Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72351) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek számít az valamit, ha a motorháztető burkolt (nyilván a motor felől :D). Nekem benzines autóm van, a dízel verziókat belülről ellátták a motorháztető burkolattal, gondoltam érdemes lenne túrni egy bontottat esetleg, nem tudom van-e értelme.

(#72352) szekra válasza Peti78 (#72349) üzenetére


szekra
őstag

Simple alkalmazással szoktam venni, azt ismerem, megbízható.

(#72353) xEon1337 válasza Peti78 (#72349) üzenetére


xEon1337
őstag

Hivatalos honlap, kezelési költség sincs: [link]

"Less but better" - Dieter Rams

(#72354) lenko válasza kisza25 (#72348) üzenetére


lenko
aktív tag

Nekem mindig felüdülés vissza ülni az enyémbe, egy "modernebb" hasonló kategóriás 1-2 éves bérautóból.
Legjobban a leon FR jött be, de a kormányzása annak is mű, a tsi hangját meg hagyjuk. :)

Vegyél bele normális ülést + bőr kormányt/kézikart/váltógombot, máris kellemesebb lesz a bentlét.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#72355) BigBlackDog válasza Vesztor87 (#72351) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha jól sejtem, csak a motorhang kifelé való terjedését gátolja, tippem szerint az utastér zajszintjére nincs érdemi hatással.

(#72356) barnam_ válasza Vesztor87 (#72351) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha hangos a motor, van értelme.
De én nem motorháztetőt cserélnék, hanem szigetelést tennék bele. Vannak erre a célra kitalált anyagok.

(#72357) kisza25 válasza lenko (#72354) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A kormánnyal pont elégedett vagyok, mert bár műanyag, de nem ezek a mostani gumis cuccok, hanem a még benne van az anyag típusú.
A váltó gomb sem zavar, annál inkább a váltás érzet.
A hangja egyértelműen a g4-nek jobb (ez egyértelmű egy 1,6 benzin vs 1,4 dizlinél), de az i30 rohadt kényelmes a G4-hez képest és mondjuk 120-nál egy rosszabb úton fel sem tűnik, hogy vacak az út, míg g4 meg majdnem leesik az útról.
Az i30 120-nál kb olyan, mint a g4 80-nál és 160-nál, mint a g4 110-nél, durván más a sebesség érzet, mondjuk ez a méret, rugózás és hangszigetelés miatt van (szerintem).
G4-be beleülök: zavar az ajtó közelsége, a középkonzolra fekszik fel a térdem és kényelmetlen az ülés és ülés pozíció, akármit akárhova állítok.
Az i30 és kia ceed nél terpeszkedhetek elől és kényelmesen vagyok nagyon, minden kézre áll és nem csak azért, mert 5,5 évig volt már kia-m, mert skoda fabia is volt 6 évig amiben tök ugyanazok a kapcsolók vannak, mint g4-ben és tök ugyanott (és ugyanilyen rohadt kényelmetlen és elpusztíthatatlan:P).
Mondjuk a g4-ben benne van az elpusztíthatatlan érzés, de a kényelmetlen puritán érzés is.
Az i30/kia ceed meg beleülsz kényelmes, érzem, hogy minden a helyén van, hogy jó helyen vagyok, körém tervezték volna az autót...
volt már, használtál már kia/hyundai, 2011 utániakból? minden olyan egyértelmű benne.
Nem tudom, a tied ugyanaz a futómű amúgy, mint az enyémnek (g4)?
Pár napig használtam egy grand vitara-t, mondjuk abból átülni a golfba ugyanolyan felüdülés volt, mint a golfból az i30-ba:P

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#72358) lenko válasza kisza25 (#72357) üzenetére


lenko
aktív tag

Új i30-ba csak ültem álló helyzetben, belül jobb mint a régi, de az anyagok ebben se a legjobbak.
Ezt a régit viszont vezettem előző melóhelyen többször is, ez egy kalap... :)

Futómű ugyanaz elvileg, nem tudom neked van-e elől stabrúd max. ez lehet a különbség.
Nekem van benne eibach rugó 30/30-as jóval stabilabb így+pályán 140nél nem is hallom a motort pedig 3900-et forog, inkább szélzajt csak. Nekem meg pont azért jó az ajtó közelsége, mert a könyököm kénylemesen rajta van.
Az előző passatban nekem távol volt az ajtó, ki is cseréltem 4küllős multira a 3 ágú bőrt, mert sehogy nem volt kényelmes, csak ha ráfogtam alul a 2 küllőre, igaz nem is vagyok egy nagy darab...

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#72359) #94529552 válasza lenko (#72354) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem kell venni, mert be is lehet húzatni bőrrel olcsóbban, de akkor még a kopogós műanyagokkal mit tegyünk? Az is zavaró azért.

(#72360) footy válasza Vesztor87 (#72351) üzenetére


footy
addikt

Van értelme. Lassabban hül ki a motor. A hangra nincs érdemi hatással. (Kifelé minimálisat tompít, befelé kb semmit)

(#72356) Aggregátor
Zajcsillapítás szempontjából még a tűzfalat sincs értelme szigetelni nem hogy a motorháztetőt :N

(#72361) lenko válasza #94529552 (#72359) üzenetére


lenko
aktív tag

És azt hogy? Vastag lesz a kormány. Láttam már pár ilyen eladó csodát, 2ft-ot nem adnék érte.
Csak gyári, vagy semmi. :) Nem nagyon tudok kopogós műanyagról a G4-ben.(Csak a B oszlop övtakaró az ablak aljától lefelé,mert felette szövet mindenhol, a küszöb+csomagtér kalaptartó széleknél, de ezek is mind grain-ezettek(erezett) úgyhogy még ezek is fényévekkel jobb hatást kölcsönöznek mint egy pl suzuki műanyag ami 1-1be valami gagyi hifitorony anyaga is lehetne.

(#72362) kisza25

Olajos szervónál nincs jobb szerintem. Nyilván nem vezettem minden elektromost, de elég sokat azért, hogy kijelentsem.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#72362) kisza25 válasza lenko (#72358) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezt az i30-at pont nem vezettem, de minden Fl-nél és újabb szériánál változtattak a futóműtől elkezdve szinte mindenen. Az enyém pont ilyen, mint ez ;]
A KIA amúgy sokkal feszesebb keményebb, itthoni utakra nem is olyan jó, kint használtam 80% Ausztriában oda nagyon baba, főleg hegyi utakon lehetett benne mosolyogni.
Az i30 sokkal puhább, mondjuk azt meg néha kicsit túl puhának érzem, na nem is kanyarokban, hanem az itthoni kátyúk+ kiálló csatornafedelek kombón, néha ver a víz a 13 cm-es legalacsonyabb pontja miatt.
A kormánya egyértelműn túlszervózott, 3 fokozatban lehet állítani, de sportban is csak keményebb, mint normálon, cityben, meg kisujjas, de semmi visszajelzést nem ad, ebben a golf jobb.

Az ajtón lévő összes kárpitot elengedte a ragasztás (konkrétan lógnak) g4-ben, pedig mindig garázsban állt, arra tudsz valami gyógyírt?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#72363) Vesztor87 válasza BigBlackDog (#72355) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Csak a szigetelést akarom rátenni, a gyári motorháztetőm az csupasz belülről. :D

footy: az miért jó ha lassabban hűl a motor? Arra gondolsz, hogy ha sokat használja az ember városi rohangálásra? Az nem szempont, nálunk inkább hétvégi/családlátogatós/kirándulós az autó, magyarán ha elindulok megyek amíg megyek, aztán adott esetben 1-2 hétig se indítom be.
Zajszigetelést csinált egyébként valaki közületek? N16-os Almera az autó egyébként, sokat nem akarok rá költeni, tehát most 50-100e ft-ot nem szigetelgetek el rá, csak látom bontanak dízeleket is, aztán megfordult a fejemben :)

[ Szerkesztve ]

(#72364) lenko válasza kisza25 (#72362) üzenetére


lenko
aktív tag

Nekem teljesen épp, pedig szerintem nem volt garázsos autó az enyém.
Az előző passat B5 igen, ott elől elkezdődött, de hátul még épp volt.
Itt haver mondta, hogy injekciós tűvel fecskendezel be valami ragasztót, és rányomod....bár annyira nem volt vészes, csak az egyik szélen kezdte elengedni így nem foglalkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#72365) kisza25 válasza lenko (#72364) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

na ez jó ötletnek tűnik :R
amúgy most felnikkel nagyon tetszik a g4 kívülről, bele meg olyan amilyen, de sajnos kényelmetlen és i30 cw-hez mérten nagyon kisautós vele közlekedni.
Szerencsére sokfajta autó van, így mindenki megtalálja számára a megfelelőt :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#72366) tomcsi23 válasza szőröscica (#72315) üzenetére


tomcsi23
veterán

Amig az elso lefingott csippelt 530d le nem tolja. ;]

Á, elég oda egy sima golf2-es is. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#72367) Jaffa75 válasza tomcsi23 (#72366) üzenetére


Jaffa75
őstag

persze, egy BOBA motoros! :C :P

(#72368) #94529552 válasza lenko (#72361) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem a G4-re mondtam a műanyagokat, hanem a Kijára :P

(#72369) Mágus2 válasza focvis (#72331) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

[link]

6 millába beleférne ez is. :Y

(#72370) lenko válasza #94529552 (#72368) üzenetére


lenko
aktív tag

Jah, a távol keleti autóknál ez alap, még most is. :) Bár próbálnak feljönni mostanség, de még mindig messze állnak.

Az embereknek fáj az igazság!

(#72371) kisza25 válasza #94529552 (#72368) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na ezt hagyjuk a RIO-ban lehet kopogósabb a beltér, mint a g4-ben, de a 2013-as i30/kia ceedben biztos, hogy tök puha minden amit tapizol
csak rosszul emlékszek, hogy te kötöttél bele abba, hogy hogyan írom le a KIA RIO-t? erre meg Kijára-t írsz... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#72372) Magnum_ válasza Mágus2 (#72369) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ebben bezzeg van tempomat ;]

I humbly and respectfully decline™

(#72373) Kornel válasza Snoop-y (#72344) üzenetére


Kornel
veterán

Na kösz srácok, egész nap meló, aztán most erre kell idejönnöm :DDD

Egyébként jól összefoglaltad, az érzés felbecsülhetetlen, amikor csendben, zorges nélkül rója az ember a fostalicska budapesti utakat, és a gázra lépve megy az autó, nem kell kettőt visszagangolni.

Mágus: ez jobbnak tűnik, mint a G7 GTI.

[ Szerkesztve ]

(#72374) mdani01 válasza Mágus2 (#72369) üzenetére


mdani01
aktív tag

Itt valami nem stimmel nem VW, Skodát linkeltél😃

iPhone 6S SpaceGray

(#72375) Mágus2 válasza Kornel (#72373) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

369 ló, padom nérve ez a konkrét példány. Az majdnem 2db G7 GTI teljestménye a 4 keréken. ;]

mdani01 6 millét soha nem adnék egy golfért. :O

[ Szerkesztve ]

(#72376) Kornel válasza Mágus2 (#72375) üzenetére


Kornel
veterán

Az a baj, hog ez sose lesz olcsó.

(#72377) Mágus2 válasza Kornel (#72376) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Tartja az árát, ez szempont volt focvis számára. ;)

(#72378) Kornel válasza Mágus2 (#72377) üzenetére


Kornel
veterán

Ez igaz.
Végre egyszer valami jót is linkeltél ;)
Ebben amúgy 4 irányban állítható a kormány? Nálam az tette be a végén az 1.6-nal, hogy nem tudtam magam felé állítani, mondom wtf.

(#72379) bitpork válasza lenko (#72364) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tiszta autó, ugye? Pont mint Saint_ ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72380) Magnum_ válasza bitpork (#72379) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Eagle eye.

I humbly and respectfully decline™

(#72381) lenko válasza bitpork (#72379) üzenetére


lenko
aktív tag

Volt szó tisztaságról?
Az egyik karika a síntakarón az a csavar takarója. ;)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#72382) mdani01 válasza Mágus2 (#72375) üzenetére


mdani01
aktív tag

Én sem, jól néz ki a G7 de hogy újonnan vegyek egyet..nem.

iPhone 6S SpaceGray

(#72383) focvis válasza Mágus2 (#72369) üzenetére


focvis
veterán

Szép, szép, de olyan mint a zsiráf, otthonra nem kéne. :DD Túl erős, sokba kerül és túl drága fenntartani.
G7 GTI-t veszek, ha minden jól megy, akkor holnap. Szóban már megegyeztünk, nálam az adott szó szent.

(#72384) Kornel válasza focvis (#72383) üzenetére


Kornel
veterán

Eladjam a suzukit, vegyek egy civicet? :DDD

(#72385) focvis válasza Kornel (#72384) üzenetére


focvis
veterán

Az 1.5 turbót dicsérik. :DD

(#72386) Kornel válasza focvis (#72385) üzenetére


Kornel
veterán

100 ccm ide oda :P

(#72388) szilva01 válasza hacki87 (#72387) üzenetére


szilva01
őstag

Lehet en vagyok ma agyhalott, de erre is annyit tudok mondani, hogy: Dikk... :DDD

(#72389) bitpork válasza hacki87 (#72387) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szólni kéne neki, hogy nagyon átb@szták vételkor :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72390) #94529552 válasza kisza25 (#72371) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán üldözési mániád van. :O Ha valaki szóvá tesz valamit, pl. a helyesírásról, az segítő szándékból van, meg azért, hogy ne kutyuljon el a fórum. Most is nézz körbe, mások G4, G7, stb. írják, te meg g4, ceed, stb. Az első betűt írnád legalább nagybetűvel, ne pedig random módon, ahogy esik-úgy puffan alapon. Kijánál volt neked szmájli: ;] , hogy ne tudj belekötni, tehát nem volt véletlen, csak biztos nem láttad valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#72391) Integrale válasza lenko (#72347) üzenetére


Integrale
veterán

Jaaa ertelek, ha a VW-re irnak hasonlot, akkor visszanyultak 4 modellel korabbra, mas marka eseteben athallas van. :D
Semmi reszrehajlas, csak kovetkezetesseg...

Kene neked egy uj szemuveg, maradhat a VW-s, csak mas dioptrias kell.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#72392) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

abban tudnátok segíteni hogy most 2017-ben pontosan hogy néz ki folyamati oldalról egy használt autó vásárlás?megállapodok az eladóval aki odaadja a törzskönyvet+forgalmit kifizetem és utána viszem eredetvizsgára??a szerződés 2 példányban kell vagy4? azt olvastam hogy jó ha benne van az óra perc. a HaHu-n lévő sablont elfogadják az okmányirodában?
a garancia/jótállás/szavatósság hogy néz ki és mire terjed ki ha magánszemélytől v cégtől veszem?
(bocs a sok alap kérdésért de 1 hsz-ben nem találtam és x éve külföldön éltem)

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#72393) Peti78 válasza dellfanboy (#72392) üzenetére


Peti78
őstag

Megnézed, eredetvizsga, állapotfelmérés, megállapodtok, 4 példány, óra perc, kilometer, 4 példány, hahus jó. Még aznap biztosítást kötni online, arról kapsz azonnal emailt, kinyomtatod, viszed magaddal, kérik az okmányirodában. Viszel jó sok pénzt, mert az amúgy is adózott jövedelmedből vásárolt használtautó után vagyonszerzési illetéket kell fizetni, ami tök jó, mert nem kapsz érte semmit...

(#72394) Saint_ Valóban nem kötelező, ahogy az állapotfelmérés sem, csak adott esetben megkímélheti magát a kellemetlen meglepetésektől. :) Vagy visz magával szakembert, de szerintem 10-15 ezer forintot megér az állapotfelmérés is. :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#72394) Magnum_ válasza Peti78 (#72393) üzenetére


Magnum_
nagyúr

egyetértve a szépen leírtakkal, annyi kiegészítés, hogy nem kötelező az adásvétel előtt az eredetvizsga, hanem az átíráshoz kell, azaz azt megelőzően kötelező, de az esetleges problémákat elkerülendő, praktikus lehet (sok rosszat olvasni) már az adásvétel előtt megcsináltatni, ha nem ismered az eladót/autót.

I humbly and respectfully decline™

(#72395) kisza25 válasza #94529552 (#72390) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mióta beszóltál nagyon figyelek, hogy mindig másképpen írjam le ;]
egy csomó ember még ékezeteket sem tesz, én meg 90% telefonról vagyok, de még így is teszek, de nagybetűzni nem fogok telóról
ez van, nem tetszik akkor ignoráld, ne olvasd el a hozzászólásaim, nem kötelező :R
ja legközelebb minden után rakok szmájlit, mert az ezek szerint mentesít minden alól ;]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#72396) footy válasza Vesztor87 (#72363) üzenetére


footy
addikt

miért jó ha lassabban hűl a motor? Arra gondolsz, hogy ha sokat használja az ember városi rohangálásra?
igen. illetve telen egyebkent is elonyos

Zajszigetelést csinált egyébként valaki közületek?
Igen. En megcsinaltam/csinaltattam a fabiamon a tuzfal es az ajtok szigeteleset. Ha nem hifizel nem eri meg. A menetzaj(motor+szel) nem lett tenylegesen kisebb.
Ha egy 10es korul talalsz motorhazteto burkolatot akkor azt eppen megerheti megvenni, a motornak mindenkeppen jot teszel vele, de zajcsillapitasban kb 0 lesz a hozadek.(legalabbis befele az utaster fele)

[ Szerkesztve ]

(#72397) K Norbi válasza kisza25 (#72395) üzenetére


K Norbi
addikt

:C :C :D

(#72398) tboy93 válasza Peti78 (#72393) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja, ez a vagyonyzerzesi illetek tenyleg vicc. Milyen vagyont szerzek azzal, hogy autot veszek? Kiadok X millio hufot cserebe lesz egy autom, ugyan annyi "vagyonom" lesz csak másban.

(#72399) lenko válasza Integrale (#72391) üzenetére


lenko
aktív tag

Neked is a GUCCI szemcsó. ;) Ez még mindig G3 a nem szimmetrikus szellőzővel, azt hiszem hamarabb volt mint az összes többi...

(#72398) tboy93

Pedig focvis szereti sűrűn kifizetni. :D

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#72400) Speeedfire válasza focvis (#72383) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Pedig egy lancer, mégiscsak lancer. Nem összehasonlítható egy golffal. :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.