Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) Tsebacsi válasza Kornel (#25550) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Váltózár sem?? Mér van mindent nyitó csodakulcsa vagy mi??? :F

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#25552) Kornel válasza Tsebacsi (#25551) üzenetére


Kornel
veterán

Kerdezgettem, hogy mivel megyek valamire, ha veszek masik autot...
Ha 1.6 sport kellett metal szurkeben, akkor is elviszik, ha barmit csinalsz.
Parszor megmosolygott ;)
Naivan kerdezgettem ezekrol a dolgokrol...

(#25553) tomiii. válasza EQMontoya (#25548) üzenetére


tomiii.
aktív tag

a fèlreertesek elkerulese vegegt megmazzal is tisztabanmvagyok, hogy a 1jz, nem mazda motor, nem veletlenul volt a smile. :(

(#25554) Qru válasza Kornel (#25552) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amit el akarnak vinni azt elviszik. Ismerős is telerakatta mindenféle cuccokkal a kocsiját aztán egy este trélerre dobták és elvitték (ez onnan derült ki, hogy később meglett az autó).

Ha vmi el akarnak vinni azt elviszik. Pajzsos autó sem ellophatatlan csak azzal nem állnak neki szőrözni keresnek olyat amiben nincs.

#nincsbennetarcsi

(#25555) raczger válasza Kornel (#25552) üzenetére


raczger
őstag

Ismerős valami vezeték nélküli indításgátlót szokott beszerelni, azt elvileg nem olyan könnyű kiiktatni. Gondolom egyedi, kódolt jelet sugároz, szóval max akkor tudják helyben beindítani, ha megtalálják, hogy hova van ez beépítve és áthidalják. Azért az nem egy perc. Persze ha nagyon el akarják vinni, akkor jönnek trélerrel.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#25556) Kornel válasza Qru (#25554) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, ugyanezt mondta.
Azt mondta pajzsos vedelemmel ellatott autoval meg nem talalkozott, de ugye ok csak az ellopotthoz mennek ki, kerdes mennyien szerelik be a pajzsot ugye :)
Azon kivul volt minden, amit el lehet kepzelni.

Ujpalotarol a suzukikat viszik, 14-be a fordok mennek most azt mondja.

Kerdes mit erdemes majd csinalni ha lesz masik autom :F

Raczger: semmit sem er, azt mondta.

[ Szerkesztve ]

(#25557) tomiii. válasza Kornel (#25556) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Garázsbérlés? Vagy az nem számít? Fogalmam sincs milyen macera/költség bérelni.

(#25558) Tsebacsi válasza Kornel (#25556) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a semmit sem ér már 2x elhangzott, nemtudom ki ez a "szakértő" de azért nekem ez kicsit erős... A szarnak sem ér semmit a pofon, de egy váltózárat szerintem hirtelenjében pont nem tudnak fél pillanat alatt kicselezni vagy egy vezeték nélküli jeladós rejtett gombos megoldást sem...

(#25557) tomiii.

Pesten nagy szopás és drága is, mert kevés van... :(

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#25559) bitpork válasza Kornel (#25556) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem tudsz semmit tenni- ezt már sokszor kibeszéltük. Pl használtnál már a casco is teljesen felesleges mert mi van ha pl nem 3 kulccsal kapod? Akkor már nem fizetnek. A lopást meg úgy lehet a legjobban megakadályozni, hogy olyan típust veszel magadnak ami ritka és mindenki retteg tőle : nézd meg hogy tőlem még semmit nem loptak el. :DDD Feltörni már törték fel de a ganyék vissza is zárták valahogy.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25560) MunezXBK válasza Tsebacsi (#25558) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Váltózár 2, azaz kettő perc.

(#25561) Qru válasza Kornel (#25556) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

110k + áfá-tól indul ([link])

mod:

tomiii.: Az se jó, ott még zavartalanabbul tudják feltörni a kocsit, mert nincsenek szem előtt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25562) lenko válasza bitpork (#25559) üzenetére


lenko
aktív tag

Van csak lopás casco is 2m értékig 6e / év, és 2 kulcs elég.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#25563) stickermajom válasza Qru (#25561) üzenetére


stickermajom
addikt

Én is néztem Pajzsot, váltózárat, rejtett kapcsolót. Kb. mindegyik kéne egyszerre, hogy _nagyjából_ lopásbiztos legyen az autó, de szerintem, akkor is elvinnék, ha az enyém kéne nekik. Egyelőre maradt a zárt parkolóhely bérlése, talán nem állnak neki kerítést fűrészelni az éjszaka közepén..

(#25564) tomiii. válasza Qru (#25561) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Akkor én csak örülök, hogy még ebben a faluban lakok, én vagy 5 éve szinte sose zárom az autót, ha az utcában parkolok, sőt most is ott van az egyik szétszedve, az alkatrészek meg mellé rakva vagy 3 hete :DDD Mondjuk ez nem épp lopási célpont.

(#25565) bandus válasza Kornel (#25556) üzenetére


bandus
veterán

amúgy az sem rossz biztonsági taktika, hogy olyat veszel ami nem vezeti a lopási statisztikákat :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25566) Qru válasza bandus (#25565) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak ezért vettem Subarut. :DDD

mod:

tomiii.: Az éves össz autólopások 90%-át Pesten hajtják végre a maradék országrész osztozik a 10%-on. Azért ez elég kemény...

stickermajom: Tuti recept nincs, sokat nem is érdemes belefeccölni mert ha akarják elviszik úgyis. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25567) rbalint88 válasza Qru (#25566) üzenetére


rbalint88
addikt

jó, hogy itt lopják a legtöbb kocsit, lehet miből válogatni, plusz itt szarnak egymásra leginkább az emberek. külső-kiskatymazon még azt is észreveszi marinéni, hogy a kakasod csak 6:01-kor kukorékolt 5:59 helyett és kicsit be volt rekedve.

szomszéd autóját tuti, hogy megrendelésre lopták el tőle (996 carrera 4 tiptronic), de nem ám akárhogy, hanem betörtek a lakásba a kocsikulcsért és nem vitték el mellőle a pénztárcát meg a macbookot "ha már úgyis itt vannak" felkiáltással... ja, garázsból, amit ugye a saját távirányítójával nyitottak szintén. még szerencse, hogy egy évre rá szembetalálkozott a kocsival a belvárosban és elkapták az embert. állítása szerint 3 hete vette az autót, addig pihentették.

(#25568) Tsebacsi válasza MunezXBK (#25560) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elhinni is nehéz, ettől persze még igaz lehet... Mégis hogy a fenébe? Ilyen egyszerű lenne eltörni egy zárat és kész is?

(#25567) rbalint88:

1 év re rá meglátta? Az nagy balekság volt pedig a megrendelő/tolvaj részéről, szerintem ez alap, hogy ugyanabba a városba, de még kb. országba sem lopunk el kocsit, vagy legalább átfestem... :W

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#25569) Qru válasza rbalint88 (#25567) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, itt még a szomszédod se ismered, max látásból...

mod:

Tsebacsi: Jah vagy kb 200k-ból lefóliáztatod és kész.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25570) kalmanchris válasza Tsebacsi (#25568) üzenetére


kalmanchris
tag

Váltórudazat gömbfej szétpattint, betolja 2.-ba, mehet.

(#25571) bitpork válasza kalmanchris (#25570) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen automatánál ez kifejezetten jellemző ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25572) EQMontoya válasza tomiii. (#25553) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem az a kisebbik gond, hogy nem Mazda motor.
Tudnék olyan motort, amit szívesen tennék az MX-5-be, és nem érezném úgy, hogy felborítja a koncepciót. Pl. F20C.

Same rules apply!

(#25573) tomiii. válasza EQMontoya (#25572) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Látom, még most sem jött át :DDD én a "Too Much Is Never Enough" szellemiségben írtam, a koncepció meg nagyon dicséretes, de mit sem ér, ha a személyes igényeim messze eltérnek tőle :F F20C-t egy jz mellett hagyjuk, nem buziskodunk ;] :DDD

(#25574) Qru


Qru
MODERÁTOR

Örökre eltűnnek az átverős autós fogyasztási adatok - [link]

#nincsbennetarcsi

(#25575) boogie84 válasza tomiii. (#25553) üzenetére


boogie84
veterán

Szerintem nem is azért írta, tudta ő is. Csak h amit a Mazdánál kigondoltak az tényleg a megfelelő helyen a megfelelő tömeg. Nem is tudom már hol olvastam, h Corvette motort raktak az mx5-be, és majdnem sikerült ugyan azt az arányt elérniük, mint a gyári értékek. Persze picit orr nehéz lett.

(#25574) Qru: Nem tudom, hogy létezik e olyan ember aki a gyár által megadott értékeket figyelembe véve választott a két modell közül. Persze nem egy márkán belül.

más: A 2016-os év autója szavazás döntős résztvevői közül én az ND-re szavaznék, ha lehet. :B

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#25576) EQMontoya válasza tomiii. (#25573) üzenetére


EQMontoya
veterán

:D
A poént értem, de a szellemiség valahogy elég távol áll tőlem. :)
A sorhat persze jó dolog, egy bukólámpás Suprát, targa tetővel elfogadnék én is.

Same rules apply!

(#25577) tomiii. válasza boogie84 (#25575) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Én most a nagy könnyítgetések közepette ott tartok, hogy a kocsi hátulját egymagamban felbírom emelni( a 60 kilómmal), az elejét, hát... :DDD kíváncsi vagyok mennyire lesz elcseszett, bár más a felhasználás jellege.

(#25576) EQMontoya: haveromnak van olyan suprája, bár nem a targa tetős, nekem annyira nem jön be :B Most látom, hogy van egy mx5 is a családban

[ Szerkesztve ]

(#25578) Brumi˘ válasza boogie84 (#25575) üzenetére


Brumi˘
addikt

Mx-5-be corvett motort rakott a srác és nem lett sokkal rosszabb a súlyeloszlás.

(#25579) kalmanchris válasza bitpork (#25571) üzenetére


kalmanchris
tag

Csakis arra értettem ☺

(#25580) tomiii. válasza Brumi˘ (#25578) üzenetére


tomiii.
aktív tag

ha már LS motorcserék.

(#25581) MunezXBK válasza Tsebacsi (#25568) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az egy egyszerű retesz, semmi extra.

Cimbim elhagyta a váltózár összes kulcsát, egyik váltózáras mondta mit csináljunk, 2 percig tartott kiiktatni.

(#25582) Qru válasza boogie84 (#25575) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos van. Még cégeknél is. :(

#nincsbennetarcsi

(#25583) bitpork válasza Qru (#25582) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még ott is? Hát itt a milyen autót vegyekben hányszor olvasni, hogy legyen nagy-kényelmes és városban s fogyasszon 7 liternél többet. Pont mint egy katalógusadat...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25584) EQMontoya válasza tomiii. (#25577) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az egy Silvia? Elsőre Celica st165-nek néztem.
Nekem adja az a Supra, nem feltétlen a minden sarkon keresztbevágós autó, de rohadt jó a plüss sportülés, targában tényleg van benne életérzés, és szépen duruzsol a sorhat.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#25585) 8th válasza tomiii. (#25543) üzenetére


8th
addikt

Renault Fuego Turbo?

[ Szerkesztve ]

(#25586) Motion_Blur válasza lenko (#25562) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Erről tudnál valami linket adni?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25587) lenko válasza Motion_Blur (#25586) üzenetére


lenko
aktív tag

lopáscasco

Az embereknek fáj az igazság!

(#25588) Skillet


Skillet
addikt

múltkor kicsit bohóckodtam a hóesésben :)

apropó... tud valaki olyan programot, amivel 10mp-nél hosszabb gif képet is lehet csinálni? nagyjából 12mp kellene.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#25589) Qru válasza bitpork (#25583) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Beszerzős Mancikának ki lett adva, hogy árat meg fogyit nézzen. Már pedig ő listaárat néz meg katalógus fogyit.

Btw már megérkeztek hozzánk is az első SCR katis TDI-k. Majd meglátjuk mit mutatnak... :U

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25590) g4bb3r válasza Tsebacsi (#25568) üzenetére


g4bb3r
tag

Amikor kerestem nyáron autót megkéreztem egy ismerőst akiről sejtettem , hogy vannak kétes kapcsolatai tud e valami jó kocsit (egy időben kocsikkal is seftelt).

Enyhén röhögve mondta hogy már nem foglalkozik autókkal de megkérdezheti nekem csak esetleg szólni fognak melyik országba ne menjek vele... mondtam akkor kösz kihagynám akkor :((

(#25591) Qru válasza g4bb3r (#25590) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha, ismerős vett nagykőrösin autót 2 éve. Beidézték a rendőrségre mert kiderült lopott autókat árult a nepper akitől vette. Mákja volt, az övé nem volt lopott.

#nincsbennetarcsi

(#25592) -v- válasza Skillet (#25588) üzenetére


-v-
addikt

Olyat csinálj amin csapatod ;) Ne csak alapjáraton ketyegjen az a sok ló.

(#25593) Skillet válasza -v- (#25592) üzenetére


Skillet
addikt

:DDD

nem tudom, itt hány embert fog ez érdekelni, de beszúrom, aztán majd....
KATT

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#25594) Qru válasza Skillet (#25593) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Menő a plüssmackó a hátsóablakodban. :D

#nincsbennetarcsi

(#25595) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Toronycsapágyat cserélt már valaki? Mennyit bírt? Kezdi megadni magát nálam mind2 oldalon kanyarodásnál igencsak hallani, pedig először azt hittem, hogy a fékekkel lesz vmi baj, mert még azok is gyáriak. 172k km.

(#25596) Qru válasza SzlobiG (#25595) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amit most vett haver Lekszászt abban cserés, picvel 200k km felett van benne.

172k km és gyári fék? Omg, akkor tartod a mondást, hogy csak a bu**k fékeznek. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25597) Skillet válasza Qru (#25594) üzenetére


Skillet
addikt

egyértelműen és mindenképpen visszavonhatatlanul kikérem magamnak :DD az nem plüssmackóóóó, hanem egy menyét vagy vadászgörény vagy mi :D

amúgy meg tessék jönni majd a redsunfest-re! :K

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#25598) bandus


bandus
veterán

ha indulás után úgy hallom, mintha súrlódnának az első fékeim, az mit jelenthet? ablakot lehúzva nem hallok semmi zavarót, szóval mintha bentről jönne a hang. két helyen is átnézték a kocsit, azt mondták még van bőven a fékekben, nem kell cserélni. kis használat után már nem jelentkezik ez a probléma.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25599) SzlobiG válasza Qru (#25596) üzenetére


SzlobiG
félisten

Aha, akkor szimplán ez ennyit bírt mondjuk nem vészes 10k a kettő előre, csak kicserélni melós dolog.

Elég jól bírják pont most ellenőriztem őket a tárcsák is meg a betétek is bőven a határ felett vannak, lehet elbírják 200k-ig is. Ráadásul a Jurid a beszállító.

[ Szerkesztve ]

(#25600) Qru válasza Skillet (#25597) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tervbe van véve. Addigra talán lesz már felnim is... :U

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.