Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55051) EQMontoya válasza gzbotii (#55050) üzenetére


EQMontoya
veterán

45L tankolok bele, azzal 740-780km szokott belemenni - nem vezetek kímélősen.

Pedig ez elég alacsony fogyasztás.

Same rules apply!

(#55052) gzbotii válasza gzbotii (#55050) üzenetére


gzbotii
veterán

(#55036) Qru: erre ment a válasz, a kiszáradt tankra, bocs, kicsúsztam a szerkesztésből

(#55051) EQMontoya: én is meglepően jónak találtam, főleg, hogy 35% nagyvárosi forgalom is benne van. Három telitank és 2600km átlaga ennyi. 110Le 1.9 TDI, Golf 4 spritmonitor

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#55053) tomcsi23 válasza Qru (#55044) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az fun lehetett. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#55054) Jorus válasza gzbotii (#55050) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én egyelőre még ismerkedek a Subaruval, a 64 lityis tankkal nem feltétlenül kímélő módban, de nem is nagyon taposva olyan 550-580 km körül lesz a hatótáv. Aztán a következő tankolásnál megcélzom a 10-es átlagot (nagyrészt M0). :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55055) MunezXBK válasza gzbotii (#55050) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Opelnél először világít, majd villog a sárga. Villogástól számítva kb. 15-20 km azt szopi van.

(#55056) Qru válasza tboy93 (#55049) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubival én is elértem Münchent 1 tank benyóval de eléggé ki volt centizve a vége.

gzbotii: Anno a Skodánkkal jártam így (120L), azt hittem nem jó a mérőműszer... hát jó volt. :D
Szerencsére Szentendre után állt le (Pest felé) pont az OMW kút előtt kb 100 méterre így csak be kellett tolni a kútra. :D Tankolás persze nem indult... aztán kicsit az ac-t kellett kézzel pumpálni és már gurult is az járgány.

tomcsi23: Jah, szerencsére nem marta meg a festéket a kifolyó nyál. Bár annak a csodaszép libafoszöld Skodának a szépségén inkább csak javított volna... :DDD

Jorus: Egy tank nektek kímélőben mekkora távra elég a B7-el? Kormival pályán kímélőben letekerek simán 1300 km-t (óra szerint 130 tempomat).

Milyen Subi? Részleteket!!44!!44!

#nincsbennetarcsi

(#55057) Jorus válasza Qru (#55056) üzenetére


Jorus
nagyúr

Asszonyé, főként város és rövid utak, így 6.4 liter most az átlaga, olyan ~1.100 km szokott jósolni a BC, de amikor szerinte 0 km van hátra, akkor még van benne 2-3 lityi.

Az én B6-om helyett egy Outback jött, 3.0R, 6 hengeres szívó boxer, 245 ló.

Van amúgy Subaru topic is, Parci is nemrég vett ugyanilyen Outbacket. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55058) Qru válasza Jorus (#55057) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó, nekem most a városim 8,5 lett Kormival. :D

Csinos. Tök más feeling a két verda. Ha megfeszülsz akkor M0-on bemész 10-re de az alá nem nagyon... :U

#nincsbennetarcsi

(#55059) EQMontoya válasza Jorus (#55057) üzenetére


EQMontoya
veterán

Parci is nemrég vett ugyanilyen Outbacket.

Legalább ízlése van, korábban LS400-zal járt.
Ha családi autó kellene, én is elgondolkodnék rajta.

Bog meg emlékeim szerint egy T200 Celicát cserélt egy IS200-ra.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#55060) Jorus válasza Qru (#55058) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ahhoz nagyon kellene feszülni. :D 80% M0, 20% várossal most 11.8 az átlag, de ebben persze benne van néhány elrúgás az M0-on is... No, de ez ilyen, másért lehet szeretni. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55061) tboy93 válasza Jorus (#55057) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hu ez faszantos :K johet rola tobb kep is.

(#55062) bajnokpityu válasza Qru (#55058) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azigen... nekem a 200lovas TSI 6alatt eszik az M0n...
elég sokba kerül a bubu feeling..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55063) Jorus válasza tboy93 (#55061) üzenetére


Jorus
nagyúr

E!

bajnokpityu: 100 kmh-ra állított tempomattal M0-n 8-8,5 liter a legalja, de az már nekem fáj. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55064) EQMontoya válasza bajnokpityu (#55062) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bubu, összkerék, nagy szívó, automata... Ez ilyen. Cserébe 250k után is megy.

Same rules apply!

(#55065) tboy93 válasza Jorus (#55063) üzenetére


tboy93
nagyúr

Finom :K

(#55066) Qru válasza Jorus (#55063) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csini! És köszi a topik tippet beköltöztem oda (is)! :))

bajnokpityu: Hát ezek sokat esznek, főleg az állandó 4wd (awd) miatt. Nem túl korszerű motorok cserébe nem kényesek és tartósak.

#nincsbennetarcsi

(#55067) Declare válasza Jorus (#55063) üzenetére


Declare
őstag

Meg lehet kerdezni, miert erre az autora esett a valasztas?

Mindenfele hatso szandek nelkül, komolyan kerdezem :) En ezekkel a subarukkal nem tudok mit kezdeni, egy ilyen benzines szörnnyel meg plane nem :D

Egy WRX az mondju oke...izig verig egy eleg egyedi sport gep...aki szereti, hogy bamuljak, annak biztosan allat.

Viszont ez az Outback, ezzel a motorral, sokat eszik, varosban nehezkes lehet kezelni es megtöbbet eszik, 240 lo, de ez nem az aszfaltszaggatasrol szol, hossza miatt (es ha jol tudom, nem allithato hasmagassaga miatt) a terep kepessegei sem lehetnek extremek, ahol mondjuk a hires neves összekerekhajtas elönyei kijönnek. Emellett viszont a fenntartasa es üzemeltetese is dragabb ha jol gondolom, mint egy hasonlo volvo vagy VAG.

A design vagy az hogy nem sok van belöle, az ami megfogott?

(#55068) bajnokpityu válasza EQMontoya (#55064) üzenetére


bajnokpityu
félisten

számtalan eladót láttam 200k val nagyTSIből is. aztán jóég tudja, biztos előretekerték őket.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55069) SzlobiG válasza Jorus (#55063) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szép, jó féle. :K

(#55070) Tsebacsi válasza bajnokpityu (#55068) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Segítek, úgy értette, hogy mindennemű motorhoz nyúlás/javítás/felújítás nélkül. Azért 200k körül a Turbó, kettőstömegű vagy valami hajlamos arra, hogy cserére/javításra szoruljon, ez viszont egy szívó boxer.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#55071) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#55070) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szomszédomé is jól bírja ilyen szempontból. ettől függetlenül a 2 literes boxere 4literrel többet eszik. 200k alatt 3M Ft-al költ többet benyára, mint én :) turbo, kettős nem túl jellemző ezeken. kis fordulaton nincs nagy nyomaték, turbot meg inkább a hülyeség üli meg. viszont 2 vezműláncszett biztos elmegy a hasznomból.

swiftből nagyon irigyeltem, de most már nagyon nem irigylem. 1 dolog van, amin mindig csóválom a fejem, hogy de kéne, a siri csöndes járás..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55072) -v- válasza Qru (#55066) üzenetére


-v-
addikt

Nem túl korszerű motorok

Szívók között azért nem olyan buta .. szívó oldalon változó vezérlés, változó szívócsőhossz.. alu blokk, hengerenként 4 szelep, elektronyos fojtószelep stb. Nem olyan ósdi azért, sokkal tudományosabb szívók nem voltak, még kipu oldalra mehetne változó vezérlés, közvetlen befecskendezés, meg mondjuk bmw vagy alfa féle valvetronic/multi-air okosság, aztán kifújt.

(#55073) EQMontoya válasza -v- (#55072) üzenetére


EQMontoya
veterán

közvetlen befecskendezés

Attól óvjon az ég...

Same rules apply!

(#55074) Qru válasza -v- (#55072) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyilván nem egy 2T-s trabi motorja igen. :D Vannak fejlettebbek is de azok már mind fokozott rizikófaktort is hordoznak magukban. Ez egy egészséges kompormisszum sztem amit ezek tudnak. Már viszonylag korszerű de még nem túlbonyolított. Persze itt is van fejlődés, az újabb motorjaik már tényleg nagyon korszerűek (változó vezérlés mind a két oldalon, direkt befecsi).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55075) bajnokpityu válasza EQMontoya (#55073) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha nem pici turbos kipugázvisszavezetett blokkról van szó, akkor nincs vele gond. vagy a károsanyag? én legalábbis nem tudok egy hibásról se.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55076) EQMontoya válasza bajnokpityu (#55075) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sajnos még a szívók is kokszosodnak, csak nem annyira, mint mondjuk a Prince.

Same rules apply!

(#55077) Qru válasza Declare (#55067) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fix a hasmagasság (22 cm) nem állítható. Baj? Nézd meg mennyibe kerül egy új légrugó az Óllródba vagy egy XC70-be és abból kelleni fog majd 4 db...

Hosszú? Maradjunk a kategóriájában és nézzük meg: egy XC70/Allroad mennyivel rövidebb?

Fogyi városban sok? Mondjuk egy hasonszőrű 5 hengeres XC70 mennyivel is eszik kevesebbet városban?

Sok Volvos ismim van, egy hasonló Volvo fenntartása sem kevesebb. És akkor az Audi Allroad-ról nem beszéltem...

mod:

Miért ül Subaruba? Szerelemből ez egy életérzés. Nekem is kifizetődőbb lenne egy dízel de egyszerűen akárhányszor átülök a 2.0 TDI-ből vigyorgok. Mert halkan és rezgésmentesen jár, a kormány olyan szögben áll alapból ahogy kell/kényelmes, kézre esik a kézifék. Meg van benne a mechanika elpusztíthatatlan érése, úgy kanyarodik mint az istennyila, vizes úton is úgy elindulsz kb mint szárazon... nem is sorolom tovább. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55078) bajnokpityu válasza EQMontoya (#55076) üzenetére


bajnokpityu
félisten

bőven ellensúlyozza az esetleges szeleptakarítást az üzemanyag megtakarítást. tudom totálkáros "okosok" szerint 60ezrenként diótréning, de ez marhaság. TSIből tudok olyat, amit épp eladnak 195ezerrel, és soha senki nem bontotta meg. 1 lánc volt eddig, és csókolom.

ami szvsz nem oké velük, az a károsanyag.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55079) EQMontoya válasza bajnokpityu (#55078) üzenetére


EQMontoya
veterán

ami szvsz nem oké velük, az a károsanyag.

Ezzel teljesen egyetértünk, ugye az elég nyilvánvaló, hogy az égéstérben a kis része rakódik le, a zöme meg kijön.

Nyilván a kokszosodás nagyon sok dolog függvénye, pl. üzemanyag minősége, vezetési stílus, felhasználás. Gyakrabban leforgatott vagy sokat autópályán használt autó nyilván kevéssé fog kokszosodni.

Same rules apply!

(#55080) #94529552 válasza Declare (#55067) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán márkahűség miatt, más értelmes magyarázatot nem látok rá.

(#55081) -v- válasza Qru (#55077) üzenetére


-v-
addikt

kézre esik a kézifék

Látszik a havas mátrában szocializálódtál ;]

(#55082) Qru válasza -v- (#55081) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen itt van igazán elemében a gép:

#nincsbennetarcsi

(#55083) tomcsi23 válasza Qru (#55082) üzenetére


tomcsi23
veterán

Lecserélted a CC-t? :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#55084) F_Zolee válasza Qru (#55082) üzenetére


F_Zolee
veterán

Amikor a kocsma mellé leparkolsz?

(#55083) tomcsi23: nyári jobban tapad. :D

;]

[ Szerkesztve ]

(#55085) Qru válasza tomcsi23 (#55083) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez régebbi kép itt még a gyári Bridgestone gumik voltak rajta. :K

mod:

F_Zolee: Jah ezzel csak a kocsma előtt lehet menőzni a diszkós menőzéshez nincs elég presztízse.
Ahhoz már VAG kell. ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55086) Jorus válasza Declare (#55067) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem próbálok/próbáltam hozzá ideológiát gyártani, amivel meg tudnám magyarázni, hogy miért is volt ésszerű választás, mert racionális elvek mentén nyilván nem volt az. No, de miért kellene mindig, minden esetben racionális döntést hozni? :)

Évekig dízel Passattal jártam (B5.5, majd 2005-ös B6, majd 2010-es B6), ami egy remek utazó autó, alacsony fogyasztással, és a szokásos problémák/rigolyák (prémium üzemanyag, olajcsere, 250k-ig kettőstömegű és kuplung) orvoslásával kimennek a világból is, ráadásul nekem, aki napi 100km-t ingázik az M0-on (Érd-Reptér-Érd) ideális utazóautók voltak. Ugyanakkor mindig is szerettem volna egy erős benzines autót, mert csak. Erősebb Lexusok, Audik, BMW-k, Subaruk jöttek szóba az egyes típusok külleme, felszereltsége okán. Aztán ahogy szűkült a kör, és egyre több típust volt alkalmam kipróbálni, már csak a Lexusok és a Subaruk maradtak. Kritérium volt, hogy 200 feletti LE legyen, és a beltere kellemes legyen, testre tudjam szabni a kezelőszerveket. A 2010-es B6 Passatot például sehogysem tudtam kényelmesen vezetni, nem azért, mert nem volt benne hely, hanem, mert valahogy a kormány-váltó-ülés kombót nem tudtam úgy beállítani, hogy minden kézre álljon, és az ülése kifejezetten kicsi volt nekem (185 cm / 115 kg). Mivel asszonynak B7 Variant Passatja van, ezért elkezdtem kacsintgatni a crossoverek felé (minek legyen két városi autó ugye :D), leszűkült a kör, és mivel a Lexus Rx 400h-ja számomra vállalhatatlan belsővel rendelkezik, plusz a hibrid hajtáslánctól kicsit ódzkodtam is, így a Subaru maradt a kosárban.
WRX-ek között szinte csak lerúgott példányokat találtam, és elég szűk a felhasználási körük a kialakításuk miatt, és formára sem túl bejövősek. Az STi-ktől a Subiklubon tántorítottak el, kihegyezett motorok, durva felújítással összefüggő költségek, és ezeket egybevéve, csak harmadik autónak tudnám elképzelni, de arra nem áldoznék jelenleg. :) Olyan autó kellett (helyesebben: olyan autóra vágyott a bennem élő kisgyerek :) ), ami ha kell pakolható, ami ha kell ordítva megy, mint a bolond, amivel el lehet menni egy bakhátas, sziklás-gyökeres úton, ami négykerékkel kaparja magát a havon, és ami ha kell nyugisan elporoszkál minden probléma nélkül, nyugdíjas módjára. Ez volt az Outback.
Utána már csak a megfelelő motorral szerelt Outback változatot kellett kiválasztani a rendelkezésre álló pénzügyi keret és a használtautó piac kínálati viszonyait figyelembe véve. Amikor ez is megvolt, indult a vadászat. Ultra jófej eladót és extra jól karbantartott autót sikerült kifognom néhány hét elteltével, és azóta vigyorgás és örülés és szerelem van. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55087) Declare válasza Qru (#55077) üzenetére


Declare
őstag

- Az allithato hasmagassagot arra irtam, hogy igy terepen nem lesz nagy bajnok, hiaba a bomba jo összkerek rendszer.

- Ugyanugy hosszu, mint egy xc70 vagy allroad persze, nem vitattam, csak mivel M0 es varost irt hasznalatra igy jött a következtetes, hogy Bp :) utanna a kerdes, hogy miert ez az auto (csak kivancsisag)

- Fogyi: Persze egy benzines audi vagy volvora is ugyan ugy jönne ez a kerdes....ezert is dobtam fel....miert a böszme nagy benzin a böszmenagy, amugy nem sport autoba? Egy volvo xc70 D5 el vagy egy allroad a 3,0Tdi vel sokkal logikusabb nekem.

- Fenntartas: hat azert esett mar szo a subi fenntartasi költsegeiröl....nem keves....ellenben egy D5 volvesz vagy 3,0 tdi allroad, esetleg 2,0 tdi a4 allroad jo esellyel olcsobb. Bitporknak volt 2db audi allroadja es azokkal jol jart....persze be lehet nyalni ott is ez vilagos....de ahhoz ott pech kell, a subinal meg alapbol olyanak az alkatresz arak, akkor is ha minden klappol...es azert az is elromolhat eppen.

- ülni nem ültem subaruban, kepekröl itelkezem :B ....viszont hasonlo koru mazda, lexushoz volt szerencsem es nekem az is eleg....nem az en vilagom....es hat a subaru hirböl sem all ezen markak felett belter design es anyaghasznalatban....de ez mondjuk egyeni tetszik/nem ttetszik temakör. Egy WRX ben azt mondom oke, az mindenröl szol csak nem a csilivili belterröl...de ez egy kvazi csaladi/utazos auto.

Szoval a kerdes inkabb annyi volt, ha mar ilyen jellegü auto kell, akkor miert nem egy dizel allroad vagy volvo a d5 mocival vagy hasonlo. Miert egy benzines nagy szivo subaru

(#55086) Jorus vilagos :R erre voltam kivancsi :) Nem egy tucat autod van az biztos. Ha a design is klappol es nem zavar a magasabb fenntartasi költseg, akkor biztosan van valami ebben a subaruzasban :)

[ Szerkesztve ]

(#55088) Qru válasza Jorus (#55086) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mintha 1 lenne a sorsunk. :DDD

B5.5 1.8T majd B6 TDI (közben egy Skoda 1,8 TSI de azt a szűk 1,5 évet gyorsan ki akarom törölni annyira utáltam) mellé jött a Bubi. Csak annyi, hogy nekem a fogyi miatt a H6 kiesett meg eleve kisebb autót akartam a Lega/OBK-nál ezért lett Impreza végül.

#nincsbennetarcsi

(#55089) Jorus válasza Qru (#55088) üzenetére


Jorus
nagyúr

És nagyon régen még bringáztál is. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55090) EQMontoya válasza Declare (#55087) üzenetére


EQMontoya
veterán

itporknak volt 2db audi allroadja es azokkal jol jart....persze be lehet nyalni ott is ez vilagos....

De még ennek ellenére is locsolt rájuk bőven.
Szerintem egy Subarunak a fenntartása azért nincs egy szinten egy prémium kategóriás dízelével, főleg ha utóbbiból is az összkerekest vesszük alapul. Még akkor sem, ha nem futsz bele utóbbival valamilyen irgalmatlan szívásba, pl. üzemanyagrendszer felújítása.
A múltkori A6 3.0tdi cikk nagyon tanulságos volt totalcaron: nem volt az autónak semmi komoly baja igazából, de két év alatt azért ráment vagy másfél guriga.

Same rules apply!

(#55091) Qru válasza Declare (#55087) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez SUV nem terepjáró. XC70/Allroad sem ügyesebb terepen. Jó ha az Allroad torsenes akkor igen. :B

Parkolás szívás vele. Meg a fogyi is de M0-on még egy H6 se eszik sokat.

Hát drága az alkatrész de egy prémium sem olcsóbb. Sőt... Nézd meg a TC A6 használt tesztet pl... És ebben a OBK-ban nincs ami elromoljon. Fék, futómű vezérlés de ezek kopók. Difikben ha rendesen cseréled az olajat az is örök élet +1 nap.
D5 nagyon finom és a V6 TDI is egész finoman jár de a H6-hoz képest sehol nincs járáskultúrában. Kinek mi a szempont. Mondom ezt úgy hogy ott a 2.0 TDI és mégis H4-et vettem. Pedig amire nekem kell egy 4motion TDI bőven elég lenne de egyszerűen nem vitt rá a lélek... Semmilyen pozitív érzelmet nem vált(ot) ki belőlem.

WRX fun, kérdezd Bögrét neki volt egy Mk3-as. Én ültem is mellette és igen jól szedi a pacskert és az a hang mellé... :C Csak hát ott a minimum fogyi 13 literről indul. :Y

Miért? Más kellett neki. Mint ahogy nekem is. :K

mod:

Jorus: Yepp. Csak aztán volt egy lábsérülésem ami nehezen jött/jön helyre... :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55092) gzbotii


gzbotii
veterán

Aro 16 - Aro gyárban, Oltcit alvázra és Dacia motorra épített autó. Minden adott ahoz, hogy a gyárkapun se tudjon kigurulni :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#55093) MunezXBK válasza EQMontoya (#55090) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ja...annak ellenére. Csak ő egy igazi autóbzi, hall egy kattanást vagy bármi kis zörejt, azonnal viszi szerelőhöz. Egyik autójának sem volt nagy gondja.

Touaregen is állandóan a hibákat keresi, nem nagyon talál, de keresi kitartóan. :D

(#55094) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nos 13 és fél év valamint 174.xxx km után (plusz amit még esetlegesen visszatekertek) ma az M0-án, miután elérte az üzemi hőfokot az autó, felütötte a fejét a borostyánsárga rém a műszerfalon. :(

Nosza OBD2 olvasó elő. P0420-as hiba. Megérezte a fiatal úr, hogy szerdán megy vizitre. :DDD

Ami besz@rhatott:

- gyertyák (az amúgy is cserélve lesznek) -> elégtelen gyújtás
- valamelyik lambdaszonda (személy szerint erre gyanakszom, szerdán meglessük)
- katalizátor (nem lenne vicces 120k egy új)

Az autó nem rángat, megy rendesen (kopp-kopp), nem fullad vagy köhög. Szerelőm is mondta, hogy több ilyennel volt dolga, amíg szakszervizben dolgozott. Azon akad fenn az ECU, hogy a gyár által megadott -tól / -ig károsanyag kibocsátás túllépte az -ig határt. Járni lehet vele, csak kicsit több dzsuvát nyom a levegőbe.

Szóval egyik szemem sír, a másik meg nevet. :F

[ Szerkesztve ]

(#55095) F_Zolee válasza Qru (#55085) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jah máshol kell VAGánykodni. :DDD

(#55094)Hóember: ez is mind a te műved. Minek ide ilyen hideg? :D Nekem a termosztátot kell cserélni. Állás közben hót meg.

[ Szerkesztve ]

(#55096) Declare válasza EQMontoya (#55090) üzenetére


Declare
őstag

Pont ezt akartam irni, amit MunezXBK irt. Ez az "ennyi idö alatt ennyi meg annyi ment a kocsira" ez baromira ember es hasznalatfüggö....szerintem en is 3x annyit költöttem az Astramra, mint mas tulajok 90% -a.

Viszont oke, biztos nagyobb nyugalommal lehet költsegeket kalkulalni egy ilyen szivo subaruval, mint egy 3.0 tdi legrugos A6 avanttal :)

(#55091) Qru "Miért? Más kellett neki. Mint ahogy nekem is" szerintem ebben van a lenyeg es ezt el is tudom fogadni :) Ha van az embernek valami "lövese" akkor azzal nem lehet mit tenni :D van akinek a "japan" van akinek a "szivo" van akinek a "dizel" stb.... :))

(#55097) MunezXBK válasza Declare (#55096) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mondjuk a 2. allroadra pont 6.000ft-ot költött 1.5 év alatt. :D

(#55098) Evil Snowman válasza F_Zolee (#55095) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Elnézést. Szólok az embereimnek, hogy elég volt a mínuszokból. :(( :DDD

(#55099) tomiii. válasza MunezXBK (#55097) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Kíváncsi vagyok, hogy hány évig kell csak 6.000ft-ot költeni rá. :D Akkor Swift helyett ajánlott?

(#55100) EQMontoya válasza Declare (#55096) üzenetére


EQMontoya
veterán

Arra értettem, hogy ezekben a dízelekben azért brutál sok érzékeny elektronika, szonda, ez-az van, aminek a meghibásodása nem okoz nagyobb problémát azonnal, nyilván nem maradsz az út szélén, de egy 10+ éves prémium dezsőnél ebből óhatatlanul be fog esni néhány. Ezekhez képest a 3.0 boxer szívó egy faék, jóval kevesebb komplikált dolog van benne.
Továbbá egy pl. egy korabeli A6, ha nem nagyon fapad, esélyesen több elektromos extrát tartalmaz, mint az Outback, amik ebben a korban szintén hajlamosak azért meghibásodásra. Márpedig az itteniek zöme szerintem rendberakja ezeket.

Anyámék is csak két szondát/jeladót (már pontosan nem emlékszem) cseréltek ki egy viszonylag új (mondjuk 5 éves), keveset futott (<100) dízel Mercin, az éves szervízköltségem a Lexuson kevesebből kijön.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.