Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65601) Qru válasza szentkuti11 (#65571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bögre is futott vele egy kört anno de annak sem lett jó vége... De ezt majd elmeséli ő maga.

mod:

hacki87: Jó az! 10W40 ment a kis Fűnyírómba is. :K Igazából 0W30 kéne bele vagy nagyon max 5W30 de hát ez volt akcijóóós. :D

richie900812: Az LM nagyon jó olaj!!!!!!! Ha nem lennék csóró/sóher azt vennék én is. :K

F_Zolee: Még van. Tehát téged ez nem ment fel. Pénzbeszedés, mert amúgy 20 évig lehetett ott balra menni csak most az utóbbi pár hónapban tették ki a balra kanyarodni tilos táblát. Aki meg megszokásból megy így járt. Erre építenek. Amúgy a forgalombiztonság nem indokolja ott a balra kanyarodás tiltását.

Kamera felvétel van, mozgóképes. Hátulról vesz, tehát az nem látszik ki vezette az autót. Szóval nem megállapítható ki követte el de erre a szabálysértésre nem tudom vonatkozik-e az objektív felelősség... Ha nem akkor felebezés és nyilatkozol, hogy közeli hozzátartózód vezette akire nem vagy köteles terhelő vallomást tenni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#65602) gzbotii válasza Qru (#65601) üzenetére


gzbotii
veterán

amúgy 20 évig lehetett ott balra menni csak most az utóbbi pár hónapban tették ki a balra kanyarodni tilos táblát. Aki meg megszokásból megy így járt.

Itt is vannak utkeresztezodesek, ahol a forgalm gyorsabb haladasa miatt, megvaltozott a elsobbseggel rendelkezo szakasz (egyenes, az utcat kovetobol lett L- alaku felsobbrendu ut). Oda, ahol az elsobbseget elveszted, mindket oldalra kerult tabla, utkeresztezodes ele 50m-el, ugyinten. A foutvonalat jelelo tabla, a masik utcaban is jol lathato, egyertelmu (ugye ezeknek direkt van olyan formajuk, hogy hatulrol is felismerd).
Meg fel ev utan is, volt, hogy majdnem eludtek, engem, aki az epp aktualis szabalyok szerint vezetett, tarogattak, dudaltak nekem. Haverral jartam arra, o is a megszokas szerint csapta, amikor raszoltam, h bazzz ember, mindjart elcsapnak. Felvilagositottam. Erre meg fura hangnemben megkerdi: ejsze' en minden utkresztezodesnel megnezem a tablakat, ha naponta is jarok arra. Mondom igen, es a szemaforra is ra szoktam nezni, meg akkor is, ha naponta jarok arra. Es meg engem nezett furanak.
:)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#65603) Qru válasza sfefe (#65579) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt értem és elfogadom de ez nem erről szól (sajnos vagy szerencsére ez most nézőpont függő). Kellően nagy népharagot generál ez a nyilvánvaló pénzbeszedés és közelednek a választások... :U

Nem azért van sok halálos baleset mert a Lehel piacnál balra fordulok, vagy mert a Bécsi útról balra bekanyarodok az Praktikerbe vagy mert a Józsó körútnál balra megyek vagy újpesten fel mernék kanyarodni a felüljáróra... és ez csak pár pénzszedő állomás.
Az autópályán a leállósávon előzők nincsenek kiszedve, az belsőben önkéntes rendőrt játszó phasok sem, sem a keménykedő 1,6 tdi oktáviások akik 0,2 cm követési távolságot tartanak mert nagyon feltartod őket. De én amiért a tök üres M35-ön 149-el mentem utánam kell küldni az elfogó autót (az is csak pénzbeszedés volt) mert életveszélyes huligán vagyok.

Persze legyen szigor, meg a szabályok betartatása fontos de jó lenne olyannal foglalkozni ami valóban a baleset megelőzést szolgálja és nem a nettó pénzbeszedést.

mod:

gzbotii: Persze egy idő után sok minden rutinná válik. Ez hátrány is amellett hogy előny. :K Figyelni kell meg nem árt ha kiteszi a közútkezelő ilyenkor a forgalmirend változás táblát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#65604) Magnum_ válasza Qru (#65603) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mi vaaaan? Bécsi útról balra nem lehet kanarodni a praktikerhez???
mindig úgy megyek be, szaggatott vonal van ott....
jahogyjaaaa, kikerült egy tábla. anyád.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#65605) Qru válasza Magnum_ (#65604) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bred. Spóroltam neked 50k-t. A kövi ebédet te fizeted. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#65606) Magnum_ válasza Qru (#65605) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:R

I humbly and respectfully decline™

(#65607) z123456789 válasza BigBlackDog (#65599) üzenetére


z123456789
addikt

Jaja, azért is mondom, hogy nem annyira durva sztori, mint a kollegáé. :)
Csak kérdés mennyire lett volna tényleg tuti vétel...

(#65600) K Norbi
Az emelő olcsóbb volt a Lidl-ben nem? Állványt meg egy béna lakatos is tud csinálni. Nekem haverom csinált egyett...jobb mint az eredeti. ;]
Kerékkulcsot is a Lidlben vettem múlt héten, kompresszorom még nincs. :)

(#65608) Jaffa75 válasza Qru (#65601) üzenetére


Jaffa75
őstag

reggel Tarlós azt javasolta a rádióban, hogy senki ne fizesse be, mert a koszterület-felügyeletnek nincs jogalapja a büntit kiróni! :U

(#65609) rii


rii
nagyúr

sziasztok

6-os főút már mindig be fog álllni Érd felé 18h körül?
.-((((((

tegnap az OMV kúttól állt egész az M0-ig ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#65610) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Miko' lesz a kövi autós tali?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#65611) EQMontoya válasza Jaffa75 (#65608) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem teljesen, ez így ebben a formában nem igaz.
A közterület által kirótt büntetések csak akkor hajthatók be/végre, ha a konkrét elkövető is megvan, tehát nekik kell bizonyítani, hogy az a személy, akit megbüntettek, az az autót vezette.
Ez ugye az az eset, amikor nincs objektív felelősség.

Ha megállítanak valamilyen szabálysértésért a közteresek és igazoltatnak, akkor ugyanúgy megbüntethetnek.

Engem is megbüntettek Újbudán, mert egy amúgy indokolatlan megállni tilosnál parkoltam 3 percet (vettem egy kakaóscsigát a pékségben - nyilván ott ólálkodtak, és vadásztak mindenkire). Persze nem fogom befizetni, mert nem tudnak vele mit kezdeni. Inkább elutalom a Bátor tábornak, nekem nem kenyérre kell, csak az elveimmel ellenkezik, amit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#65612) Tsebacsi válasza rii (#65609) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az egész belváros áll 4-től 7-ig. Ez van, minden marha vehet autót, minden gyépés kap jogsit. Helikopter kell!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#65613) barnam_ válasza rii (#65609) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tegnap az M0 is állt Diósdnál, a Waze leterelt az M6/6-ra, de a hatoson is állt a forgalom befelé.
Ennyi erővel az M0-n is végig araszolhattam volna.

Tsebacsi: támogatom, helikopter kell!!!négy4

[ Szerkesztve ]

(#65614) Qru válasza Jaffa75 (#65608) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Háát, nem tudom jogilag mennyire mérvadó, hogy Tarlós azt mondta a rádióban... :U

#nincsbennetarcsi

(#65615) rii válasza Tsebacsi (#65612) üzenetére


rii
nagyúr

januártól járok végig kocsival munkahely-otthon közt ... (3, kerületből, 50 km a táv)
de ezen a héten volt elősször olyan, hogy a 6-os főút hazafele így beállt volna ... 2x is, igaz, a hétfői (vagy keddi?) az két baleset miatt ... meg tegnap is az M0-snál állt 3 autó, de mintha csak lerobbantak volna ...

az, hogy a Komjáditól áll az egész, azt már ha nem is megszoktam, de megbékéltem vele, alsó rakpart Szabadság hídtól lehet már 3-asba is menni, majd Petőfinál már 4-es, 5-ös is.

van valami oldal esetleg ahol meg lehet tudni, mi történt?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#65616) kisza25 válasza Magnum_ (#65604) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

erre annyit mondanak, az útfelfestés egy dolog, a tábla számít, pl.: Balatonlelle és Balatonboglár területén a 7-es úton végig szaggatott vonal van és végig előzni tilos, ezt azzal magyarázzák, hogy a házaktól ki lehet fordulni mindkét irányba (kivéve ahol záróvonal van) és büntetik is szépen, van olyan stop tábla Bogláron, amit kamera figyel, hogy megállsz-e ott, ha nem 30eFt, amúgy jobbra-balra teljesen belátható helyen:W
Jaffa75: de van, csak helyszíni bírságot, kamera felvétel alapján nem büntethetnek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#65617) Tsebacsi válasza rii (#65615) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Waze navigáció / Google maps. Én mindig megnézem őket, mielőtt elindulok. Illetve a waze gyakran végig működik is. Legalább tudom nagyjából, mi az oka a dugónak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#65618) sfefe válasza Qru (#65603) üzenetére


sfefe
őstag

Persze lehetne felul vizsgalni a helyeket en nem erre ertettem, hanem ha vki szabalytalan az szabalytalan teljesen mindegy milyen kameraval vettek fel....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#65619) Qru válasza sfefe (#65618) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amennyiben hatósági a kamera és hitelesített akkor igen. :K

#nincsbennetarcsi

(#65620) Jaffa75 válasza EQMontoya (#65611) üzenetére


Jaffa75
őstag

És Qru: nyilván Tarlós is a kamera utáni büntiről beszélt, nem a tettenérősről... Az számomra (biztos bennem van a hiba) nem teljesen világos, hogy ilyen esetben mi a rák köze van a koszterület -felügyelőnek a tilos balra kanyarodáshoz? Legközelebb majd sebességet is mér? :Y Ez nem parkolási, tilosban megállás, fűre parkolás, rongálás... esemény, hanem közlekedési kihágás, ahol senkit nem akadályozol!
Szerintem nincsenek meg azok a jogosítványaik nekik, mint a zsandárokak!

Aggregátor: én tegnap szerencsés voltam, mert időben kapcsolva kizúztam Nagytétény után a legkülsőbe (nem, nem a leállósáv volt :DDD :N ), és megelőztem azt a kilométeres sort... rendőr/mentő még a helyszínen sem volt, pár civil próbálta újraéleszteni az egyik sofőrt aki rosszul lett! (kolléganőm kiállta a sort, ő mondta telón utána) :Y . Na ezért volt tegnap káosz... :(((

(#65621) bandus válasza Qru (#65562) üzenetére


bandus
veterán

hova viszed így és mennyi a munkadíj?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#65622) Jorus válasza EQMontoya (#65611) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nekem a legszebb büntetetésem az a "tilosban parkolás" volt, amikor a térfigyelő kamera lefotózott a Műcsaarnok előtt. :) Persze annyire senki sem hülye, hogy ott parkoljon, annyi történt, hogy a barátnőm vezetett, rosszul lett, ahogy ott araszoltunk a nyár közepén a dugóban, és a Műcsarnok előtt cseréltünk helyet, hogy én vezessek onnan. Kiküldték a csekket, meg meg lehetett nézni a képeket, amint ott ülünk az autóban. :) Persze azokat a képeket vágták ki, amik abban a 3 másodpercben készültek, amikor megálltunk, és még nem nyitottuk az ajtókat. Ahogy megálltunk, ugye helycsere, és mentünk tovább, kb. 8-10 mp volt az egész. Oké, ott a tábla, megállni tilos, mink meg mégis megálltunk, tiszta sor, nem is vitattam a 30 ropit, csak azért muris volt.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#65623) -v- válasza Qru (#65603) üzenetére


-v-
addikt

népharag

Nálunk semmi sem generál népharagot, szerintem olyan szintre jutott a közöny, hogy aki még nem ment el az már szarik mindenre.

(#65624) Jaffa75 válasza Jorus (#65622) üzenetére


Jaffa75
őstag

mondjuk ez kimeríti (aztán Saint majd jön jogorvosolni :DD ) a vis maior, vagy a vészhelyzet fogalmát... :U

(#65625) Speeedfire válasza -v- (#65623) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Bezzeg a netadónál...

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#65626) Qru válasza bandus (#65621) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Márkaspecifikus szakszerviz aminek aligha szeretnéd kifizetni a felárát a sarki pékhez szerelőhöz képest és nem is indokolt nálad mert egy közismert márka/típus lévén kb mindenki ért hozzá.

Igazából az olajcserét én is meg tudnám csinálni a szereldmagadnál Saint-el de ennyi luxus belefér, hogy ne én koszoljam össze magam.

mod:

Amúgy legutóbb 8k-t kértek a cseréért (az alkatrészt én vittem) ami nem vész' a Pesti árokhoz képest szvsz.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#65627) EQMontoya válasza Jorus (#65622) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én mondjuk tuti nem fizettem volna be ilyen esetben.
Sőt, mivel nyilvánvalóan volt felvételük a helycseréről, még esetleg hivatali visszaélés okán is megtettem volna feljelentést ismeretlen tettes ellen, mert ez nyilvánvalóan rosszhiszemű eljárás volt.

vilike: Sajnos igen, elég csak megnézni, hogy mi megy most a CEU-val. Én nem értem, hogy hogy nem lángol még a parlament környéke ilyenkor. 2006-ban kevesebbért is repültek az utcakövek, ideje volna most is.

Same rules apply!

(#65628) -v- válasza EQMontoya (#65627) üzenetére


-v-
addikt

El se hiszem .. new york times-on is ott van, ha ők írnak rólunk az már mindig nagy szégyent jelent általában.
Az a baj, szerintem most már az internetadó miatt se lenne semmi, emlékszem, akikkel kint voltunk akkor kollégák cimborák, már azok közül is elmentek sokan .. a lakosság 80%-át meg eddig is szégyelltem :D sajnos a maradékból meg sokan leléptek már.

[ Szerkesztve ]

(#65629) lenko válasza Qru (#65626) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem is olcsó a 8k, én 4-5-ért cseréltetem 22.kerben, otthon ez 2k, ott még computerre is rá van dugva ennyiért, ha kérem. (Persze maszekban nyomja otthon egy VW fanatikus) :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#65630) Qru válasza lenko (#65629) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó ár! Ezért mondom, hogy egy tucat Hyundai-al nyugodtan mehet egy olcsóbb szervizbe. :K

#nincsbennetarcsi

(#65631) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Allianz biztosítónál ha online fizetek akkor miert bszik valami igazolást küldeni? Most mennék műszakira tegnap előtt fizettem be aztan sehol semmi. Előző negyedéves sincs meg most vettem észre. Külön kellet kérnem az igazolást róla postán küldik. Marha jó. Ilyen fosch rendszert én még nem láttam. Inkább csekken fizetem be inkább és nincs ennyi probléma vele.

(#65632) EQMontoya válasza Buster17 (#65631) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ott van online a felületen, letöltöd és kinyomtatod.

Same rules apply!

(#65633) BigBlackDog válasza Buster17 (#65631) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem emailben küldték ki nem sokkal az utalást követően. De igen, Montoya jól mondja, online felületük is van, ahol szerintem is el tudod érni az igazolást.

[ Szerkesztve ]

(#65634) Buster17 válasza BigBlackDog (#65633) üzenetére


Buster17
addikt

Legutóbb nekem is küldték emailban de elveszett utana kértem ki ugyan így és akkor is emailban küldték nem postán

EQM
Hol?

[ Szerkesztve ]

(#65635) BigBlackDog válasza Buster17 (#65634) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Asszem talán ez lesz az, amit keresel (bár itt csak postai kiküldésről írnak). :)

UPDATE: Nem ment véletlen a spam mappába a levél?

(#65637) molnarpeter: Email címmel regisztráltam, éves utalásos fizetési módot választottam, eddig nem volt gond nálam. :(

[ Szerkesztve ]

(#65636) Buster17 válasza BigBlackDog (#65635) üzenetére


Buster17
addikt

Ezt csináltam meg most is. Legutóbb is így kellet megcsinálnom. Minden befizetésnél elkell ugynezt játszani? Mert akkor áttérek a csekkre

(#65637) molnarpeter válasza Buster17 (#65636) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Éves díjlehívásos vagy utalásos rendszerben küldik nekünk rendesen :F

(#65638) bandus válasza Qru (#65630) üzenetére


bandus
veterán

tucat kia jóó?? :((( :D

és nekem is 8k volt most, bár ugye hirtelen és azonnal :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#65639) Buster17 válasza molnarpeter (#65637) üzenetére


Buster17
addikt

Nem utalásos hanem befizetéses a saját oldalukon. Legalább valami nyoma lenne hogy fizettem de semmi

(#65640) Speeedfire válasza Buster17 (#65631) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Online felületen ott van, le tudod tölteni. Viszon ha felületen fizeted be, akkor kell 2-3 munkanap mire megjelenik a legölthető doksi.
Alapból meg fog ilyenkor jelenni az üzeneteknél, hogy letöltés.
De az ügyintézés alatt is ott van.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#65641) Qru válasza bandus (#65638) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább örülj neki. Szted mennyire őszinte a mosolyom mikor amerikából kell rendelnem hozzá alkatrészt? :D

#nincsbennetarcsi

(#65642) szőröscica válasza Qru (#65641) üzenetére


szőröscica
addikt

:Y

De hat ez japan auto, abba sosem kell alkatresz! :Y

(#65643) EQMontoya válasza Qru (#65641) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én azon akadtam most ki, hogy az új fűtőradiátor 175k lett volna.
Érted, egy kib@szott radiátor. A négyszer akkora hűtő a kocsi orrában 50k körül volt szállítással (vadi új).

Végülis szereztem egy bontottat Németországból, töredék áron.

Amúgy az alkatrészellátással nincs gond, Angliában van minden fillérekért, kivéve ugye azt, ami más a jobbosban és a balosban. Na ilyenkor van cumi.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#65644) -v- válasza szőröscica (#65642) üzenetére


-v-
addikt

Jaja, én sem értem :( ;]

(#65645) Qru válasza EQMontoya (#65643) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Többnyire van itthon minden, ha más nem Németországból (onnan is rendeltem már hozzá alkatrészt) itt van elég hamar de van 1-2 specifikus cucc amit nehezebben beszerezhető.

mod:

Amúgy az apró-cseprő dolgok, a fontos/főbb alkatrészből van itthon minden.

vilike: Az Ikarus buszhoz van itthon minden, te könnyen beszélsz... ;] :DDD

joamilestoné: Sajnos néha kell. Cserébe nem a tréleres a legjobb haverod mint a BMW-seknek. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#65646) Jaffa75 válasza -v- (#65644) üzenetére


Jaffa75
őstag

az év második felére elkészül az első, cseppfolyós földgázzal működő, Ikarus által gyártott busz! :C Gondolom alig várod, mert biztos lejjebb megy a bérlet ára... :DD :DDD

(#65647) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Adalék a rossz felé kanyarodóknak

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#65648) z123456789 válasza Jaffa75 (#65646) üzenetére


z123456789
addikt

Szerintem ezzel a sok Ikarus cinkeléssel úgy befogja szopni a topic, mikor Vilike megjelenik az autójával. Mer' az olyan lesz, de olyan...majd csak nézünk :K

[ Szerkesztve ]

(#65649) Buster17 válasza Speeedfire (#65640) üzenetére


Buster17
addikt

Hogy lépek ide be?
Sehol se láttam ilyen oldalt

(#65650) Speeedfire válasza Buster17 (#65649) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Elég feltűnő pedig a főoldalon. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.