Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#210601) szőröscica


szőröscica
addikt

Koszi a tippet, Orfu fele elnezunk szerintem. :)

(#210602) stickermajom válasza BigBlackDog (#210598) üzenetére


stickermajom
addikt

A másodiknál nappal semmit ne hagyjatok a kocsiban, népszerű hely. Illetve esténként megmagyarázhatatlan okokból földrengés van ebben a parkolóban, sok autót látni ütemesen mozogni. ;]

(#210603) kisza25 válasza Csabroncka (#210584) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Meg jól felhergeled vele

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#210604) diegho


diegho
nagyúr

Szutyok Leon-t nem tudom 5 alá vinni, mert mindig elcseszem a végére az átlagot azzal, hogy meghajtom... 40,04 liter 783 km-re. BC továbbra is 0,1-et csal lefelé.

(#210605) F_Zolee válasza diegho (#210604) üzenetére


F_Zolee
veterán

És mit érsz azzal az egy decivel? ;] Én örülök ha 7alatt van. :D

(#210606) Qru válasza diegho (#210604) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tegnap en is nekifutottam a focvis kihivasanak de sajnos hamar elbuktam. :D Viszont a huvosebb ido jot tesz a hofoknak, forszirozva sem ment 104 fok fole.

#nincsbennetarcsi

(#210607) Puma K válasza F_Zolee (#210605) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem a BC szerinti átlag ha 10,9-ről 10,8-ra lemegy már pezsgőt bontok :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#210608) stickermajom


stickermajom
addikt

Na már 12-14 hónap várakozást mondanak a Springre a csipszhiány miatt az újságok. :D
Mégis ki kell képeznem magam valami használt típusra és kavicsos nepperekkel alkudozni, mert a Swift is fejegység nélkül fog érkezni októbertől, újabb 3-400 ezerrel drágábban.

"Audio nélküli felszereltség: smartphone kapcs. érintőképernyős és rádiós fejegység, navigációs antenna és kábel, tolatókamera és annak kábelezése, kihangosítómikrofon és a hozzátartozó kábel, valamint USB-csatlakozó nélküli változat. Az árlista augusztus 2-től visszavonásig érvényes, és a már leadott, gyártásban lévő rendelésekre is vonatkozhat. "

(#210609) cappa72 válasza F_Zolee (#210605) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na ja... :D

Én azért (is) vezetem a fogyit', mert ha extrém ugrás van, az jelenthet valamit.
Mint amikor Kisöreg (F-Astra) 8.1-re ugrott. Lyukas volt a benzincső. Javítás után visszaugrott 6.4-re.

Igaz, Benzinusz Maximusz esetén is volt +1 literes kiugrás, de az más, ott klímás 130+-os családi autópályás kiruccanás volt. Az természetes "outlayer".

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#210610) Qru válasza cappa72 (#210609) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy én is, pl ha az EGR megmakkan azt látod a fogyin, vagy ha befog a fék*, stb.

*: Bubinál szériahiba (a Foresternél is) amúgy, hogy a hillhold néha nem enged ki. Mondjuk nincs tarcsi, szóval egyből észreveszed ha befog de egy WRX/XT-nél nem feltétlenül (STI más féket kap ott nincs ezzel gond).

#nincsbennetarcsi

(#210611) BigBlackDog válasza stickermajom (#210608) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...és a már leadott, gyártásban lévő rendelésekre is vonatkozhat."

Na ez azért kicsit erős nekem. :D

(#210612) stickermajom válasza BigBlackDog (#210611) üzenetére


stickermajom
addikt

Ki kellett volna gurítani egy GL+ Swiftet a nyáron a szalonból. :(

(#210613) Reggie0 válasza stickermajom (#210608) üzenetére


Reggie0
félisten

Es a csiphiany miatt nem tudjak bekabelezni se? Rohejes az egesz, eladjak dragabban ugy, hogy aztan utolag se tudjad belerakni egy laza mozdulattal.

[ Szerkesztve ]

(#210614) Qru válasza Reggie0 (#210613) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nettó spórolásból nem teszik bele. :(

#nincsbennetarcsi

(#210615) focvis válasza stickermajom (#210608) üzenetére


focvis
veterán

Gáz, bojkottot érdemelnek.

Egészséges alternatíva gyanánt megfontolnék egy Corvette C6-ot. 🙃

(#210616) bandus válasza stickermajom (#210612) üzenetére


bandus
veterán

én is hasonlóan megbántam már a golfot :( jobb lett volna a pug 508, amit 12 hétre ígértek, vagy volt belőle egész jól felszerelt készleten is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#210617) Reggie0 válasza focvis (#210615) üzenetére


Reggie0
félisten

Inkabb egy AWD Charger vagy Challenger.

(#210618) stickermajom válasza bandus (#210616) üzenetére


stickermajom
addikt

Megkértem, hogy ha esetleg lát más felszereltséget felszabadulni, akkor csapjon le rá, de mivel decemberi szállítást vállaltak utána valószínűleg felmondjuk a szerződést, ha addig is csak a "nem tudom" jön vissza.

Többiek: tetszenek az alternatívák, de egy fontos kitétel van: ISOFIX rögzítési lehetőség fontos. :D

(#210619) focvis válasza stickermajom (#210618) üzenetére


focvis
veterán

ISOFIX nincs :N, 6162 cm3 van. Marad a Charger.

(#210620) Tsebacsi válasza stickermajom (#210618) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a nemtudom szöveg ez olyan... Nem is tudom szép szavakba önteni.
L****** vállalják el a szállítást-eladást, ha előre lehet látni, hogy szopás lesz az alkatrészellátás és a gyártás. Ezek is g***k mind egy szálig, aztán pislog mikor anyázol és fenyegetőzöl a szerződés felmondásával, meg értetlenkedik. Most kéne az a krva autó, nem fél/1 év múlva, ez nem az átkos b****ameg, amikor örültél, hogy 2-3 évre előre be tudtál fizetni valamire aztán kaptál valamit... :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#210621) Qru válasza stickermajom (#210612) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haverom barátnője vett 1.4T GLX Vitarát még ő is időben, nem spóroltak ki belőle semmit. :D

#nincsbennetarcsi

(#210622) CactuS válasza stickermajom (#210608) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mi szerintem zoe vonalon megyünk majd. Akkuja kb. a legjobban bírja ebben az ársávban, hely meglepően sok van benne, kényszerből be tudo ülni hátra is. Az újaknál a top feature, hogy a jobb térdednek van külön párnája, így kényelmesen tudsz támaszkodni. Apróság, de jó dolog.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#210623) Qru válasza stickermajom (#210618) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezen nem múlik, az amcsi vasakban LATCH rendszer van ami 100%-ig isofix kompatibilis. [link]

Röviden: isofix + top tether = LATCH

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#210624) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

A regisztrációs matrica meglétét a szélvédőn csak a rendőr ellenörzi ha megállít, vagy a különböző kamerás kapuk is?
Hétfő óta megvan a rendszám, de még nem bírtam a Dekrás német környezetvédelmi matrica nyomait maradéktalanul eltüntetni, hogy felragasszam.
Próbálkoztam késsel kaparással, alkohollal, WD-40-nel (talán ez utóbbi volt a legjobb) de még mindig ott van közel 10%-án a ragacs az eredeti felületnek.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#210625) molnarpeter válasza rasotamas (#210624) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyógyszertári benzinnel szoktam leszedni a ragasztót, lehet nálad más lesz a megoldás :F Esetleg próbáld meg a pengét úgy, hogy előtte hajszárítóval megmelegíted, nekem úgy jött le pl reg.matrica.
Nekünk 8 éve nincs fent a matrica, igazoltatás során megkapja kézbe a rendőr ha kéri :DDD (volt a szélvédőn egy kisebb kavicsnyom, azt vártuk, mikor reped be, de az új üvegre sem lett még felnyalva). Mikor otthon maradt a matrica, akkor rémlik valami 5000 Ft bírság, azóta pihen a szervizkönyvben, felmutatni elég volt asszem, vagy lehet nem is kérték. Szóval ha ott van az autóban, szvsz nyugodt lehetsz. VÉDA csak gyorshajtásra triggerelődik, azzal egyben lehet halmozni a büntit.

[ Szerkesztve ]

(#210626) rasotamas válasza molnarpeter (#210625) üzenetére


rasotamas
veterán

És nem büntet meg? Itt van nálam csak nem akartam így felrakni. Lehet akkor berakom a könyöklőbe.
Csak gyógyszertári jó? A simát egyszerűbb beszerezni :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#210627) F_Zolee válasza cappa72 (#210609) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én is vezetem ilyenek végett de egy decin nem akadok fenn. Az más hogy amilyen ideális úton megyek lehetne újabb autóval 5l is. :D

(#210628) z0d1@Ku$ válasza rasotamas (#210626) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem büntetnek meg érte, sokszor van hogy szélvédő cserekor nem tudják visszaragasztani rendesen. Legyen benne az autóban aztán ha kérik a kékek, oda kell nyomni a kezükbe ahogy molnarpeter írta :)

(#210629) kisza25 válasza stickermajom (#210608) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kezdek örülni, hogy nem pályáztam elektromos autóra ;]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#210630) CactuS válasza molnarpeter (#210625) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nálunk vették már el új autó forgalmiját, mert az értékesítő elfelejtette felragasztani a matricát a szélvédőre. Mi sem néztük, aztán az ügyfél szívott emiatt.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#210631) kisza25 válasza Tsebacsi (#210620) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Pedig most ez van kb mindenütt, befektetésnek van jelenleg 3 autó :D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#210632) simonjoe válasza rasotamas (#210624) üzenetére


simonjoe
senior tag

..én nem szaroztam, nitróhígítós ronggyal szépen átitattam, majd faxán lejött. Előtte próbáltam mindent, teliholdkor fekete kakas vérével, stb. Semmi sem indította meg így drasztikusabb lépésre szántam el magam, és végül bejött. Persze kínosan ügyelve, h mást ne érjen.

Joe

(#210633) stickermajom válasza kisza25 (#210629) üzenetére


stickermajom
addikt

Nem a pályázattal van gond, tele a város pályázatos autókkal.

(#210634) Qru válasza rasotamas (#210624) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

WD40 jó, csak hagyd hatni kicsit. Vagy matrica eltávolító spry: [link]

#nincsbennetarcsi

(#210635) Vismajor01 válasza simonjoe (#210632) üzenetére


Vismajor01
addikt

Száélvédőst megkéne kérdezni, hogy csinálják.

Bevittem reggel 7-re az autót szélvédőcserére, azt mondták 11-re kész van.

Leültem laptopozni a váróba, 2 órát vártam, rájöttem cigizni akarok, kimegyek és az autó ott ál ahol hagytam. Odamegyek látom összes matrica rajta. Bemegyek a munkafelvevőbe, hogy gyerekek 7re ide rendeltetek most van 9:30 és az autó még kint áll az eredeti széldédővel??? Hát mivan??

LEtt nagy telefonálás meg jajmitörtént mire rájöttek hogy az új szélvédő van már bent csak az összes matricát leszedték és vissza is ragasztották :D

Nekem ez eszembe se jutott, főleg mert az időpont visszaigazolás emailben volt link h hol kell új matricát igényelni

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#210636) Qru válasza Vismajor01 (#210635) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha ügyesek és szerencséjük is van simán vissza tudják tenni a régit.

#nincsbennetarcsi

(#210637) rasotamas válasza Qru (#210634) üzenetére


rasotamas
veterán

Matrica eltávolító sprayből jó lehet más márka/termék is vagy kifejezetten ezt ajánlod?
Valami nem webshopos, hanem bemegyek a Tescoba vagy Praktikerbe jellegű.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#210638) Qru válasza rasotamas (#210637) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Más is jó, a hatóanyag 99% ugyanez ezekben . Obi vagy Praktikerben is van.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#210639) Szoszo94 válasza cappa72 (#210609) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nekem az új nyárigumik óta +1L ha nem taposom. Pedig 3bar-ra vannak fújva (adattábla szerint ennyire kell).

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#210640) BigBlackDog válasza rasotamas (#210637) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Sebbenzint megpróbálnám. 2 dl gyógyszertárban pár száz Huf.

(#210641) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#210640) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

+1 a Benzinre! :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#210642) #89309696 válasza Vismajor01 (#210635) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mi hőlégfúvóval szedtük le és ragasztottuk át a múltkor mikor kicseréltük a Kangoon.

(#210643) Reggie0 válasza Qru (#210636) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem mar masodszorra raktak at, de mar latszik rajta.

(#210644) focvis


focvis
veterán

Szűk 4 hónap után végre fenn a tetőspoiler [kép] , hamarosan becsszó megmosom az autót. Kicsit kell majd még állítani rajta, pár millimétert. (230-ig tesztelve, fogyi 7,8.)
Ja és a párás, hűvös időben megint megcsúszott a kuplung 6-ban. Kivettem a boxot, úgy provokálva sem csúszik meg.

A műszaki szeptember 30-ig érvényes, időben beleférek, van 3 feklampa. (átvigyem október 1-re? :F )

(#210645) Qru válasza focvis (#210644) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

230? Voltal a nemet M7-en? :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#210646) EQMontoya válasza focvis (#210644) üzenetére


EQMontoya
veterán

De minek muszakiztatni most? Imho kidobott penz. Meg fogjak hosszabbitani a veszhelyzetet tutira.

Same rules apply!

(#210647) tboldi válasza EQMontoya (#210646) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én január 22-e óta halogatom. :D

A WagonR viszont műszakizott, mert napi szinten jár Ausztriában.

[ Szerkesztve ]

(#210648) EQMontoya válasza tboldi (#210647) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lexuson nekem is lassan egy eve lejart. Pont nem zavar. :)

Same rules apply!

(#210649) dnelb válasza focvis (#210644) üzenetére


dnelb
veterán

nem tudom ez most manuális e vagy dsg, ha dsg utána kéne írni, ha meg manuális akkor kb 20-30e és úgyis kuplungcsere :D manual mk7be nagyon gyenge a kuplung, egyáltalán nem bírja a tuningot.

(#210650) grizlisandor válasza EQMontoya (#210646) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem tudom, talán szabálykövető magatartás megszokása miatt(normális időkben). :B
Én beleírnám a rendeletbe, hogy az okmány lejáratától számított 1 éven belül meg kell hosszabbítani a lejáró okmányokat; mivel 2 hullám között simán meg lehetne csináltatni!

Az autóm műszakilag rendben van/volt, nem kellett semmit csináltatni rá a műszakira tavaly, mondjuk minden tavasszal a szezont a szerelőnél kezdi az autó; meg ha hallok valami problémát, viszem is a szerelőhöz, hogy nézzen rá.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.