Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) -v- válasza Richard! (#55497) üzenetére


-v-
addikt

Hát nem tudom, ez hegyeshalom-bp M1-en:

(#55502) w333


w333
félisten

Ezt az egyik kolléga ma fotózta ... :DDD ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55503) EQMontoya válasza w333 (#55502) üzenetére


EQMontoya
veterán

Problem? :)

Same rules apply!

(#55504) #94529552 válasza w333 (#55502) üzenetére


#94529552
törölt tag

;] :R

(#55505) Martin97 válasza EQMontoya (#55402) üzenetére


Martin97
aktív tag

Erre gondoltam én is. Bikakábel az mindig van a kocsiban.

Beraktam az akkut. Gond nélkül beindult 2-3 mp után. Majd mentem egy kört, hogy átmelegedjen a motor. Miután leállítottam rámértem refivel terhelve és 12,3V volt a feszültség. Örülök neki hogy most megy.

Nekem ebben a kutya hideg időben csak annyi a gondom, hogy hidegen eléggé füstöl. Nyáron is csinálta néha, de nem 1-2 percig. Eddig legtöbbször elsőre vagy másodjára gond nélkül indult (amíg nem merült le az akku), pedig már van benne 400k km.

(#55506) Skillet


Skillet
addikt

:DDD
Van pici hó, most jönnek majd az önjelölt kenblokkok

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#55507) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ma mentem elsőnek szűz hóba a kocsival, elég jól tapadnak ezek a használt Nokian gumik. :)

(#55508) MunezXBK válasza Richard! (#55479) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

1.16. Ünnepnap 1.30. :D

(#55509) Magnum_ válasza Skillet (#55506) üzenetére


Magnum_
nagyúr

MA Miskolcra kellett volna mennem. NEm megyek. NEm én vezetnék, nem ismerem a pool autót és annak műszaki állapotát sem. Egy olyan nő vezetne,a kinek a Wagyonőrjén nincs ép elem.
Megsértődött, amikor írtam neki, hogy én ma nem megyek.
De egy látens Vettel, akkor is van elég faktor az úton most, más is okozhat bajt, a menetidő is szignifikánsan hosszabb lenne, ráadásul semmi fontos dolgom nem lenne ma ott.
Szarok rá.

I humbly and respectfully decline™

(#55510) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#55509) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Voltál jósnál?

(#55511) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#55510) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem. hanem diszkrecionális jogkörömben eljárva így döntöttem, osztva-szorozva a célt és a faktorokat.

I humbly and respectfully decline™

(#55512) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#55511) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hagyjad már ezeket a szakszavakat, régen normálisan is tudtál írni... :)

(#55513) Evil Snowman válasza Magnum_ (#55511) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Magyarul betojtál, hogy kinyír a kollegina.
;]

(#55506) Skillet: Mitsubishi Lancer eladó, keveset futott, nem dohányzó, első, nyugdíjas hölgy tulajdonostól. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55514) Magnum_ válasza Evil Snowman (#55513) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyebkent nem attol
Hanem h nagyon megnovekedhet az utido.
Na meg ha gaz van, nincs kedvm az ut szelen fagyoskodni.

Black: ez poen, direkt irtam igy.
Inkabb menj driftelni egyet.

I humbly and respectfully decline™

(#55515) kalmanchris válasza focvis (#55455) üzenetére


kalmanchris
tag

4-5 teletank kell állítólag spuriból a teljes regenerálódáshoz.

(#55516) BigBlackDog válasza B-L-A-C-K (#55512) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most már kvalifikált szakszóíró lett. :DDD

Nekem is a mai volt az első havas élményem. Tisztára büszke vagyok magamra, hogy egyelőre (kopp-kopp) nem tettem árokba a Civicet. Mondjuk 6 óra körül még nem volt nagy forgalom a pályán, de 90-nél többel a belsőben sem mentek, én maradtam egy stabil 70-es tempónál. Szerencsére nem csúsztam meg sehol sem, bár a szűz havas utcákon 2-esben 2000 fordulaton kicsit megtaposva a gázt már elkezdett villogni a állatkodásgátló piktogramja. Viszont durva volt, hogy a pálya gyakorlatilag csak le volt taposva valamennyire, szóval a sávok helyét emlékezetből kellett visszahívni. :D

[ Szerkesztve ]

(#55517) Evil Snowman válasza Magnum_ (#55514) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Megértem. Én sem ülök be mindenki mellé szívesen (kedvesem anyukája pl). Inkább ilyenkor felajánlom, hogy én vezetek. :B

Más. Srácok, szeretnék érdeklődni, hogy amelyikőtök 4 évszakos gumit használ, milyen tapasztalatot szerzett most télen a fagyott úton, illetve most a hóban? Anyumnak lassan kinéz a gumicsere az 1.0-ás Yarisra és valami Michelin-es haverja nagyon ajánlgatja neki.

Válaszokat előre is köszi. :R

(#55518) Magnum_ válasza BigBlackDog (#55516) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:O

Nálam, amit egyébként elsőként takarítanak fel kb, ott is tök szűz volt a hó, ropogott is a Conti TS830-ak alatt :D
És én se úgy mentem az Árpád Brücke-n, ahogy szoktam.

Ja és a legfontosabb konklúzió következtetés: kár volt tegnap autót mosni :D

I humbly and respectfully decline™

(#55519) rbalint88 válasza Evil Snowman (#55517) üzenetére


rbalint88
addikt

Havereknak szinten ezres yarison evek ota negyevszakos van, mamauzemre tokeletes. Gondolom anyud nem indul el 30 cm hoban amugy se... normal korulmenyek koze meg jo a negyevszakos.

(#55520) 4ron


4ron
senior tag

Akkutöltő vásárlásán gondolkodom. Nagyon keveset megyek a kocsival, hétfőtől-szombatig napi 15km munkába járásra országúton, ezen kívül kéthetente 100-150 km. Dízelről lévén szó ennyi idő alatt nem tud visszatölteni a generátor, emiatt az elmúlt években gyakori volt az akkucsere.

Mivel nem rég ment tönkre egy szimpla, ősrégi akkutöltőm, elgondolkodtam azon, milyen legyen az utódja. Szerintetek egy csepptöltő ideálisabb lenne számomra, amit éjszaka bekapcsolva tudok hagyni? Lehet egyáltalán a saruk levétele nélkül tölteni?

Az a vicc, hogy elenyésző az árkülönbözet egy csepptöltő és egy olcsóbb akkutöltő között. Totálisan tanácstalan vagyok. Épp mától van akció a Lidl-nél, erről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#55521) barnam_ válasza 4ron (#55520) üzenetére


barnam_
nagyúr

Én a LIDL-set venném.

(#55522) Jaffa75 válasza BigBlackDog (#55516) üzenetére


Jaffa75
őstag

6:15-kor indultam 17-ből, sikerült úgy beérnem Budaörsre a városon keresztül, hogy hókotrót egyet sem láttam.... :DDD
Azt hittem, hogy az én télijeim ennyire vacakok (nyárra fennhagyta az előző tulaj :W ), hogy kettesben alig gázra (már 200 alatt is) már teszi-veszi magát... :B Hármasba egyedül az M1-M7 kivezetőn kapcsoltam, addig elég volt az első 3 fokozat.
Szégyen az, hogy most még azok az utak sincsenek takarítva, ahol a buszok járnak! :((( Bezzeg a mazsolák előkerültek, volt 1-2 kilinccsel előre haladó is... :U

Aggregátor: +1, megyek ma érte! :C

[ Szerkesztve ]

(#55523) z123456789 válasza kisza25 (#55468) üzenetére


z123456789
addikt

(#55476) kisza25
Lassan végére érek az összes benzinnek, ami a világon található. Semmi különbséget nem érzek, tapasztalok. :D
Ez egy konyhamalac, mindent ugyan úgy megzabál. :D

(#55481) [rvilike]
:DDD

(#55491) Pumma
Relatív szerintem.

(#55524) kalmanchris válasza Jaffa75 (#55522) üzenetére


kalmanchris
tag

Itt fehérváron sóznak ezerrel. Tegnap az összes út szárazon hófehér volt a reggeli sózást követően.

(#55525) z123456789


z123456789
addikt

Ja, és igen, 40 Ft-tal drágább a Nitro+ 100-as benga, mint a sima a Shellnnél. Tegnap én is telenyomtam azért. :D Előztem is kettőt-hármat hazafele. :DDD

(#55526) B-L-A-C-K válasza z123456789 (#55523) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekem az Omv MaxxMotion bejött, halkabban és finomabban jár a motor tőle, mondjuk nekem nem benzines van, lehet ott annyira nem szembetűnő.

(#55527) Tsebacsi válasza kalmanchris (#55524) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pesten is sóztak eddig, a SEMMIRE kb. Ma én se láttam egy kotrót se, pedig keresztüljöttem a városon 16-ból 11-be. Szánalmas...
Reggel indulok el, hát nem olyan fos a kertkapu, hogy az automatika fogaskereke nincs védve az elemektől, ha esik a hav, az oda betapad, és megakad tőle valami. :W :((( Hú de pipa voltam rá. Elindulok, erre az utcában jön egy nőci egy 147 alfával, és lendületből nekiment az egyik beton terelőkockának :C

Komolyan féltem, hogy mikor darál le engem is valami hibbant...

(#55528) Jaffa75: Ez nem KAMAZ kéremszépen hogy Mad Maxeset játszunk az úton. De megfontolandó, köszönöm :K ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#55528) Jaffa75 válasza Tsebacsi (#55527) üzenetére


Jaffa75
őstag

fel kellett volna dobni a tolólapot előre... A FL-e már felmegy nem? :DDD :DD

(#55529) Peter.70


Peter.70
őstag

Mindenki beért sikeresen a reggeli utakon? :)

(#55530) BigBlackDog válasza Jaffa75 (#55522) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem is pályán megvolt az 5-6. fokozat, de országúton inkább maradtam 3-4 közül valamelyikbe. Biatorbágyi M1 felhajtón 42 km/h-val haladtunk fel a pályára, aztán mikor rájöttek, hogy a pályán azért 70-80 km/h-val halad a forgalom, mindenki elkezdett hirtelen sietni és, mint a mérgezett egerek, úgy vágódtak át a záróvonalon, hogy be tudjanak sorolni. :DDD

Mindenesetre mindenkinek balesetmentes közlekedést kívánok mára (különösen az Apollos és nyárigumis kollégáknak ;] )!

[ Szerkesztve ]

(#55531) brumi1024 válasza Peter.70 (#55529) üzenetére


brumi1024
veterán

Én igen, pedig Bp-en a takarítás elmaradt. És meglepő módon mazsolákkal és Fittipaldikkal sem találkoztam, néhány üresebb kanyart pedig élvezetesre vettem. :)

(#55532) EQMontoya: A mondatot nagybetűvel kezdjük, ellenben ilyen ésre vonatkozó grammatikai szabály nincs. Egy klasszikust idéznék. ;]

[ Szerkesztve ]

(#55532) EQMontoya válasza BigBlackDog (#55530) üzenetére


EQMontoya
veterán

Én meg pont ma nem kocsival megyek melóba. :(

brumi1024: mondatot nem kezdünk éssel! :P

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#55533) Evil Snowman válasza rbalint88 (#55519) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Köszi a választ. Nem egy versenyző típus, akkor szerintem tavasszal beruházunk egy szettre. :R

(#55534) -v- válasza Skillet (#55506) üzenetére


-v-
addikt

:C

(#55535) bajnokpityu válasza Peter.70 (#55529) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nokian WR D4-vel eseménytelen volt az utazás. vagy 5-6 féle aszfalton latyak, hó volt. latyakon szinte száraz fékút van, tök mindegy milyen felületen. ilyen volt 1 éve is. nah ezért nem érdekelnek a szintetikus teszteken jól szereplő 4évszakosak..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55536) z123456789 válasza B-L-A-C-K (#55526) üzenetére


z123456789
addikt

Elhiszem, hogy senki sem jár ide hazudni, csak egy szub vélemény. :D Nekem, lófasz sem vehető észre. Pedig még táblázatom is van róla, sőt, még a vezetési stílusokat is váltogattam. :D
Ennél jobban már csak úgy lehetne ellenőrizni, hogy minden tank benzin után szétszedném, belenéznék, majd kimosatnám a motort, és jöhet a következő típusú benya. :D
Viszont, akkor már a kopást is hozzá kéne ugye számolni, minden tank benzin után...nehéz ez na. :D

(#55537) Peter.70 válasza 4ron (#55520) üzenetére


Peter.70
őstag

Többen itt ctek töltőt használunk

(#55538) Declare válasza z123456789 (#55536) üzenetére


Declare
őstag

Mindegyik motor mas. Az enyemnel sincs igazan semmi különbseg. En alap shell, alap Molt vagy alap OMV t tankolok otthon (ha tehetem OMV). Egyszer csinaltam, hogy egymas utan 2x tele tank MOL premiummal, kb 1 het alatt. Az egvilagon semmi. Sem erzetben, sem fogyasztasbn (excelben irok minden tankolast). Szoval en ezt elengedtem :)

Ami nekem müködik, az a liqui molly disel additiv [link] na ezzel tenyleg finomabban jar egy kicsit es halkabb is es kevesebbet is fogyaszt valamivel. Ebböl van benyas varians is, ezt esetleg probald ki. Neha nem arthat a rendszernek amugy sem ;)

Igazabol annyi, hogy a Magyar dizelböl többet eszik, mint a Nemet vagy a Cseh üzemanyagbol...ez mondjuk nem tudom milyen fícsör :D

(#55537) Peter.70 +1 ctek re :K nagyon jo, massziv, könnyü, egyszserü hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#55539) z123456789 válasza Declare (#55538) üzenetére


z123456789
addikt

Köszi a tippet, mindenképpen ki fogom próbálni. :R

Egyelőre nem találok sehol, ahonnan lehetne rendelni normális áron. :S

[ Szerkesztve ]

(#55540) K Norbi válasza bajnokpityu (#55535) üzenetére


K Norbi
addikt

Milyen fos gumid van? Hát itt csak a 4 évszakos gumi az isten! [link] Gyorsan cseréld le fasza 4 évszakosra. Mert még télivel beleborulsz egyszer az árokba.

(#55541) Declare válasza z123456789 (#55539) üzenetére


Declare
őstag

Szerintem vagy [link] vagy [link] :F talan az utobbi.

(#55542) bajnokpityu válasza Declare (#55541) üzenetére


bajnokpityu
félisten

volt már 3szor is 4évszakos, soha többet. mindegyik csinált hirtelen meglepit, hogy x felület nem tetszett neki, aztán kenhettem volna hajamra a tesztgyőzelmet :) volt olyan, hogy első szezonján kukáztam, amikor fogta a kocsi orrát, és hajintotta be az árokba. szerencsémre lassan mentem, de mars szelet becsúszott...

csodák nincsenek, nem lehet egyszerre szűz is és jó is az ágyban :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55543) Qru válasza Kornel (#55499) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Avia benzinnel járok azzal nem vettem észre különséget a német nyálhoz képest. Tudom 1 mérés nem mérés de kifelé (Avia) benyóval 7,58 haza meg (BP) 7,64 volt a fogyi tankolásos méréssel.

#nincsbennetarcsi

(#55544) Tsebacsi válasza Qru (#55543) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Most én is aviánál tankolok, ez lesz a harmadik, szerintem ma vagy holnap, Gold benzint. Eddig annyi, hogy a karácsonyi időszak ugye 7,8 körül volt BC szerint, most 8,3. Aztán majd lesz 2-3 shell majd OMV hogy meglássuk van-e difi.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#55545) Qru válasza Tsebacsi (#55527) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze mert már kiszórták az összes sót ami volt nekik. :DDD

Sima Silver-t tolom, nem igazán hiszek ezekben a prémium benyókban. :N

mod:

Evil Snowman: CC jó én a Mátrában nyomtam vele 5 cm-es hóban és nem volt gond vele. Azért kanyarban óvatosan de a vonóerőt letudja tenni az útra.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55546) Declare válasza bajnokpityu (#55542) üzenetére


Declare
őstag

Gondolom nem nekem szantad :) . Amugy +1. En azon szoktam mosolyogni, amikor valaki kb 0 tapasztalattal, 0 összehasonlitasi alappal beirja, hogy huuu betapad, mint az allat :D Sokan pislognanak komolyabban, ha ugyan azon az uton vegigmennenek egy ertelmes gumival is :)

Nekem 3 eve van meg a kocsim, kb 60k km t mentem, nagyjabol hasonlo utakon.
Elsö nyaron 7 eves Michelin nyari volt rajta...profil jo lett volna meg a köv evre is. Gomis mondta, mindenkepp csere! Következö nyari szezon uj michelin primacy 3....aztan jött a :Y . Ugyan abban a kanyarban a regi x sebessegnel mar picit nyekegett, megmozdult, az uj joval gyorsabban sem csinal semmit. Palyan nagysebessegü fekezesnel is nagyon erezhetö a különbseg.

Ugyan ez a telivel. A kocsihoz 4 ev körüli, asszem valami Bridgestone low budgate teli volt....böven jo mintaval....gumisom: "haaat jaaa, vegülis telinek teli"....1 szezon fent volt, utanna csere. Conti TS850...hat a különbseg meginkabb :Y . Ja hogy azzal a gumival a havas uton csinaltam egy jobbra balra kormanyzast 30-40 el es lehetett csusztatgatni....amiota a contik vannak ezt nem tudom megcsinalni :D döbbenet a különbseg. Pont a napokban esett onos esö, mellekut total sikos. Megyek, probalgatom, jah csuszik....elöttem kb 20 al valaki es laom, hogy enyhe kanyarban is tenyleg mozog az autoja....na en öt kb 40-50 el ertem utol, picit követtem, aztan, siman kielöztem, mert siman megvolt az a kontroll es tapadas ami kellett.

Ezen tapasztalatok utan mondhat nekem barki, barmit, hogy hülyeseg a gumi, meg ovatosan kell vezetni, meg ilyen okossagokat, gondolatban megy egy buksi simit es mar el is engedtem :))

Amugy ha valaki keveset megy, meg tenyleg olyan helyen, ahol ritka a tel, meg eldöntheti, hogy elöveszi e ma az autot vagy nem, ott egy michelin CC "4evszakos" szerintem is vallalhato. Noname meg öreg gumi az viszont semmire nem valo :)

A Top mondjuk amikor valaki azzal probalt meggyözni, hogy a teli gumi amugy nyaron is kivalo, söt jobb, mert puha, hogy ö multkor nyomott egy satut 100 al az uton es hat olyat lassult a kocsi, mint az allat :DDD hat most erre mit lehet mondani? :DDD

(#55547) Jaffa75 válasza Qru (#55545) üzenetére


Jaffa75
őstag

remélem maradt a puttonyban még abból a sóból... Azért nem biztos hogy nincs értelme átgondolni a holnapi programot!! :Y :U

(#55548) Skillet


Skillet
addikt

takarítás előtt

ma kiderül, milyen a nyári falken a havon.
;]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#55549) Magnum_ válasza Skillet (#55548) üzenetére


Magnum_
nagyúr

höhö, tied a jobbkormáynos mitsu? össze sem raktam a képet.

I humbly and respectfully decline™

(#55550) Ironizer válasza Declare (#55546) üzenetére


Ironizer
tag

Szép dolog a tapasztalat, de túlságosan az érzésekre sem érdemes alapozni. Lásd fú de tol a dízel, meg fú a bakelit. Dupla vakteszten kívül minden más csak bohóckodás. Az emberi agy csodásan tudja önmagát átbaszni, sokan meg lepődnének, hogy amiben addig szentül hittek, hiszen érezték, az távolról sincs úgy.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.