Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55551) EQMontoya válasza Magnum_ (#55549) üzenetére


EQMontoya
veterán

Pedig az aláírásából gyanakodhattál volna. ;)

Same rules apply!

(#55552) Magnum_ válasza EQMontoya (#55551) üzenetére


Magnum_
nagyúr

azt senki se olvassa :D

I humbly and respectfully decline™

(#55553) K Norbi


K Norbi
addikt

(#55542) bajnokpityu :R
(#55546) Declare :R

Jól mondjátok, én nem veszem be a rizsát amit összehordanak.. Mikor a WR-D4 el csúszkálok, meg fosok vele menni úgy csúszik télivel..

[ Szerkesztve ]

(#55554) Jaffa75 válasza Magnum_ (#55549) üzenetére


Jaffa75
őstag

keveset jársz topictalira! :DDD :K

(#55555) EQMontoya válasza Jaffa75 (#55554) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem voltak együtt.

Same rules apply!

(#55556) golfvariant válasza Jaffa75 (#55547) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Remélem legalább az autópályákat takarítják! :U

[ Szerkesztve ]

(#55557) Magnum_ válasza EQMontoya (#55555) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, csak az avatart/usert nem társítottam

I humbly and respectfully decline™

(#55558) Magnum_ válasza Magnum_ (#55509) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja, egyébként a kollega se ment el, csak reggel izmozott viberen.
ha igazán következetes, akkor elment volna.

I humbly and respectfully decline™

(#55559) bajnokpityu válasza K Norbi (#55553) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mi dombon lakunk, ma még nem voltak takarítani, (sztem holnap estére érnek ide) de se itt, se a latyakos részen nem csúszott a wrd4. majd akkor lesz érdekesebb, ha olvad egyet, majd visszafagy.
nekem nagyon bevált ez a gumi típus

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#55560) Jorus válasza golfvariant (#55556) üzenetére


Jorus
nagyúr

M0-on vittem reggel az autót szervizbe Érd-Újpalota viszonylatban, csak sónedves volt, háromszor futottam bele kotró/sószóró egységekbe.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55561) Declare válasza Ironizer (#55550) üzenetére


Declare
őstag

1 szezonban ugyan azzal az autoval, ugyanazon az uton autokazol, majd következö szezonban minden marad csak a gumi valtozik, akkor azert az mar-mar relevans, ha feltünik, mikor, milyen helyzetben, hogyan viselkedik az auto. :) Sokszoros dupla teszt :))

Azert is szoktam irni, hogy majd kivancsi leszek, azok akik a Michelin CC-t hajtjak, mit mondanak par ev elteltevel.

[ Szerkesztve ]

(#55562) Jaffa75 válasza Jorus (#55560) üzenetére


Jaffa75
őstag

Mikor jártál arra reggel?

Kolléganőm 7 körül jött rajta, a legjobb esetben is latyakosnak (!) minősítette! Majd ha 15 cm hullik, akkor mi lesz? :Y Megint a szokásos (Nagy Bandó A.): a közútkezelő felkészült a télre, de hóra nem számított! :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#55563) Jorus válasza Jaffa75 (#55562) üzenetére


Jorus
nagyúr

0915 - 1000 között mentem, latyak nem volt sehol, csak a leállósávban.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55564) Jaffa75 válasza Jorus (#55563) üzenetére


Jaffa75
őstag

akkor én szerencsétlenebb vagyok, hogy legkésőbb 7-re a helyemen kell lennem... :DD :DDD

(#55565) z123456789 válasza Declare (#55541) üzenetére


z123456789
addikt

Talán itt, de itt meg nincs olyan.
Illetve, most melyiket vegyem? :D Ezekkel megint végig kísérletezhetnék egy évet. :D

(#55566) Evil Snowman válasza Qru (#55545) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm a választ neked is maestro. :R

(#55567) EQMontoya válasza Jaffa75 (#55562) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ami elég szarul néz ki, hogy másol meg nagy esőt írnak, és fagypont körüli hőmérséklet lesz. Szóval ha pechünk van, akkor ebből nem hó lesz, hanem jégpálya.

Same rules apply!

(#55568) golfvariant válasza Jorus (#55560) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Kicsit megijedtem. Péntek este Kiskunfélegyházára kellene mennem (M5) és néztem az időképet és a köpönyeget, 25cm felett mondtak havat :U Elmentem ebédelni és addig szépen lecsökkent 16-ra :DDD

(#55569) Declare válasza z123456789 (#55565) üzenetére


Declare
őstag

Ja hogy neked benzines van...pff... ;] :D

Nem vagyok szaki, en csak azt irtam le, amit tapasztaltam. Hogy benzinesnel melyiknek, mire, mennyi hatasa van az passz. Szerintem akarmelyik tisztito/lemoso/vedö cuccot buritod a tankba, az bajt nem okozhat, söt inkabb csak hasznalhat szerintem. Plane ha alap benzinhez adod. Premiumhoz en nem tennem, mert ugye annak pont ez a lenyege, hogy van benne valami adalek es ki tudja a ket adalek egymassal, hogy reagal. (de ez csak laikus agyalas :)) )

En a helyedben ezzel kezdenem a probat, majd kiprobalnam ezt. Aztan amelyik szimpatikus még :D

Utanna meg persze beirnam ide, hogy tapasztaltal e barmit ;)

[ Szerkesztve ]

(#55570) rbalint88 válasza Jaffa75 (#55522) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat a splash-sel megszenvedtem reggel en is, de fejutottam ott, ahol egy uj focus visszatolatott. De a nyomatek itt is segitett volna, 3000-en kellett porgetni, mert alatta lefulladt volna, igy meg mar kiporgott...

(#55571) Jorus válasza Jaffa75 (#55564) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én mára szabit vettem ki, mert 10-re kellett vinni az autókát. Mondjuk nekem délig egyébként is reggel van. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55572) z123456789 válasza Declare (#55569) üzenetére


z123456789
addikt

Ja igen, azt elfelejtettem mondani. :D
Már felvettem a bárdis haverommal a kapcsolatot. Ha lejátszom a prémium benzines csatáimat, akkor akarom úgy is csak, természetesen ahogy írod sima benya mellé. :K
Köszi a segítséget. :)

(#55573) deicide válasza golfvariant (#55568) üzenetére


deicide
veterán

Most meg már csak 6cm, estére már negatív lesz. :DDD

Reggel végre én is Fittipaldizhattam kicsit, volt is villogás szemben, hátulról, de a f*szomnak van ideje 30-40-el lötyögni belterületen, ráadásul úgy, hogy maximum kicsit latyakos volt az út, nem havas, simán jó volt a x0-x0 is. Direkt nem írtam valós sebességet, nehogy elásson mindenki. ;]

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55574) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

kornélka: ez kell neked. [link] Minimum 210 ló lesz a gyártói info-k alapján. :C

Ugyanitt egy fölösleges vese eladó srácok. :DDD

(#55575) Jorus


Jorus
nagyúr

Megyünk nemsokára Lengyelországba autóval, értelemszerűen Szlovákián keresztül. Van vmi restrikció ezen országokban a szélvédőre tappancsozott telefonra, és a visszapillantó mögé szerelt dashcam-re vonatkozóan? (Ausztriában asszem nem lehet teló/navi a szélvédőn pl.)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55576) Tsebacsi válasza Jorus (#55575) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Osztrákiában tudtommal a dashcam van tiltva, a szélvédős tappancsos telefon csak nem, mert akkor széjjelvágok köztük :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#55577) aero. válasza Jorus (#55575) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Dashcam nem lehet csak osztrakban. Navi erdekes lenne, hiszen hova mashova tenne az ember.

(#55578) brumi1024 válasza Jorus (#55575) üzenetére


brumi1024
veterán

Tudtommal nincs.

(#55579) Declare válasza Jorus (#55575) üzenetére


Declare
őstag

Erdemes nem a szelvedöre tapasztani....Nemeteknel büntetnek erte, de lehet mashol is szivoznak...ez most felkapott tema lett, hogy szelvedön nem loghat semmi franc.

Dashcamnek nezz utanna, az is ingovanyos terep. Ausztriaban tilos hasznalni, de nemeteknel sem szeretik....beleköthetnek.

(#144584) aero. Engem egyszer allitott meg rendör, akkor is azert mert azt hitte a szelvedön van es nyomkodom a telom a tartoban. Aztan szerencsere kiderült, h nem a szelvedön van, raadasul kimagyaraztam, hogy nem is nyomkodtam :D
Vicces amugy, ha rendes navid van, azt nyomkodhatod (jo menet közben nem, de azert nem büntetnek). Viszont ha telon navigalsz, akkor hozza sem nyulhatsz, mert az mar vezetes közbeni telozasnak szamit..... :U

[ Szerkesztve ]

(#55580) Ironizer válasza Declare (#55561) üzenetére


Ironizer
tag

Hát de pont ez az, hogy nem csak a gumi változik, nincs két ugyanolyan helyzet, fizikai paraméterek szintjén sem, és te sem ugyanabban az állapotban vagy, nem ugyanúgy kezeled.

(#55581) Tsebacsi válasza Declare (#55579) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bezzeg az autórádiót lehet nyomogatni, vagy a talpam vakarni, mert az nem vonja el a figyelmem a vezetésről, főleg, hogy még lefelé is nézek, nem előre... :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#55582) Declare válasza Tsebacsi (#55581) üzenetére


Declare
őstag

Pontosan.... :U ugyan ezt mondtam en is a rendörnek, hogy ha most ez egy tomtom navi lenne akkor nem beszelgetnenk? :U

Jo fejek voltak amugy, pedig fostam azert 2 nemet rendörrel szemben magyarazom, hogy am nem nyultam hozza a telomhoz, hogy is tettem volna, amikor nem ismerem a varost, most tankoltam es itt össze vissza kell kanyarognom....eleg sz@r lapjaim voltak :DDD ...de aztan raneztek a rendszamomra, jo messze voltam othonrol, összeneztek, aztan mondtak, hogy ok, akkor mutassam meg a lathatosagi mellenyt, meg hogy van egeszsegügyi box aztan jo utat kivantak :)

(#55583) Declare válasza Ironizer (#55580) üzenetére


Declare
őstag

Hülyeseg, amin rugozol most azert....

senki nem beszelt labor körülmenyekröl, vizsont ha levetsz több 1000 km t nagyjabol azonos utakon egy szezonban, egy autoval, majd következö szezonban ugyan azon az utakon ugyancsak több 1000 km ugyan azzal az autoval, csak mas gumival, akkor megerzed a különbseget.....valoszinüleg ennel kevesbe drasztikusabb különbseget is, mint egy 7 eves nyari vs zsir uj nyari, illetve 4-5 eves lowbudgate teli vs top kategorias teli.

(#55584) Ironizer válasza Declare (#55583) üzenetére


Ironizer
tag

Azt szoktam mondani, hogy mindegy, hogy mit gondolsz, csak hidd el, hogy úgy van, ahogy gondolod, és akkor elégedett leszel. ;)

(#55585) Mágus2 válasza Jorus (#55575) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Szlovákiában semmi nem lehet az ablakban,ami a vezetőt a kilátásban gátolja, inkább a szellőző rácsra szokták itt rakni. A belső tükrön sem lóghat semmi. :K

Többek között ezért sem veszek autót gyári navi nélkül. :(((

[ Szerkesztve ]

(#55586) -v- válasza Ironizer (#55584) üzenetére


-v-
addikt

hidd el, hogy úgy van, ahogy gondolod, és akkor elégedett leszel

Most épp ezt csinálod te is, nem? ;]

(#55587) pit stop válasza Jaffa75 (#55562) üzenetére


pit stop
addikt

7 körül Budatétény-Biatorbágy M0 sónedves volt, enyhe latyak belül. M1 kifelé viszont csak sónedves - már lehetett menni.

M0 felhajtóhoz volt vicces eljutni reggel 7 előtt. Busz utvonalán mentem, de 30-40-ről fékerő-elosztó kereste tapadó kereket de nem nagyon találta... (téli gumival)

Most 17 órakor M0-on ment sozó, faxán telibe is kapott :(((

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#55588) Magnum_ válasza pit stop (#55587) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha holnapra felszarad/lefagy es nem lesznek latyakos utak, akkor megszabaditom a vasat a sotol.

I humbly and respectfully decline™

(#55589) BigBlackDog válasza Declare (#55579) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én eddig úgy tudtam, hogy telefont csak kézben nem lehet használni vezetés közben. Ez mondjuk logikus is lenne, mert kézben tartott telefon mellett szükség esetén eggyel kevesebb használható kezed van.

"A gépkocsi vezetője menet közben kézben tartott mobil rádiótelefont nem használhat." > 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet, 3. §, 2. bekezdés

[ Szerkesztve ]

(#55590) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok. Tanácsra lenne szükségem. Karacsonykor autózni indultam a családdal a városba. Egyszer csak brutális füst tört elő a motorházból. Leállítottam a motort, de még félóra után is füstölt. Ford s-max 1.8 tdci. Égett szagot nem nagyon éreztem, úgyhogy arra gyanakodtam, hogy a hűtővíz lehetett. Elvitték az érdi szervizbe ahonnan később felhívtak és azt mondták hogy egr-szelepet és termosztátot cseréltek. Utánaolvastam de sem az egr sem a termosztát nem tűnik olyannak, ami kinyomja a vizet a motorba. Vagy lehet hogy igen?

(#55591) F_Zolee válasza Magnum_ (#55518) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én ma csapattam le. Kis kézi lándzsás mosó felénk...1k-ból olyan tiszta lett, hogy magam se hittem el. :D
De persze mire hazaértem a nedves utakon, azalatt a pár km-en jött is vissza. De legalább már nem úgy néz ki, mint egy sóbánya járat. :(((

Ja és reggel 6 előtt még az M0 latyakos volt. Vagy a beső sáv meg tiszta hó. Nem is ment ott senki, csak én előztem a mazsolákat. :D

[ Szerkesztve ]

(#55592) focvis válasza Magnum_ (#55588) üzenetére


focvis
veterán

A hétvégére 15-20 centi havat jósolnak.
Holnap este megyek Zegre, hogy fogom így kikormolni? :F

(#55593) Magnum_ válasza focvis (#55592) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szuper :F

I humbly and respectfully decline™

(#55594) barnam_ válasza focvis (#55592) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kettesben mész végig :DDD

(#55595) xEon1337


xEon1337
őstag

A kiszámoló blogon megjelent a számolgatás a Skoda privát bérlettel kapcsolatban: [link]

"Less but better" - Dieter Rams

(#55596) Evil Snowman válasza HellGreg (#55590) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

EGR szelepet lehet azért cseréltek, mert a vizsgálat során kiderült, hogy a hiba jelenségtől függetlenül rossz. Termosztátnak elég sok köze vám a hűtő/fűtő körhöz. Ha az elszállt ott nyomhatta ki a viszonylag forró hűtővizet-> felszálló fehér gőz.

(#55597) HellGreg válasza Evil Snowman (#55596) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát nagyon remélem hogy tudják mit csinálnak, mert nincs kedvem holnapután visszaszállíttatni hozzájuk. Csak valahogy most rossz érzésem van,de ha holnap beszélek velük amikor megyek érte, majd elmagyarázzák pontosabban mint telefonon.
Az viszont kicsit gyanús,hogy amikor az EGR-szelepet beszéltük, azt mondták, bontottat raktak bele. Az új 170 ezer lett volna mármint az alkatrész csak. Megnéztem a legismertebb alkatrész-rendelő oldalon, ott a drágábbik fajta kerül 85 ezerbe. Szóval ez nem stimmel.
Így összesen EGR-szelep + termosztát + felfagyállózás + munkadíj lett 85K + ÁFA.
És persze a bontott alkatrész miatt mehetek vele a közeljövőben újat cseréltetni...

(#55598) #03969024 válasza Skillet (#55548) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem ér, összkerék!!! :)

(#55599) MunezXBK válasza Declare (#55582) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ugyanezt. ;)

Németországban még a blitzer appért is szólhatnak/büntethetnek.

Blitzer=traffipax.

(#55600) Qru válasza Skillet (#55548) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Reggel én is takkerolással kezdtem...

...aztán bikázással folytattam...

...de mivel nem sikerült Lidlis akksitöltő lett belőle.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.