás "system" partíciót kicsinyli a telepítő. Ennek 250-500 (más források szerint 350-500) megásnak kell lennie, másképp nem megy fel az update W10. Egy auseus partition managerrel (van free változata, tökéletesen megcsinálja) odébb kell tolni párszáz megával a kis partíció utáni partíció elejét, majd megnövelni ezt a partíciót. Beállítod és újraindítás után megcsinálja.

Vigyázat: úgy ne járj mint én. Ha először nagyon hátra tolod a második partíciót, majd a kicsi méret beállítása után "visszatolod" a következő elejét és így "fogadod el" a változtatásokat az auseus-ban, szépen mindhárom lépést megcsinálja és kétszer pakolja oda-vissza az adatokat a nagy partíción. Nem örültem neki, mikor láttam, hogy mit csinál.
A legjobb eljárás: kiválasztod a system utáni partíciót, kézzel beírod, hogy előtte legyen annyi hely, amit hozzáadva a kicsihez elég nagy lesz már, Majd kiválasztod a kis partíciót és beállítod rajta, hogy mögötte 0 legyen az üres hely. Ez után kell "kipipálni", hogy elfogadod a változtatásokat.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#16625) Predator2 válasza peterk (#16588) üzenetére

Predator2
(PH! addikt)

X64 mind a két rendszer (telepített+telepítendő)

"Ja, és ne készíts neki partíciót előre. Csinálj neki helyet (legyen unallocated place), és azt válaszd telepítési célnak. Akkor a win10 el fogja tudni készíteni a saját partícióit (nem csak 1 lesz)."

Már maga a Win10 telepítővel sem tudok formázni, semmit nem enged mit ahogy a képen is van.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#16626) t72killer válasza tamass.szabo (#16600) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Hi, "érdekesek" - mindenesetre nagyon hasznosak a tapasztalataid:R.
Milyen konfin van a rendszer?
Az akksiidő milyen használatra vonatkozik? Kíváncsi lennék pl Edge vs chrome (vs IE11@win8.1) böngészés alatt hogy alakul az akksiidő.

(#16627) klepto

klepto
(PH! addikt)

Sziasztok!

Nekem is megjött tegnap este az értesítő, hogy frissíthetek Win10-re.
A kérdésem az, hogy készüljek fel rá?
Mintha egy teljesen új oprendszert tennék fel egy üres vinyóra; vagyis minden driver lemezt bányásszak elő, és minden programomat telepítsem újra; vagy simán felmegy Win7 alapjaira, és semmit nem kell újratelepítenem?
Előre is köszi a válaszokat :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16628) Milestone2 válasza Predator2 (#16625) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Ha jól látom akkor van létező (másik) Windows-od. Windows alól bármely partícionáló programmal sem tudod rendbe rakni azt a winchester-t a telepítés előtt?

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp... Vigyázat: Patologikus Maximusz Xiaomikusz -ban szenvedek!!! Mi3W, Redmi3S, Redmi5Plus, Mi6X, MiMIX, Mi8Lite, Redmi7

(#16629) tamass.szabo

tamass.szabo
(tag)

HP250 laptop. Sosem volt bivalyerős, bár egy RAM bővítésen átesett már (2->4), de a Win7/8.1-et mindig flottul nyomta, és mivel egyrészt eredeti windows, másrészt mindig karbantartom a gépet, ez nem is volt csoda, hogy komolyabb probléma nem volt vele (bár az alap vinyó 1 éve kihalt benne, szóval azt is pótolni kellett, de azzal sem volt semmi gond soha).

Nem életbevágó hibák ezek, de azért néha nagyon fel tudnak ám bosszantani.

szerk.: az akksiidő Chrome-ra vonatkozik (olyan 15%-al bír kevesebbet). Bár mivel szerencsére így is sokat bír az akkumlátor, szóval annyira emiatt sem panaszkodnék.

klepto: nekem szinte minden szükséges drivert feltett magától clean install után is, mondjuk egy laptop jóval könnyebb helyzetben van szerintem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi A1 Black // Chuwi Hi10 Pro // Marshall Major // Beats Tour by Dr. Dre

(#16630) Milestone2 válasza klepto (#16627) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Először frissítésről beszélünk.
Ha a frissítés sikeres, akkor megmarad minden, csak az OP rendszer frissül.
Ha ez sikeresen lezajlott és SIKERÜLT AZ AKTIVÁLÁS is, akkor hozhatsz döntést, hogy Gépház alól "Rendszer alaphelyzetbe állításá"-val vagy DVD-ről vagy más bootról szűz telepítést csinálsz.
A lényeg, hogy mindezt aktiválás után.

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp... Vigyázat: Patologikus Maximusz Xiaomikusz -ban szenvedek!!! Mi3W, Redmi3S, Redmi5Plus, Mi6X, MiMIX, Mi8Lite, Redmi7

(#16631) MadGame

MadGame
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene! Win8.1-en, de itt, Win10-en is előfordul, hogy akárhogy kattintgatok az ikonra, egyszerűen nem nyitja meg az alkalmazást. Gondolom itt a Chrome-ra és pl. az Adobe Readerre. Chrome csak úgy nyílik meg, ha a tálcán lévő ikonján nyomok egy jobb klikket és az új ablak funkciót választom. Reader sehogy sem. Reinstall is volt már, de gondolom a következő újraindítást követően visszaáll minden ebbe a megnyithatatlan státuszba. Ez mitől lehet?

Másik: Árúházból próbálnám letölteni a Skype-ot, de nem engedi, mert 0x80004005 hibakódot ír ki. Utánanéztem, állítólag felismerhetetlen, definiálhatatlan stb. hiba. Maradjak a Skype oldalán lévő asztali verziónál? Meg valami VCLibs12-őt akar állandóan frissíteni az áruházban. Ez mi lehet?

Köszönöm!

(#16632) klepto válasza Milestone2 (#16630) üzenetére

klepto
(PH! addikt)

Ez akkor annyit jelent, ha nem akarok "szűz telepítést", akkor marad minden a régiben (mármint a driverek, a jelenleg telepített, és használt szoftverek, az asztalon az ikonok, stb.)?
Ezek után ki tudom majd írni dvd-re a Win 10 telepítőt, és később is tudom használni egy esetleges gépcsere (valamint az 1 év letelte) után?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#16633) tamass.szabo

tamass.szabo
(tag)

Nem. Gépcserénél már hiába telepíted a win10-et, nem fogja aktiválni, az ingyenes frissítés egy gépre vonatkozik csak.

Sőt, komolyabb hardverfrissítésnél is ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#16634) t72killer válasza tamass.szabo (#16629) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Az akksiidő elvileg a chrome számlájára írható, sztem a gyerekbetegségei ellenére elkezdek barátkozni az Edge-el.

A többszörös klikkre "ébredés" azt jelenti a gépeden, hogy az appok procihasználata megnőtt a 8.1-eshez képest vagy a chipset/igp driver nem az igazi. Nagyon remélem, hogy az első pár hónap frissítései megoldják a problémát - bár az inteltől nem valószínű, hogy kapunk rendes drivereket egy 2éves platformra:(.

#16635: Ha kíváncsi vagy a rendszerre, fájdalommentesen kipróbálhatod, frissítés után vissza lehet lépni.

[ Szerkesztve ]

(#16635) klepto válasza tamass.szabo (#16633) üzenetére

klepto
(PH! addikt)

Aha. szóval akkor várjak inkább, ha gépcserén gondolkozom, mielőtt lecserélem a Win7-et?
Van rá esély, hogy 1 éven belül elterjednek, és megfizethető kategóriába kerülnek a DDR4-es procik/alaplapok; bármelyik oldalon (AMD, vagy Intel)?

(#16636) tamass.szabo válasza t72killer (#16634) üzenetére

tamass.szabo
(tag)

Tetszik az Edge alapvetően, de nekem a Chrome a folyamatos szinkronizálása miatt annyira hozzám nőtt, hogy semmi pénzért nem használnék mást :)

A többszörös klikkelés problémát szomorúan hallom. De amúgy lehet ideje lenne belevágnom egy másik laptopba. :D Valamikor év végén lehetséges akár, hogy össze tudok gyűjteni annyit.

szerk.

klepto: ennyire nem értek hozzá, de én a helyedben várnék egy picit. Én nem tudtam várni, mert sosem voltam a türelmes típus, bár a kisebb hibák, amiket leírtam egy korábbi hozzászólásomban zavarnak, de szerencsére az új rendszer előnyei valamelyest kárpótolnak.

[ Szerkesztve ]

(#16637) junior11 válasza tamass.szabo (#16600) üzenetére

junior11
(PH! kedvence)

Ugyenezek a bugok nálam is előfordulnak mind2 gépen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#16638) Döglött Róka válasza klepto (#16627) üzenetére

Döglött Róka
(PH! addikt)

Vegyel egy nagy levegot, kapcsold be a tv-t es nyomd meg a frissitest.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#16639) t72killer válasza klepto (#16635) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Nem számítok rá, hogy gyors lesz a DDR4 terjedése. A DDR3 elég rammennyiséget ad (anno DDR2-nél 16 gigához min 4 modul kellett), a ddr3L fogyasztásban is rendben van, nem érzem az óriási nyomást a váltásra. Ráadásul a DDR4-et támogató procik (pl i5-6600K) még csak most kezdenek szállingózni, mindenféle konkurrencia nélkül, drága lesz ez jövőre is. AMD oldalról a Zen fogja támogatni ha vmikor kijön. Kétlem, hogy költséghatékony alternatíva lesz bármelyik jövő nyáron.

#16640: Jogos, a modulok már kb ddr3 árban vannak, a platform viszont nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#16640) schawo válasza t72killer (#16639) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

A Haswell-E már régóta támogatja a DDR4-et. Szerencsére, mert így már előre normalizálták a DDR4 árakat.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH

(#16641) GEPESZ66 válasza tamass.szabo (#16633) üzenetére

GEPESZ66
(PH! kedvence)

A vásárolt WIN8.1 telepítve van egy gépre.
Ezt felfrissítem WIN10-re, s így jogot kapok ezen a gépen a WIN10 használatára.
Mivel ez egy régebbi gép, lehet, hogy jövőre kivonom a forgalomból.
Ha ekkor a dobozos WIN8.1-et felrakom az új gépre, akkor tudok még ugye frissíteni (2016.07.29-előtt) WIN10-re?

(#16642) t72killer válasza GEPESZ66 (#16641) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Rizikós, majd az M$ szakik megmondják. Ha először visszaváltasz 8.1-re, merthogy "nem tetszett" a 10, és így váltasz gépet, akkor újraaktiválhatónak kéne lennie retail 8.1-ről a cuccosnak.

[ Szerkesztve ]

(#16643) SaGa59 válasza GEPESZ66 (#16641) üzenetére

SaGa59
(őstag)

Gyanús, hogy nem lesz így jó.
Azt a Win 8.1-et egyszer már megfrissítetted a régi gépeden, nem hinném, hogy még.egyszer megfrissítheted egy másik gépen.
Jobban jársz, ha kivárod a gépcserét, felteszed rá a 8.1-et és azon frissíted W10-re. Addigra a W10 gyerekbetegségei is elmúlnak már.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#16644) yodamester10

yodamester10
(őstag)

Na megoldódott a problémám a win10-ben.
Ez segített.Végre leáll a gép,hátha más is belefut ilyenbe.

(#16645) tamass.szabo

tamass.szabo
(tag)

Vó, vó, vó, ha az ismerőseim megtudnák, hogy tőlem informatikai jellegű tanácsot kér valaki, már körberöhögnének. :D

De amúgy nagy eséllyel nem aktiválná ugyanazt a felfrissített windowst másik gép alatt.

(#16646) pzstm válasza GEPESZ66 (#16641) üzenetére

pzstm
(Topikgazda)

ha jövő júniusban veszel új gépet/alaplapot és 8.1-es eredeti verziód van, akkor még a frissítési ajánlat élni fog, vagyis frissíthetsz. A régi HardwareID-d is meglesz, de az új HardwareID is meglesz MS szervereken, s legközelebb ugyanazon az új gépen ha csinálsz tiszta telepítést, akkor kulcs nélkül aktiválhatod ;)

Ha jól értem amit akarsz......bár még a reggeli KV-m nem volt meg. :DDD

iPhone Xs Max 64GB Black |Surface Pro4 256GB Type Cover |Xbox One X Project Scorpio|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#16647) Ropinator

Ropinator
(újonc)

Sziasztok! Tegnapi napon sikeresen megérkezett a Windows10, amit gond nélkül frissítettem és hiba nélkül fut a gépemen. Egy problémám viszont akadt vele, ami nagyon zavaró. Mivel a monitorom be adta a kulcsot, ezért a 82 cm-es LED Tv-met használom monitor helyett. Eddig tökéletes volt Win 8.1 alatt. Windows 10-ben viszont nagyobb a kép, mint maga a tv kijelzője. Akármilyen felbontást állítok nem látszik a tálca és a megnyitott ablakok kerete sem és ez így nagyon zavaró. Már mindenhol megnéztem, hogy van-e egyénileg állítható kijelző méret-igazítás, de nem találok olyat a 10-esben... valaki találkozott ilyen problémával???

(#16648) Tiger.

Tiger.
(PH! kedvence)

Sehogy nem tudom előhozni ezt a kibaszott aerot, pedig létezik rá, itt hiába kérdezem semmi reakció, nem hinném hogy olyan nehéz dolgot kérdeznék

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Gtx 970 /Creative Xfi Elite pro /Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/ 5.02 Viper One 8.0.0/Htc U11/Samsung S9+/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Apple Iphone 5S.

(#16649) Spancho

Spancho
(őstag)

Sziasztok.

A windowsos programmal csináltam egy win10N-t ami lassú volt stb...
Utána Rufus-szal csináltam egy UEFI-s Win10-et azt feltelepítve már jó volt.
Gyorsan indult ,volt fast boot. (Biosban is lehetett kapcsolni)
Az energia gazdálkodásnál is volt gyorsindítás funkció. Ez
Most reggel volt vagy 2 perc mire be bootolt ,utána még 2 percig minden alkalmazásnál csak pörgött a kis karika ,nem csinált semmit.
Az energia beállításoknál csak alvás és zárolás van ,a gyors indítás funkció eltűnt.
A BIOS-t valahogy átállította ,mert nem tudtam belépni se , nem adott energiát az USB 3-as billentyűnek amig fel nem állt a windows.
Elemet kiszedtem ,utána beléptem a BIOS-ba ,beállítottam az ULTRA FAST BOOT-ot.
Elindult ,újraindult és most megint kb 1 perc mire betölt.
Amig rendesen működik addig kb 10-15mp alatt megvan. Win 8.1 is 7-8 mp volt mire beadta az asztalt.

Driverekből minden friss.
Lehet ,hogy valami frissítést leszed ami elrontja a bootolást ?

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#16650) freelancer68 válasza GEPESZ66 (#16641) üzenetére

freelancer68
(kvázi-tag)

Ez egy érdekes kérdés. Ha van egy dobozos verzióm, ami átvihető más gépre is és felfrissítem 10-esre akkor elvileg azt is át lehetne vinni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.