Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) Dtomka válasza schawo (#16897) üzenetére


Dtomka
veterán

A 750ti teljes mértékben támogatja a dx12-t? Sztem nem, újabb vga esetében más lenne az eredmény. PL : 1 290x -szel.

(#16902) wjbhbdux válasza Lethys (#16879) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A win7 és 8 is frissítve lett pár hónapja, ugynolyan adatgyűjtést végeznek rajta mint a 10-es rendszeren.

/s

(#16903) junior11


junior11
veterán

Tudnátok segíteni, hogyan lehet fekete hátteret beállítani a gépházban? :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#16904) mefistofeles válasza SteveL (#16900) üzenetére

Ha az adataid biztonságban akkor egy tiszta telepítés lesz a megoldás.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16905) schawo válasza Dtomka (#16901) üzenetére


schawo
titán

Teljes mértékben támogatja a DX12-t. Amit nem tud a kártya, az új szolgáltatásokból, az aszinkron működés. Nyilván egy 290X jobb eredményeket produkálna, de egy 290X egyébként is sokkal erősebb. Valaki csinál egy átfogó tesztet 290/X/390/X-szel is? Vagy 900-as nVidiával? Ha valaki elküldi nekem a fraps frametime fájlokat, kiszámolom belőle az eredményeket, és megcsinálom belőle a grafikonokat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16906) Kátai válasza TriX2010 (#16871) üzenetére


Kátai
senior tag

Egy lemeztöredezettség mentesítés csodát tehet.Ajánlom mindenkinek(nekem bejött).

(#16907) [CS]Blade2 válasza Colos1 (#16878) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Volt egy eredeti 7-esed, és a frissítésnél töltötte le a win10-et, feltetted, és megvártad, míg aktiválta magát. Ki volt írva, hogy a windows aktiválva van? És utána csináltál egy tiszta telepítést penről vagy dvd-ről, és azt már nem aktiválta?

A partíciós dolog hülyeség, az MS ügyfélszolgálat pedig nem ért hozzá. Ha leírod, hogy pontosan hogy volt, akkor meg tudjuk mondani, hogy mi volt a gebasz, és nem kell venned.
Ha betolsz egy másik HDD-t a tiszta telepítés előtt, akkor is aktiválnia kellett volna. Ha tojást sütsz rajta, akkor is. Ha úgy volt, ahogy írtad, és a frissités után aktiválta, akkor naponta is csinálhatsz particiónálásos formázásos tiszta telepítést, amint bejön a rendszer aktiválja magát automatikusan az online tárolt adatokból.

A kérdések:
Melyik kiadás volt a 7-es, és OEM volt amit a géphez kaptál vagy dobozosod van?
Hogy tetted fel először: A tálcáról az icon hozta le, hogy letölti? Leszedted az ISO-t és setup.exe, vagy leszedted a progit, és a telepítőnél választottad a frissítést? Ha nem ő választott kiadást, hanem te, akkor az mi volt? Home-ot pl. nem lehet ingyen PRO-ra frissíteni. A frissítés után aktiváltnak írta a 10-est?
A tiszta telepítés miről történt? A toollal csináltál pen-t? Ugyanazt a kiadást tetted fel? Pl.:
7 home--> aktivált 10 home---> és a tisztánál 10 pro az ugyebár megint nem jó.

(#16908) sch_a


sch_a
addikt

Hello,

Legális 8.1-em frissíteném legális 10-re... De a Windows Update még nem kínálta fel. Ha letöltöm a telepítőt, bebootolok róla és úgy frissítem 8.1-et, akkor aktiválva lesz a 10-es? Illetve ha ez lehetséges, akkor mennyi szabad hely kell hozzá? Sajnos elég szűkösen vagyok a 64 gigás SSD-men.

(#16909) csabi63 válasza pendre54 (#16892) üzenetére


csabi63
senior tag

A frászt hozta rám is ezzel a bejelentkezéssel. Már a kiadás napján frissítettem 7-ről, és sosem kért jelszót. Ma hibernáltam, mert a TV kártya felvételen volt. Hazajövök, bekapcsolom, jelentkezzek be. Anyád! Ráadásul eltüntette a háttérképemet is, visszarakta az eredetit. Nem is csináltam semmit, hanem újraindítottam. Meggondolta magát, mert megint nem kér jelszót. Azóta kikapcsoltam már párszor, de nem akadékoskodik. Most már hibernálás után sem. A franc tudja mi baja volt, de úgy tűnik kigyógyult belőle.

(#16910) Horbal


Horbal
őstag

Üdv,

Ma megérkezett az értesítés, hogy telepíthetem a win 10-et, megtettem, nem volt semmi gond vele (win7-ről).

Egyetlen dolog:

Megoldható valahogyan, hogy ne úgy nézzen ki minden ablak start menu stb mintha egy 5 éves óvodás rajzolta volna zsírkrétával?

Ikonok háttere, ablakok színe, az egész úgy ahogyan van lapos és színtelen.

Nem azt a nevetséges színválasztót nem találom - az megvan.

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#16911) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.

Pár probléma felmerült a telepítés után. Hozzá teszem, új üres hdd-re telepítettem, természetesen elötte a win8.1-ről frissítettem így a termék aktiválva van.
A problémáim, és nem találom a megoldást:
- eddig ms fiókkal léptem be : ...@...hu és a jelszóval. Most nem találom sehol ezt a lehetőséget. Ha valaki megírná valaki hogy hol van.
- eddig wifin léptem a hálózatra. automatikusan csatlakoztam, most a wifi nem lát semmit. hol van ennek a beállítási lehetősége? most kénytelen voltam kábelen csatlakozni...

Köszönöm a válaszokat.

(#16912) tumak3


tumak3
újonc

Sziasztok!

Olyan problémába ütköztem, hogy frissítettem a windows 7 home-ot (legális) windows 10-re és azóta nem tudok belépni a bios-ba semmilyen billentyűre és billentyűkombinációra nem reagál. Vissza állítottam windows 7re de nem változott semmi. Nem tudok külső eszközről se boot-olni. Dual bootban található egy ubuntu 14.04 is. A win 10 el eltűnt a grub menü is ami a win7 re történő vissza állítás után vissza jött.Lenovo B580
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#16913) SteveL válasza mefistofeles (#16904) üzenetére


SteveL
aktív tag

Végül mégsem kellett újratelepíteni, ez lett a megoldás, amit itt kaptam.

(#16914) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Sziasztok, masnal is jelentkezett az a problema, hogy 1 asztali pc es egy laptop kozott nemtudom beallitani a homegroup ot.Pc n beallitok mindent megjelenik a jelszo, a laptop on meg megjelenik, hogy van egy homegroup, jo lassan csinal valamit es utana keri a jelszot, megint percekig dolgozik es utana ki ir egy hibat es kalap.Windows 7 alatt semmi perc alatt be lehetett allitani de EZ alatt.Kiabrandito ez a windows 10.

(#16915) szabonagyur válasza tumak3 (#16912) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lenovo esetében ott a Novo gomb, nem kell semmilyen billentyűt nyomkodni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#16916) laleeee válasza Horbal (#16910) üzenetére


laleeee
őstag

Szia ! Total commanderben hol lehet beállítani,hogy a meghajtókat ilyen vízszintes sorban adja ki ? Már régen keresem,de nem találom

(#16917) szabonagyur válasza laleeee (#16916) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#16918) tumak3 válasza szabonagyur (#16915) üzenetére


tumak3
újonc

Próbáltam, de eredménytelen

(#16919) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Felraktam én is az új windowst. Eddig két problémát érzékeltem:

VIA HD hangkártyám konfigurációs progiját nem ismeri fel a gép, el sem indul, így nem működik az 5.1 sem. A másik pedig, hogy a hátterek diavetítése sem hajlandó működni.

Ezekre van valami megoldás?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#16920) Dtomka válasza laleeee (#16916) üzenetére


Dtomka
veterán

...és ezt is ajánlom, hogy az alábbi módon állítsd be ;)

Nem látod hasznát? Te tudod, ennek hatására rendezheted pl dátum szerint a mappákat, fájlokat és gyorsabban megtalálhatod amit keresel....

[ Szerkesztve ]

(#16921) szabonagyur válasza Dtomka (#16920) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kösz, de jó a saját beállításom, ennek nem látom hasznát.

A rendezést ezen beállítás nélkül is lehet ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#16922) konyi79


konyi79
addikt

Elsődleges gépemben cserélem ki az SSD-t nagyobbra. A meglévő átköltözne egy másikba. Mindkettőn legális aktivált W10 van. Életképes dolog, az aktivált W10 telepített SSD-t átteszem a másik gépbe, és ott újra aktiválja magát, megússzak egy telepítést?
A dologban a csavar, az elsődleges gépemen (SSD) Home fut, míg a másikon pro...

(#16923) wjbhbdux válasza konyi79 (#16922) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Nem fogod tudni másik gépben aktiválni, ha azon a gépen nem volt frissítés.

[ Szerkesztve ]

/s

(#16924) konyi79 válasza wjbhbdux (#16923) üzenetére


konyi79
addikt

Mindkettőn volt, mindkettő tiszta Win 8-ról upgradelt 8.1 majd 10-re..

(#16925) TA68 válasza Horbal (#16910) üzenetére


TA68
senior tag

(#16926) wjbhbdux válasza konyi79 (#16924) üzenetére


wjbhbdux
veterán

akkor meg oda teszed ahova akarod, de ha nagyon eltérnek akkor összeakadhatnak a driverek keményen

[ Szerkesztve ]

/s

(#16927) laleeee


laleeee
őstag

szabonagyur,dtomka köszönöm a gyors választ :R

(#16928) Gsx-rr válasza Horbal (#16910) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Nekem meg a Total commander betűi teljesen elmosottak! És az eszközkezelőnél is!
Máshol tökéletes éles.

Lehet driver hiba?

(#16929) Colos1 válasza SaGa59 (#16853) üzenetére


Colos1
őstag

Nem, nem így volt. Múlt hét csütörtökön frissítettem a Win7 -esemet, és e héten pénteken - amely a múltkor után van már - akartam újratelepíteni.

(#16928) Gsx-rr: Vezérlőpult - rendszer - speciális beállítások - teljesítmény - vizuális - betűtípusok simítása elől pipa kivesz.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#16930) Dtomka válasza laleeee (#16927) üzenetére


Dtomka
veterán

Szívesen! ;)

(#16931) #93794560 válasza tumak3 (#16918) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Novo gomb megnyomása csak a gép kikapcsolt állapotában működik. Ha a gép bekapcsolt állapotában nyomod meg, nem történik semmi.

(#16932) rétisün


rétisün
veterán

win 10, asszem nálam ennyi.....

"WindowsUpdate_C1900101" hibaüzenet, de lehet, hogy csak nem volt hozzá türelmem, mindenesetre egy tiszta telepítés nem tart ennyi ideig, mint ameddig a frissítés zajlott, így az egyik 15 perces fekete képernyő közben újraindítottam a gépet, a win meg visszarakta a 7-est.

lehet este, mikor lefekszek elindítom még egyszer a frissítést, aztán reggelig csak végez, de ettől se lett több bizodalmam a win 10 iránt :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#16933) nyega válasza Colos1 (#16793) üzenetére


nyega
tag

120-as ssd-n van a "C" meghajtóm. Frissítés, aktiválás után töröltem az összes partíciót, ami rajta volt és úgy telepítettem tisztán a 10- et. Mire kész volt a gép, már be is aktiválta magát. Nem tudom, hogy miről beszélhetett a hölgy...

(#16934) Methionyl


Methionyl
senior tag

Sziasztok
Még 1 kérdésem lenne. Mi célt szolgál a svchost? amikor semmit nem csinálok a géppel 25-30%on teker a cpu..szoktam látni hogy dolgozik rendesen de csak pár percig aztán vissza vesz magából de így van már lassan másfél órája és csak most win10 alatt csinálja ezt a folyamatos "munkálkodást" :(

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#16935) Gsx-rr válasza Colos1 (#16929) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kipróbálom ,köszi!

(#16936) laleeee


laleeee
őstag

amióta ezzel a kis szarral eltüntettem a vízjelet,gyorsabban indul a gépem is [link]

(#16937) schawo válasza laleeee (#16936) üzenetére


schawo
titán

Mi van? Már amúgy is fullos Win10 megy, nincs vízjel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16938) Dr. Akula válasza zoltan6 (#16869) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az az érdekes hogy nekem pont notin nincs semmi bajom a win10-zel, csak asztalin. Ott érdekes mód tud rendesen működni az egér is, elég volt csak ráfrissíteni a win7-re, nem kellett utána full reinstall se a jó működéshez. Ez asztalin vajon miért nem képes így működni? Most rakom megint újra a 10-et, hátha az egér észher tér. Mondjuk csak a mai frissítések után kezdte el a bohóckodást, de a notin is befrissítettem mindent, és ott továbbra is tökéletes. Ki érti ezt... :S

(#16867) janos666:
Én nem tudok ilyesmiről, sőt az enyémhez pl. win10-es driverek, szoftverek is letölthetők a Lenovo honlapjáról. Ha a gyártót nem zavarja, az MS-t se zavarhatja. :)

[ Szerkesztve ]

(#16939) csabi63 válasza Methionyl (#16934) üzenetére


csabi63
senior tag

(#16940) Imi1981


Imi1981
veterán

A háttérben futó alkalmazásokat hol találom? Mármint ahol ki be lehet kapcsolni.Itt beírtam a keresőbe de úgy nem találtam választ a kérdésemre.Amúgy most tiszta telepítéssel (formáztam a merevlemezt)raktam fel de őszintén olyan mintha így lassabb lenne,persze gondolom még nem állt be ,meg frissít, stb ...

(#16942) laleeee válasza Dr. Akula (#16938) üzenetére


laleeee
őstag

Néha attól tér legjobban észhez az egér,ha egy jó nagyot ráfújsz az alján az érzékelőre és lejön róla a por :)

(#16943) konyi79 válasza konyi79 (#16922) üzenetére


konyi79
addikt

Na a másik gépben működik a régi ssd-vel a win, szépen összeszedte a drivereket, hiba nélkül felállt. viszont azt írja, újra aktiválni kell. Termékkulcsot kér, viszont a 8pro kulcsot nem fogadja el.
Ötlet?

(#16944) Dr. Akula válasza rétisün (#16876) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A win7-re szerzett jogod nem vész el a 10-esre frissítéssel. Csak szereztél _mellette_ jogot a win10-re is. Amíg az alaplapodat ki nem cseréled, emrt ugye ahhoz rögzíti a win10 kulcsot. Persze telefonon meg lehet magyarázni nekik hogy beszart a régi és ezt adták a szervízben, aktiválják már lécci, de ez a win7-nél is így ment.

(#16942) laleeee:
Ilyen alap dolgokon már rég túl vagyok, allergiás vagyok a dzsuvára az alján, rendszeresen pucolok minden egeret ha érzem hogy kezd ragaszkodni az asztalhoz. Nem ez a probléma, hanem időnként egyszerűen nem reagál az egérmozgásra / kattintásra. Aztán megint igen, majd megint nem. Volt hogy egy tabot a Chromeban 3 lépcsőben sikerült a jobb oldalról a bal oldalra áthelyezni mert folyton elakadt. Ha fej akkor megy, ha írás akkor nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#16945) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Valaki valami megoldás arra hogy játékok alatt miért nincs hang?
Intróknál még van de amint a menübe lépek vagy maga a játék megy már nincs..mindenhol máshol is megy.
Nagyon idegesítő, valaki segítség! :(

(#16946) Methionyl válasza csabi63 (#16939) üzenetére


Methionyl
senior tag

:R

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#16947) Buddhha


Buddhha
tag

Sziasztok!

Samsung R540 laptopomon csináltam egy gyári visszaállítást (Win7 Home), majd ezen futtattam a Win10 telepítőt.
Maga a telepítés lefutott, viszont se az Áruházba, se az XBox-ba nem enged belépni, illetve a Gépházon belül a Microsoft fiókkal történő bejelentkezést sem engedi.
Internet van a gépen, Chrome böngésző működik, illetve Avast vírusírtót raktam fel, de előtte sem engedte a bejelentkezést.
Xbox app hibakód: 0x3EC
Áruház hibakód: 0x80072EFF

Találtam fórumtémát, ott időzóna problémát írnak, de az nálam rendben van...

Tudtok valamilyen MS-problémáról, vagy az én gépemmel van a baj?

Köszönettel:
Buddhha

[ Szerkesztve ]

----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

(#16948) generic


generic
senior tag

Mi a különbség enterprise és pro között?

[ Szerkesztve ]

(#16949) schawo válasza rétisün (#16876) üzenetére


schawo
titán

Egy hónapig lehetőséged van downgrade-re. Azt követően a Win7-re nem térhetsz vissza.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16950) rétisün válasza schawo (#16949) üzenetére


rétisün
veterán

akkornemkell :N MS :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.