Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72751) focvis válasza Tsebacsi (#72728) üzenetére


focvis
veterán

Na, ne sértődj már be! :B Lécci.

Tökéletesen értem az igényeidet; nálam is hasonló, azzal kiegészítve, hogy ne sokat bukjak rajta. Csiga meg kell, aki azt mondja, hogy nem kell, az:
1. sose próbálta, vagy
2. nyuszi, vagy
3. bután sóher.

Más:
Eddig 150 km van a gépben; átlag 14, tegnap este folyamatos parkettázás volt.
Kezdek feljönni Luigire. ;] Nem tudom az okát, talán a mostani autó erősebb, vagy a könnyebb 17" teszi. Sűrűbben villog az ASR is.

@(#72737) [vilike] ebben szokás szerint egyetértünk, ill. már mondhatom, hogy #szardízel.
Te meg vegyél már valami csettegőt (plíz).

[ Szerkesztve ]

(#72752) Snoop-y válasza -v- (#72739) üzenetére


Snoop-y
veterán

25 rol mar siman lehet gyorsitani kettesbol meg egy Civiccel is. Nyilvan nem lesz semmi hatbavagas de onnan mar nem valtanek vissza 1-be. En meg ugy tanultam az 1-es arra valo hogy megloditsuk a kasztnit abban a pillanatban ahogy gurul az auto szurjuk a kettest (most vonatkoztassunk el a sportkocsiktol)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#72753) Speeedfire válasza lenko (#72749) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A kovács autónál 980 a futár. :K
Ha utánvétes akkor még olyan ~300 annak a díja.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#72754) Snoop-y válasza focvis (#72751) üzenetére


Snoop-y
veterán

Vagy nincs penze ccm3-re ;)

Rengeteg csigas autom volt. A nagykobcentis szivo is jo azert (3 liter felett).

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#72755) Magnum_ válasza Qru (#72750) üzenetére


Magnum_
nagyúr

zsu-kovács-kauff nagyjából egy árakon vannak amúgy

I humbly and respectfully decline™

(#72756) brumi1024 válasza Qru (#72738) üzenetére


brumi1024
veterán

:R Akkor ezért, köszi, a hátterét nem tudtam.

(#72757) Speeedfire válasza Snoop-y (#72754) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Elég a kis köb, kis kasztni is. Azért egy ctr a mai napig igen virgonc. 2000ccm és 200le, mellé 8s a 0-100.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#72758) Snoop-y válasza Speeedfire (#72757) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akarod mondani inkabb olyan 6,5-7
Az ufo type-r eleg almosito egy modell. Pattog mint a fagyott kutyaszar a hatso futomuve az meg siralom.
Ha modern szivo hothatch akkor Clio RS

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#72759) brumi1024 válasza Snoop-y (#72758) üzenetére


brumi1024
veterán

Meglepődnék azon a 8-on 200 paripa mellett.

(#72760) -v- válasza focvis (#72751) üzenetére


-v-
addikt

4. vagy nagy szivobenzinese van ;]

(#72761) Snoop-y válasza brumi1024 (#72759) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azon en is. Mennek is kannaert meg gyufaert ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#72762) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget, szét nézek ezeken a helyeken. :R
Az a baj kedvezményem nincsen sehol.

Kérdés: Lehet furcsa, de inkább megkérdezem el ne szarjam: Milyen erővel kell az olajteknőbe bele csavarni a csavart vissza rakáskor (természetesen az új csavart) és az üzemanyag szűrőre rá van írva, hogy 25 Nm-el kell meghúzni, az milyen erőnek felel meg? Nyomatékkulcsom sajnos nincsen, ezért kérdezem. :D
(egyébként 1.9 PD Passatban lesz a csere)

(#72763) Speeedfire válasza Snoop-y (#72758) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én a régebbire gondoltam (számomra az egy klasszis). :B
De igen, az újabb még jobb is gyorsulásban.
Ha már clio, akkor ott a megane is. (Bár ebben nem vagyok biztos, hogy szívó.)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#72764) Snoop-y válasza Zizmand (#72762) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez kb olyan mintha azt kerdezned hogy ertem en hogy egy kilo de az milyen nehez?
1 kilos baszki :D

Nem veletlenul van megadva elvegre az a rendszer nyomas alatt van az se jo ha laza illetve az se jo ha beleszakitod. Ezert kell nyomatekkulcsot hasznalni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#72765) Snoop-y válasza Speeedfire (#72763) üzenetére


Snoop-y
veterán

A Megane RS az csigas

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#72766) Qru válasza focvis (#72751) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem inkább ízlés dolga. Nincs gond a nagy ccm-es szívókkal csak annyi a titka amit Vili is írt: használni kell a váltót.

A saját véleményem az, hogy engem se a turbóbenyós Passat/Superb se a dízeles Passat nem vett le a lábamról. A B5.5 1,8T-be beletekertem cca 100k km-t az 1.8 TSI-be cca 50k km-t a B6-ba meg már szintén közel 100k-t mégis 2,5 szívóbenzint vettem magamnak.

A B5-ben repedt a turbó -120k, elszállt a vákuum cső ami nem vt drága de gyökketővel vánszoroghattam haza Zalahalápról ami nem vt egy nagy élmény hidd el.

A Superb 1.8 TSI-vel nem volt gond (attól eltekintve, hogy időnként eltűnt belőle a hűtővíz de ez lehetett egyedi probléma) csak éppen sokat evet és nem ment jobban mint a kollégám 2.0i Accordja (az a fél kocsihossz amit rá tudtam verni lámpánál az nálam nem a jobban megy kategória) bár tény, hogy lendületből jobban megindult a Skodri. Cserébe az Accord elvolt 10 literből a Skoda meg a 12-13-at lazán benyelte városban ha nem mozgó útakadályt játszottál. Ez országúton 7,5 vs 6,5-re módosult.

B6-ban jó a motor csak az alacsonyan ébredő nyomaték miatt sokszor akkor is gyorsan megyek ha amúgy nem akarnék. Jó pofa, hogy alul tol egy nagyot de az bosszantó számomra hogy felül meg semmi sem történik. Cserébe túl vagyon a gép egy DPF/EGR pucoláson majd mivel az cart se ért a teljes cseréjükön, ami nem kettő fillér vt elhiheted.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72767) BigBlackDog válasza brumi1024 (#72715) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor jól sejtettem, csak csomó szélvédős oldalán olvastam a nullás önrészről.

(#72738) Qru: Köszi a kiegészítést, így már értem a dolgot. Remélhetőleg, ha lesz bármi a szélvédővel, akkor megoldható a cascós csere.

Belső szélvédőtisztításra ilyet (is) használok, szerintem eléggé segít az elérhetetlen helyeken. Mondjuk ősszel-télen, mikor sokat megy a belső szélvédő párátlanítás, pár hét alatt visszamászik rá a zsíros fátyol, de nyáron egész sokáig nem kell hozzányúlni.

(#72768) lenko


lenko
aktív tag

Szerintem a legszebb elektromos autó (lesz). Remélem lesz egy ilyenem mire 10éves lesz. :DDD

(#72766) Qru

Csak a szívó benya, már az enyém is élhető, városban főleg rugalmasan kezelhető, innentől felfelé ajánlott bármelyik szívó szerintem.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#72769) kisza25 válasza Tsebacsi (#72699) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor meg turbó benzinest, bár lassan azokba is beleteszik a részecskeszűrőt (már van is olyan amiben van)
és akkor már ugyanaz a fenntartása, mint a dieselnek:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#72770) Snoop-y válasza Qru (#72766) üzenetére


Snoop-y
veterán

+1

Megszamlalhatatlanul sok autom volt mar illetve a korabbi munkambol kifolyolag rengeteg tipust vezettem.

Dieselt soha tobbe (allergias vagyok a hangjara illetve szeretem ha felso tartomanyban is tortenik valami)

Mivel csigas autom volt mar nem is egy mindig is akartam egy nagy szivobengat (ez most folyamatban van)
majd megirom, hogy milyen :D ha nem tetszik meg mindig vehetek mast.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#72771) Integrale válasza Snoop-y (#72770) üzenetére


Integrale
veterán

SRT 1
SRT 2
SRT 3

"Bad reklám is reklám too"

(#72772) Declare válasza -v- (#72739) üzenetére


Declare
őstag

Nem tudom azert mit szolna a valto, ha 20 nal gurulva bevagnad 2 böl 1 be :D

(#72769) kisza25 miert is? :) Azert, hogy mibe milyen üzemanyagot tankolunk es melyik hogy is müködik, azt fusd at gyorsan a youtube on :P :)

[ Szerkesztve ]

(#72773) bitpork válasza lenko (#72726) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

En is gondolkodom egy 900LE-s csipen de felek mert mi lesz ha nem fogyaszt csak 4-6decit a vegen?! ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72774) Snoop-y válasza Integrale (#72771) üzenetére


Snoop-y
veterán

En az elodjet keresem (6.1). A 6.4-es mar kapcsolgatja a hengereket. Tul szofisztikalt nekem :D

Azokbol nincs tul sok. Illetve amik most fent vannak a piacon azokat mar lattam.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#72775) w333 válasza Skillet (#72642) üzenetére


w333
félisten

:(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#72776) -v- válasza Declare (#72772) üzenetére


-v-
addikt

Semmit se szol, mit szolna?

(#72777) Declare válasza -v- (#72776) üzenetére


Declare
őstag

Hat nem tudom en amiket vezettem eddig autokat, azokat gurulva 1 esbe ha beraktad (plane gyorsan) akkor azt mondja a valto, hogy krrrrrrrrrriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiicssssssssssss :DDD Valami szinkron gyürük vagy mi miatt, ugyan ugy csak allo helyzetben lehet szepen valtani, mint a rükit.

(#72778) lenko válasza bitpork (#72773) üzenetére


lenko
aktív tag

Még talán el is érheted az első felét, csak tegyél még 1 motort külön a hátsó tengelyre. :)

(#72777) Declare

Vannak autók ahol magasabb sebességnél is tudod 1-be tenni, de a 25 szerintem mindenhol sok hozzá.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#72779) -v- válasza Declare (#72777) üzenetére


-v-
addikt

Meg sosem vezettem olyat, amiben nincs szinkronizalva az egyes .. ha nincs, akkor is duplakuplungolhatsz meg ..

(#72780) Qru válasza Declare (#72777) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugyan, Torreto óta tudjuk, hogy a duplakluplung mindent megold. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#72781) brumi1024 válasza Declare (#72777) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát igen, ha kuplung nélkül rakod be egyesbe azt nem sok autó szereti. ;]

(#72782) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Na, még egy cascós kérdés. A jármű állapota sértetlen, vagy sérült, ha vannak apróbb kőfelverődések, illetve van egy ilyen "bemaródás"? Utóbbit mondjuk beírnám magamtól, csak nem tudom, hogy mit jelent pontosan a sérült (gondolom 10 éves autónál nem szalonállapot a sértetlen).

[ Szerkesztve ]

(#72783) Qru válasza BigBlackDog (#72782) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sérülésmentes az sérülésmentes, ez nem az. De úgyis leszemlézik szóval kb mindegy mit írsz be. Mondjuk ez önrész alatti szóval úgy sem foglalkoznak vele majd ne félj.

#nincsbennetarcsi

(#72784) xEon1337 válasza Qru (#72783) üzenetére


xEon1337
őstag

Nálam az Allianznál csak képeket kellett feltöltenem, "online szemle" volt. Leírták, hogy milyen szögekből készítsek fotókat, ha sérülés van, azt külön is fotózzam be, aztán ennyi.

Nálam is van egy kis horzsolás jobb elől, külön befotóztam, de mivel 100e/10% önrészen vagyok, ezért nincs jelentősége, mert bőven azon belül van.

"Less but better" - Dieter Rams

(#72785) #94529552 válasza -v- (#72779) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lehet, hogy szinkronos volt, amiket vezettél, de az nem azt jelenti, hogy meg kell erőszakolni az egyest. :(
Van amelyiknél a rüki is szinkronos, de azt is ésszel kell használni.

(#72747) Qru Talán nem tudta, vagy nem látta a szerelőd, hogy visítós a betét. De azon felül kibirhat még 4 ezret, csak kicsit kellemetlen a hang. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72786) focvis válasza xEon1337 (#72784) üzenetére


focvis
veterán

Ugyanez volt most a Generalinál is, 11 fotót kellett küldenem online; már él is a cascóm. (csaó+GFB együtt 111 k/év).

[ Szerkesztve ]

(#72787) Qru válasza #94529552 (#72785) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jogos. Azt végülis nem mondta hogy kussban is lesz végig... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#72788) -v- válasza #94529552 (#72785) üzenetére


-v-
addikt

ésszel kell használni

Ne bassz, tényleg? ;]

Valóban nem kell megeroszakolni semmit, magam sem irtam ilyet, szoval ezt kivaloan latod :)

(#72789) Borote válasza BigBlackDog (#72712) üzenetére


Borote
addikt

Nekem most volt kőfelverődésem, Allianz-nál (és a vele szerződött szélvédő szerviznél) ezt a tájékoztatást kaptam:
- javítható törés (kagylós törés, minimális repedéssel) esetén önrész, bónusz változás nélkül állja a casco
- szélvédő csere esetén (nekem egy jó 60-70 centis repedésem volt :( ), casco terhére utángyártott üvegre cserélnek, ilyenkor nem kell önrész, és szintén nem változik a bónusz mértéke.
Ha gyári üvegre cserélnek, akkor viszont van önrész (bááár olyasmiről is volt szó, hogy csak a %-os értéket kell megfizetni), és visszasorolás van a bónusz kategóriákban.

Zabos is voltam, fel is mondtam a munkahelyemen :DDD

(#72790) pit stop válasza BigBlackDog (#72782) üzenetére


pit stop
addikt

Nekem vezető oldali ajtón volt egy fél tenyérnyi rész, amit valószínű rányitottak valamire, aztán szarul fújták le mert ilyen rücskös lett. Fényezővel nem rég beszéltem le, hogy kb 10-12 k lenne, szóval nem egy nagy dolog.
Felmérésnél viszont kiszúrták, és külön jegyzőkönyvezte is a csávó, szerződésbe is beleírták. Szóval szerintem ez belekerülne.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#72791) #94529552 válasza -v- (#72788) üzenetére


#94529552
törölt tag

:P Tényleg ám. Valami olyasmi volt, hogy vissza kell rántani egyesbe, de mindegy, mert még a duplakuplungolás is frenetikus ötlet. Azt szintén nem támogatnám, nem mindenki tudja(mivel nincs is rá szükség), és könnyű belehibázni is. :)

(#72792) MunezXBK válasza kisza25 (#72691) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Még az eu1-es, benzines is zöld plakettet kap. ;)

(#72793) kisza25 válasza Declare (#72772) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

turbo beszarhat, részecskeszűrő eltömítődik-re gondoltam + kokszosodás
MunezXBK: valamiért az rémlett, hogy szmogriadónál még épphogy belefért a G4

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#72794) MunezXBK válasza -v- (#72779) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kispókot nem vezettél? :D

(#72795) -v- válasza MunezXBK (#72794) üzenetére


-v-
addikt

Azt látod még nem ;] :R

(#72796) MunezXBK válasza kisza25 (#72793) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Most melyik országról is van szó? :D

(#72797) Qru válasza kisza25 (#72793) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kint (Németország) az összes benzines zöld plakettet kap. Az itthoni szomgriadó az más tészta.

#nincsbennetarcsi

(#72798) kisza25 válasza MunezXBK (#72796) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az öszesről, ha van egy autóm azt szeretném használni itthon és környező országokban:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#72799) Qru válasza kisza25 (#72798) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kint az összes benzines használható itthon - szomgriadó esetén - csak az Euro3-as vagy attól kedvezőbb besorolású.

#nincsbennetarcsi

(#72800) K Norbi válasza Magnum_ (#72742) üzenetére


K Norbi
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.