Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) LógaGéza válasza Tsebacsi (#25950) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem is ő kötött, hanem az, aki belement... Neki meg nem tudom megmondani, hogy szar a biztosítód, kössél mással...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#25952) Qru válasza LógaGéza (#25949) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek vannak:

- Rendezi cascora a saját biztijénél. Akkor bukja az önrészt és a bónuszt is cserébe nem lesz avultatás.

- Rendezi cascora a saját biztijénél és ha már kezében van az említett papír akkor kéri a biztosítót utólag, hogy kgfb-re rendezzék. Így visszajár az önrész és a bónusz de lesz avultatás (ezt hívjuk szívességi kárrendezésnek).

- Vár még kb 2-3 hónapot mire fizet a biztosító.

- Megbíz egy autószervizt hogy ő intézze az ügyet ez esetben begurul a szervizbe megcsinálják a kocsit visszakapja a kijavított autót és szépen mehet amerre lát, a szerviz meg lebokszol mindent a biztosítóval (nem minden szervizben van erre lehetőség!).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25953) LógaGéza válasza Qru (#25952) üzenetére


LógaGéza
addikt

Elvileg így, hogy van tettes, aki magára vállalta, így nem oldható meg a Casco. :F

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#25954) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Új gumiként a Toyo most 1 ezressel olcsóbb mint egy jobb mutatókkal rendelkező Pilot Sport 4 :)
Hol érdemes jó minőségű használt gumit nézni?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#25955) Qru válasza LógaGéza (#25953) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De, az első kettő gondolat pont erről szól, a leírt következményekkel számolva döntsön, hogy vállalja-e vagy sem.

mod:

Bár én egy laikus helyében az utolsó opciót választanám.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25956) hurenzon


hurenzon
senior tag

Vagy máskor Allianznál köti kgfbt és kéri a kötelező plusz szolgáltatást és nem kell ilyenekkel foglalkozni évi 2400 Ft-ért.

(#25957) Mágus2 válasza MunezXBK (#25947) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Az baj, mert gyárilag 2.-ban kellene megindulnia, ha minden frankó.

[ Szerkesztve ]

(#25958) w333 válasza hurenzon (#25956) üzenetére


w333
félisten

...

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25959) EQMontoya válasza w333 (#25958) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szóval ez egy kötelező plusz névre hallgató extra szolgáltatás a köteleződön felül, ami arról szól, hogy az Allianz meghitelezi Neked a javítást, majd leveri a másik biztosítóról a pénzt akkor, ha a másik Téged tört össze.

Same rules apply!

(#25960) w333 válasza EQMontoya (#25959) üzenetére


w333
félisten

Igen, közben rájöttem hogy erről van szó :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25961) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem,amire felemás válaszokat találtam a neten.
Az autóra szeretnék venni egy olyan gumit,ami nincs benne a kézikönyvben,de váltómérete az eredeti guminak.
Kézikönyvben ez van:
255/70R15
205R16(most 205/80R16 van fent valójában)

Én 225/75R16-ot szeretnék felrakni. Ez lehetséges,mert nem szélesebb mint a legszélesebb gyári gumiméret és a váltóméretben is határon belül van. Vagy nem lehet,mert nincs benne a kézi könyvben?

(#25962) tboy93 válasza grabber (#25961) üzenetére


tboy93
nagyúr

Váltóméret, úgyhogy nyugodtan felrakhatod. Milyen autód van amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#25963) MunezXBK válasza Mágus2 (#25957) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Frankó, csak azt hamar leforgatja. :D

De mentél vele, tudod.

(#25964) Kornel válasza Tsebacsi (#25944) üzenetére


Kornel
veterán

Miert, elado lenne hamarabb? ;)

(#25965) bitpork válasza MunezXBK (#25963) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Mint az ország filmalapja az összes kortárs szrt? :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25966) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ezzel az olajjal van valakinek tapasztalata?

Xado Atomic 5W30 SM/CF

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25967) grabber válasza tboy93 (#25962) üzenetére


grabber
addikt

Hilux-ról van szó.2009-es.

(#25968) Tsebacsi válasza Kornel (#25964) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem :) Csak bizsergek. Emésztem magam én hülye :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#25969) tomiii.


tomiii.
aktív tag

Reggel csörgött a telefon: "Menni kéne kocsiért a szomszédnak donornak, ráérsz?" Gondoltam miért ne, átgurultan a két kerekű jószágommal, ott mondták hogy E39-ért mennénk (523) Vácra, 200km, hazafelé én hozom a Mazda 2-t. Mondom ok. Elmentünk, megláttam a kocsit, patika volt, 300 ezerre tartotta koma, csak egy gond volt :D
Nekünk világosabb szürke kellett volna, haverék elnézték a színt :C
Ennek hallatára az eladó bezárta kocsit és szó nélkül bement.

Következő beszélgetést halottam haver és a szomszédja között:
-baaaszki nem ilyen szürke volt a képen, te is világosabbnak láttad?
-nem tudom, én színtévesztő vagyok

Két héttel ezelőtt ketten mentek egy jobbos sárvédőért, felpróbálták a kocsira és elhozták a balos, szerintem nem együtt kéne vásárolniuk. :DDD

Két tanulság:

-300-400-ért rohadt jó külföldi e39-et adnak(mennyi egy ilyet lepapírozni?)
-a kis kategóriás autók, még ha újak is, rettentő gagyik, hogy lehet ilyenekkel járni? Inkább egy 20 évvel régebbi nagyobb kategória, nagyon gáz, még kapaszkodó se volt hátul, na meg a menet zaj :W Mondjuk ez is az asszonyé, neki mondjuk jó a városba :D

(#25970) EQMontoya válasza tomiii. (#25969) üzenetére


EQMontoya
veterán

:))
Jól sikerült túra lehetett.

Same rules apply!

(#25971) tomiii. válasza EQMontoya (#25970) üzenetére


tomiii.
aktív tag

főleg, hogy én most találkoztam először ezzel a szomszéddal és bőven volt min gondolkoznom, síri csend végig :DDD

(#25972) trassher válasza tomiii. (#25969) üzenetére


trassher
addikt

-nem tudom, én színtévesztő vagyok

Redmi Note 7

(#25973) 8th válasza tomiii. (#25969) üzenetére


8th
addikt

a kis kategóriás autók, még ha újak is, rettentő gagyik, hogy lehet ilyenekkel járni?

Mit akarsz a Mazda 2 még csak istenes. Ülj be egy Demio-ba. Eret vágsz. :DDD

(#25974) bandus


bandus
veterán

nos. 600 km-es palyas mereseim alapjan eddig:
Omv sima dizel: 6,4 l/100 km (bar kicsit jobban nyomtam neki)
Omv premium dizel: 5,9 l/100 km
Most a shell sima dizel van tesztelesen. Hetvgen esedekes a kovetkezo tankolas, akkor jelentkezem :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25975) Qru válasza bandus (#25974) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

130-as tempónál?

#nincsbennetarcsi

(#25976) bandus válasza Qru (#25975) üzenetére


bandus
veterán

atlagban igen.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25977) Qru válasza bandus (#25976) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az korrekt nagyon. :K

#nincsbennetarcsi

(#25978) bandus válasza Qru (#25977) üzenetére


bandus
veterán

hozzátenném, hogy óra szerint. még nem néztem meg gps-szel, hogy mennyit csal. reggel frissen 130-140 körül megyek, hazafele fáradtan inkább 120-130 :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25979) Qru válasza bandus (#25978) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csal valamennyit fölfelé (ráadásul minél gyorsabban mész annál többet), nekem óra szerint 130-nál 6,5 és 150-nél 6,7 (nem prémium gázolajjal). 72 literes tankom van szóval nem kell túl sűrűn megállni tankolni. :D

#nincsbennetarcsi

(#25980) zack válasza bandus (#25978) üzenetére


zack
nagyúr

Ez nálam 190 frissen traffi jelzésekre figyelve, 150 fáradtan. :DDD
2 kerék és gyors motorok után, ez bőven ingerküszöb alatti. Motorozás jó alap.
Sajnos a 120-130 engem szó szerint altat, és nem csak képletesen, ami mindennél veszélyesebb.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25981) bitpork válasza zack (#25980) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Shol 190? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25982) zack válasza bitpork (#25981) üzenetére


zack
nagyúr

Csak is autópálya.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25983) bitpork válasza zack (#25982) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Remélem Németországban élsz, és hogy nem fog veled történni semmi. Meg azt is h másnak ezzel nem okozol valami bajt. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25984) EQMontoya válasza 8th (#25973) üzenetére


EQMontoya
veterán

A legújabb (skyactiv) Mazda2 határozottan rendben van, a kategória egyik legjobban összerakott autója. Igaz, az ára is olyan.

Same rules apply!

(#25985) SzlobiG válasza -v- (#25911) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nagyon bejön nekem is, de a Vignale még jobban. :K

(#25986) zack válasza bitpork (#25983) üzenetére


zack
nagyúr

Mindig a külső és belső körülményekhez igazodva vezetek.
Motoron 17 évet töltöttem el, balesetmentesen. Ehhez az kell - járműkezelés és forgalmi rutin mellett - hogy megfelelő önismerettel rendelkezz, tudd mikor, mit, és hol, és tisztában legyél azzal milyen állapotban vagy adott időben. Ha "éles" vagy és kipihent, jobbak a reflexek, és magabiztosabban vezetsz.
A balesetek döntő többsége motoron, és autóban egyaránt ezekből tevődik össze. Nincs önismeret, nincs veszélyérzet, nincs megfelelő járműkezelés, és elfelejtik, hogy velük is megtörténhet.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25987) w333 válasza bitpork (#25983) üzenetére


w333
félisten

Nem csak ő száguldozik a pályán ... hanem az emberek legalább 80% -a, óra szerint 130-150km/h szoktam menni és tolnak le a pályáról (lámpázgatnak, dudálnak, belemászik a seggembe majd kielőz stb.) egyesek úgy mennek el mellettem hogy olyan érzésem van mintha állnék az autóval :U

(#25986) zack

Erre csak annyit mondok hogy lószart sem ér néha a rutin + az évek ... én egy pár évvel ezelőtt mikor az E34 -t próbáltam hogy mennyit bír kb. 200-220km/h -al mentem legalább 20-30km -t egy B6 Passat (erősködött) na de nem is ez a lényeg hanem az hogy lassítottam kb. 140 -re majd durván 10-20 perc múlva kaptam egy bal hátsó dúrdefektet (nem tudtam hogy futózott gumi van rajta) sehol nem volt jelölve, akkor nehezen de megfogtam de 220km/h -nál már nem biztos, és ha az eleje pukkan ? szóval csak óvatosan ... Lassan járj tovább érsz :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25988) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Punto 2-höz használható OBD (lehetőleg kékfogas, smarthphone kompatibilis) adaptert tud ajánlani valaki? A kismillió ebay-es szarból, nemtom melyik a használható.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#25989) runner 125 válasza zack (#25986) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezeket a sorokat annó többször láthattuk szerencsétlen Integra-tól is... én is motorozom, teljesen más ott a sebességérzet, mint autónál, ebből nem szabad kiindulni. Emellett motorral nagyobb mértékben vagy veszélyes magadra, mint másokra, míg autónál ez a tényező kiegyenlítődik.
190-eket csapatni autóval felelőtlenség, önismeret, technikai felkészültség ide vagy oda.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25990) rbalint88 válasza bitpork (#25983) üzenetére


rbalint88
addikt

írtam egy kisesszét, de inkább kitöröltem. annyit mondanék csak, hogy tanítsunk meg mindenkit vezetni, mert nem/nem csak a sebesség a baj forrása, plusz hagyjuk a demagógiát.

(#25991) zack válasza w333 (#25987) üzenetére


zack
nagyúr

Ebből nem lehet kiindulni. Sz@r dolog a defekt, de a durr defekt igen ritka. Az hogy nem megfelelő gumik voltak az autón, az nagy rizikófaktor. Még ha tudtodon kívül is. Mi van ha ez meg az történik... Mi van ha mész a 4-es úton szabályosan és a szembe sávban elalvó kamionos, autós, furgonos frontálisan beléd csapódik? :U
Nem a sebességgel van feltétlen gond, de ez már bizonyítást nyert. Nőtt a balesetek száma, és ezen belül a halálos balesetek száma is, hiába van kismillió fix traffi + mobil sebességmérés. Az emberek fejében van a gond. Nincs előzékenység, sok az agresszió, és saját magukat sem ismerik, még annyira sem, hogy most azonnal megállok és megiszok 1L Red Bull-t, eszek valamit, vércukor szintet helyreállítom, pihenek, és utána folytatom az utat. Sokan túlfűtik az utasteret, ami tompább reflexeket eredményez, és elalváshoz vezethet.
Nem tagadom nekem is volt ilyen hosszú, monoton tempóban. Felismertem, hideg ide vagy oda, két első ablak le, és 1 perc kereszthuzat. Kb ennyin múlhat a saját és mások élete is. Felismerni az adott állapotunkat.
Ezeket mind motorozásból "hoztam", ott a plexit kellett nyitni pár percre, de mindig segített.
Ha semmi sem segít, akkor pedig "csorogni" kell nyugiban, és mentálisan erősnek lenni ahhoz, hogy egy tötymörgő autót nem előzök meg ott, ahol egyébként már megtettem volna, és kivárok addig, ahol kevésbé élesen is biztonsággal megtehetem.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25992) w333 válasza zack (#25991) üzenetére


w333
félisten

Maximálisan egyetértek de nem ezzel van a gond ... hanem azzal hogy a nyugdíjas néni vagy bácsi esetleg olyan aki a telefonját nyomja, vagy olyan aki a szemét festi és index nélkül sávot vált, te meg jössz a hátánál 190km/h -al, vagy másik eset hogy nyári gumival keresztbe fordul eléd :U

Illetve nem is magunkra kell figyelnünk hanem mások balf*szságaira, mindent szabály betartok normálisan közlekedek és már a lábam a féken van mert tudom hogy a p*raszt nem adja meg az elsőbbséget, vagy egy kereszteződésben elém fordul, az ilyenekre én általában nagyon figyelek :((

Mostanában nagyon sokszor pl. a Szentendrei úton belefutok olyanokba hogy megyek a belső sávban majd váltok a középső sávba, de a szélszó sávból is néha ugyan akkor váltanak a középsőbe, és ezt nagyon sokan nem is figyelik (de néha még a visszapillantó tükröt sem)

Csak óvatosan (ahol lehet ott lehet) de mindig legyél nagyon körültekintő :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25993) zack válasza runner 125 (#25989) üzenetére


zack
nagyúr

Mitől lenne nagyobb felelőtlenség mint motoron? Motor nagy tempónál olyan mint egy "kés". Szinte kettévágja az autót. Megteszek mindent ami ahhoz kell, hogy épségben hazaérjek, más nem számít.
De ha itt ennyi a szabályosan közlekedő, nem értem miért a lóerők, gyorsulás, "V6 nem hoz lázba", és az erősebbnél erősebb autók a téma. 130-140km/h egy 1.2 benzines is tudja.
Azt meg el ne mesélje nekem senki, hogy egy erős autóban 140-nél gyorsabban nem tolja.
Kicsit olyan ez, mint a bort iszok, és vizet prédikálok.
Integrát nem ismertem személyesen (nyugodjon békében), a balesetről készül képeket viszont láttam. Elég felkavaró volt. De ez bárkivel megtörténhet bármikor, úgy, hogy szabályosan közlekedik. Az autózás nagy rizikófaktor, és nem feltétlen a tempós vezetés miatt. Ha rossz helyen vagy rossz időben, csinálhatsz bármit.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25994) Motion_Blur válasza zack (#25993) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem mindegy hogy 190-el, vagy 130-140-el mész a belsőben, amikor valaki kielőz előtted... nyilván aki belenéz a visszapillantóba, nem azt feltételezi hogy valaki két kilóval jön... ezt kéne megérteni. A másik meg hogy ekkora sebesség(különbség)nél közel sem tudsz úgy reagálni.

+ ehhez 3 sávos autópálya kellene, mert az nem megy hogy a külsőben mennek a kamionok 90-el, a belsőben meg levillogsz 200-al mert én csak 130-140-el megyek...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25995) w333 válasza zack (#25993) üzenetére


w333
félisten

Különben szerencsére nem egészen durdefekt volt, hanem hogy pontosabb legyek a futózott felületből szakadt le egy nagyobb darab ami a sárvédőívben óriási hangot adott ki (nagyobb volt a füstje mint a lángja szerencsére) majd szépen leengedett de még így is elég instabil volt az autó ... hátam mögött elég durva porfelhő volt :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25996) zack válasza w333 (#25992) üzenetére


zack
nagyúr

Amikor ki lett véve a 300Km/h tiltás a motorból, természetesen ki kellett próbálni. Az sem ment úgy, hogy kimegyek és nyél. Nem erőltettem, majd amikor lesz rá mód. Szélcsend, külsőben sincs autó adott szakaszon, nincs szembe nap, szóval az ideális körülmények mellett. 2x néztem meg a végét, 1x az M3, 1x meg az M5-ön.
A tiltás kivétele nem mozgatott, de hozadéka volt annak, hogy 1-es 2-es fokozatban rendelkezésre áll a motor maximális lóereje (gyárilag korlátozva vannak, a mostaniak lehet, hogy már nincsenek).

Városi autókázás az más. Ott a hülyéket kell figyelni. :DDD

Mai gyöngyszem, a budai rkp befelé 70-es tábla...30km/h csordogál a csajszi stabilan, és 500m előtte senki. Pont mögötte mentem, mögöttem meg torlódott a sor. Látom ,hogy mindent csinál...Matat az anyós ülésen, hátsó ülésen, de az utat, és a forgalmat kicsit sem figyeli, nagyon szétszórt. Belátható szakaszon piros lámpához csorogva megelőztem nem túl szabályosan, mert mögötte maradva vállaltam volna a legnagyobb kockázatot.
Városban okos nem lehetsz, mindent nem lehet elkerülni. Meg kell tenni mindent, de sokszor ez is kevés.
Motoron nagyon megtanultam a defenzív vezetést, másképp 2 keréken nem lehet. De az, amit a motoros korszakomból hoztam, rengeteget segít.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#25997) w333 válasza zack (#25996) üzenetére


w333
félisten

+1 én is belefutok mindig az ilyenekbe :D

Autópályára visszatérve pedig, nagyon nagy hatást gyakorol az emberekre az ilyen-olyan Trafipax jelző alkalmazások (Waze stb.) nagyon sokszor gondoltam rá hogy letöltöm, de attól félek hogy arra ösztönözne hogy itt nincs semmi nyugodtan tolhatom neki ... így pedig bennem van a tudat (meglepetés ereje) hogy bárhol lehet trafi így inkább lassítok mert nem hiányzik a büntetés ... persze néha van olyan is hogy látom mindenki 150 -160 -al tolja akkor pedig már sorlódóm a többiekkel, de szerintem ezzel mindenki így van, vagy csak én ? :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25998) tboldi válasza zack (#25986) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én még csak 2 éve motorozok (ha a kismotort is hozzávesszük, akkor 6), de már volt egy elég súlyos balesetem, önhibámon kívül. Tavaly júniusban egy hölgy ütött el szemből egy enyhe ívű kanyarban, kb. 120-130-cal mehetett a megengedett 90 helyett. Áttért az szembesávba, mert nem tudta megtartani ekkora sebességnél az A3-ast, és elcsapott. Mire észrevettem, hogy "hoppá, ez nem ott jön, ahol kellene", addigra késő volt. Az eredmény: bal oldali nyílt boka- és combcsonttörés, meg még néhány 8 napon túl gyógyuló sérülés. Azóta is mankózok...

Nem állítom, hogy nem követtem/követek el gyorshajtást soha, de azért a 190 szerintem is sok, egyet kell értsek runnerrel.

szerk.: Abban viszont egyetértek, hogy motoron fokozottabban kell figyelni, és az ezzel szerzett rutin rendkívül hasznos autóvezetéskor is.

[ Szerkesztve ]

(#25999) EQMontoya válasza zack (#25991) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sok dologban igazad van, és abszolút egyetértek.
Az autópályán 2 kilóval csapatásban nem.

Ugyan nincs annyira erős autóm, mint Neked, 220 körül lehet valahol a vége (tényleg nem próbáltam, 180-190 körül volt a max), de már ez is elég.
A múltkor az M3-on menve a belső sávban rámentem valamire, ami úgy vágta ki a bal hátsót, hogy a szál kifordult belőle! Nyilván azonnal 0-ra is eresztett, lett rajta egy 1.5 cm hosszú és fél cm széles lyuk. 140 körüli volt a tempó, nem volt kellemes élmény. És egy két éves Toyo Proxes T1R-ről beszélünk, szóval nem szar gumi volt a kocsin. Ha ott kétszázzal megyek, legjobb esetben is végignyalom az elválasztó betont.

Integra balesetével kapcsolatban: 99%-ban biztos vagyok benne, hogy ott sem a gyorshajtás ölt. Pár nappal utána voltunk páran a helyszín közelében, látszottak még itt-ott a nyomok. Esélyes, hogy gyorsan hajtott, de az a szakasz annyira egyenes és még egy úthiba sincs, hogy egyszerűen semmilyen magyarázata nincs annak, hogy ott hogyan lehet leesni az útról. Úgyhogy ennek okán majdnem biztos vagyok benne, hogy ha nem valami technikai probléma volt (pl. defekt), akkor elétéblábolt valaki a külsőből, meglökte, vagy valahogy hirtelen irányváltásra késztette, mert máshogy ott nem lehet balesetezni.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#26000) zack válasza Motion_Blur (#25994) üzenetére


zack
nagyúr

Olyan dolgokba megyünk bele, és olyan szitukat akarsz magyarázni, amiről egyrészt szó sem volt, másrészt hozzágondoltad, hogy a saját igazadat bizonygasd. A 190-es tempó nem azt jelenti, hogy előzés gyanús forgalmi helyzetet észlelve, elporolok mellettük 190 tempomattal. :U
Nem vagyok über f@sza, de azért 2005-2011 között 55000km-t tettem az utolsó sportmotoromba, és gyári állapotban adtam el. Lehet fiktív szituációkat vázolni, mit miért ne, de úgy gondolom, mindenki érzi azt, mit és mennyivel közelíthet meg.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.