Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) trassher válasza bandus (#25442) üzenetére


trassher
addikt

Télen Sheron-t, nyáron pedig Wynns-t használok. Ezek váltak be.

Redmi Note 7

(#25452) Qru válasza bitpork (#25450) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem nyomta szét a tartályt?

#nincsbennetarcsi

(#25453) stickermajom válasza bandus (#25449) üzenetére


stickermajom
addikt

Még annyi, hogy ha most amúgy is üres már, akkor érdemes megnézni a szivattyú szűrőjét: Friss kép egy autós csoportból. Ezek a téli mosók ki tudnak válni, kis dzsuvát hagyva maguk után.

(#25454) TaaT válasza stickermajom (#25453) üzenetére


TaaT
veterán

"Ezek a téli mosók ki tudnak válni, kis dzsuvát hagyva maguk után."

:K [link]

Give them hell Ukraine!

(#25455) rbalint88 válasza EQMontoya (#25448) üzenetére


rbalint88
addikt

+1. és teszkóban is kapni, nem kell érte autósboltba zarándokolni.

TaaT: nálad nem mérvadó, mert te 5 évig jársz egy ablakmosótöltéssel :DDD

(#25456) TaaT válasza rbalint88 (#25455) üzenetére


TaaT
veterán

2év :)

Give them hell Ukraine!

(#25457) EQMontoya válasza rbalint88 (#25455) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jah-jah, én is ott vettem. :)

Same rules apply!

(#25458) Morris válasza TaaT (#25456) üzenetére


Morris
veterán

Úgy érted annyi kell még az 5-höz? ;] :DDD

(#25459) TaaT válasza Morris (#25458) üzenetére


TaaT
veterán

Nein, legutóbb 2év telt el 2 takarítás és feltöltés között :)

Give them hell Ukraine!

(#25460) bitpork válasza Qru (#25452) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Bár azt nyomta colna szét. Ehelyett szó szerint habos takonnyá vált, ami a lámpamosó motort vágta gallyra :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25461) raczger válasza Qru (#25445) üzenetére


raczger
őstag

Osanos szélvédőmosó (a drágábbik, 1500/5 liter akciósan) ennyit tud (-9 fok volt):

Én maradok a teknősnél, az sokkal jobb volt.

Bosokora +1, én lemértem az enyémet, aztán úgy vettem (de az autósboltban is utánanéztek és megerősítettek, hogy jó méretet akartam venni).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#25462) bandus válasza stickermajom (#25453) üzenetére


bandus
veterán

köszke a tippet, megpróbálom szétkapni hátha :) hazafele meg lecsekkolom a tescot folyadékért.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25463) K Norbi válasza raczger (#25461) üzenetére


K Norbi
addikt

:Y :Y

Vegyetek Prelixet [link] [link]
Én Prelixet használok, mikor akciós 5L bespájzolok a Tescoból
De tényleg jó nincs vele gond [link]

Négy termék egyértelműen kiemelkedett a többi közül, az AutoXS, a Bárdi Help, a Castrol és a Prelix.

[ Szerkesztve ]

(#25464) Qru válasza raczger (#25461) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szép. :D

#nincsbennetarcsi

(#25465) raczger válasza Qru (#25464) üzenetére


raczger
őstag

Szerencsére mélygarázsban álltam meg, ahol kb +10 fok volt, délutánra elolvadt.
Ez nagyon gáz, ráfagyott a lapátra, na most azzal így nagyon jól lehet ablakot törölni...

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#25466) TaaT


TaaT
veterán

Vezető oldali dupla légzsák. :D

Give them hell Ukraine!

(#25467) K Norbi válasza TaaT (#25466) üzenetére


K Norbi
addikt

Hogy az a!!! [link] ;] ;]

(#25468) AMD Power válasza TaaT (#25466) üzenetére


AMD Power
titán

Ilyen légzsák az én autómban is elférne. ;] :DDD

(#25469) Melack válasza TaaT (#25466) üzenetére


Melack
veterán

Itt garantált a frontális ütközés;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#25470) do3om válasza Dyingsoul (#25421) üzenetére


do3om
addikt

Hi

Mint írták páran ne csináltasd meg, elkel adni alkatrésznek.
Nekünk egy G Astra borult, 700 volt a javítás. Szintén jó állapot új korától nálunk, szóval ha kész akkor hátha jó lesz még sokáig.
De nem.
A a szélvédő alul elrepedt, még használható mert lent , nem látható részen, de végig. Szóval feszültség van a kaszniban. A festés irgalmatlan erősen romlik, jön a rozsda minden élen sarkon elő. Ez persze a hanyag munka is lehet de a Te összecsukott autódat is legkevesebb pénzből és időből próbálnák megúszni, jó munka árából egyből vennél újat. Az autó látszólak futóműileg nem sérült de mégis másabb a menettulajdonsága-rosszabb. A karosszéria elég érdekes hangokat ad, egyre jobban azt érzed hogy szét akar esni!
Ma már visszagondolva ha 100e adtak volna érte alkatrészben akkor is odaadnánk, vagy fémhulladéknak.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#25471) Dyingsoul válasza Qru (#25441) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ítélkezés helyett inkább kérdezni kellene: téli garnitúra volt rajta, 90%-osak. A nyári garnitúra egy sokkal szebb könnyűfémfelnin vannak, és azok 15'-osak.

Ez már nem tudom milyen gumi volt, de az is le lett cserélve, mert ez a kép még régi, azt hiszem ezen az újabb van:

Nem spóroltunk semmin, az autót karban tartottuk, mióta megvásároltuk. Mint ahogy feljebb is írtam, nem azért jöttem, hogy a baleseten csámcsogjunk, hanem jószándékú tanácsért amit meg is kaptam a fórumtársaknak köszönhetően: valószínűleg egyben történő eladás lesz, a bontási engedélyt pedig ki fogjuk kérni mivel azt írtátok ígyis-úgyis kell.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25472) Dyingsoul válasza do3om (#25470) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Igen, megmondom őszintén a javítás a családból lehet csak inkább bennem merült fel, mint lehetőség, mert én iszonyatosan szerettem ezt az autót (bár mindenki szerette a családban, én becsültem meg a leginkább). Lehet azért is van, mert én láttam a legkevesebbet, havonta-kéthavonta járok haza és olyankor mindig élmény volt vezetni pláne úgy, hogy előtte 20 évig volt egy Lada Samaránk... :( Az Octavia 6 éve volt meg nekünk, ehhez is sok szép élmény fűzött, de persze az általatok írt okok miatt el tudom fogadni, hogy muszáj tőle búcsút vennünk.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#25473) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25474) K Norbi válasza bitpork (#25473) üzenetére


K Norbi
addikt

:Y :Y :R :DD

(#25475) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Kis tanácsot szeretnék kérni: 2008-as Ford Focusom van. Most járunk 120.000 km-nél. Kb 80.000 km-nél voltak az első tárcsafékek betétjei cserélve, és a tárcsák felszabályozva. Mivel az utóbbi pár napban, 1-2 hétben fékezéskor hallani halk csikorgást, morgást, ezért felvetődött a kérdés, hogy vajon máris megérettek a cserére? Persze ez nem km függő, vezetési stílustól függ főleg, hogy mennyi az élettartama, de elképzelhető, hogy ilyen gyorsan elhasználódtak volna? Mielőtt nekiesnék vagy szervizbe vinném, tájékozódnék...

Köszönöm a segítséget! :)

(#25476) w333 válasza wopi (#25475) üzenetére


w333
félisten

Teljesen normális ... kb. 1000 - 2000 km után fog megszűnni a visító hang ! :K

És persze függ a fékbetét minőségétől is ... ha Textar fékbetét akkor kb. soha nem fog megszűnni, annyira gagyi sz*r az egész :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25477) bitpork válasza wopi (#25475) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Tárcsát miért szabályoztátok fel? CSak az új betét miatt?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25478) wopi válasza w333 (#25476) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszi a gyors választ, bár nem teljesen világos. :) :R

Tehát kb 40e km-el ez előtt voltak cserélve a betétek, felszabályozva a tárcsák. Ez idő alatt elhasználódnak, az teljesen normális? Ha jól értem... Olvasgatva 40-80e km-t írnak átlagban.

Hogy érted, hogy 1000-2000 km után fog megszűnni a visító hang? Olyan formán fog megszűnni, hogy nem fogok tudni megállni? :U Mennyire sürgető ilyenkor a csere?

bitpork: Tudomásom szerint igen.

[ Szerkesztve ]

(#25479) rbalint88 válasza wopi (#25478) üzenetére


rbalint88
addikt

A legegyszerűbb megoldás az, hogy leveszed a kereket és szemrevételezel. Ha nem gyári fékbetét, akkor kimondottan jó élettartam a 40e km, de a gyári is el tud fogyni ennyi futás alatt. Készülj úgy, hogy most már tárcsát is kell cserélni.

(#25480) bitpork válasza wopi (#25478) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

rbalint88 jó írja. Nekem is az a gyanús h a szerelőd spórolásból szabályoztatott. Ez mondjuk nem jelenti azt szükségszerűen, h nem csikorog az új tárcsával. Valóban használni kell kicsit és kiderül.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25481) rbalint88 válasza bitpork (#25480) üzenetére


rbalint88
addikt

40 ezret futott a betet es ugyanennyit a tarcsa, szabalyozas utan. Itt mar nincs minek osszekopnia. Kuka, cseres az egesz szett. Boven jo elettartam ez, ha nem palyazik az ember.

(#25482) w333 válasza wopi (#25478) üzenetére


w333
félisten

Bocsi én értettelek félre szóval van már bennük 40 ezer km. akkor viszont simán lehet hogy elhasználódtak, de mondom nagyban függ a betét minőségétől is :K

(#25481) rbalint88

+1 itt már tárcsa + betét csere is kell !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25483) K Norbi válasza bitpork (#25477) üzenetére


K Norbi
addikt

Fékbetét cserekor szokták minden esetbe szabályozni? Ha pl hibátlan a tárcsa nem hullámos stb akkor miért szúrják le a vállát? Én pont erről vitatkoztam a haverokkal hogy szerintem felszokták szabályozni fékbetét cserekor mindig, de szerintük csak válla miatt teljesen felesleges volt belenyúlni a tárcsába.
:F

[ Szerkesztve ]

(#25484) MunezXBK válasza K Norbi (#25483) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én még 1x sem szabályoztattam tárcsát.

(#25485) stickermajom válasza w333 (#25476) üzenetére


stickermajom
addikt

Nekem semmi bajom a Textar betéttel, nem visít, soha nem is tette. :U

(#25486) zack válasza stickermajom (#25485) üzenetére


zack
nagyúr

Én Brembo tárcsákkal használom. Soha semmi hangja nem volt. :U
Jobb minőségnek tartják, mint a gyári Ford betéteket.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25487) Qru válasza Dyingsoul (#25471) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem ítélkeztem csak leírtam hogy a rossz minőségű képek alapján nyári guminak tűnik a mintázat és ha az akkor nem kell meglepődni.

A bontással jártok a legjobban, nem érdemes megcsináltatni.

A motor úgyis kuka már benne a borulás miatt.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25488) boogie84


boogie84
veterán

Yokohama 195/50R15 ADVAN NEOVA AD08R 82V

Már csak a felnik kellenének! :O

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#25489) Qru


Qru
MODERÁTOR

Ingyen letölthető PC-re az NFS:MW, csak szólok.

#nincsbennetarcsi

(#25490) Tsebacsi válasza Qru (#25489) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DD :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#25491) boogie84 válasza Qru (#25489) üzenetére


boogie84
veterán

Nemrég kezdtem el tölteni. :C

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#25492) Qru válasza boogie84 (#25488) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek baba gumik. Milyen gépre kerül fel?

#nincsbennetarcsi

(#25493) tomiii. válasza Qru (#25492) üzenetére


tomiii.
aktív tag

mx-5-re tippelek :D

(#25494) boogie84 válasza Qru (#25492) üzenetére


boogie84
veterán

Mx5. Amibe mostanában fog bekerülni a torsen sperr + a meister-r lengéscsillapítók + a jr11 felnin ezek a gumik. Szlalomra fel! :)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#25495) Qru válasza boogie84 (#25494) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szép. :C

Mátrában sok MX-5 szokott veretni (meg motoros is, bár a sok razzia miatt azok már eléggé szolidan nyomják az utóbbi időkben). Egyszer ment ott előttem egy sötétzöld NB amelyik megpróbált lerázni de nem jött össze neki... de becsületére legyen mondva nem tudtam volna elmenni mellette akkor se ha akartam volna.

Baba gépek azok nagyon. :K

#nincsbennetarcsi

(#25496) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!

Lassan ahogy jön a jó idő és az olaj, meg szűrők cseréje, átnézetném tüzetesen az autót, hogy ha esetleg valami még kell, akkor tegyék rendbe.
Ugyebár Öcsödön lakom, ez sokat nem mondhat nektek, Szolnokon dolgozom. Ezen a csapásvonalon, illetve ezek környékén tud valaki megbízható szerelőt vagy szervizt, ahol mindenre rá tudnak nézni, tudnak javítani? (Klímatisztítás is jól jönne szerintem) Mert gugliban keresgéltem, de vélemények nem igen vannak, akárhová meg nem akarom vinni, nyilván olcsón jót lenne a legjobb és hogy ne fintorogjanak a hozott anyag láttán sem. :)

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv, Balázs

(#25497) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ezek közül melyik hűtőtisztító folyadékot javasoljátok?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25498) EQMontoya válasza Qru (#25495) üzenetére


EQMontoya
veterán

MX-5 elég baba, de az 1.6 valóban nem egy nagy erőgép. Az 1.8 NB már elég komolyat lép.
Ha meg egyszer nagyon úrrá lesz rajtam az exhibicionista énem, akkor veszek egy ilyet :D

Same rules apply!

(#25499) Qru válasza EQMontoya (#25498) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

NC nekem is jobban tetszik mint az ND.

Hát sztem az 1,8-as volt, azért az 1,6-os elég vékony, azt lemosnám a pályáról de ez egyenesben is jó volt nem tudtam volna legyakni lendületből. Amennyivel erősebb az enyém kb annyit el is vesz a hajtási veszteség meg többletsúly. Előbb tudtam kigyorsítani de az önmagában nem volt elég hogy elmenjek mellette.
Túltolni meg nem akartam/mertem azért az enyém mégis csak egy polgári változat, nincs is benne lsd.

#nincsbennetarcsi

(#25500) #94529552 válasza K Norbi (#25483) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem nem jellemző a tárcsák felszabályozása, nagyobb (márka)szervizek sem csinálják. Kik szúrják le a vállát, és minek?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.