Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67251) -v- válasza Snoop-y (#67250) üzenetére


-v-
addikt

Basszál akkor az srt-re, vegyél egy Trackhawk -t, az meg is tud mozdulni :K rányomsz egy csipszet és jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#67252) bitpork válasza -v- (#67251) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

De ha jáccós kell, akkor miért nem jó egy v10 Touareg gombokért, és még marad egy kis hergelésre való is?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67253) Snoop-y válasza -v- (#67251) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jo lesz nekem a lomha verzio is ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#67254) Jaffa75


Jaffa75
őstag

próbálom magam lebeszélni egy jobbkormányos type-R-ről... segítetek? :DD Mondjuk nem adja a srác drágán... Skillet ahogy mesélte, nem olyan gáz a jobbkormány... csak ne Mekihez menjek egyedül! :DDD :DD

Le tudom kérdezni, hogy vajon valós km lehet benne? MI kell hozzá? Alvázszám?

Szerk: vilike, Te olyan jó vagy ebben... :C írj már valamit! :P

[ Szerkesztve ]

(#67255) -v- válasza bitpork (#67252) üzenetére


-v-
addikt

(#67256) Snoop-y válasza -v- (#67255) üzenetére


Snoop-y
veterán

:C :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#67257) Magnum_ válasza Jaffa75 (#67254) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kell jobbkormanyos auto olyan orszagban, ahol egyebkent balkormanyos a default?

I humbly and respectfully decline™

(#67258) Snoop-y válasza Jaffa75 (#67254) üzenetére


Snoop-y
veterán

Rendszamot mondjad ha uk auto

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#67259) Tsebacsi válasza Jaffa75 (#67254) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Vedd meg! :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#67260) bitpork válasza -v- (#67255) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

háénnemtom. A gyári 750nyúlmókus pici matatással rögvest 900 lehet. Ha valami akkor az élmény ha már közlekedő ruhásszekrényekről van szó, nem? Szerintem :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67261) Jaffa75 válasza Snoop-y (#67258) üzenetére


Jaffa75
őstag

UK biza...

WG56 WZX

Köszönöm előre is! :C :R

Saint: lehet az a default, csak 2 miska hiányzik a zsebemből, hogy a balosba ülhessek... :W

[ Szerkesztve ]

(#67262) #94529552 válasza Magnum_ (#67257) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem nem kell, mert nem ahhoz van kitalálva az itteni közlekedés. Japánba meg UK-ba való.
Persze ha valaki az anyóst fuvarozza a bal egyben rendszeresen. :P Gyereket nem ültetnék oda az biztos.

(#67263) Magnum_ válasza Jaffa75 (#67261) üzenetére


Magnum_
nagyúr

lehet az a default, csak 2 miska hiányzik a zsebemből, hogy a balosba ülhessek.

pontosan ugyanez szokott nekem beugrani általában, amikor magyar rendszámos, de jobb kormányos autót látok, mint amit írsz. le is pötyögtem az előbb, de kitöröltem.

Skillet, ha olvasod, értsd jól, amit írok.

I humbly and respectfully decline™

(#67264) -v- válasza bitpork (#67260) üzenetére


-v-
addikt

Nem tudom, számomra mindkettő szörny értelmezhetetlen igazából, de ha már választhatnék, én benzines V8-ast hallgatnék :)

(#67265) Jaffa75 válasza Magnum_ (#67263) üzenetére


Jaffa75
őstag

lehet balosítani... :U

(#67266) Magnum_ válasza Jaffa75 (#67265) üzenetére


Magnum_
nagyúr

azt tudom, de nem kevés pénz és idő szok' lenni és el szokott maradni.

I humbly and respectfully decline™

(#67267) Sn00k


Sn00k
veterán

Koszi mindenkinek az eszreveteleket. Igazabol meg a subaru forester xt es mazda 6 sportkombi van meg versenyben(utobbi 192 le benzines 2.5 szivo benzines eleg komoly motor). A subaru 240 LE boxer motoros dizel lenne. Szivem szerint ezt vennem meg. Bitang jo auto es amit lattam tesztet rola eleg jo ertekeleseket kapott. Csak hat ugye dizel. Nem ertek nagyon a motorokhoz de egy ismerosom mondta ha nem hasznalom sokat a dizelt az nagyon megviseli es kulonbozo hibak tudnak kijonni rajta. Igazabol nem minden nap van hasznalva nalunk az auto mikor van akkor is van hogy csak kozertbe szaladok el ez nem sok Km. Illetve kb 3 hetente van egy szlovak kiruccanas de az is haztol-hazik kb 150 km. Szerintetek ilyen felhasznalasra megmerjek venni egy dizelt?

3njoy the Lif3

(#67268) tomcsi23 válasza bitpork (#67260) üzenetére


tomcsi23
veterán

Miért a csipsz a megoldás?
;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67269) aero. válasza Jaffa75 (#67261) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Itt megkapod a műszaki történetét az elmúlt évekből: https://www.check-mot.service.gov.uk, elég nagy eséllyel valós.

Sn00k: Foresterben nem volt soha 240 lovas dízel, csak 147 és 2 literes, az is 2011-től.

[ Szerkesztve ]

(#67270) #94529552 válasza Sn00k (#67267) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ilyen felhasználásra benzines való inkább. Nem mellesleg sokkal olcsóbb is.

(#67271) MunezXBK válasza -v- (#67255) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én is átnyergelek benya + RWD kombóra. :(

(#67272) -v- válasza MunezXBK (#67271) üzenetére


-v-
addikt

Merga?

(#67273) mdani01 válasza MunezXBK (#67271) üzenetére


mdani01
aktív tag

E46 330? ;]

iPhone 6S SpaceGray

(#67274) Joker88


Joker88
őstag

nakérem..

tegyetek igazságot,vagy próbáljatok meggyőzni az egyik oldal igazságosságában.

Adott egy 1,3i, JJA motorkódú Ford Fiesta MKIV , 1998-as kiadás.
A MOL szerint ebbe a típusba 5w30 típusú motorolaj való.

Ezt az olajtípust ajánlja az egyik autódoki ismerős is .

Míg,akihez szoktam vinni szervízre,műszakira és ilyen szerelési dolgokra emberke , ő a 10w40-et ajánlja,mert hogy idősebb autó .

Szóval , kinek lehet igaza ?

< Már csak azért kérdem,mert a kövi héten megy a kocsi kissebb szervízre : jobb első gumiharang köpködi a zsírt, új nyárigumikat kap a kocsi,csak felnire kell rakatni őket, az egyik hűtővízcső a bekötési pontnál eresztgeti a fagyállót /nemtudjuk itthon megreparálni,próbáltuk/ , a jobb hátsó fék "nyikorog" ha kis sebességről fékezek, fékolaj ellenőrzés/csere , szervóolaj minimum szinten lötyög, meg ha már ottvan ránézetek a váltóolajra,hátha alapon. >
Szóval ,egy 70-100.000 ft-ba biztos kerülne a parádé,jól számolom ? :DDD

In loving memory of Garrett Lockhart

(#67275) aero. válasza Joker88 (#67274) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igaza a kézikönyvnek van biztosra, ha nincs meg már a neten tuti találsz. Ha nagyon kopott a motor és 5w lenne az ajánlott (de tuti a 10w is gyári ajánlás), akkor azt eszegetheti, ez ellen a 10-es jobban véd.

(#67276) bitpork válasza Sn00k (#67267) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Subaru dízel nem létezik. Nem , akkor sem ha jó - ez kb olyan mint az élettartam kifejezés a VAG csoportnál.

Városi használatra a benya a legjobb v egy Tesla ModelX.

Szerintem. :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67277) szabonagyur válasza Jaffa75 (#67254) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem csak a meki szokott gond lenni.... azért néha elég nagy nézőközönségük akad a jobb kormányos tulajoknak egy parkolóházban is amikor kiszállnak megnyomni a parkoló jegyet majd vissza.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#67278) bitpork válasza szabonagyur (#67277) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Áh, arra van már megoldás ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67279) Qtya123 válasza bitpork (#67260) üzenetére


Qtya123
őstag

Szerintem nyúlmókus ide, vagy oda ez az összehasonlítás a hangra gerjedő embernél egyértelműsíti a döntést:

[Jeep]
VW

[ Szerkesztve ]

(#67280) MunezXBK válasza -v- (#67272) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Áá...Omega. :D

(#67281) bitpork válasza Qtya123 (#67279) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egyik sem olyan nagy durranás. Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67282) Jaffa75 válasza Magnum_ (#67266) üzenetére


Jaffa75
őstag

Persze, értem én hogy sokszor elmarad. A kérdés inkább az, kire bízod rá, hogy rendben is legyen?

Na, ha ez megvan (akkor az ára is) lehet döntést hozni... :U

(#67283) Snoop-y válasza Jaffa75 (#67261) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mennyi van most benne?

15-ben vagy 16-ban hagyhatta el az orszagot vagy akkor lett forgalombol kivonva.

Test date 5 December 2015
Expiry date 6 December 2016
Test Result
Pass
Odometer reading
94,787 miles

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#67284) Jaffa75 válasza Snoop-y (#67283) üzenetére


Jaffa75
őstag

165149 km - ez még rendben is lehet (aero is adott egy linket, ott megnéztem én is, vélhetően rendben van 10e mérföld/év átlagban)...
Egy bejegyzés volt összesen, ahol a motorolaj szintet alacsonynak találták.

A kérdés hogy általában mennyire "divat" a szervizelés odakint? Betartják, vagy nem fontos?

Saint: attól tartok valahol, hogyha elpasszolom, még 1x nem jön szembe egy ilyen lehetőség :((( Leszavazná a család! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67285) Magnum_ válasza Jaffa75 (#67282) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En tuti nem baszakodnek vele

I humbly and respectfully decline™

(#67286) bitpork válasza Jaffa75 (#67284) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Megéri itthon a handicap?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67287) Jaffa75 válasza bitpork (#67286) üzenetére


Jaffa75
őstag

ezt Skillet-től kérdezzük... :C Beszélgettem erről vele, hogy mennyire gáz a jobb egyben a vezetés? A főútvonal az egyetlen problémás eset, pályán nincs ekkora hátránya. Tényleg kíváncsi vagyok arra, kinek mi a véleménye - sok szól mellette, de nyilván ellene is (ha a szívemre hallgatok akkor belevágok, de nyilván az ésszerűség ellene szól!)

A rövid válasz: sosem volt jobbkormányos autóm.. :DD

(#67288) Sn00k válasza aero. (#67269) üzenetére


Sn00k
veterán

2.0 DIT turbo. A 2016 os forester xt be is van ha ugy konfiguralja az ember.
Subaru.hu

Mindenestre maradok a benzines vonalon nem veszek dizelt.

67276 bitpork. Nah ja a tesla is korrekt de ahhoz kene nyerjek a lotton elotte :DDD

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#67289) aero. válasza Sn00k (#67288) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az benzinmotor. :)

(#67290) Bögre válasza Sn00k (#67288) üzenetére


Bögre
aktív tag

A 2.0 DIT turbo az egy benzin motor, még véletlenül sem dízel és a Forester XT -t hajtja. :) Próbáld ki, ha belefér a keretbe, lehet nem is akarsz utána mást nézni. ;)

(#67291) Skillet válasza bitpork (#67278) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem is ilyesmi van :DDD

Amúgy már több, mint 5 éve van jobbos autóm. Szerintem túl van lihegve a dolog. Elhiszem, hogy jobbra tartáshoz nem ez lett kitalálva, de aki nem teljesen agyhalott, az boldogul vele. Azt viszont aláírom, hogy nem mindenkinek való.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#67292) Skillet válasza Magnum_ (#67263) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem ezt nem kell értenem sehogy. :B Nem a pénz motivált, vagyis nem azért hoztam kintről, mert olcsóbb volt. Nekem ez kellett, ez meg csak JDM volt. Pont.
Ha meg balosítod, pont az vész el belőle, ami a lényege.
Ez egy cseppnyi japán életérzés. Ezt nem mindenki érti meg, nem is magyarázom.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#67293) #94529552 válasza Skillet (#67291) üzenetére


#94529552
törölt tag

Előzésnél hátrányos, bármit is mondasz. Lehet vele boldogulni, de azért nem mindegy.
A japán életérzés az a robot a gyárban, éjjel-nappal. Úgy, hogy még a szabadságot se veszik ki. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#67294) gzbotii válasza Qtya123 (#67279) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem egyértelműen a második jön be.

S&C

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#67295) Sn00k válasza aero. (#67289) üzenetére


Sn00k
veterán

Uhh ez nekem nagyon jo hir. :DDD Ezt jol beneztem... tok jo hogy erre feny derult. Amugy erre gondolok
[link]
Eleg korrekt auto :K

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#67296) Tsebacsi válasza Jaffa75 (#67287) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én az íreknél levezettem párszáz km-t jobbos octávval. Vicces volt. Igaz automatát kértünk. Hamar belejön az ember, a centizgetés rizikós az elején, de ez egy új autónál is meglenne. Ha érzed a bugit, tetszik, atom, akkor meg kő venni. Ha nagyon nem jön be, kicsit várni kell, de tuti lesz még ilyen "elborult" (Bocs tudod hogy értem :)) ) és megveszi tőled.
Kisördög vagyok, veddmeg ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#67297) tomiii. válasza Skillet (#67292) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Akármikor együtt élnék egy JDM Toyotával pl. Sőt, maga lenne az álom. Best.

(#67298) Jaffa75 válasza Tsebacsi (#67296) üzenetére


Jaffa75
őstag

én is felszaladtam Dublinból Belfastba (kb 170 km) egy Insigniával, de hát ott mindenki rossz oldalon közlekedik! :DDD
Nem döntöttem még, bár akkor a mostani megy a háztól, és veszek helyette egy szaladgálóst, amit nem kell sajnálni nagyon, az FN2 meg a szembeszomszéd garázsában várná a hétvégét... Az ésszerűség meg azt diktálja, hogy dobjam össze a lét, és üljek át egy 9g-be... :U

(#67299) Skillet válasza #94529552 (#67293) üzenetére


Skillet
addikt

Én olyan 50e kilométert vezettem eddig jobbossal.
Te?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#67300) rbalint88 válasza Jaffa75 (#67261) üzenetére


rbalint88
addikt

miért nem veszel a mostani kuvik helyett egy széria végi 7g accord type-s kombit? lenne abban is picit több bugi a mostanihoz képest, meg az asszony se járatja a száját érte. melóhoz is jól jön, gyerekeknek is több a hely, meg a két autóval igazából csak a szopás van. szép elgondolás a hétvégi autó, de valójában vagy tudsz szinte mindig azzal menni és akkor a normál autó válik feleslegessé vagy havonta előveszed egyszer becsületből, hogy ne macskásodjon el teljesen. ennek fokozására kitűnő megoldás az, ha külön garázsa van nem rögtön a ház mellett, mert akkor még el is kell menni érte, aztán rögtön nyűg lesz az egész. ha meg pályanapozni akarsz vele, akkor ahhoz meg még sok pénz fog kelleni, egy hétvége alatt elszórsz rá 50ezret átlagban (gumi, fék, pályabérlet, üzemanyag simán megvan ennyi), plusz gyáriban még a type-r is bőven kevés lesz hozzá, a tuning megint eszement sok pénz, szóval tényleg csak akkor vállald be, ha több év alatt se keseredik meg a szád íze a sok kompromisszumtól és szívástól.
ja és hétvégi "utcai" autónak én se vennék jobbkormányost, ha jön a kamion, engem vigyen, ne az asszonyt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.