Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67658) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki új akkumulátort kell vennem az autómba (VW Caddy MKII - 2002). Tudnátok segíteni a választásban? Úgy tudom a gyári kb. 72Ah-ás, de cáfoljatok meg ha nem így van. Fontos tudni, hogy az autó munkára van elsősorban használva. Ez azt jelenti, hogy javarészt doktorüzemben van használva. És még azt is szeretném megemlíteni, hogy a közeljövőben szeretnék minőségi hangrendszert építeni benne. Tudnátok benne segíteni? :)

[ Szerkesztve ]

(#67659) rbalint88 válasza fagylalt (#67658) üzenetére


rbalint88
addikt

ha csak a doktorüzemet nézzük, akkor a legnagyobbat, ami befér fizikailag. exide prémium jó választás, top kategória és nincs elrugaszkodott ára sem.
a zenét hozzávéve azt mondanám, fáradj át az autóhifis topikba, a mindenféle spirálcellás csodaakkukat ők ismerik.

(#67660) Speeedfire válasza fagylalt (#67658) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ahogy rbalint88 is írta, ami belefér a legnagyobbat kell bele tenni. Az általa írt exide prémium jó akku, hifisek is ajánlják. Nekem is az van a zenéhez, 2 erősítő is van rajta és eddig nem volt panasz rá. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#67663) fagylalt válasza rbalint88 (#67659) üzenetére


fagylalt
senior tag

Akkor még futok egy kört az autóhifis topicba is, kíváncsi vagyok mit írnak. :)

A mérettel kapcsolatosan pedig: az lehetséges hogy nagyobb "teljesítményűt" kapjak ugyanolyan méretben, mint a gyári? Nem nagyon vagyok tájékozott akkumulátorok kapcsán, de számomra kicsit hihetetlennek tűnik, hogy kaphatok olyat, ami befér, mégis több, mint 72Ah.

Esetleg konkrét típust is tudtok ajánlani? :)

Köszönöm szépen mindkettőtök válaszát!

[ Szerkesztve ]

(#67664) rbalint88 válasza fagylalt (#67663) üzenetére


rbalint88
addikt

[link] mérd le mekkora van most benne, ha ez elfér, akkor vedd ezt :)

(#67665) mdani01 válasza lenko (#67561) üzenetére


mdani01
aktív tag

Annak a corollanak a beltere egy fokkal jobb a papir swiftnel. Golfé sokkal élhetőbb :K

iPhone 6S SpaceGray

(#67666) fagylalt válasza rbalint88 (#67664) üzenetére


fagylalt
senior tag

Holnap megmérem, ha passzol ez lesz, ha nem akkor az eggyel kisebb.

Köszönöm a gyors választ! :R

(#67667) rbalint88 válasza fagylalt (#67666) üzenetére


rbalint88
addikt

nincs mit! magasságot is mérj, mert csücskös lehet a 175mm magas helyére a 190mm magas (nekem így van most, éppen csak hogy, de szerencsére elfér)

(#67668) Mágus2 válasza rbalint88 (#67664) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Be fog férni. Ez a legnagyobb ami a golfba vagy octaviaba befér, elvileg a caddyben is azonos az akkutálca. Nekem is a fent linkelt van az octavia-ban, pedig abban gyárilag csak 63Ah volt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#67676) brumi1024 válasza focvis (#67670) üzenetére


brumi1024
veterán

Korrelációt vélek felfedezni Kornél megjelenése és a lakás-hitel-fizetés témák elindulása között. ;]

(No offense, Kornél kérlek ne vedd magadra, csak magaslabda! :B )

De hogy on is legyek: ma a szerepcserék napja van. Találkoztam egy hibrid Prius-szal a Szentendrein, aki (a sztereotipizált) X5-ösnek képzelte magát. Sajnos nem volt adott a méret, sem az M50d-k "végtelen" nyomatéka, így 5 blokkolást okozott néhány autóstársnak, amiből hármat egy szerencsétlen (egyébként végtelenül nyugodtan haladó) Corollás kapott, aki ennek örömére a negyedik próbánál rárántotta a kormányt, visszatolta a fordulósávjába (amiben éppen előzött), majd egy jó fél perces dudaszóval jutalmazta. Öröm volt nézni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67679) EQMontoya válasza brumi1024 (#67676) üzenetére


EQMontoya
veterán

Itthon már az 5+ éves Passatját is mindenki prémiumautónak hiszi.
M3-M31 lehajtó, van valami korlátozás, belsőben megyek, előzök egy buszt, előtte még éppen elférve megelőz jobbról.
Ok, elbambultam, akár el is engedhettem volna, egyszer belefér.
Node ez után egyből realizálta is, hogy igenám, de jön a balkanyar. Így hát befékezett előttem, és kiderült, hogy a kanyarban már lassabb, mint én lennék. Na, ez már azért nálam is átvitte az ingerküszöböt, szóval index ki balra, aztán nézzük. 180 fölött elég vékonynak tűnt az a 2.0 tdi, de kitakarodni a belsőből már nagyon nehezére esett.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#67681) tomcsi23 válasza EQMontoya (#67679) üzenetére


tomcsi23
veterán

[link]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67683) Qru


Qru
MODERÁTOR

Most hogy töröltem a fél topikot legyetek kedvesek befejezni az offolást.

mod:

Itt lehet folytatni ezt a témát: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#67684) Qru válasza gzbotii (#67627) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tedd vissza a télit ha tudod. Telekre fel akartam menni mert megnyitottam a vizet mondván nem lesz már fagy. Aha teljes útzár van mert fél méter hó esett le (Mátra). Pedig végre egyszer hasznát vettem volna a Subarumnak... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#67685) lenko válasza EQMontoya (#67679) üzenetére


lenko
aktív tag

Ezt már kifejtettem 1-2 éve.(Utak császárainak hiszik magukat :D )
Péntek délelőtt M3-on Miskolc felé, nagyjából lehetett haladni, de azért betorlódott néha, és 100-110 el kellett menni. Én motorfékkel lassulok mint tudjuk ;] , és időben elveszem a gázt. Mögöttem B7 variant 2.0 blumotion(utólag látva). Látom, hogy lassulnak az autók, elveszem, mögöttem érkezik a delikvens, de már vagy 50m-ről villog. Nem vártam meg még teljesen a seggembe jön, ekkor kicsit meg is indult a torlódás. Lepadlóztam, 160ig el is távolodtam, utána megint lelassultunk. Jobbosban elment mellettem, kemény 2 autó előnyhöz jutott ott. Aztán 2 autó közé úgy befurakodott, hogy ha nem engedik be, simán neki is megy kb. Előttem lévő fél percig nyomta a dudát, az meg fél percig húzta rá a kormányt centizgetve, mire végül beengedték. :W Megviselte, hogy egy 4-es golffal nem bírt. :DDD (Én nem engedtem volna be az tuti)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#67686) Qru válasza lenko (#67685) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De utálom az ilyen majmokat és az a baj, hogy ilyenkor én is hajlamos vagyok felvenni a kesztyűt. :( Pedig hagyni kéne, minél messzebb törje össze magát tőlem.

Amúgy este én is Jani voltam... egészen a második sarokig amikor rájöttem, hogy ilyen időben nem igazán tapad a Conti PC5. :D
Még jó, hogy kb közelharcot vívtam a gumisunkkal, hogy de igenis tegye fel nekem a nyárit...

#csaka4évszakos

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#67687) brumi1024 válasza EQMontoya (#67679) üzenetére


brumi1024
veterán

Ennek a màsik változata az, aki csak időnként kel fel (vagy fogyasztásoptimalizál) és ezekben az intervallumokban nyomja, villog, türelmetlen, majd ha elegendő autót megelőzött visszaalszik és nem veszi észre magát. Viszont amint ismét megelőzöd (tempomattal) újra a seggedbe áll, hogy menj már.

De mostanában a leginkább az autópályázni képtelenek húznak fel, azok, akiknek teljesen feleslegesen rakták ki a jobbra tarts táblákat (illusztrációval!) az M7-esre. Rengetegen gondolják úgy, hogyha ők óra szerint 130-cal mennek, akkor egyrészt ezzel kiharcolt joguk van a középső és belső sávban tartózkodni (nem teherautók ők!), másrészt náluk senki nem mehet gyorsabban...

[ Szerkesztve ]

(#67688) kisza25 válasza Qru (#67686) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ha négyévszakos gumit vásárolok alap, hogy jó márka legyen, nekik több a pénzük fejlesztésre, és nem égethetik le magukat ócska gumival. És nagyon fontos milyen autóra kerül. Legyen kis-, maximum alsó középkategória, fronthajtásos, és viszonylag jó súlyelosztású, kezelhetőségű.
neked melyik autón is van a 4 évszakos? ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#67689) Qru válasza kisza25 (#67688) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1: nincs tartalék benne ezt tudjuk
2: ez egy kicsi autó ([link])
3: jó a súlyelosztás motor elöl benzintank és diffi hátul
4: jó a 2wd nincs meg de sztem pont a 4wd aminél nem olyan gáz egy gyengébb gumit feltenni (Skillett is elvolt a nyárival az awd-s VR4-en).

Akkor jogos vagy sem? :D

#nincsbennetarcsi

(#67690) tomcsi23 válasza brumi1024 (#67687) üzenetére


tomcsi23
veterán

akiknek teljesen feleslegesen rakták ki a jobbra tarts táblákat
Sok még a max. megengedettel sem halad ott. Általában jobbról megyek el mellettük. ;] Kb 20-ból 1 veszi észre magát és húzódik kívülre utána.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67691) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Létezik valami nyestriasztó spray a motortérhez? Hétvégén bemászott a dög, eddig csak kint mászta meg a kocsikat. Viszont félek, hogy elrág valamit.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#67692) Qru válasza Speeedfire (#67691) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Olvass vissza most volt róla szó egy napja.

De: [link]

#nincsbennetarcsi

(#67693) tomcsi23 válasza Speeedfire (#67691) üzenetére


tomcsi23
veterán

Létezik persze. Az aktuális lényre való hatás más kérdés. ;]
Anno frissen befújt motortérbe is bemászott. Biztos tetszett neki a szer. Mod: asszem pont ilyen volt, mint Qru linkelt.
Amúgy a kipu-flexicső irányából jut fel. Gondoltam rá, hogy a motorvédő burkolat azon részére (ami látszólag hiányzik) fémhálót rakni, de végül nem léptem meg.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#67694) Magnum_ válasza Speeedfire (#67691) üzenetére


Magnum_
nagyúr

félig telt üvegekkel bástyázd körbe a kocsit.
tegyél be motortérbe okosan harisnyában kutyaszőrt.

I humbly and respectfully decline™

(#67695) Speeedfire válasza Qru (#67692) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi! :R


tomcsi23: Az igen, akkor ez így nem sok hasznot hoz. Mondjuk a tudat, hogy megtettem "mindent" legalább megnyugtat. :)
Ha esetleg megcsinálod, akkor ismerek egy leon tulajt, akinek szintén megcsinálhatnád. ;] :DDD


Saint_: Ezekről anno én is olvastam. Viszont sehol sem írták, hogy ezek be is váltak volna.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#67696) focvis válasza Speeedfire (#67691) üzenetére


focvis
veterán

Kollégám erre esküszik, csak akkor teszi az autó motorterébe, ha a szabadban parkol éjszaka. Budapesten vásárolta valahol.

(#67697) Qru


Qru
MODERÁTOR

Felmerült korábban egy Transzfogarasi út. Jaffa jóvoltából most készült egy hozzávetőleges árkalkuláció is.
A kérdés az, hogy van-e vkinek kedve/lehetősége becsatlakozni?

Budapest - Argyasudvarhely (ez az útvonal túlsó vége) 700 km. Számoljunk 1600 km-rel, helyben is szaladgálunk...

Üzemanyag oda vissza: 16x8x350= 45000 Ft
Pályamatrica HU: 3000 Ft
1 hetes román matrica 3 €: 1000 Ft
2 napi szállás 2 Főnek kb 25000 (bookingról): 13000 Ft/fő

Mondjuk 62k + költőpénz, ha egy autóval egy ember megy, nyilván osztódik, ha 2-3 kolléga is bevetődik egy autóba.

mod:

Az időpont lemaradt: augusztus vége felé lenne a túra.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#67698) EQMontoya válasza Qru (#67697) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondok rá egy határozott talánt. :)

Same rules apply!

(#67699) Jorus válasza Qru (#67697) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ilyen távra csak és kizárólag repülővel. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67700) kisza25 válasza Magnum_ (#67694) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az üvegezés tökre jól működött nálam, addig, amíg 1x a két kocsival egymás mögé álltam, na akkor összejárta a dög az egész autót, aztán hátulról a másik autót is, most már hiába állok egymás mellé a 2 autóval ugyanúgy felmegy rájuk :W

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.