Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72801) kisza25 válasza Qru (#72799) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok thx a g4 euro3 vagy 4, akkor erre emlékeztem :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#72802) K Norbi


K Norbi
addikt

:U Lottó megvéve :K

[ Szerkesztve ]

(#72803) bitpork válasza focvis (#72751) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez kellett volna neked ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72804) Kornel


Kornel
veterán

Szépen elüldöztétek Tsebacsi-t.
Pedig igaza volt, a civic nem hogy csak egy kisautónál nagyobb, de beltérben nagyobb egy insignia-nal, de még egy mazda6-al is pariban van.

[ Szerkesztve ]

(#72805) -v- válasza Kornel (#72804) üzenetére


-v-
addikt

Kapott törődést ;]

(#72806) bitpork válasza Kornel (#72804) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha egy madárnak olyan hosszú és narancssárga a csőre mint egy gólyának, ha ennek a madárnak olyan hosszú a lába mint egy gólyának, ha ez a madár kelepel mint egy gólya és ha ez a madár békát eszik mint egy gólya akkor ez a madár a gólya!

Röviden: ha Civiket akar, akkor ne szidja és ne keressen mást - együtt kell tudni élni vele. Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72807) Kornel


Kornel
veterán

Szerintem túl van reagálva.
Dízel tényleg felesleges neki, de a power kell, így turbo benzines marad csak.
Remélem visszajön majd, ha megvette az autót.

(#72808) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Csak hogy valami autós kontent is legyen a topikban. :)

Algheroban a rally előkészületei okán ki volt állítva ez-az...


Szardinián meg amúgy is elég frankó helyek vannak:

Same rules apply!

(#72809) bitpork válasza EQMontoya (#72808) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Képes voltál átkompozni a kocsit?! Egyszerűbb bérelni egy robogót helyben és sokkal murisabb is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72810) Magnum_ válasza EQMontoya (#72808) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szep hosszi utat tettel meg

I humbly and respectfully decline™

(#72811) EQMontoya válasza bitpork (#72809) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jaja, elég drága lett volna a repjegy, nem volt igazából drágább így. Cserébe a Bledi tónál is meg tudtunk állni pár napra idefelé, meg rendesen be tudjuk járni a sziget. Szóval jah, némi matekolás után így döntöttünk.
Kocsival azért haza is tudunk vinni 1-2 üveg jó bort, vagy bármi egyebet, ami megtetszik. Hoztam kettlebellt, ha rámjönne a gyúrhatnék... :)
Jah, és nincs motoros jogsim/tapasztalatom, szóval így nem nagyon robogóznék errefelé.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#72812) mdani01 válasza Kornel (#72804) üzenetére


mdani01
aktív tag

+1

iPhone 6S SpaceGray

(#72813) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor már inkább a halál

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72814) K Norbi válasza bitpork (#72813) üzenetére


K Norbi
addikt

wehehe ;];]

(#72815) szőröscica válasza Magnum_ (#72810) üzenetére


szőröscica
addikt

Végre valaki használja is az autót, nem pedig egy Bp-Siófok távolságot tart hosszúnak! :)

Én is alig várom már, hogy egy hosszú túrára elindulhassak a BMW-vel, de idén a Chalkidiki félszigetnél messzebb nem jutok valószínűleg.

(#72816) mdani01 válasza bitpork (#72813) üzenetére


mdani01
aktív tag

ez mia jóisten :F

iPhone 6S SpaceGray

(#72817) Mágus2 válasza mdani01 (#72816) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Elektomos toitoi, panorámával. :D

[ Szerkesztve ]

(#72818) Magnum_ válasza szőröscica (#72815) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En ia varom mar, juni vegen Olaszo.

I humbly and respectfully decline™

(#72819) mdani01 válasza Mágus2 (#72817) üzenetére


mdani01
aktív tag

Ez annak is túlzás :D

És 100 a végsebessége, életveszély :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 6S SpaceGray

(#72820) kisza25 válasza mdani01 (#72819) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja, ezzel 100-al száguldozni a városban :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#72821) bitpork válasza szőröscica (#72815) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hé én is sokszor lenyomtam vele 1800 km-s utakat :((

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72822) Kornel


Kornel
veterán

Ha már messzi túra, Horvátország​ban hova érdemes elmenni?
Lehet megjáratom az autót.

(#72823) focvis válasza bitpork (#72803) üzenetére


focvis
veterán

X3-at néztem gyorsba'. Ez a kifutott X5 wannabe gengsztereknek való. :N

(#72824) szőröscica válasza Kornel (#72822) üzenetére


szőröscica
addikt

Zadartól délre. Sibenik és a Krka nemzeti park gyönyörű. Trogir és Split is király.

(#72825) Kornel válasza szőröscica (#72824) üzenetére


Kornel
veterán

Split nem túl nyüzsgős?
Homokos tengerpart is jó lenne, bár ugye az ritka arra felé.

(#72826) szilva01 válasza Kornel (#72822) üzenetére


szilva01
őstag

Bár az igazán nincs messze, a plitvicei tavak engem eddig mindháromszor lenyűgöztek.

(#72827) szőröscica válasza Kornel (#72825) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy délután erejéig érdemes benézni szerintem.

Dubrovnik a katasztrófa, főleg mióta van a Trónok harca őrület. Már előtte is nagyon zsúfolt volt, de azóta élvezhetetlen. Egy parkolóház van, előfordul, hogy órákat kell várni, mire le tudsz parkolni, a városban pedig gyalogosan sem lehet mozdulni sem.

(#72828) brumi1024


brumi1024
veterán

Ha már utazás: Montenegró fele van valami útvonaljavaslat, merre érdemes menni, mit érdemes elkerülni? És mi az amit érdemes ott vagy odafele menet megnézni? :)

(#72829) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ma volt egy kis krúzolás Zsámbék felé, "just for fun", nagyrészt országúton. Hát, nem lehet rossz szavam a Civicre. 90-100-as tempó mellett teljesen élvezhető, fasza kormányzás, nem akar leesni az útról és megy, ha kell (persze vissza kell legalább kettőt váltani). És zaj szempontjából sem zavaró, szépen elmegyeget 2000-2500-as fordulaton. Fogyasztást pont nem nulláztam, szóval arról nem tudok nyilatkozni. Mondjuk egy napfénytető jól jönne, de ezt dobta a gép anno.

De pályán még mindig 1-1.5 kategóriával szarabb a zajszigetelése. Most már kezdek gyanakodni, hogy a gumim a hangos, mert érdekes mód nem a motor hangja zavar legjobban...

(#72830) szilva01 válasza brumi1024 (#72828) üzenetére


szilva01
őstag

Mostar-t szerintem erdemes megnezni. A hid is szep es az odavezeto ut is, bar mi Horvatorszagbol a tengerpartrol ejtettunk egy kiterot Montenegro fele.

(#72831) Kornel válasza BigBlackDog (#72829) üzenetére


Kornel
veterán

Nem a gumid szar.
Pályán ordít, visit.
De ha el akarsz költeni 100k-t gumira, akkor hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#72832) bitpork válasza focvis (#72823) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez semmi más, csak tiszta előítélet. Nem az autó teszi az embert hanem fordítva. Engem is titulálnak mindennek, oszt mennyire nem érdekel?!
Nem lenne egyszerűbb azt mondani h jobban tetszik a golf? :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72833) Bögre válasza Kornel (#72822) üzenetére


Bögre
aktív tag

Nekünk nagy kedvenc volt Omiš, Rovinj és legutóbb Krk sziget. De ott van még Medulin (van homokos tengerpart is), Makarska, Pula, mindegyiknek megvan a maga szépsége. Ahogy írták már, a Plitvicei tavakat és a Krka nemzeti parkot is érdemes megnézni. :)

(#72834) focvis válasza bitpork (#72832) üzenetére


focvis
veterán

Amire nekem kell, arra a Golf jobb, qrva jól döntöttem. :K

Egy sokat mutatni akaró autó - amúgy kifutott X5 - nem fér bele az imidzsembe (nem passzol a velem szemben támasztott - pl. munkahelyi - elvárásokhoz), hasonló a helyzet a drágának kinéző német prémiumokkal.
Egy brókernetes házaló-ügynöknél ez pont fordítva van, neki többet kell mutatnia.

Egy W212 még beleférne, egy évig sasoltam őket, de az összes Merga amit próbáltam, lusta.
Szintén beleférne egy újszerű 3-as Bmw, vagy A4, ezt a kört 2 éve megfutottam; végül a Golfnál maradtam.

[ Szerkesztve ]

(#72835) tboldi válasza focvis (#72834) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szabad tudni, hogy mennyibe került az új szerzemény? :B Ha már írtad, és átsiklottam felette, akkor sorry. :R

Lassan megkapom - legalábbis remélem - a súlyos motorbalesetem utáni kártérítésem és bár nem szeretném abbahagyni a motorozást, elgondolkodtam, hogy inkább valami játszós, esetleg veterán autót vennék belőle.

[ Szerkesztve ]

(#72836) Qtya123


Qtya123
őstag

Eddig azt hittem, hogy a kezem érdes és attól lett a megvásárláskor épphogy kopott bőrkormányom kb 1 év elteltével olyan, mintha 500.000 km lenne az autóban. Gyakorlatilag egy-egy hosszabb út után szemmel láthatóan romlik az állapota. Múltkor egy 1300 km-es úton akkorát amortizáltam rajta, hogy a varrásnál már kicsit el is engedett.

Erre most olvastam ezt egy cikkben:
"a bőrkormány kopottsága leginkább nem a sofőr szokásaitól és a gyűrűinek számától, hanem az izzadságának kémiai összetételétől függ, mert van olyan ember, akinek a verejtéke szinte feloldja a bőrkormányt, és van, akié megkíméli."

Ma is tanultam valamit. A jelek szerint én kb kénsavat izzadok...

(#72837) kovacsroli válasza Kornel (#72822) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Tavaly Cavtat-ba mentem kocsival, elég messze van, de gyönyörű tengerparti szerpentinen lehet autózni.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#72838) tomcsi23 válasza bitpork (#72803) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez a lomha szar?:F :N ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#72839) focvis válasza tboldi (#72835) üzenetére


focvis
veterán

Ha időd és kedved engedi, vegyél Németo-ban egy Golf 6 GTI-t, itthon drágák és/vagy szarok vannak 4 millióért. Még persze ha szimpatikus a típus. :) Szvsz a 6-os a legjobb Golf.

Konkrét árat nem írtam, nem is tervezem, egyelőre én sem tudom a végét, mert van még tennivaló vele (egyik felni karcos, egy másik is egy picit; szerdán 3. éves szervizre viszem; kárpittisztítás, waxolás, talán futóműállítás is ráférne már).

Jelen pillanatban 6,25 és 8 millió között kínálnak 7 db 7-est. Mind fehér. :D

(#72840) bitpork válasza Qtya123 (#72836) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én már mióta szajkózom itt h kurvra nem a km miatt romlik az allapota. Persze feleslegesen, mert vki rgy szer kitalalta es onnantol mindenki azt szajkozza bolond modon.
Magam is valami savizzado vagyok sajnos. Annyit lehet tenni h mezes borapoloval nagyon vastagon bekened a kormanyt es hagyod hosszu orakig beivodni. Utana ledobja az izzadsagot. Igaz csuszni fog de legalabb nem latvanyosan amortizalodni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72841) bitpork válasza tomcsi23 (#72838) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Te Mekeke! Attol az SD motortol beterdelnel meg te is. Igaz az x3 ban nagysagrendekkel jobb de hidd el megszorongatna teged meg a leont is :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#72842) tboldi válasza focvis (#72839) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Néztem már a 7-eseket. Nem tudom, mennyit fogok kapni, de gyanítom, hogy az már nem fog beleférni, sajnos. Pedig a 7-es jobban tetszene. :D

(#72843) tomcsi23 válasza bitpork (#72841) üzenetére


tomcsi23
veterán

X1-ben talán, ha lenne, de x5? Hát ja, mondjuk ő is elhitte. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#72844) BigBlackDog válasza Qtya123 (#72836) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A megoldás pl. a cérnakesztyű! :DDD Vagy esetleg valami bőr cucc, de az jelentősen melegebb, meg a kisebb gombok, kezelőszervek is sokkal nehezebben használhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#72845) -secret- válasza K Norbi (#72802) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én már 3 éve veszem minden héten. 2 mező 5-ös 2 mező 6-os. RS6 még sehol... :O

RS6 lenne a családi, GTR meg a bevásárlós. ;]

[ Szerkesztve ]

(#72846) -v- válasza focvis (#72834) üzenetére


-v-
addikt

Egy sokat mutatni akaró autó

Golf is ilyen, nem :F GTI meg duplakipufogó, mindenfaszom, aztán az első piros ibiza kikerüli ;]

(#72847) Kornel válasza -v- (#72846) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem a golf 7 GTI elég kulturáltan, és visszafogottan néz ki, én megértem, hogy miért tért vissza hozzá.

(#72848) EQMontoya válasza Qtya123 (#72836) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezek szerint én szerencsés vagyok, az enyém majdnem makulátlan, pedig km. szerintem több van benne, mint a Tiédben.

Same rules apply!

(#72849) BigBlackDog válasza Kornel (#72831) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem az ordításról/visításról beszélek. A padlólemez felől, a lábtérből jön jól hallható susogás, morgás. De erősen függ a burkolat fajtájától (így nem nem kerékcsapágyra tippelek véletlen sem). Téli Nokiannal nem volt ilyen gondom. De valószínűleg kibírom, nem fogok emiatt váltani, ezt a szezont minimum kihúzza.

(#72850) Kornel válasza BigBlackDog (#72849) üzenetére


Kornel
veterán

A téli 2 cm-el keskenyebb, kisebb felületen érintkezik az aszfalttal.
Egyébként bármelyik tesztet nézed, ahol mértek dB értékeket, abszolút értelemben is hangos sajnos a civic, főleg 100 km/h felett, 130-nal már 73 dB-t mértek a legtöbb helyen, amíg egy korabeli golfban 65 körül, egy átlag kompaktban pedig 68-70 között. És még mindig nem lienearis skálárol beszélünk.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.