Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16351) Norbi095HUN válasza Sotyks94 (#16344) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Öööö nekem is ilyesmi gondom volt 8.1 alatt
Van egy tippem, de nekem anno bejött lehet neked is segiteni fog.
Ird be a Keresőbe hogy Task Scheduler
Oldalt lévő sávban keresd meg az Idle Maintenance-t
És a megjelenő kis ablakban az Idle Maintenance - When Computer is idle blalba.. Töröld ki. Teljesen.
Aztán gép restart és nekem bevált 8.1-en ez.

(#16352) FollowTheORI válasza Sotyks94 (#16326) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ott alul az erőforrás figyelőt nyisd meg és a memória fülön a sorokat munkaterület szerint rendezve csinálj egy képet megint.

Hogy lássuk melyik program zabálja fel... (feltéve hogy ott látszik, és nem valami rejtett vírus vagy malware).

Tehát egy ilyet:

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16353) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Közben sikerült.
Elemek érkezésekorra raktam és úgy okés lett.

(#16354) CyberPunk666 válasza Döglött Róka (#16350) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Meg a telepített programok listája sem árt, mert egy nem kompatibilis vírusirtó vagy bármi ilyesmi is simán okozhat ilyeneket.

(#16355) bon válasza Sotyks94 (#16344) üzenetére


bon
őstag

Process Explorer programot letöltve az nem ad bővebb infót?

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#16356) krealon válasza leviske (#15721) üzenetére


krealon
veterán

"A "KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR" BSOD nagy gond igaz?"

Nagy.
Okozoja lehet:
- bad szektoros HDD (amit peldaul egy tulmelegeett HDD, vagy egy dogledezo tapegyseg is okozhat)
- virus
- merevlemez vezerlo hiba
- RAM hiba
- egyeb memoria lapozassal jaro hardver-meghajto muvelet, ami hardver hibara utal.

(#16357) FollowTheORI válasza bon (#16355) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ja igen... most látom az erőforrás figyelőt már írta hogy nem látja...

Akkor igen a process explorer segíthet még... bár ahhoz meg érteni is kell már kicsit jobban szerintem a windows lelkivilágához.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16358) Sotyks94 válasza FollowTheORI (#16352) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Mint írtam sajnos itt nem látni a Nem lapozhatót, csak az "aktív" memóriát, de azéárt itt van.
Kétlem hogy vírus vagy malwer, rendszerint karbantartom a gépem, Avast, és malwerbyte meg nonstopp fut. (pár napja ellenőriztem le a gépet, amikor elkezdődött ez, akkor egyik sem talált semmit)

Valaki ajánlotta a MEMCleaner progit, hát sajnos az se megy, a Nem lapozhatókhoz hozzá se nyúl :/
(idő közben tovább nő a nem lapozhatók, jelenleg 9,3 gigán van, vagyis a rendszenek alig maradt 1,8GB-nyi memória... nagyon akad már minden, 10 perc volt felállnia a rendszernek)

(#16350) Döglött Róka
Feltöltve :)

(#16351) Norbi095HUN
Nem találok semmilyen Idle Maintenance-t, de még hasonlót sem. Csak létre tudok hozni feladatokat. (angol képen sem láttam ilyet)

(#16355) bon
Már néztem, és nem. Ugyanaz mint a feladatkezelő, vagy az erőforrásfigyelőben :/

[ Szerkesztve ]

(#16359) CyberPunk666 válasza Sotyks94 (#16358) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az avast nem kompatibilis a windows 10-zel.

Nekem egyébként miért nem rakod fel a telepített programok listáját?
Nyilvánvalóan valamelyik szivárogtatja a memóriát.

Egyébként az avast például lehet az egyik ludas.

[ Szerkesztve ]

(#16360) FollowTheORI válasza Sotyks94 (#16358) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem itt valamelyik program lesz a ludas ami nem kompatibilis de telepítetted vagy áthoztad a régi rendszerről, eseteg egy régi áthozott driver.

Pl víruskereső vagy ilyesmi ami folyamatosan fut a háttérben.

Malware keresés meg víruskeresés nem mond semmit? (lehetőleg ne a fos avast, hanem valami normális... pl egy online eset, csak a keresés idejére)

De ha végképp semmi sem oldja meg, akkor mentsd ki ami kell a meghajtóról adat és nyomj neki egy resetet... vagy telepítsd újra nulláról.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16361) Sotyks94 válasza CyberPunk666 (#16359) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Hivatalosan lehet nem, de gyakorlatban nekem megy. Toltam már rendszervizsgálatot. Figyelmeztetett már különböző letöltéseknél hogy ezt nem kéne, és ha belépek azt mondja minden rendben és naprakész. O.o
Nekem legalábbis teljesen úgy néz ki mint ami működik.
(win 7-ről upgradeltem win10-re, még upgrade előtt raktam fel az Avastot)

(#16360) NetTom
hmm, lehet akkor mégiscsak leszedem az Avastot, és megnézem valami mással. Mit ajánlotok? Régebben Bitdefenderem volt, csak aztán sok oldal ajánlotta az Avastot, így átraktam azt.

[ Szerkesztve ]

(#16362) tom570


tom570
aktív tag

Sziasztok! Ma megkaptam a lehetőséget a win7-ről 10 re frissíteni.Le is töltődött, feltételeket elfogadtam majd jött a felkészülés a frissítésre ablak.Kb 2órán keresztűl ment a felkészülés és nem történt semmi,sajnos kellett jönnöm dolgozni így kikapcsoltam a gépet. A kérdésem az lenne, hogy fog ezek után frissülni a windows vagy valami más megoldásra lesz szükségem?

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#16363) CyberPunk666 válasza FollowTheORI (#16360) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

3 hozzászólás óta ezt mondom már, de teljesen ignorál engem valami miatt.

(#16364) CyberPunk666 válasza Sotyks94 (#16361) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Csak éppen elfoglalja az összes memóriát. Simán lehet az okozója.

Jah, ha nettom leírja ugyanazt, amit én, akkor már igaz, és megpróbálod leszedni. oké.

Amúgy a bitdefender sem win10 kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#16365) Fecogame válasza Sotyks94 (#16344) üzenetére


Fecogame
veterán

Lapozófájlt próbáltad már kikapcsolni?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16366) FollowTheORI válasza Sotyks94 (#16361) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyelőre használd csak a beépítettet ami a windowsban van.

Ha nincs semmi probléma akkor foglalkozz ezzel, ha nem jársz a net bugyraiban amugyis elég a beépített.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16367) junior11 válasza CyberPunk666 (#16359) üzenetére


junior11
veterán

Nekem eddig az Avast nem okozott gondot az egyik W10-es gépemen...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#16368) Sotyks94 válasza CyberPunk666 (#16364) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Nem ignorálom a kommentedet, sőt köszönöm mindenkinek aki segíteni próbál. :R

A tiedre azért válaszoltam máshogy, mert mást írtál (legalábbis én máshogy értelmeztem). Azt írtad hogy az Avast nem kompatibilis a win10-el. Arra gondoltam arra utalsz hogy nem működik, és eiatt nem vagyok védve. NetTom viszont azt írta hogy lehet az Avastban akadt be valami, és az tölti fel a memót kitörölhetetlen láthatatlan vacakkal.

(#16365) Fecogame
Nem, pontosan mire gondolsz?

(#16367) junior11
Szerintem sem az a probléma, de most leszedtem, újraindítom a gépet és megnézem hogy mostmmár megy e rendesen.

(#16369) Askformore


Askformore
senior tag

Hello!

Játék téren nálatok minden rendben?

Felraktam a Win10-et, ezzel együtt a legújabb catalystot is, és úgy veszem észre, hogy nagyon visszaesett a teljesítmény játék közben. Pl a Far Cry 4 Win7-en tök jól ment, most ugyanazzal a beállítással microlaggol, akad, lassú, stb.. illetve ami kiverte a biztosítékot most, egy 400 megás játékot indítottam el (Lifeless Planet), és ha egyszerre több tereptárgy van a képen, beakad! Egy 400 megás, egyszerű, nem csilivili játék.. gyanítom, hogy a driver hibája.. vagy a win10-é.. bármi javaslat esetleg?

HD7790 1GB
FX6300 4Ghz
4GB RAM

(#16370) CyberPunk666 válasza junior11 (#16367) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

A nem kompatibilis programok működése kiszámíthatatlan.
Ezért nem csak felteszik és megnézi fut-e, hanem letesztelik rendesen.

Lehet valami beállítással akad össze, vagy valami összetevővel. Vagy valamelyik olyan moduljával, amit nálad nem hívott meg, stb.

A vírusirtó túl mélyen belemászik a rendszerbe ahhoz, hogy azt mondjuk ha látszólag működik, akkor jó.

(#16371) JanR válasza Askformore (#16369) üzenetére


JanR
addikt

GTX 960
i5 4690K
16GB RAM

Legfrissebb NV driver, nekem 1-2 fps-l több van, mint 8.1 esetén.

(#16372) zoli62 válasza MrCsiT (#16187) üzenetére


zoli62
addikt

Ezek szerint miután a Get Windows 10 letöltötte, és frissíteni szeretne, akkor hiába írja ki még mindig a Windows Update, hogy letöltés, ez valójában már telepítés, és más választás nincsen, csak maximum három napra elhalasztani.

(#16373) FollowTheORI válasza Askformore (#16369) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Valószínű driver...

Más probléma nincs/nemigazán lehet... nálam minden jó, igaz nem AMD.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16374) Askformore válasza FollowTheORI (#16373) üzenetére


Askformore
senior tag

Az a baj, hogy csak egy driver van win 10-hez, addig érjem be ennyivel, amíg ki nem jön egy új? Valaki AMD-stől kérdezném, hogy állított-e bármit, illetve ő is tapasztalt-e ilyesmit?

[ Szerkesztve ]

(#16375) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot! A dx diag azt írja, hogy 11.2 a verzió. Nem 12-nek kellene lenni?

[ Szerkesztve ]

(#16376) erdeitibor válasza Askformore (#16369) üzenetére


erdeitibor
tag

Nekem is vannak gondok játék terén.
Pl: Advanced Warfare Multija kilép a menüből exe leállással.
Próbáltam már driverekkel variálni az se segített... most ha hazamentem lehet újrahúzom a 10 est rendesen.

(#16377) Askformore válasza erdeitibor (#16376) üzenetére


Askformore
senior tag

És teljesítményben érzel romlást?

(#16378) hackeeeee válasza Sotyks94 (#16361) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az, hogy megy, az nem jelent semmit, attól, mivel elméletileg nincs hivatalos terméktámogatás 10 alá, simán okozhat anomáliát.

Véleményem szubjektív...

(#16379) Döglött Róka válasza FollowTheORI (#16360) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Viruskeresot latna.

De mar az is eros hogy a hw reservation majdnem 2 giga. Tuti valamit benyalt.

En is gyalulnam, nem exchange server ez hogy troubleshootolni kell.

poolmon-t tudom meg javasolni, de az erosen debug program es laikus nem fogja kihamozni mi zabal, de legalabb latni fogja. :D

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#16380) tope válasza Askformore (#16369) üzenetére


tope
addikt

AMD-s driverek bizonyos hardverekkel finyásak, ez van, majd jön rá újabb driver, és megoldódnak a problémák.

(#16381) TechN7ne válasza erdeitibor (#16376) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Persze,hiába rakod újra,GTA 5 is foss lett.

Én már újra húztam vagy 3x mióta elérhető az új rendszer,most egy Home 64bit-et raktam fel,kikapcsoltam a Gépház/adatvédelem opcióban szinte minden felesleges háttérben futtatott okosságot,mondhatom pörgősebb lett egy picivel mint volt a rendszer de a gta 5 foss maradt ugyan úgy.

(#16382) erdeitibor válasza Askformore (#16377) üzenetére


erdeitibor
tag

Teljesítményben nálam érdekes módon javulás történt (ameddig működött -.- )
Semmi akadozás, AW Multiban megvolt a fix 91 FPS pl.

(#16383) erdeitibor válasza TechN7ne (#16381) üzenetére


erdeitibor
tag

Nekem GTA 5 tökéletsen fut. Semmi gondom vele.
35 FPS alá nem megy..

I5 3570K
R9 280X 3gb
12Gb ram

(#16384) FollowTheORI válasza Döglött Róka (#16379) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem biztos, vannak kernel megy egyéb szinten futó dolgok amik nem látszanak... egy víruskereső is beeshet ilyenbe, vagy valamyik rosszul működő része... de tény alapból ritka, meg nem lehetne.

Vagy driver is (ez a hw foglalás miatt is gyanús).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16385) Döglött Róka válasza FollowTheORI (#16384) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mondom viruskeresot latna, pont, nincs rejtett viruskereso feltetelezesekbe meg ne bocsatkozz.

Milyen egyeb szintek vannak a kernel mellett? Bahh inkabb nem irok semmit. Kerlek ne szakerts.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#16386) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Lol az avg 2015 nem engedi telepiteni, akkor mi a tokomet rakjak fel?

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16387) SpongyaBob válasza ignisz (#16375) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Milyen a VGA?

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#16388) ignisz válasza SpongyaBob (#16387) üzenetére


ignisz
senior tag

AMD Radeon HD 7660D. Alaplapi, 1024 Mb-re van állítva.

(#16389) bon válasza Tiger. (#16386) üzenetére


bon
őstag

Beépített vagy Symantec Endpoint Protection-t

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#16390) alfa20


alfa20
senior tag

lehet láma kérdés, de ha van hozzá értő segítene?
- van értelme 120GB-s SSD-t GPT-re formázni és arra feltenni a W10-et vagy nem sok értelme van az NTFS-hez képest?
- miben másabb az UEFI boot az MBR-től, van előnye?

azt értem, MBR < 2TB, a GPT > 2TB, de ugye ebben az esetben ennek nincs jelentősége.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#16391) csibu99 válasza csibu99 (#16340) üzenetére


csibu99
tag

Közben a korábbi 250 GB-os HDDm win7-es "régi" rendszerére bootoltam, itt minden frankó, semmi újraindulásra, lefagyásra való hajlam, pedig már nyüstölöm egy ideje, szóval win10-zel érkezett a probléma (ettől függetlenül, lehet, hogy valami hardverrel nem szimpatizál), kérlek segítsetek kideríteni, mi lehet a gond...

(Közben futtattam egy memóriaellenőrzést is, ott is minden 100%-os, nincs gond.)

[ Szerkesztve ]

Filmes blogom: http://camera-obscura-csibu.tumblr.com/

(#16392) Askformore válasza ignisz (#16388) üzenetére


Askformore
senior tag

Ez engem is érdekelne, elvileg támogatja az én kártyám is, legalábbis az AMD szerint.. (7790)

szerk: most megnéztem és 12... eddig 11.2 volt...

[ Szerkesztve ]

(#16393) Sotyks94 válasza Sotyks94 (#16368) üzenetére


Sotyks94
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget, de most el kell mennem pár órára. Ha hazaértem folytatjuk.

(#16394) Goose-T válasza ignisz (#16388) üzenetére


Goose-T
veterán

Csak a GCN-es Radeonok DX12-kompatibilisek, a 7660D pedig nem az, ellentétben a diszkrét 7xxx-es Radeonokkal. Nekem van egy A10-5700-am, amiben szintén 7660D van, és nekem is DX11.2-t ír ki, az A10-7850K-s gépemben viszont DX12-t, mert abban már GCN-es IGP van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16395) ignisz válasza Goose-T (#16394) üzenetére


ignisz
senior tag

Köszönöm a segítséget.

(#16396) FollowTheORI válasza Döglött Róka (#16385) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Rendben. Legközelebb nem fogalmazok pongyolán. :R

A rejtettet úgy értem hogy a task manager és a monitor nem mutat minden típusú memória foglalást (és nyilván akkor az adott progi sem látszik ott)... akár kernel akár nem kernel szinten futhat valami amit nem mutat meg egyik se csak a process explorer pl.

Ez a commit, reserved, vitual address space meg private bytes stb stb. Nem tudom már pontosan hogy vannak hívva.
Egyiket látod másikat nem a sima windowsban lévő cuccokkal, de attól még be van "foglalava", mint a srác példája is mutatja.

És ez lehet szarul megírt, vagy épp inkompatibilitás miatt rosszul működő viruskergető egyik része is akár (valamilyen típúsú nem látható memória leak pl).

De ha te annyira szaki vagy ugyis tudod mire gondolok. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16397) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Na fent van a win 10 eddig minden jó.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#16398) forestwow


forestwow
csendes tag

Udv,
Win 8.1 rol valtottam win10 re, de nem torlodtek a file ok csak atmasolt mindent, ezert ugy gondoltam, hogy settingsbol tolok egy reset my pc opciot, azota minden inditasnal egy kekhalal jellegu uzenet fogad: A hibaüzenet: INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE.U. Es nem tortenik semmi, ujraindul majd megint ugyan ez es igy tovabb...
Megoldas erre letezik? Nem szeretnem visszakuldeni a gyartonak.
Elore is koszi, ha tud valaki segiteni! :R

Ami elromolhat, az el is romlik.

(#16399) KTTech válasza Tiger. (#16386) üzenetére


KTTech
veterán

Nálam az AVG 2015 volt fent, de már frissült az újabb kiadásra azóta...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#16400) Döglött Róka válasza FollowTheORI (#16396) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Na latod, megy ez ;)

Egyebkent ilyenkor o a haverod, csak nehez hozzajutni.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.