Hirdetés

2019. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#16201) Gsx-rr

Gsx-rr
(PH! addikt)

Van egy jogtiszta Win 7 a gépemen. A gépen van rendszer visszaállítási lehetőség. Tehát az tiszta win 7-re vagy egy általam elmentett állapotra 1 gombnyomással visszaállítható a rendszer.
A kérdésem az lenne ,ha frissítek Win 10-re és bármi gondom van és visszarakom a Win 7-et akkor onnan újra tudok megint visszatérni a 10 re frissítéssel?

(#16202) nyunyu válasza CyberPunk666 (#16199) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Linux liveCD (liveUSB) sem segít?

15 eve 2 napos sikertelen Red Hat 6.0 telepitesi szeansz utan megfogadtam, hogy Linuxot bottal sem. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16203) bigdady válasza daczkó (#16138) üzenetére

bigdady
(PH! nagyúr)

És aképnézegető amivel képeket tudok nézni sorban hová tűnt?

(#16204) freelancer68 válasza nyunyu (#16189) üzenetére

freelancer68
(kvázi-tag)

Meg van még a régi control panel, a windows system-ben és ott van az adminsitrativ tools.

De meg van a windows administrative tools-on belül is a computer managment.

[ Szerkesztve ]

(#16205) zoltan6 válasza CyberPunk666 (#16185) üzenetére

zoltan6
(őstag)

a skype frissítés rakja fel a bing-et ha nem figyelsz oda:

zoltan6 felhasználónak 82 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! és 516 pozitív 0 negatív értékelése van az új hardveraprón.

(#16206) pendre54 válasza pendre54 (#16192) üzenetére

pendre54
(őstag)

Szóval bármivel is próbálkozok, nem megy, csak egy lehetőség van, a win 10-es frissítés elindítása. Kérdésem továbbra is az, hogy amennyiben frissül a 10-esre, mi a legrövidebb útja, hogy újra win 7 legyen?
Napi szinten használom a netbankot, és a bankom honlapja szerint egyelőre nem támogatott a 10-es, tehát muszáj minél előbb visszaállnom a 7-esre.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#16207) moonguru válasza bigdady (#16203) üzenetére

moonguru
(őstag)

Szia!

Nem tűnt az ez el, (én is azt használom)!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#16208) TechN7ne válasza pendre54 (#16206) üzenetére

TechN7ne
(PH! kedvence)

Azért csak nézd meg a támogatást a régebbi driver-el.

Legutóbb olyan gépre raktama 10-et,amire nem volt Win 8.1 támogatás,csodára a 10-re felment minden lényeges driver (vga,audio,lan,chipset.

Akinek nagyon sürgős,az telefonon hamarabb elér. 0630 898 6404

(#16209) TRob1 válasza pendre54 (#16206) üzenetére

TRob1
(PH! kedvence)

Azért csak megy az a bank 10 alatt is (ha 8, 8.1 alatt müxik)... Ha lefrissítetted, tégy egy próbát.

Amúgy nem te jelentkeztél a "frissítési programra"?

¤ R'n'R ¤

(#16210) alfa20 válasza nyunyu (#16189) üzenetére

alfa20
(senior tag)

Lemezkezelő nincs eldugva:
Jobb egér a windows ikonon (start menü) és ott is van.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#16211) CyberPunk666 válasza zoltan6 (#16205) üzenetére

CyberPunk666
(senior tag)

De nincs fent a skype.

Friss a rendszer.

offic365, visual studio 2013, vlc és notepad++, firefox vannak csak fent.
De a visual studio 1000% nem rak fel ilyet, az office meg nem kérdezett meg ilyenről.

Egyébként a metros appok 99%-a nem működik nekem, csak a naptár jó, meg az edge. Mindegyik a storeba irányítana, ami meg nem működik, mert letiltottam minden megosztást az ms-sel, köztük a helyet is. Bár nem tudom, hogy ilyenkor is azt kell-e csinálnia, hogy rákattintok megjelenik és bezárja magát. Kiírhatna valami figyelmeztetést, hogy miért nem akar indulni.
Így abba a vicces helyzetbe kerültem, hogy nem működik a számológép... ^^

(#16212) BullZeye

BullZeye
(PH! addikt)

Van már működő 3rd party aero téma? W7rol szeretnék váltani, de nagyon zavar az alap win 3.1 téma

(#16213) Freddycom válasza csabi63 (#15945) üzenetére

Freddycom
(őstag)

Alapvetően a MPC-HC-t használok, csak ha már van egy viszonylag okos default app, akkor kipróbálnám azzal. Duplakattra nektek sem ugrik teljes képernyőre a videó?

(#16214) pendre54 válasza TRob1 (#16209) üzenetére

pendre54
(őstag)

A bank honlapja kifejezetten felhívja a figyelmet, hogy a kártyás belépés, ami nekem is van nem működik, nincs még hozzá plugin,nem támogatott a 10-es alatt, dolgoznak rajta. Nem jelentkeztem semmilyen frissítésre, egy szép nap reggelén ott volt a jobb sarokban a win 10-es frissítési ikon, hogy minden rendben majd értesítenek, bla bla bla.
Kérdésem továbbra is, mi a legrövidebb útja, hogy majd visszakapjam a 7-est?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#16215) CyberPunk666 válasza pendre54 (#16214) üzenetére

CyberPunk666
(senior tag)

Akkor valaki jelentkezett a te gépeden rá, aki még használja, mert magától nem csinálja.

(#16216) yozsee11 válasza nyunyu (#16198) üzenetére

yozsee11
(fanatikus tag)

Lemezkarbantartónál lehet törölni az .old ~BT és ~WS mappákat.

Szerk:

Freddycom: Kipróbáltam, nekem nem reagál a duplakattra, se nem rakja teljesbe se ha teljesbe van vissza. Már ha a Filmek+TV app-ra gondolsz.

Ja és valamikor GTA-zhatnánk egyet a régi idők emlékére, már régen játszottam :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#16217) ksanc válasza pendre54 (#16214) üzenetére

ksanc
(őstag)

Üdv!

Frissítés után egy hónapig visszaállíthatod az előző oprendszert.
Start Menü -> Gépház -> Helyreállítás

Csak addig ne töröld le valahogy a windows.old mappát :)

(#16218) M107 válasza bigdady (#16203) üzenetére

M107
(PH! addikt)

:R

Katt az activate-ra és utána megfog jelenni és továbbra is használhatod

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#16219) Gyick

Gyick
(őstag)

Windows 10-re van vmi jó tweaker program? A Wise 365 van fent nekem nem tudom ez mennyire jó win10-re már?

Asus N551JX, Xiaomi Mi 8 Lite

(#16220) M107 válasza Gyick (#16219) üzenetére

M107
(PH! addikt)

Yamicsoft - Windows 10 Manager

De a legjobb mégis a Wise 365 :)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#16221) pendre54 válasza CyberPunk666 (#16215) üzenetére

pendre54
(őstag)

Ezt a gépet rajtam kívül senki nem használja.

(#16222) M107

M107
(PH! addikt)

Erre valaki ?

[W10 update]

(#16223) Dapro válasza nyunyu (#16200) üzenetére

Dapro
(senior tag)

Jó köszi mert az a cél, hogy HDDre frissítek majd ssd re áttükrözöm az egészet a samsung progival (még nem használtam olyat de gondolom 1:1 be átmásolja)

[ Szerkesztve ]

(#16224) TechN7ne

TechN7ne
(PH! kedvence)

Előttem hozzászóló képéről jut eszembe....

Megszoktam,hogy mindent rendszergazdaként futtatok,ezért sem rakok le az asztal aljára program ikonokat.
Windows 10-en már nem muszáj rendszergazdaként futtatni,elég egy kattintás?
Én nem érzem biztonságosnak,hmm?

Akinek nagyon sürgős,az telefonon hamarabb elér. 0630 898 6404

(#16225) hackeeeee válasza nyunyu (#16198) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Adminisztrátorként futtatod a TC-t?

Startmenü->Keresőből pedig elérhető a vezérlőpult (elkezded begépelni, hogy vezérlőpult), onnan pedig a felügyeleti eszközök. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív... - Sound Blaster X-FI Surround 5.1 pro USB hangkártya eladó - Razer Goliathus Speed Terra L egérpad eladó

(#16226) semetka válasza Osiris (#15971) üzenetére

semetka
(őstag)

Én is örültem hogy tudja az iso-t a rendszer, de mikor csatlakoztattam egy filmet a TotalMedia Theatre már nem játszotta le. Ezért én is feltettem a legújabb DT-t

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#16227) bigdady válasza moonguru (#16207) üzenetére

bigdady
(PH! nagyúr)

Nekem hosszu jobb egére nem dob fel ilyen listat

(#16228) laleeee

laleeee
(őstag)

az aktuális win10 verziószámot hol tudom megnézni ?

(#16229) hackeeeee válasza bigdady (#16227) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

A képre jobb gomb->társítás->alapértelmezett program kiválasztása

Ha TC-ben nincs, sajátgépben is ott kell lennie.

Véleményem szubjektív... - Sound Blaster X-FI Surround 5.1 pro USB hangkártya eladó - Razer Goliathus Speed Terra L egérpad eladó

(#16230) freelancer68 válasza laleeee (#16228) üzenetére

freelancer68
(kvázi-tag)

Indítsd el a command prompt-ot (cmd) és látni fogod.

(#16231) TRob1 válasza bigdady (#16227) üzenetére

TRob1
(PH! kedvence)

Hol? A Total Commanderben? Beállítások/Általános beállítások/Működés/Kijelölés egérrel Bal gombbal.
És akkor dob jobb klikkre menüt. Ott a képen nyomsz egy társítást, és választod amit szeretnél. (DE ez megoldható a Win saját fájlkezelőjében is)

¤ R'n'R ¤

(#16232) zoltan6 válasza laleeee (#16228) üzenetére

zoltan6
(őstag)

futtatásba: winver

zoltan6 felhasználónak 82 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! és 516 pozitív 0 negatív értékelése van az új hardveraprón.

(#16233) oszi666

oszi666
(őstag)

szisztok, azt szeretném kérdenzi, hogy másoknál is előfordulnak-e ezek a rpoblémák, vagy csak nálam?
1.: az Edge elég hektikusan működik, 3 esetből kétszer egyszerűen befagy, nem lehet kikapcsolni, ablakot nem engedi bezárni, csak feladatkezelőből a folyamat leállításával. Egyébként tetszene, nekem az addonok se hiányoznának annyira, ha stabil lenne, mert gyorsnak nagyon gyors.
2.: néha úgy ahogy van bekrepál az tálca: a start menü nem jön fel, az értesítéseket nem engedi felhozni. Rányomok, és reagál a gomb (mittomén elsötétül, szóval van valami effekt majd a nagy semmi) ilyenkor kikapcsolni se tudom a gépet, múltkor 20 percet állt így rommá fagyva aztán meguntam és battery ki
E6430, jogtiszta Windows, a dell listáján a tesztelt és támogatot notik között van
Előre is köszi a választ
(kicsit elsiettem ezt a dolgot, most visszasírom a W8.1-et én már azt is nagyon szerettem. Start menü egyáltalán nem hiányzott, ott a keresés, bogarássza a fene a listákat. Ahhoz túl rövid az élet)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#16234) laleeee válasza zoltan6 (#16232) üzenetére

laleeee
(őstag)

ez előbb egy srác azt írta ,hogy "Tegnapi nagyobb patch után 16412-re ugrottunk"
Akkor az a 16412 mi lehet ?

(#16235) feri1

feri1
(fanatikus tag)

Üdv mindenkinek!

Van a gépemben egy SSD,ezen van most nemrégóta win 8.1
Win 10-et szeretném telepíteni.
A programok amennyiben telepítem törlődnek?

Vagy felajánl frissítést és annyi is elég?

Mi a különbség az új telepítése vagy csak frissítése között?

Üdv: feri 1

[ Szerkesztve ]

(#16236) Döglött Róka

Döglött Róka
(PH! addikt)

Aruljatok mar el minek tweaker progi?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#16237) Milestone2 válasza feri1 (#16235) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Pont az amit leírtál.

Új telepítés = szűz rendszer
Frissítés = a régi rendszered frissítése w10-re, az összes szemetével együtt

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp... Vigyázat: Patologikus Maximusz Xiaomikusz -ban szenvedek!!! Mi3W, Redmi3S, Redmi5Plus, Mi6X, MiMIX, Mi8Lite, Redmi7

(#16238) Bodz válasza laleeee (#16234) üzenetére

Bodz
(Ármester)

Aida64:

Futtatásba regedit:

[ Szerkesztve ]

Schiit Modi 2 Uber DAC + Magni 2 Uber fejes erősítő + Introprose eladó https://hardverapro.hu/tag/bodz.html

(#16239) M107 válasza Döglött Róka (#16236) üzenetére

M107
(PH! addikt)

Például sok rejtett funkciót bekapcsol, de csak ésszel használjuk ha lehet....

(#16240) erdeitibor

erdeitibor
(kvázi-tag)

Hali!

Most fent van a win 10 de frissítve, honnan tudom leszedni és felrakni pendrivra h onnan újre huzhassam full új rendszerre?

(#16241) Milestone2 válasza erdeitibor (#16240) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Miért nem állítod alaphelyzetbe a Gépházon keresztül? Az -tudtommal- szűz rendszert eredményez.

A USER ERROR-t okozó USER-ek elégedetlenkednek mindig a leghangosabban - "Xiaomi együttható"= nincs standard állandó, működik minden: vagy így, vagy úgy, vagy másképp... Vigyázat: Patologikus Maximusz Xiaomikusz -ban szenvedek!!! Mi3W, Redmi3S, Redmi5Plus, Mi6X, MiMIX, Mi8Lite, Redmi7

(#16242) Malibutomi

Malibutomi
(PH! nagyúr)

Na sracok kerdes, lehet-e built in appokat kukazni?
Konkretan a Film&TV erdekelne.

Win7 alatt a megosztott konyvtarakat rendesen latta a TV-m, lehetett bennuk maszkalni inditani.
Most ha a TV-rol belepek a gepre->folders akkor ott megjelenik egy videos folder, amibe be van ba**va minden vegyesen ahogy ez a kivalo app osszedobalta.

Szeretnek megszabadulni tole, hogy megint ugy lassam a megosztott konyvtarakat ahogy vannak.

(#16243) erdeitibor válasza Milestone2 (#16241) üzenetére

erdeitibor
(kvázi-tag)

Minden visszamaradt szemét eltűnik a 8.1 után, driverek meg minden tisztalappal indulhatnak?

(#16244) Döglött Róka válasza M107 (#16239) üzenetére

Döglött Róka
(PH! addikt)

Jo en PowerShellel oldok meg szinte mindent de a rejtett funkciok basztatasaban nem hiszek. Mondanal egy ilyen rejtett funkciot ami pl hasznos?

Regedit miert nem jo?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#16245) laleeee válasza Bodz (#16238) üzenetére

laleeee
(őstag)

beírtam a keresőbe hogy Aida64,de nekem csak ezt dobta fel :

(#16246) INTELligent

INTELligent
(senior tag)

Nem tudja valaki, hogy miért lehet, hogy a OneNote nem akar beléptetni? Korábban beengedett...

https://www.flickr.com/photos/158007539@N08 || https://500px.com/photofan96

(#16247) Milestone2 válasza laleeee (#16245) üzenetére

Milestone2
(PH! nagyúr)

Ne a keresőbe írd, hanem telepítsd az Aida rendszerdiagnosztikai programot.

erdeitibor

Tudtommal igen.

[ Szerkesztve ]

(#16248) FollowTheORI válasza pzstm (#16169) üzenetére

FollowTheORI
(PH! nagyúr)

Jah szerencsére mivel már nem lesz SP meg ilyesmi, de attól még a friss telepítőkre is gondoltak és betették/teszik majd egy egy nagyobb csomagba a sok apró frissítést időről időre.
Ez helyes.

Meg gondolom idővel az iso/telepítőcsomagok is frissülnek majd. :)

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3081424

Steam/Origin/Uplay/PSN/XBOX: FollowTheORI / BF V Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16249) this is life válasza Malibutomi (#16242) üzenetére

this is life
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Lehet torolni , futtasd a powershell-t rendszergazdakent, ird be
Get-appxpackage , kilistazza az appokat majd ird be remove-appxpackage -package ............... a pontok helyere pedig a filmek es teve full nevet masold be majd enter.[forras]

[ Szerkesztve ]

"aminek a szagával, a két hete nem mosott kőműves zokniból is ki lehet űzni a Gonoszt." by Anonymus

(#16250) Döglött Róka válasza this is life (#16249) üzenetére

Döglött Róka
(PH! addikt)

Nem kell full név, csillagozhatsz is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.