Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) bitpork válasza Morris (#26699) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pl nekem tuti: hogy bírja vajh a rendszer a cca 1,5x-s Ampert? MErt ugye a nagyobb leadás nagyobb teljesítményt fog felvenni (rgo fogyi pl)

(#26703) EQMontoya: na ja de egy öreg autóban könnyen testre mozdul a pozitív, oszt nagyobb sebességnél világít a kaszni is :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26702) Morris válasza w333 (#26700) üzenetére


Morris
veterán

Én az újat venném. A régit meg el lehet adni pici pénzért.
Bitpork: elméletileg nem szabadna gondnak lenni hogy nagyob amperrel tölt. A generátor töltési kapacitása szvsz nem annyira lényeg. Az akksinak pláne. Amikor tölt akkor fogja majd a motort. Nem tudom, hogy érezhető lesz e...
Egy 2ezres benyás motr szerintem annyira nem venné észre. Fogyiban talán, de ahhoz meg sokszor kellene tölteni. Viszont ha nincs nagy fogyasztó a kocsiba, akkor rövid időre maximummal fog töltögetni.

[ Szerkesztve ]

(#26703) EQMontoya válasza bitpork (#26701) üzenetére


EQMontoya
veterán

Fogyasztó is kell ám hozzá, ami cumizik annyi ampert.

Same rules apply!

(#26704) w333 válasza bitpork (#26701) üzenetére


w333
félisten

Beszéltem a Cromax -al ... ő lett volna a 120A :B

És azt ajánlottak hogy mivel nekem még klíma sincs az autóban inkább a gyári értékű 70A -t válasszam az meg ugye mindjárt sokkal drágább is Link, szóval szerintem akkor marad a gyári Bosch 70A -s felújítása 25 pénzért, vagy rosszul gondolom ? (félek hogy a 120A tényleg nagyon sok lenne neki) :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26705) Skillet válasza w333 (#26704) üzenetére


Skillet
addikt

Hogy többféle vélemény is legyen... én felújíttatnám a régit. Legutóbb ezt tettük az önindítóval is, azota is hibátlan.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#26706) w333 válasza Skillet (#26705) üzenetére


w333
félisten

Köszi ... akkor ez lesz :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26707) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Új gépkocsimba szeretnék méretpontos üléshuzatot vásárolni.
Tudtok-e ajánlani megbízható gyártót / készítőt?
Az ülés légzsákkal és ülésfűtéssel rendelkezik, okoz-e ez gondot?

Köszi

(#26708) Qru válasza maglew (#26707) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Üléslégzsákosra én nem vennék semmilyen aftermarket huzatot. Nem nyílik ki rendesen miatta és ha emiatt harapsz fűbe az... :U

#nincsbennetarcsi

(#26709) TaaT válasza Qru (#26708) üzenetére


TaaT
veterán

Vannak légzsákos üléshuzatok, persze hogy ezek mennyire működnek jól az passz. :) [link]

maglew: Ilyet láttam már élőben több konszern autóban és nagyon minőségi cucc. [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#26710) EQMontoya válasza Qru (#26708) üzenetére


EQMontoya
veterán

Továbbá rontja az ülésfűtés hatásfokát, bénán néz ki és szarabb az anyaga.
Szóval ha szar az ülés, inkább venni bontottan egy jót.

Same rules apply!

(#26711) Qru válasza TaaT (#26709) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én nem kockáztatnám meg de amúgy nem légzsákosra simán. Akár a sajátomba is. :K

EQMontoya: Haha, sosem felejtem el havernak vettünk bontóból az Avensis D4-D-be bőr üléseket. Mondta a bontós, hogy most hoztak be neki egy borult Avensist, ha magunk kiszereljük ad kedvezményt. Ok sima liba. Hát bakker még véres volt az ülés... De kiszedtük, megpucoltuk.

#nincsbennetarcsi

(#26712) TaaT válasza Qru (#26711) üzenetére


TaaT
veterán

Ilyen üléshuzatot amúgy csak légzsákos ülésen láttam eddig (superb, T5, stb), mondjuk a tecsóban is árulnak olyan huzatot ami légzsákos, na abban én sem bíznék.

Give them hell Ukraine!

(#26713) Qru válasza TaaT (#26712) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én ebben sem nagyon... :U Mondjuk nekem mehet fel ilyen, mert az enyémben csak függönylégzsák van, az meg a plafonból robban ki ugye.

#nincsbennetarcsi

(#26714) bitpork válasza w333 (#26704) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Yep, én is a gyárit hoznám röndbe, vagy ugyanolyat vennék. Ha meg lesz hifi és egyéb nagyobb fogyasztó (pl Pista bácsi a kocsmábú) akkor majd lecseréled.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26715) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Hát voltam a kedvencnél... A semmiért...
Odaérek pont jön ki egyik gyerek, kérdi segíthet?
Mondom igen, kinéztem autót, németbe, be kéne hozni lepapírozni.
De ők ilyet nem csinálnak...
Mondom nemár, kint van a weblapon.
Igen de csak ha maguknak nézik ki meg blabla meg bla...
De mondom telefonon is mondta a kolléga...
Nem már ilyet nem...
Örültem...

PLusz fél óra volt mire kikeveredtem k**va békásról mert bemenni meg átmenni lehet rajta, de onnan kijutni a nullás felé... :W

Nem kicsit vagyok ideges. Ha tudtok céget, akik jó áron hoznak be németből kinézett kocsit és lepapírozzák, ne tartsátok magatokban! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26716) Kornel válasza Tsebacsi (#26715) üzenetére


Kornel
veterán

becs nepper? :D
mennyit ajánlottak a kuviké? :D

(#26717) AMD Power válasza Tsebacsi (#26715) üzenetére


AMD Power
titán

Ne is mond. Én nap mint nap szívok.... főleg a kereszteződés és a piac környéke borzasztó! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26718) bitpork válasza Tsebacsi (#26715) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Nah akkor már 3-an tuggyuk h a becsületes neppernek nem jár a jelző ;)
MOD1
Akkor meg egy kutya mind :P
MOD2:
Azért Istennel kocsit importáltatni nagy merészség, mert neki csak egy kelj fel éj műkoggy, neked meg az egzisztenciád :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26719) Tsebacsi válasza bitpork (#26718) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a Kedvenc volt, Tayrol ismije vagy kije. Becsnepper egyelőre nem érdekel, meg eltudom képzelni hányan mennek hozzá ilyen "hülyeségekkel".

Kornel: Váltottam én ezekkel bármi szót is ezek után szerinted? Telefonba, neten ezt mond, szóban azt? Haggyonmá...

Isten is tehet egy szívességet ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26720) Kornel válasza Tsebacsi (#26719) üzenetére


Kornel
veterán

az isten se akarja, hogy fókába ülj :U

(#26721) Qru válasza Tsebacsi (#26719) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ereszt a roller látod... ;]

#nincsbennetarcsi

(#26723) w333 válasza bitpork (#26714) üzenetére


w333
félisten

Köszi neked is :R

(#26719) Tsebacsi

Van Tréleres ismerősöm aki jó áron hoz be autókat kintről ! :K

Ha gondolod fel veszem vele a kapcsolatot :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26724) bitpork válasza w333 (#26723) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én anno Domi vételekor is akartam behozatni. Szomorúan kellett tapasztalnom, hogy amiket én néztem meg, egyetlen egy beszállítós ember -még a becs nepp sem!- volt hajlandó elvállalni. Egyszerűen megmondták, hogy csak saját forrásból dolgoznak- feltételezem, mert nem elég egy kölcsönösen kialkudott 200k huf, kell még a belealkudható is .

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26725) w333 válasza bitpork (#26724) üzenetére


w333
félisten

Reálisan számolva kb. 150-200k egy ilyen behozatal, ismerősöm autómentéssel foglakozik ... saját magának építettet egy nagyon komoly kis VW LT -t ezzel dolgozik, és külön kérésre hoz be autót is (bár a tavaly nyáron nagyon átvágták azóta sem fizették ki neki a behozatalt egy Merci Vaneo -t ami durván 150 ezer Ft) de mondom másik ismerősnek most hozta ezt az olcsó Golf 4 -t, előtte meg valakinek egy kinézett 159 -s Alfát hozott, ő az ilyesmibe nem szól bele (felrakja a Trélerre és hozza) a többit az autó vételárát a kereskedőnél kell rendezni :)

Regadót + lepapírozást pedig szerintem mindenki el tudja intézni magának !

Van egy másik ismerős is aki (becsületnepper) megmondod neki hogy mit szeretnél, ő megkeresi behozza neked + lepapírozza ... az egész Duna autót ő látja el Kia és Hyundai autókkal, nincsenek a km órák visszatekerve ez 100% biztos, annyi hogy néha az eleje vagy hátulja koccant ezeket itthon megcsinálja ... de volt már olyan Kia Ceed is ami szervizkönyves és reális 53000 km volt benne csak a belseje úgy le volt pusztítva hogy még az üléseket is ki kellett cseréltetni ... na de legalább nagyon-nagyon olcsó volt és 2-3 éves autóról beszélünk :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26726) gooool


gooool
őstag

Most nagyot csalodtam...
A motorolajat a csalad ket autojaba megrendeltem a FilterABC-bol, mert igen jo aron van eredeti Total es Elf cucc.
A tobbit az itteni ajanlasok alapjan a Fekmesterrol rendeltem, na itt a gubanc.
Tegnap nem jott a csomag, majd miutan este felhivtam a futart mizuvan, kozolte, hogy nem talalta az utcat...(minek a telefon nala??).
Ma jon a masik futar, hozza a pakkot, anyum vette at, en dolgoztam. Most bontom ki, ellenorzom a listat, minden tuti, na de hoho...
Ket egyforma uzemanyagszurot rendeltem, ami a szamlan ott is van, de a dobozban mar csak egy leledzik, arrol nem beszelve, hogy a 4 gyertyabol ketto 16-os, ketto pedig 20-as, legalabb a markat eltalaltak.
Holnap szepen felhivom oket, hogy ezt nagyon gyorsan rendezzek le, mert mondhattam le a szervizt is, na meg oke, hogy tevedni emberi dolog, de ez azert eleg komoly baki azt hiszem.

Üdv, Balázs

(#26727) bitpork válasza w333 (#26725) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Há akkor engedtessék meg nekem a tapasztalatom. 4f allroadot néztem , 5-6 darabot teljes Németország területén, hogy bárki vállalja el a behozatalt , ne legyen neki kényelmetlen terven kívül autózni. Kettő -ismeretségen keresztül ajánlott- ezzel foglalkozó embert kerestem meg. megmondtam, hogy van 14k €ja megvenni, adok 800+800€t a költségre és neki a munkájáért. Ebbe bealkudhatja az itthoni forgalomba helyezést apróbb hibák fejében, de nem muszáj.
Mindkettő azzal kezdte, hogy a saját "bejáratott" Német kereskedőjétől kezdett linkelgetni autókat. Esetenként még csak csak 4f A6 de volt hogy nem is allroadot. Meg volt hogy nem volt benne csak tekergetős klíma, meg nem volt benne bőr, vagy éppen nai vagy automata váltó. És a linken voltak árak is, amik persze olcsóbbak voltak mint az általam megadott keret - amikor erre rákérdeztem jött a szöveg, hogy de azok nettó árak és hát itthon még áfa aminek csak a felét kell neki megfizetnem(természetesen számla nélkül).
Szóval eljött a pont, amikor feladtam. Magam megkerestem ami kellett. Teddyért már saját fenekemmel mentem ki.

MOD: és a tekert óra ott is alap amikor ki van írva hogy nur export már kár fáradni.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26728) TaaT válasza gooool (#26726) üzenetére


TaaT
veterán

Most akkor melyik cégtől mit? Ez így nekem zavaros. :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#26729) w333 válasza bitpork (#26727) üzenetére


w333
félisten

Biztos vannak ilyenek is ... de ezek már nem tréleresek hanem nepperek ;]

Neki megmondod hogy hová kell menni, ő felrakja és hozza, őt aztán nem érdekli hogy melyik kereskedésből vagy hogy milyen értékű az autó (kifizetik neki a fuvart és kész) de biztosan vannak ilyenek is amilyet mondasz, tényleg mi köze van hozzá egyáltalán hogy te mit vásárolsz ? értem én hogy biztosan jutalékot kap az adott kereskedéstől, de mondom ez már nepperkedés és nem autó szállítás ! :(

+1 aki biztosra akar menni az inkább egy ismerőssel kimegy az adott kereskedésbe, megveszi az autót majd hazahozzák, nem egy nagy durranás :N különben ez a legolcsóbb megoldás ... vagy a tréleren behozatal, de ha valaki egy neppert kér meg arra hogy autót hozzon be annak megvannak a kapcsolatai, viszont kalkulálni kell azzal hogy ez a legdrágább megoldás mert aki behozza annak is kell a nyereség ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26730) Kornel válasza w333 (#26729) üzenetére


Kornel
veterán

Adott esetben lehet igenybe vennem en is...
Ha nem jon ossze az A es a B terv, akkor bizony ki ko menni...
De lehet valoban olcsobb ha maga megy ki az ember...

[ Szerkesztve ]

(#26731) gooool válasza TaaT (#26728) üzenetére


gooool
őstag

Elejen egy mondattal megdicsertem a FilerABC-t, a tobbi a Fekmesterrol szolott. :)

Üdv, Balázs

(#26732) TaaT válasza gooool (#26731) üzenetére


TaaT
veterán

Szóval a fékmesternél volt a gubanc, így már világos. :)

Give them hell Ukraine!

(#26733) w333 válasza Kornel (#26730) üzenetére


w333
félisten

Felveszem vele a kapcsolatot ... de mióta átvágták mondta hogy ő nem nagyon akar már külföldre menni (inkább itthon menti az autókat), persze "pénz beszél, kutya ugat" (illetve múlt héten hozta másik ismerősnek a Golf 4 -t) szóval biztosan hoz be autót, nagyon megbízható ettől nem kell félni, régóta ismerem, különben róla beszéltem a múltkorában, neki van a Subaru és RS Octavia is :))

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26734) bandus


bandus
veterán

Inditasnal a kipufogobol jovo feher fust nem jot jelent ugye? Viszonylag hamar elmulik. Hengerfejrenutal talan? 1.6 crdi kia ceed.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26735) Kornel válasza w333 (#26733) üzenetére


Kornel
veterán

Nalam meg keplekeny a dolog.
Ha lesz itthon jo, akkor megveszem azt, ha nem, akkor elvileg lesz hondara specializalodott behozos emberke, ha az se jon ossze, akkor kimegyek egyet en, vagy hozatok egyet.

Bandus: nagy paraban siman lehet...
Ha nem fogy a viz, es hidegen (es melegen se) kemenyedik fel a hutorendszer csove, illetve nem habos/vizes az olaj, akkor szerintem nem kell tulparazni, csak siman a paras taknyos teli oszi ido...

[ Szerkesztve ]

(#26736) zack válasza TaaT (#26648) üzenetére


zack
nagyúr

Péntek du. bőrözés? ;] Mondjuk elég nagy blama. :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26737) bitpork válasza bandus (#26734) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne üssetek megérte de MUSZÁJ!

hallgass kornelka-ra hisz autója sincs ;] (bocs de túl magas labda volt :R )

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26738) Kornel válasza bitpork (#26737) üzenetére


Kornel
veterán

Add kolcson a tied a kuvikig.
:P

(#26739) stickermajom válasza bandus (#26734) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez ilyen, nyáron meg majd a víz fog csöpögni a kipuffból amíg át nem melegszik. Hengerfejességnek azért lenne még pár tünete, amit kornelka is említett.

[ Szerkesztve ]

(#26740) w333 válasza Kornel (#26735) üzenetére


w333
félisten

Ahogy érzed ... de mégis hozatni akarsz akkor előtte szólj :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26741) bitpork válasza Kornel (#26738) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ne is mondd.
Tegnap hívott egy ... kiejtéssel picit hadilábon álló émbör, hogy cseréljem el a Teddy-t egy E320CDI-re. Nincs szó cseréről a hirdetésben. Ok lezáródott a beszélgetés.
Tegnap este gyött emil (ma vettem észre) hogy nem-e akarok egy ford galaxy-t. Kérdeztem visszaírva , hogy hol látta a cserét leírva a hirdetésbe , mert nem ám. Ok lapoznék, de reggel jön egy telefon egy fiatalos hangtól, hogy kinézett két autót és hát mivel egyike az enyém, mongyammán el amit lehet tudni róla. Elmondtam és ígértem fotókat, hogy azokat megnézve még beszélünk ha még érdekli. Erre elkezdi kérdezgetni hogy mennyi az utolsó KP ára. Mondom Sztoj! Lehet alkudni, de majd csak ha a képek alapján még érdekli. Elküldtem a fotókat, azóta hallgat.
Kezdem érezni hogy Teddy megmarad vagy megy a hatóságokhoz :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26742) w333 válasza bitpork (#26741) üzenetére


w333
félisten

Milyen autó az a Teddy ? :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26743) tomiii.


tomiii.
aktív tag

#sierradaily

Évek óta először vettem pár új alkatrészt, hogy már rendesen elkezdjem összerakni az utcait, 3 év pihenés után. Vehetjük úgy, mintha vettem volna egy Sierrát 60.000ft-ért, aminek a kasznija nem vészes és ezt próbálom helyrepofozni. Kezdem a futóművel. Márciusban következik majd a motor.

-6db gumifékcső előre-hátra
-2db axiál csukló
-2db kormánygömbfej(közben itthon is találtam 2db bontatlan, eredeti Fordot) :W
-2db stabrúd szilent
-2db hátsó stabrúd szilent
-4db féklégtelenítő csavar
-1L DOT4 fékfolyadék

Össz.ár: 17.450ft :O

[ Szerkesztve ]

(#26744) Kornel válasza bitpork (#26741) üzenetére


Kornel
veterán

Mutasd meg a linket, mar nem emlekszem ra ;)

(#26745) bitpork válasza w333 (#26742) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egy vw touareg 7L

kornelka: mar letöröltem a vonatkozó logoutomat :B Túl sok nyűggel és előítélettel jár :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26746) Kornel válasza bitpork (#26745) üzenetére


Kornel
veterán

Hahu link?

W333: egy ilyet el birnek kepzelni neki ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26747) w333 válasza bitpork (#26745) üzenetére


w333
félisten

Szép ! :K és azt szabad tudni hogy mi lesz helyette ? :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26748) F_Zolee válasza w333 (#26747) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem követted a topikot. Nem jókedvéből válik meg tőle. :)

(#26749) w333 válasza F_Zolee (#26748) üzenetére


w333
félisten

Bevallom ténylen néha nem követem, de inkább csak simám lemaradok ... gondolom nem valami jó, vagy egy betegágy ? vagy más miatt ? :D

(#26746) kornelka

Nagy családi valami ... nem rossz de nekem ezek nagyon nem begyere :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#26750) bandus válasza stickermajom (#26739) üzenetére


bandus
veterán

akor nem aggodok egyelore, ezek a tunetek nem jelentkeztek. koszi neked es kornelkanak is :R

mas kerdes: [link]

Ezek kozul probalta valaki valamelyiket? Vennek egyet, de nem tudom, hogy a jahra freewayt vagy a parrotot valasszam. (Qru, linkesitened ha erre jarsz? :B koszi!)

[ Módosította: Qru ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.