Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131101) LostData


LostData
csendes tag

Sziasztok!

Tárhely-felszabadítással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

Ma délelőtt frissítettem a windows 10-et a laptopomon a 2004-es verzióra.

Azóta minden rendben működik, de kaptam egy rendszerüzenetet nemrég, hogy akarom-e a windows előző verzióját törölni, mert így tárhelyet tudnék felszabadítani.

Korábban nem találkoztam ezzel az üzenettel, és hasonló dolgot sem töröltem még a gépemről, így az lenne a kérdésem, hogy az előző verzió törlésével okozhatok-e magamnak valami galibát, eltűnhetnek-e számomra fontos fájlok, vagy bármilyen működésbeli zavar felléphet-e, ha én törlöm a korábbi verziót?

A Gépház szerint nagyjából 20GB-t tudnék felszabadítani azzal, hogy törlöm a korábbi windows telepítések fájljait. Ez a plusz tárhely jól is jönne, de nem vagyok biztos benne hogy a törléssel nem okoznék kárt.

Nyilván azért ajánlotta fel ezt így a windows, mert nem probléma ha ez törlődik, de egyrészt bennem van a "félsz", másrészt pedig további frissítések is elérhetők jelenleg ( biztonsági frissítés, kumulatív frissítés), és nem tudom hogy ezeket fel tudnám-e telepíteni, ha törlöm a fájlokat ebből a "windows old" mappából.

Köszi segítségeteket, és bocsi a kisregényért..! :)

(#131102) King Unique válasza LostData (#131101) üzenetére


King Unique
titán

How to Delete Windows.old and $Windows.~BT folders in Windows 10

Ha biztosan nem akarsz visszaállni a Windows 10 előző - amiről upgrade-eltél - verziójára, akkor nyugogtan lehet törölni a Windows.old mappát a linkelt leírásban szemléltetett módokon, ami normál esetben nem okoz problémát, meg 10 nap után (vagy lehet kicsit később) amúgy is automatikusan törli a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.