Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26801) bubi92


bubi92
őstag

találtam egy felnit használtan, de olcsón.
egy mazda 6 gy(2004)-re szeretném felhegeszteni. Ha jól tudom a gyári méretek 5*114,3 ET50 6*16, a felni amit kinéztem viszont 5*114,3 ET38 6,5*16.

Mivel sokkal kisebb az ET szám ellenben szélességre csak féllel nagyobb, ez így működő képes dolog?

(#26802) bitpork válasza bubi92 (#26801) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Véleményem szerint maradj a csavaros rögzítésnél ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26803) tresh válasza -v- (#26795) üzenetére


tresh
addikt

Nem, hanem hogy végre el fog indulni ;] Sokat számít neki egy kis optimalizáció.

(#26804) tomiii. válasza bubi92 (#26801) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Most hirtelen fejben számolva 18mm-rel lesz kijjebb kb az új kerék, szerintem ez sok neki.

(#26805) bubi92 válasza tomiii. (#26804) üzenetére


bubi92
őstag

igen igen, közben rájöttem, hogy google csodákra képes és van ilyen átváltó.
valóban 18mm. nem lóghat ki a kasztni alól ugye? ennyi megkötés van csak rá?

(#26806) tomiii. válasza bubi92 (#26805) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Meg még annyi, hogy el is férjen :DD Fel kell próbálni, ha nagyon tetszik, hogy nincs-e útban a doblemez vagy ilyesmi, van olyan autó, ahol 40mm-rel is kintebb teheted és elfér, de ez mind autótól függ. Meg a csapágyad sem tudom, hogy bírja, én kitehetem egy méterre is, az enyém bírja, de szerintem ilyen új autónál azért számít ez is, bár 18mm nem a világvége :D

[ Szerkesztve ]

(#26807) TaaT válasza bubi92 (#26805) üzenetére


TaaT
veterán

"nem lóghat ki a kasztni alól ugye? ennyi megkötés van csak rá?"

Régen volt valami hasonló megkötés, ezt az osztrák "nkh"-tól vették át, hogy még alkalmazzák-e azt nem tudom.

Give them hell Ukraine!

(#26808) bubi92 válasza TaaT (#26807) üzenetére


bubi92
őstag

mindig fognia kell valakinek egy fényre sötétedő szemüvegben a kereket :F :U

(#26809) raczger válasza bubi92 (#26801) üzenetére


raczger
őstag

Én biztos, hogy csak gyárit, vagy azzal teljesen megegyező méretet tennék fel leginkább. Méreteket itt szoktam megnézni.

Ha 16-os kereket akarsz, én ilyet vennék (Mazda 3 gyári alufelni), szerintem jól mutat, nekem is ilyen a nyári. Alkalmanként ~40k körül ki lehet fogni használtan szépet.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#26810) Skillet válasza bubi92 (#26808) üzenetére


Skillet
addikt

:C

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#26811) TaaT válasza bubi92 (#26808) üzenetére


TaaT
veterán

Csak amikor körbe rajzolják paint-ben. :K

Give them hell Ukraine!

(#26812) gooool válasza Skillet (#26754) üzenetére


gooool
őstag

Felhívtam őket a nap elején, beismerték bűnüket, szóval holnap elvileg jön a futár az üzemanyagszűrőmmel és a két jó gyertyával. :DDD
A két rosszat meg majd viszi fizetség gyanánt. ;]
(Ezt így korrektnek gondolom, de nyilván nekem és nekik is egyszerűbb, olcsóbb és jobb lett volna, ha elsőre sikerül megvalósítani a rendelésem hibátlanul.)

Üdv, Balázs

(#26813) TaaT válasza gooool (#26812) üzenetére


TaaT
veterán

A filterábécé-nél is volt már ilyen gubanc valakinek, konkrétan egy használt olaj szűrőt kapott, bontott dobozban. (remélem jól emlékszem)

De ugyanígy rendezték, futár hozta az újat később. :)

Szal nekem ettől még korrekt cégnek számít. :)

Give them hell Ukraine!

(#26814) gooool válasza TaaT (#26813) üzenetére


gooool
őstag

Nincs is ezzel baj, előfordul, most már bele lehet borítani a cuccokat a Lagunába. :))

Kérdés:
Ha a szellőzőrendszerből kellemetlen szagok jönnek, akkor ha elviszem egy jó klímatisztításra és autókozmetikushoz, akkor ezt lehet orvosolni?

Üdv, Balázs

(#26815) stickermajom válasza gooool (#26814) üzenetére


stickermajom
addikt

Pont ugyanezt szerettem volna kérdezni ma én is itt, csak kiment a fejemből. Az fix, hogy klímatisztításra van szükség, de az ózonos tisztítás megoldja a szag problémát?

BP-n 3., esetleg 21. kerület vonzáskörzetében van esetleg egy ajánlható klímás, aki valóban ki is fogja takarítani rendesen?

Szerk.: Köszi Munez! :R

[ Szerkesztve ]

(#26816) MunezXBK válasza gooool (#26814) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pollenszűrő csere + ózonos tisztítás.

Stick: meg, mindenféle szagot kiszed, még a gázolajét is.

[ Szerkesztve ]

(#26817) gooool válasza stickermajom (#26815) üzenetére


gooool
őstag

Szívesen! :DDD

MunezXBK:
Pollenszűrőt most vettem, megy bele új, és akkor kergetek itt a környéken valami ózonos klímatisztítóval felszerelt helyet.
Köszönöm! :R

Üdv, Balázs

(#26818) gooool válasza stickermajom (#26815) üzenetére


gooool
őstag

Elnézést a dupláért, de gyorsan utána is kerestem a dolognak, itt helyben Szolnokon van egy mobil kárpittisztító cég, akik ilyennel foglalkoznak, elengedtem egy telefont és nagyon profinak tűnnek, beltér szagmentesítése (dohányoztak benne) ózonnal és ózonos klímatisztítás 4500 Ft + ÁFA, előzetes időpont egyeztetés után maximum fél óra alatt kész is. Ennyit bőven megér. :)

Üdv, Balázs

(#26819) Morris


Morris
veterán

Passat műszaki vizsga: done! (csont nélkül) :D

(#26820) focvis válasza bubi92 (#26805) üzenetére


focvis
veterán

Nem ismerem a Mazda 6-ot részleteiben, azaz hogy mennyire van bent a gyári kerék. Érzésre határeset a 18 mm.
Golf 6-ra tettem a gyárinál 12 mm-rel kintebb állót, úgy került az első kerék egy síkba a sárhányóval és nem ért bele soha a kasztniba.

@Munez: nemtom, mi a hivatalos neve, nálunk így hívják, angolul fender, németül Kotflügel. :)
Szerk2: Ja! Lehet, hogy sárvédő az irodalmi neve. :D :R

[ Szerkesztve ]

(#26821) MunezXBK válasza focvis (#26820) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Mijaza sárhányó? :U

(#26822) roberto211


roberto211
őstag

Múltkor feltettem a kérdést ,hogy ugye lassacskán suzi helyett kell venni valamit mert elkezdett rohadni alul..

Két versenyző marad:

Honda Civic Ep1 1.4 3d 7gen
vagy
Opel Astra g 1.8 16v 3d vagy ami lenne kivéve kombi..

Érvek,ellenérvek? Melyikre beszélnétek rá? :D

Az kevés,hogy "amelyiket jobban szeretnéd" mert én mind a kettőt tudnám szeretni.. Mostani suzit is szeretem lehet ezért nincs semmi különösebb baja.. :)

Jövőhónapba ideje az olajcserének is de most nem költök rá huszonezreket hiszen úgy is ellesz adva hamarosan..

Veszek bele valami olcsóbb total olajat pld 5w40, normál szűrőkkel és levan tudva.. 11e ből szerintem meglesz bőven.. Most arra az 1-2 hónapra amíg nálam lesz nem töltök bele eneost...

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26823) bitpork válasza roberto211 (#26822) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Hondával valószínűleg kevesebb dolgod lenne vs a gasztrához minden van fürtökben.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26824) Kornel válasza roberto211 (#26822) üzenetére


Kornel
veterán

1.4...
Megint varrogepet akarsz? ;)

(#26825) roberto211 válasza bitpork (#26823) üzenetére


roberto211
őstag

Na jó de ez még mindig nem rábeszélés semelyikre. :D

Az volt a kérdés.hogy nektek a helyemben melyik lenne a jobb döntés/melyiket vennétek? :) Természetesen a kettő közül.

Kornelka: Miért lenne varrógép? Kis különbséggel kb majdnem ugyanannyi idő alatt van 100on mint az 1.8 as gastra... De amúgy pár napja még te nézegetted az új 1.2es balenokat nem én. ;] :D Én sose a hengerűrtartalmat nézem hanem h abból a hengerűrtartalomból mennyi lovacskát hoznak ki és ehhez mekkora súly társul... Szerintem így a normális.. De valakinek ugye minél nagyobb ccm annál nagyobb cerka. :) De ez már csak szógyarapítás, fölösleges.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26826) MunezXBK válasza Kornel (#26824) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Akart már 2.5 V6 TDI-t is. :))

(#26827) Kornel


Kornel
veterán

Ha lenne meg egy kis folos penzem...
[link]

(#26828) roberto211 válasza MunezXBK (#26826) üzenetére


roberto211
őstag

Most is akarnék , be is vállalnám csak minimum 2003-4 es évjáratba.. Azok meg drágák még eléggé sajna. :) a4 be..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#26829) Qru válasza stickermajom (#26815) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pöpec az ózonos tisztítás, nekem nyáron pucolta ki Munez haverja, teljesen szagmentes azóta is. :K

#nincsbennetarcsi

(#26830) focvis válasza roberto211 (#26825) üzenetére


focvis
veterán

Astra G 1.8 nagyon szépen megy, érzésre jobb, mint a 2.0. Közvetlenül egymás után vezettem őket, pár perc különbséggel, újonnan. Szerintem simán megeszi az 1.4 hondát.

Személy szerint sosem vennék japó autót, de kinek mi... Astrához minden van gombokért, és nincs sok drága dolog ami elromoljon benne.

(#26831) bitpork válasza Qru (#26829) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Na jó de annyi nylonnal a fedélzeten semmi baci nem él meg :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26832) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!

Korábban jártam itt az összetört Octavia okán. Most ott tartunk, hogy a héten elviszik és másik használt autó után nézelődünk.

Megkérdezhetem, hogy ti mit ajánlanátok 1m körüli árban (pluszminusz 1-2száz)? Ha esetleg tudtok még autós topikot, ahol érdemes feltenni a kérdést, szívesen fogadok linket.

A szempontok:
-Családi autónak kell, 4 fő részére (átlagos testalkat, 165-175 cm vagyunk).
-Jó fogyasztás (leginkább vidéken lesz használva, normális vezetési stílusban, városi közlekedés is nyilván lesz vele, de Bp-hez képest vidéknek mondható Vásárosnamény-Kisvárda-Nyíregyháza és ritkán Debrecen és környékén, évente 1-2 szer talán BP de van olyan is hogy nem megyünk 2-3 évig arra mert semmi dolgunk ott).
-Legyen kényelmes.
-Csomagtér is viszonylag fontos.
-Legyen minél problémamentesebb.
-Benzines (1.6-os motorban gondolkozunk).

Gondolkozunk azon, hogy ismét egy Octavia legyen (esetleg egy 2-es?). Én utánaolvasva inkább a Mazda 3 felé kacsintgatnék, a rozsdára pedig figyelni kell vételkor úgy olvastam.

A Mazda 3 ellen szól a kisebb csomagtér (olyat is olvastunk, hogy nem fér be a pótkerék vagy nincs helye a csomagtér alatt nem tudom, hogy igaz-e). Én mondtam a családnak, hogy gondolják át hányszor van olyan, hogy 4-en utazunk benne és a csomagtér is meg van pukkantva (enyhén szólva ritkán...). Az én véleményem az, hogy nagy csomagtérre mégis csak ritkán van szükség, plusz van utánfutónk, azt bármikor fel lehet pattintani. El is gondolkodtak rajta erősen. :DDD Bátyám szereti a nagy autókat is, Passat-ot is nézegetett, de véleményem szerint az már jóval drágább lenne plusz nagyobb kasztni, nagyobb motor kellene, gondolom többet is eszik... Minden esetre ő is vevő minden ötletre.

Évjáratokat is néztünk, leginkább ez a 2003-2004 körüliek azok amik úgy látjuk megfizethetőek ebben a kategóriában, de ez nem szempont, inkább a kutakodás eredménye. Simán lehet, hogy pár gyártó/típus elkerülte a figyelmünket ezért akár más javaslatokra is vevők vagyunk.

Egy szó, mint száz, mindenben van pro és kontra, egyelőre még csak gondolkozunk a lehetőségeken és nyitott szemmel járunk. :) Ötleteket/tanácsokat és véleményeket szívesen fogadunk! :R

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#26833) SzlobiG válasza Kornel (#26827) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor inkább egy Accordot vennék mintsem az ufót.

Ez meg a beszabehu verzió nagyon elfogadnék egy ilyet, pedig többnyire német párti vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#26834) Kornel válasza SzlobiG (#26833) üzenetére


Kornel
veterán

Eleg idos mar...

(#26835) Qru válasza bitpork (#26831) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most miért, a plüss kárpit az smafu?! :D

#nincsbennetarcsi

(#26836) bitpork válasza SzlobiG (#26833) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Egyre inkább irritálnak az ilyen kategóriás autók amikben kurblis az ülés. Bázzz, már az 1986-s autóimban is villanyos volt (igen azok felső kategóriások voltak)! Nehogy már ez extra legyen ma egy középkategóriában :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26837) HoaryFox válasza Dyingsoul (#26832) üzenetére


HoaryFox
őstag

Ide is dobd be a kérdést szerintem: [Milyen autót vegyek?]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26838) Qru válasza bitpork (#26836) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A legtöbb ember sóher és nem költ ilyenre. Meg előbb vesz 18"-as fellát (mert az látja a szomszéd is) mint elko ülést. :(

#nincsbennetarcsi

(#26839) focvis válasza Kornel (#26827) üzenetére


focvis
veterán

Ennyi pénzért én beleugranék :K (ha hondát keresnék)
Kis hitelt ki lehet bírni.

(#26840) SzlobiG válasza bitpork (#26836) üzenetére


SzlobiG
félisten

Engem valahogy ez egyáltalán nem érint a mondiba elektromos van, de a céges skodába se zavar, hogy pumpálós, majdnem még gyorsabban beállítom azzal mint az elektromossal. Pl inkább kéne a mondiba is egy ülés fűtés mint az elektromos ülés állítás.

(#26842) Tsebacsi Igen ha memóriás lenne még azt mondom oké tényleg hasznos, de így hogy kb csak én használom sose kell állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#26841) TaaT válasza Dyingsoul (#26832) üzenetére


TaaT
veterán

"a héten elviszik és másik használt autó után nézelődünk."

És nemsoká viszont látjuk makulamentes nemdohányzó női tulajdonostól? :D

Give them hell Ukraine!

(#26842) Tsebacsi válasza SzlobiG (#26840) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Civicé is kurblis, de mivel csak én vezetem, tök felesleges bele a villany. Ha még van mellé 3 memóriahely, akkor aszondom ha többen vezetik kafa, de amúgy csak kidobott pénz. Persze itt minimálról van szó, nem BMW/Merci féle multikontúr 20 felé állítom fotelről :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#26843) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Milyen H4-es izzó manapság az ajánlott?
Legtöbb helyen az Osram NightBreaker Plus / Ultimate neve szerepel, de az is ott van, hogy viszonylag hamar tönkremegy.
Rossz a szemem, így inkább jobban látnék mintsem spóroljak 5000ft-ot félévente...

(#26844) Dyingsoul válasza TaaT (#26841) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nagy valószínűséggel igen, de hát erről nem tehetünk és nem tudunk mit kezdeni vele... :F

(#26837) necsak: Ehh köszi a linket nem tudtam, hogy egyáltalán létezik ilyen topik is... :B

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#26845) bitpork válasza Qru (#26838) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A legtöbb ember kapja be! :) Tényleg ennyire nincsenek igényük a komfortra? Ennyire csak egy ember használ egy autót, hogy nem kell állítgatni? A klímával együtt kötelezővé tenném, ahogyan a fényre sötétedő tükröket és a szintezős xenon-t is!

(#26840) SzlobiG: én már bánom h Teddyben leadtam ezt kurbli szintjére. Ahágyszor beleülök a combommal leeresztem :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#26846) Kornel válasza focvis (#26839) üzenetére


Kornel
veterán

Ezen gondolkozok most magamban.
Kene azert egy eurotax ar is ra, kivancsisagbol.
Egyebkent egy 2.2 ctdi is siman felhuzhato ilyenre, szoval azt se vetettem meg el.
Raadasul az kevesbe nyers.

(#26847) SzlobiG válasza Drughi (#26843) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha a legjobb kell. [link]

(#26848) szőröscica


szőröscica
addikt

Update: tökéletes az üzemanyagrendszerem, minden injektor rendben, a nagynyomású is hibátlanul üzemel.

Most már tényleg két dologra szűkítették a lehetséges okokat: valami sunyi testhiba, amire nem lelt rá a másik szerelő, vagy NYÁK.

(#26849) TaaT válasza Dyingsoul (#26844) üzenetére


TaaT
veterán

Nem is hibáztatlak, máshol is így megy sajna :B [link] [link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#26850) HoaryFox válasza Drughi (#26843) üzenetére


HoaryFox
őstag

Én a GE Megalight Ultra +120%-ra tettem le a voksomat, és éjjel mintha nappal volna :DD Na jó, nem, de lényegesen jobban világít, mint amik bent voltak és engem se érdekel, hogy rövidebb idő alatt tönkremegy, nem azon a ~5000 Ft-on fogok spórolni évente :K

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.