Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67151) w333


w333
félisten

Utánanéztem : szerízkönyvben a mortokód AHW szóval tényleg Euro 2 :B

Legalább akkor már tudom hogy miért ilyen fürge ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67152) F_Zolee válasza w333 (#67146) üzenetére


F_Zolee
veterán

04-et akartál írni? :D Nekem az 1.6-ra van 06 beírva de valóságban 09nek kellene lennie. Vizsgán kérdezz rá, mert akkor automatic szarul vezetik át.

Közbe látom utána néztél...egyszer majd összefuthatunk, hogy megnézzem milyen fürge az 1.6hoz képest. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67153) w333 válasza F_Zolee (#67152) üzenetére


w333
félisten

Persze nem egy versenyautó és nem gyorsul úgy mint a Vectra viszont városban a forgalomban mégis fürgébbnek érzem, gondolom azért mert rövidebb a váltó és 16 szelepes a motor, viszont sokkal csendesebb és most érzem hogy mennyivel kevesebbet eszik ez a valamit valamiért kategória :))

Nem tudom menyit evett a Vectra de 10 nap alatt eljártam 30L benzint és maximum ha mentem vele városban 200-250km -t, szóval durván zabál :B

Szerk.

Illetve a Vectra 4 -ik fokozatban pl. 60-70km/h -nál ha nyomtam egy padlógázt akkor kb. semmi sem történt vagy csak nagyon lassan, a Leon viszont egyből szedi a lábát !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67154) F_Zolee válasza w333 (#67153) üzenetére


F_Zolee
veterán

Kisebb motor ne is legyen hangos meg ne fogyasszon annyit. :D Meg minimálisan a zajszigetelése is jobb gondolom.

De városban lehet ezzel elleszel 7-8 literrel. Gyűjtsél még aztán mehet turbó rá és mindjárt élhető lesz. :DDD

Mennyit pörög 60nál? Nekem 3ba van ott kb 3000-en, onnan húz is valamelyest már.

[ Szerkesztve ]

(#67155) w333 válasza F_Zolee (#67154) üzenetére


w333
félisten

Annyival simán elvagyok ... a Vectra kb. 12-14L -t bezabál az biztos !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67156) kisza25 válasza w333 (#67153) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a 16 szelepnek, akkor veszed hasznát, ha pörgeted, alacsony fordulaton csak 8 szelepet használ, pont a fogyasztás miatt
vectra milyen motoros és melyik A?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#67157) rbalint88 válasza w333 (#67151) üzenetére


rbalint88
addikt

mikori az autód? széria eleje?
azért fura, mert 1.4-es 99-től volt, de 2000-ben jött be az euro 3 szabvány, gondolnm, hogy akkor nem szopatják magukat feleslegesen fél évre...

[ Szerkesztve ]

(#67158) bitpork válasza w333 (#67155) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

12-14liter ? Milyen motor?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67159) w333 válasza kisza25 (#67156) üzenetére


w333
félisten

Ez így van ... Vectra C20NE motor :)

(#67157) rbalint88

2000 -s évjárat

(#67158) bitpork

Rövid távok miatt gondolom ezért ennyi !

(#67160) F_Zolee

Nem figyeltem de kb. ugyan ennyit, az 1.4 -nek picivel hosszabb a váltó !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67160) F_Zolee válasza w333 (#67159) üzenetére


F_Zolee
veterán

"Mennyit pörög 60nál? Nekem 3ba van ott kb 3000-en, onnan húz is valamelyest már."

(#67161) bitpork válasza w333 (#67159) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

alig van pár liter különbség az enyémhez :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67162) w333 válasza bitpork (#67161) üzenetére


w333
félisten

Neked még mindig a Touareg van ? :B

(#67163) bitpork

Jó az :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67163) bitpork válasza w333 (#67162) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ja, a tohonya Teddy :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67164) szőröscica válasza brumi1024 (#67131) üzenetére


szőröscica
addikt

Mennyivel mentel? Nekem ennel kevesebbet evett az 525i a Bp-Szeged-Bp-Miskolc koron, 147re rakott tempomattal.

(#67165) bitpork válasza w333 (#67162) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem is panaszkodom :N Bár ha lesz lehetőségem, akkor csere lesz - próbálok visszatalálni az audi vonalra.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67166) Tsebacsi válasza bitpork (#67165) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Rossz hallani, hogy még mindig nem kelt el Teddy. Ennyire sok a hülye vásárló, vagy azóta változtak a dolgok és még maradt?!
Nem mintha én jobban állnék csere ügyben. Ma délelőtt is el akartam menni autót nézni és helyette a teraszt sikáltam kefével :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#67167) bitpork válasza Tsebacsi (#67166) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Már hónapok óta nem árulom :D Kaptam érdekes árakat, meg a piac is teli lett vele. Ha összejön egy jobb bolt, akkor majd meghirdetem 2 millió körül oszt ráfizetek egy másik ótóra.

Amúgy jöttek vevők, de volt aki állította h mindennek utána olvasott és ismeri a modellt. Aztán olyat talált mondani, h a 3.0 dízel a legjobb és nem is fogyaszt sokat városban. Kérdem mennyi az a nem sok? Válasz: hát 12 litert! Aha... mondom neki h az allroadom ami 500 kilóval volt könnyebb ezzel a motorral evett 12-13 litert városban. Jött a csodálkozás h akkor mégis mennyi? Megemlítettem h a gyári adat (aminél ugye csak többet eszik minden autó) 14,5. Kicsit szaró galambozott, majd elköszönt és soha nem hallottam felőle :D Hasonlóakból volt pár: közölte h de ez nem az ami a képen volt. Mondom wazz, ott polír után volt ez meg napi használatban van - köszönés nélkül elment telefonhívást imitálva.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67168) MunezXBK válasza Tsebacsi (#67166) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én el is mentem nézni. :))

(#67169) Tsebacsi válasza bitpork (#67167) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ahha szép helyzet... :( A vásárló tudom milyen, én rettegek hirdetni az enyémet, mert se időm se türelmem ezekhez. És ha szarozzák az én kis drágámat elküldöm a faszba, pedig én is tudom, hogy kicsit szarcsifoscsi :DDD

Munez: Jó de Te más vagy :D Engem itthon gyeplőn tartanak :B :O ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#67170) brumi1024 válasza szőröscica (#67164) üzenetére


brumi1024
veterán

Gyorsan. ;] Efölött egy félszázzal. Nem voltak vészesen sokan a pályán és talán csak ketten voltak akik késve vették észre, hogy a belsőben vannak indokolatlanul, így sok fékezés nem volt, de a tempó már érezteti a magas építés f9gyasztásnövelő hatását.

Nagyátlaga az autónak 6.5 körüli, közepesen dinamikus tempóban, de nálam általában magasabb szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#67171) bitpork válasza Tsebacsi (#67169) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A mindent vivő ajánlat 2.2 milla plusz egy bora volt. Kérdeztem, micsinájjak a boráva'? :Y
MOD
Uh a végén még megmarad Teddy. Most tervezgetem hogy elkezdem cserélgetni a teljes légrugó rencert, meg náczi bontóból megveszem a belihen a műanyagokat.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67172) mdani01


mdani01
aktív tag

(#67173) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv!
Ha egy személytől itthon megveszem a saját kocsiját,hogy tudom úgy hazavinni,hogy még nem iratom át? Ha jól tudom 1 hónapon belül át kell iratnom. Illetve nem is az én nevemre kerülne,hanem egy másik személy nevére,hirdetés utján? Ez megoldható? Magyarul azt akarom elkerülni,hogy feleslegesen kifizessem az átirás diját,mert úgyis eladnám..

(#67174) bitpork válasza Remekelek28 (#67173) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ezt már nem lehet megtenni. Ha két adásvételivel mész oda kétszer kell kifizetni az illetéket. A másik út az okirat hamisítás - amit érthető okokból nem ajánlható.

MOD

15 napod van átíratni a gépkocsit itthoni szabályozás szerint.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67175) focvis válasza bitpork (#67174) üzenetére


focvis
veterán

A másik út az okirat hamisítás - amit érthető okokból nem ajánlható.

És nagy esély van a lebukásra, mert míg a vevőnek 15, addig az eladónak csak 5 napja van bejelenteni az adásvételt az okmányirodában, ahol elkérik tőle és lemásolják a szerződést, rögzítik a felek adatait.

(#67176) Remekelek28 válasza bitpork (#67174) üzenetére


Remekelek28
őstag

akkor gondolom az ideiglenes névreirás,csak a viszonteladóknak lehetséges.. amúgy egy csere lenne,az enyém egy drágább kocsi és azt számitanám be..

(#67177) pècsimunkás válasza focvis (#67175) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem 30 nap van az eladónak bejelenteni az eladást ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#67178) MunezXBK válasza pècsimunkás (#67177) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

8. :D

(#67179) Jorus válasza pècsimunkás (#67177) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ügyfélkapuval kb. 1 perc a művelet egyébként.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67180) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Most már mindegy ... :D
Eladtam Nèmetországban az autómat , de kb 2 hèt volt , mire a rendszám , ès az adásvételi hazaèrt .
Az önkormányzaton nem szóltak semmit . Èdesapám intèzte a dolgokat , azt mondta , nem xarakodtak semmit ;) .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#67181) tomiii. válasza pècsimunkás (#67180) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Itt is megmondták több kormányablakban is, hogy pár hétig nem érdekli őket a késés.

(#67182) Magnum_ válasza focvis (#67175) üzenetére


Magnum_
nagyúr

8nap es emailben is elintezheto (ugyfelvonal 1818)

I humbly and respectfully decline™

(#67183) pècsimunkás válasza tomiii. (#67181) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Akkor jó !
Le lett rendezve az ügy , az a lényeg !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#67184) bitpork válasza Remekelek28 (#67176) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A viszonteladó-autókereskedő tevékenységére létezik megoldás: passziválják a forgalmit, és így mentesülnek az illetékek alól. Ekkor P-s rendszámmal a vállalkozás tulajdonosa és az ott dolgozók használhatják a géperejű járóművet. Magánember ezt nem teheti meg.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67185) TheProb


TheProb
veterán

Most nézem, hogy megvan a 10k km a tavalyi olajcsere óta és mivel csipegeti a 10W40-es mannolt, így kipróbálnék másikat. Mit ajánlotok még ami normális és nem értelmetlenül feláras? Próbáljam meg a Fuchs-ot?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#67186) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Vasarnapi mese:

Az elobb a shell kuton beallt mellem egy apuka a lanyaval. Megtanitotta a kislanyt tankolni, megmutatta neki mit hol talal a motorterben. Elottunk fizettek, termeszetesen a kiscsaj intezett mindent. Olyan idilli volt, hogy vegigneztem fizetes kozben ahogy kisetalnak es ahogy a leanyzo ugy istenigazabol rabassza az ajtot az automra. Annyira meghato volt hogy kiszaladtam. Mondom megnezem mit alkotott amig nem mennek el. Orom az uromben hogy csak a diszlec serult. Elkarolom, mert nem akartam egy apat kellemetlen helyzetbe hozni a gyereke elott, de szivem szerint elmondtam volna neki, hogy ez kellene legyen az elso amit megtanit neki, hogy vigyazunk masok ertekeire is.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#67187) gzbotii


gzbotii
veterán

Vasárnap délelőtt, mekkora szívás parkolóhelyet találni Budapest belvárosában?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#67188) focvis válasza gzbotii (#67187) üzenetére


focvis
veterán

A helytől nagyon függ, pl. az 5. kerület közepén, a kormányzati negyedben, ahol ilyenkor nincs semmi élet, ott nem kihívás; de a népszerű éttermek környéken nehéz.

(#67189) szőröscica


szőröscica
addikt

Ma megvolt a portörlés, porszívózás, bőrápolás az autóban. Mosás nem volt, az péntek reggel és tegnap délután is volt, de ismét ráférne, mert tiszta bogár az eleje, csak jön az eső, aztán sok értelmét nem láttam.

(#67190) MunezXBK válasza szőröscica (#67189) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Itt is megvót. :))

(#67191) -v- válasza MunezXBK (#67190) üzenetére


-v-
addikt

Én is kiporszívóztam :K

a lakást ;]

(#67192) K Norbi válasza szőröscica (#67189) üzenetére


K Norbi
addikt

H,K,SZ,CS eső. [link] ;]
Belül is sáros lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#67193) gzbotii válasza focvis (#67188) üzenetére


gzbotii
veterán

Pont az V. kerület a cél. Lánc- és Szabadság híd + ott egy étterem.
Köszi az infót. :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#67194) sebijani1982 válasza gzbotii (#67193) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Nem kötözködésből, de a Szabadság-híd környéke nem biztos, hogy jó ötlet lesz! Ha a tüntizők esetleg egész napos banzájt szerveznek, ne adj isten elkezdenek kissé "látványosabb és színesebb" dolgokat művelni, mint a Sándor Palota vagy a Terror Háza esetén tették, meggondolandó....

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#67195) Qru válasza bitpork (#67171) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amikor a Bora már csak borravaló.. :D

#nincsbennetarcsi

(#67196) Szevam válasza K Norbi (#67192) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Javaslom itt megtekinteni, hogy lesz-e eső :) Eléggé pontos szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#67197) K Norbi válasza Szevam (#67196) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszi :K nézegetni fogom.

(#67198) rbalint88 válasza gzbotii (#67193) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem a BME előtt érdemes megállnod a budai oldalon és onnan átsétálnotok, nem egy nagy távolság, kis városnézés, stb. kis belvárosi csavargás ilyenkor amúgy is jó. :)

(#67199) bitpork válasza sebijani1982 (#67194) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az még ok, hogy egy tüntetésre felhívod a figyelmét, de politikát behozni egy autós topikba...

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#67200) BigBlackDog válasza bitpork (#67199) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:C Mondjuk mindenesetre mostanában, a belvárosban én sem szívesen hagynám a kocsit (bár ez általánosságban is igaz nálam), azért elég sok volt a "festékporos habparti". :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.