Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) Qru válasza -v- (#25350) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor vmi japán gép kell. ;]

#nincsbennetarcsi

(#25352) Richard! válasza Qru (#25345) üzenetére


Richard!
addikt

Már csak a mennyiség a kérdés. DOT 4 van a betöltőnyílás kupakjára írva, de a mennyiségről a kézikönyvben nem ír semmit.

(#25344) K Norbi: Igen, valóban, az alkatrészek elég jó árban vannak, hála Istennek :R

(#25348) zack: Majd 1 év múlva visszatérünk rá, mindenesetre feljegyeztem, köszi ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#25353) TaaT


TaaT
veterán

:DDD

Give them hell Ukraine!

(#25354) rbalint88 válasza -v- (#25350) üzenetére


rbalint88
addikt

Akkor egy benzines 147, olcsoert. Fos lesz, az tuti! ;] de ha eppen nem lesz fos, akkor nagyon fogod szeretni! Ja meg szeretni kell!!! Es akkor nem lesz fos se! :DDD

(#25355) #94529552 válasza aram01 (#25340) üzenetére


#94529552
törölt tag

A lényeg, hogy legyen hivatalos papírod is a kasztniról, a folyamat egyéb részleteit meg a hivataltól megkérdezed.(átalakítási engedély, illetékek, stb.)
richie900812 Fékolajból, ami a szabványnak megfelelő DOT4-es Shell vagy bármilyen amit a közelben meg tudsz venni. Fél liternél nem vennék többet elsőre.

(#25356) tboy93 válasza #94529552 (#25355) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem tobb kellett fel liternel a civicbe es muneznek is az audiba. Valami 7dl korul volt a csere. En ferodot vettem, valami 800Ft a dot4 0.5L

(#25357) MunezXBK válasza tboy93 (#25356) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fél liter nekem légtelenítésnél kellett. :D

(#25358) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Vectra B x16xel motorosba vennék akksit, és gondoltam rá hogy nagyobbat teszek bele kicsit, mint ami volt. Érdemes?

Azthiszem 52ah-s van benne, exide-okat nézegettem.

(#25359) TaaT válasza #81556480 (#25358) üzenetére


TaaT
veterán

"gondoltam rá hogy nagyobbat teszek bele kicsit, mint ami volt. Érdemes?"

Nem érdemes, hanem melegen ajánlott :)

Give them hell Ukraine!

(#25360) #81556480 válasza TaaT (#25359) üzenetére


#81556480
törölt tag

Na, ez jó hír. És mi az a plusz, amit még érdemes betenni? mondjuk az 52ah-s helyett egy 61?

(#25361) tboy93 válasza MunezXBK (#25357) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fekfolyadek cserenel igyis-ugyis kell legteleniteni nem? :F

(#25362) TaaT válasza #81556480 (#25360) üzenetére


TaaT
veterán

Legtöbb esetben a legnagyobb ami fizikailag belefér.

Kb igen, egy hatvanakárhanyas simán jó ha még befér az 52-es helyére. :) De persze nézzük az indítóáramot (A) is, az is fontos :K

Give them hell Ukraine!

(#25363) TaaT


TaaT
veterán

Nesze neked Euro emissziós kibocsájtás :C

"a cég legnagyobb hajója, az Emma Maersk az átalakítás előtt naponta 300 tonna üzemanyagot fogyasztott, és ezer tonna szén-dioxidot okádott a légkörbe. (Nem elírás: egy liter nyersolaj elégetésével 3,15 kilogramm szén-dioxid képződik.) Ez több szennyező anyag, mint amennyit a világ 30 legalacsonyabb kibocsátású országa állít elő. ...a hajók motorjait a legócskább bunkerolajjal hajtják; ahhoz képest a chemtrail kész szenteltvíz." [link]

Give them hell Ukraine!

(#25364) MunezXBK válasza tboy93 (#25361) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Persze. De az akkori szerelőm szerint csak akkor, ha ott tartózkodik az ügyfél. :DD

Így külön is kellett légteleníttetnem.

(#25365) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Szeretem megérteni a dolgok mikéntjét, így most hozzátok fordulok hátha tudtok adni egy két remek linket, és információt. Volvo S80 4.4 V8 szöghajtóművére lennék kíváncsi. Úgy hallottam ennek a típusnak ez az egyik gyenge pontja. De miért? Abban lehet valami ha a tengelyeken különböző abroncsok vannak akkor az hpsszú távon kinyírhatja a szöghajtóművet? (Apropó a szöghajtómű és osztómű között mi a különbség?)

Remélem nem túl nagy teher az oktalankodásom, én azt vallom hogy aki kérdez, öt percig buta, ám aki nem kérdez, örök életre buta marad.

:R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#25366) #94529552 válasza tboy93 (#25356) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igen, ez változó, azért is mondtam, hogy fél liter indulásnak, és ha nem elég, a közeli helyről lehet venni hozzá, mert amúgy a nyakunkon marad, és ott jár le a garázsban a felhasználhatósági ideje. A szervizben ugye mindig marad ki bőven, mert többet számláznak ki, az meg ritka, hogy odaadják a bontott dobozban a maradékot.

(#25367) tomiii. válasza aram01 (#25340) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nem lehet, tudtommal csak flexszel és hegesztéssel oldható meg a lepapírozás. Mivel az egy másik autó :D

(#25368) tboy93 válasza #94529552 (#25366) üzenetére


tboy93
nagyúr

Maradi vagyok, nincs kedvem szaladgalni fel liter fekfolyadekert ha keves lenne :D Mondjuk mondom, nekem 800Ft volt fel liter. Egyebkent nem csak bontott allapotban "romlik meg"?

(#25369) tboldi


tboldi
nagyúr

Akit érdekel a bicikliselütéses saga: [link]

(#25370) Phobion


Phobion
őstag

Vásárolt ma valaki autopalya matricát a http://www.nemzetiutdij.hu/ oldalán? Nálam az OTP-s tranzakció végén kaptam egy Export és Nyomtat opciót, se vissza, se oké se semmi , kezdik megint?! :C

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#25371) F_Zolee válasza Phobion (#25370) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én a kezdeti balfaszoskodásuk miatt már nem is erőltetem az online vételt. Fél perc alatt megveszed kúton és tuti nem szív vele az ember.

(#25372) Phobion válasza F_Zolee (#25371) üzenetére


Phobion
őstag

gondoltam 1 év elegendő volt, hogy összekapjuk magukat, de mindig ráeszmélek milyen naiv vagyok :C

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#25373) Qru válasza Zewa (#25365) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szöghajtóművet ott használnak, ahol az erőátviteli elemek összekapcsolása csak egymást keresztezve oldható meg.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25374) F_Zolee válasza Phobion (#25372) üzenetére


F_Zolee
veterán

Egy lecke nem volt elég? :D
Nekem sok is volt. Ha már fizetnem kellett akkor nehogy már még én rohangáljak több kört. :W

[ Szerkesztve ]

(#25375) zack válasza Richard! (#25352) üzenetére


zack
nagyúr

1 év? Ennyi éves futással könnyű autót fenntartani. :) Mennyi km után dobod le az olajat, szűrőket?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25376) Richard! válasza zack (#25375) üzenetére


Richard!
addikt

10 ezer km után. De mivel sokat akarok hazajárni, lehet, hogy már ősszel esedékes lesz a következő csere periódus. 1200 km oda-vissza

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#25377) Qru válasza Richard! (#25352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Próbáltam kigúglizni de sok mindent nem találtam azon kívül, hogy kb 1 liter elég...

Ford topikba nézz be ott hátha tudják fejből.

#nincsbennetarcsi

(#25378) Kornel


Kornel
veterán

(#25379) Richard! válasza Qru (#25377) üzenetére


Richard!
addikt

Sajnos én sem találtam semmi érdemleges infót. Mindegy, megrendeltem 2x0,5 Liter Motul-t 11,20€-ért. Köszönöm :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#25380) Motion_Blur válasza zack (#25348) üzenetére


Motion_Blur
félisten

[link]

Japán (na jó, inkább magyar :D) autóba is mehet ez?

Nem tudom mire vélni ezt pl: "Speciálisan BMW, VW és MERCEDES-BENZ gépjárművekhez fejlesztve" :F

Motul és Sustina közül menne majd bele valami, de ez kb. 40%-al olcsóbb.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25381) Qru válasza Motion_Blur (#25380) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mehet. A gyári külön előírásoknak megfelelően fejlesztették de nyilván nem robban fel egy mezei Szuszka motorja se ha beleöntöd.

#nincsbennetarcsi

(#25382) trassher válasza Kornel (#25378) üzenetére


trassher
addikt

Megosztottam. :)

Redmi Note 7

(#25383) Kornel


Kornel
veterán

Amit most hallottam, érdekes lehet másnak is.
Másolnak kulcsot az eladók, és a tükörbe rejtik el, rendszám adott, már csak az autót kell megtalálni.
Riasztás nélkül viszik el így...
Suzuki volt az is, de szerencsére megzavarták őket...

(#25384) nyogo83 válasza Kornel (#25383) üzenetére


nyogo83
senior tag

Ezt mar en is hallottam par helyrol, de elegge urban legendnek tunik. Legalabbis szemelyesen olyan emberrel meg nem talalkoztam akivel megtortent, hanem mindig csak hallota/valamelyik ismerosenek ismerosevel tortent meg, stb.
Engem mar akkor is az a kerdest foglalkoztatott: Miert a visszapillanto tukorbe rejtene el a kulcsot? Miert nem maganal tartja aki lemasolta?

(#25385) Qru válasza Kornel (#25383) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Régi trükk sajnos. :(

#nincsbennetarcsi

(#25386) vmk


vmk
tag

BP-n (3-13-14-15-16 ker.-ben) volna valakinek olajnyomás mérője kölcsönbe egy mérés erejéig?

(#25387) Kornel válasza nyogo83 (#25384) üzenetére


Kornel
veterán

Kisebb a lebukas eselye nyilvan, nem nala van a "bizonyitek"
Mobil, mert ha tobben jarjak a varost, akkor barki elviheti, aki tud rola.
Tesom ismerosenel probalkoztak igy most.
Utanajarhatok, beszelhetek az erintettel, nem nagy dolog.

(#25388) nyogo83 válasza Kornel (#25387) üzenetére


nyogo83
senior tag

Elhiszem neked, csak nagyon sok helyen olvastam mar-mar tenyleg varosi legendanak szamito sztorit.
Pl. Csavo szervizbol hozta haza az autot, veletlenul leverte a tukrot beparkolasnal es kiesett a tukorhazbol a kulcs.
Az viszont teny, hogy durvan lopjak a Suzukikat, nekem 2 haveromtol loptak el 1 even belul, mindket verda alig mult 4 eves. A legrosszabb, hogy az egyiknek nem fizetett a Casco, mert epp a lopas elott koltozott es valahol elveszett/elkeveredett a potkulcsa a verdanak :(
Hiaba ment birosagra az uggyel, mert egyertelmu volt hogy az autot nem a kulccsal vittek el(a betort uveg szilankjai ott voltak a parkoloban), akkor se fizettek. Igy marad a nyakan 2m+ hitel amit fizetett a semmire.

(#25389) Kornel válasza nyogo83 (#25388) üzenetére


Kornel
veterán

Szerencsere nalam itt van mindket kulcs, es a torzskonyv is...

(#25390) Qru válasza Kornel (#25389) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg a forgalmi is ugye?

#nincsbennetarcsi

(#25391) gzbotii válasza Qru (#25390) üzenetére


gzbotii
veterán

Az is lehet probléma? Mifelénk azt mindenki a kocsiban tartja. Nem a legokosabb, de inkább, mint, hogy elhagyja az ember vagy elfelejtse betenni (mert az 40.000 alapjáraton)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#25392) bitpork válasza gzbotii (#25391) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha a riasztódhoz 2 távigazgató jár és nem tod bemutatni akkor is torokra vesznek.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25393) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

http://www.keptelenseg.hu/keptelenseg/csak-egy-kis-chip-tuning-es-mar-mehet-is-108528

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25394) EQMontoya válasza bitpork (#25393) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez még hahun simán lehet első tulajtól, keveset futott, megkímélt... :)

Same rules apply!

(#25395) Kornel válasza Qru (#25390) üzenetére


Kornel
veterán

Persze, itt van a zsebemben :)
Le is adom minel hamarabb.

(#25396) Qru válasza gzbotii (#25391) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nincs meg a forgalmi akkor nem fizet a biztosító.

kornelka: Helyes! :K

#nincsbennetarcsi

(#25397) tomiii. válasza bitpork (#25393) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Mondjuk a chip tuninghoz semmi köze :D

dízel kedvelőknek...
Mondjuk nem ez az egyetlen dízel drift autó, meg nem is nevezném a legőrültebb pilótának ismerve a mezőnyt.
+ Ki a fene ez a Tordai István? Hihetetlenül irritáló. :W Már a Vikis videóban is zavart. Mondjuk az egész műsor olyan amatőrnek tűnik.

(#25398) MunezXBK válasza tomiii. (#25397) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az öreg Tordai fia, nem ismered? ;]

(#25399) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Leadnám én is a szavazatomat az Év Autója címre: Opel Astra :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#25400) Phobion válasza HoaryFox (#25399) üzenetére


Phobion
őstag

ez most a K astra miatt? vagy mi tud az opel mostanság amitől erre a címre jelölték?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.