Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#211401) Szoszo94 válasza #89309696 (#211377) üzenetére


Szoszo94
őstag

Bubun már a cég területén belül lekopott a fekete rész, ki sem kellett vele menni utcára, úgyhogy valószínűleg nem kell sok ahhpz, hogy lekopjon a festék ahol fogja a pofa. A többi részen pedig nem fog rozsásodni remélhetőleg. :)

Qru: leesett a váltó a plusz erőtől, de jogos amit írsz :DDD Piszkált, megy bele most a 6-os sti (vagy wrx, nemtom' már melyiket mondta a főni) váltó, azt mondta annak bírnia kell.

Navi téma: Waze-nek többször adtam esélyt, de sosem akar élni vele. Elvinne tökön-paszulyon át, hosszabb (mind időre, mind távra) úton, mint a Gmaps, pedig rendesen be van állítva. Persze mikor már sokadjára újratervezve átáll arra az útra, amin alapból a gmaps vitt, akkor mindjárt rövidül a menetidő és a táv is, franc érti. Se torlódás, se más nem indokolja és sokszor eljátszotta már ezt, pedig a traffijelzés miatt próbálkozok esélyt adni neki eskü :D Így viszont még mindig marad a Gmaps és CamSam+ alkalmazások.

Mi8 is OLED Boldi, kint németben is folyamatosan használtam, itthon is mindig megy, de egy kis beégés sincs idestova lassan három éve. Néhanapján navizva csak nem lesz baja a szifonnak sem :N

Nandow: Yellowstuff még nem a melegíteni kell kategória, de 900 fokig elvileg bírnia kell. Itt egy jó kis táblázat :)

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#211402) #89309696


#89309696
törölt tag

Ja, én is szoktam melegíteni a gyári betéteket, mint Grandmasta Pete, ú gec, de mekkorát harap utána, főleg ha racse kormányfogás van, akkor a pedált is erőseben nyomom.
Pár kör Hungaroring után a dobok is izzani szoktak olyan harap hátul is, elképesztő amit művel, az öv fog meg.

;]

[ Szerkesztve ]

(#211403) Szoszo94 válasza dnelb (#211399) üzenetére


Szoszo94
őstag

Hogy koptatod be? Hogyan érdemes?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#211404) tboldi válasza Biqci (#211387) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lehet, most, ebben a pillanatban a kívánt útvonalat jelölte ki. :D

focvis & mindenki: Legbelül tudom, hogy túlaggódom, de akkor is, ha van alternatív kütyü, akkor szívesebben használom azt. Sokszor említettem már, hogy rosszul vagyok összeszerelve. 🤷‍♂️
De anyum iPhone XR-jét vagy apum Redmi Note 8T-jét is használhatom akár, mindkettő IPS, bár utóbbi elég durván hajlamos a retention-re (van erre magyar kifejezés?).

Amúgy egy 512-es 13 Pro Maxra szívesen cserélnék, de '22 júliusáig köt a hűség a 11 Próval, addig nyugi van. Csak új tokot rendeltem hozzá, meg egy kis extrát. :D

[ Szerkesztve ]

(#211405) dnelb válasza Szoszo94 (#211403) üzenetére


dnelb
veterán

[link] én úgy szoktam hogy 100km nagyon óvatos fékezés, utána 200km már ilyen 50%os erő, utána 200km még erősebb majd ranezek mennyire fekszik fel a betét, ezt látod a tárcsán, főleg a 2 szélén. Utána 10 fékezés 95rol 15re egymás után 10x, lehűtöd, aztán ez még 1x, és ennyi. Elöl nekem a teljes felfekveshez 600km elég volt, hátul 1300 :D Pályanap előtt pedig újra érdemes 5x 110rol 50re.

(#211406) Biqci válasza Qru (#211388) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nem csoda, ezért nem érdekel a gyári navigáció, mikor a mobilos appok a valósidejű forgalmi helyzet tervezéssel sokkal jobb alternatívát adnak.
De ez inkább másik topik... :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#211407) Qru válasza Szoszo94 (#211401) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

STi lesz, wrx-hez 5-os valto jart. Akkoriban csak az STi es a Lega Spec B kapott 6-os valtot (meg a remekbeszabott dizelek).

#nincsbennetarcsi

(#211408) Biqci válasza tboldi (#211404) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ugye, tapasztalatom szerint mindig figyelembe veszi az aktuális forgalmat és ahhoz tervez
De amúgy, hagyd már azt a túlértékelt almát és vegyél töredék áron egy kínait, ami bár lehet, hogy kémkedik utánad, bár nem mintha a többi nem ezt tenné, de ha van vele valami kidobod és veszed az újabbat :DDD :D (a hozzászólás nem tartalmaz bújtatott reklámot, max cinikus iróniát :D )

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#211409) Szoszo94 válasza dnelb (#211405) üzenetére


Szoszo94
őstag

Elmentve, köszi! Így járok majd el én is :R

Qru: akkor az lesz az :K

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#211410) Qru válasza Biqci (#211406) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah kb 1 fos vt. Videkre menet hasznaltam ahova amugy sem vt mas ut. Waze nekem bevalt, csak egyszer vitt be vmi szantofold melle de az awd kisegitett a bajbol. Inkabb csak attol feltem nehogy felakadjak vagy defektet kapjak.

#nincsbennetarcsi

(#211411) Qru válasza Szoszo94 (#211409) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak erdekessegkent irom, hogy a Legacy Spec B-ben nem STi valto van es meg csak nem is a dizele mas attetelekkel, hanem a wrx 5-os valtot terveztek at.

#nincsbennetarcsi

(#211412) Biqci válasza Qru (#211410) üzenetére


Biqci
aktív tag

Tudod hányszor gondoltam már, hogy ez most tutira beszopat és elvisz valahová a kerek erdő közepébe? De mindig igaza volt... :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#211413) Qru válasza Biqci (#211412) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szazhalombattan vitt be a rekettyesbe mert onnan kozelebb vt a celkent beallitott hazszam. Azota a foldutak elkerulese be van kapcsolva. :D

Amugy nagyon sok jo alter utvonalt tanultam el igy. Olyanokra amiket amugy ismerek de eszembe sem jutott volna arra menni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#211414) tboldi válasza Biqci (#211408) üzenetére


tboldi
nagyúr

:))

Komolyra fordítva: sok minden köt már az almához, nem cserélek, csak másik almára. :N
(Mondjuk Idaredet Jonagoldra :DDD)
A MacBookot is imádom, meg az ökoszisztémát, meg a mindent. És különben is, mit kezdenék ennyi Lightning kábellel, ha leváltanám? :D

[ Szerkesztve ]

(#211415) Biqci válasza Qru (#211413) üzenetére


Biqci
aktív tag

Hát, van amikor juzererror a gond... Bocsi :D
De komolyan, ha jól van kalibrálva, olyan nagy meglepetések nem várnak :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#211416) Biqci válasza tboldi (#211414) üzenetére


Biqci
aktív tag

De hogy bízhatsz meg egy olyan gyümölcsben, amibe már beleharaptak... :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#211417) tboldi válasza Biqci (#211416) üzenetére


tboldi
nagyúr

Megint csak azt tudom felhozni, hogy rosszul vagyok összeszerelve. :D

(#211418) Biqci válasza tboldi (#211417) üzenetére


Biqci
aktív tag

Sebaj, ezzel más is van így valamilyen szinten, pl. én :DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#211419) #89309696 válasza Qru (#211413) üzenetére


#89309696
törölt tag

Azt már nekem is csinálta a Waze mikor az egyik kutyám testvérét mentem el megnézni. Az más téma, hogy én szívbaj nélkül végigmentem rajta, mert otthon éreztem magam. :D

(#211420) MC Pite válasza Biqci (#211408) üzenetére


MC Pite
veterán

Dehogyis, a kínai tartósabb. Az akku kapacitás, élettartam, a wifi/lte vétel, a kijelző és ragasztása, a töltőcsati, a kábel, a gyorstöltő fej mind jobb. Ne a samut hozzátok alma ellen példának, mert pont nem erős az sem.

Nekem gmaps a tuti, waze néha feleslegesen túráztat, és sokat pofázik.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#211421) brumi1024 válasza MC Pite (#211420) üzenetére


brumi1024
veterán

Mindarra a 2 Android verzióra, amit megkap, aztán Play Store apk-t meg vadászni kell kétes eredetű helyről. ;]

A viccet félretéve azért nem ennyire egyértelmű a dolog: akku kapacitás akkor, ha a számokra bukik valaki, Pro Maxol egy ideje elég jók, kijelzőben pont az alma az egyik (ha nem a) legjobb, a Lightning csati strapabíróbb, mint az USB-C (a port viszont nem), SoC-ban, időtállóságban pedig jelenleg mindent ver. Gyorstöltő fej: hát a semminél könnyebb jobbat mutatni. :DDD Bár amíg volt hozzá is ment mindig tovább bontatlanul.

Hogy ON is legyek: nem cascos esetben milyen szélvédős ajánlott cserére? Utóbbi pár alkalommal Carglassnál voltam, de casco miatt nem kellett fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#211422) molnarpeter válasza brumi1024 (#211421) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekünk bestglass tudott legjobb árat mondani a Golfra.

(#211423) Biqci válasza MC Pite (#211420) üzenetére


Biqci
aktív tag

Gmaps vs. Waze dologban ízlések és pofonok szerintem. Mind a kettőnek megvan az előnye. Én ha hosszabban autópályázok inkább a Waze-t használom, mert ha valahol gubanc van, hamarabb értesít és elvisz másik útra. Míg a kirándulások alkalmával, ahol nincs pálya, inkább a Gmaps a nyerő. Másik, hogy a Waze sebesség megjelenítése jobban bejön nekem, a Gmaps-é túl apró, nehezebb észrevenni.
Telefonnal kapcsolatban maximálisan egyetértek :)

brumi1024 jobban árnyalódik a kép, ha az almát egy aktuális kínai csúcsmodellel hasonlítod össze, ott már van sok support, meg technika is bőven :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#211424) Reggie0 válasza Qru (#211400) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem eleg jol birja az ATE ceramic, igaz meg csak hatul van. Pedig en rendesen izzitom a feket.

[ Szerkesztve ]

(#211425) Qru válasza brumi1024 (#211421) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

https://autouvegek.hu/

Mar voltam naluk en is meg tobb ismeros is. Jol dolgoznak es gyorsak is.

#nincsbennetarcsi

(#211426) Qru válasza Reggie0 (#211424) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teljesen jo az ate ceramic itt is bevalt es nem is porol. De nem versenyhasznalatra valo.

Itt a Passaton vt gyari, majd trw aztan ate ceramic. Teljesen oke de nem versenypalyara valo. Meg az ebc is azt irja, hogy nem vallalnak felelosseget az olyan jellegu hasznalatkor.

#nincsbennetarcsi

(#211427) 6030D


6030D
Ármester

Múltkor írta valaki, hogy az anyósülésen feltett lábbal utazóban milyen károk keletkeznének ütközésnél... tegnap egy szakadt Brava mellett mentem el az M2-n, a sofőr lába lógott ki zokniban az ablakon. :U én azt se értem, az miért kényelmesebb neki.

M7-en meg elterelte a figyelmem a gyerekdal, nem mentem le ahogy mondta a waze, de szerencsére pont kitisztult az út, és megcsodálhattunk egy kiégett (szerintem) BMW Grand Tourert.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#211428) kisza25 válasza tboldi (#211414) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Eladod a sok almás cuccot és veszel a szalonból egy új autót ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#211429) Qru válasza 6030D (#211427) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eppen leszaritotta a nejlonzokniba beizzadt talpat. :D

#nincsbennetarcsi

(#211430) BigBlackDog válasza 6030D (#211427) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Vajon létezik kiégés elleni casco is? Esetleg ez kifejezetten csak BMW esetén (nem) köthető?

(#211431) #89309696 válasza 6030D (#211427) üzenetére


#89309696
törölt tag

Már kezdtem azt belelátni a végébe olvasás közben, hogy szerencsére kitisztult az út és megfordultunk visszamenni. :D ;]

(#211432) nandow válasza #89309696 (#211431) üzenetére


nandow
aktív tag

Dettó, én is. :D

(#211433) tboldi válasza kisza25 (#211428) üzenetére


tboldi
nagyúr

Újat nem, de használtat igen. Íme, az új járgány:

(#211434) BigBlackDog válasza tboldi (#211433) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nice! :C Jól látom, hogy barna bőrbelsős lett?

(#211435) tboldi válasza BigBlackDog (#211434) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep. :K

(#211436) Redneck


Redneck
veterán

Tegnap benéztem az Andor utca-Tétényi kereszteződés lámpáját és bepirosodott a sárga. Szerintetek számíthatok csekkre? A kereszteződésben van valami kamera. :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#211437) Biqci válasza tboldi (#211433) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ez lett kiválasztott? Véget ért a kutakodás? :D
Ha igen, grat :C

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#211438) Qru válasza tboldi (#211433) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Grat! :C

#nincsbennetarcsi

(#211439) Qru


Qru
MODERÁTOR

Környzetvédelmi razzia lesz: [link]

Na végre…

#nincsbennetarcsi

(#211440) Kickass válasza Qru (#211439) üzenetére


Kickass
őstag

BKK buszokat is megállíthatnak? :U :U :U

(#211441) dnelb válasza Qru (#211439) üzenetére


dnelb
veterán

vajon külsőleg patika nem annyira öreg autókat is kiszednek? (remélem nem :DDD)

(#211442) stickermajom válasza Qru (#211439) üzenetére


stickermajom
addikt

"A tervek szerint az ellenőrzések öt napja alatt várhatóan 6-700 közúti mérést végeznek majd Budapesten, Győrben, Pécsett és Szegeden."

Nem valami sok. :( Remélem sikeres lesz és állandósítják ezeket.

(#211443) focvis válasza tboldi (#211433) üzenetére


focvis
veterán

Gratulálok!
Majd várjuk a részleteket.

(#211444) Qru válasza Redneck (#211436) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az csak forgalom figyelo, nem lesz bunti. Kiveve ha vmi lelkes bp-i autos bekuldi…

#nincsbennetarcsi

(#211445) Qru válasza stickermajom (#211442) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Remeljuk a sok koromgyaros S&C-os kiszedik a rendszamot meg le…

#nincsbennetarcsi

(#211446) Qru válasza Kickass (#211440) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha, aligha. Pedig ott nagy sikeruk lenne.

#nincsbennetarcsi

(#211447) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Aki használja a fuelio alkalmazást, kérhetek segítséget?

(#211448) tboldi válasza Biqci (#211437) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, az imént értünk haza vele. :)

2007-es 1.3 Multijet, egy szopóbenzines egy fokkal jobb lett volna, de az állapot és az előélet többet nyomott a latban.
Platino felszereltség, csak ESP és panorámatető nincs benne, de van pl. kétzónás digitális klíma.
900-ért hoztuk el (ezt majd később leírom, hogyan :D), van hozzá két szett gyári alufelni is.

Mindenkinek köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#211449) t1 válasza tboldi (#211448) üzenetére


t1
addikt

Jobb ez a gép mint a Jazz ;] Grat :R

(#211450) #89309696 válasza tboldi (#211448) üzenetére


#89309696
törölt tag

Jó az a dízel. :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.