Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) K Norbi válasza Qru (#55600) üzenetére


K Norbi
addikt

:R Itt is esett :O
Már csak egy mobil bikázó hiányzik [link] :K

Én nem bikázok be soha senkit, nem veszélytelen dolog az autóra nézve.

[ Szerkesztve ]

(#55602) #94529552 válasza HellGreg (#55597) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jó féle márkaszerviz lehet ez is. Telefonon se egyeztettek, hogy mit, hogyan és mennyiből csinálják meg? Addig még ok, hogy termosztát+ fagyállózás, ezt el lehet hinni, hogy az volt a probléma, de a ráadás az érdekes. Még jó, hogy nem egy komplett motorfelújítás lett szó nélkül.

(#55603) -v- válasza Skillet (#55548) üzenetére


-v-
addikt

Na, voltál pörögni? Videó? ;]

(#55604) Qru válasza K Norbi (#55601) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha szakszerűen csinálod akkor nem lesz baja a kocsidnak.

A hordozható startrer a legjobb. :K Csak elég drága. Most töltőn van az S60 akksija, reggel már pöcre fog indulni.

#nincsbennetarcsi

(#55605) Magnum_ válasza Qru (#55604) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kell egy robogó akksi starternak.

I humbly and respectfully decline™

(#55606) Qru válasza Magnum_ (#55605) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azzal csak az a baj, hogy a motor akksik 6V-osak az autónak meg 12V kell.

#nincsbennetarcsi

(#55607) Magnum_ válasza Qru (#55606) üzenetére


Magnum_
nagyúr

hm.
az nálam enyémnél az akksis csávó aszota, hogy 12V-s robogó akksival tartja a cserénél feszültség alatt.

I humbly and respectfully decline™

(#55608) bajnokpityu válasza Qru (#55606) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ugyanugy 12v.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55609) trassher válasza Qru (#55600) üzenetére


trassher
addikt

Én is reméltem, hogy tudok venni de természetesen egy darab sem volt már. Az akkutester-ből volt nagyjából 80 darab még. Ennyi eszük lehetne, hogy nagyobb darabszámot raknak ki mivel úgyis mindig elfogy, nem hinném, hogy ne tudnának nagyobb készletet beszerezni és értékesíteni. Rajtam kívül még legalább 10 ember ott hümmögött, hogy neki is kellene.

Redmi Note 7

(#55610) Peter.70 válasza Qru (#55600) üzenetére


Peter.70
őstag

Még jó hogy 2 autód van :DD

(#55611) HellGreg válasza #94529552 (#55602) üzenetére


HellGreg
őstag

A telefonos egyeztetes abban merült ki hogy megkérdezték utólag, oké-e így vagy szereljék ki esetleg :) nyilván nem mondod azt hogy ja inkább szereljétek ki.

(#55612) Qru válasza bajnokpityu (#55608) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem mind. Pl: [link]

mod:

Peter.70: Jah de ez egy hamradik amivel egy negyedik lett bebikázva. :D
Sajnos nem volt elég jó kábelünk ezért nem sikerült a bikázás. Csak 380A-t tud átvinni ami egy D5 indításához kevés (ezek szerint).

trassher: Móriczon a Lidliben volt még pár darab. Pedig haverral 2-t hoztunk el.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55613) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#55614) Mágus2 válasza Qru (#55612) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hegesztő kábeléből van az enyém, csak a csipeszeket kellett rárakni. 500A Simán átmegy. ;)

(#55615) #94529552 válasza HellGreg (#55611) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csakhogy ez így nem fair eljárás, hanem inkább átverés. Hivatalos szervizben kötelező az árajánlat, addig semmit nem rakhatnak bele, amíg rá nem bólint az ügyfél. Érvényes megrendelés és előzetes árajánlat is szükséges, pl. VAG szervizekben 10%-al lehet csak túllépni azt. Ha már több lenne az eltérés, akkor egyeztetni kell. Én biztos nem hagynám magam így lehúzni, főleg, hogy mondtad az EGR bolti árát. Vagy adnak rá legalább 6 hónap garanciát? Neked gondolom csak az lett volna a lényeg, hogy tudd használni az autót, nem pedig még a tűzoltáson felüli extra javításokat végezzenek.

trassher Az Aldiban is szokott lenni ugyanaz. Amúgy Ilyen esetben érdemes felháborodni rendesen, hogy micsoda átverés, és a fogyasztók megtévesztése, stb. ekkor elkérik a telefonszámot, és hozatnak másik boltból, vagy a központból, és majd értesítenek ha megérkezik. Aldiban 2x is volt ilyen esetem. Pár nap múlva hívtak, hogy lehet menni a dologért.

[ Szerkesztve ]

(#55616) Qru válasza Mágus2 (#55614) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na az már valami. Ez 380A-t tud max ilyen Aldis cucc. A szívóbenyós caraimhoz elég de ezt a nagy cula D5-t meg se tekerte. :(

#nincsbennetarcsi

(#55617) molnarpeter válasza Mágus2 (#55614) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hány mm átmérőjű kb az ér benne? Szintén hegesztőből bikakábel a terv :)

(#55618) bajnokpityu válasza Qru (#55612) üzenetére


bajnokpityu
félisten

40éves simsonok, talán, robogóból csak 12Vosat láttam még. már az 1.6 benya fókuszhoz nem mindegy milyen kábellel próbálkozol, nemhogy egy dizelhez..

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55619) Peter.70 válasza Qru (#55612) üzenetére


Peter.70
őstag

Nyissál autó kereskedést :DD :DDD

(#55620) HellGreg válasza #94529552 (#55615) üzenetére


HellGreg
őstag

Ez így igaz. Az egyedüli pozitív dolog az egészben az, hogy legalább bontott egr-t raktak bele és nem az általuk 170 ezresnek kikiáltott újat. Viszont el fogom vinni Gödre abba a szervizbe ahol kifejezetten Fordokkal foglalkoznak, és itt alább ajánlották is. Egy tüzetes átnézést még megér a dolog, bár érlelődik bennem a gondolat hogy eladom mielőtt további százezreket ölnék bele. Eddig az 1.6 milla vételáron felül 730 ezernél járok ami a szereléseket illeti és még nincs vége mert a turbó is kilátásban van.

(#55621) trassher válasza Qru (#55612) üzenetére


trassher
addikt

Kisvárdán került utamba egy lidl, pestre nem érné meg elmenni érte. :))

Pumma: Nem létszükséglet jelenleg meg nem akartam ott balhézni csak kicsit kiábrándító volt. Ha még először árulnának ilyet akkor oké, nem tudták mekkora lesz a kereslet a cuccra. Majd legközelebb veszek egyet vagy a neten rendelek. :)

Redmi Note 7

(#55622) Mágus2 válasza molnarpeter (#55617) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

10mm. :DDD

(#55623) Evil Snowman válasza HellGreg (#55620) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Nem akarlak "beszaratni" vagy bogarat ültetni a füledbe, de ez nekem gyanús így. Lehet valami haverjuknak beszart az EGR a tied meg kapóra jött és kicserélték a kettőt. És ezért jönnek azzal, hogy bontottat tettek bele. Én tuti kikérném tőlük azt a mérési eredményt szépen egy hivatalos (pecsetelt, aláírt) szerviz munkalapon, ahol számokkal alá van támasztva, hogy indokolt volt a csere. Arra figyelj, hogy a munkalapon a te autód adatai szerepeljenek.

(#55624) Kornel


Kornel
veterán

Holnap este megyek Eger mellé, megnézzük mi lesz, ha tényleg lesz hó.

(#55625) molnarpeter válasza Mágus2 (#55622) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem rossz :D itt 8 mm-es lenne az alapanyag, lehet megizzasztja majd valamelyik traktor, de ezek szerint kb elég kéne legyen. Csipesz forrasztva, két felét összekötő lapos szövött kábeles fajta kell hozzá szerinted, vagy elég egy szimplább verzió? :R

(#55626) Mágus2 válasza molnarpeter (#55625) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nekem sima csipesz van, azt forraszttam hozzá. Eddig nem olvadt le. Pedig voltak durva dolgok indítva.

(#55627) Qru válasza bajnokpityu (#55618) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kispók is meg a Trabi is 6V-os akksival megy csak szólok... ;]

Az a fura hogy egy hete egy 1,2 TSI-ről a kábellel még sikerült elindítani ugyanezt a D5-öt. Valószínűleg akkor még nem volt csumára lemerülve az akksi azért.
Nem baj, amire nekem kell arra elég, ő meg vegyen vmi jobbat magának.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55628) ACAB95


ACAB95
tag

Üdv
Osztrákból behozott autó külföldi előélete után lehet valamilyen módon nézni vin szám alapján?

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#55629) Qru válasza ACAB95 (#55628) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#55630) #64118272 válasza bajnokpityu (#55618) üzenetére


#64118272
törölt tag

Legolcsóbb Auchan-os kábellel(az volt kéznél...) indítottunk tegnap egy 6-os Golfról(1.6TDI) egy Alfa Giuliettat(2.0-s dízel, 170 lovas...), Golfba 74Ah-s akksi, Alfába 85Ah-s Varta. Nem bírta a hideget. :(

(#55631) Kornel válasza #64118272 (#55630) üzenetére


Kornel
veterán

Giulietta milyen?
Tetszik, kéne, csak cumizni se akarok.

(#55632) #64118272 válasza Kornel (#55631) üzenetére


#64118272
törölt tag

Nem az enyém, egy barátomé. :)
78.000km van benne, 2011-es. Szidja mint a bokrot. Gyönyörű, kényelmes, nagyon jól megy, nagyon jól ott van az úton, de állandóan elektromos nyűgjei vannak. A 170 lovas motor zabálja a kuplungot meg a kettőstömegűt(most kell másodszor kuplungot cserélni benne!).

Én nekem ennek ellenére is tetszik, de a Golfomat nem adnám érte. Kivéve, ha az Alfa lemezei alatt VW technika lenne. :D

(#55633) MunezXBK válasza Qru (#55627) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az első Trabik. Kispók meg 12 Voltos.

(#55634) ACAB95 válasza Qru (#55629) üzenetére


ACAB95
tag

Esetleg ingyenesen elérhető oldalak léteznek erre a célra?

[ Szerkesztve ]

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#55635) aero. válasza #64118272 (#55632) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Érdekelnének azok az elektromos problémák, ha rá tudsz kérdezni. Nem azért, hogy belekössek, hanem mert így születik a szarolasz elektronika mendemonda, meg a hasonló mesék. :)

a 78e km alatt 2 kuplung az elég júzer error bármilyen oldalról is nézzük. :D

ACAB95: Megpróbálhatsz osztrák márkaszerviztől infókat kicsikarni emailben, ennyi. Nem szabad sajnálni 3-4e ft-ot, ha bukó van belőle akkor ez csak zsebpénz veszteség, nem sok százezres. Ott megkapod a kártörténetet, javításokat is. UK-ban annyival jobb, hogy le lehet kérdezni a műszakikat, min bukott meg, mi volt az ajánlott cserére, de ingyenesen ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#55636) rbalint88 válasza #64118272 (#55632) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha 78e km alatt megevett ket szett kuplungot es kettostomegut, akkor ott user error van. Vagy agyon van baszva valami kokany chippel es azert eszi. Esetleg allando varosi hasznalat? Ez semmilyen auton nem normalis...
Elektromos problemak miben nyilvanulnak meg? Ujonnan vette?

(#55637) Kornel válasza #64118272 (#55632) üzenetére


Kornel
veterán

Anyám borogass.
Isten mentsen akkor tőle.
Marad akkor egy régi 1.9 PD :)

(#55638) Skillet válasza Qru (#55600) üzenetére


Skillet
addikt

Nem látom a képeket :(

(#55603) [rvilike]
Voltam, bár nem pörögni... hol van hozzá elég hely? :)

De amúgy tudták a gumik. ABS-t próbálgattam, működik :D
A főutakon gyakorlatilag gond nélkül lehetett menni, simán vizes volt, +1-2 fokkal.
A mellékutakon kellett okosan.
Tegnap este valami tdci fokusz oltogatott. A vége az lett, hogy 160-nal mentem a budafokin... pedig tényleg nem jellemző rám. Nem is fogok ilyet csinálni, családos ember vagyok :B

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#55639) Qru válasza Skillet (#55638) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert már töröltem, azt hittem láttad. Nem baj, nem maradtál le semmiről.

Engem Csepelen kóstolt be egy Impreza múltkor de lenyomtam. :D

Munez: És a Varjú? Az is már 12V-os volt?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55640) rbalint88 válasza Qru (#55639) üzenetére


rbalint88
addikt

Mi volt az, 1.6? ;]

(#55641) MunezXBK válasza Qru (#55639) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nem tom, Wareszom nem vót. :D

(#55642) molnarpeter válasza Mágus2 (#55626) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

:R akkor valami egyszerűbb csipesz lesz.

Qru: Wartburg is 6V-osként kezdte a pályafutását, bár talán még a púpos korszakban kifutott. Bevett szokás volt, hogy 6V-os önindítóját rakták a nehezen induló 12V-osra is, amíg volt a régiből, így a jóval magasabb fordulat hamar bevágta csutka akkuval is. :D

[ Szerkesztve ]

(#55643) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Levittem még a kutyát sétálni nemrég, pont egy idősebb nő akart beparkolni egy helyre, olyan jó ívet vett hogy végig húzta a másik kocsit, de nem nagyon törődött vele, szépen elment, és 500 méterrel arrébb leállt, pechére lefotóztam (rendszámot is), holnap majd megkeresem a tulajt megvan a tettes.

(#55644) #64118272 válasza Kornel (#55637) üzenetére


#64118272
törölt tag

Én nekem a Giuliara fáj nagyon a fogam, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, mik lesznek majd vele, 2-3 évesen nagyon szívesen beruháznék egyre. :)

(#55645) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#55643) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nagyon helyes :R
De oda kellett volna menni a karokozohoz, hogy hagyja az ablakon az elerhetoseget.
Igy a karosult kenytelen lesz feljelentest tenni es teged is beidezhetnek es hosszabb lesz a process.egyszer nalunk is ez volt, ugyanezt csinaltam, foto, stb, de a karokozohoz odamentem es igy kenytelen volt az adatatit otthagyni.
Halas is volt a TT tulaja.

I humbly and respectfully decline™

(#55646) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#55645) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Megmondom a tulajnak engem hagyjanak ki a buliból, meg mire oda értem ahol megállt már bement a zárt lépcsőházba.

[ Szerkesztve ]

(#55647) xEon1337 válasza B-L-A-C-K (#55643) üzenetére


xEon1337
őstag

Az a lógó hátsó ablaktörlő is kemény :D

"Less but better" - Dieter Rams

(#55648) bajnokpityu válasza Magnum_ (#55645) üzenetére


bajnokpityu
félisten

papa az orrom előtt meghúzott egy kocsit. (egész pontosan nekitolatott, nyoma maradt). dudálok, szólok neki, hogy szálljon ki, hagyja ott adatait. nagygázzal odébbhajt, közben üvöltve magyaráz. 70+os tata, anyóson feleség. rendszámát ott hagytam a károsult szélvédőjén, hátha megy valamire.

ilyenkor kapok agyf*szt, hogy bezzeg az öregek, bezzeg a régi szép időkben.

ugyanitt kisgyerek bringával nekiment az új vitarának, 4 elemen ott hagyta a krómos kormány nyomát. rohadt nagy mákja, hogy polirral kijött minden, igy nem keresem tovább a szüleit.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55649) Magnum_


Magnum_
nagyúr

oratekeres.cikk

Black: nem fognak tudni kihagyni.

Bajnok: mondom, en egyszer voltam tanuja ennek. Nem engedtem el, de elismerte, igy nem kellett rendorseg.
Ez az egyszerubb megoldas.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#55650) barnam_


barnam_
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.