Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86851) brumi1024 válasza Skillet (#86850) üzenetére


brumi1024
veterán

A petőfi hídi feljárók és lejárók le vannak zárva (a rakpartra is), egyébként járható. A lágymányosi hídnál a rakpartról feljövetelkor északra (tehát vissza) is lehet fordulni. Csak sáveltolás van, de mondom, az lassan fél éve.

[ Szerkesztve ]

(#86852) aero. válasza tboldi (#86849) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ajaj, mi lesz itt. Már a féknél hívták a papot, most meg a vezérléshez is hozzá kell babrálni. :DDD

(#86853) Skillet válasza brumi1024 (#86851) üzenetére


Skillet
addikt

Tudom, a sáveltolás ott van a vizes vb miatt (ugrótorony), de ma azon a környéken teherautók voltak, meg valami markoló. És úgy tűnt, nem járható a rakpart. Pit Stop linkelte, hogy elbontják a torony alapját.
Mindegy, majd holnap kiderül.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#86854) #64118272 válasza EQMontoya (#86824) üzenetére


#64118272
törölt tag

Ugyan olyan Focus ST line-om van, szintén kb fullos, és az enyémbe ez pl nincs benne. :U

(#86855) brumi1024 válasza Skillet (#86853) üzenetére


brumi1024
veterán

Reggel fél 9-kor és este 6-kor végigmenten rajta, nem volt semmi jele jövőbeli lezárásnak.

(#86856) Skillet válasza brumi1024 (#86855) üzenetére


Skillet
addikt

Köszönöm. Akkor rosszul láttam a villamosról. Mármint azt jól láttam, hogy rombolnak, de ezek szerint nem volt lezárva.
:R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#86857) Qru válasza brumi1024 (#86811) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haverom új Cliot-t kapott cégesnek. Kívülről oké (főleg a hátsólámpa vagány). 1.2t, van egy nagyobb turbólyuk emiatt városban jobb az 1,6 benga (kollégája 1,6i-t kért). A baja az, hogy nagyon kicsi a benzintank és mivel vidékre is jár sokszor meg kell állnia tankolni. Belős anyagminőségre kb egy 5 évvel ezelőtti japó szint (nem tudom milyen felszereltség de közel alap lehet) de a belépő szintű Skodánál azért jobb.

mod:

Skillet: Azért láttál ott teherautókat, mert most bontják el a talapzatot.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#86858) Magnum_ válasza Qru (#86857) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nagyon szep az uj clio.
Nem a kulsovel van baj, ahogy irod is :(

I humbly and respectfully decline™

(#86859) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Valaki mondja meg nekem, hogy mi értelme minden egyes lámpánál leállítani a motort? És nem start-stop rendszer, sima 2000 körüli Thalia tulaja állt így meg majd próbált elindulni több-kevesebb sikerrel.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#86860) Qru válasza szabonagyur (#86859) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azonk kívül, hogy gyilkolja a önindítót, az akksit semmi. Ja de, talán spórol 1-2 cl benzint. :D

#nincsbennetarcsi

(#86861) Mr X válasza Qru (#86860) üzenetére


Mr X
veterán

Vagy nincs alapjárata és nem direkt csinálta :D

(#86862) Qru válasza Mr X (#86861) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha nekem is volt ilyen. Ha nem adtam gázt akkor lefulladt a kocsi.

#nincsbennetarcsi

(#86863) BigBlackDog válasza Qru (#86862) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem volt véletlen start-stopos az a kocsi? :D

(#86864) Qru válasza BigBlackDog (#86863) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyárilag nem de látod a japán technika felokosította magát. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#86865) Jorus válasza szabonagyur (#86859) üzenetére


Jorus
nagyúr

Felicia Kit Car-om is ilyen volt, ha nem álltam a gázon 2000-es RPM körül, lefulladt. :D Mondjuk utána nem is nagyon akart beindulni, mert telement a torok benyával.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#86866) Integrale


Integrale
veterán

Na ez johetne.

Qru: melyik 5 evvel ezelotti japo beltere? Most itt all egy 6 eves Avensis, rokonoke, botrany az a belteri minoseg, nevetseges, hogy ez a japan "minoseg".

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#86867) Jorus válasza Integrale (#86866) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mindig van 3-4 példány HaHu-n belőlük 3 misi környékén.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#86868) Danex válasza szabonagyur (#86859) üzenetére


Danex
addikt

Suzukinál default OFF-on a rendszer, de én személy szerint akkor használom ahol kiismertem már a lámpát és tudom, hogy minimum 35s-et állni fogok. Visszaszámlálós lámpáknál még egyértelműbb a kezelése.

De amúgy ahogy írtam is OFF-on van, mert automatánál ahogy beállnék egy parkolóhelyre máris leállítaná magát, viszont ahogy a sebességváltót P-be rakom újraindul, mert R-ben visszakapcsol és akkor állíthatom én le P-ben, mert hát megérkeztem a helyemre.

(#86869) focvis válasza Integrale (#86866) üzenetére


focvis
veterán

Nekem is; csak a fogyasztásától paráznék. Élőben nagyon szép a hangja.

Erre valaki? Thx.

[ Szerkesztve ]

(#86870) Skillet válasza Qru (#86857) üzenetére


Skillet
addikt

Vágom, csak azt nem tudtam, hogy emiatt lezárták-e az utat.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#86871) brumi1024 válasza Qru (#86857) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem is azzal volt bajom. Belül elég gyenge, de nem vártam többet (több hasonló Renaultot kaptam már bérautónak), viszont értelmesen nagyjából vezethetetlen a turbólyuk és az azt kihangsúlyozó váltó miatt. Micra volt a kövi autó a másik szigeten, az egy megkönnyebbülés volt a gyengébb szívójával.

(#86872) szőröscica


szőröscica
addikt

Felkerultek a Dunlop Winter Sport 5-ok, 2517-es DOT-tal. Kicsit jobban raznak, mint a kekvalaszok, de asszem azok nem XL-esek. Holnap megyunk vissza Pestre, kivancsi leszek a menetzajra.

(#86873) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

Segítsetek, balfék voltam, befordultam egy egyirányúba,
térfigyelő kamera volt, büntethetnek? Hivatalos álláspontot nem találok sehol, hogy most mi lett a döntés,ha született egyáltalán ilyen.

[ Szerkesztve ]

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#86874) EQMontoya válasza focvis (#86869) üzenetére


EQMontoya
veterán

Így ránézésre jó, annyi a lényeg, hogy a felni meg a gyűrű között ne legyen hézag.

Ugye az a célja az egésznek, hogy a központosító gyűrű nem engedi mozogni a felnit, így a csavarok nem kaphatnak oldalirányú terhelést.

Same rules apply!

(#86876) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Savoya aldinál az autós tartót leárazták héccázra, van még mindkét méret/szín. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#86877) barnam_ válasza gerii (#86875) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ennél nagyobb fasságot rég olvastam a TC-n. :Y

[ Szerkesztve ]

(#86878) focvis válasza EQMontoya (#86874) üzenetére


focvis
veterán

Ok, köszönöm, logikailag én is erre jutottam. Viszont még nem láttam ilyent felszerelve.

(#86879) Czimby válasza EQMontoya (#86874) üzenetére


Czimby
addikt

Tudtommal az a lényege, hogy központosan tudd feltenni a kereket. A csavar csak akkor kaphat oldalirányú, nyiró terhelés ha nincs rendesen meghúzva. Mivel az agy és a felni felfekvési felülete közti súrlódás tart. A súrlódás a csavarok meghúzása adja. Emiatt a csavar csak húzás nem pedig nyírásra van terhelve. És ezért nincs lefestve a felnik és a féktárcsák felfekvő felülete. Mert ha a festék elég a fék hőhatása miatt, a csavar laza lesz, nyíródik és törik.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#86880) Speeedfire válasza tomcsi23 (#86876) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Mekkora autót tud tartani? Leont elbírja? ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#86881) Danex válasza gerii (#86875) üzenetére


Danex
addikt

Joggal szedik szét az emberek, ingyenes átvizsgálásokra lehet jelentkezni egész ősszel ahol a lámpát is beállítják ha úgy van.
Erre az autósok:
5% éjjel nappal reflektorral közlekedik,
10%-kának ki van égve az egyik oldal,
25%-kának az egyik lámpája biztosan felfelé hord vakítóan, (meglepően soknak a külső izzója vakít szembe...)
25%-nak mindkettő felfelé hord,
10% pedig nappali menetfénynek használja a ködlámpát.

Marad talán 25% akinek normálisan ég a lámpája...

És erre jön egy ilyen cikk, hogy gányoljuk szét a lámpánkat. :W

(#86882) brumi1024 válasza Danex (#86881) üzenetére


brumi1024
veterán

+1

Valahonnan lecsípnék még pár százalékot a gyári, új Merci led fényszórókra, ami alapbeállításként, szintezővel együtt vakít.

[ Szerkesztve ]

(#86883) tboldi válasza brumi1024 (#86882) üzenetére


tboldi
nagyúr

Meg még egy kicsit azoknak, akik 0-24-ben nappali menetjelzővel nyomják.

szerk.: Errefelé viszonylag gyakori sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#86884) rbalint88 válasza brumi1024 (#86882) üzenetére


rbalint88
addikt

bmw, audi is, csak kevésbé. sajnos egy suv-on a magassága miatt eleve vakítanak a fényszürük az étlag földszintes autókban ülőknek.

amúgy nekem azután vakított az afa, hogy elvittem műszakira, ahol beállították :D :D :D

a cikknek annyiban igaza van, hogy a fényszórót ki kell takarítani, mert gyengül idővel a xenonok fénye is. nekem is tavasszal lesz egy olyan projektem, hogy szétszedem a fényszórókat, kitakarítom, adott esetben foncsor felújítás/projektor csere. Ugye két szett fényszóróm van, a szebb házakba fognak menni a jobb alkatrészek, aztán remélem faszán fogok látni és vakítani sem fogok. most se gyászos a helyzet, de nem vagyok elégedett az eredménnyel.

(#86885) szilva01 válasza gerii (#86875) üzenetére


szilva01
őstag

😂...

Legjobb az lett volna, ha egy kis raszaradt edessavanyut rajtahagy, aze' megse vakitsunk meg mindenkit. ;]

(#86886) pit stop válasza tboldi (#86883) üzenetére


pit stop
addikt

Az új kocsiknál jellemző, hogy majd az automata felkapcsolja valóban. Aztán nem veszi észre a paraszt, hogy előre azért nem lát, mert csak helyzetjelző van felkapcsolva, hátul meg semmi nincs.

Régebben nem voltak ilyen szarul beállítva a fényszórók, vagy én nem tudom...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#86887) gerii válasza pit stop (#86886) üzenetére


gerii
addikt

Na és mi lesz itt 5-10 év múlva, a csodamátrixos kitakarós fényszórós akkori cigómercikkel. Nem is merek belegondolni mi lesz az utakon sötétben.

(#86888) tboldi válasza pit stop (#86886) üzenetére


tboldi
nagyúr

Már ha AUTO-ra van állítva a kapcsoló. Tapasztalataim szerint többeknek inkább OFF állásban van.

(#86889) Land


Land
veterán

Korrekt áron létezik normális aksis autós porszívó? Ha jól tudom a szivargyújtóról tölthetőek gagyik.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#86890) brumi1024 válasza pit stop (#86886) üzenetére


brumi1024
veterán

Persze, mert sokan vagy nem jutnak el odáig, hogy ez csak auto állásban megy, vagy nem is érdekli őket. Nehéz dolog átkapcsolni arra és konstans azon hagyni, én is megküzdöttem vele. ;]

(#86884) rbalint88: Pékek mindenhol. :DDD

"aztán remélem faszán fogok látni és vakítani sem fogok" Miért van az, hogy ezutóbbi szempont az átlagnál nem merül fel?

[ Szerkesztve ]

(#86891) pit stop válasza tboldi (#86888) üzenetére


pit stop
addikt

Utolsó VW Polón nekünk ha off-on van, akkor is ég elöl hátul minden. Ez hülyebiztos lett, igaz, lopakodni sehogy sem lehet vele :D

(#86887) gerii : Már mostanában is ezért utálok éjszaka vezetni. 10-ből legalább egy szembe jövőtől kapok ingyenes szemkezelést. :(((

(#86892) rbalint88: Újonnan magyarországi forgalomba helyezésű :U

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#86892) rbalint88 válasza brumi1024 (#86890) üzenetére


rbalint88
addikt

mert önzők v ostobák v mindkettő.
juteszembe a passatnál is elqrták a műszakin a beállítást, az is vakított utána.

pit stop: bizonyos piacokon kötelező a tompított, így gyújtásra kötik fixen.

[ Szerkesztve ]

(#86893) szabonagyur válasza Jorus (#86865) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írtam is látszott a palin, hogy szándékosan állította le, mivel amikor mellé álltam már kapcsolta is le, sőt talán 1-2 lámpánál mintha játszott volna a világítással is, hogy lentebb vette.

Start-stop meg ebben még tuti nem volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#86894) -v- válasza Danex (#86881) üzenetére


-v-
addikt

+1

Szégyen ez az írás ..

[ Szerkesztve ]

(#86895) Jorus válasza szabonagyur (#86893) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mondjuk aki Thaliat vesz, az bármire képes lehet. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#86896) Magnum_ válasza Jorus (#86895) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem szok' pluszegyezni, de +1 :D

I humbly and respectfully decline™

(#86897) -v- válasza -v- (#86894) üzenetére


-v-
addikt

Hát az a facebook kommentekből is lejön, nyilván mindenki hülye, csak ő a helikopter :C

(#86898) Gyick


Gyick
őstag

Hali!

Nincs valakinek véletlenül Toyota Yaris 1999-2003 "használati utasítás" aka "owners manual" magyar akár esetleg angol nyelven digitálisan amit át tudna küldeni?

(#86899) r0by válasza Gyick (#86898) üzenetére


r0by
addikt

Én ezen az oldalon látható emailre írtam, mikor használt Avensist vettem. Pár napon belül mehettem a szegedi szalonba egy pendrive-al és átvehettem a manuált pdf-ben :)

(#86900) Gyick válasza r0by (#86899) üzenetére


Gyick
őstag

Köszi.Dobok rájuk egy emailt.Bár Szeged eléggé kiesik nekem a Balatontól.Remélem emailben is tudnak küldeni ha van nekik esetleg ilyen dokumentumuk digitálisan.Köszi a reagálást!!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.