Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#211801) stickermajom válasza #89309696 (#211797) üzenetére


stickermajom
addikt

Nálunk az üzemorvos ilyen. Ránézett az idei dolgaimra eeszt-ben és nekiállt vitatkozni, hogy "az milyen pajzsmirigy gyulladás ami elmúlik?". Én azt honnan tudjam? :D Csóró IT-s vagyok, nem endokrinológus.
Az ilyen kérdései miatt ha felmegy a vérnyomásom a rendelőben, szóval most már két héttel az éves vizsgálat előtt írnom kell itthon, hogy megkapjam az alkalmasságit.. :D

(#211802) stickermajom válasza bandus (#211799) üzenetére


stickermajom
addikt

Én olyat hallottam, hogy decemberre sok kapacitást foglaltak a Springre. Lehet tavasszal lesz autó! De az is lehet, hogy én leszek a topik első új típusú rendszámos lakója. :D

(#211803) Qru válasza Szada85 (#211800) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sima ugy. :K

Nekem azon verte magat, az orvos hogy a veszelyhelyzet miatt amugyis ervenyes hiaba jart le. Mondom oke, de a kulfoldi rendort ez k-ra nem fogja erdekelni…

#nincsbennetarcsi

(#211804) #89309696 válasza Qru (#211803) üzenetére


#89309696
törölt tag

A rendőrök meg a műszakit akarják erőltetni. Nem csodálom, hogy ennyi dohányos és iszákos van ebben az országban, mert itt máshogy eligazodni nem lehet. :D :D

(#211805) Qru válasza #89309696 (#211804) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ebben az okosmuszakis orszagban kb mindegy, hogy elmesz vagy nem muszakira… :D

#nincsbennetarcsi

(#211806) dj79 válasza Qru (#211805) üzenetére


dj79
senior tag

Nem-nem, errefelé határozottan javul a helyzet m, remélem az ország más részein is lesz némi javulás :)
Ma voltam pont szerelőnél, itt már komolyabban buzizzák a vizsgahelyeket.

(#211807) MC Pite válasza hacki87 (#211736) üzenetére


MC Pite
veterán

Én meg felénk ritkán látok ilyen korú A3/4/6-ot ami nem füstöl. Igaz, nagyobbik része szerintem az igénytelen/direkt kormolós chip miatt. :U
Amin meg még TDI betűszó van, 90%ban kormos a lökös is :((

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#211808) Magnum_ válasza MC Pite (#211807) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De érzésre 3-400LE mindegyik.

;]

I humbly and respectfully decline™

(#211809) hacki87 válasza Magnum_ (#211808) üzenetére


hacki87
senior tag

A Croma is csak legyen elég vizes vagy poros az aszfalt ;]

(#211810) Petyyyyy válasza Szada85 (#211800) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha eljutsz odáig. ;] :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#211811) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Új Skoda Fábiáról nincs valami tippetek hogy kb mikor lesz itthon kapható? :F

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#211812) bandus válasza Lmh (#211811) üzenetére


bandus
veterán

ha igy halad a skoda akkor sose :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#211813) Winne válasza Qru (#211787) üzenetére


Winne
nagyúr

Ebben maradtam én is. :R

Legalább most már tudom, hogy van ilyen változat is, köszi az infókat.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#211814) BigBlackDog válasza bandus (#211812) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:DDD És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy új típust nem veszünk rögtön, hanem várunk egy-két évnyi gyakorlati tapasztalatot (=intenzív, felhasználói tesztidőszak), hogy a típushibákat és a szoftveres bugokat kiirtsák.

[ Szerkesztve ]

(#211815) kisza25 válasza Winne (#211778) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Viszont, ha üzemanyag hiány lesz, mint angliában, akkor mész gázzal, nem kell elektromos autót kajtatnod:D
https://alapjarat.hu/aktualis/az-uzemanyaghiany-miatt-megnott-villanyautok-iranti-erdeklodes-az-egyesult-kiralysagban

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#211816) Qtya123 válasza szabonagyur (#211633) üzenetére


Qtya123
őstag

Ha már műszaki és sok hulladék az utakon:

Haverom pár hónapja futott bele egy érdekes szituációba műszakin. Van egy 2003-as Swiftje. Én szoktam neki a karbantartások egy részét megcsinálni, nem épp bontószökevény az autó.

Oldalról hibátlan, az alján van némi rozsda, a tipikus Swift rozsdásodási helyeken, de egyáltalán nem a kiszakad az alja szint. A két taposónál van felpörsenés, az egyik oldalon kb 1 cm-es lyuk már van, de körülötte a lemezt szurkálva nem szakad be, belülről megnézve sincs szétrohadva. A legnagyobb hiba az egyik küszöb közepe táján alul egy rohadás, ami kb 2 cm-es lyuk.

Ezek a hibák már korábban is megvoltak rajta, gond nélkül ment át neki műszakin, sosem kellett okosban megoldania. Aztán idén műszakiztatott és azokról a helyekről is kb azonnal elhajtották, ahol kb semmit nem foglalkoznak az autóval, csak fizesd be a pénzt, mérnek egy féket, meg megcsinálják a kötelező fotókat és mehetsz utadra.
Most mindenhol azzal kezdték, hogy másztak alá még mielőtt bármit is tettek volna és nézték van-e rozsda, majd közölték, hogy nem merik bevállalni.

Elvitte Csepelen egy olyan helyre, ahol olyan c typeok vitték a vizsgabázist, meg olyan környezet volt, hogy azon sem lepődtél volna meg, ha minden 5 méteren egy ember van elásva a föld alá, erre azok is mondták neki, hogy nem merik bevállalni.
Pedig kívülről kb ez a szint neki az autó állapota: [link]

Végül valami ismerőst kerített, aki régen autókereskedő volt és nagy nehezen kerített neki egy helyet, ahol levizsgázott, de mondták neki, hogy szigorúan késő délután 5 óra előtt kicsivel vigye az autót.

Értetlenül állok a dolog előtt, mert millió olyan Swift fut az utakon, hogy azonnal szétesik ránézésre. Én is, mikor vettem egyet, rengetegnek szita volt az alja. Vagy ez csak Budapesten lett most ilyen, hogy szétparázza magát minden vizsgabázis? (gondolok itt a közelmúltban történt dolgokra, hogy bilincsben vitték a fél brigádot a mozaikból, meg máshonnan is)

(#211817) Qru válasza Qtya123 (#211816) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyrészt mert a torkukra léptek másrészt a képek bekerülnek azonnal a központba ahol ha kiszúrnak vmi turpisságot akkor kb azonnal ugrik az adott vizsgaállomás működési engedélye.

Mikor az enyém volt vizsgán még az AutoDNA-n is lekérdezte a vizsgabiztos.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#211818) Qtya123 válasza bitpork (#206505) üzenetére


Qtya123
őstag

Ugyan már 2 hónapos a kérdésed (most olvasom vissza a topikot, egy ideje nem néztem be), de ha még nem oldódott meg a kompresszor kérdés, íme:

Én is meguntam a sűrített levegős bohóckodást, vettem egy kis 9 literes Hyundai olaj nélküli csendes kompresszort pár hete. A hangos dögök 1 dugattyúval dolgoznak, eszméletlen hangosak, én ilyet nem akartam lakásba: [link]

A több dugattyús típusok direkt a csendre lettek kitalálva, és mivel olaj nélküli így nem kell félnem, hogy azt esetleg ráprüszköli a PC alkatrészekre. Nagyon halk a cucc, simán használható lakásban, beszélgetsz mellette. Esküszöm hangosabb az, hogy fújod a levegőt a pisztolyból, mint maga a kompresszor, de ezt jól szemlélteti az alábbi videó is, a csávó meg sem emeli a hangját mellette és ugyanúgy tud beszélni: [link]

Én itt vettem: [link]
Itt Heimwerk van ráírva, az enyémre Hyundai, de szerintem nincs jelentősége. 8 bar-ra van állítva alapból, emiatt túl közel nem teszem a gép alkatrészeihez, de kicsit távolabb tartva már simán portalanít és nem roncsol. A porszűrő betéteket is szépen kifújja sérülés nélkül, pedig nekem azok elég vékony gyenge anyagok, ha 1-2 centire tartanám, szerintem kiszakítaná azonnal.
De állítható a nyomás, szóval, ha akarod leveszed és már közelre is lehet operálni vele.

Qru: Szerintem a torokra lépés lehetett, mert a képek, amiket az autó oldalairól kell készíteni, azok egy hibátlan autót mutatnak, egy rozsdapötty nélkül.
Na mindegy, nekem is van egy Swiftem, lyuk nincs, csak pörsenés a taposóknál, jövő év elején aktuális a műszaki, már előre "várom". Max ha szórakoznak elviszem vidékre, hátha ott nem az van, hogy egyik végletből a másikba estek a nagy félelemben.

[ Szerkesztve ]

(#211819) Szada85 válasza Petyyyyy (#211810) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ne is mondd, tegnap óta kicsit kapar a torkom... szerintem tartós tejet sem veszek már. :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#211820) bandus válasza BigBlackDog (#211814) üzenetére


bandus
veterán

Ezzel nem ertek egyet. Ha lenne meg lehetosegem azonnal rendelnem a 308-at. Most ugy latom egyedul a motor szol a golf mellett az 1.2 puretech-kel szemben.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#211821) Qru válasza bandus (#211820) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaj ne égesd már magad a 3 hengerrel. Arra már én is azt mondom, hogy ciki... ;]
#putritech

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#211822) dj79 válasza Qru (#211821) üzenetére


dj79
senior tag

De már többször is megtudhattuk, hogy a puretekk az jó és keveset fogyaszt, szóval nem értem a problémát :DDD

(#211823) Magnum_ válasza dj79 (#211822) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meg cegesnel nem krva mindegy? :D

I humbly and respectfully decline™

(#211824) BigBlackDog válasza Magnum_ (#211823) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azért ott is számít -legalábbis nekem-, hogy hányszor kell hívni az assistance-t. ;]

[ Szerkesztve ]

(#211825) dj79 válasza BigBlackDog (#211824) üzenetére


dj79
senior tag

De legalább szép belül, így nem egy unalmas környezetben várod a felmentő sereget.

(#211826) stickermajom válasza bandus (#211820) üzenetére


stickermajom
addikt

Az a 3 hengeres? Ha igen akkor az borzasztó járáskultúrával rendelkezik. Kollégának van egy 2008 azzal szerelve, olyanokat ránt a start-stop a kasztnin, mint valami Ikarus és a hangja is kellemetlen.

(#211827) BigBlackDog válasza stickermajom (#211826) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na akkor még egy pont a Golfnak; az 1.5 eTSi-ben a start-stop is egész jól működik. ;]

(#211828) Qru válasza BigBlackDog (#211827) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Skodában néha elvesztette a fonalat és manuális indítást kért. Ami ciki mert akkor D-ből P-be, indít majd P-ből újra D-be kell váltanod. Mögötted meg nem értik mit pöcsölsz már ennyit... Golfnál gondolom nincs ilyen?!

#nincsbennetarcsi

(#211829) stickermajom válasza BigBlackDog (#211827) üzenetére


stickermajom
addikt

S/S eddig nekem eddig legjobban muter Swiftjében jött be. Gyakorlatilag észre sem veszed, hogy mi történik, csak a fordulatszámmérő változásából.

2008-ról még egy szösszenet: az infotainmentben van egy bug, ami miatt ha mélygarázsban indítasz, akkor újraindulgat kb tíz másodpercenként. Gondolom nem tud mit kezdeni a GPS jel hiányával. Márkaszerviz széttárja a karját egyelőre, a legfrissebb szoftver van az autón.

(#211830) BigBlackDog válasza Qru (#211828) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyszer nem találkoztam ilyennel még. :N De lehet, hogy csak nem sikerült használnom még ezt a feature-t. ;]

Ilyet egyébként az 1.4T S-Cross produkált néha.

[ Szerkesztve ]

(#211831) 6030D


6030D
Ármester

Jó hogy mondjátok a rángatást, meg a járáskultúrát: ha nem vízszintesen áll az autó, hanem lejtőn/emelkedőn, vagy picit oldalra (vízelvezetés miatt oldalra döntött út) és remeg a kocsi, de vízszintesen meg nem, akkor az motortartóbak probléma?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#211832) rbalint88 válasza stickermajom (#211826) üzenetére


rbalint88
addikt

Tegnap ment el mellettem egy faceliftes astra, amiben mar ez a csoda motor van. Hat emelkedore kikanyarodva olyan hangja volt, hogy azt hittem valami baja van :Y vannak jol szolo 3 hengeresek (pl fiesta st), na ez nagyon nem olyan. Mintha elszabadult volna benne egy par csavar…

(#211833) Qru válasza 6030D (#211831) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen én is arra gyanakodnék.

#nincsbennetarcsi

(#211834) xEon1337 válasza bandus (#211794) üzenetére


xEon1337
őstag

Nálunk most az a hír járja, hogy a tavasszal rendelt Oktávok jövő áprilisban érkeznek.

"Less but better" - Dieter Rams

(#211835) focvis válasza rbalint88 (#211832) üzenetére


focvis
veterán

Most mérget nem vennék rá, de legjobb tudomásom szerint az Astra K-ba - lévén GM tervezés - nem tették be a PSA 1,2 3 hengerest.

Helyette az 1,6-os 4 hengeres GM motorból csináltak 1,2-es 3 hengerest, vagy valami ilyesmi. Túl sokat bizonyára nem pöcsöltek vele, újabb modellekbe már nem kerül, minden PSA lesz a jövőben. (érdeklődésem megszűnt az Opel irányába - #csakaGMV8LS3)

(#211836) molnarpeter válasza rbalint88 (#211832) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem lehet, hogy a 3 hengeres dízelt hallottad?

(#211837) rbalint88 válasza molnarpeter (#211836) üzenetére


rbalint88
addikt

&focvis: barmi lehetett benne, de tenyleg olyan hangja volt, mint egy centrifugaba szort vodor csavarnak… :Y
az biztos, hogy nem volt ki a negy hengere. :DDD

btw a Limos CLA is vicces volt, amikor focvis rakerdezett az 1.33 tce-re, hogy “ez dizel?” :DDD annak is eleg foscsi hangja van.

(#211838) MasterMark válasza rbalint88 (#211837) üzenetére


MasterMark
titán

Elszabadult csavar hangja van a nagyon rossz kettőstömegűnek is. :D

Switch Tax

(#211839) xEon1337


xEon1337
őstag

Az utcánkban van egy Fiat 500 TwinAir a csodás 875 cm3-es, 2 hengeres motorral.
A fűnyírónk szebben jár annál a motornál. :D

"Less but better" - Dieter Rams

(#211840) focvis válasza molnarpeter (#211836) üzenetére


focvis
veterán

Astrában van 3 hengeres dízel?

#211837 rbalint88: Annak az 1,33-nak tényleg nem volt meggyőző a hangja. (kivételesen nem csak a hülyét tettettem) 🙃

[ Szerkesztve ]

(#211841) Qru válasza focvis (#211840) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs.

#nincsbennetarcsi

(#211842) molnarpeter válasza focvis (#211840) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

K-ban igen, PSA előtt kezdődött a fejlesztése, 2019-től kapta meg ezt a saját 3 hengeres 1.5 dízelt [link], tehát nem a saját DV5-öt lapátolták még bele. :R

[ Szerkesztve ]

(#211843) BigBlackDog válasza molnarpeter (#211842) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:Y Háromhengeres dízel? Azt hittem, hogy az 1.4 PD TDI után már tanultak a gyártók és egyikük sem akar ilyen fülsértő tartalmat tenni autóba. :DDD

(#211844) Qru válasza molnarpeter (#211842) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És tényleg! De csak FL után?!

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#211845) #89309696 válasza BigBlackDog (#211843) üzenetére


#89309696
törölt tag

Fülsértőnek fülsértő, de fogyasztást csak azzal lehet produkálni, az pedig fontos. :K

(#211846) molnarpeter válasza Qru (#211844) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Igen, faceliftből már mindegyik motor 3 hengeres.
Amúgy Stellantis színekben remélem, kapnak bőven életteret, már csak az régebbi Astra vs PSA kompakt eladási számok miatt is erős páros.

(#211847) Qru válasza molnarpeter (#211846) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ok akkor azért emlékeztem arra, hogy nincs mert nem volt aztán lett. :D

#nincsbennetarcsi

(#211848) Tsebacsi válasza Qru (#211847) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hali Srácok!

Kicsit off, de olyan jókat bowlingoztunk a családdal a szállodában, hogy Pesten is eljárnánk néha. Nagyjából tudom hol merre vannak pályák, de ki melyiket ajánlja?
Inkább a minőséget tenném előre, nem az árat.
Sajnos a helyi bowling topic döglött.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#211849) Qru válasza Tsebacsi (#211848) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1000 éve voltam utoljára bowlingozni. A Sugárban lévő pályát dicsérte ismerős de saját tapasztalatom nincs vele.

#nincsbennetarcsi

(#211850) barnam_ válasza Tsebacsi (#211848) üzenetére


barnam_
nagyúr

Utoljára Budaörsön voltam az ABS sportcentrumban, korrekt hely: tudsz játszani, inni enni egy jót.
Persze Pesttől kicsit távolabb van.
Azonkívül még a Strike bowling clubot ismerem a Budafoki úton, de az nem hagyott bennem olyan mély nyomot.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.