Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#210751) Reggie0


Reggie0
félisten

Nem tudom ki javasolta az aegon-os smartcasco-t. Az meg letezik? Mert se appot nem talaltam playstore-ban, a smartcasco.hu meg atmegy aegon.hu-ra, viszont a honlapon nem talalom sehol.

(#210752) focvis válasza Reggie0 (#210750) üzenetére


focvis
veterán

Ez "rendes" casco 52 ezerért? Jól hangzik.

Mondd fel levélben, aláírod, szkenneled vagy fotózod, majd emailben elküldöd.

(#210753) Reggie0 válasza focvis (#210752) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, ez special. Csak lopasra es termeszeti karra. A legolcsobb alap casco 130 lenne, de az nem eri meg a sok avultatassal meg minden gyikoskodasukkal, inkabb felrerakom a kulonbozetet. Foleg, hogy mar egyszer tort a kocsi, igy meg kevesebbet er a szemukben.

[ Szerkesztve ]

(#210754) Qru válasza Reggie0 (#210751) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most vt rola szo, hogy megszunik/megszunt, mert nem erte meg nekik.

#nincsbennetarcsi

(#210755) Qru válasza focvis (#210749) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ablak kart en is nem reg rendeztem, az sima ugy vt.

#nincsbennetarcsi

(#210756) forceberg válasza Qru (#210754) üzenetére


forceberg
veterán

Nem a Smart megszűnéséről volt szó?
Ez a Speciál van nekem is, a honlapjukon is látom még.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#210758) Qru válasza forceberg (#210756) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Smartrol vt szo bizony.

#nincsbennetarcsi

(#210759) Reggie0 válasza forceberg (#210756) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, a smart volt a kerdes.

(#210760) 6030D válasza focvis (#210737) üzenetére


6030D
Ármester

5000-t nem tudtam, lehet, hogy az, 39xx-t még láttam.
Nem ittam. :D

Vác - szlovi - Lábatlan, 2 bringával oda 5,4, vissza 5,1. :DD Jó ez az olcsó racing nyál. Vagy a síkság, meg hogy nem pályatempó... Így nem csoda, hogy itt a kis oroszlánok sem éhesek.
A 10-esen meg ezek az össze-vissza kiszórt 40-50-60-as táblák meg gyönyörűek, persze van véda is. :U

Határőr: Bringaverseny volt? Igen. Oltási van? Van, a csomiban, félre állok addig jó? Nem kell, jó utat.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#210761) focvis válasza 6030D (#210760) üzenetére


focvis
veterán

A 2 bringa a tetőn? Nagyon jó fogyi.

Nekem 5,6 lett Zamárdiig [kép] , normálisan hajtva. (Májusban ez a táv sikerült 4,8-ra.) Hazáig 6,7.

(#210762) simonjoe válasza 6030D (#210760) üzenetére


simonjoe
senior tag

..nem nagyon foglalkoznak a határokon a papírokkal, kifele Letenye kishatár, csak a forgalmi kellett, horvát oldalon meg a kutya útlevele. Most jöttünk vissza Boszniából, ott csak a horvát oldal ellenőriz ki és belépéskor 1aránt, de a személyin kívül semmi sem kell. Ki érti ezt?? :F Közben meg riogatják a Zembereket, h vörös zóna, külüggyel egyeztetni, papírok kéznél, meg ennyi-annyi nap az oltások között, után. Oszt a gyakorlat meg egy nagy nulla. :)

Joe

(#210763) bitpork válasza simonjoe (#210762) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Van kép a tyutyuliról?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#210764) 6030D válasza focvis (#210761) üzenetére


6030D
Ármester

Igen, és 29" kerék, 700+ mm kormányok, szóval nem aero. :)

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#210765) simonjoe válasza bitpork (#210763) üzenetére


simonjoe
senior tag

..félek, h riadalmat kelt :D

[ Szerkesztve ]

Joe

(#210766) bitpork válasza simonjoe (#210765) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem is tudtam h tulaj vagy :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#210767) cappa72 válasza simonjoe (#210765) üzenetére


cappa72
nagyúr

félek, h riadalmat kelt
Na igen; valami brutál-terrier féleségféle. :B

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#210768) Tsebacsi válasza cappa72 (#210767) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

VérTerrier :DDD
Nagyon Cuki :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#210769) Vismajor01 válasza simonjoe (#210762) üzenetére


Vismajor01
addikt

En marcius 15ei hosszuhetvegen vezettem ki Svajcba es vissza. Gombakat szultem mire kitalaltam h hova milyen papir kell, milyen uton tudunk menni, mi kell hozza. Riogattak mindenfelevel, ugye ez covid 2. Hullam csucsa. Aztan magyar hataron alltunk egy orat, ott megkerdeztek hova megyunk, mikor mondtuk h svajcba akkor mondtak h mehetunk. Osztrak-nemet, nemet-osztrak, osztrak-svajc hatarokon meg meg hataror se allt. Visszafele svajc-olasz, olasz-osztrak es vegul osztrak-magyaron se kert senki semmit.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#210770) simonjoe válasza bitpork (#210766) üzenetére


simonjoe
senior tag

..köszönöm!! :) Valamiért ez a típus jött be, már a 2.0-ás. A látszat ellenére Ő egy törzskönyvezett, díjnyertes szülőktől származó Yorki. Sajnos az Ő Törzskönyve már át lett húzva, tömege nagyobb mint a standard, a füle meg....hát látjátok. Így Szotyola nevű kutyánk vonala nem vihető tovább. De tulajdonképpen nem is e célból került hozzánk. Szeret utazni velünk, mindenhol otthon tudja magát érezni, vagány magabiztos, egy kis hülye terrier. :D Egy gond van csupán, minden határnál a szerveket megugatja, nem lehet vele bírni, persze nem veszik komolyan. De pl.a Svéd-Norvég határon egy kábszeres Belga juhászkutya majdnem kiszedte Szotyit a Passatból. :D Nagyon sajnálom, h az actiont nem vettem fel.
#210768Tsebacsi:
azt mondják, h aki egyszer kutyás lesz, az mindig az is marad. A Zasszonynak meg is van a vélemény erről. Tényleg jó, h egyre több helyen tolerálják, most is olyan szállodában vagyunk ahol lehet vendég. Mondjuk ez Q..va nagy figyelmet igényel, mert mindenkinek tetszik, meg közelednek hozzá, de sokan főleg az idősebbek próbálnak mindenféle kajával kedveskedni neki. :)

Joe

(#210771) 6030D


6030D
Ármester

Kicsit off, de azért szerintem autós. Gyereknek mesenézéshez raknánk fejtámlára tabletet. Semmi másra nem lesz használva, csak erre. Elég a 8" vagy jobb a 10"? Ki lehet-e rakni BT-on az autóba a hangot, vagy valahogy felismeri a kocsi, hogy ez nem telefon? Ha csatlakozik, utána mi alapján dönt, hogy a telefon vagy a tablettel párosodjon?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#210772) Qru válasza focvis (#210737) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És tényleg! Most néztem reggel, hogy a Skordé is resetelte 5k km után. Bubi is reseteli bizonyos táv után de ott nem nézem sosem csak szakasz átlagokat.

#nincsbennetarcsi

(#210773) CactuS válasza simonjoe (#210770) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szerintem cuki. :B Hihetetlen, hogy mennyire elrontották ezt a rendszert is, már ami a törzskönyveket illeti, a mi törpénk sem kapott végül, pedig a szülei jó és neves kennelből valók - a kozmetikus meg mindig ódákat zeng, hogy milyen jó, klasszikus kiállása és dús szőrzete van -, igaz nekünk ez sosem volt cél, én nem akarom kiállításra hurcolni, ő egy családtag. Mondjuk igazi schnauzer minden téren, ezt le sem tagadhatná, papír ide vagy oda. :DDD

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#210774) Tsebacsi válasza simonjoe (#210770) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én kutyás és macskás is vagyok, de jelenleg az utóbbi a kivitelezhető. Meg kicsit kevesebb meló is van vele :P Viszont baromi kötöttséggel jár (kvázi mint egy gyerek).

Ma reggelt nem kívánom senkinek, eléggé Hétfő van :S
Orrom előtt 2 autóval csaptak el egy motorost a Nagy Lajoson, Örs fele menet megállt a sor a lámpa miatt, Fogarasi út előtti utolsó kis utca jobbról, jönne ki egy Punto-s, ki is engedik, de hátulról jön a motoros legalább 40-el a szaggatott vonalon. Na mondom more, ebbű baj lesz. Lett... :(((
Szép hangos puffanás, motor és motoros balra esik a sínek mellé. :(

Szerencsére mozgott emberünk, sok járókelő volt, mindenki ment segíteni, így mi 1-2 perc villogás után továbbmentünk. Tudom, hogy a kanyarodó hibája, de basszus az ilyen takarásból ötvennel jövő "lovagokra" nem tudsz mindig számítani/figyelni.
Ezt nekik is észben kéne tartani. :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#210775) Qru válasza Tsebacsi (#210774) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Reggel a Dózsán is volt vmi esemény, mert egy rommá tört Opel vt félreállva és kint volt a yard is.

#nincsbennetarcsi

(#210776) szőröscica válasza Tsebacsi (#210774) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekunk is macska van, de tenyleg draga a fenntartasa, es ahogy irod, allando kotottseggel jar. Sorhazban elek, a szomszedom egy nyugdijas tanarno, o szerencsere tudja vallalni hogy megeteti ha elutazunk.

Nagyon aranyos allat, de meg egyszer nem vallalnam be, akkor mar inkabb a gyerek.

(#210777) Vismajor01 válasza simonjoe (#210770) üzenetére


Vismajor01
addikt

Ez a kiskutyak borzasztó agresszív természete amit nem tudok hova tenni :( tisztelet a kivetelnek. Felesegemnek is van egy kis felhuzhato kutyaja, nem szeretem ha visszuk magunkkal mert 80%ban rola szol minden - Hova megy, kit ugat meg/tamad meg, nehogy megegye egy masik kutya, nehogy megegyen valamit a földről. Mikor meg az en kutyamat visszuk (55kg koruli) akkor semmi ilyesmivel nem kell torodni, egyedul a kiskutyak aggressziv tamadasatol kell visszafognom es figyelnem mert sajnos nem tudja elengedni a fule mellett :( De kvazi azt adsz neki enni amit akarsz, mas kutya nem tudja megenni, esszel közlekedik etc.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#210778) stickermajom válasza szőröscica (#210776) üzenetére


stickermajom
addikt

Bezzeg, ha úgy tartanátok, mint pár szomszéd.. Oltva nincsenek, ki van rakva valami moslék nekik, a dolgukat pedig nálunk végzik a kertben. Így jó lehet macskát tartani.

(#210779) Tsebacsi válasza stickermajom (#210778) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A legtöbben ezt teszik sajnos, itt a közvetlen szomszédunk is. (több is) :(
Azért fogadtuk be ezt a kis büdöst, hogy legalább ő jelölje körbe a kertet és a többi macska ne jöjjön ide, plusz ha nem etetjük és visszük orvoshoz, már kb. 3x elpusztult volna :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#210780) Dluinet válasza 6030D (#210771) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Arra figyelj, hogy esetleg egy baleset esetén bekövetkező fejeléskor ne egy 5 centiméteres vékony csavar nézzen a gyerekkel szemben.
Példának egy, amit soha nem szabad felrakni: (itt már egy szép 10 cm-es csavar van)

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#210781) Qru


Qru
MODERÁTOR

Na végre nem a fogyi a téma. :D

#nincsbennetarcsi

(#210782) forceberg válasza szőröscica (#210776) üzenetére


forceberg
veterán

Automatizálással sok minden megoldható. Időzíthető, távolról vezérelhető önetető + kamera, amit bekapcsolunk, ha nem vagyunk otthon.
Meg persze jó sok alom :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#210783) stickermajom válasza Tsebacsi (#210779) üzenetére


stickermajom
addikt

Jelölésről jut eszembe: látnád a vakolat hogy néz ki helyenként.. És ez a szomszédság szerint tök rendben van. Kíváncsi lennék, ha a kutyánk járna az esténként mit szólnának.

(#210784) szőröscica válasza forceberg (#210782) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekunk kijaros, ha nem vagyunk otthon, akkor az udvaron van a cica. Emiatt ugye folyamatos bolha, kullancs, feregirtas kell neki, egy olyan csepegteto 5-6 hetre vagy 4 ezer ft. Az oltas is draga, a kaja meg meg a nem legdragabbakbol sem ket filler. De azert cuki allat.

(#210785) stickermajom válasza szőröscica (#210784) üzenetére


stickermajom
addikt

És az megoldott, hogy ne tudjon kimenni a kerten kívülre?

(#210786) Szada85 válasza 6030D (#210771) üzenetére


Szada85
aktív tag

Lehet autója válogatja, a Leonban ha több eszköz is csatlakoztatva lett, akkor utána ki lehet választani a BT menüben, hogy melyik eszköz legyen "aktívan használva".
A Leonban egyszerre 1 eszköz lehet aktív persze.

Nem lenne jobb esetleg egy extra BT hangszórót bedobni hátra a lurkónak a tablethez?

(#210787) Qru


Qru
MODERÁTOR

Nem sok maradt a Bimmerből: [link]

#nincsbennetarcsi

(#210788) #89309696


#89309696
törölt tag

LoL, nekem havi egy százas a falka fenntartása. Jó mondjuk ez egészen más.

(#210789) rbalint88 válasza 6030D (#210771) üzenetére


rbalint88
addikt

Szvsz inkabb egy bt fejhallgatot vennek, akkor legalabb lehet hallgatni a horgos metalt az autoban, a gyerek fejebe meg mehet a bogyo es baboca, mindenki idegrendszere kisimul. :))
Tabletbol hosszu tavu beruhazaskent egy alap ipad eri meg, mi vergodtunk par kort olcso tablettel, de a szar az ket forintert is szar marad, az ipadek aktiv hasznalattal is 5+ evet birtak/birnak (a 9 eves ipad mini meg mindig mukodik)

(#210790) CactuS válasza Vismajor01 (#210777) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Egyszerűen kompenzálni akarnak az agresszív hozzáállással, megpróbálják megfélemlíteni a másik felet, mert kisebbek. Nálunk eleve az van, hogy állítólag törpék vérében van az óriás rokona, tehát ő konkrétan elhiszi magáról, hogy egy óriás. Schnauzerhez képest rengeteget ugat, dumál, ez meglepett, korábban óriásaink voltak, azok nagyon ritkán ugattak.

FF: nálunk a kaja napi 2x 45 gramm hivatalosan, szóval azért nem egy csirkét eszik meg egészben. Bár kilóra combos a táp - tényleg minőségi, de megérdemli.

Én egyébként az utazásnál nem tudom hova tenni, hogy mit csinál, egyszerűen ha utastérben van bekötve akkor remeg, tiszta izgatott. Ha meg messzire megyünk, akkor doboz a csomagtartóba lekötve és akkor ott meg vígan alszik.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#210791) CactuS válasza Qru (#210787) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát igen, a papírgyári út... Emlékszem rá a főiskolás időkből, talán a mai napig nem csináltak ott forgalom lassító akadályokat, pedig kéne, mert a pilóták ott szállnak fel, főleg mióta a 6oson kint a veda.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#210792) BigBlackDog válasza 6030D (#210771) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Emlékeim szerint Android esetén be lehet állítani, hogy adott BT eszköz milyen profilt használjon. Tabletnél csak a médiát kapcsolnám be, a telefonon meg a telefon/kihangosító profilját.

A Polo és a Golf is tud egyszerre több BT eszközt kezelni. Sokszor párom telefonjáról szokott menni a média a sajátom meg telefonként van csak hozzáadva.

[ Szerkesztve ]

(#210793) CactuS válasza rbalint88 (#210789) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ja, csak akkor van a baj, ha olyat neznek, amit vígan énekelnek teli torokból egész úton. ;] :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#210794) Tsebacsi válasza CactuS (#210791) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én egyszer a Dózsán menet bevettem 50-el a kanyart balra a Bocskai-ra még a Civic-el, mellettem Hans, mögöttünk Törpe :D Nem volt rossz, de fele annyira se izgi, mikor Pet kisfos WagonR-jében ültünk vagy 4-en, és ő akart hasonlót a Kenyérgyáriról a Táncsicsra balra kanyarodva (akkor még nem sétálóutca volt), érintőre vette a külső padkát és szinte 2 kerékkel vettük be a kanyart, ott kicsit megijedtem :D
Sajnos a Hunyadi és a Papírgyári tényleg ilyen szakasz, 1x mentem arra a Civiccel, soha többet.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#210795) tboldi válasza Tsebacsi (#210794) üzenetére


tboldi
nagyúr

#justwagonrthings :D

(#210796) Tsebacsi válasza tboldi (#210795) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD Fiatalok voltunk, sörre gyűjtöttünk. :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#210797) Doki16 válasza Qru (#210787) üzenetére


Doki16
addikt

Itt történt tőlünk pár száz méterre, ahol dolgozom. Sajnálatos baleset, nagyon szomorú, mert volt egy állapotos nő is. :( Rendőr ismerős mondta kollégámnak, hogy olyan 160 körül mentek. 50-el szoktam erre menni, végig szar az út a sok fullrapakolt kamion miatt.

#210791CactuS: Nincs semmi lassító, csak a kiálló vasúti átjáró. Nagyon sokáig csak a levegőben voltak a sínek.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#210798) ngaba válasza #89309696 (#210788) üzenetére


ngaba
aktív tag

A mi kutyánk olyan gyógyszert szed (napi egyet), aminek darabja 1000 ft, és még van más is. A kaja az olcsó (nyers, aminek az alapja a farhát)... :)

[ Szerkesztve ]

(#210799) Tsebacsi válasza stickermajom (#210783) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A mienk kint mindig növényre jelöl, kivéve mikor a lakásban a bútort, de olyankor irgumburgum van :D, de mikor a kedves szomszéd autója kerekét pisilik le akkor mindig mosolygunk :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#210800) EQMontoya válasza Qru (#210787) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt vajon hogy hoztak ossze?
E61 azert nincs papirbol.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.