Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) Brumi˘ válasza Kornel (#55150) üzenetére


Brumi˘
addikt

2 embert tudok Pest környékén, akik vágják, de hónapokat kell rájuk várni. (Ezért is "szerelek" magamnak)

(#55152) EQMontoya válasza Qru (#55145) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valamelyik nap mögém állt egy, próbálkoztam mindennel: ködzárót felkapcsoltam párszor, saját villanyomat le, de nem hatott semmi. Fekete autóval, sötétben, lámpa nélkül. (Este 6 volt kb.)

Same rules apply!

(#55153) w333


w333
félisten

Van 1 -2 érdekes jelenet (7. videó favágós hatalmas) :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#55154) Koczó93


Koczó93
őstag

Sziasztok!

Aksi vásárlás előtt állok mivel a hideg megviselte a régit. 5 éves nevtelen aksi volt, ezzel vásároltam az autót(Honda Civic 1.4 1997)
Megéri egy drágább aksi( Varta, bosch) vagy válasszak olcsóbbat? Gyárilag Varta B31 az ajánlott 45ah, 330a.
Köszi előre is! :)

(#55155) rbalint88 válasza EQMontoya (#55152) üzenetére


rbalint88
addikt

Ilyenkor kell kiszallni, odasetalni es elmagyarazni neki szep szoval, mosolyogva.
Ja, sapka vagy haj legyen a fejeden, a kopaszoktol felnek. :(

[ Szerkesztve ]

(#55156) Qru válasza EQMontoya (#55152) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az egyik szembe jött a azt kapcsolt egyből a másik meg előttem ment arra kellett párat villognom de rájött és még meg is köszönte. Am becsapós, sokszor ha jó a közvilágítás akkor nem veszed észre. Nekem is volt, hogy helyzetjelzővel mentem végig az Andrásyn. :D

Vilike: :D

Am senki nem linketle az új bimmer tesztet vagy csak elsiklottam felette?

BMW M240i Xdrive

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55157) Magnum_ válasza Qru (#55156) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem is volt, hogy helyzetjelzővel mentem végig az Andrásyn.

nem Te választottad a gengszter életet, ugye? ;]

amúgy küldtem szép lányokat instán. csak mondom :DDD

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#55158) Qru válasza Koczó93 (#55154) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Yuasa, Exide, Rocket, Banner, Varta (kék/ezüst), Bosch (S4/S5), ... ezekből válassz ha tartós akksit szeretnél.

mod:

Szent: Áá, még oda nem jutottam el, örültem, hogy a -9,5-ben Kormit életre keltettem meg kivakartam a jégből.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55159) Magnum_ válasza Qru (#55158) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem is volt pár perces dolgom az autóval reggel :F

I humbly and respectfully decline™

(#55160) Declare válasza EQMontoya (#55100) üzenetére


Declare
őstag

Ja ok, ezt igy adom :K

Akkor itt jön elö a mennyi km-t megy egy evben kerdes, mert ha tenyleg par ezret csak akkor még anyagilag is jol jarhat egy ilyen szivo benzinnel.

(#55161) Tsebacsi válasza Magnum_ (#55159) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Isteni érzés a fűtött garázsból kiállni reggelente ;] 32 évet vártam erre, de megérte :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#55162) Magnum_ válasza Tsebacsi (#55161) üzenetére


Magnum_
nagyúr

remélem, 2-3éven belül már nekem is lesz garázs.

I humbly and respectfully decline™

(#55163) Qru


Qru
MODERÁTOR

Kicserélték a forgalmit (előző betelt) és az újba már nem jár matrica a műszaki érvényességhez. Úgy látszik nem csak a rendszámról hagyták el a matricát. :D

mod:

Tsebacsi: Tegnap én is garázsból indultam (igaz nem fűtött +8,5 fok volt bent). Nem kellett jégmentesíteni, a motor 3 km alatt meleg volt és még a hátsó szilent se nyikorgott. Ma -9,5-ben indultam: vártam hogy leolvadjon a jég, kb 9 km volt mire bemelegedett a motor és még a hátsó szilent is nyikorog.
Garázs nagy áldás. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55164) EQMontoya válasza Qru (#55156) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem is volt, hogy helyzetjelzővel mentem végig az Andrásyn.

Ilyen nekem is, de helyzetjelzővel már legalább látszol valamelyest.
De helyzetjelző nélkül még a műszerfal sem világít, szóval nem tudom, hogy a pékbe nem veszi észre, hogy nem lát semmit. :)

rbalint88: Jah, az is felmerült, de a következő lámpánál másfelé ment. Találkoztunk, szerintem nem vagyok egy nagyon félelmetes alak, max bőrkabátban, borostásan.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#55165) Qru válasza EQMontoya (#55164) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ha a DRL megy akkor nálam pl csak a mutató világít a műszerek háttere nem így könnyen észre lehet venni ha lámpa nélkül mész. De ugye ha a helyzetjelző világít akkor már a háttér is világít.

#nincsbennetarcsi

(#55166) Peter.70 válasza Qru (#55163) üzenetére


Peter.70
őstag

Nálunk a teremgarázsban -3 fok volt vasárnap :W

(#55167) i-sti válasza w333 (#55153) üzenetére


i-sti
senior tag

Hogy tudott az a nő háttal neki tolatni a motorosnak?
Ahogy megindul egy pillanatra az autó hátra fele rögtön észre lehet venni, hogy a rossz előre megy. Ott volt bő 50cm. Nem igaz, hogy nem érzik merre mozdul az autó.
A kuplungos is érződik, hogy nem az egyes fogaskereket hajtsa az autó. :(((

Novum Forum Siculorum

(#55168) Qru válasza Peter.70 (#55166) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

-3? Az hogy? Nyitva maradt az ablak? :D Nálunk olyan +8-9 fok van még most is ebben a nagy hidegben.

#nincsbennetarcsi

(#55169) zoo8800 válasza Tsebacsi (#55161) üzenetére


zoo8800
veterán

A fűtetlen se rossz :DDD ma reggel -3 fok volt benn, kinn pedig -10.

rip and tear, until it is done

(#55170) tomcsi23 válasza Qru (#55168) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha sokat nyitogatják a garázskaput, lehűl az. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#55171) Integrale válasza EQMontoya (#55164) üzenetére


Integrale
veterán

Pedig sok autónál világít a műszerfal, lámpakapcsolás nélkül is. Seat Cordoba pl.

"Bad reklám is reklám too"

(#55172) K Norbi válasza Integrale (#55171) üzenetére


K Norbi
addikt

Igen H Astrának is.. de mi értelme nem tudom.

(#55173) Tsebacsi válasza Integrale (#55171) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Civic is :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#55174) bajnokpityu válasza Integrale (#55171) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vitara is. jobban olvasható, nincs vele baj. ott a nagy zöld lámpa, akinek ez nem elég...

engem most az jobban idegesít, h a skodri gyári xenonját már akkor felkapcsolja, ha gyújtást ráadom. olyan szinten felesleges marhaság, hogy na. oké, tudom át lehet irni a szoftban, de csomó marhaságot kiraknak menübe, ezt miért nem? úgy indítok akkukimélés miatt, hogy felkapcsolom a helyzetjelzőt, akkor adok gyújtást, így legalább a xenon nem ég.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55175) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Tegnap elmentem játszani, miután leesett a hó, aztán reggel még benne volt a kezemben a lendület, szóval sikerült kilinccsel kanyarodni egyet a Borároson. Azok a tekintetek, amiket kaptam, megért egy misét :D

Same rules apply!

(#55176) Qru válasza tomcsi23 (#55170) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsére nálunk keveset nyitogatják.

mod:

bajnokpityu: VAG...:( :D Kormi is így csinálja. Jót nem tesz neki, én inkább lekapcsolom auto állásból (ha nem felejtem el).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55177) Peter.70 válasza Qru (#55168) üzenetére


Peter.70
őstag

Úgy lehet, hogy a kapu az szinte teljesen nyitott és süvít be a hideg.Lassan már pingvinekkel találkozok lent :D Ablak nincs is rajta :DDD

Gondolom a tietek fűtött?

[ Szerkesztve ]

(#55178) Ironizer válasza EQMontoya (#55164) üzenetére


Ironizer
tag

De helyzetjelző nélkül még a műszerfal sem világít, szóval nem tudom, hogy a pékbe nem veszi észre, hogy nem lát semmit.

Kivéve ha digitális a műszerfal, az mindig világít, fényszóró nélkül is, különben nem látnál semmit nappal sem. Én emiatt a vectránál évente 2-3x elfelejtettem városban felkapcsolni a tompítottat. Camaronál már nincs ilyen gond, ebből a szempontból is jó váltás volt. :D

(#55179) Jorus válasza Qru (#55163) üzenetére


Jorus
nagyúr

Cserénél, új forgalmi kiállításakor csak beírják kézzel a kormányablaknál/okmányirodánál a lejárati dátumot - gondolom nekik nincs matricájuk. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55180) Qru válasza Peter.70 (#55177) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem fűtött de a föld alatt van így elég jó a klímája télen is. Plusz kevesen járkálnak ki/be.

mod:

Jorus: Az ügyintéző mondta, hgy már egyáltalán nem lesz matrica a forgalmiba. De lehet csak az új kiváltásra értette? Na majd a következű műszakin kiderül. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55181) Skillet válasza EQMontoya (#55164) üzenetére


Skillet
addikt

Nálam gyújtásra van műszerfal világítás.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#55182) bajnokpityu válasza Qru (#55176) üzenetére


bajnokpityu
félisten

valami hibának azért lennie kell...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55183) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

A Renault-nál most egész jó finanszírozási lehetőségek vannak. Egy új benzines automata megane kombi majd minden földi jóval 7.7 misi, és 5 évre 3,1 misi befizetéssel havi 87 ezerért vihető.
Mingyárt körülnézek a többi tragacs mit kínál aztán a végén új autót veszek finanszírozásra :Y

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#55184) Qru válasza bajnokpityu (#55182) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja. :D

Amúgy jó ez az Exide prémium akksi (72Ah) ami benne van, reggel a -9,5-ben is csak 2x forgatta meg a főtengelyt és már be is indult.

#nincsbennetarcsi

(#55185) Declare válasza Tsebacsi (#55183) üzenetére


Declare
őstag

Nem eleg, hogy rengeteget buksz rajta anyagilag, mert uj, meg piaci ar felett is jutsz hozza....nem jön at a bomba deal :))

(#55186) EQMontoya válasza Declare (#55185) üzenetére


EQMontoya
veterán

+1. :)

Same rules apply!

(#55187) -v- válasza Declare (#55185) üzenetére


-v-
addikt

Nekem se. Ez szar deal :K

meg amúgy is egy rönő :U :C

(#55188) Tsebacsi válasza Declare (#55185) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tény, hogy új autón csak bukni lehet, de 3 misiért kapsz új sok évig garis autót, és van az a háztartás ahol a havi 80k nem egy hajde kiadás. Persze ezt még 5x átgondolom, de ötletnek nem volt rossz a többi hülyeség mellé :DDD

Vili: A BKV-nál még a rönyó is jobb ;) ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#55189) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Lehet, hogy picit őrűlt a kérdésem, de nem létezik olyan, akár kínai autórádió, ami kazettás és SD kártya olvasós?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#55190) Jaffa75 válasza klepto (#55189) üzenetére


Jaffa75
őstag

Lehet egyszerűbb, ha a szalagokat digitalizálod... :DDD :K Én nem láttam még ilyet, bár nem is kerestem... :N

(#55191) Declare válasza Tsebacsi (#55188) üzenetére


Declare
őstag

Marmint ugy erted, hogy 3 millioert kapsz egy 7,7 millios rönót 8,4 millioert ugy hogy 5 eig 87 ezert csengetsz havonta, majd mire az uccso csekket is kipengetted, akkor lesz egy 2,5M os rönód? :P

Vili addigra felrarakja a 330i arat ;] :D

Na de no offense, nekem nem adja, de sokan szeretik :)) ....bar akkor inkabb nezzd meg a lizing opciokat, skoda most kezdi otthon is, lehet lesz rönyóra is :))

(#55192) tomcsi23 válasza klepto (#55189) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ilyennel? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#55193) Qru válasza Tsebacsi (#55188) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokat visszahoz hogy legalább 5 évig semmit nem kell ráköltened. Használtnál meg akksi, fék, gumik, vezérlés, stb és akkor még semmi baja nem volt. Persze az újnak nagyobb az értékvesztése igen de sztem sem ördögtől való az új autó vétel.

Igazából ha most kéne autó én nem is vennék hanem egyszerűen lízingelnék egyet és kész. Pl amit most indított a Skoda az elég meggyőző: [link]

#nincsbennetarcsi

(#55194) Tsebacsi válasza Qru (#55193) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Már írtam, hogy a Skoda megoldásával az a bökkenő, hogy nem lesz a végén tiéd az autó. Ergo fizetsz és a végén egy pápá van, nem egy tessék.
Pardon van pénzügyi lízing is valóban, ahol a végén a tiéd az autó, de ott biza van kamat a teljes bruttó összegre és 20% a befizető összeg.
Igaz a privát lízingnél akár nincs nagy értékű befizetési összeg.

Brumi: ragaszkodunk, mert ha beüt valami, akkor el tudod adni, mégha áron alul is. Ezt viszont csak visszaadod és kész. A tulajdon mindig jó, mert valamekkora értéke mindig lesz. És pénzé tehető.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#55195) brumi1024 válasza Qru (#55156) üzenetére


brumi1024
veterán

A tesztre: határozottan nagyon kéne.

"Kormi is így csinálja. Jót nem tesz neki, én inkább lekapcsolom auto állásból (ha nem felejtem el)."

Igen, abban szerencsétlen az Auto állás DRL nélkül. Amúgy az akksinak jót tesz (előterhelés), de a Xenon nem szereti a kapcsolgatást. Indítózáskor lekapcsol a Xenon?

(#55194) Tsebacsi: Mert ragaszkodunk a tulajdonhoz, ami szerintem hátrányos. Nyugatra teljesen bevett szokás a lízing (mondjuk amíg tehetem én sem választanék mást).

[ Szerkesztve ]

(#55196) Peter.70 válasza Qru (#55193) üzenetére


Peter.70
őstag

Én kiszámoltam, azért az elég drága, meg az éves futásteljesítmény is le van korlátozva évi 15000-be, ez van akinek komoly hátrány lehet

[ Szerkesztve ]

(#55197) klepto válasza tomcsi23 (#55192) üzenetére


klepto
addikt

Érdekesen néz ki, de gondolom csak ömlesztett zenékkel működik, mappákat már nem kezel :N
Egyébként digitalizálni nem akarok/tudok, ill. mostanra lett elegem a cd macerából (mennyivel egyszerűbb volt a kazikat cserélgetni menet közben) :B
Szóval egyféle modernizált nosztalgia miatt jutott eszembe, és biztos lenne keletje is, ha lenne gyáram hozzá :D

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#55198) Qru válasza Tsebacsi (#55194) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Áá, ennyire részletesen nem néztem csak átfutottam a cikket. Akkor marad a Rönó hitelre. :D

Bár más márkáknál is nézz szét hitelre szeretnek kocsit eladni mert elég szép jutalékot kapnak a banktól.

:

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#55199) Winne válasza Winne (#54868) üzenetére


Winne
nagyúr

Erre valaki? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#55200) Qru válasza brumi1024 (#55195) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen felkapcsolja majd indítózáskor lekapcsolja (helyzetjelző égve marad) aztán vissza.

peter.70: Hát ingyen ebéd sosincs. :D

mod:

Winne: Yuasa, Exide, Rocket, Banner, Varta (kék/ezüst), Bosch (S4/S5)...

Kapacitásból meg a legnagyobb ami belefér főleg ha állandó fogyasztód van.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.