Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16851) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Jelenleg egy windows 7 home (eredeti) verziót használok, amit Keriver Image-el szoktam lementeni. (0 partício 100mb-os és 1-es partíció a C). Ha felfrissíteném windows 10-re, és nem jönne be a windows 10, akkor utána a windows 7 mentésemet vissza tudnám tenni és működő képes lenne? Előre is köszönöm a segítséget.

(#16852) cofon


cofon
csendes tag

sziasztok!
egy nagy problémám van ha tudtok segítsetek!!
surface pro 3-mam van frissítettem a win 10re. ok. de a win 8.1nél ha alvóba küldtem és újra felélesztettem nem kért jelszót, mert ki kapcsoltam a jelszó kérés felébresztéskor -t. itt hiába kapcsolom ki és még a másik beállítási lehetőségnél-- "ne kérjen jelszót bejelentkezéskor". itt a sohát választottam. újra raktam az egész rendszert, de most is kéri a jelszót!!!! minden gomb nyomáskor. mit kéne csinálnom, hogy , mint a win 8.1-nél nem kérte itt se kérje!! isten bizony megőrülök!! meg állandóan szarakodik , hogy elavult az email fiókom frissítsem!! ez egy őrület!! segítség!!!

(#16853) SaGa59 válasza Colos1 (#16849) üzenetére


SaGa59
őstag

Arról volt szó, hogy ha egyszer frissítesz, akkor utána bármennyiszer újratelepíthetsz azon a gépen.

A kolléga úr nem frissített és utána rakta újra, hanem helyből "újrarakta". Az nem ugyanaz. A frissítéskor rögzíti a MS a rendszerében a HW ID-t, amihez hozzárendel egy W10-et. A későbbiekben ez alapján fogadja el az újratelepített példányt.

Az olvtárs hibázott, nem az MS.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#16854) daczkó válasza Jocy (#16812) üzenetére


daczkó
aktív tag

Alaplaphoz van rendelve a licence OEM esetében, legalábbis eddig mindig is így volt

/ignore wwenigma

(#16855) Jocy válasza Colos1 (#16849) üzenetére


Jocy
aktív tag

Az meg a másik, hogy arról volt szó, alaplap kivételével cserélhetsz alkatrészt.
Vinyót, videokarit, ramot stb...

daczkó: én is így tudom, ezért fura, hogy egy partició törlés után nem aktiválódik.
Lehet az van, hogy tényleg nem frissített először, hanem tisztán telepített, ez így érthető is akkor.

[ Szerkesztve ]

(#16856) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Drakensang online eleg rosszul fut.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16857) Anfänger válasza phanfantom (#16842) üzenetére


Anfänger
őstag

innen leszedhetö.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#16858) #58000384 válasza Kernel (#16840) üzenetére


#58000384
törölt tag

A KMS-szerver arra való, hogy mennyiségi licencű rendszereket helyi hálózaton aktiváljanak 180 napra. Attól, hogy az MS szerverei is aktiválást végeznek, még nem lesznek KMS-szerverek.

SaGa59: Azt hol írják, hogy az UUID is benne van a hardware ID-ben? A partíciónak mi köze a hardverhez?

(#16859) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Most meg az a bug jött elő, hogy hiába kattintok a keresőmezőre a tálcán, nem hozza elő, csak vagy 100 kattintásra

[ Szerkesztve ]

(#16860) zoltan6 válasza ignisz (#16850) üzenetére


zoltan6
őstag

ott vannak az áruházba,ott a passziánsz,aknakereső,meg ezer másik ingyenes játék.

(#16861) #10234880 válasza #10234880 (#16844) üzenetére


#10234880
törölt tag

"adatott egy win 7 home premium 64 bites rendszerű gép,amire lejön win 10 home 64 bit. és engem is az érdekelne,hogy ha ugyanazt a rendszert felteszem, csak 32 bitesbe, az jólesz neki? aktiválódni fog,vagy sem?" légyszi,erre valaki valamit. :R

(#16862) SteveL


SteveL
aktív tag

Üdv! Hogyan tudnám a Win 10 bootját helyreállítani? Felraktam egy pendrive-ra egy linux disztrót, és a rendszerbetöltője felülírta a merevlemezen a Windows rendszerindítóját. A telepítő DVD és a Win 10 helyreállító nem tudta megoldani a dolgot. Köszi a válaszokat előre is. :)

(#16863) phanfantom válasza Anfänger (#16857) üzenetére


phanfantom
senior tag

köszi:) egyébként véletlenül ment neked válaszban a kérdésem, de már későn vettem észre:)
mindenesetre most újra próbálkozok

(#16864) SaGa59 válasza #58000384 (#16858) üzenetére


SaGa59
őstag

Nem írják, de a tapasztalat szerint benne van.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#16865) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok.
Acer aspire 5730Z laptopom van amiről tudni kell hogy gyárilag a winxp driverek az utolsó kiadások hozzá. Win7 ultimate 64bites rendszer futott rajta mondhatni tökéletesen. A hét végén frissítettem és win10 pro-ra frissült. A kezdeti ismerkedés keserves volt. Semmi sem akart úgy működni mint előtte. Ezután elindítottam rajta a windows updatet és leszedett néhány frissítést. Innentől lényegesen jobb lett de nem az igazi. A következő lépcsőben az auslogics driver updater került elindításra. Ez lecserélte a win10 által jónak gondolt drivereket és megtáltosodott a gépem. Tegnap este jelzett a windows update hogy új frissítés van és indítsam újra a gépet. Az eredmény totál siker. A win7 szűz telepítéssel sem produkált ilyen sebességet mint most a win10. Ráadásul ez nem is tiszta telepítés.
Most happy van.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#16866) Dr. Akula válasza Clemi (#16801) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Pedig az egérkezelés nem egy vadiúj fícsör ami eddig nem létezett, ezért nincs tapasztalat az MS-nek vele... :)

(#16867) janos666 válasza #58000384 (#16858) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Laptopoknál vagy hasonló komplett "brand" PC-knél, a gyártó által mellékelt, bloatware csomaggal fűszerezett, előtelepített Windows-nál el tudnám képzelni, hogy ez is bele volt fonva a license feltételekbe, hogy ne "barmold szét" a gyártótól érkezett rejtett/rendszer/recovery partíciókat és telepíts fel bloatware nélküli, nyers MS kiadást abból a Windows-ból, illetve ne cseréld ki önkényesen a HDD-t se, hanem újratelepítéshez is a gyártól által mellékelt recovery partícióról, vagy a gyártótól érkező egyedi recovery DVD-ről telepítsd újra az egyedileg összeállított telepítőcsomagot (mindenféle extra szoftverrel és egyedi driver csomaggal), mert vagy a gyártó ragaszkodik ehhez, vagy akár az MS sem vállal támogatást, ha nem ezt a driver-csomagot használod, hanem magadnak próbálsz beszerezni driver-eket WU-ról és/vagy az egyes alkatrészek gyártójától.

De nem tudom, hogy tényleg volt-e ilyen, csak el tudnám képzelni...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#16868) #58000384 válasza SaGa59 (#16864) üzenetére


#58000384
törölt tag

Mint írtam, én nemrég töröltem a partíciókat friss telepítés előtt, és semmi gond nem volt. Más írta, hogy új SSD-re rakta így fel, ott sem volt semmi. Az MS blogposztokban írta, hogy a lényeg az alaplap. Nagyon furcsának találnám, ha valakinél néznék, másnál meg nem.

janos666: A Win10-nél már a HR-hez nincs használva a recovery partíció, így az összes bloatware ment a levesbe. De ilyen amúgy sem volt, a szemetelt rendszer attól még ugyanaz, csak a gyártó "egyedivé" tette.

[ Szerkesztve ]

(#16869) zoltan6 válasza janos666 (#16867) üzenetére


zoltan6
őstag

én is azt vettem észre hogy a laptoposoknak szívás a win 10-re való áttérés.valószínüleg a trehány drivertámogatásuk miatt.a Sony szerint egyelőre inkább ne frissítsünk Windows 10-re,úgy rémlik mintha a samsung is adott volna ki hasonló nyilatkozatot. :(

(#16870) Anfänger válasza phanfantom (#16863) üzenetére


Anfänger
őstag

Szívesen.

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#16871) TriX2010


TriX2010
tag

Feldobtam a 10-et, minden szép és jó egyetlen kivétellel.... Bekapcsolás után ugye megjelenik az új ronda win logó, forog egyet a folyamatjelző, majd ezek eltűnnek és 2-3 percig bámulom a feketeséget mielőtt elém tárulna a bejelentkezési felület...

Ez mi a fenétől lehet? Más is tapasztalt ilyet?
(HP DV7 - i7, SSD stb...)

:R

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#16872) zolee0307


zolee0307
őstag

Másnál előfordult, hogy nincs net a win 10 alatt? Nem mennek az appok, nem megy a win update, az azzal kapcsolatos dolgok, böngészők sem mennek, pedig jó a netem. Újra indítás után megy minden rendesen, kivéve Win updatetel kapcsolatos dolgok nem, és ezzel a systemservicehost hibával van tele az eseménynapló, hogy nem tud írni a lemezre vagy vmi ilyesmi.

Még egy telepítőt sem tudok megcsinálni ezzel a média creation tool-al.

Most telepítem megint újra, mert eddig 2 telepítésnél előjött ez a hiba.

Vki tud segíteni?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#16873) Colos1 válasza Jocy (#16855) üzenetére


Colos1
őstag

Ja, most elkezdtem újratelepíteni a Win7-et, de közben csilingelt a teló, hogy mehjött a fizu :)

Úgyhogy most az a mondat jön, amellyel minden munka befejezettnek van tekintve, és minden probléma meg van oldva: "Ott bassza meg a qrva anyját" :DD

De... Ha... Gond lesz a most vásárolt kulccsal, és személyesen fogom megkeresni az MS ügyfélszolgálatát...

Legalább másnap megismerhettek engem a TV -ből. Ja, nem, az arcukat ki szokták homályosítani :DDD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#16874) Gabo982


Gabo982
újonc

Üdv! Windows 7 pro -t szeretném frissíteni win 10 re.Eddig nem is lenne gond szépen letölt mindent és elkezdi a telepítést ,viszont 32%-nál (szolgáltatások és illesztők 6%) sokáig dolgozik és újraindítja a gépet és visszaállítja a Win 7 et.Már próbálkoztam mindennel vírusírtó program törlés,Usb eszközöket lehúztam amikor a telepítés elkezdődöt az egeret is csak addig hagytam míg ok-ni kellet. Ez a hiba kód nálam 0xC1900101-0x30018 . [img]A telepítés a(z) First_ Boot fázisban meghiusúlt a hiba egy SYSPREP müvelet közben történt. Remélem van rá megoldás,köszönöm előre is a választ.

(#16875) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Befrissítettem a win7-et win10-re, és igazából gördülékenyen fut, komolyabb gondom nincs vele.
Ami furcsa, és nem tudom, hol lehet a bibi, az a képernyővédő (vagy ahogy most írják, képernyőkímélő). Hiába állítom be, hogy 15 perc múlva lépjen működésbe, a következő bekapcsoláskor már nem emlékszik rá, és egyrészt 1 percen van ismét a várakozás, másrészt egyáltalán be sem kapcsol a képernyőkímélő.
A másik gondom az lehet, hogy a Mozillának a gondja (de lehet, hogy nem): annyi van, hogy egy bizonyos oldalra (zaol.hu) kattintva jó pár másodpercre befagy a böngésző (ki is írja fent, hogy nem válaszol), majd betölti az oldalt rendesen. Eddig, a win7-tel soha nem csinált ilyet. Ez mitől lehet, a böngésző vagy a win10 lehet a ludas? Ez amúgy egy sima megyei hírportál, semmi extra nincsen rajta.

(#16876) rétisün


rétisün
veterán

üdv,

visszaolvastam pár oldalt, becsszó :)

persze lehet, hogy átsiklottam a felette, szóval kérdés a következő: frissítem a win7-emet 10-esre. ha nem tetszik, és visszateszem a korábbi 7-es rendszert, akkor az legális marad, nem veszik el az arra érvényes 'licencem' (nem jut eszembe hirtelen jobb kifejezés :B ) a 10-esre történt frissítés miatt?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#16877) generic


generic
senior tag

Napi használatra mennyira jó már a rendszer? Chrome böngészó megy rendesen? Mert honlapon nem írjá, hogy van win10 support.

(#16878) Colos1 válasza rétisün (#16876) üzenetére


Colos1
őstag

Nem, sőt, egy hónapig vissza tudsz állni, van egy erre való funkció valahol a gépházban. Az elvileg visszaállítja a frissítés előtti állapotot, ha nem törlöd a windows.old és a windows bt mappát.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#16879) Lethys


Lethys
újonc

Valóban lopja az adatokat a gépemről a microsoft a win10-en keresztül? A személyes dolgaimat is ellopja? Mi igaz ebből? Mihez férnek hozzá? Ha igaz, akkor visszateszem a win7-et...

(#16880) mefistofeles válasza SteveL (#16862) üzenetére

Léci pontosan írjátok le a problémátokat.
Attól, hogy felraksz egy pendrivera egy Linux disztrót nem fog elromlani a win indítása.
Gondolom dual boot rendszert csináltál és utána törölted a Linuxot.
Nem tudom 100%-osan, hogy 10-es Windowsnál is tökéletes lesz e de kell egy win10 telepítő amiről bebootolsz mint ha telepíteni akarnád.

Nyomsz egy shift + F10-et aztán a parancssorba beírod:

bootrec/FixBoot

bootrec/FixMBR

exit

újraindításkor elméletben már minden ok és indul a windows.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16881) Joshuua válasza Colos1 (#16873) üzenetére


Joshuua
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Csak olvasni szoktam a fórumokat, de most mégis regisztráltam (bár ahogy látom elkéstem :( ).

Megerősítem lehet akár HDD/SSD-t is cserélni és úgy is aktivált kell hogy maradjon a Win10. Legalább is én feltettem egy szűz SSD-re a frissítés után (ami szintén SSD-n történt) és azonnal aktivált lett. Sőt jelenleg még a frissítettet használom. Csak hát a kíváncsiság és amúgy is akartam egy új SSD-t...

(#16882) Dtomka válasza Lethys (#16879) üzenetére


Dtomka
veterán

Lehet, hogy igen, de lehet tenni ellene:
How to disable data logging in W10

(#16883) SaGa59 válasza Lethys (#16879) üzenetére


SaGa59
őstag

Nagyjából pont annyira és azt, mint az androidos vagy almás telefonod.
Beállíthatod, mit engedsz át, ha nagyon lekorlátozod, pár app nem fog menni...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#16884) SaGa59 válasza Joshuua (#16881) üzenetére


SaGa59
őstag

A kulcsszó: feltettem egy szűz SSD-re a frissítés után

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#16885) wolfman


wolfman
veterán

Van még rajtam kívül akinek rendszergazdai szarságai vannak a windowsal?? Nekem a C meghajtón lévő dolgokkal kapcsolatban folyton ugat, hogy rendszergazdai jogok kellenek. Ezt hogy lehet megadni neki, hogy ne pofázzon már???? Se másolni nem tudok se törölni! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16886) SteveL válasza mefistofeles (#16880) üzenetére


SteveL
aktív tag

Pendrive-ra telepítettem a Linux Mint-et, de a Grub2 véletlenül nem a pendrive-ra került, hanem a Windows 10-et tartalmazó merevlemezre. A bootrec-es megoldást próbáltam (itt kaptam a tippet), nem jött be sajnos, ugyanúgy a a grub indul a merevlemezről, pendrive nélkül pedig (nyilván) nem indul el semmi.

(#16887) Colos1 válasza SaGa59 (#16884) üzenetére


Colos1
őstag

Én is frissítés után tettem fel. :W

De már mindegy, lesz@rom.

(#16879) Lethys: A kémkedésről van egy jó cikk az összefoglalóban, azt érdemes elolvasni. Én is úgy gondolom, ahogy a cikkíró.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#16888) mefistofeles válasza SteveL (#16886) üzenetére

Csináld amit írtam. Elvben működnie kell.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16889) Lethys válasza Dtomka (#16882) üzenetére


Lethys
újonc

Köszi, kipróbálom. De valahogy nem bízok már a microsoftban...

(#16890) #10234880


#10234880
törölt tag

(#16861) ??? valaki,esetleg???

(#16891) lck válasza Colos1 (#16849) üzenetére


lck
senior tag

Nem jár semmivel a partíciótörlés !
Kezdem úgy hogy van jogtiszta 8-am a gépre, ezért talán nem annyira warez amit írok.
Szóval nem akartam hogy a 8 aktiválásával valami gond legyen később, ha esetleg vissza akarok állni 10-ről.
Ezért fogtam, feltettem egy 7-et. Szépen beaktiváltam a "D=" -os loaderrel. Aztán rá a 10-et, amit szintén aktivált is kapásból.
És vettem egy új SSD-t, bele a gépbe, tiszta telepítés, és voalá aktívát 10 lett az eredmény automatikusan. Telepítő kulcsot nem adtam meg sehol.
Nincs semmiféle "partíciót meg kell tartani" téma. Alaplaphoz köti az aktiválást. Ha MS support azt mondta rosszul mondta, vagy félreértette a dolgot.

(#16892) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Egy napja ismerkedek a win 10-el, de most valamit sikerül elállítanom, mert a gép újraindításkor kéri a Microsoft fiókom jelszavát. Na ezt kellene valahogy visszaállítani, hogy indításkor simán bejussak, úgy ahogy eddig, jelszó nélkül.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#16893) Colos1 válasza pendre54 (#16892) üzenetére


Colos1
őstag

Gépház, fiókok, és "bejelentkezés helyi fiókkal" A rohadék egyes alkalmazások esetében, ha megadod a fiókod, átáll az MS fiókra.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#16894) Воланд válasza #10234880 (#16861) üzenetére


Воланд
titán

aktivalodni fog.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16895) #10234880 válasza Воланд (#16894) üzenetére


#10234880
törölt tag

köszii,. :R

(#16896) F_Zolee válasza Воланд (#16548) üzenetére


F_Zolee
veterán

Majd rápróbálok arra is de nem fűzök sok reményt hozzá.

(#16897) schawo


schawo
titán

Saját DX12 teszt [link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16898) pendre54 válasza Colos1 (#16893) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, de közben a neten rákeresve találtam egy másik megoldást, ami ugyan a win 8-hoz készült, kipróbáltam itt, és ezzel se kell már a jelszót megadni. Ezt az opciót, a futtatás ablakba beírt "netplwiz" paranccsal lehetett előhívni. Kérdésem, hogy az általad leírt módszer a tuti, vagy amit én mókoltam? Amennyiben a win 10-re írt módszer a biztosabb, akkor inkább azt lépem meg.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#16899) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Itt van olya lehetoseg mint a 7 nel jo beallitani rendszer, gondolok arra, ki kapcsolni ezt, bekapcsolni azt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16900) SteveL válasza mefistofeles (#16888) üzenetére


SteveL
aktív tag

Már kétszer megcsináltam. Kipróbáltam még a bootrec.exe /rebuildbcd-t is, az sem segített. Azt írta: Talált Windows (0).

Most lementettem a fontos adatokat, megpróbálok egy Win 10 rátelepítést.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.