Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67851) Magnum_ válasza EQMontoya (#67850) üzenetére


Magnum_
nagyúr

5-5.30ig van foglalás :(

I humbly and respectfully decline™

(#67852) barnam_ válasza Qru (#67835) üzenetére


barnam_
nagyúr

:P
Kaufferbe megyek fékekért meló után, plusz csúcsidőben Újbuda - Óbuda katasztrófa lenne :)

(#67853) Qru válasza gzbotii (#67846) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól tetted. Itt is le vannak zárva a hegyi utak (Bükk, Mátra, Pilis) pedig ezek csak dombok a tietekhez képest...

#nincsbennetarcsi

(#67854) Magnum_ válasza barnam_ (#67852) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Zimmi? :-)

I humbly and respectfully decline™

(#67855) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Kaptam én is egy 50 ezres bírságot, mert a kamera szerint arra kanyarodtam, amerre nem lehetettvolna.

Olvastam ilyet is: http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/03/30/visszajar_az_50_ezres_birsag/

Ti mit javasoltok, mit tegyek? Kérjek írásban választ arról, hogy hitelesített-e a kamera, amivel fotóztak?

(#67856) bitpork válasza gzbotii (#67846) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Na miert jo az audi quattro meg a touareg? Na miert?! ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67857) barnam_ válasza Magnum_ (#67854) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen. Tárcsa + betét elől-hátul.
Nem tudom egyébként, hogy ez a cink bevonat mennyit ér... az első tárcsa olyan lesz, de a hátsóból csak sima volt.

(#67858) focvis válasza bitpork (#67856) üzenetére


focvis
veterán

Azért jó, mert traktorost kell hívni, ha elakadsz? ;]

(#67859) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Elvoltam ma a Sportcar-ban, megnézni ezt, eztet , eztis, és őtet.

A Bömbi nagyon adja, kívül-belül patent. Csak 6 misi :(

A Golf is szép belül, és elég nagy is. Minőségre se rossz.

Az Octáv atom, megvenném elsőre.

A passatot az octáv után meg se néztem csak kívülről.

De! Innen se veszek autót. Mindegyik bizományis, és vételkor egy szlovák cég ad számlát, semmi gari/jótállás/egyebek. Magyarán ha fos a turbó, lefingott a motor vagy a DSG a halálán van, akkor futhatok egy kört a kertben mérgemben, és annyi. Kár :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#67860) bbubby00 válasza kalapacsolok (#67855) üzenetére


bbubby00
őstag

Írj nekik egy levelet, hogy nem te vezetted az ótót, deríccsék ki h ki volt. Oszt talán ennyi. Pénzt meg ne fizess be, Tarlós papa javaslatára :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#67861) focvis válasza Tsebacsi (#67859) üzenetére


focvis
veterán

Ezt a Golfot én is sasoltam a hahun; egyben volt?

Ill. 2-3 hete megnéztem náluk egy G6 GTI-t, szintén bizományos, élőben eléggé lerúgott volt; az akkori élményem alapján nem szívesen mennék vissza még egyszer. :/

(#67862) lenko válasza Tsebacsi (#67859) üzenetére


lenko
aktív tag

Inkább egy E90 LCI előtti ugyanezzel a felszereltéggel/km-el. 4M-ért, ami legalább 6 henger. :)

Az embereknek fáj az igazság!

(#67863) Qru válasza Tsebacsi (#67859) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért ezek kiszűrhetőek ha rendes diagra viszed nem pékekhez...

De igen a gari az aggályos, még úgy sem vállalnám be hogy több jogászt ismerek mint nem jogászt.

#nincsbennetarcsi

(#67864) -v- válasza Tsebacsi (#67859) üzenetére


-v-
addikt

Ez a bimmer végre jó irány :K

[ Szerkesztve ]

(#67865) gzbotii válasza bbubby00 (#67848) üzenetére


gzbotii
veterán

Hát most szerintem volt fel méter is a fák között :D Basa fogadoban voltatok?:)

bitpork: egy 4x4 Duster úgy ellépett, többet nem is láttam:D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#67866) Qru válasza gzbotii (#67865) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ilyenkor a 4 kerék hajtás sokat dob. :K

#nincsbennetarcsi

(#67867) #94529552 válasza gzbotii (#67865) üzenetére


#94529552
törölt tag

egy 4x4 Duster úgy ellépett, többet nem is láttam
Mert lehet, hogy később egy hókupac közepébe teljesen befúrta magát? :D

(#67868) TommyX_


TommyX_
őstag

Nekem a "kedvencem" az autó hátuljába belemászó emberek.
Tegnap Keszthely fele mentem, előttem egy fehér Peugeot 206, előzni nem akartam, mivel jöttek szembe folyamatosan, meg nem is siettem.
Nézek bele a tükörbe látom, egy kopasz Mitsubishi p*r*szt az autó hátuljába belemászik, mutatok a tükörbe (semmi középső ujj), erre el kezd próbálkozni az előzéssel, a nem normális látja hogy jönnek, de próbálkozik.
Eljön az elfordulás ideje itt, előttem még mindig a 206-os ment, az tény elég lassan vette be a kanyart.
A bunkó Mitsubishis, mert ő keménynek érezte magát, megelőzött (elzárt területen) minket aztán kiabált meg mutogatott nekem, közben telefonált.
De azt a szánalmas erőlködő hangot, ami az autóból jött előzés közben nem felejtem el, én csak röhögtem rajta már kínomban. :U

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#67869) bbubby00 válasza gzbotii (#67865) üzenetére


bbubby00
őstag

Anna panzióban voltunk. Ha arra vezetne utunk, simán ki lehetne bérelni az egészet ha összejönne 20ember, de pont nem arra megyünk. Viszont télire tervezünk majd oda menni ismét. Szoktak tervezni medvelest, meg kutyaszánt, motorosszánt stb.
Időpontnak aug 24-27ig sztem ideális lenne kiruccanni! :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#67870) gzbotii válasza Qru (#67866) üzenetére


gzbotii
veterán

Gondolkoztam ott, akkor, hogy milyen jó is lenne most egy Subaru Justy.. Jó kis AllTerrain gumikkal. Talán még élveztem volna is :D

bbubby00: csak egy értekezés erejéig megéri elmenni oda. Nagyon rusztikus hely, több mint száz éve fogadó működik ott. A tepsis csülkük egyszerűen fantasztikus. Ha hazamegyek, szinte mindig elmegyünk oda.
Meg ott van a Libánon a Vadaspark, Gyilkos-to... Van mit nézni a környéken.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#67871) j.bravo


j.bravo
addikt

Hölgyek, Urak,
ha az autós off-ba való, akkor bocs, átfáradok - csak akkor fáradjon át az is, aki tud okosat mondani :D

Tudtok olyan biztosítót, ahol lehet 10 évnél idősebb autóra is assistance biztosítást (vagy hívják bárhogy*) kötni egy 4 napos útra?
Az úticél Zakopane, Szlovákián keresztül, és egy 2004-es Alfa 156-ra kellene.

(tehát nincs OT-s rendszám, nem szeretném egész évre, stb)

(* váratlan üzemzavar esetén fizetik a trélert/szervizt/stb, jellemzően pár száz ajró limittel )

Whatever.

(#67872) EQMontoya válasza Magnum_ (#67851) üzenetére


EQMontoya
veterán

Too early, sorry, bro. :(

Same rules apply!

(#67873) barnam_


barnam_
nagyúr

Nemrég történt, a Váci úton a Tesco közelében, visszapillantóból láttam:
Mögöttem indexel egy ilyen Chrysler Lancia, közben húzza rá a kormányt a mögöttem jövőre, az meg bőszen dudál, mert ha nem lassít, nekimegy. Ez még semmi extra, de nem sokkal utána főhősünk kiszáll a pirosnál, és nekiáll pofázni annak, akit le akarsz szorítani. Közben jobb elöl a 10 év körüli kölke, hátul meg gyerekülésben még egy. Jó példát mutat a gyerekeinek... :U

(#67874) Tsebacsi válasza focvis (#67861) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egyben, jónak tűnt. De innen nem veszek autót... Nekem ne egy szlovák cég adjon el autót magyarországon, "magyar" cég által. Nem mehet szarul nekik amúgy, Vadiúj M3, GT4 porsche cayman, R8 kabrio áll a terem közepén...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#67875) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Következő lenne a gondom. Hidegindításnál az autó elég döcögősen indul, először nagyon alacsony az alapjárat (6-700), majd 20-30 másodperc múlva már javul a helyzet, és 1-2 perc használat után felmegy normál értékre (1100kb), utána ha bemelegedett szintén normálisan működik az alapjárat, visszamegy 900-ra. Néha ha magasabb fordulaton kinyomom a kuplungot, visszaesik akár 600-ig is, de utána szépen vissza is megy 900-ra, ez szinte alig észrevehető, inkább a hidegindítás ami feltűnőbb. Amúgy indul, szépen elkapja, nem kell pörgetni vagy gázt adni neki, csak lassan veszi fel a normális értéket. Más: Miután a motor bemelegedett utána is távozik egy kis gőz a kipufogóból, bár ahogy elnézem a forgalmat elég sok autó pöfékel hasonló mennyiséget, ezt lehet csak túlgondolom. Városon kívül nem mostanában volt használva amúgy, ha ez számít. Amúgy minden oké, vízhőfok szépen beáll normál értékre, jó a fűtés, stb.. Az autó egy Toyota Carina E 1995, még japán gyártmány, motorja 4AFE kódú, 78kW, 1587cc benzines.

(#67876) focvis válasza Tsebacsi (#67874) üzenetére


focvis
veterán

Lehet, h. áfáznak? :F

(#67877) Magnum_ válasza EQMontoya (#67872) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nagyon jó volt :-)

I humbly and respectfully decline™

(#67878) bbubby00 válasza focvis (#67876) üzenetére


bbubby00
őstag

Áhhhh, ilyenre sosem volt példa.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#67879) gooool


gooool
őstag

Üdv Srácok!

Holnap valaki nem jön erre: Oldtimer Premier?
Kollégámmal valószínűleg jelen leszünk, az Ő 1989-es fehér 7-es Bömbijével. :)

Ha esetleg eddig nem hallottatok róla, akkor itt a lehetőség. :))

Üdv, Balázs

(#67880) Qru válasza gzbotii (#67870) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos a 2008-as Justy csak 2wd-s és soros 4 hengeres (1:1-ben Daihatsu Sirion*). Az előző meg az 1:1-ben Suzuki Swift szintén sor4 de abban legalább van egy haldexes 4wd rendszer.

*: Miért pont Daihatsu? Mert az a Toyota B márkája és ugye a Subaru társtulajdonosa a Toyota 2005 óta.

mod:

Saint: Váá, nagyon király volt. :C 2 hét és megyünk újra csak szólok!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#67881) Salex1


Salex1
senior tag

Sziasztok, sürgős segítség kellene erre

(#67882) Qru válasza Salex1 (#67881) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én nem rizikóznám be... :( Max az első szervízig való óvatos gurulást.

#nincsbennetarcsi

(#67883) Salex1 válasza Salex1 (#67881) üzenetére


Salex1
senior tag

Ja, 1,6 tdci focus II

Ilyenkor nincs szerviz, az asszonynak meg indulnia kellene. 20 km-t menne...

[ Szerkesztve ]

(#67884) Qru válasza Salex1 (#67883) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha mázlija van nem durran el a cső, ha igen és nem állítja le időben a motort (kb azonnal amint elfolyik a hűtőközeg) akkor megfő a motort. Ami egy elég drága motorgenerált jelent.
Mérlegeljetek, hogy megér-e ekkora rizikót az a 20 km-es út...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#67885) aero. válasza Salex1 (#67883) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mehetsz vele, nem fog tovább szakadni rövid távon. Padlózni nem padlózd mert nagyot fog rántani a motor. Jártam már így. Már ha intercooler cső a szóban forgó darab, a sziszegő hang normális, hiszen ott süvít ki az összepréelt levegő. Amúgy körbeteherheted szigszalaggal ideiglenesen.

[ Szerkesztve ]

(#67886) Speeedfire válasza Qru (#67880) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Akkor is ugyan így 5-kor? :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#67887) Jorus


Jorus
nagyúr

Hehhe, dashcamről töltöttem fel videót YT-ra, és aszongya, hogy jogvédett anyag található a videón. Mondom hhhe? Kiderült, hogy a háttérben nagyon halkan hallható, recsegő-ropogó, szélzaj által elnyomott Irigy Hónalj Mirigy kaziról beszűrődő foszlányokat felismerte a YT, még azt is megmondta, melyik szám szól... durva. Én nem ismerném meg elsőre, ha így hallanám. Kajak Szkájnet.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67888) Magnum_ válasza Speeedfire (#67886) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ez most ad hoc volt.
szervezhettek egyet, ami mindenkinek jü, akit érdekel és akkor úgy foglaljuk a pályát, hogy csak mi (akkor mondjuk 6 ember jó lenne)

I humbly and respectfully decline™

(#67889) aero. válasza Jorus (#67887) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

:C

gyorsítsd fel a videót, kb 1,2x-esre, azzal át kéne mennie.

(#67890) Jorus válasza aero. (#67889) üzenetére


Jorus
nagyúr

Érdekes, hogy a másik IHM kaziról a YoYo-t nem ismerte fel - legalábbis ott nem rinyált (2:27-től hathengeres boxer hang). :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67891) HoaryFox válasza Jorus (#67887) üzenetére


HoaryFox
őstag

Azigen :Y :C

Ugye rendszámokat kitakartad?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#67892) bitpork válasza HoaryFox (#67891) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kár megkérdezni, mindenki hiszi h joga bármit tenni :N Reméljük nem lesz belőle senkinek gondja.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67893) Jorus válasza HoaryFox (#67891) üzenetére


Jorus
nagyúr

Levettem a felbontást FHD-ről, 720p-ben rögzítve meg nem olvashatók a rendszámok. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67894) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Akkor senki nem jön holnap autót mosni?

(#67895) Magnum_ válasza Magnum_ (#67888) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Majus 12 pentek?

Kakaduku. De. Csak most kivetelesen 14.00

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#67896) gzbotii válasza Qru (#67880) üzenetére


gzbotii
veterán

A Stift alapú, AWD Justyra gondoltam én is. Az a könnyű kasztni+4wd nem lehet azért olyan rossz kombináció. Bár nem olvastam utánna.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#67897) barnam_ válasza Magnum_ (#67895) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem ígérem, de lehet.
Amúgy neked tűző napon nem szárad meg túl gyorsan a sonax wax?

mármint a mosás holnap.

[ Szerkesztve ]

(#67898) Magnum_ válasza barnam_ (#67897) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a sonax waxot felfújom az elemre és rögtön törlöm is át. annak nem kell megszáradnia

I humbly and respectfully decline™

(#67899) aero. válasza HoaryFox (#67891) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mióta kell kitakarni? Semmilyen személyiségi jogot nem sért vele, szvsz. Saint?

(#67900) Magnum_ válasza aero. (#67899) üzenetére


Magnum_
nagyúr

őőőő, határozott álláspontom van a kérdésről, egy időben nagyon sokat foglalkoztam ezzel és nem egyezik a véleményem a manapság, felülről jövő állásponttal, és szerintem le is tudnám vezetni, hogy miért nem sértHET személyiségi jogot, DE mindenkinek melegen ajánlom, hogy takarja ki a kva rendszámot, amikor képet tölt fel a netre, másét pláne, legalábbis én kitakarom (ha a saját autójának a rendszámát saját önrendelkezéséből megosztja, akkor oké, de idegen autóé legyen kitakarva), mivel...

gondolom senkit sem érdekel a jogi blabla, hogy miért javallott kitakarni a rendszámot (de nem tudok vele egyetérteni), a kitakaratlan rendszám személyiségi jogot sértHET a mai adatvédelmi szabályok szerint (mert ma épp így akarják értelmezni a törvényt)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.