Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65651) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Folyt köv. Tsébácsi autót vesz saga:

Mivel sokan jogosan mondtátok, hogy ne legyek már esszhól ofkorz, hogy évi 900ezret kidobok az ablakon új autóra, az öregemmel azt találtuk ki, hogy nyugalom, písz end evriting, és szép nyugiban ketten együtt keresgélünk, összehangoljuk a munkával, és majd lesz valami.

Magyarán ugyan ott vagyok, ahol eddig :DDD És továbbra is keresek autót, nem szabadultok tőlem :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#65652) szőröscica válasza Tsebacsi (#65651) üzenetére


szőröscica
addikt

Utolso evjaratos E61 525d-t vegyel, vagy F11 535i-t

(#65653) Tsebacsi válasza szőröscica (#65652) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azon tanakodunk, hogy ha valami gebasz van egy E-klasse-val vagy egy F10-el, akkor az zsebbenyúlós :(((
Sokkal esélyesebb hogy visszatérek az i40/Octáv/Mondeo/Passat/etc vonalra.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#65654) Speeedfire válasza Tsebacsi (#65653) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Pedig egy jó E osztályú merga nagyon adja. :K
Amúgy jól döntöttél szerintem. Nem kell kapkodni, majd szembejön az a kocsi.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#65655) barnam_ válasza Tsebacsi (#65653) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem hinném, hogy sokkal drágább lenne a javítás, vagy nagyobb eséllyel hibásodna meg egy Merci vagy BMW, mint az átlag Octavia/Passat/Mondeo vonal.

Kopó/fogyó dolgok adott esetben drágábbak lehetnek, de nem azért fog elromlani, mert csillag vagy propeller van az orrán :)

szerk.: nem akarom elvenni a kedved, de igazából lutri mindegyik... ;]
Amúgy azt veszem ki a szavaidból, hogy a biztosra szeretnél menni, ezért nézelődsz inkább új autó felé. Ugyanakkor az meg nem feltétlenül racionális választás az értékvesztés miatt. Ez esetben én a C verzió mellé tenném le a voksom: tartsd meg a Civic-et, a kicsivel több fogyasztás a topictársak járgányaihoz képest még mindig kevesebb macera, mint a másik kettő alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#65656) gzbotii válasza barnam_ (#65655) üzenetére


gzbotii
veterán

..hanem mert szar minőségű vagy tervezésű az adott alkatrész :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#65657) brumi1024 válasza barnam_ (#65655) üzenetére


brumi1024
veterán

Mert egy hosszmotoros, spéci futóműves (elöl double wishbone pl), 3 literes sorhatot olcsóbb fenntartani, mint egy "nép" 2.0 CR-t, keresztmotorral, 2-3 másik ugyanilyen alapra épülő konkurenssel? Biztosan nem. A meghibásodás valószínűsége nem nagyobb (pontosabban egy ideális világban nem kéne korrelációnak lennie a márkajelzés és a meghibásodási ráta közt), de ha bármihez nyúlni kell, akkor ott rendesen kell is fizetni. Nagyon sok a különbség egy Passat és egy A6/F10/E osztály közt.

(Octavia se nem Passat, se nem Mondeo konkurens. :) )

De ne romoljon el semmi, legyen egy egyszerű koccanás (előfordul önhibán kívül is). Nagyon-nagyon nem olcsó egy gyári adaptív LED, utángyártottat meg nem igazán célszerű berakni.

(#65656) gzbotii: Esetleg mindkettő és nem véletlenül. ;]

[ Szerkesztve ]

(#65658) szőröscica válasza brumi1024 (#65657) üzenetére


szőröscica
addikt

Ezzel egyetertek. De ha megis a kommerszet veszi, akkor utana fogadja el, hogy nem fekszik ugy az uton, nem annyira kenyelmes, hangosabb mint a premium. Valamit valamiert. :)

(#65659) pit stop válasza Tsebacsi (#65651) üzenetére


pit stop
addikt

Gondold át azért még egyszer szerintem :)
Nem kívánom, de ha ott fogsz állni használt fölött és nézed a valamiért beeső százezres számlát akkor nagyon fogod majd fejed. Nem akkora, de használtnál is lesz értékvesztés pl., ha már újnál annyira ki lett emelve...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#65660) sfefe válasza Qru (#65619) üzenetére


sfefe
őstag

Nemigen szeretnek vitat csinalni ebbol de nem mindegy, hogy hatosagi kamera vagy sem? Meghamisitjak a felvetelt ha nem? Nem. A lenyeg, hogy szabalytalan vki vagy sem... Ez a baj ebben az orszagban mindenki a kibuvot keresi es nem ismeri el ha szabalytalan volt...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#65661) brumi1024 válasza szőröscica (#65658) üzenetére


brumi1024
veterán

Ennyi. Innentől kezdve el lehet dönteni kinek mi és mennyire fontos.

Vagy ott a köztesmegoldás: prémium, de minden addig van használatban, amíg még működik. Erre is találni néhány példát a használtautón. ;]

(#65660) sfefe: A másik oldalról nézve viszont rengetegszer a szabályok vannak kialakítva úgy, ahogy, hogy lehessen érte büntetést szedni. Ez viszont nagyon nincs rendben. Hollandokkal szoktam erről beszélgetni, konkrétan nem értik a szituációt.

[ Szerkesztve ]

(#65662) rbalint88 válasza sfefe (#65660) üzenetére


rbalint88
addikt

Azert ha beszopaz egy ilyen otvenezres csekket majd, szerintem te se leszel ilyen hangos. Vagy max a sirankozo oldalon...
Nem a buntetessel van baj, hanem a mertekevel. A behatudott atlagfizetes harmada-negyede a semmiert az eros tulzas. 5-10 ezer lenne ezert jogos MAX, mert a legtobb ember szerintem nem direkt szegi meg ilyen esetben a szabalyt, hanem elbambul, siet stb.

(#65663) pit stop válasza rbalint88 (#65662) üzenetére


pit stop
addikt

Az alapjaitől kéne újragondolni az autós adózási és büntetési tételeket itthon.
Csillagokig emelik a határokat, és még meg is magyarázzák, hogy majd a pár k.cs.g fizet csak; a 2 bites többség meg még tapsikol is hozzá, hogy az "ún. csúnya bácsik/nénik" majd jól megszivják. Közben meg ő kap minden testnyilásába...
Átlagjövedelemhez képest messze elszakadtunk felfelé nem csak nyugattól, hanem a régiótól is amennyire tudom. :(((

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#65664) sfefe válasza rbalint88 (#65662) üzenetére


sfefe
őstag

Most sajna melle lottel mert a Te szavaddal elve beszoptam egyszer egy 50ezrest. ( elneztem, nem figyeltema tablat) Befizettem, ennyi most jobban figyelek. ( ja es nem keresek sokat, szarul erintett de hat ez van megsem sirtam)
Hol vagyok hangos? Nagy betuvel irtam, nem akkor ne mennyuk mar at szemelyeskedesbe....

Az meg, hogy mennyi lenne a jogos majd az okosok eldontik de ha elolvastad amit eddig irtam nem az osszegrol szolt hanem a szabalytalansagrol.

"legtobb ember szerintem nem direkt szegi meg ilyen esetben a szabalyt, hanem elbambul, siet stb."

Ez igy igaz de vannak akik sokkal tobbet kaptak ezek szerint nem olvastad az elsot ott irtam van olyan aki a 16. csekket kapta tehat mire megkapta az utolsot addig azert tuti megjott az elso is tehat tudta mi a helyzet.
Egyik kollegano a cegnel is arra jar es kapott egyett nem tetszik neki de hat Ő sem vette eszre a tablat.

Maga az eljarason kellene finomitani pl ott ahol forgalmi rend valtozas van ott az elso level csak figyelmeztetes lenne, hogy ez most x ft-ba kerult volna onnek stb. Adnek 30 nap haladekot es ha utana is megszegi akkor lenne bunti.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#65665) sfefe válasza pit stop (#65663) üzenetére


sfefe
őstag

Ez igy igaz eleg magasak a birsagok meg hat a legtobb birsag kamera alapjan van de hat rendor egy betu sincs....
Eleg sokat vezetek minden nap a varosban ( pesten) es ami itt van azert enyhen szolva kaosz.. szinte mindenki azt csinal amit akar. Itt csinalj rendet...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#65666) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszi Srácok, tényleg nagyon hálás vagyok, hogy elviseltek ennyi idő után is :B :R

Sajnos tényleg úgy néz ki, hogy elengedem az új autót, mert minden előny mellett az évi 800k-s veszteség az mégiscsak az, ami. Az öregem is rávilágított erre, és Ti is :(

Neki prémiumja van, tudja mennyi az annyi a számláknál, ezért akar arról is lebeszélni, pedig pontosan tudja milyen jó.
Én nem merek nagy benzinest venni, mert a fillérbaszó véna ebből a szempontból bennem van, perverz élvezet volt nézegetni a dízel 5,5-ös városi fogyasztását :U Ember nagyon le akart róla beszélni a DPF miatt, de úgy vagyok vele, hogy annyian járnak vele, mégsem ezzel van tele minden, szóval ezt is kicsit túltoltnak értem.

Kívánjatok szerencsét, és ha láttok egy jó kis szedán/kombit a jó méretben automatával, minden csilivilikével ;] kevés km-el király áron, akkor gondoljatok rám :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#65667) Buster17 válasza Speeedfire (#65650) üzenetére


Buster17
addikt

Nem voltam regisztrálva. Most jó lett zsír köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#65668) szőröscica válasza Tsebacsi (#65666) üzenetére


szőröscica
addikt

Azért egy használt automata dízellel még ha nem prémium, akkor is szép szervizszámlákat lehet kifogni. Akkor nem lenne jobb tegyük fel évi +200k szervizköltségért valami olyanban ülni, amiből nem néznél át vágyakozva egy T212-be vagy F11-be?

Én is ezért vettem végül E61-et és nem Mondeo 2.5T-t.

(#65669) kisza25 válasza Qru (#65630) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

héjhéjhéj :DDD itt bl+bb ez az egy db van:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#65670) Magnum_ válasza Qru (#65570) üzenetére


Magnum_
nagyúr

a visszaható hatály arra vonatkozik, ha lesz egy új szabályozás valamilyen területen, ami eltér az akkor alkalmazandótól és kiterjeszti visszamenőleg egy múltbéli időpontra. itt szó sincs új szabályozásól. hanem a főpolgi támadja a jelenlegi és egyben alkalmazandó szabályozást.

jah és egyébként TC cikk :D
[link]

I humbly and respectfully decline™

(#65671) Speeedfire válasza szőröscica (#65668) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

évi +200k szervizköltségért valami olyanban ülni, amiből nem néznél át vágyakozva egy T212-be vagy F11-be?
Ennyiért már kb bármit fent tudsz tartani. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#65672) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Urak. EU-n belül külföldre mennék a nem EU-s rendszámmal rendelkező autómmal. Van valami extra teendőm indulás előtt? Érvényes műszaki, biztosítás van, biztosítás "zöld kártyám" van, autó a nevemen van.

(#65673) pècsimunkás válasza Tsebacsi (#65666) üzenetére


pècsimunkás
addikt

[link]

Akkora, hogy kicsit "haza"beszèljek ... :D

Új is , használt is , jó autó , jó èrtèktartó autó :K

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#65674) barnam_ válasza brumi1024 (#65657) üzenetére


barnam_
nagyúr

Persze, ha tele van rakva minden extrával, akkor nagyobb szívás ezeket javítani, ha kell.

Ledes lámpa szerintem nincs alapfelszereltségként, ahogy légrugó se. Mai modern dízelben meg mindegyikben benne van a szopás lehetősége (dpf, kettős tömegű, turbó).

Szóval részint egyetértek, meg nem is :)

(#65675) brumi1024 válasza barnam_ (#65674) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez nem légrugó, elöl alapból Double Wishbone van McPherson helyett.

Alapból persze, hogy nincs benne, de valljuk be, ez nem az a kategória, ahol alapmodellt vesznek. 3-6 millió általában a legtöbb példányra rámegy extraként.

Egy 5ert Xenon (és az adaptív Xenonnak sincs vészes gyári felára, viszont zseniális) nélkül venni vagy arról árulkodik, hogy céges és ennyi volt a limit (->nem biztos, hogy a legjobb törődést kapta), vagy arról, hogy nem ebben a kategóriában kellett volna nézelődni.

Egy 535i-ben főleg alap, hogy legalább egy adaptív Xenon lesz, az egy "fapadosan" 18-ról induló autó. Azért jellemzően nem azok veszik a 35i-t, akik nem tudják rendesen felextrázni.

"Mai modern dízelben meg mindegyikben benne van a szopás lehetősége (dpf, kettős tömegű, turbó)."

Persze, de ez mind bennevan a 35i-ben is, csak kétszer (két turbó pl).

(#65673) sky11: És ez melyik szempontból felel meg a követelményrendszernek? :)

[ Szerkesztve ]

(#65676) -v- válasza Tsebacsi (#65651) üzenetére


-v-
addikt

Segitek en is, ha latok lefingott 330i-t atkuldom!

(#65677) szőröscica válasza brumi1024 (#65675) üzenetére


szőröscica
addikt

Már nem kétturbós motor a 35i jó ideje. :)

(#65678) Jaffa75 válasza z123456789 (#65648) üzenetére


Jaffa75
őstag

muszáj!!! :DD Vegye meg már végre, hadd csorogjon kicsit! :C

(#65679) barnam_ válasza brumi1024 (#65675) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem Tsebacsi nem kétturbós 535i-t szeretne a Civic helyett :)

(#65680) gzbotii válasza Brumi˘ (#65672) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem nincs.
En tavaly Moldovaban voltam, EU-s rendszamu kocsi, anyum neven, meghatalmazassal, zoldkartya es csao.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#65681) Bögre válasza Tsebacsi (#65666) üzenetére


Bögre
aktív tag

Végre sikerült lebeszélni a csillió milliós Astra -ról. :) Ha már fillérbaszkurálás, Auris kombi HSD nem begyere?

(#65682) xEon1337 válasza Bögre (#65681) üzenetére


xEon1337
őstag

Vagy ha mindenképpen kell az 5. ajtó, akkor nem tudom szóba került-e már a CT200h? Egy fokkal minőségibb a beltere, mint egy Toyotának.
Oké, nem kombi, meg azt mondják, hogy nem túl nagy a csomagtartó, de ha nincs gyerek, akkor lehajtott hátsó ülésekkel azért befér ez-az.

"Less but better" - Dieter Rams

(#65683) Brumi˘ válasza gzbotii (#65680) üzenetére


Brumi˘
addikt

Pont az a lényege a kérdésemnek hogy nem EU-s a rendszám a kocsin. :)

(#65684) Qru válasza sfefe (#65660) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs felhatalmazásuk hozzá, az a fő probléma (azon kívül, hogy nyilvánvaló népnyúzás/pénzlehúzás az egész). Ennyi erővel az önkormányzat sebessegét is mérhetne. Telecseszik 30-as táblával az egész kerületet és dől a lóvé. Vagy akár én is kiállhatnék ilyen alapon sebességet mérni. Azért ez nem így működik. A szabályok betartatása állami monopólium és annak is kell maradnia.

#nincsbennetarcsi

(#65685) brumi1024 válasza szőröscica (#65677) üzenetére


brumi1024
veterán

Jogos, ezekben N55 illetve B58 van, azok meg kettős megfúvású szimpla turbósak. Mondjuk annyira nem jó ideje, még mindig fut az N54.

Aggregátor: Valószínű, de azt kapta itt javaslatként. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65686) Tsebacsi válasza pècsimunkás (#65673) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kizárt, taszít a toyota minden szinten :(

CT200h-t vezettem, nem ájultam el, egy dízel jobbat megy érzésre, és ugyanannyit eszik. Nem kell hibrid, kell a csomagtér és a relatív alacsony fogyasztás.

Vili: Lávjú! :R

(#65679) Aggregátor: Nem keresek annyit, hogy fent tudjam tartani mellette a házat, asszonyt, egyebeket. Biztos elszállna az agyam, de akkor veszek egy E39 540i-t, és a maradék megy benzinre.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#65687) gzbotii válasza Brumi˘ (#65683) üzenetére


gzbotii
veterán

En meg pont ugy, nem-EU orszagba mentem.
Ha ervenyes a muszaki, neveden van, zoldkartya van akkor nem lehet baj.

Amugy, Delvideki vagy?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#65688) Qru válasza kisza25 (#65669) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyugi leközelebb én is vmi népautót veszek amihez minden saron értenek. Mondjuk vmi folkszvágent. :D

Saint: Köszi a helyreigazítást. :R

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#65689) Brumi˘ válasza gzbotii (#65687) üzenetére


Brumi˘
addikt

Akkor kap egy nagy "H" matricát és nekiindulunk. :)

BP-i vagyok.

(#65690) focvis válasza Brumi˘ (#65683) üzenetére


focvis
veterán

Ha a régi, nemzeti csíkos rendszámod van, akkor elvileg az EU-n belül is kell a H felségjelzés matrica. A gyakorlatban nem fontos.

(#65691) Qru válasza Brumi˘ (#65689) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

H matrica legyen más nem kell a zöldkártya mellé. Illetve ha Németországba mész környezetvédelmi matrica kellhet.

#nincsbennetarcsi

(#65692) Brumi˘ válasza Qru (#65691) üzenetére


Brumi˘
addikt

És focvis.

Köszi urak a megerősítést, SK a cél.

(#65693) gzbotii válasza Brumi˘ (#65689) üzenetére


gzbotii
veterán

Jaaa, hogy csak a rendszam a regi fajta, azt hittem nem EU-ban regisztralt auto.

Felsegjelzeses matricat en tavaly akartam venni, sehol nem kaptam, meg a hatar elotti benzinkutnal sem. Senki nem szolt semit, h nem volt kirkava.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#65694) szőröscica válasza Tsebacsi (#65686) üzenetére


szőröscica
addikt

Akkor ez a megoldás. Lőjj egy nagyon szép E39 540i Touringot az utolsó évjáratból. 11-12k euróért megkapod magas felszereltséggel, alacsony futással.

Marad 3 milliód, amit beletankolhatsz, szervizelheted, elkirándulhatod. A mai napig marha jó kocsi, ezerszer inkább ülnék egy olyanban, mint egy 2013-2014 körüli, hasonló árú Passatban vagy Mondeoban.

(#65695) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sracok. Szombat ota all a kocsim
Olyan poros, mintha atment volna rajta 2 homokvihar :F

Qru: nem helyreigazitas volt, felre ne ertsd.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#65696) Qru válasza Brumi˘ (#65692) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor takaríts el mindent a szélvédőd látómezeőjéből, mostanában arra utaznak (Mágust kérdezd meg bátran erről). Lámpa égjen, sebesség határokra figyelj. Szeretik szivatni a magyarokat. :(

#nincsbennetarcsi

(#65697) sfefe válasza Qru (#65684) üzenetére


sfefe
őstag

Az, hogy mi nepnyuzas vagy mi nem az az mas teszta. Itt a szabalyok betartasarol van szo Te is kuldhetsz be a rendorsegre felvetelt szabalytalansagrol azt is kivizsgaljak...
Azt, hogy most ez szabalyos volt e vagy sem marmint a kamera felvetel majd lezongorazzak egymas kozt: [link]

( a kozterulet felugyelet is allami ha visszavezetjuk a letrehozasat, ki hozta letre es az hova tartozik)

de reszemrol befejeztem mert mar tul van ragozva....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#65698) gzbotii válasza Qru (#65696) üzenetére


gzbotii
veterán

Pl szélvédőre szerelt GPS para?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#65699) barnam_ válasza Tsebacsi (#65686) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nézz W211-es Mercit sor6 dízellel, a gatyádat sem eszi le, és nem egy betegágy.

(#65695) Saint_: konkrétan lehet, hogy homokvihar, a napokban olvastam erről, hogy jön az afrikai homok a széllel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#65700) Magnum_ válasza barnam_ (#65699) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyre jobbakat mondtok neki :D

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.