Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25101) TaaT válasza trassher (#25098) üzenetére


TaaT
veterán

Akármennyire is bunkón viselkednek néha (itt most főleg a pistára és winklerre gondolok), rendes anyagot idehaza csak ők (itt most az oszlopos TC-s tagokra gondolok) gyártanak, a vezess és az autonavigátor max híreket közöl és autókat tesztel.

Give them hell Ukraine!

(#25102) AMD Power


AMD Power
titán

Ezt szeretném... összedobnátok az árát nekem? :R :R

Lamborghini Reventon

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#25103) tomiii. válasza trassher (#25100) üzenetére


tomiii.
aktív tag

"Annyi "zavart" hogy az audit leírták és ez fájt a lelkemnek."

Véletlenek márpedig nincsenek. :P

(#25104) TaaT válasza trassher (#25100) üzenetére


TaaT
veterán

Úgy néz ki egy automata váltó hiba szerintük kevésbé tűnik nagy gubancnak mint egy motor hiba. :)

Give them hell Ukraine!

(#25105) raczger


raczger
őstag

Ez kell nektek, topik zárható ;]

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#25106) trassher válasza tomiii. (#25103) üzenetére


trassher
addikt

Lehet igaz is. ;]

TaaT: Ki tudja mi baja volt hogy nem bírt menni. Lehet kuka motortól egészen apró hibáig sok minden. Arra a váltóra kíváncsi leszek hogy mi baja. :)

Redmi Note 7

(#25107) gzbotii válasza K Norbi (#25080) üzenetére


gzbotii
veterán

Ennél nincs szebb forma...na meg a hangja. Ki nem tudná felidézni: [link]

Komolyabbra fordítva a szót, ennél nincs szebb autó a világon (ez a **banc meg kitakarja): [link]

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#25108) Kornel


Kornel
veterán

Lesjöfors rúgókról valakinek tapasztalat?

(#25109) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

És már csak egy lépés a 712i

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25110) TaaT válasza bitpork (#25109) üzenetére


TaaT
veterán

és fwd ;]

Give them hell Ukraine!

(#25111) bandus válasza xors (#25082) üzenetére


bandus
veterán

szerintem a legegyszerubb ha nem hagysz benne semmi erteket :) meg a legolcsobb is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#25112) TaaT válasza Kornel (#25108) üzenetére


TaaT
veterán

Mintha egy négyesgolfos srác vett volna anno, de nem emlékszek már rá mi volt vele a tapasztalata. Talán annyi hogy az nem ültető rugó volt hanem sport rugó, a 2 elméletileg nem ugyanaz, legalábbis ezt írta.

Give them hell Ukraine!

(#25113) Kornel válasza TaaT (#25112) üzenetére


Kornel
veterán

Ez lenne a cel.
Nem akarok ultetni, igy is 14 cm-n van, leultetem meg 3-at, es szivok.
Sport rugo kene, mert gyarilag is az van, csak a km mar biztos megtette a hatasat.

(#25114) TaaT válasza Kornel (#25113) üzenetére


TaaT
veterán

A sportrugó is ültet, csak nem annyit, és puhább is mint az ültető.

Azért sok idő míg elfárad egy rugó. :)

Give them hell Ukraine!

(#25115) Kornel válasza TaaT (#25114) üzenetére


Kornel
veterán

Na ja.
Egyelore kezdek egy lemgescsillapitoval, aztan ha nem szazas, akkor jon ez a rugo.
Elvileg van tipusspecifikus az enyemhez, az elvileg egy az egyben csereszabatos a gyarival.
(Gyarit ugyse vennek, mert fs magyar)

(#25116) focvis válasza Kornel (#25115) üzenetére


focvis
veterán

Már tényleg nagyon izgatottan várom az új lengéscsillapítóidat! :K

;]

(#25117) rbalint88


rbalint88
addikt

csak hogy valami történjen, ne mindig csak a rágódás legyen ;]

Splashbe bekerült az Exide Premium 47Ah akku a gyári 36Ah Varta helyére (2009-2016, Isten nyugosztalja), ohne pardon szerelhető és az alapjárat se baszódott el, mondjuk alkalmaztam az egyik helyen olvasott 5mp-ig gyújtáson hagyásos trükköt. Bruttó egy óra volt a művelet, ebben benne van az is, hogy reggel elmentem az akkuért, meg este átsétáltam vele és beszereltem. Azért ezzel a 47Ah-s "szörnyeteggel" kellemesebb volt a 3 perces séta is, mint a 74Ah-s darabot a bolttól a kocsiig elvinni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25118) K Norbi


K Norbi
addikt

(#25119) Land


Land
veterán

Van ötletetek jó villamossági szakira Pesten? 9. kerület környéke előny.
Kontaktos már régóta a JVC fejegységem. Már többször kiszedtem, de nem értek hozzá. Egy darabig frankó, majd a kijelzőhöz érve elsötétúl a kép. Régebben zene közben ki is kapcsolt stb. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#25120) zoo8800 válasza focvis (#25116) üzenetére


zoo8800
veterán

Bezzeg ha neked kellene valami, egyből mondaná a frankót. ;]

rip and tear, until it is done

(#25121) -v- válasza focvis (#25116) üzenetére


-v-
addikt

Errol jut eszembe, joamilestoné hol van, megallt mar alatta az auto? :D
Nem ertesulok a legujabb hirekrol :((( ;]

(#25122) Tsebacsi válasza -v- (#25121) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lehet a világ végén hagyta ott ahol se mobil se net, remélem nem fagyott meg szegény ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#25123) tomiii. válasza -v- (#25121) üzenetére


tomiii.
aktív tag

nem nem, azóta is ott áll valahol lerobbanva, megfagyva :D

(#25124) focvis válasza zoo8800 (#25120) üzenetére


focvis
veterán

Csak poénból írtam, én is el tudok tökölődni a választással - kb. 3 hete vívódom egy telefoncserén (kell egyáltalán csere / nem kell?, nem lesz túl nagy ez? van értelme annak?, stb.). :)

@kornelka: szerintem újíttasd fel a meglévőt. Rugóról lebeszéllek, 1x rakattam be Eibach rugót egy zsír új, gyári sport futóműves Astrába, 1 hét múlva szereltettem is ki.
Hiába volt erősebb ("sport") lengéscsillapító az autóban, az nem volt szinkronban a rugóval, nagy tempónál, finom úthullámoknál (autópálya) ijesztő utólengéseket éreztem.

[ Szerkesztve ]

(#25125) g4bb3r válasza TaaT (#25101) üzenetére


g4bb3r
tag

Engem ami iszonyat irritál az a Pista népieskedő akcentusa. Nem tudom honnan származik lehet Székelyföld közepéről de akkor is erőltetettnek tűnik.. írásban OK de egy videót se tudok megnézni amiben szerepel annyira idegesít :U

Btw rendszeresen járok Kézdivásárhelyre de még a legidősebbektől se hallok ilyen ízes beszédet. Vagy lehet csángó?

Mondjuk engem úgy ahogy van irritál a TC csapat a Fifth Gear-t másoló tv műsoraik/videóik óta (szerintem a Fifth Gear-es körben állnak az emberek feszengve és rossz vicceken nevetgélnek parancsszóra is szuper kinos műsor volt).

Írásban jobban viselem őket - filléres neppertrükk rovat a kedvenc :C

(#25126) stickermajom: Kösz :)

[ Szerkesztve ]

(#25126) stickermajom válasza g4bb3r (#25125) üzenetére


stickermajom
addikt

Palóc származású.

(#25127) tresh válasza focvis (#25124) üzenetére


tresh
addikt

Eibach pro kit volt ? Mert nekem azzal pozitívak az élményeim. B5 passat alá raktam havernak 30mm ültetett és sokkal stabilabb volt vele a komfortból se vesztett. Igaz azért a passatnak sokkal jobb a futóműve a sok lengőkar végett.

(#25128) g4bb3r


g4bb3r
tag

Erre valaki? :O Tolatóradar beázott?

(#25129) K Norbi válasza tresh (#25127) üzenetére


K Norbi
addikt

Volt ám nekem is csak magába a rugó a lehető legrosszabb választás [link]

Focvis ott a pont!!

Hiába volt erősebb ("sport") lengéscsillapító az autóban, az nem volt szinkronban a rugóval, nagy tempónál, finom úthullámoknál (autópálya) ijesztő utólengéseket éreztem.

[ Szerkesztve ]

(#25130) tboy93 válasza tresh (#25127) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1 a pro kittel nekem is jo tapasztalataim vannak :K Bar nekem erezhetoen kemenyebb lett a futomu, veszitettem kicsit a komfortbol, de nem bantam meg.

(#25131) stickermajom válasza g4bb3r (#25128) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha rükvercbe rakod mindegyik "serceg"? Nálam pl. akkor szokott folyamatosan sípolni, ha nem jó az egyik szenzor. Elvileg meg lehet állapítani hallgatással, hogy mindegyik működik-e.

(#25132) focvis válasza tresh (#25127) üzenetére


focvis
veterán

Passz, 1999-ben volt (Alzheimer).
Nem kit volt, hanem rugószett, valamennyit ültetett a gyári 15 mm-es ültetésen felül. Szerintem csak egyféle volt akkoriban Astrához.

[ Szerkesztve ]

(#25133) EQMontoya válasza bitpork (#25109) üzenetére


EQMontoya
veterán

A magyar piacon lesz 712Li is, hátul kurblis ablakkal és manuális klímával.

Same rules apply!

(#25134) -v- válasza g4bb3r (#25125) üzenetére


-v-
addikt

Nekem tök tetszenek ezek a projektek, a rulettkerék, meg kimentek az elektronyos autóval most stb.
Bevallom az új autók engem annyira nem vonzanak :U hogy egyszerűen az új autó tesztek nem kötnek le ...
Ezek sokkal inkább

(#25135) tresh válasza K Norbi (#25129) üzenetére


tresh
addikt

Érdekes, nekem pont ellenkező vele a tapasztalatom. Igaz mondom csak b5 audi és passat alatt.

focvis: Nem kit az se csak ez a neve az alap 3 cm-nek [link] :))

[ Szerkesztve ]

(#25136) stickermajom válasza EQMontoya (#25133) üzenetére


stickermajom
addikt

Pont erről volt szó a napokban egy kolléga kapcsán, aki márkán belül cégesnek inkább választja a 'fapados' nagyobb kategóriás autót, mint az extrákkal megszórt kisebb kategóriásat, mert "jobban mutat". Na ennek kapcsán jött fel nálunk is, hogy itthon a 716i-t is vennék. :))

(#25137) bitpork válasza g4bb3r (#25125) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Óvatilag ezzel, mert amikor én is pedzettem h meg kéne tanulni magyarul, akkor nagyon csúnyán el lettem küldve a francba. Pedig hatalmas +1

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25138) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Egy ilyen ladát elfogadnék én is. :D

(#25139) EQMontoya válasza g4bb3r (#25125) üzenetére


EQMontoya
veterán

Felvidéki, és ott vannak helyek, ahol tényleg így beszélnek, nekem is van ilyen ismerősöm. Szóval nem csoda, hogy Erdélyben nem hallottál ilyet, de attól még nem népieskedő, hanem gyári. Én bírom.

Same rules apply!

(#25140) tomiii. válasza g4bb3r (#25125) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Nem erőlteti, beszélgettem már vele, mikor megcsodálta a kocsinkat és tényleg így beszél, teljesen természetesnek hangzik. A fingos sztorik meg az ilyenek engem is zavarnak Pistában, de egyébként jókat ír meg jól áll a dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#25141) K Norbi válasza SzlobiG (#25138) üzenetére


K Norbi
addikt

Ez most New York ba nagyon jó közlekedési eszköz lenne. :D

(#25142) gzbotii válasza bitpork (#25137) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem ha valaki a médiában dolgozik, akkor alap, hogy hochmagyarul tudjon megszólalni. Az ilyen gáz. Szvsz.
Amit ír és tartalmilag amit beszél a videókban azt bírom, sőt.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#25143) g4bb3r válasza EQMontoya (#25139) üzenetére


g4bb3r
tag

All:
OK értem. Akkor nem rovom ezt fel neki :) - csak ilyen megérzés volt mintha rájátszana.

TC-t olvasok azért én is főleg az írott anyagokat (Rulettkereket, Becsuletes nepper irásait pl) a videókat továbbra se bírom ez van , nekem valahogy mind pár kivétellel "pojáca" és túljátssza. De lehet ez csak az én hülyeségem. Mindegy lapozzunk.

gzbotii: +1

Most eszembe jutott Angliából a skót kollégáim melóhelyen (fonetikusan - Skiip the yet! Én: What? - Jelentése:" Hold the door!" :C vagy elég volt ha 2 várossal odébb lakott valaki már ott olyan akcentus volt , hogy nem is angol volt szinte).

stickermajom: Sercegést úgy , hogy rükvercbe rakom kiszállok és végighallgatózóm a szenzorokat? Bevallom ezt meg nem próbáltam ki.. de megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#25144) K Norbi válasza g4bb3r (#25143) üzenetére


K Norbi
addikt

Kopasz fickóról van szó?

(#25145) Kornel


Kornel
veterán

A rúgós témához:
A lényeg az, hogy ha el van lágyulva már a gyári, akkor ki akarom cserélni.
Gyárit nem veszek, mert drága és szr.
Gátlók természetesen cserélve lesznek, letettem a felújításról, semmi értelme.
Gátlók vagy koni str.t vagy bilstein b6 lesz, amelyiket olcsóbban meg tudom szerezni.
Amennyiben rúgót is kell cserélni, kétféle verzió van:
1. a fent említett Lesjöfors gyári keménységgel és "magassággal"
2. egy szolidabb ültetőrúgó: H&R vagy Eibach, kb. 2 cm-t ültetne az enyémen, az még talán belefér.

(#25146) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

10 éves autómban szeretnék fagyállót cserélni, szerintem még soha nem volt.

Érdemes hűtőtisztító folyadékot használni, vagy csak simán átmosom deszt vízzel és mehet bele az új fagyálló?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25147) w333 válasza Motion_Blur (#25146) üzenetére


w333
félisten

Elég ha simán átmosod desztillált vízzel ... aztán mehet bele a friss fagyálló :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#25148) bitpork válasza w333 (#25147) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szvsz előbb bele kellene nézni. Nekem volt olyan autóm ami 4 évig max a a biztosító parkolójában állt egyik helyről a másikra, és olyan barna takonnyá rohadt benne hogy 5 mosás sem vitte ki a rendszerből :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25149) tomiii.


tomiii.
aktív tag

bérakom má' ide is, ha már megszereztem a felvételt. Mire elég 100 ló? :D videó :C

(#25150) -v- válasza Kornel (#25145) üzenetére


-v-
addikt

Még mindig rugó ;) és nem rúgó :U :P

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.