Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66651) focvis válasza Speeedfire (#66647) üzenetére


focvis
veterán

Az autóápolós topikban a Nilfisk magasnyomásút ajánlják a belépő kategóriában.

Nekem kb. 8-9 éves a Karcher K2-m, még működik, de full műanyag a belseje is (mázlim van). Next time használt iparit vennék, 50-től találni a jófogáson.

(#66652) Speeedfire válasza focvis (#66651) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem ismerős a márka. Utána nézek. :K

Én is olvastam, hogy szeret a bele tönkremenni 1-2 év alatt.
Azért iparira nincs szükségem, de egy normális nem lenne rossz. Egyik mol kúton van a környéken egy bosh, 500huf egy mosás, de elég jó ereje van. Nem tudom mi a pontos típusa, de lehet utána nézek majd.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#66653) gzbotii válasza w333 (#66613) üzenetére


gzbotii
veterán

Sok balesetmenteset :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#66654) Richard! válasza BigBlackDog (#66644) üzenetére


Richard!
addikt

Miért büntetik az emberiséget ilyen csúfságokkal?? :O

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#66655) Qru válasza Richard! (#66654) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Élőben nem ilyen gáz. Az eleje kimondottan tetszetős de a hátulja... Na az valóban nem egészen európai szemnek készült. :D

#nincsbennetarcsi

(#66656) #94529552


#94529552
törölt tag

(#66657) Qru válasza #94529552 (#66656) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne is mondd én már majdnem kivasaltam egy jobbról előző motorost. Pedig jó 30 méterrel a kereszteződéstől indexeltem, hogy jobbra fogok kanyarodni de csak elment jobbról. Ha 1 másodperccel korábban lépek a gázra/fordítom a kormányt akkor átesik a géptetőn. :(((

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#66658) Peter.70 válasza Qru (#66657) üzenetére


Peter.70
őstag

Gyűlölöm a motorosokat :W

(#66659) Qru válasza Peter.70 (#66658) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+ a bringásokat is. Kivéve akik normálisan képesek közlekedni (szabályosan).

#nincsbennetarcsi

(#66660) tboldi válasza Peter.70 (#66658) üzenetére


tboldi
nagyúr

:O

Én is az volnék, de az okosabbik fajtából. :))
Szerintem tök normálisan közlekedek: [link]

Aztán mégis elcsapott egy szőke liba... :W [link]

[ Szerkesztve ]

(#66661) Snoop-y válasza -v- (#66614) üzenetére


Snoop-y
veterán

De ha a vezerles lancos akkor mi baszodik el benne?

Illene parszaz K kilometert eldocognie :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#66662) brumi1024 válasza Qru (#66659) üzenetére


brumi1024
veterán

Sajnos kifejezetten kevés kreszt ismerő/betartó van. Ma például a szimpatikus delikvens Békástól Kaszásdűlőig a Szentendrei szélső sávjának közepén az összes piroslámpán átment 15-20 km/h-val. Kivétel nélkül egyet sem ért el zöld jelzésnél. :((( A harmadiknál amikor mellettem ment így át gondoltam megkérdezem, hogy tetszik-e tudni mire vannak ezek a bámulatos világító dobozok, mert az biztos, hogy nem díszvilágításnak.

(#66661) Snoop-y: BMW-k, TSI-k problémái nincsenek meg az elmúlt évekből? Előbbinél szakad, utóbbinál nyúlik, és az a párszáz inkább 80-120.

[ Szerkesztve ]

(#66663) Snoop-y válasza #94529552 (#66656) üzenetére


Snoop-y
veterán

Oke ez itt volt nalunk ( UK)

Nem kijelolt gyalogatkelohelyen valo atkeles
Nem is nezett korul (balra nem is nezett a neni)

Itt legalis a ket sav kozott haladas (filtering)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#66664) Magnum_ válasza brumi1024 (#66662) üzenetére


Magnum_
nagyúr

és az a párszáz inkább 80-120.

akkor én már túl vagyok a kritikus időszakon? ;]

I humbly and respectfully decline™

(#66665) Richard! válasza tboldi (#66660) üzenetére


Richard!
addikt

Azok a tükörsima mosonmagyaróvári utak :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#66666) Qru válasza Snoop-y (#66661) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem egyedi ez a 2.5 V6 TDI-t is érinti. :D

A nem megfelelő olajozás miatt nyíródik ki (gyári csereperiódus felejtős, a hidegen gyilkolás különösen nem tolerálja) amúgy leginkább, nem magával a lánccal van baj.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#66667) brumi1024 válasza Magnum_ (#66664) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha túlélte akkor már nem lehet baja. ;]

De te nem is a gyári 30k-s periódust tartod és nem gyilkolod hidegen, ellentétben mondjuk az átlagfelhasználóval.

[ Szerkesztve ]

(#66668) tboldi válasza Richard! (#66665) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jah. :D

(#66669) -v- válasza Snoop-y (#66661) üzenetére


-v-
addikt

Azt olvastam, a lánc konkrétan itt elég erős, ellenben a feszítők meg az összes anyámkínja ami van mellé, az hulladék anyagból van, van hogy 100e után cserélni kell az egészet, mert széthullik ...

[ Szerkesztve ]

(#66670) Qru válasza brumi1024 (#66662) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyik este jövök haza a szembejövőnek piros kanyarodónak zöld (nem telezöldes kereszteződés, hanem irányított kanyarodásos). Vált a lámpa elindulok szemből a bringás meg át a piroson. Ha nincs Bubiban vészfékasszisztens akkor elcsapom. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#66671) Snoop-y válasza -v- (#66669) üzenetére


Snoop-y
veterán

Valamin sporolni kell :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#66672) -v- válasza Snoop-y (#66671) üzenetére


-v-
addikt

Hát igen, csak mivel a motor végére rakták a vezérlést, mondván úgysem kell soha cserélni, ezért a csere motor ki stb. művelet .. elég drágácska, ha már kint van nyilván emiatt érdemes még ezt azt megcsináltatni, így tippre vétel után 2m gond nélkül rászalad egy ilyen S4-re.
Amúgy azt mondják, utána fasza gép, meg más nem esik szét a motorban (csak nyilván mocskos drága hozzá minden, meg sok kell belőle stb.), szilenteket kell okosítani meg egy két dolgot, hogy jó is legyen vezetni, meg összeálljon ... mondjuk ennyi pénzből meg ennyi mókolással már autót is lehet venni, az a baj :D
Bár mivel van belőle kombi avant, ezért az viszonylag egyedül van a kategóriában, családdal kéne :DD

[ Szerkesztve ]

(#66673) Snoop-y válasza -v- (#66672) üzenetére


Snoop-y
veterán

WANT :C ;]

Mondjuk aki vagany az ugyis RS-t vesz (gondolom azon nem ilyen csoki alkatreszek vannak) :DDD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#66674) Richard! válasza brumi1024 (#66667) üzenetére


Richard!
addikt

Ezért sem vennék Németországból dízelautót. A melegítés és a leállítás előtti turbóhűtés fogalmát abszolút nem ismerik. Csak elfordítják a kulcsot és mennek. A olajcsere pedig 30 ezer, ahogy írtad. De teljesen mindegy, hogy benzin vagy dízel. És ezek az átlagfelhasználók...belőlük van sajnos a legtöbb.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#66675) EQMontoya válasza Richard! (#66674) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én meg nem vennék az elmúlt 10 évből Német autót.
Túlbonyolított konstrukció a zöme, de legalább fosul kivitelezve.

Same rules apply!

(#66676) Snoop-y válasza Richard! (#66674) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk az ujfajta turbokat nem kell igy huteni viszont amik az ilyen autokban vannak amugy is szarok es kilehelik a lelkuket vagy a motor pukkan el mert 1.7 el vannak fujva... ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#66677) -v- válasza Richard! (#66674) üzenetére


-v-
addikt

Mert itthon valószínűleg sokkal jobb az arány :C azért még mindig sokkal inkább vennék onnan bármit.

[ Szerkesztve ]

(#66678) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ezek a kis ccm-s láncos konstrukciók alapvetően nem jók, de az életük hosszabbítható rendes használattal.
rendes használat mellett én szeretem az enyémet ÉS mernék újra venni - újonnan. (használtan csak jó áron és max egy cobos lánccserével kezdenék, VAGY magamtól mernék venni :D )

I humbly and respectfully decline™

(#66679) Qru válasza Richard! (#66674) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itthon se jobb nyugi, nálunk a cégnél 10 emberből 9-nek fingja sincs a turbóvisszahűtésről pl.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#66680) Peter.70 válasza tboldi (#66660) üzenetére


Peter.70
őstag

A jelenlévők mindig kivételek :) Meg ahogy Qru mondja, vannak akik normálisan közlekednek :)

(#66681) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Oljacsere! :))

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#66682) EQMontoya válasza Magnum_ (#66678) üzenetére


EQMontoya
veterán

Röhögni fogok a használtpiacon pár év múlva, mikor az I30-ak, I40-ek, Ceedek és Mazdák lesznek a legdrágábbak, a szögegyszerű szívómotorokkal.

Same rules apply!

(#66683) Magnum_ válasza EQMontoya (#66682) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az tuti egyebkent

I humbly and respectfully decline™

(#66684) lenko válasza EQMontoya (#66682) üzenetére


lenko
aktív tag

Csak a szívó. :DDD Amíg lehet csak azt veszek...

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#66685) tboldi válasza Peter.70 (#66680) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem vettem ám magamra. :N

Csak valamelyest zavar, hogy engem is azokkal a barmokkal azonosítanak. Ezért mostanában már úgy szoktam magamat definiálni, hogy nem motoros vagyok, hanem csak egy srác, aki szereti a motorokat + menni velük. :)

(#66686) Szada85 válasza -v- (#66677) üzenetére


Szada85
aktív tag

Az a baj, ez nem nemzetiség/országfüggö, szerintem.

Az emberek nagy része tojik manapság arra, miként használja az autót.
Hogy most ez amiatt van, mert
1. Nem is igazán ért hozzá, ergo miért is vigyázna rá, neki csak egy mozgó doboz,
2. Maga az ember ilyen igénytelen, így az autójával is az,
3. Lízingeli ( legalábbis idekint elég sok ilyen lehet ), ergo, minek vigyázzon rá, ha a lejárat után nem tervezi megvenni, 2-3-4 évet meg rugdosva is elmennek még ezek,
4. Céges, és arra meg ugye föleg minek vigyázna ( ha nem tervezi megvenni utána persze ).

To all:
A Vectra pedig iszonyat hamar megszerettette magát, imádom a V6 hangot, kellemesen tágas nekem, a menetteljesítményei is rendben vannak, minden szuper.
Fogyasztásra pedig, eddig cirka 3 Ezer Km-t mentem vele, mondjuk olyan 70 / 30 autóút+autópálya / város, elég sokat "zenélve" a motorral, így áll most a BC 9,4 L-es átlagon. :) Én maximálisan elégedett vagyok vele. :)

Hétvégén megkapta a 18"-os Irmscher gurigákat, még esetleg egy pici hasmagasság csökkentés lehet tervben, de csak akkor majd, ha megmakkannak a gátlók, addig marad így minden. :)


[link]

(#66687) EQMontoya válasza Szada85 (#66686) üzenetére


EQMontoya
veterán

Először azt hittem, hogy Qtya topiktárs cserélte le az IS-t, aztán leesett, hogy más név, csak az avatár ugyanaz. :)

Szép ez a gép.
Jó ez a Vectra amúgy, nekem az volt vele az egyetlen bajom, hogy kevés futás mellett is rondán málnak a műanyagok a beltérben, nem kelti túl minőségi autó benyomását belülről.

Same rules apply!

(#66688) -v- válasza Szada85 (#66686) üzenetére


-v-
addikt

Mondjuk valahol azert ez normalis, persze hogy tojik ra, egy hasznalati targy ... persze, nem kell direkt osszebaszni, meg tonkretenni, de most valaki ha normalisan arra hasznalja amire valo, A-bol B-be megy vele, neha lemosatja meg betolja a kotelezo szervizre akkor erre nem lehet rosszat mondani, nem mindenki autobuzi, ezerfele jar az esze, nem erre akar idot meg plane penzt kolteni, hogy az autoja kedvet keresi.

Egyebkent sokszor a hudevigyazra is felrevezeto, azert van, mert nincs ra penze megcsinaltatni, ha elbaszodik..vagy ha van is szarrago, es egy fillert nem koltene ra, azert vigyazgat ra kinosan, nehogy elkoszonjon valami.

Nemetek meg sokszor azert nem csinalnak belole extra gondot, mert nem mittomhanyev fizetes all az autoban ...

[ Szerkesztve ]

(#66689) MunezXBK válasza Qru (#66666) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Messze nem ennyi + motort se kell kivenni.

(#66690) footy válasza focvis (#66651) üzenetére


footy
addikt

Nekem is van, szerintem az a trukkje, hogyha eszreveszed, hogy levego van a rendszerben akkor leallitod a motort es kinyomatod a levegot.

(#66691) B-L-A-C-K válasza Szada85 (#66686) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

F@sza...:)

(#66692) focvis válasza footy (#66690) üzenetére


focvis
veterán

Hát igen, ez alapvető ha nem akarod szánt szándékkal megolvasztani a műanyag dugattyút és műanyag hengert. :(

Azt is imádom mikor lelövi a nagynyomású tömlő műanyag hollandi-anyáját a műanyag menetről. Ilyenkor fojtás hiányában max fordulatszámon pörög, ez se tesz jót neki. Ez utóbbi megelőzhető, de 2-3 percig kell játszani a hollandi felcsavarásával.

[ Szerkesztve ]

(#66693) McSzaby


McSzaby
őstag

Hi,

valaki csinált már típus idegen motor cserét? Engem a papírozás része érdekelne... tudtok egy honlapot, vagy valamit ahol le van írva egy ilyen procedúra? (Googleztam én is ám. :) )

Sajnos én is hasonlóan gondolom, de TC-n sorra tesznek fel cikkeket, ahol Wankel meg Lada motorok helyére betesznek dieseleket. Akkor ez most hogy van?

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#66694) lenko válasza McSzaby (#66693) üzenetére


lenko
aktív tag

Úgy tudom ez hivatalosan nem megoldható jópár éve...

Az embereknek fáj az igazság!

(#66695) lenko válasza focvis (#66582) üzenetére


lenko
aktív tag

Ilyenen nem agyalsz? Azalatt a 10-20e km alatt még nálad van úgysem lesz baja.... ;]

volkswagen_golf_v_3.2_v6_r32_4motion_dsg

(#66696) B-L-A-C-K

Az egy dolog, az ár kb. majdnem reális. 5M-t ér nagyjából.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#66696) B-L-A-C-K válasza lenko (#66695) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

5 millióért egy ilyen...Biztos kihagynám.

(#66697) focvis válasza lenko (#66695) üzenetére


focvis
veterán

Tegnap nézegettem a hahun A3-akat; ilyen motorral szereltet is. Nekem bőven elég lenne egy 2.0T.

Te talán tudod a választ: miért van az, hogy bizonyos Audikba 98-as benzin kell (pl. 1/2. gen. 2.0 TSI); míg ugyanolyan motoros Golfba elég a 95-ös? Csak marketing és a burzsuj Audisnak nem számít?
Nálam kizáró ok, ha nem jó az autóba a puruttya 95-ös (MOL/Shell/OMV minőség).

Érdekes, hogy egy összevethető A3 jellemzően olcsóbb, mint a Golf megfelelője.

[ Szerkesztve ]

(#66698) Magnum_ válasza lenko (#66695) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem ez kene. Egesz nap simogatnam
A masikkal egyutt :-)))

I humbly and respectfully decline™

(#66699) MunezXBK válasza B-L-A-C-K (#66696) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

5.5 inkább. :D

(#66700) lenko válasza focvis (#66697) üzenetére


lenko
aktív tag

Ha full ugyanaz teljesítményre is, akkor valószínű marketing, nyilván ha elérhető a motor 95 benya tankolásával is, akkor az kell, más kérdés, hogy én abba is a 100-ast tolnám, nekem mind1 végül is. :D

Az embereknek fáj az igazság!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.