Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67801) Jaffa75 válasza Qru (#67800) üzenetére


Jaffa75
őstag

Lehet hogy a holttere nagy, de nem szépen lassan jött, illetve az indexet sem ismerte :W

A sávváltás meg jó ötletnek tűnt... :DD Igaz, a fehér Integrát (nagyon szép volt) az M5-ös leágazás szívesen engedtem el, pedig ott fel kellett gyorsítanom vagy 140-re, hogy ne tartsam nagyon fel! :)) Meg is köszönte természetesen! :C

(#67802) barnam_ válasza Jaffa75 (#67795) üzenetére


barnam_
nagyúr

Egy agresszív kismalac miatt sem húzódok le, ha nekem ez azzal jár, hogy lassítani kell.
Majd lemegyek ha tudok, addig meg pukkadjon meg. Mint az a barom, amelyik reggel villantott az M1-M7-nél, aztán érdekes módon a véda alatt lemaradt.

Qru: hát igen, de hideg van :D

(#67803) Qru válasza Jaffa75 (#67801) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolta ha nincs hely majd csinál magának. :D :(((

Aggregátor: +1

Másik kedvencem a jobbról előző majmok. M5 bevezetőn minap is körbeautózott jobbról egy A6 (folyamatos volt a sor mind 2 sávban). Cikázott a sávok között mondom ezt inkább elengedem nem engem törjön össze. :(

#nincsbennetarcsi

(#67804) Jorus


Jorus
nagyúr

Ez így korrekt?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67805) Qru válasza Jorus (#67804) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen.

#nincsbennetarcsi

(#67806) Jorus válasza Qru (#67805) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor jó. :) Már hallottam olyanokat az orvosi részről, hogy teljes vérképet kérnek, meg pisi-kaki minta, meg mittomén.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67807) Qru válasza Jorus (#67806) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Neem, ha nincs semmi betegséged akkor nem kell.

#nincsbennetarcsi

(#67808) molnarpeter válasza rbalint88 (#67791) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az 1000€-s RingBanana hasonló sztori :D

(#67809) SLYM válasza rbalint88 (#67791) üzenetére


SLYM
veterán

Jaja, írtam is följebb, hogy nem feltétlen kell nekem a Hungaroring.
A 10x annyi pénzből építs valamitről most Karotta Hangyásza jut eszembe, az akkor volt 3 millában, amikor még egy konditeremre jobban hasonlított, mint egy autóra. Kíváncsi lennék mennyiben volt neki a kigyulladás, meg a generál előtt, mikor kvázi először készült el az autó.
Az értékelhető élmény nem a 159-hez képest cél, hanem önmagában, a semmihez képest, ezekkel én kulturáltan közlekedek minden esetben.
Gokartozni ha jól rémlik sosem voltam még, de sok olyan véleményt hallottam, aki azt mondta, hogy ez addig poén, amíg nem vezetsz autót. Mondjuk volt aki azt mondta jó móka, fene tudja.

(#67810) Qru válasza SLYM (#67809) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig a gokartozás fun. Én akkor szembesültem vele, hogy mennyire nem tudok vezetni mikor először gokartoztam. Egyenesben a hülye is tudja nyomni a gázt de jól venni a kanyarokat, jó íveket autózni gyorsan az nem ugyanaz...

#nincsbennetarcsi

(#67811) -v- válasza Qru (#67810) üzenetére


-v-
addikt

:K

(#67812) Magnum_ válasza Qru (#67810) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Te. Nem megyunk el gokartozni egyet ma du Obudara?

I humbly and respectfully decline™

(#67813) focvis válasza SLYM (#67809) üzenetére


focvis
veterán

Szigorúan szvsz ~9 lóerős bér-gokarttal menni nem egy nagy flash; viszont mentem egyszer 2-3 kört Kecskeméten 24 lóerős (2 ütemű?) gokarttal, az odab@sz, kb. katapult-érzés.

(#67814) Jorus válasza Qru (#67810) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jaja, és mivel gyönge mocik vannak benne jellemzően (én meg nehéz vagyok :D), ezért kiemelten fontos, hogy eltaláld az ideális ívet, mert az oké, hogy befordul szinte bárhol a gokart az alacsony súlypont és a ragadós gumik miatt, de ezzel együtt le is lassulsz, és annyi.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#67815) Qru válasza Magnum_ (#67812) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ide?

#nincsbennetarcsi

(#67816) bbubby00 válasza Qru (#67697) üzenetére


bbubby00
őstag

Én most nézem.
2hete voltunk a Hargitán, jelenthetem, a táj nagyon szép, és az utak penge élesek!!!
Viszont autópálya hiányában elég hosszú az út, de a fene akar sztrádán menni!
Nagyon sok turista van, biciklis, motoros, sajna ott tényleg csak krúzolni lehet. Az okosak felkelnek 5óra fele, hogy még hajnalban tudjanak menni a forgalommentes úton. Mindezek ellenére egyszer tuti megnézős a helyszín! Viszont én a családot nembiztos h magammal rángatnám, az insigniával a hóba lassan kanyarogva sem tetszett az asszonynak az útvonal. Mondtam, ne az utat sasold hanem a tájat :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#67817) Magnum_ válasza Qru (#67815) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja, 3 futam, 24p, jól be is melegszünk pár kör alatt aztán hadd szóljon

17.00-17.50ig szabad a páálya

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#67818) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

10 utastér, ami elnyerte a legjobb autóbelső díját
Szép mindegyik, ezek után mondja bárki is azt, hogy unalmas a japán beltér. :)

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#67819) Qru válasza bbubby00 (#67816) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aha akkor sarkos a 3 nap rá nagyon?

Asszony se rajongott a dologért... én még utasként is elmennék pedig. Szóval lehet kap egy szabad hétvégét... :DDD

Saint: Írok priviben.

mod:

Speeedfire: A CR-V kakukk tojás a többi valid.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#67820) máyköl válasza Qru (#67792) üzenetére


máyköl
veterán

Nem véda volt. Sima telepített traffi a nulláson.
Hajnalban mentem ki valakiért a reptérre, nem figyeltem a lejtőn nagyon, hogy mennyivel megyek. Mikor láttam a jelzőtáblár, hogy traffi lesz, 125körül voltam, de 5öt csal az autóm, már lemértem. Táblánál azonnal vissza is lassítottam 110re.

(#67821) Magnum_ válasza Qru (#67819) üzenetére


Magnum_
nagyúr

pls nézz rá a telóra és ha ok, akkor indítom

I humbly and respectfully decline™

(#67822) Richard! válasza Qru (#67810) üzenetére


Richard!
addikt

Nyári topik-tali gokartozással nagyon baszó lenne :U :B

(#67818) Speeedfire: A japán autóknak nem is a belterével vannak a problémák... :U

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#67823) bbubby00 válasza Qru (#67819) üzenetére


bbubby00
őstag

Nem sarkos. Első nap odaút .
Itt elmennénk a Király hágónál, Tordai hasadék, stb.
Este kis pálinka, pár helyi sör, mic, kialudjuk magunkat reggel fitten induljon mindenki.
2. napon végigtoljuk 1-2x a Transzfogarasi utat, plussz el lehet kocsikázni Brassóba, ami gyönyörű.
Estére megint mehet egy kis sör, sültmalac stb.
3.nap haza út. Ismét más útvonal, más látnivalók, de közel sem olyan izgi mint odafele :)
Ha soknak látjátok a vezetést, nálunk békés megyében pár embert vendégül tudok látni szülői házamban, ha kell kb 6-8 fő. Akkor előrébb lennénk 200km-el + 2,5-3órával! Nem kéne kapkodni odafele és nem is fáradnánk el. Szállást is tudok ott, vannak hotelek kb 2500-3e/fő.
Szendvicsgyártást nem kell túlzásba vinni, mert útközben megállunk, jobban is esik a főt kaja, menük üccsivel együtt kb 1000Ft/koponya.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#67824) Speeedfire válasza Qru (#67819) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem rossz az, de tény, hogy oda mehett volna mondjuk egy merci s-class.


richie900812: +1

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#67825) Qru válasza Magnum_ (#67821) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyugtázva.

richie900812: Volt már róla szól múlt nyáron. De a'szem abból végül nem lett semmi. :U

mod:

bbubby00: Thx, ezt jegyeztem. :R

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#67826) Jaffa75 válasza bbubby00 (#67823) üzenetére


Jaffa75
őstag

Na van egy fremdenführer is! :C Patent, akkor számítunk is Rád...

Pont arról ment Qruval a privát csevej, hogy ez most a krúzolásról szól, semmi versenytempó! :N Ha már egyszer elmegyünk odáig, érdemes körbenézni! :C

Lehet hogy az M3 gyorsabb és kényelmesebb lenne, utána mehetünk még eleget erre-arra... :DD

[ Szerkesztve ]

(#67827) Qru válasza Jaffa75 (#67826) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már csak azért is mert egyikünk autójában sincs tartalék. ;] :DDD

mod:

M6 jobban járható és arra rövidebb is. Én azt preferálnám inkább.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#67828) barnam_ válasza bbubby00 (#67823) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én is benne lennék egy ilyenben, ha időm engedi :)

(#67829) Magnum_ válasza barnam_ (#67828) üzenetére


Magnum_
nagyúr

gyere ma du. 17.00kor. 12kor tudom foglalni a pályát

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#67830) bbubby00 válasza Jaffa75 (#67826) üzenetére


bbubby00
őstag

Időpont és a ház felújítás miatt pénztárca függő is! Augusztusban asszem 2 esküvőre is mennem kell.
Az utak tényleg nagyon jók, főleg a hegyekben, de pont Transzfogarasnál romlott meg az elmúlt időben (ezt hallottam). De a szépség miatt érdemes végigmenni rajta! Kamera nekem lesz a kocsiba, útvonalat végig tudom rögzíteni! Lehet, hogy Az M3 fele gyorsabb, ezt majd megszavaztatjuk, de ha csüt munka után 18.00óra-kor indulnánk a nevezett Mezőberénybe (békés megye), hogy másnap reggel onnan induljunk, akkor viszont a 4es út a nyerő. Nem is lesz nagy forgalom + az útminőség is jó.
Száguldozni nem kell, nem is szabad annyira, csak ésszel, mert szeretnek a hülye románok minden sávban közlekedni, plussz nyáron sok a motoros.
Qru:
Lehet azt is, hogy egy autóba többen ülünk, én magam mellé egy főt tudok fogadni, hátra nem szeretnék senkit kényszeríteni ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#67831) Jaffa75 válasza Magnum_ (#67829) üzenetére


Jaffa75
őstag

nekem nem jó sajnos, de a következő alkalomra (ha előre egyeztetjük) szívesen mennék!

(#67832) brumi1024 válasza Speeedfire (#67818) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem rosszak (egyedül a Bentley kakukktojás nálam, túl sok), de nem ezeket válogattam volna össze. Bár úgy, hogy idei, vagy idén megújult modellek kellenek úgy már más.

Legjobban a Giulia tetszik, de az a problémám vele, hogy elvitték németes irányba a belsőt (iDrive, Audis hangerő és műszerfali kijelző, stb.), de a részletek nincsenek annyira rendben, mint az ötletgazdáknál.

(#67828) Aggregátor: +1, augusztus vége fele engem is érdekelne egy ilyen, addigra már talán a lábam is rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#67833) Qru válasza bbubby00 (#67830) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ilyen gyakran nősülsz? ;]

Igazából én utasként is becsatlakoznék simán... Ezt Jaffa-nak már jeleztem is.

Nálad hátra még a macskám se férne be nem hogy egy élő ember... :D

mod:

Jó M3 sem kizáró vagy a 4-es is jó. Csak az M3-at nem annyira szeretem a sok elalvó román/ukrán kibuszos miatt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#67834) barnam_ válasza Magnum_ (#67829) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ma nem jó nekem, majd inkább ha jobb idő lesz :)

(#67835) Qru válasza barnam_ (#67834) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fedett helyre megyünk szóval más okot találj ki. ;]

#nincsbennetarcsi

(#67836) -v- válasza bbubby00 (#67823) üzenetére


-v-
addikt

11 óra :C hát nem tudom, stelvióhoz is odaérni 8-9 óra alatt, oszt azon se voltam még.

(#67837) bbubby00 válasza Qru (#67833) üzenetére


bbubby00
őstag

Igen, idén vagy 3x is fogok :DDD
Azért egy jól megtermett házimacska még csak elfér valahogy hátul kinyúlva ;) ;]
4es úton Szolnokig szokott forgalom lenni, utána le Törökszentmiklósnak szinte 0. Sőt a határon Sarkadnál nem volt előttünk senki. Nem úgy mint az M3 vagy M5ről menő forgalom, ahol 1-1,5órás várakozás jellemző. Így lehet amit nyerünk a pályán, a határnál megszívjuk. Mellesleg rövidebb is a viharsarok irányába!
Ha ketten megyünk egy kocsiba, még az útiköltség is feleződik. Főleg ha nehéz lesz a lábunk néhol ;]
(#67836) [vilike]:
Oh, elrontottam, ott Mezőberény, Doboznak mennénk és úgy Nagyszalonta.
de Igen, 11órás az út, viszont ha megalszunk ott vidéken máris csak 9. De ha megállunk itt-ott lesz belőle 11-12 óra tuti. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#67838) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Holnap egy kis autó mosás? Reggeli időpontot nem tudok vállalni, de 10 körül megyek. Addigra melegszik is az idő egy kicsit.

(#67839) Qru válasza bbubby00 (#67837) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk a tiéd már mutat is valamit... Hány kg? 900? Az enyém csak enni tud. :D

Jó meggyőztél legyen a viharsarok. Legutóbb 1 órát álltam a pályánál az osztrák határon, eléggé untam a végén...

mod:

Macsek hosszában elférne simán de mázlid van mert nem szeret utazni így itthon marad. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#67840) Magnum_ válasza Jaffa75 (#67831) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ad hoc jött az ötlet.
5re van pálya, 3 futamra.

Kakaduku, holnap kivétrelesen 2kor megyünk, a parkoló parád miatt

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#67841) bbubby00 válasza Qru (#67839) üzenetére


bbubby00
őstag

Igen kb 900kg lehet. Mellé a 160-70LE már nem rossz párosítás.
Sztem is jobb lenne a határ mellől indulni reggel 8kor. Csak hamarabb összerettyintjük a társaságot egy kis városban, mint Budapestről gyülekező. És akkor tényleg már ottvan az a pár órás előny is.
Előtte megbeszélnénk, hogy kinek milyen szerszáma van, legyen nálunk minden a biztonság kedvéért.
Lehet soknak tűnik a vezetés, de este annál jobban fog esni a jéghideg frissen csapolt csíki sör ;]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#67842) Jaffa75 válasza bbubby00 (#67841) üzenetére


Jaffa75
őstag

Igen, kell a kárpótlás este! :C

Ha reggel lentről indulunk, akkor kb. egy Bp.-Prága marad, ami annyira nem veszélyes távolságra, inkább az nehezíti, hogy nem pályázol végig... :U
Egy komplett Beta-kocsit azért nem viszünk... :N :DDD

(#67843) mycso válasza bbubby00 (#67816) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Bizony krúzolás, sok megállással. Ez ne csak autózásról szóljon, hanem a tájról is.
Én pl. megállnék pár helyen fényképezgetni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#67844) Qru válasza bbubby00 (#67841) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam a felkészülés abban merül ki, hogy megnézem az olajszintet meg felfingatom a kerekeket. :D Ha bármi van úgy sem tudok vele mit kezdeni egy defekten kívül.

Jah szépet lép az a kis méregzsák. :K

mod:

mycso: Fotózás alap. K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#67845) bbubby00 válasza mycso (#67843) üzenetére


bbubby00
őstag

Pont ez a kettő amit ott lehet, autókázni és gyönyörködni a tájban! :)
Ha jön velünk fényképész, az meg főleg csak emelni tud a színvonalon!
**Viszont ha van valakinek walkie talkie-ja az frankó lenne, mert az első és utolsó ember tud akkor egymásra figyelni. BÁÁÁÁR asszem júni 15-el eltörlik a roaming díjakat, így telefonálgatni is könnyedén tudunk majd! :)
(#67844) Qru:
(#67842) Jaffa75:
Én sem gondoltam, hogy egy szerelőműhelyet bedobunk és az útszélén állunk meg tunyingolni.
De egy kézi táskába legyen egy pár fogó, gyorskötöző, ilyen-olyan kulcsok, hűtőfolyadék, apróságok :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#67846) gzbotii válasza Qru (#67794) üzenetére


gzbotii
veterán

Tegnap vegul visszarakattam a teli gumikat (kedden ment fel a nyari) es ugy indultam vissza Kolozsvarra...
A varos kijaratinal ellenoriztek a rendorok a teli gumik megletet, akinek nem volt, fordittotak vissza.
Igy is 8-9 autot lattam a Bucsinon elakadva.
17-25 km/h mentem vegig, egy Passat megelozott de ket kanyarral arrebb orral a sancban, a meteres ho kozott volt.. :(((
Egy hokotrot lattunk, de kb 2 percel azutan, hogy elhaladt, gyakorlatilag mar nem latszott a nyoma. Szerintem le kellett volna zarni, minusz fok volt, eroteljesen havazott, folyamatosan kerultek autok bajba. Holanc nelkul nekem is nagy szopas volt...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#67847) EQMontoya válasza Magnum_ (#67829) üzenetére


EQMontoya
veterán

Melyik pályára mentek?

Same rules apply!

(#67848) bbubby00 válasza gzbotii (#67846) üzenetére


bbubby00
őstag

Mi 2hete Bucsin tetőn voltunk az Anna panzióba! Nagyon istenkirály az az útszakasz és a szállás is, 10centis hó volt :D
Mi is még téligummával vágtunk neki a kirándulásnak. Ahogy esett a hó, indultak is el a sószórók.

[ Szerkesztve ]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#67849) Magnum_ válasza EQMontoya (#67847) üzenetére


Magnum_
nagyúr

EuroKenter, hÓbuda.

I humbly and respectfully decline™

(#67850) EQMontoya válasza Magnum_ (#67849) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát mondjuk 6-ra oda tudnék érni, és szívesen is csapatnék egyet, 5-re elég karcos...

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.