Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) McSzaby


McSzaby
őstag

Hi,

olvasgattam a neten, de azért rákérdezek. Most, 2016-ban végül mi is az adás-vétel menete és bizonyos lépések mennyi idő alatt végezhetőek el?

Tehát eladás:
- Eljön az emberünk, megnézi a kocsit, tetszik neki, alkudozunk, megkapja a következő doksikat; - forgalmi, törzskönyv, adásvételi aláírva, tanúkkal aláíratva. Persze, ha van minden más, mint szervizkönyv.

Eladás során lesz bármi más dolgom az autóval azon kívül, hogy bebattyogok a biztosítóhoz és az adásvételi szerződés bemutatásával lemondom a biztosítást?

Vásárlás:
- Odatipegek, tetszik, megegyezünk. Elkérem ugyanúgy az eladásnál említett doksikat. Ezekkel a doksikkal elmegyek legelőször az eredetvizsgálatra, amit a NKH-nál, vagy hol tehetek meg. Ez bejelentkezős, vagy odamegyek és pár órán belül megcsinálják? Megvan az eredetvizsgálat, irány a biztosító. Ott 1 óra alatt megkötöm a biztosítást és eközben már foglalom ügyfélkapun keresztül az átírásra az időpontot. Oda már úgy megyek, hogy megvan a biztosítás és az eredetvizsga eredménye. Törzskönyvet,forgalmit kiállítják, hajtom a gépet. Gondolom a vagyonszerzési illetéket együtt fizetem a többivel. (?)

Kihagytam valamit?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#26152) w333 válasza McSzaby (#26151) üzenetére


w333
félisten

Eladásnál pontosan így van ...

Vásárlásnál pedig általában az eladó fizeti az eredetvizsgát (van olyan szolgáltatás ahol házhoz jönnek és 15 perc alatt megcsinálja neked az eredetvizsgát) telefonon le kell beszélni, biztosítás interneten a legegyszerűbb, de ha a váci úton bemész a Netrisk -hez kb. 10 perc alatt megcsinálják és nem kell visszaigazoló leveleket küldözgetni meg ilyenek, a több rendeben van ! :))

Vagyonszerzési illetéket ha nyitva van a pénztár akkor ott fizeted, ha nincs akkor szaladsz a postára (mint én) és a csekk szelvényt odaadod neki, a többit az ügyintézőnél fizeted :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26153) bitpork válasza McSzaby (#26151) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

a milyen autót vegyek topic TIR-jét olvasd mög.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26154) Qru válasza w333 (#26152) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az kimarad h az eladonak le kell adnia az okmanyirodaban az adas-vetelit.

#nincsbennetarcsi

(#26155) Gergőke88 válasza Qru (#26154) üzenetére


Gergőke88
addikt

Illetve az fals info, hogy kijonnek eredetisegvizsgara.
Már évek ota megszunt, csak a muhelyben csinalhatjak.

(#26156) w333 válasza Gergőke88 (#26155) üzenetére


w333
félisten

Hivatalosan nincs is, de ha felhívod őket telefonon akkor bizony kijönnek :D

Én ősszel szeptemberen csináltattam és kijött a srác ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26157) tboy93 válasza w333 (#26152) üzenetére


tboy93
nagyúr

2 adás-vételem volt eddig, plusz a családban is volt jó pár, de egyszer sem fizette az eladó az eredet vizsgát. Én sem fizettem amikor eladtam az autót, szóba se hozták hogy kéne...

[ Szerkesztve ]

(#26158) Morris válasza tboy93 (#26157) üzenetére


Morris
veterán

Megegyezés kérdése.

(#26159) AMD Power válasza tboy93 (#26157) üzenetére


AMD Power
titán

Én eddig 3x vettem autót. Abból 2x telibe én fizettem az eredetvizsgát , egyszer meg felesben az eladóval.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26160) -v- válasza tboy93 (#26157) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem az a default, hogy a vevő fizeti és csináltatja, ugyanis ha belegondolsz az eladónak nem kell az eredetvizsga semmire, én csak bemegyek az okmányirodába, bejelentem hogy eladtam, odaadom az adásvételit és kész. Ennyi erővel a vétel utáni átírást ne fizessem ki neki? :D Persze, lehet alku tárgya ahogy szinte minden más is :)

[ Szerkesztve ]

(#26161) zack válasza -v- (#26160) üzenetére


zack
nagyúr

Így van. Eredetvizsga a vevő dolga és érdeke. Kivéve ha első forgalomba helyezés és kintről jött, mert akkor a honosítás része.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26162) tboy93 válasza -v- (#26160) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1, egyetértek...

(#26163) bandus válasza AMD Power (#26159) üzenetére


bandus
veterán

én az átírás költségét tudtam lealkudni a kocsi árából 1950->1850, de azt el is intézte a kereskedés, postán küldték utánam a forgalmit meg a törzskönyvet is (ez utóbbit jó lenne megtalálni, mert fogalmam sincs, hogy hol van éppen :D)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26164) bubi92 válasza McSzaby (#26151) üzenetére


bubi92
őstag

Kedves Ügyfelünk/Levélíró!

Köszönjük, hogy bizalommal fordult hozzánk!
<biztosito@kh.hu> címre küldött elektronikus levelét megkaptuk.
Munkatársaink az ügyintézést hamarosan elkezdik.

Amennyiben gépjárműve értékesítésének ügyében ír, tájékoztatjuk, hogy
társaságunk KGFB szerződések (kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások)
érdekmúlás miatti törlését az okmányirodai bejelentést követően, a
Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalától
(KEKKH) kapott elektronikus értesítés alapján végzi. A KEKKH
nyilvántartásában nem szereplő járművek (pl. rendszám nélküli jármű,
segédmotoros kerékpár) esetén az ügyintézés az Ön által küldött dokumentum
alapján történik.

1. Bementem a biztosítóhoz megkérdezni, hogy tudnám átvinni a mostani szerződésemből az újba a bónuszom. Ki kell tölteni ezt, utána le lehet mondani a másikat, de kell hozzá szerződésszám.
2. Megkötöttem neten az újat, bónusz átment, bemegyek egy bankfiókba lemondani. HOHO kell az adásvételi.
3. Közben kijött a következő éves számla, illetve a következő éves számlának a minuszos változata amin már rajta van, hogy érdekmúlással megszűnik a szerződés.
4. Bemegyek a biztosítóhoz, megkérdezem, hogy akkor most teendő? Hát igen, menjek a pozsonyi utcára a főépületbe, ott egyből elintézik nekem, de kell az adásvételi
5. Elmegyek a pozsonyi utcához, ott csak 1 éve nem működik már bankfiók.
6. Közben ahonnan ide küldtek bezár
7. Elmegyek egy még nyitva lévő fiókba, ahol észreveszem, hogy rossz adásvételi van nálam.
8. Erre közli a faszi, hogy jah bocsikah srác, bőven elég ha a fenti mail címre elküldöd az adásvételit.
9. Elküldtem és arra kaptam ezt a választ.
10. Amit én úgy értelmezek, hogy LÓFASZT SEM KELL CSINÁLNI :P ;]

(#26165) tboy93 válasza bandus (#26163) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondjuk nyilvan az auto erteketol is fugg, hogy mit lehet lealkudni es mit nem. En a 245-ert eladott regi swiftemnel korberohogtem volna a csokat, ha azt mondja hogy meg az eredetvizsgat is alljam :))

(#26166) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Autóbontós nincs köztetek véletlenül Veszprém megyéből? Illetve ha valakinek ismerőse van, aki ezzel foglalkozik, akkor kérnék egy elérhetőséget, leginkább elektronikusat. Fontos lenne. Köszönöm!

(#26167) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Hülye kérdés, de mindenképp biztosra akarok menni.
Anyum 2007-es Peugeot 206-osában csinálnánk egy nagyszervizt és két szűrő terén abszolút eltéréseket veszek észre a leíráshoz képest.
Az olaj és üzemanyagszűrő terén tiszta a kép, az 1.4-es 8 szelepes benzinmotorhoz nem sok variáció létezik, viszont pollenszűrőből és levegőszűrőből más a helyzet. Mindenhol szinte egyenlő oldalú négyzet levegőszűrőt írnak ehhez motorhoz, holott ha én jól gondolom ez a légszűrőház: [link]
Így viszont a 16 szelepesé megy bele, ami ez: [link]
A pollenszűrőt még ki kell derítenem, mert abból is kismillióféle van.
Jó az okfejtésem?

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#26168) McSzaby


McSzaby
őstag

Köszi a válaszokat! :)

Amúgy alap, hogy a vevő fizeti az eredetvizsgát, mert amikor veszek én is alapvetőnek tartom, hogy az engem terhel. A biztosítás lemondása nem lényeg ugyanis, amikor vettük az autót még jogsim sem volt, így édesanyám nevén van minden. A vásárlásra rá 1 évvel lett csak jogsim. Szóval a bónusz rendszer is mindegy nekem. De rendben van, akkor az a lépés lemaradt, hogy le is kell adni az adásvételit.

Szerintetek egyébként autószalonoknál szabad autót venni? Pl.: Värio. AAA-nál tudom, hogy nem szabad, azzal sok ismerősöm befürdött

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#26169) Tsebacsi válasza McSzaby (#26168) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem nem kell annyira félni a nepperektől/szalonoktól. Én honda szalontól vettem autót és nem volt vele problémám. Ha előtte átnézeted, megadják az alvázszámot, vállalnak garanciát, akkor nagy baj nem lehet.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26170) rbalint88 válasza gooool (#26167) üzenetére


rbalint88
addikt

Kiveszed oket, becsattogsz a lokal autosbotba, hogy ilyet adjal he, fizetsz, orulsz.

(#26171) gooool válasza rbalint88 (#26170) üzenetére


gooool
őstag

Megoldottam, a légszűrőház alakjából ki lehetett találni, hogy ebbe bármennyire is 8 szelepes van a 16V-es háza került, a pollenszűrőt meg némi telefonos instrukció után édesanyám megnézte. :D

Viszont az meglepő számomra, hogy úgy tűnik, a kis Peugeot-ba ugyan olyan üzemanyagszűrő való, mint az én 2.0-ás Lagunamba...

Amúgy a légszűrőházat elég nehéz lecsavarozni, ugyanis a belső két csavar a szélvédő alá esik és nincs hozzá csavarnyúzóm itthon ami befér. :DDD

Üdv, Balázs

(#26172) tomiii. válasza gooool (#26171) üzenetére


tomiii.
aktív tag

A Sierrám meg a ferrari testarossaval meg a Bently COntinental GT-vel osztozik az üzemanyagszűrőn (és még pár másik típussal), ebben nincs semmi fura :DDD Tiéd meg ráadásul 2 francia.

[ Szerkesztve ]

(#26173) gooool válasza tomiii. (#26172) üzenetére


gooool
őstag

Azért a Te egyezésed kicsit jobban hangzik valljuk be. ;]

Remélem elégedettek lesznek a gépek, a 206-os kap motor (Total Quartz 9000 5W40)-váltó- és szervo olajat (Eneos Premium mindkettő), fékfolyadékcsere (Ferodo), fagyállócsere és az összes szűrő (Filtron) cseréje, míg a Laguna kap motorolajat (ELF Evolution SXR 900 5W40), fékfolyadékcserét (Ferodo), új gyertyákat (Denso) és minden szűrő cseréje (Filtron) el lesz végezve.
Úgy gondolom nem rossz márkákat válogattam össze. :)

Üdv, Balázs

(#26174) Qru válasza gooool (#26173) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven jók, bár én inkább Motul párt vagyok olajból meg folyadékokból is, gyertyából NGK, szűrő meg Mann vagy Mahle.

#nincsbennetarcsi

(#26175) bitpork válasza Tsebacsi (#26169) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Meg felajánlja zálogba veséjét , a 17 éves szűz lányát és be is fizet egy világ körüli útra :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26176) Tsebacsi válasza bitpork (#26175) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én kisírtam a type-r maszkot is, csak ügyes tárgyalópartnernek kell lenni :U
17 éves szűz lányokat venni szoktam, nem eladni ;] :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26177) EQMontoya válasza Tsebacsi (#26176) üzenetére


EQMontoya
veterán

17 éves szűz lányokat venni szoktam, nem eladni ;] :DDD

Végülis egész sok elfér egy átlagos lakásban. Ha nincsennek felfújva. :)

Same rules apply!

(#26178) bitpork válasza Tsebacsi (#26176) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hiába vagy ügyes, ha az eladó nem akarja. Ennyi ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26179) gooool válasza Qru (#26174) üzenetére


gooool
őstag

Igen, ezeket mind néztem én is, de valljuk be, ilyen értékű autóknál nem szívesen költ már ennyire magas minőségű kopó alkatrészekre az ember. :)
Igyekeztem nem az aljáról válogatni és mindenből újabbat belerakni mint ami benne volt, ha az lehetséges (DOT3 helyett DOT4-es fékfolyadék, 10W40 helyett 5W40-es gyári olaj), remélem meghálálják a törődést, sajnos a 206-os édesanyám alatt sok jót nem kapott a 8 év alatt, de mivel alacsony a futása, remélem még újra formába hozható. A Lagunam hiába 19 éves elég jó állapotnak örvend, azt pedig igyekszem megőrizni ilyennek, vagy még javítani is rajta, ha engedi a pénztárcám és az értékéhez mérten ésszerű a dolog.

Üdv, Balázs

(#26180) Tsebacsi válasza bitpork (#26178) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Egy jó kereskedőnél mindig lehet alkudni, pontosan tudja, meddig éri meg neki, ha rajtam nem fog sokat nyerni, majd beesik egy balek akin meg igen. Ez nem a tecsó, ahol mindennek fix ára van, ott nem is állunk le a Mancival a pénztárnál farkasszemet nézni ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26181) Qru válasza gooool (#26179) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Persze, azért írtam, hogy azok is rendben vannak. Ősök 1-es Puntójába én se Motult rakok meg Mann-t nyugi. :D

#nincsbennetarcsi

(#26182) TaaT


TaaT
veterán

Milyen terepjáró ez, hogy lehet ezzel közlekedni? Felakad mindenen, ültetett fosh. :(( [link]

Give them hell Ukraine!

(#26183) bubi92 válasza TaaT (#26182) üzenetére


bubi92
őstag

csak gondolt az anyósra. ne legyen a "de alacsonyra kell ülni", "de magas ez az autó" szövegelés :K

[ Szerkesztve ]

(#26184) w333


w333
félisten

Tegnap délután láttam élőben egy ilyen Jeep -t, hát nem volt csúnya ! :N

(#26182) TaaT

Állítható légrugós ... miért akadna fent ? városban én is leültetném :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26185) tomiii.


tomiii.
aktív tag

DOT LLJ6

Ez értelmes régi dot szám? Asszem' találtam egy eredeti ford pótkereket itthon és ez van rajta. Nem találok ennél normálisabb utalást dot számra.

[ Szerkesztve ]

(#26186) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Ausztriaban tankoltam onkiszolgalo kuton (mas nem volt..).
Kartyarol zarolt 100eurot, de csak 43 ment a tankba. Kerdes, hogy kb meddig zaraljok az osszeget?

(#26187) bitpork válasza Gergőke88 (#26186) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Normáliséknál a kút bankja feloldja még aznap. A Te bankod...nos ők más kérdés ha magyarok. Nekem volt hogy 3 hétbe került folyamat bsztatás mellett elérnem h oldják fel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26188) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Hogy lehet megtudni,hogy egy autó ki-e van vonva a forgalomból?Műszakija márt rég lejárt.

A logikában semmi sem véletlen!

(#26189) gzbotii válasza tomiii. (#26185) üzenetére


gzbotii
veterán

Haver vett egy Golf 4-et, tulaj persze atgumizta mielőtt elhozták volna. Négy kereken négy fele gumi volt. Ebből kettőn meg volt menve a futó felület es az oldala is. Azokon csak ilyen DOT számot találtam en is...gondolom elég régi lehet :U

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#26190) Gergőke88 válasza bitpork (#26187) üzenetére


Gergőke88
addikt

Koszi.
Otp a bank, de igy elsore meg sem talaltam a zarolast...

(#26191) flashpointer


flashpointer
őstag

Helló, egy gyors kérdésem lenne:
Kb három napja elkezdtem valami furát hallani a motorból de csak pár másodpercre pár perceknént, aztán sűrűsödött. Ma visszafelé indításkor hallottam hogy folyamatosan jön a zörgés a motorból, meghallgattam és valószínűleg csapágy lehet (afelől amerről kijön a tengely ami szíjjal hatja a szivattyút generátort stb-t. Néha nagyon durván hallatszik menet közben amikor pont elkapja a szar fordulatszámot : q A fő probléma az hogy amíg visszajöttem (40km) hallhatóan rosszabb lett. A kérdés hogy el lehet-e még vele menni pártíz km-t , mert pont a hétvégén a szerelő sem ér rá, vagy jobb ha már csak oda megyek vele? Készítettem egy videót is ahol alapjáraton megy a motor .
[link]

[ Szerkesztve ]

(#26192) bitpork válasza hoby36 (#26188) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

KEKKH v mijapöcs.

2ALL: Ugyan nézzétek már meg Csontiék bal oldalra berakott képeit :D

(#26191) flashpointer: Ez miljen ótó? :U

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26193) flashpointer válasza bitpork (#26192) üzenetére


flashpointer
őstag

opel corsa B benzines

(#26194) bitpork válasza flashpointer (#26193) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ölég korrekt hangja van. Kb olyan egészséges és simogató hangot ad, mint egy birka akinek egy fűszál keresztbe fordult a torkán. :B Ha ez csapágy , akkor annak a maradéka már szíjjevert mindent.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26195) tomiii. válasza gzbotii (#26189) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Hát, 25-26 évesnek kéne lennie, de rosszabb esetben is 16 a minimum :D De megakarom tudni, hogy gyári tartozék-e, akkor én is elrakom pótkeréknek, megtisztítva a kis szőröst :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26196) trassher válasza tomiii. (#26185) üzenetére


trassher
addikt

Az nem DOT szám. :N Google ezt dobja ha beírod. A DOT szám 2000 előtti gyártásnál 3 karakter, 2000 után 4 karakter.

Redmi Note 7

(#26197) tomiii. válasza trassher (#26196) üzenetére


tomiii.
aktív tag

DOT LLJ6 269

269 az mikori? :B

1989 vagy 1999 , 26. hét?

(#26198) trassher: Kár, 1988-as az autó, '99-ben hozták be MO-ra :((

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#26198) trassher válasza tomiii. (#26197) üzenetére


trassher
addikt

1999. 26. heti gyártás. :) Amennyire én tudom 1990 előtt nem volt használatban a DOT jelölés.

Szerk.: Nincs mit. :) Gyári pótkereket ilyen idős autónál elég nehéz találni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#26199) hoby36 válasza bitpork (#26192) üzenetére


hoby36
senior tag

Köszi,sikerült. :)

A logikában semmi sem véletlen!

(#26200) tomiii. válasza trassher (#26198) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Maga a felni tuti gyári, még nem volt autón, ugye a súly is gyári ford. Rozsda meg nem is a felnin van, simán letudtam törölni. sose volt még szép felnim, legalább már van. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.