Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54601) Qru válasza Jaffa75 (#54567) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bezzeg ha nem kell sóznak orrba-szájba. :((( :W

Akkor lassan vegyem elő Bubit azt mondod? ;]

mod:

kornelka: Refi párti vagyok, azt jobban észreveszik.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#54602) F_Zolee válasza aero. (#54591) üzenetére


F_Zolee
veterán

Azt már nem is néztem. :D Csak furcsa volt, hogy nem éppen napsütéses időben 0 kivilágítással közlekedik m0-n valaki. Sötétben meg zseblámpával világított volna maga elé? :)

(#54603) Jaffa75 válasza Magnum_ (#54600) üzenetére


Jaffa75
őstag

a megmondóember! :C :DD

Feltettem refire, full fehér massza lett... Pedig még nem is kapcsoltam hiperűrsebességre... alulról érintette a mutató a 60-at! :DDD :P

Qru: elgondolkodtam egy pillanatra, hogy egy XC90-ben másképp nézném a dolgokat... :K Állítom szinte csak azt az egy kerületet (és közvetlen körzetét) érte a téli csapás!
Vedd csak elő, mindig Kormival jössz a topictalira! :))

[ Szerkesztve ]

(#54604) Dashes


Dashes
őstag

sziasztok!
1gen mazda 3-nál összes szilentcsere kb. mennyi munkaóra/munkadíj?
:R

(#54605) Qru válasza Jaffa75 (#54603) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó a kövire akkor Bubiva jövök... :K

Amúgy hóban megváltás a 4wd. Az év többi 364 napján persze csak nyűg kb de hát ez van. :D

Uncsitesóm vett most XC60-at D5 AWD. Azzal már lehet menni nagyobb hóban is. Bubival nem, mert az első terepszögem kb 0 és azonnal leszakad a lökös.

#nincsbennetarcsi

(#54606) kaszaking válasza Jaffa75 (#54603) üzenetére


kaszaking
tag

„alulról érintette a mutató a 60-at”
Kifelejtetted, hogy azért mert már 1x átfordult az a mutató

(#54607) Jaffa75 válasza kaszaking (#54606) üzenetére


Jaffa75
őstag

annyit belebakiztam :DDD :DD :B , hogy digitális a sebességjelző! :K

(#54608) EQMontoya válasza Qru (#54605) üzenetére


EQMontoya
veterán

Milyen hóban? BP-n azért nem igazán volt hó most sem, legyünk őszinték.

Same rules apply!

(#54609) Evil Snowman válasza EQMontoya (#54608) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Káposztafalvára (Vecsés), ami dél-Pest mellett van azért fél óra alatt esett 10 cm kb. Mindenki rögtön elfelejtett vezetni. :(((

(#54610) Qru válasza EQMontoya (#54608) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt nincs de nem is ide vettem. Ha itt használnám csak akkor vettem volna egy ct200h-t és napszemcsi. Telken (Mátra) már azért párszor hasznát vettem az awd-nek. Konkrétan voltak olyan napok amikor az utcánkban csak szomszéd Nivája meg az én verdám ment fel. :D Az hogy a fwd-s 1,3-as Swift nem jött fel ok de hogy a 4x4-es Skoda Superb sem azon mondjuk meglepődtem.

A szitu a következő: takarított utcáról fordulsz rá a nagyon meredek de nem takarított útra ahol nem porhó van/volt ami tapad hanem ilyen jeges felületű hó. Tehát a rákanyarodás pillanatában az első tengely kvázi jégen áll a hátsó meg a letakarított aszfalton. Na most ott a Superb elvérzett mert nem zárt össze a középső diffije és csak pörgött az első tengely, hátra meg nem adott hajtást.
De azt beszéltük a szomszéddal, hogy a legbosszantóbb az egészben az, hogy fizikálisan tudná ez a haldexes cucc ami benne van csak egyszerűen szarul van megírva a szoftvere. :( :W

#nincsbennetarcsi

(#54611) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Festékréteg vastagság mérőt rendelt már valaki ebayről? Melyik lenne az, ami már relatív megbízható?

(#54612) Richard! válasza Qru (#54610) üzenetére


Richard!
addikt

Az ilyen miatt nem lehet reklamálni a Porsche Hungáriánál, hogy fogyasszanak hímtagot?? :F

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#54613) bandus válasza Qru (#54610) üzenetére


bandus
veterán

mérnem tolatott fel? :F :D

BlackDog:

bármelyik. nagy valószínűséggel nem telibe fújják az autót, így hiába mér valami pontatlanul, akkor a gyári fényezést és az utólagosan fújtat is pontatlanul méri, de az eltérést attól még kimutatja, ami egy vásárlót igazán érdekel. szerintem.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#54614) EQMontoya válasza Qru (#54610) üzenetére


EQMontoya
veterán

Anno a CR-V is valami hasonló körülmények között vérzett el pár teszten csúnyán, ha jól tévedek. Az állandó összkerék mellett legalább nincs ilyen baj. :)

Same rules apply!

(#54615) Qru válasza Richard! (#54612) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semmi gyári garancia nem vonatkozik erre. Maga a rendszer működik (kivéve amik igazán kéne :DDD).
Még azt is el tudom képzelni hogy a Superb direkt kapott butább szoftvert mint pl egy Passat. Nálunk a Passat DSG-vel kaptunk csere autónak Superb-et DSG-vel (mind a kettő 2.0 TDI sőt a Superb még 2 évvel későbbi gyártású is volt) és a Passat érezhetően okosabban váltogat. Pl kigyorsításkor nincs akkora lag, sokkal gyorsabban kiszámolja melyik fokozatba váltson vissza.

De ne csak a vag-ot szídjuk a Honda is megbukott a havas/jeges körülmények között vmelyik újságírói teszten. Megjelent a cikk óriási blama. Kaptak egy szoftverfrissített pédányt az simán átment. Majd 2 hónap múlva ismét kértek egy másik tesztautót az megint megbukott. :DDD
Ott cseszték el, hogy elsőre nem a preparált példányt adták ki a tesztre.

bandus: Amúgy lehet úgy felment volna rükiben mert TDI, tehát erősen orrnehéz gép.

EQMontoya: Jaja, az elég nagy blama volt. Ismerős faterjának van cr-v 4wd-vel. A cikk után bement a márkakereskedésbe ahol vette, azt mondták nincs szoftverfrissítés hozzá. Tehát amit másodjára kiadtak egy preparált példány volt egyértelműen.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#54616) EQMontoya válasza Qru (#54615) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért ez vérgáz a Hondától. Főleg ahhoz képest, hogy a 28 éves Mazdám felmegy bárhová kb. :) A terepszöge mondjuk a bubudhoz hasonló.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#54617) K Norbi


K Norbi
addikt

(#54618) K Norbi


K Norbi
addikt

IDIOT :O :(((

A pakoláson az elején beszartam, mindenki nyomorog.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#54619) pit stop válasza Qru (#54610) üzenetére


pit stop
addikt

Passatban működik, legalábbis eddig nem tapasztaltunk olyat, hogy ne lett volna elég a tudása.
1-2 éve egy BMW-t szedtünk ki árokból. Először nevetett, hogy majd "ez" fog engem kihúzni... Aztán amikor kint volt csak lesütött szemmel motyogott :DDD

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#54620) Evil Snowman válasza K Norbi (#54618) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

:F

(#54621) Qru válasza pit stop (#54619) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen akkor nem csak a váltó szoft butított ezek szerint. :( Passatban 130 az 6. ha lepadlózom vált egy 4-est és kilő. Superb ugyanitt elmélkedett egy sort majd aztán kapcsolt csak. Érezhetően többet matekozott. :K

mod:

EQMontoya: Gáz... de a CR-V aszfaltra való amúgy is.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#54622) Skillet válasza Qru (#54605) üzenetére


Skillet
addikt

AWD mint nyűg? :B
én az év 365 napján imádom. velem lehet valami gebasz :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#54623) -v- válasza Qru (#54621) üzenetére


-v-
addikt

Ezeket nem lehet csipszelni? DSG-t meg haldexet? Megtanítani nekik, hogy ők igazából fócvágen?

(#54622) Skillet: neked van tartalék is mellé, az más ;] neki két turbóval kevesebbje van :C

[ Szerkesztve ]

(#54624) Qru válasza -v- (#54623) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem lehet... De erre majd Mági tud érdemben válaszolni.

Skillet: Nálad van tartalék az más oda non-stop kell. Nálam csak visszafogja azt a kicsit ménest ami van. Egy kapcsolható 4wd szoftverrel elég lenne nekem bőven.

De a japppán, minimum 150 ló, 4wd és kevesett futott kritériumoknak adott pénzmagból csak ez felelet meg akkor. Nem bántam meg csak nekem felesleges többségében az awd.

#nincsbennetarcsi

(#54625) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Tegnap tankoltam, számolás szerint 8,5l fogyott 100-on. Nem rossz, de akkor sem 7 :DDD Most visszafelé M6oson olyan szél volt 100km-t levett a megtehető km-ből. A nulláson visszaadta. Dízel kell nincs mese... :P

Ja és 16.kerulet 2 nap 2x esett 2-2 centi hó de úgy, hogy 2 km-el arrébb meg semmi. :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#54626) Qru válasza Tsebacsi (#54625) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha ez vígasztal tegnapelőtt tankoltam meg Kormit és 8,5 lett az átlag. :))

#nincsbennetarcsi

(#54627) focvis válasza Mágus2 (#54516) üzenetére


focvis
veterán

Tegnap este vettem téli kereket, ma feldobom. Ugye kedden reggel viszem a Sziki-Carhoz.

Olajcsere előtt, a hétvégén meghajthatom autópályán szerinted? (Arra gondolok, hogy mennyire para a felhígult olaj...)

Már elég régen volt utoljára dízelem, 2010-ben - van értelme a kikormolásnak szerviz előtt? Ha igen, mekkora terhelés / rpm legyen? (Bp-Velence-Bp = 2x40 km autópálya, de mehetek akár messzebbre is.)

Köszönöm ismét! :)

[ Szerkesztve ]

(#54628) MunezXBK válasza Qru (#54626) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha téged meg ez, ugyanennyit eszik kb. az én szarom is. :D

(#54629) Jaffa75 válasza focvis (#54627) üzenetére


Jaffa75
őstag

ha netán hígult az olaj (hallottam én is néháyn parát erről), akkor kár lenne megzavarni szerintem... ha megvolt az olajcsere, na akkor... pótolhatod az elmaradást! :DD Akkor legalább a kenés okés, nem kened el a száját! :N

Tsebacsi: hidegben többet eszik, ezen ne is lamentálj.. :B Mivel lennél előrébb, ha 300 forinttal olcsóbb lett volna az elmúlt 100km megtétele? Sokkal nem hinném :))

[ Szerkesztve ]

(#54630) lenko válasza Qru (#54626) üzenetére


lenko
aktív tag

~8.8 :)

(#54627) focvis

Csere előtt nem kéne. ;)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#54631) xEon1337 válasza Qru (#54626) üzenetére


xEon1337
őstag

Ennyit a harmat 101 lovas 1.6 benzinem is bekajál most télen. Nyáron 7 alatt elvoltam vele ugyan ilyen felhasználás mellett, szóval jó 1,5 literrel többet kér. Hét közben 2 x 11 km hideg motorral, hétvégente Győr-Bp pályán, de ott sem nagyon tudok rajta faragni.

Na nem mintha baj lenne, mert ugye a lovakat etetni kell, csak kár, hogy itt lovak azok nem igen vannak. :D

"Less but better" - Dieter Rams

(#54632) EQMontoya válasza MunezXBK (#54628) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyugi, az enyém többet. :)

Same rules apply!

(#54633) Qru válasza focvis (#54627) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne hajtsd meg, majd csak olajcsere után.

Munez: Ehh, Audi... :( :D

xeon.Szabi: Sok városi rövid út, bizony így a dízel is zabizik rendesen.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#54634) MunezXBK válasza EQMontoya (#54632) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Otthoni nyállal az enyém is.

(#54635) Qru válasza lenko (#54630) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az korrekt Bubi is is 8-9 között mozog igaz városban nem járok vele csak nagyon keveset.

#nincsbennetarcsi

(#54636) w333


w333
félisten

Ennyi hó esett sógornőméknél :Y (Pescopennataro)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#54637) BigBlackDog válasza Qru (#54626) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tücsöknél 7,79 l/100 km lett a decemberi eredmény (1.8 szívóbenya). Mondjuk ez rekord nála, nyáron is többet zabált (ami szerintem betudható a 17-es alufelniknek, illetve a lábamnak is).

[ Szerkesztve ]

(#54638) #94529552 válasza Qru (#54615) üzenetére


#94529552
törölt tag

Már csak azért sincs ilyenre garancia, mert a Superb 4x4 nem egy terepjáró, arra Pajerot vagy Land Rovert és társait lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#54639) EQMontoya válasza MunezXBK (#54634) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem csak a nyál, sok városi használattal így a kellemes minuszokban simán bever 11 litert.

Same rules apply!

(#54640) lenko válasza Qru (#54635) üzenetére


lenko
aktív tag

Nekem is kb. 25-30% város, többi autóút/pálya, mondjuk pályán megette most a 9.7-t GPS szerinti 140-nél tempomattal 2 személlyel, tele csomagokkal. (Nem is ment :DDD )

Az embereknek fáj az igazság!

(#54641) w333 válasza EQMontoya (#54639) üzenetére


w333
félisten

Annyi nekem is megvan ... de nálam most 100% város ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#54642) Hav3l válasza Skillet (#54622) üzenetére


Hav3l
tag

Volt régen egy 92-es összkerekes 150 lóerős Galantunk, apám imádta, azóta is bánja, hogy eladta :DD télen párszor mentünk ki vele az erdei havas aszfaltos utakra :)

(#54643) do3om válasza focvis (#54627) üzenetére


do3om
addikt

Kikormolnád a DPF-t? ;]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#54644) focvis válasza do3om (#54643) üzenetére


focvis
veterán

Valahogy úgy. :D 3000 rpm-re gondoltam (170-180-ra tippelem).

Elég büdös, kaparós szaga van reggel a garázsban. Meg gondoltam jobb ha a régi olajjal távozik a lerakódás java. Sokat szarakodik, legközelebb megint benzinest veszek. :U

[ Szerkesztve ]

(#54645) Richard! válasza focvis (#54644) üzenetére


Richard!
addikt

Megbántad? :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#54646) do3om válasza focvis (#54644) üzenetére


do3om
addikt

De ha nincs akkor hogy?
:F

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#54647) focvis válasza Richard! (#54645) üzenetére


focvis
veterán

Ha max. 150 k-ból OK a motorja, akkor nem, mert amúgy tetszik. Ha nem OK, akkor mennie kell a háztól a.s.a.p.

Ez a 21. autóm, nagy sz@rba még nem nyúltam (kopp-kopp-kopp).

@do3om: a helyét! ;]

@BBD: nem, ez most az első, viszont Opel sok volt (10+) céges és maszek is. Hasonló autóm volt 3 (Vectra C, azonos padlólemez és technika), hasonló motorral 2 (Z19DTH, ez most Z19DTR).

Nálam az OFF az, amire nem várok választ. ;)

[ Szerkesztve ]

(#54648) BigBlackDog válasza focvis (#54647) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Volt már Saabod egyébként?

Egyébként nem kell az OFF szerintem, mivel mint ahogy nemrég megtudtam, mégsem a családalapítós topik ez. :)

[ Szerkesztve ]

(#54649) EQMontoya válasza lenko (#54640) üzenetére


EQMontoya
veterán

170 ló 2 személy + csomagokkal nem megy?
Az elég furán hangzana. :)

Same rules apply!

(#54650) Mágus2 válasza focvis (#54627) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Akarsz új motort is a kerekek mellé. Ha tényleg hígult, nem tanácsos sokat menni vele. Élek a gyanúperrel hogy csak túl volt töltve. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.