Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Commodore 64

Hozzászólások

(#1) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Sziasztok !

Rég óta keresem a C64-re ezt a játékot. Anno megvettem,de bedöglött a 2.lemez.Az 1-es lemez megvan, úgyhogy a mentések még jók. Az volna a kérdésem, hogy lehetséges-e valahogyan/valakitől megszerezni(másolat) vagy megvenni(eredeti jó lenne)

Továbbá hallottam, hogy rá lehet kötni a lemezegységet számítógépre. Arra volnék kíváncsi, hogy lehetséges-e adatmentés(PC-re) visszaírás(lemezegységre) esetleg a lemezegységről betöltött játék indítása valamilyen emulátorral PC-ről

Válaszotokat előre is köszönöm !

[Szerkesztve]

(#2) dabadab válasza Freddy TNT (#1) üzenetére


dabadab
titán

www.newcomer.hu - Bővebben: link

Amugy PC-re ra lehet kotni C64-es floppyt megfelelo kabellal ([L]sta.c64.org[/L])


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#3) biker


biker
nagyúr

eddig azt hittem, minden c64 játék megvan, ezek szerint nincs...
biztos ez a neve???

amugy igen, van emulátor
igen, lehet floppyt pc-re
igen, lehet másolni is, meg mindent...

igen, van mindenem, 2cd...

igen...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) Zoltán válasza Freddy TNT (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Nekem megvan az eredeti, díszdobozos Newcomer. De érzelmi okokból, csak nagyon nyomós ajánlatra válnék meg tőle...

(#5) Zoltán válasza biker (#3) üzenetére


Zoltán
őstag

A Newcomer minimum akkora etalon, mint az Elite vagy a Pirates volt....

(#6) biker válasza Zoltán (#5) üzenetére


biker
nagyúr

azok sztem megvannak :)
de megnézem mindjárt...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) biker válasza Zoltán (#5) üzenetére


biker
nagyúr

elite /pub/games/blast/blast015.d64
elite /pub/games/e/elite.zip
elite /pub/games/misc/misc52.zip
elite save game editor /pub/games/dreams/dm017.zip
elite with docs /pub/games/rik/games98.zip
elite [deutsch] /pub/games/misc/misc52.zip
elite+ /pub/games/e/elite+.zip
elite128-0 /pub/games/e/elite128-0.8.zip
elite128-0 /pub/games/e/elite128-0.9.zip
elite128-1 /pub/games/e/elite128-1.0.zip
eliteger /pub/games/e/eliteger.zip
elite_german /pub/games/e/elite_german.zip

pirates /pub/games/p/pirates.zip

megvannak...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) dabadab válasza biker (#6) üzenetére


dabadab
titán

Nem biztos. Egyreszt viszonylag keson jott ki, masreszt eleg jol sikerult vedelme volt.

DRM is theft

(#9) Freddy TNT válasza dabadab (#8) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Húha ! Mennyien írtatok ennyi idő alatt ! :DD :C :Y

Na szóval: a fejlesztők másolhatóvá tették el lehet olvasni a kézikönyvben is (amit az eredeti játékhoz adtak) valami olyasmi volt, hogy olyan lemezegység kell,ami egyszerre tud 40 sávot másolni(vagy valami ilyesmi) nem emlékszem már pontosan rá :(

(#10) Freddy TNT válasza dabadab (#2) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Igen kössz a progi már megvan, csak a kábel hiányzik :((

Egyébként a dobozon(a játék eredeti dobozán Newcommer van (nem 1 m-el) Szóval ezt nem értem.

Egyébként én is lelkesen figyelem a newcomer.hu-t csak az a baj, hogy már egy ideje semmi életjelet nem adnak magukról. Mint ahogy az a weboldalukon is látszik :(

(#11) Freddy TNT válasza Zoltán (#4) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Díszdobozos ? :) Az milyen ? Nekem egy egyszerű fekete (rtalán karton vagy hasonló) papír dobozban van benne az öt színes lemezzel.

Nem tudnánk megoldani, hogy valamilyen úton-módon lemásold nekem ? Vagy 525-ös lemezre(küldök ha kell :) ) Vagy ezzel az x1541-es kábbellel PC-n keresztül. Nekem mindegy, csak meglegyen.

Szintén érzelmi okokból :) (nem tudtam kijátszani,pedig nagyon király) :O :O

(#12) Freddy TNT válasza Zoltán (#5) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szerintem meg a newcomer a legütősebb. főleg a magyar nyelvű játékok között

Anno(és még ma is) leesik az állam a (majdnem) mozgóképes animációtol.

[Szerkesztve]

(#13) Freddy TNT válasza biker (#3) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Há ! Az tök csöcs ! Én is archiválás miadt vennék egy ilyen kábelt( vagy csinálnék) Te honnan vetted meg ? És persze mennyiért ?


Esetleg nem jársz te véletlenül a dc++ -on, hogy véletlenül letölthessem tőled ? ;]

[Szerkesztve]

(#14) dabadab válasza Freddy TNT (#10) üzenetére


dabadab
titán

Azert van ott a link STA-hoz (szinten hazankfia), mert nala lehet kabelt venni.
[l]sta.c64.org[/l]

Mi a jo istenert nem hajlando ebbol linket csinalni?

Mindegy, http://sta.c64.org/



[Szerkesztve]

DRM is theft

(#15) Freddy TNT válasza Freddy TNT (#9) üzenetére


Freddy TNT
őstag

De az biztos, hogy az 1541-es nem tudta (próbáltam,meg nem is volt a típuslistában.) De ha jól tudom akkor a newcommer.hu-n van egy monológ. (vagy hogy hívják) és annak a végén kell ennek a szövegnek lennie.

(#16) Zoltán válasza Freddy TNT (#11) üzenetére


Zoltán
őstag

Persze, hogy papír, nem fém, de akkor az a legütősebb doboz volt. Ma már nem számít ''díszes''-nek, de akkor igen.

(Eszem megáll, 5 lemez volt benne! Kétoldalas! Az 1,7 Mega! Hihetetlen volt ez akkor...)

(#17) Zoltán válasza Freddy TNT (#9) üzenetére


Zoltán
őstag

Ez új... Semmi sincs az eredeti kézikönyvben a másolásról. Talán ez volt az egyetlen játék, mit lehetetlen volt akkor másolni.

(#18) Freddy TNT válasza Zoltán (#16) üzenetére


Freddy TNT
őstag

jaja. Komoly dolog volt akkoriban. És ha belegondolok, hogy mindezt 64kbyte-rammal !

Na, szóval szerinted hogy oldhatnánk meg, hogy valahogy meg legyen nekem is.? (mondjuk a tiédről másolva)

(#19) Alessandro


Alessandro
csendes tag

Sziasztok!

Én is anno végigtoltam a Newcomer nevű játékot, nagyon jó volt, ez legalább kihasználta a C64 adta lehetőségeket.

Nos a lemezekről: Mindegyik lemez 40 track-os, de bármelyik lemezegység megbikózik vele, pl. az 1541-es simán.

Védelemről: A 18-as sáv 3. szektorában van egy szándékosan okozott hiba, olyan hogy az ellenőrző összeg négy féle képpen változik. Ez a szektorhiba a lemezegység alapvető harver hibályát használja ki, mivel nem minden bálytot :D lehet a lemezre írni... de ez más téma.

Nos minekünk sikerül előállítani ugyan ezt a hibát (szándékosan), És tudtunk csinálni magunknak, pót lemezet, de árulni sohase árultuk.

Nos lehet hogy még van nekem valahol egy kallódó Newcomer boot lemezem, nem tudom biztosan.:F

''Gyenge vagy..'' gondolta a videókártya, ''Feladom...'' gondolta a táp..

(#20) Freddy TNT válasza Zoltán (#17) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Pedig meg is esküszöm neked ha kell, hogy bizony volt egy (asszem A!-es papír) amire (mint a newcomer.hu-n is le van írva ez a monológ) le van írva, hogy hogy lehet lemásolni.

De ha esetleg szerzek egy ilyen X1541-es kábelt akkor azzal szerintetek le lehet másolni ?

(#21) Zoltán válasza Freddy TNT (#11) üzenetére


Zoltán
őstag

Hát Én szívesen segítenék, de Kaposváron van a progi, meg már nincs is meg a kábelem a C-64 és a Floppy drive között. (Hülye fejemmel egyszer kölcsönadtam...) Emulátorom, meg speckókábelem sincs, szóval inkább töltsd le valahonnan. Ha végképp nem tudod megoldani, akkor írj, és megpróbáljuk. Megnézem majd, mikor megyek legközelebb Kvárra...

(#22) Freddy TNT válasza Alessandro (#19) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Az baromi jó lenne !! Asszem a ''B'' oldal kéne. Az meg hogy nem árultátok szerintem a kutyát sem érdekli ennyi év után. Szerintem ma már nyugodtan elmondhatod, már csak azért, hogy ne halljon ki a game. (na de tetü vagyok :DDD Na meg azért, hogy nekem is meglegyen) ;]

u.i: Na és hogy csináltátok ?

[Szerkesztve]

(#23) Zoltán válasza Freddy TNT (#20) üzenetére


Zoltán
őstag

Figyelj, már miért tették volna be az eredeti dobozba, hogy hogyan lehet lemásolni a progijukat? A fentebb írt trükkös védelem miatt ez gyakorlatilag lehetetlen volt. De persze azóta lehet, hogy nyilvánosságra hozták, hoyg hogyan kel lmegoldani a másolást, arról nem tudok. Vagy esetleg neked egy évekkel később kiadott dobozod van. Vagy nem tudom.

MOD: Félreértettelek.



[Szerkesztve]

(#24) Freddy TNT válasza Zoltán (#21) üzenetére


Freddy TNT
őstag

ember ! :DDD vagy 10 éve krepált be ez a lemez ! Azóta keresem a newcommert :) Így asszem nyugodtan állíthatom, hogy nem tudom megoldani :( És ahogy tellik az idő egyre inkább nem. :U

(#25) Freddy TNT válasza Zoltán (#23) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nézd. honnan a fenéből tudnám ? Itt feljebb is mondták az imént, hogy tényéleg 40 sávos akármicsoda van. Én még azt sem tudom miről beszél, csak azt, hogy ő tudja miről beszél :DDD

Nekem tényleg ott volt a papír alján ez a szöveg (ha nem is az alján,de ott volt)

Tudod mit ? Megnézem a newcomer.hu-n hátha ott is rajta van a ''monológban''

u.i: Persze nem akkor vettem meg, mikor a legújabb volt. Valamikor 95-96-ban

[Szerkesztve]

(#26) Zoltán válasza Freddy TNT (#24) üzenetére


Zoltán
őstag

Oké, akkor ha legközelebb Kaposváron járok, felhozom Pestre a Newcomert. Aztán írok e-mailt neked. De hogy ez mikor lesz, azt nem tudom. Közben lehet imádkozni, hogy az Én példányom még jó legyen. (Én is kb. 10 éve használtam utoljára, de azóta a saját dobozában, fénytől védve van)

(#27) Freddy TNT válasza Zoltán (#26) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ezer köszönet !!!!!!!!!!
:D Életet mentesz vele, ha összejön :)

Ezért ingyen és bérmentve válaszolok 1.000 kérdésedre :) :C

(#28) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Mindenesetre bosszantó, hogy veszek egy 1,44-es lemezt és bekrepál 1 hét alatt, viszont van eredeti COMMODORE lemezem (ha jól emlékszem rá van nyomtatva, hogy 1987vagy 86) és a mai napig működik :U

(#29) Zoltán válasza Freddy TNT (#25) üzenetére


Zoltán
őstag

Csak a kíváncsiság miatt tisztázzuk: A Te eredeti dobozodban van egy cetli, hogy hogyan lehet másolni a Newcomert? Most vagy félreértettelek, vagy nem egyforma dobozunk van. Esetleg nem csak a savefájlok (de rég írtam le ezt a szót....) -at tartalamzó oldal másolására gondolsz?

(#30) Zoltán válasza Freddy TNT (#27) üzenetére


Zoltán
őstag

''Ezért ingyen és bérmentve válaszolok 1.000 kérdésedre'' -oké, PHP-hoz és Linuxhoz értesz? ;]

(#31) Freddy TNT válasza Zoltán (#29) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Eredetileg a tesóm vette nekem névnapomra. Sokáig hozzá sem nyúltam,aztán egyszer a kezembe akadt. Kinyitottam és volt benne egy A4-es lap amin (mindjárt megkeresem neked a webcímet) egy monológ volt ( a játék sztorija. Amolyan bevezetőféle meg hogy miről szól a játék) Ezen a hivatalos papíron rajta volt, hogy ezzel a 40sávos akármicsodával lehet másolni.

Alatta meg a lemezek. A papír az nincs meg. ( na nem azért, mert sosem létezett !!)

[Szerkesztve]

(#32) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

És megvan !! http://www.newcomer.hu/Pages/Kezikonyv.htm

''Amennyiben nem az eredeti lemezekrõl akarsz a programmal játszani, azokat lemásolhatod olyan másoló program segítségével, ami negyven sávot képes ID-vel együtt másolni.''

A jótanácsoknál találod...

[Szerkesztve]

(#33) Freddy TNT válasza Zoltán (#30) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Heh. A válasz
1: nem
2: nem

Szóval már csak 998-at kérdezhetsz :DD

(#34) Zoltán válasza Freddy TNT (#33) üzenetére


Zoltán
őstag

Asszem elhasználok még egyet: Ha letölti az ember a honlapról az angol nyelvű és továbbfejlesztett Newcomert, akkor egy emulátorral játszhat vele PC-n, nem? Próbáltad már? Milyen? Megéri?

(#35) Freddy TNT válasza Zoltán (#34) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nem próbáltam,mert angolul elég gyérül tudok. De az oldal szerint működő dolog,csak a magyar nyelvű késik már pár hónapja. (szerintem játékélményben sem lehet már olyan jó) De mint ahogy a kézikönyv is írja továbbfejlesztett változat....hogy ez mit jelent nem tudom.

A fejlesztőknek írtam egy E-mail-t kb 4-5 hónapja és azt mondták, hogy minden OK, majd megjelenik abban az időpontban ami ott ki van írva. Csakhogy nem jelent meg és azóta az E-mailekre sem válaszolnak :(( :(

mod : 997 :))

[Szerkesztve]

(#36) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

A többiek elmentek aludni, vagy vajon miért nem válaszolnak ? :( :( :O

(#37) Freddy TNT válasza Zoltán (#34) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Egyébként szólíthatlak Druszán-nak ? :D

(#38) Ameda


Ameda
tag

Örömteli, hogy van még aki használ C64-et!

Please use LINUX!

(#39) Freddy TNT válasza Ameda (#38) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hát ja :) Azt hittem, hogy majd két hét múlva idekeveredik valaki, aki valmit benyög, hogy: mi van ??? commodóór ? az meg mi ? :DDD

(#40) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Egyébként azon gondolkodom, hogy ha létezik ilyen LPT-re köthető kábel,akkor a Newcomer fejlesztői miért nem ezt használták a PC-s verzióhoz? Egyszerűen felmásolják és kész.

Vagy akkor még sem ennyi ?

(#41) szalai56


szalai56
senior tag

http://www.freeweb.hu/bithunter/newcomer.htm
Itt mindent megtalálsz a NEWCOMER-ről.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#42) biker


biker
nagyúr

kábelem és driveom nincsen.

van két cédém, pár ezer játékkal, pár tucat emulátorral (c64, c128, c16, c+4, vic, stb, linuxra, winre, stb)
meg egy tucatnyi ujságmelléklet, meg tucatnyi leírás kábelhez, programozáshoz, komplett rom fileok, stb stb

meg fél cd-nyi last ninja :)

ha kell, pest és környéke.
dc negatív.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#43) Alessandro


Alessandro
csendes tag

A newcomernél csak a boot diszket volt nehéz másolni(a védelem miatt), a többit simán lehetett egy renegade nevű progival. Asszem van valahol olyan verzió is ami működik emulátoron is, mer' az eredeti nem működik.
Azért nem mivel egy olyan töltés gyorsítót (turbót) használ, ami megköveteli hogy a Commodore és a floppy között állandó adatkapcsolat legyen. Ha az ember kikapcsolta a játék idelye alatt a floppyt, tögtön kiírta hogy I/O ERROR.
A Floppy kábel egy naggyon jó dolog, de sajna a mostani gépekkel már nem műxik, a max konig egy 486-os volt amin még megismerte a floppyt. Ugyan azzal a kábellel egy pentium 2-őn már abszolút nem látta. Ez abból adódik (szerintem) hogy a floppynak és az alaplapnak teljesen más a jelszinje.

''Gyenge vagy..'' gondolta a videókártya, ''Feladom...'' gondolta a táp..

(#44) Zoltán válasza szalai56 (#41) üzenetére


Zoltán
őstag

Ez tök jó, de hogyan kell használni azt az emulatort? Letöltöttem a honlapról mind a játékok, mind az emulatort, kicsomagoltam, de most hogyan tovább? Az emulátorban mit kell futtatni? Az x64.exe-t? És a c1541.exe -vel mi legyen? Az is kell?

Köszi!!

(#45) Zoltán


Zoltán
őstag

Na, sikerült elindítanom a VICE emulátorral a Newcomert, de egyrészt angol, (a honlapon az állt, hogy magyar, bár ez nem baj) másrészt viszont nem megy tovább a bevezető szöverelés, tehát az intro után. Mit kell tenni? Köszi.

(#46) Zoltán válasza Zoltán (#45) üzenetére


Zoltán
őstag

Na, sikerült megoldanom. Az intró van csak angolul, meg megy a betöltögetés is. Most örülök.

(#47) szalai56 válasza Zoltán (#46) üzenetére


szalai56
senior tag

Látom elbeszélgetsz magaddal.:C
Létezik most is olyan kábel és program ami a mai gépekkel is összeköthetővé teszi a 1541-et.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#48) Freddy TNT válasza Zoltán (#44) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Pedig már kezdtem pezsgőt bontani... :(( De ha angol az nem kell. :O :O

(#49) Freddy TNT válasza biker (#42) üzenetére


Freddy TNT
őstag

És esetleg leírást tudnál küldeni ? (hogy kell kábelt csinálni)

(#50) Freddy TNT válasza szalai56 (#47) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Leírás vagy valamit tudsz ? Magyar yelvű newcomer ? A fejlesztők weboldala nagyot hallgat hónapok óta :(

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Commodore 64
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.