Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67201) Magnum_ válasza gzbotii (#67187) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyaltalan nem az.
Parkolj le a Bathori utca kornyeken, valogathatsz, rendben van a kornyek nagyon. Onnan gyalog a vaci utsza pl 8perc.

Bbd: nem a parlament ele kell felparkolni.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#67202) aero. válasza bitpork (#67199) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

bal lábbal keltél fel? :DDD lehet sonkatúladagolás, láttam a képeid, együttérzek.

BigBlack: tegnap voltam bp-n, nem tudom mi volt de tök jól lehetett közlekedni, csúcsidőben is, meg mi ez a sok 70-es tábla, eddig is ilyen volt? Ott szépen 80-nal végig lehet repeszteni kényelmesen, pest és buda is oké volt, teljesen élheő volt. A Károly Róberten is egész jól lehetett tolni, sok rosszabb minőségű úttal találkoztam. Reptéri gyorsforgalmi elég gyász mondjuk.

(#67203) BigBlackDog válasza aero. (#67202) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk gondolom a hosszú hétvége meghozta a hatását. Én egyedül a parkolástól, egész pontosan az utcán parkolástól félek. Valahogy vannak olyan téveszméim, hogy pont az én autómra akarják rányitni az ajtót, meg valamiért a kulccsal való végigkarcolást is az én járművőmön kell kipróbálni.

(#67204) bitpork válasza aero. (#67202) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Balkezes billentyűzettel, akartad kérdezni? Nem, csak én aki aztán habzó szájjal tudok politizálni igyekszem visszafogni magam, erre más meg csinálja. Csak egyenlő feltételeket szerettem volna :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67205) Magnum_ válasza aero. (#67202) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Jo mondjuk probald ugyanezt atlag hetfon reggel 7kor :D

I humbly and respectfully decline™

(#67206) bitpork válasza Qru (#67195) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Láttad mit pakolunk a kocsiba amikor Balcsizás van, szerinted meddig bírná a Bora? Csak őszintén ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67207) aero. válasza Magnum_ (#67205) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Elhiszem, hogy van rosszabb, mindig van, de a tegnap kellemes csalódás volt. Nálunk kint is álom a reggel meg a 16-19h időtartam. Amúgy nem tudom mivan az autóval, 2.-ban is úgy csavarja a kerekeket, mint eddig soha, szépen ki is nyírtam a fojtószelepházat, úgyhogy a héten berakom a másikat ami itthon van. :D

Uncsim míg nem figyeltem vissza akarta fogatni a kárpitot a középkonzolhoz egy csavarral ... jól kifúrt valami tartályt vagy radiátor mert 10 percig süvített ki a levegő (kicsit ecetes illata volt), de a klíma, fűtés stb megy, Saabosok szerint talán elpárologató volt, még ők sem tudják pontosan mert ilyen még nem volt. Örültem nagyon, nem tudom mit gondolt. Úgy érzem ez az autó nálam fog kipurcanni, mert túl sok hibája van ahhoz, hogy eladjam. Nem is ér sokat, már azon a szinten vagyok, hogy élményben visszaadta, amit ráköltöttem, ha egyszer úgy dönt vége, akkor vége. :))

[ Szerkesztve ]

(#67208) Sn00k


Sn00k
veterán

Van valakinek tapasztalata a skoda kodiaq-rol? Legkesobb juniusig le akarom cserelni a jelenlegi automat es ebben a modellben gondolkozom. Mivel nem egesz nap ulok a kocsiban igy a benzines verziot szemeltem ki a 2.0 TSI 4x4(180 le) ez kellokeppen dinamikus lenne szamomra. Jelenleg egy szemely autot hasznalok de ez nem igazan kimondottan kirandulos auto es mivel bovult a csalad jobb lenne egy praktikusabb auto ezen a fronton. Skodam meg nem vol, tbar most is nemet autot hasznalok, de alapvetoen tetszik ez az uj dizajn es tul sok rosszat nem hallottam roluk.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#67209) Magnum_ válasza Sn00k (#67208) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meg nem is igazan kaphato. De tetszik. Kene.

I humbly and respectfully decline™

(#67210) gzbotii válasza rbalint88 (#67198) üzenetére


gzbotii
veterán

Az sem egy rossz ötlet, igazából hazafelé egy három napos balatoni túrárarol lenne egy gyors városnézés a barátnőmmel, szóval "nagyjából mindegy" hogy hol állunk meg.
Ingyenes​ amúgy ott a parkolás?

sebijani1982: két hét múlva esedékes, de persze figyelni fogom az épp aktuális politikai helyzetet. :K

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#67211) Magnum_ válasza gzbotii (#67210) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ingyenes.
En beljebb jonnek es ott allnek meg, amit mondtam. Jobbak ott a parkolok.

I humbly and respectfully decline™

(#67212) bitpork válasza Sn00k (#67208) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Neked is szia!

Ahogy írták még nagyon új. Meg aztán a ph-n ha vki bevállalja lehetőségeit egy nagyobb autó vásárlásával, azt nagyon meg szokták f@szkorbácsolni :DDD
Pár éves használtban nem gondolkodsz? Pl egy Touareg-et pár évesen szerintem vehetnél egy Kodiaq árából. Mekkora a család? 7 személy kell?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67213) Jaffa75 válasza Sn00k (#67208) üzenetére


Jaffa75
őstag

Legtöbbször az új autók rejtenek elég veszélyt, mert nincs kellő felhasználói tapasztalat...:U nyúltak már mellé kellő mértékben a gyártók , én nem biztos (sőt!) hogy bevállalnám! Még néha a is riszkantos, nemhogy egy új modell! :K Valami beváltabb addig nem jön be helyette??

(#67214) rbalint88 válasza Sn00k (#67208) üzenetére


rbalint88
addikt

júniusra nem lesz meg a most megrendelt kodiaq sem :) egyébként biztos nem rossz, de menetpróba nélkül nem merném megrendelni.
ha biztosra akarsz menni, ne ennyire új típusban gondolkozz. pl hyundai vagy kia is jó választás lehet.

(#67215) pècsimunkás válasza Sn00k (#67208) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Jól nèz ki !
Próbáld ki tesztvezetèsen , aztán írd meg milyen az autó :) ! 2.0 l Tsi ,180 le- vel biztos elèg lesz .
Esetleg a Hyundai Tucson- ra vethetsz egy pillantást ... Abból is van 1,6 l turbó 177 le .
Tegnap pont ültem egyben . Nagyon jól nèz ki . Kívül belül ! Bár , a műanyagok kicsit kemènyek benne . Engem nem zavar , de a tesztelők mindig hangsúlyozzák , ha kemènyek a műanyagok .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#67216) gzbotii válasza Magnum_ (#67211) üzenetére


gzbotii
veterán

Csak most látom a hsz-ed.
Megfontolandó. Kösz neked is :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#67217) bitpork válasza pècsimunkás (#67215) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezek a motorok -számomra- gyanúsan kicsik egy ekkora testhez. Nekem az allroad 1880 kg-jához a 3.0 tdi 233 lóerővel és 450NM-rel éppen elfogadhatóan vitte a tütüt. Ugyanez a touaregben most 224Le és 500NM meg kifejezetten lomhának érződik. Mindezt úgy , hogy én nem vagyok boyraacer. És ne feledjem, h a dízel nem zabál mint egy benyás, ennek ellenére a touareg-nél az átlagom 11,5-12 liter ami városban nevetve 14,5 felett van! A Kodiaq nem kicsi autó, így érdemes átgondolni a dízelt, és abból is az elérhető legnagyobbat bele. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67218) focvis válasza Sn00k (#67208) üzenetére


focvis
veterán

Nem kell szerintem aggódni a Kodiaq miatt, nem csehszlovák technika, a lemezek alatt egy VW Tiguant rejt.

@gzbotii: szombat és vasárnap ingyenes a parkolás Bp-en (mínusz Citadella, Vár, Margit-sziget). Ami helyeket említettél, ott nehéz parkolni, de mindkét híd budai oldalán sokkal egyszerűbb.
2 hét múlva, a május elsejei 3 napos hosszúhétvégén elég üres lesz Bp.

[ Szerkesztve ]

(#67219) pècsimunkás válasza bitpork (#67217) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Na igen , mindekèppen - mint írtam is - kell egy menetpróba .
A benzines Tucson- t azèrt írtam , mert benzines motorral nèzte a Kodiaq- ot . A nagy nyomatèk - ès a várhatóan kisebb fogyasztás miatt amúgy biztosan jobb lenne a dízel .
De , ha esetleg rövid távokon ès/vagy kevès èves kilómèter futással használná az autót , akkor meg lehet fontolni olyan turbó benzines autót , amiben azèrt van kraft .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#67223) bitpork válasza pècsimunkás (#67219) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Félek, sok választást a Skoda nem enged. Kicsit megolvastam, és a beharangozó szerint 2.0 dízel lesz a legnagyobb a vonalon. Üresen a legkönnyebb Kodiaq 1450kg lesz. Ha VAG csoport tartja magát az eddigiekhez akkor egy 4x4 +80-100kg, egy jobb hifi, hővédő üvegezés miegymás és már 1600-1700 kg körül járhat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67224) #94529552 válasza focvis (#67218) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pont ezt akartam írni én is :K , és hogy ez egy bevált technika alapján készül, csak új ruhában.

[ Szerkesztve ]

(#67227) brumi1024 válasza Jaffa75 (#67213) üzenetére


brumi1024
veterán

+1 a focvis kommentjére, nem új ez, MQB kicsit nyújtva, ismert motorokkal. Ismervén a Q3-at és a Tiguant többféle motorral is, bőven elegendő lesz a 2.0 TSI.

(#67223) bitpork: Jelenleg az egyetlen 3 literes Q5 az SQ5 - ez alapján Skodában biztosan nem lesz 3 literes motor. A többi iterációt próbáltam, szerintem kényelmesen elegendő a 2.0 TSI.

[ Szerkesztve ]

(#67228) Qru válasza aero. (#67202) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindenki lelépett vidékre aki csak tudott. Tegnap en is lazán hasítottam át a városon.

#nincsbennetarcsi

(#67229) bitpork válasza brumi1024 (#67227) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Milyen fogyasztást produkál a 2 literes benyás? Nekem, anno volt benyálas autóm 2 liter feletti, persze messze nem ezekkel az új motorokkal, és elég rosszak a tapasztalataim fogyasztás terén. (2.8 v6, 2.2i és 3.0v6 x2 is)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67230) brumi1024 válasza bitpork (#67229) üzenetére


brumi1024
veterán

Spritmonitor szerint 9.5 a nagyátlag a Tiguanban. A 190 lovas dízel 840k-s felárából elég sok km-nyi üzemanyag kijön.

(#67232) bitpork válasza brumi1024 (#67230) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én nem bízom a Spritmonitor-ban. Egyszerűen azért, mert ott nagyon sokat pályáznak a népek és ott teljesen más fogyasztás jön ki :B Belenézve pár fogyasztásba városon belül inkább 15 liter az :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67233) focvis válasza bitpork (#67232) üzenetére


focvis
veterán

Én azt figyeltem még az utóbbi 3 autómnál, hogy a felhasználási szokásaim mellett Spritmonitor + kb. 0,8 liter vagy +10% a fogyasztás, kivétel az 1.4 TSI, ahol csak +0,5 liter.
(Sok autópálya és városi nagyon rövid távok, utóbbi fogyasztása "brutál".)

(#67234) bitpork válasza focvis (#67233) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

:K , és neked mindezt úgy hogy a BP-Zeg távot elég gyakran járod emlékeim szerint. Szóval én inkább saját tapasztalatból , őszintén tippelek :B Ezért nem is megy el Teddy-sem, mert mindenki hanyatt fekszik amikor bemondom h a városi átlag 14,5 :D És ez ugye akkor lehet 18 liter is hideg rövid távval. Anno az alfák a 3 literes benyálassal kaccarászva ették a 18-20 litereket nyáron kisebb dugóban :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67235) szőröscica válasza bitpork (#67232) üzenetére


szőröscica
addikt

En kihozom a sprites atlagot mindennel, nekem jo iranyado. :)

(#67236) bitpork válasza szőröscica (#67235) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Feltételezem, hasonló felhasználás mellett mint az oda írók átlaga. Én is hozom a gyár által megadott átlagokat, de amikor valaki pl innen mellém ül , akkor jönnek a járókeretes előzéses megjegyzések :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67237) -v-


-v-
addikt

A gazpedalt kell nyomni, nem a fogyasztast meg spritmonitort nezegetni :N

(#67238) MunezXBK válasza -v- (#67237) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Így van.

Úgyis itt a F&F nyócadik része, megint a fél ország Torettonak érzi magát. ;]

(#67239) Magnum_ válasza MunezXBK (#67238) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kerdezd is meg kerlek rbalint88at, hog tegnap miert volt Torreto :D

I humbly and respectfully decline™

(#67240) bitpork válasza MunezXBK (#67238) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De ezeket ki nézni különben? Egy részét nem láttam :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67241) K Norbi


K Norbi
addikt

Itt is így kéne megszívatni aki 2 parkolót foglal [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#67242) w333 válasza K Norbi (#67241) üzenetére


w333
félisten

:DD :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67243) -v- válasza bitpork (#67240) üzenetére


-v-
addikt

A legelso resz a maga kis bugyutasagaban meg egy szeretheto, egyszer nezos valami, a tobbi, foleg ezek az ujak teljesen nezhetetlenek, korosztalytol fuggetlenul :D

(#67244) F_Zolee válasza K Norbi (#67241) üzenetére


F_Zolee
veterán

Van olyan is amikor ilyen dzsippel helyére tolják a keresztbe parkoló delikvenst. :)

(#67245) Magnum_ válasza bitpork (#67240) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En megyek ra moziba szerdan.
Igen, fizetek is erte :D

De elotte sorozunk, ugy megyunk :D

I humbly and respectfully decline™

(#67246) bitpork válasza Magnum_ (#67245) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jó, jó, de nálad a Fast & Furious azt jelenti hogy a Huszti úton káromkodsz h koszos a kocsi és gyorsan lemosod :P

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67247) Magnum_ válasza bitpork (#67246) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igazat beszélsz, tesó :D

I humbly and respectfully decline™

(#67248) brumi1024 válasza Magnum_ (#67247) üzenetére


brumi1024
veterán

És csaláááád. ;]

Bitpork: Nekem is bevált a spritmonitor, picivel (~0.5l) átlag fölé teszem magam és azt is hozom. Hetente 5 napot a városban töltök, főként csúcsidőben.

De azt elismerem, hogy főleg ezeknél a nagyobb lökettérfogatú motoroknál csúnyán eltolódhat az átlag a sok pályázóval.

[ Szerkesztve ]

(#67249) Tsebacsi válasza bitpork (#67246) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sírok, mennyire igaz :D

Én itthon szoktam megnézni unalmas perceimben, mert mindig jó röhögni amikor automata autókban váltogatnak sebességet, ugratnak hatalmasakat, beszereznek mindent azonnal, még csilliárdos verdát is.

De Walker nélkül nem lesz ugyanaz :O A Rock meg pont nem illik bele, ellopja a sót Dizli elől ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#67250) Snoop-y válasza -v- (#67243) üzenetére


Snoop-y
veterán

Foleg a magyar forditas:
Ebben ket jz motor van :D

By the way a hetvegen 2 srt-t vittek el elolem :( 80 merfoldes korzetben az osszes jeep kereskedesnel le van adva a szamom hogy szoljanak ha beesik a kovetkezo :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.