Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Üdv!

Szerintetek, hogyan kellene ezt szétszedni?
Teleszkóp a csomagtartóhoz.

Per aspera ad astra.

(#26302) lsc válasza Oryctolagus (#26301) üzenetére


lsc
nagyúr

A gömbfejnél elméletileg az a "gyűrű" kivehető, de miért akarod szétszedni?

Az élet kegyetlen .

(#26303) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Az ilyen fajta GPS nyomkövetőkről mi a véleményetek? Valamit szeretnék venni a kocsimba, ki mit használ/ajánl?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#26304) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Legalább értelme van a vasalódeszkának

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26305) Kornel válasza h1ght3chzor (#26303) üzenetére


Kornel
veterán

En is nezegettem ezeket, de ez meg folyamatos kovetesre is alkalmatlan.
Szerintem minimum egy gprs kepes eszkoz, ami folyamatosan kuldi a koordinatakat...
Illetve a riaszto funkcio vicc, semmire se valo.
En egy csomagtartoba elrejtett gps nyomkoveton gondolkozok ha veszek valami verdat az ellopott helyett.
Valoszinu amig nincs benne komolyabb vedelem, addig bedobom egy orzott parkoloba itthon, munkahelyen ugyis zart helyen all.
Azon gondolkozok, hogy egy gps nyomkoveto + valtozar legyen-e, vagy menjen bele egy pajzs.
Valoszinu szemelyesen megnezem a pajzsosokat, hogy mit kinalnak.

Ja es ezek a vateran meg kutyubazaron arult kinai kutyuk felaron, vagy meg kevesebbert beszerezhetoek akar kinai eu raktaras boltokbol.
Netto lehuzas, amit csinalnak ezek a "kereskedok"

[ Szerkesztve ]

(#26306) Oryctolagus válasza lsc (#26302) üzenetére


Oryctolagus
tag

Az eredeti gázrugók már nem tartják meg a csomagtartót ezért újakra cserélem.

Per aspera ad astra.

(#26307) lsc válasza Oryctolagus (#26306) üzenetére


lsc
nagyúr

Azokon nincs gömbfej, tehát nem komplett cuccok?

Az élet kegyetlen .

(#26308) Oryctolagus válasza lsc (#26307) üzenetére


Oryctolagus
tag

Ez gömbfej nélkül érkezett, egy fém darab tartaná a helyén a gömbfejet az újakban.

Per aspera ad astra.

(#26309) Tsebacsi válasza Kornel (#26305) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem az a bajom ezzel, hogy azt hallottam több helyről is, hogy egy kis cigisdoboz méretű zavaróval az ilyen eszközök simán blokkolhatóak, és már nem is érnek semmit. Egy jó indítás-rablásgátló rejtett gombos megoldással szerintem többet ér. :B Vagy a pajzs, de annak megkérik az árát :(

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26310) lsc válasza Oryctolagus (#26308) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor ami a gömbfej alatt van az a négyszögletes lyuk azzal kell valamit csinálni, elsődlegesen benyomni próbálnám, az újon meg látszik hogy menetes vagy csak sima illesztett rész van ott.

Az élet kegyetlen .

(#26311) Kornel válasza Tsebacsi (#26309) üzenetére


Kornel
veterán

Kiegeszito megoldasnak nem hiszem, hogy rossz.
Nem hiszem, hogy mindenki.ilyennel rohangal. (Zavaroval)

(#26312) Mágus2 válasza Oryctolagus (#26308) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Egyszerűen ki kell húzni. Kiugrik a gömbfej a fészkéből. Visszacsavarni a helyére, az újat meg csak rányomod. A teleszkóp végére a fészek rá van sajtolva, nem levehető.

[ Szerkesztve ]

(#26313) h1ght3chzor válasza Kornel (#26305) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Miért, mi a baj vele? Volt már tapasztalatod, vagy mi? Ha elmozdítják a kocsit, küld sms-t, ha felhívod küld sms-t, ergo tudod hol van a kocsi. Pajzs meg egy vicc azt hallottam, mindig ugyan oda szerelik, és mindenki tudja hogy lehet kijátszani, mert elég ismert...

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#26314) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Nem akarja megadni magát.
Talán rámelegíthetnék és akkor kitágul annyira hogy kijöjjön belőle, vagy marad a drasztikus beavatkozás és körbevágom.

Per aspera ad astra.

(#26315) Skillet válasza Kornel (#26311) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem sem. Csak a tolvajok. De az nem elég?
:C
Amúgy a váltózár kijátszható sokszor. Tuti nem költenék rá.
Egy rejtett kapcsoló, ami a benyát tiltja. Talán még egy, ami a gyújtást... de méginkább valamelyik szálat az ecunál, ami miatt toszik indulni a vas. Légtömegmérő, vagy még ezernyi cucc.
De az tuti, ha lopós autóval jönnek, akkor az egész bukta.
Nehéz ügy ez.

Nem, szerintem nincsen időd.
A legjobb valami őrzött parkoló, saját garázs.
Olyan ez, mint a nyest sztori. Költhetsz sok pénzt szagosítóra, ultrahangos biszbaszokra... a kis rohadtak akkor is összebasszák az autódat. Az egyedüli megoldás ott is a garázs. Sajnos, de ez van.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#26316) Kornel válasza h1ght3chzor (#26313) üzenetére


Kornel
veterán

A karszakertot kerdezgettem, hogy mit ajanl.
Nem akart semmit mondani, mert ugye hivatalos minosegben.volt kint, de egy ket dolgot csak mondott, miutan sokat kerdezgettem.
Rejtett kapcsolo, valtozar, stb. semmit sem er, ha szinre, motorra, felszereltsegre az autod kell, azt elviszik. Ha tucat auto, akkor nyilvan keres konnyebb celpontot, de ha nem, akkor viszik.
Pajzsos lopasos esete meg nem volt, de csak ennyit mondott, nem ajanlotta, meg semmi.
Ez a gps nyomkovto meg a gearbesten15 dollar.
De vedd meg nyugodtan haromszor, negyszer annyiert :D
Ennyiert mar komoly cuccot is kapsz, szerintem.
En is fogok venni :)
Ami nekem most korvonalazodik:
Gps tracker+valtozar+rejtett kapcsolo+casco
Ha viszik, akkor egeszsegukre.
Max. Elrejtek egy bombat hatul, ami telefonhivasra aktivalodik ;)

Skillet: maradjunk annyiban, hogy ha egy kmolyabb cuccod van, es megszunik a gps jel, amire riaszt, akar meg idod is lehet elkapni oket, vagy legalabb azonnal hivni a rendoroket, stb.

[ Szerkesztve ]

(#26317) -v- válasza Kornel (#26316) üzenetére


-v-
addikt

Gps tracker+valtozar+rejtett kapcsolo+casco

Ha van casco, a többi mi az istennek? :U Egyébként ennyire nem kell szerintem paranoiásnak lenni, most is volt cascod a suzira nem? Na, kötsz megint csak lopásra cascot, az nem egy nagy összeg, és ennyi nyugodtan alszol.

(#26318) Nkboy


Nkboy
senior tag

Ja, meg nem kell egy órával előbb lemenni a kocsihoz. :DDD

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#26319) Skillet válasza -v- (#26317) üzenetére


Skillet
addikt

:R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#26320) Kornel válasza -v- (#26317) üzenetére


Kornel
veterán

Teljes koru lesz.
Nem egy nagy osszeg.
Egy gps tracker se egy vagyon...
Meg egy valtozar se.
Tudod, aki egyszer megegeti magat, az ovatosabb masodszor.

(#26321) Motion_Blur válasza Kornel (#26320) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Eldöntötted a Civic-et már?

Én most nagyon meg vagyok indulva értük, 8gen FL vagy 9gen. Előbbi 2,5m+, utóbbi viszont inkább 3,3-3,5... külsőre sokkal jobban tetszik a 9gen, főleg a hátulja. Belsőre viszont nagyon jó a 8g is. Ami mellettük szól még hogy átlagosan kevesebb km van bennünk mint mondjuk egy Focusban, Octavia-ban, és nagyobb százalékban hirdetik magánszemélyek.

Az ideális egy 1.6 i-DTEC lenne, de valszeg 1.8 Sport lesz belőle ha csak rám nem szakad valami nagyobb pénzmag.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26322) Kornel válasza Motion_Blur (#26321) üzenetére


Kornel
veterán

Eddig civic az A verzio, nekem a 8 gen fl tetszik, a 9 gen nem...
Se kivul, se belul.
Ami meg tetszik, az az s60 volvo, abbol meg talan a dizelt is bevallalnam :)
De ugye elobb fizessen a casco...

(#26323) Skillet válasza zack (#26297) üzenetére


Skillet
addikt

Nekem van egy 10 ezres bt headset-em.. Nem mindig jó a kihangosítás :)
A sünök jöhetnek :)
Ezt meg autón kívül is sokszor nagyon jó használni, otthon, bárhol.
De kinek mi jön be.

(#26278) w333

Nekem összekerekes vas van. Volt már tele az autó rendesen. 5 személy, csomagtartó csurig.
Nem volt magasabb a fogyasztásom. 3 literrel pláne nem.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#26324) zack válasza Skillet (#26323) üzenetére


zack
nagyúr

Az van nekem is (Sony SBH52). De autóban nem használok headset-et. Annak nincs értelme, hogy a fülemben legyen, csak a hívások miatt, zenét meg nem hallgatnék így, nem hallanám a külső zajokat.
Mikor nem jó a külső kihangosítás? :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26325) bitpork válasza -v- (#26317) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nekem is ez jutott az eszembe, hogy az energia amit beleöl elvesztegetett. De ha ez nyugtatja meg, akkor kinek mi.Ellopni még soha nem lopták el autómat. Feltörni már nem egyszer. De nem stresszelem magam valamivel amit nem tudok megakadályozni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26326) h1ght3chzor válasza Kornel (#26316) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Milyen gps tracker?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#26327) Skillet válasza zack (#26324) üzenetére


Skillet
addikt

A zenét nem a headseten keresztül hallgatom. Ez egy füles, nem zsinóros, plantronics, gyakorlatilag észre sem veszem, hogy a fülemben van.
Mikor nem jó? Számomra mondjuk kb soha. Az illető engem hív, tehát nekem akarja előadni a mondókáját. Miért hallja ezt a beszélgetést más is, az autóban? Nekem ez magas. Sosem szerettem a kihangosítókat, pedig nincsenek titkaim.
De a másik fél nem tudhatja, hogy ki van hangosítva, így mondhat olyat, ami kellemetlen a bent ülőkre, és/vagy saját magára nézve.
Mindegy. Nekem nem jön be.
De szubjektív, tudom.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#26328) Kornel válasza h1ght3chzor (#26326) üzenetére


Kornel
veterán

Meg most vadaszom a lehetosegeket.

(#26329) zack válasza Skillet (#26327) üzenetére


zack
nagyúr

"De a másik fél nem tudhatja, hogy ki van hangosítva, így mondhat olyat, ami kellemetlen a bent ülőkre, és/vagy saját magára nézve."

Valamit nagyon túlgondolsz. :)
Miért ne tudhatná? Sőt. Tájékoztatni kell, hogy ki van hangosítva. Én mindig mindenkit tájékoztatok. Ebből még sosem volt gondom. Ha pedig eleve tudom hogy gázos lesz, elutasítom.
Nekem eleve nem mondhatnak gázos dolgokat, max én mondhatom, hogy "ki vagy rúgva". :P

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26330) MunezXBK válasza Skillet (#26327) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Felemelem a fülemhez a telót és automaikusan átkapcsol. :U

(#26331) w333 válasza Skillet (#26323) üzenetére


w333
félisten

Az a baj hogy nem olvastátok el amit írtam ... :D

Na szóval akkor gondolom a tied erőből megoldja és ez a többlet súly meg sem kottyan neki ... amiről én beszélek az az egy Passat B5.5 (2.0 PD) 4Motion, a másik pedig ugyan ez csak összkerék nélkül, és erre írtam azt hogy az összkerék és a + súly miatt (diferenciál mű) legalább 3L töbett fogyaszt a 4Motion Passat !

Tudom miről beszélek mivel az egyik autó a kollégámé a másik pedig egy régi ismerősé ... :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26332) bitpork válasza Skillet (#26327) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ennek van egy nagyon egyszerű, és kulturált megoldása: én amikor kocsiban veszem fel kihangosítón, akkor a bemutatkozás után ezt a tényt közlöm minden esetben és megkérdezem, hogy visszahívjam-e később?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26333) w333


w333
félisten

El is felejtettem tegnap rákérdeztem a 3 -ik ismerősnek akinek szintén B5.5 Passat van, ugye írtam hogy 2.0 PD és 1.9 Elektronikával használja ... na szóval teljesen át van alakítva az egész motor mert állítása szerint az 1.9 és 2.0 között kb. 50cc3 van, így a PD elemek, főtengely, porlasztócsúcsok mind ki vannak cserélve (vissza butítva 1.9 -re) :))

De most valami gáz van az autójával mivel mondta hogy szerelőnél van mert mit tudom én milyen gyűrűknél de benyomott nagyon sok gázolajat a motorba ! :(

Jó kis autó (de taxi volt) és hát van már benne lassan 500 ezer km :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26334) pit stop válasza w333 (#26331) üzenetére


pit stop
addikt

1.9 PD 4 Motion van a családban, én is szoktam vele menni. Pár decivel lehet többet eszik a többlet súly miatt, de mivel 7 liter körül eljár vegyesben biztos, hogy nem a miatt fogyaszt annyival többet, mert 4motion! Generációra is stimmelünk :)
+ szintén Variant :D

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#26335) bitpork válasza w333 (#26333) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Óvatosan de megjegyezném, hogy az ilyen barát mellett nem kell ellenség ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26336) w333 válasza pit stop (#26334) üzenetére


w333
félisten

De az a 110 lovas B5 vagy nem ? :))

Én egy ugyan ilyenről Link beszélek, ami ugye több mint 1600 kg ! :D

Illetve csak 90% város + rövid távok (gondolom emiatt is eszik kb. 10L)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26337) Skillet válasza zack (#26329) üzenetére


Skillet
addikt

Ezért is írtam, hogy szubjektív. Nekem nem jön be a kihangosító.
Egyszerűen nem a mellettem ülőket hívja az illető. Majd ha akarja, felhívja őket is, aztán beszélgessenek. Én így látom. Ha meg direkt valami érthetetlen családi míting van az autóban lévők és a telefonáló fél (felek :D ) közt, tehát kell a kihangosítás, akkor a telefon ezt megoldja. :)
Neked való a kihangosító, nekem a leírtak miatt nem.

(#26330) MunezXBK
Ennyi :) így viszont neked nem is kell se kihangosító, se headset. Ha vezetés közben felveszed a telefont, akkor minek? :P

(#26331) w333
Oké. Mindegy is...de szerintem 100kg nem hoz plusz 3 litert egy kis pöcsömnyi matiznak sem :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#26338) w333 válasza Skillet (#26337) üzenetére


w333
félisten

Jól van ... a hátsó kerekeket meg biztos az anyós hajtja hogy nem fogyaszt ! :DDD

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26339) MunezXBK válasza Skillet (#26337) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Azt nem írtam, hogy használom is ezt a funkciót. ;)

(#26340) Oryctolagus válasza Oryctolagus (#26314) üzenetére


Oryctolagus
tag

Megoldottam, belevágtam a szélébe ott elvágtam aztán kiszedtem a fém gyűrűt.Ezek után már adta magát.
Köszönöm , hogy volt akivel megbeszélhettem!

Per aspera ad astra.

(#26341) pit stop válasza w333 (#26336) üzenetére


pit stop
addikt

Csont ugyan az amit linkeltél :D Még a kilométer is egyezik nagyságrendileg (csak a miénk magyarországi, ellenőrizhető) :D Napfénytető nincs, de az nem tudom mit jelent súlyban.
De ezekben olyan 4motion van, hogy nem mindíg hajt hátul, hanem alapvetően elöl, és ha kell akkor tolja hátra max. 50%-ig. - ez már erre ment: (#26338)

Városban se tudom feltolni 10 literre szerintem átlagot, csak ha kitolom a szemét minden piros-zöldnél :U
Ja és a miénk manuális - ismerősödé nem automata véletlen?

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#26342) Skillet válasza w333 (#26338) üzenetére


Skillet
addikt

Biztosan típus függő is.
Az awd többet fogyaszt. Igaz. De amiről beszélsz, két különböző emberé, különböző használat stb. Abból is adódhat az erős többlet. Nem?
De mostmár kezdem érteni a vita tárgyát. Csak mások nem értem miért említettek egy 100kg-os személyt.
Szóval... az fwd-nél és rwd-nél valóban többet dolgozik az awd. Nem mindegy, hogy azt a plusz súlyt a csomagtartóba vagy a hajtásláncba pakolod. De itt nem is feltétlenül a súlyról van szó, hanem az egész hajtásról. Úgyhogy igen, szerintem egy 20%-os többletet biztos jelenthet az awd. A többi meg láb függő.
De ahogy az elején is írtam, típusonként eltérhet. Automata vagy sem, váltóáttétel stb stb.

(#26341) pit stop
Szerintem az nem ugyanaz, mint az állandó összkerék. Egy ilyen tuti nem fogyaszthat sokkal többet, de annyit biztosan nem, mint egy állandó összkerekes.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#26343) bandus válasza AMD Power (#26247) üzenetére


bandus
veterán

nekem is 52 liter, 11k körül fizettem legutóbb a shellnél a sima dízelért. de ma ismé tankolnom kell, megnézzük ezzel hogyan alakult a fogyasztás és hogyan fog a shell premiummal :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26344) pit stop válasza Skillet (#26342) üzenetére


pit stop
addikt

Ezt a típust viszont csak olyan 4Motion-nel szerelték, ami alapból elsőkerék és 50%-ig hátra tudja tolni az erőátvitelt. Állandó összkerékkel ez a Passat nem készült - gyárilag.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#26345) TaaT válasza pit stop (#26334) üzenetére


TaaT
veterán

Az összkerekes nem csak azért eszik többet mint 2WD mert nehezebb, hanem mert nagyobb a hajtáslánc vesztesége. :)

Nálunk az 1.9PD tiptronic szappantartó paszuly (1500kg) 6.5-7L között eszik vegyesben.

Give them hell Ukraine!

(#26346) w333 válasza pit stop (#26341) üzenetére


w333
félisten

+1 és szintén magyarországi ... annyi biztos hogy állandó összkerék !

Én ugy tudom a 4Motion az állandó, vagy tévedek :F

(#26342) Skillet

Igen és nyilván lábfüggő is a dolog, illetve a rövid távok miatt is fogyaszthat ennyit, de a 20-30% töblet fogyasztás reálisnak tűnik :))

Múltkorában mentem vele és ugye 90% város, a BC 9.6L fogyasztást mutatott, nagyon rövidek a fokozatok illetve manuális 6 gangos van benne ! :K

(#26347) TaaT

Aha ... na ezt tényleg nem tudtam :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26347) TaaT válasza w333 (#26346) üzenetére


TaaT
veterán

"Én ugy tudom a 4Motion az állandó, vagy tévedek"

Ahogy korábban írták, alapból első kerék, ha kell megy hátra is.

Give them hell Ukraine!

(#26348) pit stop válasza w333 (#26346) üzenetére


pit stop
addikt

Nekem VAG-nál dolgozó fejlesztő-szerelő azt mondta, hogy ez állandóval nem készült.
Azt tudom még, hogy ez után jöttek csak azok a szériák, aminél külsőre is meg lehetett különböztetni melyik a 4motion, mert megkapták külső fekete műanyag borítást körbe - akkor ez volt a "menő", meg hogy látszódjon különbség. Ezeknél még ugyan úgy néztek ki 4motion példányok, mint a mezeiek.
Egyről könnyen fel lehet ismerni, melyik 4motion: ha két oldalra van kivezetve kipufogó. Hátsó kialakítás miatt ezt csak ők kapták meg.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#26349) w333 válasza pit stop (#26348) üzenetére


w333
félisten

Oké így már tiszta sor ... nincs Passat -om na :B (pedig jó lenne) :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26350) rbalint88 válasza pit stop (#26348) üzenetére


rbalint88
addikt

B5 és B5.5 alatt rendes Torsen diffis állandó összkerék van, pont gyanaz, mint A4-től felfele a quattro. B6-tól a Passatban is és előtte-utána a kisebbekben is Haldex van, ami alapból elől hajt és 80km/h-ig tud hátra küldeni max 50%-ot az első kerekek kipörgése esetén.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.