Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) bajnokpityu válasza Qru (#54435) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mennyire jók ezek az akkuk? varta black..

1x már aránylag nehezen indult be a skodri, lehet érdekes..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54452) !Overdose! válasza bajnokpityu (#54451) üzenetére


!Overdose!
őstag

Ha engem kérdezel csak feltételesen ajánlom a feketét. A kék már vehető, ezüst nagyon jó.

Nem támogatom az áruházi akkumulátor vételt sem, ha mégis így tennél, akkor gyártási dátumot azért keress rajta!

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#54453) Brumi˘ válasza bajnokpityu (#54451) üzenetére


Brumi˘
addikt

Varta alja a black. Silver a teteje, de az alá nem adnám. Ha más is játszik Exide Premium inkább.

(#54454) bajnokpityu válasza !Overdose! (#54452) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nézd, 5 éve egy 45Ah-s van benne, gyári 60as. ÉS beindul még. a legneccesebb inditása, amikor már köhögött, akkor 2 hónapja nem volt a kocsi beindítva. Gondolom nem tett a gyárinak túl jót a 3 év állás, és gyorsan vett valamit a faszi, mielőtt eladta. Ha ez jó volt, akkor szvsz black is jó lesz :)
saját tapasztalatom az volt a prémium akkukkal, hogy oké, tényleg tovább bírják, mint a gagyik, de sokkal hirtelenebben is halnak meg, igy számomra igazából nem túl meggyőzőek.

egy dolog miatt vennék szakboltba, egyszer megjártam vartával, hogy csak akkor adják rá a teljes garit, ha szakboltban szerelik be. (hogy r*hadnának meg)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54455) Land válasza Land (#54441) üzenetére


Land
veterán

Sztornó. Csapda az egész.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#54456) Kornel válasza Land (#54455) üzenetére


Kornel
veterán

Na, mi volt, mesélj.

(#54457) Richard! válasza Land (#54455) üzenetére


Richard!
addikt

Érdekelne engem is :))

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#54458) Land válasza Kornel (#54456) üzenetére


Land
veterán

Kata utánaolvasott. Bizományiba vennék át. Hitel esetén vannak esetek, amikor az eladó hónapok után jut a pénzéhez. A szerződésben az összeggel is játszanak. Ha azt írják bele, amit én kérek, de több pénzért veszi meg a vevő, akkor vannak esetek, amikor pereskedésre is sor kerül. De ha a drágább, valós árat írják bele, amiért ők adták el, akkor az eladó fizeti a magasabb összeg után járó adót, még ha ő a valóságban kevesebb pénzt kap kézhez. Nekem nem hiányzik az ilyen trükközős, simlis megoldás. Maradok a jó öreg KP-s eladásnál. Időm van rá még akár 2 hónap is.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#54459) Kornel válasza Land (#54458) üzenetére


Kornel
veterán

Helyes, jól teszed.
Mennyiért arulod?
Volt már jelentkező?

(#54460) MunezXBK válasza Land (#54458) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hova írnak, milyen árat? Meg milyen adót fizet a ki is?

Adás-vételire sem kötelező összeget írni, elég ha azt írod, hogy megegyezés szerint.

(#54461) Land válasza Kornel (#54459) üzenetére


Land
veterán

Egyelőre nem hívtak még. Lehet "hiba" volt a sérüléseiről is feltenni fotókat. 1.950.000-ért van fent, de mennék lejjebb is. Azért 1.8-ért pl már nem igen kellene pironkodnom, mivel költöttem rá becsülettel és rendben is van. Csak hát egy zsáknyi behozott, tekert, fotókra kiglancolt van eléggé nyomott áron, ami rontja a normálisabb példányok üzletét.

MunezXBK: Telefonban magyarázott néhány példát, nem tudom pontosan. De nekem a kp-s magánszemély verzió a szimpatikus. Még ha várni is kell rá.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#54462) rbalint88 válasza Land (#54458) üzenetére


rbalint88
addikt

Ha jó áron akarod eladni kereskedésen keresztül, akkor csak a bizományos játszik.
KP-ra csak a piaci értéke max 80%-áért veszik be, hacsak nem valami nagyon kurrens típus, ami egy hét alatt elmegy. Ahol dolgoztam egy rövid ideig, oda is hoztak egy 159-et, 2,4-et kért érte a srác, végül 1,9-ért vették be, 2,6-ért rakták ki kozmetika és polír után... 2-3 hónapot náluk volt, nem tudom mennyiért ment el végül, de ha "csak" 2,4, akkor is kerestek rajta 500-at...

btw a fotóid nem valami nyerők, plusz az ársávnak egy igen sűrű szegmensébe raktad az autót. túl sok kép szól a hibákról, túl kevés az autó előnyös oldaláról. oké, most nehéz igazán szép környezetben fotózni, de legyen kép róla a nyári kerékkel is, meg sajnos a perspektívák sem igazán jók, meg full döglöttek a színek.

[ Szerkesztve ]

(#54463) Kornel válasza Land (#54461) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem annyit megér simán.
Ha most keresnék ilyet, azért biztos megnézném ezt is.

(#54464) B-L-A-C-K válasza Land (#54458) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Minőségi jó beállított fotókat kell felrakni, és jó szöveget bele írni, és elfog menni, hidd el nagyon sokat számít nem csak kocsi eladásnál hanem bárminél. Faternek 2 kocsiját is felraktam már, mind heteken belül elment.

(#54465) rbalint88


rbalint88
addikt

vilike!!! [link] remélem már kívülről fújod a részeket :DDD könnyesre röhögtem magam rajtuk :))

(#54466) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#54464) üzenetére


Magnum_
nagyúr

így van.

I humbly and respectfully decline™

(#54467) Integrale


Integrale
veterán

[link] 10W40-es SIKA

"Bad reklám is reklám too"

(#54468) Land válasza B-L-A-C-K (#54464) üzenetére


Land
veterán

Priviben elküldtem a linket. Ha valami nem okés vele nyugodtan szólj és teszek az ügy érdekében.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#54469) tboy93 válasza Integrale (#54467) üzenetére


tboy93
nagyúr

Finom :D

(#54470) máyköl válasza Integrale (#54467) üzenetére


máyköl
veterán

:(

(#54471) Qru válasza bajnokpityu (#54451) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem a legjobb de bőven vállalható kategória. :K

#nincsbennetarcsi

(#54472) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Elég sok bömbit lopnak el mostanában BP-en, rengeteg BMW-s illetőt láttam fészen aki visszavenné a kocsiját...

(#54473) Kornel válasza B-L-A-C-K (#54472) üzenetére


Kornel
veterán

Visszavenné.
Na persze.
Kötött volna cascot.
Ja és minden tolvajnak a kezét levágni.

Más:

;]

(#54474) B-L-A-C-K válasza Kornel (#54473) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Persze sablonszöveg, felesleges kiírni, de hátha alapon belefér.

Más mindenkinek: Egy benzines autó mennyi idő télen -3 fok körül míg bemelegszik? Cégesbe nem 1 benzinesünk volt, de sose néztem. Nekem a dízelnek kell 10 perc.

[ Szerkesztve ]

(#54475) aero. válasza B-L-A-C-K (#54472) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ez a visszavétel vicces számomra, hogyan működhet ez? Találkozik a tolvajjal, heló, szia, kifizeti kp-ban az autó árát (tudatos vásárló, hiszen az autó ára még a zsebében volt tartalékra) és mindenki megy a dolgára? :DD

(#54476) rbalint88 válasza B-L-A-C-K (#54474) üzenetére


rbalint88
addikt

hát ha 10 perc alatt tényleg bemelegszik az Insignia, akkor adom is el a picsába az Alfát és veszek egy olyat. Még a benzines se melegszik be tisztességesen 10 perc alatt -3-ban. az, hogy van fűtés és középen áll a vízhőfok mutatója, nem jelent semmit, főleg modern autónál.

(#54477) Kornel válasza B-L-A-C-K (#54474) üzenetére


Kornel
veterán

Motortol is függ.
1.2-es suzuki 1 perc után meleg volt, nagyon durva.
1.8 civicnek azért kell 2-4 perc.

Mod: természetesen a vizhofok középre állására gondoltam.
Civicet még nem teszteltem, hogy mit "csal" közepén a vizhofokmero, splashnel még nincs is, ezért obd2-n néztem telefonnal, hogy mikor áll be a vizhofok.

[ Szerkesztve ]

(#54478) B-L-A-C-K válasza rbalint88 (#54476) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen csak arra tudok apellálni hogy 10-12 alatt éri el a 90 fokot.. 2 percig melegítem, utána meg mire beérek a melóba tötyögve 8-10 perc, pont addigra lesz 90.

(#54479) Kornel válasza B-L-A-C-K (#54478) üzenetére


Kornel
veterán

Erre való a (szívó) benzin.
Sőt, inkább hybrid.
Sőt, inkább elektromos ;)

(#54480) B-L-A-C-K válasza Kornel (#54479) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Télen elektromosnak oké nem kell bemelegedni, de a ható távja felére csökken, így azért ez se olyan király.

Amúgy minek az off ha kocsi a téma?

(#54481) brumi1024 válasza B-L-A-C-K (#54478) üzenetére


brumi1024
veterán

Ha haladok (itthonról ha kb bárhova megyek - a reggeli csúcs kivételével - 1 perc távra van a 90-es korlátozású 11-es út), akkor nagyjából 2-3 perc alatt 90-re ér a vízhőfok mutató, viszont olajhőm továbbra is kevés - ilyenkor nincs is kéthengerezés, nincs start-stop. Olajhőhöz és kéthengerezéshez kell még pár perc, viszont ha este nagyon hideg volt (illetve épp kint állt az autó), akkor sokszor a fél órás melóba járás sem elég arra, hogy nekiálljon start-stopolni (20km "városban" - Szentendrei + Budai alsó).

[ Szerkesztve ]

(#54482) rbalint88 válasza brumi1024 (#54481) üzenetére


rbalint88
addikt

Suzkanis 3 perc utan tolja a meleget, de szerintem a vizhofok 70 sincs, mire feljutok vele a palyara, ami kb 2 km es nincs dugo. Van viszont 5 korforgalom :)

(#54483) Kornel válasza rbalint88 (#54482) üzenetére


Kornel
veterán

Ne told rá a fűtést rögtön, úgy hamarabb eléri az üzemi hőfokot.
Obd2-n tudod amúgy csekkolni.

(#54484) Ironizer válasza B-L-A-C-K (#54480) üzenetére


Ironizer
tag

Mert ahogy a neve is mutatja, ez az autós topic. Kocsik az itt off. :D

(#54485) BigBlackDog válasza Ironizer (#54484) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor nem a családalapítós topik? ;]

(#54486) Peter.70 válasza BigBlackDog (#54485) üzenetére


Peter.70
őstag

Azokat a hozzá szólásokat a moderátor Úr már egyszer kitörölte ;]

(#54487) Declare válasza Richard! (#54438) üzenetére


Declare
őstag

Tenyleg ird mar le pls, mi a vicces rajta, mert nem ertem :D Ha mondjuk egy Lamborol beszelgetnenk, akkor ok, az vicces lenne, mert ugyan mar, aki szupersport autoval jar, annak mind1 kell, hogy legyen.

Ez viszont egy 2001 es T5 volvo....se nem szupersport, se nem azoknak az embereknek az autoja, akiknek minden mind1. Ellenben nagy, van benne erö, kategoriaban tuti biztonsagos, nem hülyegyerek auto es talan kevesebb a nyüg vele, mint egy hasonlo koru dizellell....es ezt akarja költsegbaratabb autova tenni.

(#54439) aero. ezek szerint ketten vagyunk akik nem röhögünk :D

(#54488) tboy93 válasza Declare (#54431) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1, elobb jarnek gazos autoval mint dizellel.

(#54489) zoo8800 válasza B-L-A-C-K (#54474) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem T-Jet Bravo van, 0 fok alatt kell 5 km, mire egyáltalán beáll középre a mutató. Ellenőriztem, ilyenkor még nem nyit a termosztát...

rip and tear, until it is done

(#54490) Skillet válasza Ironizer (#54484) üzenetére


Skillet
addikt

:C :R

(#54467) Integrale
:DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#54491) xEon1337 válasza B-L-A-C-K (#54474) üzenetére


xEon1337
őstag

Ford féle 1.6 szívó motorral is kell azért 5 kilométer, mire beáll középre a vízhőfokmérő úgy, hogy 2000rpm+ körül van végig a fordulat. Mondjuk a ventilátort 15%-nál erősebbre szinte soha nem szoktam állítani, így nem is nyomja annyira a meleget. Városban, dugó nélkül, 2-3 lámpával olyan 20 perc után mondom azt, hogy komfortos belül, addig meg az ülésfűtés bőven elég nekem.
Ha feltekerném a ventilátort, valószínűleg 5 perc után már jó lenne, de jobban szeretek kesztyűben vezetni, így nem olyan hurka a kormány fogása. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#54492) Tsebacsi válasza B-L-A-C-K (#54474) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Civic amikor fagyban votl kint, legalább 5 perc volt, mire elérte a kellemes hőmérsékletet. Olyan 2-3 km kb. Ez attól is függ persze, hogy egyenletesen tudsz-e haladni, vagy dugózol ahogy kijöttél a kapun/utcán. Utóbbinál jóval tovább tart bemelegednie.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#54493) Skillet


Skillet
addikt

anyumat vittem múltkor, aztán elengedtem a kormányt kicsit, valamit mókoltam... a vas jobbra kezdett menni, mire maga elé nyúlt és vissza akarta parancsolni az autót a megálmodott virtuális kormánnyal :DD
sírtam rajta
:DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#54494) mdani01


mdani01
aktív tag

Új Swift, In & Out: [link]
Eleje fura nekem kicsit de szerintem szokható.

iPhone 6S SpaceGray

(#54495) tomcsi23 válasza Skillet (#54493) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azért nyugtass meg, hogy nem a szalagkorlát terelt vissza az ideális ívre.. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#54496) Qru válasza Kornel (#54473) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha már TDI. Reggel néztem, városi körülmények között 9 km alatt állt be a hőfokmutató 90-re. Tehát akkor volt a víz kb 75 fokos (VAG-nál 75-110 fok között 90-en áll fixen a mutató). 0,0 Celsius-t mutatott a BC induláskor, a fűtés ki volt kapcsolva (csak a tojásmelegítés ment).

#nincsbennetarcsi

(#54497) zolynet válasza Skillet (#54493) üzenetére


zolynet
addikt

Egyszer szopasson meg, rántsa be a kézit. ;] :P

Life is too short to stay stock!

(#54498) Mágus2 válasza Qru (#54496) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Megnézted az olajhőfokot, ott van a menüben?

(#54499) #64118272 válasza Qru (#54496) üzenetére


#64118272
törölt tag

Nekem 1.6TDI városban(dugóban), reggel kb 5km alatt éri el a 90fokos vízhőfokot(mutató szerint), az olaj a 90 fokot kb egy 8-9km alatt.

Mélygarázsban áll, ahol ilyen 0-2 fok között van a hőmérséklet mostanában is. Ahogy kijövök a garázsból, 100m múlva már dugóba futok bele. :(

(#54500) Qru válasza Mágus2 (#54498) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Be van pipálva minden az mfd-ben de olajhőfok nincs/nem mutatja. Lehet ez ilyen butított verzió. :D

mod:

tomizzz: Én is Hungárián nyomtam a mérést. A kib... mérés!!444!! :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.