Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55751) kisza25 válasza Mágus2 (#55724) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja legrosszabb, 0 fok+hó= tapad és csúszik, mint állat, ma óvatosan is sikerült sodródnom egy kanyarban zsír új ts 850, kigyorsításnál viszont semmi gond nem volt, fékezésnél azért kattogott az ABS

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#55752) tboldi válasza mdani01 (#55747) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy héttel ezelőtt már mesélték a móvári Suzukiban, hogy lesz egy limitált verzió, de részleteket nem árultak el. És megtudtam azt is, hogy biztosan nem lesz még facelift az idén.

(#55753) Magnum_ válasza K Norbi (#55749) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kauffernek offline boltjai is vannak es mondom, nagyon keszsegesek.

I humbly and respectfully decline™

(#55754) bajnokpityu válasza tboldi (#55752) üzenetére


bajnokpityu
félisten

volt már egy limited egy hónapra :)
elkezdték gyártani, majd hamar elfogyott a 17es felni. nem gondolták, h akkora sláger lesz.

a limited azt jelentette, hogy 17es helyett 16ot kaptál, meg egy órát a műszarfalra, középre. elvileg milyenk is limited, de kértem, hogy takaritsák ki az órát, és köszönöm, nekem jó lesz a 17es felni :) Ezért átrakták egy később gyártottról.

van igy is két óra benne, tököm kíván még egy harmadik analógot.

kivi leszek, mi lesz a köv limited, éppen melyik beszállító nem tudja tartani a tempót. mondjuk, ha elhagyják a gyári navit, és egy tiszta androidot raknak bele, akkor winwin

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55755) zolynet válasza szőröscica (#55730) üzenetére


zolynet
addikt

:K

Life is too short to stay stock!

(#55756) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Kipróbáltam milyen elöl nyári gumival menni itt a szomszéd utcákban (ez van az alufelnin, amíg elkezdődik a papírozás csak nem állhat acélfelnin a ház előtt :DDD ) Valójában nem vettem észre semmit, de azért a falutól messzebb nem mennék vele. :DDD De legalább ezt is megnéztük.

(#55757) zolynet válasza BigBlackDog (#55728) üzenetére


zolynet
addikt

143-144km/h-nél forog 6-ban 3300rpm körül. De majd lecsekkolom és írok ha mégsem így lenne.

Én amikor hezitáltam hogy mit vegyek csak annyit mondtak a vti -től max 1literrel fogyaszt többet.
Azzal 8.5lityó volt az éves átlagom. Meg ugye kiderült h nem lesz városon átkelés egy ideig, azaz nuku dugózás, ácsorgás, így én könnyen vágtam bele a 2.4-be.
Amúgy azt mondják hogy a 3.2literes sem fogyaszt ám sokkal többet (acura). Mindenki fél hogy a nagy köbcenti rögtön iszonyat fogyasztással jár, ami persze igaz is. De egy-két infóm van arról hogy pl az acura 3.2 v6 nem fogyaszt ám olyan retteneteset.

Life is too short to stay stock!

(#55758) K Norbi válasza Magnum_ (#55753) üzenetére


K Norbi
addikt

Lesz aki kicserélje a dolgokat? Ha nincs, neki elküldöm a számát jól dolgozik. :K

(#55759) w333 válasza Mágus2 (#55715) üzenetére


w333
félisten

Most drifteltem én az Auchan parkolóban ... és nem akartam ! ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55760) kisza25 válasza Mágus2 (#55715) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

itt meg ez volt:


2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#55761) w333 válasza kisza25 (#55760) üzenetére


w333
félisten

Jó az a rendszám ... szépen megfogja a havat :))

Szerk.

Ettől már csak a "Juke" a jobb, ott ilyenkor a fényszóró is havas (nem világít) :P

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55762) Peter.70 válasza K Norbi (#55758) üzenetére


Peter.70
őstag

áprilisban aktuális az olaj cserém ;) :K

(#55763) kisza25 válasza w333 (#55761) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lecsúszott a motorháztetőről, ahogy hátra tolattam, beálltam, aztán rájöttem, hogy nem akarok annyi havat takarítani a kocsi mögött, így visszatolattam a kapuig épp, hogy kinyílik:P
lustaság... :DDD

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#55764) Kornel


Kornel
veterán

Srácok.
Holnap egy kirándulós topic tali?
Mátra, Dobogókő, vagy valami hasonló.

bakker. :N

[ Szerkesztve ]

(#55765) w333 válasza kisza25 (#55763) üzenetére


w333
félisten

:DD :C

(#55764) kornelka

Az kemény ... :Y

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55766) Martin97


Martin97
aktív tag

Előre látom, hogy őrült éjszakám lesz. Az előbb már a koliig alig bírtam feljönni. Pécsen havas eső és csúszós latyak. Élmény lesz ha lefagy... Remélem egy részeg utas még az utasteret is telerókázza, hogy felhőtlenül boldog legyek...

De legalább ilyen időben nincs kedve a diákoknak gyalogolni, ami nekem csak jó.

[ Szerkesztve ]

(#55767) K Norbi


K Norbi
addikt

(#55762) Peter.70 :D Küldöm

Ez az olajszűrő már mállik [link] ;]

Kedvemre dolgozik! Profi szervizelő [link]

[ Szerkesztve ]

(#55768) Kakaduku válasza Magnum_ (#55741) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Én úgy tudom, hogy Eurocenter ingyenes. Csak nem levinnéd a kocsit parkoltatni? :DDD

(#55769) focvis


focvis
veterán

~3,5 óra alatt teljesítettem az általában 2 órás utat Zegre.

Fehérvárig lehetett jönni 140-160 (1* volt 170), átlag fogyi 6,1 volt addig, háztól mérve. Siófoknál már nagyon latyakos volt a belső sáv, lementem a 7-esre, mondván be akarok menni egy Lidlbe akksitöltőért, meg nem szerettem volna bebicskázó kamionnal találkozni. A 7-es full latyak, majd havas volt, 50-60-nal jöttem, ilyenkor 4-esig kapcsol fel.

A vége 5,5 l/100km lett, jobb, mint vártam. :). (automata biturbó-dízel Saab). Városban, rövid távokon a mostani hidegben ~ 10,2.

[ Szerkesztve ]

(#55770) focvis válasza focvis (#55769) üzenetére


focvis
veterán

2 órája érkezem.

(#55771) F_Zolee válasza focvis (#55770) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ez az új legál rendszám hack. ;]

(#55772) trassher válasza focvis (#55770) üzenetére


trassher
addikt

Elég transformers beütése vagy a frontnak, tetszetős. :)

Redmi Note 7

(#55773) focvis válasza F_Zolee (#55771) üzenetére


focvis
veterán

Útközben ellenőrizni akartam, hogy működnek-e az első ködlámpák; szomorúan konstatáltam, hogy nem, hogy a fene vinné el... aztán itthon leesett, hogy miért nem láttam a fényüket. :DDD

@trassher: most, hogy mondod - tényleg belelátni némi Transformers logót. Tudtál végül venni akkutöltőt?

[ Szerkesztve ]

(#55774) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

olaszok.. :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#55775) #64118272 válasza focvis (#55770) üzenetére


#64118272
törölt tag

Kövezzetek meg, de nekem ez az egyik legszebb autó front a 2010-es évekből(Merciket leszámítva).
Nagyon szép orra van a 9-3nak, kár, hogy megszűnt a márka. :(

(#55776) F_Zolee válasza focvis (#55773) üzenetére


F_Zolee
veterán

Minek ide ködlámpa? Kb semmive se látsz többet. :D Max a szembejövőt vakítja. Nem is értem, a "mai" autókon ez csak nem pedig hasznos "funkció". Isten nyugosztalja a régi agila-mat...azon ha felnyomtam az első ködlámpát az aztán beterítette előttem az utat fénnyel. Most meg leonon meg csak kb az alsó "holtsávot" világítja amit a fényszóró nem teríti be...hátul 2 lámpa működik ami jobban zavaró lehet. ;] Egyszer fel is kapcsoltam, mert egy seggfej annyira a nyakamon jött, hogy mondom akkor süljön ki a szemed. :D

Motion_Blur: nem csak előzékenyen félrehúzódtak? :D

[ Szerkesztve ]

(#55777) trassher válasza focvis (#55773) üzenetére


trassher
addikt

Természetesen nem. :U Majd legközelebb újra próbálkozok. Legalább az akksi múlt héten volt feltöltve, mérés szerint 85%-os szóval nem problémás de nem lenne gond ha volna itthon eszköz. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#55778) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

(#55779) kisza25 válasza Motion_Blur (#55774) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sajnos ilyenben már volt részem, egy kanyar ónos esőtől le volt fagyva és mi is becsapódtunk egy másik kocsi mellé, miközben majdnem elcsaptuk a helyszínelő rendőrt, kétoldalt erdősáv, nem lehetett látni, nem is számítottunk rá, ~110-el ment fater egy suzuki sedannal, totalcar, mind megúsztuk karcolásokkal :Y

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#55780) Magnum_ válasza Kakaduku (#55768) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Eloadason voltam es bealltam, hogy kicsit olvadjon le rola a hav.
Aztan meg ki kellett mennem csepelre, telibevert ketszer is a soszoro.
Aztan hazafele meg beugrottam az erintesmentesbe egy alapmosasra, hogy ne legyen a kasztnin so.

I humbly and respectfully decline™

(#55781) EQMontoya válasza Martin97 (#55766) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mellékállásban taxizol?

Én meg nem tudok csapatni menni, mert olvad minden. :( Szóval inkább bontok egy ipát.

Same rules apply!

(#55782) Martin97 válasza EQMontoya (#55781) üzenetére


Martin97
aktív tag

Igen, de nem bejelentett keselyűként. Az egyetem végéig így is marad, ha az autóm is így gondolja.
Iszonyat sokat kivesz belőlem, de valamiből fizetnem kell a kolit és az otthoni albit. Valamint az sem árt, ha tudok egy picit félretenni, ha beütne valami.
Ezért is zavar a tatai lány, mert még azon is rágom magam. Bár némi haladást már elértem, de ezt majd a másik szaktopikban. A piához egészségedre! :)

Itt pécsen minden kezd lefagyni, de legalább a hó már nem esik. A főbb útvonalak el vannak takarítva viszont a többi az katasztrófa. Még 2 óra és vége a mókának.

[ Szerkesztve ]

(#55783) do3om


do3om
addikt

Ma valahogy nem volt kedvem munkába indulni:
[link]
[link]
[link]
[link]
Van egy csepp hó az úton, nekem meg csak téli gumik vannak nem a fórumban híres szuper négy évszakos. Azok biztos elmennek most is az itteni hegyen-völgyön 20 centis hóban. ;]

Szerk:
Az úton vagyok magasszárú bakancsban, az meg egy kesztyű- a vastag síelős szintén az út közepén.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#55784) K Norbi válasza Motion_Blur (#55774) üzenetére


K Norbi
addikt

Nekem azonnal ez ugrott be! [link] ;]

(#55783) do3om Az igen :Y Merre laksz? Itt szerencsére havas eső esik.

(#55778) B-L-A-C-K hehe jogos!

Saint_ szűrők megvannak má? :D

[ Szerkesztve ]

(#55785) do3om válasza K Norbi (#55784) üzenetére


do3om
addikt

Borsod északi része. Azóta még esett egy "cseppnyi".
Viszont már volt hótoló, csak éppen elválaszt a letolt úttól 50-60 méter, ami lejtő. Le biztos lejuttok, de fel....

Tegnap délutántól ma reggel fél hétre jött 1db hótoló.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#55786) Mágus2 válasza do3om (#55785) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Jöhet az adac tesztelni:

[ Szerkesztve ]

(#55787) Magnum_ válasza K Norbi (#55784) üzenetére


Magnum_
nagyúr

8kor nyit, te 8elott irsz :D
megvannak.

Castrol okesnak tunik.
Olajszuron a negyjegyu szam a gyartasi ido? 1604 lehet?

I humbly and respectfully decline™

(#55788) K Norbi válasza Magnum_ (#55787) üzenetére


K Norbi
addikt

:R Igen szűrő fanatikus vagyok :D az lesz az 2016.04. És hogy látod milyen Mahlehoz képest?
Levegőszűrő a filtronhoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#55789) do3om válasza Mágus2 (#55786) üzenetére


do3om
addikt

Ma nem mentem dolgozni. Szóval nyugodtan ugorj át, megnézzük a ködlámpát, meg egy EGR tisztítás.

Megyek kihúzom a kaput hogy betudj állni.
Előre is köszi. :R
A dombra nem jött a hótoló szóval nyomjad neki csak min. 20cm az úton a hó, várlak.

Szerk: igy jó is lesz úgy is alatt fogsz bujkálni.
[link]

;]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#55790) Magnum_ válasza K Norbi (#55788) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az olajszuro haza ketsegtelenul masszivabbnak tunik.
A legszuronel nagy kulonbseget nem latok. Illetve semennyit, megmondom oszinten, es a pollennel se, annyi, hogy szurke, mert szenes. Az uzemanyagszuro az kis lofasz vekony aluminiumnak hat, olyan, mintha kezzel be tudnam horpasztani, de ha lecserelik, akkor kezbe veszem az Ufit is.
A fektarcsak es betetek viszont tetszenek :D csak budos a betet :D de jo kis stekkeres.

I humbly and respectfully decline™

(#55791) Mágus2 válasza do3om (#55789) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:DDD Innen sem egyszerű kiállni. Már kivakartam a verdát a szomszédokkal.

[ Szerkesztve ]

(#55792) Qru válasza focvis (#55770) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hótoló. :D Tegnap M60/M6-on jöttem haza botrány mi volt. 1 hókotró sem jött Pest felé. :(

#nincsbennetarcsi

(#55793) K Norbi válasza Magnum_ (#55790) üzenetére


K Norbi
addikt

Van ott! Ha megvan a régi Filtron vágd szét mérd le a teljes hosszát. A mannon tuti jóval nagyobb lesz a szűrési felület. Sőt én be is gyújtottam már filtront meg mannt is, a filtron égett mint a perec.
Vízzel érintkezve mállott mint a fos.. Szakításra jóval gyengébb is volt! Tömítése mint a rágó gumi úgy szakadt. Én bele nem mertem volna rakni az autóba.
Gondolom a szűrési képessége is kb annyi mint az ára.

Totalcarosok nagyon amatőr mód tesztelték a szűrőket..
Innen üzenem nekik, legközelebb ide küldjétek a szűrőket tesztelésre! ;]

[ Szerkesztve ]

(#55794) Kornel válasza K Norbi (#55793) üzenetére


Kornel
veterán

Nekem civicbe a gyárinál kívül a filtront ajánlották.
De ha ennyire gagyi, akkor atallok a Mannra.
Igazából mindegy, nem tétel.
Mondjuk 10k km-en cserélem az olajat.

(#55795) focvis válasza Magnum_ (#55787) üzenetére


focvis
veterán

A Kauffer kóser Castrolt árul, mindkét Golfba tőlük szoktam venni.

@Qru: M6/M60 koncessziós autópálya, csak annyit dolgoznak amennyit muszáj. Viktortól se félnek.

[ Szerkesztve ]

(#55796) EQMontoya válasza Mágus2 (#55786) üzenetére


EQMontoya
veterán

Haggyadmá', tuti a CC nyerne. :))

Same rules apply!

(#55797) intensa_man


intensa_man
tag

Szevasztok!
Budapesten, lehetőleg III, vagy XVIII kerületben tudtok jó olasz autó szerelőt? Eddig csak nagy sebességnél, 2,5e fordulat felett kezdett el remegni a nemrég vásárolt Punto II, de tegnap városban, 50 alatt is volt, hogy elhagyta az ereje. Remegett, nem gyorsult, egyszer lámpánál induláskor le is fulladt.
Cserélve volt a gyújtó kábel, és az eladó állítása szerint gyűrűzve is volt. Most én, hozzánemértőként gyújtótrafóra gondolok.

Amúgy segítsetek megértenem ezt a dolgot. Nézegettem "tűz webshopban", hogy mennyibe kerül ez az alkatrész, és nagyon nem értem. Van ahogy gyújtó tekercs, és egy helyen gyújtótrafó, a képek alapján ugyanaz az alkatrész. Akkor ez most egy cucc, vagy kettő?
Köszönöm!

(#55798) Magnum_ válasza focvis (#55795) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszi :R

Most nezem epp a teszkoban, pont ugyanaz a csomagolas, hologramm, stb.

Knorbi: okes!

Viszont ha valakit erdekel, a Total 5w30 1390Ft a teszkoban!

I humbly and respectfully decline™

(#55799) Skillet válasza EQMontoya (#55796) üzenetére


Skillet
addikt

A lóf@szt!!! Az APOLLO! :DD

(#55794) kornelka
Azért nem csak a mann létezik. Knecht/Mahle, hengst... például.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#55800) bobooo válasza kovacsroli (#55704) üzenetére


bobooo
addikt

Pénteken Dunakeszire kimenet az út mellett (pálya utca) árokban csücsült egy szép kis E46 :(

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.