Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#210951) tboldi válasza stickermajom (#210948) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, pont ezért szoktam én is odaállni. Végül is ha anyum és/vagy apum velem van, akkor az család, nem? ;]

[ Szerkesztve ]

(#210952) Dluinet válasza stickermajom (#210948) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Így ez egy morális kérdés is, mennyire vagy toleráns a társadalom más tagjaival szemben.
Tehát a családi parkoló használatával, vagy tiszteletben tartásával a saját erkölcsiszintedet is felmérheted mindenféle konzekvencia nélkül.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#210953) #89309696 válasza stickermajom (#210947) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor Tesla mellett nem csókolgatom a kutyáimat. ;]

(#210954) #89309696 válasza hacki87 (#210941) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha átér akkor simán rárakom és megtankolok. Főleg ha el van borulva az agyam. A saját autómon se tudtam hol a tanksapka egyszer, felcsaptam a tetőre a csövet és megtöltöttem úgy. :D Bár az kisebb távolság úgy.

Benzinkút baromi sok van, szóval ha odaáll a villanyos átmegyek egy másikhoz. Viszont töltőhely marha kevés van, nekik ez tényleg sokkal rosszabb, mikor elfoglalják a belsőégésűekkel. Benzint lehet vinni kannában, ha elfoglalják a kutat, elektronokat nem tud vinni. Stb. Nekik ez tényleg rosszabbra jön ki, de ha ilyenen megy a cicaharc, akkor várhatjuk, hogy a bolygó megmeneküljön. :C

[ Szerkesztve ]

(#210955) Qru válasza #89309696 (#210954) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skordeban bezzeg jelolve van a muszerfalon, hogy melyik oldalon van a nyilas. :P

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#210956) #89309696 válasza Qru (#210955) üzenetére


#89309696
törölt tag

Vag jelöli nyilacskával, a Rönó nem. Ráadásul ha jól rém... várjá erről fotót kell keresnem.

Igen. A Kangoo balos, a Megane jobbos. Akkor azért nem tudtam sose. Gratulálok nekik. :D

(#210957) jozsi252 válasza Qru (#210936) üzenetére


jozsi252
veterán

Sok poszt alapján az jön le hogy annyi pénze van hogy nem tud mihez kezdeni így kitalálnak ilyen nyomorult dolgokat. Kezdve a NOOIL rendszám, akkor direkt beáll mint ez a ..... is, és még lehetne sorolni. Sok ilyen ember van, és 1-1 csoportot pont az ilyenek alapján ítélnek el. Ahogy olvasom ugyanúgy az is elítéli akinek elektromos van. Mármint hogy így beállt oda.

joamilestoné
Azt nem tudom pontosan hol készült, de a rendszám nem Magyar volt, azt már én szedtem ki mert nem szeretnék belőle problémát.

Dluinet
A célját elérte így van. Legalábbis ha az volt a cél hogy pár ezer ember előtt leégesse magát hogy mennyire eszetlen.

iPhone 13 Pro Max

(#210958) molnarpeter válasza Winne (#210920) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1.4 is volt henger lekapcsolós, ACT ill. COD néven futott (CPTA, CZEA motorkódok).

(#210959) Qru válasza #89309696 (#210956) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skodaban is ott a nyil, meg Bubiban is. Latszik mely autok keszulnek lamaknak. :D

#nincsbennetarcsi

(#210960) Qru válasza jozsi252 (#210957) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudod van az a mondas, hogy minden csoportban van legalabb egy hulye. Ha nincs, akkor te vagy az. :DDD

Na ott ok azok.

#nincsbennetarcsi

(#210961) Reggie0 válasza Dluinet (#210952) üzenetére


Reggie0
félisten

A csaladi parkolok nem hasznalata a kivetelezes es a tobbseg sanyargatasanak(szuk parkolohelyek) konzervalasaval jar. Az ilyenek ellen lazadni kell.

Amugy legfeljebb az egyedulallo arvaknak nincsen csaladjuk, mindenki mas csalados.

[ Szerkesztve ]

(#210962) molnarpeter válasza Qru (#210939) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kis hőterhelés miatt a dolgozó hengerek felől szerintem is bírnia kéne, nameg a hűtőfolyadék is próbálja egyenletesen tartani, de szintén kíváncsi leszek. Eddig a repedés gondok főleg akkor jelentkeztek, amikor túlmelegedett az adott öntvény, és/vagy nagy hőkülönbség alakult ki tartósan pl hideg víz beöntése miatt, zárva tartott szelepekkel talán a hengerben "dolgozó" levegő nem rendelkezik számottevő energia kapacitással... :F Bár ha már zárás mellett döntöttek, az időzítést is érdekes lenne tudni, azaz pl vajon kipufogógáz marad bent ilyenkor, vagy öblít friss levegővel és úgy kapcsolnak a himbák? :F

[ Szerkesztve ]

(#210963) #89309696 válasza Reggie0 (#210961) üzenetére


#89309696
törölt tag

Én simán beállok a családosba egyedül is, az egy az áruház kedvességéből létrehozott parkoló, semmi más. Illem esetleg lehetne, de hát én meg nem vagyok az egy bizonyos szinten. Bár itt kisvárosban a fele mindig üres, szóval nagyon nem számít. Meg úgy konkrétan az áruházak parkolójának fele üres, szóval akárki akárhogy beállhat ahogy tetszik neki, a bejárattól való távolság az ami változik, semmi más.

(#210964) Dluinet válasza Reggie0 (#210961) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Hofi után szabadon, nem a parkoló kicsi, az autók nagy.

Szabványt talán még a polski és a trabant idejében hozták.
De amikor látom, hogy az engedélyezési (engedélyező hatóság kapja) terven 5 szabvány méretű parkoló van, majd a kivitelezési terven, amit a kivitelező kap meg, azon már 6 szerepel ugyanazon a területen, akkor tudom, hogy nem a szabvánnyal van gond. Ezzel főleg társasházak mélygarázsának a tervein találkozom, amikor pénzt kérnek a vevőktől a parkolóhelyekért.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#210965) Qru válasza molnarpeter (#210962) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zarva az osszes szelep kavazi egy legrugokent mukodik olyankor mert a henger jar ugyanugy. Ja es friss levego van benne a konnyebb ujraindithatosag miatt.

#nincsbennetarcsi

(#210966) 6030D


6030D
Ármester

Nekünk volt olyan, hogy megálltunk az M3-on hajnalban egy Transittal a kútoszlop mellett a tök üres kúton, hogy igyunk egy kávét. Amikor bementünk, teljesen normális módon megkért a kutas, hogy vagy középre álljunk, vagy guruljunk hátrébb, hogy lássa a pisztolyokat. Volt olyan, hogy bejöttek így a shopba, és amíg megcsinálták a kávét, addig valaki tankolt takarásban kannába, és amikor elment a kocsi, akkor vették észre, hogy villog a fizetetlen lámpa. Lehetetlen bizonyítani, hogy aki odaáll, az összedolgozik, vagy sem, de a kutas fizeti, mert nem behajtható.

A gyerekes parkolót meg az fogja megérteni, aki rakott már be gyereket a hátsó ülésre bekötni és (!!) érdekli, hogy ne koccolja le a mellette lévő autót az ajtóval. Egy normál helyen mondjuk van 40 cm nyílás arra, hogy befűzzem a gyereket, mellé álljak, és a seggemmel ne toljam ki az ajtót, ha behajolok hozzá. Ezért szélesebb a parkoló. A roki is ilyen okból szélesebb.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#210967) Reggie0 válasza Dluinet (#210964) üzenetére


Reggie0
félisten

Ahogy a csalados parkolok kijelolese sem kotelezo egy szabvany szerint, ugy a parkolok meretenek novelese sem tilos. Csak a minimalis merete van meghatarozva, tehat a bevasarlokozpont kedveskedhetne mindenkinek is.

(#210968) Reggie0 válasza 6030D (#210966) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem kamu. A kutakat egyenkent le tudja zarni manualisan is.

(#210969) Dluinet válasza Reggie0 (#210967) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezért is járok az Aldiba

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#210970) MC Pite


MC Pite
veterán

621 olvasatlan hsz? Basszus :DDD

Farkas: Szopó... Mákod volt még.

ACT: Én is így tudom hogy az 1.4 140 és 150 lovasból is volt. 1.5 fentebbi ársáv mint a 3,5 (bár lehet már uldatelve lett).

Családos, rokkant parkoló: Sok a fasz mindenütt, így csodálatos kishazánkban a sok önző ember még ebben is konfliktust/lehetőséget lát, meg hogy neki is jár, mert egyedül van, de siet! Inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is.
Elvileg jó lenne, hogy picilánnyal nem kell átsétálnom a fél parkolón, hanem közel álhatunk meg, és normálisa ki/beemelhetem; de inkább messzire állok (ahol valószínű lesz hely) mert sok kretén ferdén beáll (egyedül) az ilyen családos helyekre.

Reggie0: Ha úgy írják ki, hogy parkoló kisgyerekeseknek, akkor jobb? :U
Aki nem ****, belátja, hogy szűk helyen nem a legfaszább a hordozót/gyereket a gyerekülésbe pakolni, hasznos ha teljesen kinyithatja az ember az ajtót ehhez. Nem húzza meg a hátát, nem b*ssza össze a mellette álló autót, nem harmadikra tudja bekötni félig behajolva a gyereket hanem elsőre.
És mit szeretnél, legyen x kicsi hely, 0,95x kicsi meg 5 családos, vagy 0,75x családos méretű?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#210971) Reggie0 válasza MC Pite (#210970) üzenetére


Reggie0
félisten

Semmit sem jo szuk helyen pakolni. Ezert kene nem szuk helyeket felfesteni.

(#210972) ZeroX92P válasza Reggie0 (#210971) üzenetére


ZeroX92P
tag

Hát ezt így kontextusból kiragadva lehetne vitatni mondjuk.... :D

(#210973) fant0mi válasza BigBlackDog (#210935) üzenetére


fant0mi
addikt

A vasuton mar regebb ota divik a henger lekapcsolgatas peldaul az MTU dizelmotoroknal. Aggodalomra semmi ok. :)

[ Szerkesztve ]

(#210974) molnarpeter válasza fant0mi (#210973) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sőt már ,a kétütemű Wartburg is csinálta. ;]

(#210975) Winne válasza diegho (#210932) üzenetére


Winne
nagyúr

Ez akkor fixen eldőlt, ennyit nem megyek városon kívül, maradt az 1.4/1.5. :K

A hengerekre is köszi a választ mindenkinek.

Új kérdés. Nem értek hozzá. Részecskeszűrő, kettőstömegű, koxolódás. Ezekkel mi van a tsi-knél?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#210976) ngaba


ngaba
aktív tag

Családi parkoló...
1. Nos, már 2 éves a lányom, de eddig még nem sikerült ilyenben parkolnom vele. Annál több jogosulatlannak látszó felhasználást láttam.
2. Az egy ódivatú megközelítés (sajnos), hogy mit nem illik / mi a bunkóság. A kérdés az, hogy mit büntetnek. (Ha olyan szigorúan néznék, mint a mozgáskorlátozott parkolót, akkor többször lenne hely ott is...)

(#210977) tboldi válasza Winne (#210975) üzenetére


tboldi
nagyúr

"Részecskeszűrő, kettőstömegű, koxolódás. Ezekkel mi van a tsi-knél?"

Mindhárom előfordulhat különböző kombinációkban. :DDD

(#210978) Winne válasza tboldi (#210977) üzenetére


Winne
nagyúr

Jól hangzik. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#210979) #89309696 válasza ngaba (#210976) üzenetére


#89309696
törölt tag

Csakhogy nem nézik szigorúan, mert nincs rá semmi szabály, tehát az áll oda aki akar. Ez megint olyan, mint köpködni a nagydízeleseket városban. Nincsen megtiltva, hogy azzal járjon. Még.
És Reggienek van igaza, az áruházak parkolói általában túlméretesek, sosincsenek tele, simán lehetne mindenkinek nagyméretű parkolója átfestés után.

(#210980) BigBlackDog válasza #89309696 (#210979) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"... az áruházak parkolói általában túlméretesek, sosincsenek tele, ..."

Mondjuk szokott lenni a karácsony nevű rendezvény az év vége felé. Az ezt megelőző egy héten ez nem feltétlenül igaz. Szóval szerintem abszolút indokolt a parkolóhelyek számossága. ;]

(#210981) focvis válasza Winne (#210975) üzenetére


focvis
veterán

Részecskeszűrő csak kb. 2018-tól van, OPF néven fut. Minden van - DMF, kox - de nem ad okot különös aggodalomra.

(#210982) 6030D válasza BigBlackDog (#210980) üzenetére


6030D
Ármester

Meg ugye nem azért fogok a Tescoba menni, mert ott 300 üres hely van, ha szerintem az Aldi/Lidl jobb, ott viszont délután már keresgélős. Nem baj, reméljük egyszer mindenkinek lesz gyereke, és majd átérzi. Vagy vesz Teslát vagy kombi204 Mercit, és a csomagtartó felől köti be őket.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#210983) Qru válasza focvis (#210981) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kettős befecskendezéses TSI-ben nincs kokszolódás csak a pontosság kedvéért. :R

#nincsbennetarcsi

(#210984) CactuS válasza #89309696 (#210979) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Bocs, de nem, ez nem olyan, mint a nagy dízel városban, ez szimpla bunkóság, még vidéken is, ahol üres a parkoló. Mert ha üres, akkor kb. 5 méterrel arrébb van sima parkoló is. :F

Nekem pl. eszembe nem jutott beállni a gyerkőcök előtt sem egy ilyen parkolóba, de akkor sem teszem, ha nincsenek velem, pedig ott a két gyerekülés az autóban mindig. Tudom milyen sz*pás egy mélygarázsban betenni két gyereket az autóba, ezért nem akarok kicseszni azokkal, akik gyerekkel jönnek.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#210985) szabonagyur válasza CactuS (#210984) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez a parkolás amúgy mindenhol érzékeny kérdés.

Cégnél direkt kialakítottak parkolókat a felső vezetőknek, akik nem állnak oda (nem szívesen), mert a dolgozók így is morognak, hogy miért kellett.

Így lett kb 20-30 db üres parkoló a bejáratnál ami üresen áll :DDD

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#210986) CactuS válasza szabonagyur (#210985) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez jó. :D Hasonló volt, amikor a Paksi Atomerőmű vett egy halom autót (még az opeles korszakban) és azzal együtt egy csomó rendszámot (PAE kezdetűeket), na kb. 1 hónap múlva a vezetőség már morgott, hogy nekik nem jó az egyedi rendszámos autó, mert megismerik az autóikat mindenhol (értsd, nehezebb volt munkaidőben félrelépni, mert messziről ki lehetett szúrni a céges autót a rendszám miatt :DDD).

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#210987) szabonagyur válasza CactuS (#210986) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt is megy a céges rendszám miatt a morgás... mert ugye ha előznek (még akár szabályosan is) akkor is megy a dudálás, stb. hogy bezzeg a cégessel lehet ilyet is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#210988) ngaba válasza #89309696 (#210979) üzenetére


ngaba
aktív tag

Nem értek egyet. Ne kelljen már az élet minden területét beszabályozni + büntetéssel nyomatékosítani ahhoz, hogy normálisan viselkedjen az ember. ("Kérem, ne tüsszentsen a paradicsomra.")

A többi parkolóhely keskenységéből szerintem nem következik, hogy akárki beállhat a családiba. Ugyanúgy, ahogy a rokkantba sem.

(#210989) Qru válasza 6030D (#210966) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy az orkok lakta megyékben ezért dívik, hogy előbb fizetsz aztán tankolhatsz.

#nincsbennetarcsi

(#210990) Pttypang válasza ngaba (#210988) üzenetére


Pttypang
veterán

Magyarorszagon a szabalyok csak jotanacsok, ha van aki betartassa, akkor mar tortenik is valami. Nem csak a kreszben, hanem altalanosan ez a mentalitas. :N

Everybody lies.

(#210991) Qru válasza MC Pite (#210970) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+1 én is inkább minél messzebb próbálok meg leparkolni a sok fakezűtől.

#nincsbennetarcsi

(#210992) Pttypang válasza #89309696 (#210956) üzenetére


Pttypang
veterán

A kis kut jelen ami az uzemanyagszintjelzon van, elvileg azon az oldalon van a pisztoly, amerre a tanksapka van.
Valamelyik auton, peugeot-nal talan pont nem igy volt, de a legtobbnel eddig stimmelt.

Everybody lies.

(#210993) Szada85 válasza szabonagyur (#210985) üzenetére


Szada85
aktív tag

Meg tudom érteni, a németországi föhadiszálláson a CEO és az igazgatótanácsnak a föépület földszintjén (közvetlen utcafront) van a "VIP Parkoló", és picit borzolja azért a hangulatot, hogy míg gyárbezárások, meg pár tízezer ember kirúgása zajlik éppen, addig ök reggelente bejampiznak az RS7 (CEO), GLC53AMG, Macan Turbo-val.
Multi persze, nincs min csodálkozni. :)

(#210994) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Hát erről nem tudom mit gondoljak. Eleve, ha kint volt a mentő, akkor miért nem azzal mentek be a kórházba. Aztán azt mondja az apja, hogy hátranézett és azért történt a baleset, de az animáción meg nem igán ez látszik. :F

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#210995) cappa72 válasza ngaba (#210988) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az egymásra figyelés nem megy mindenkinek.
A családos parkolóra asszem' nincs vonatkozó szabály.
Én mpéldául nem állok oda, ha nem gyerekkel megyek (holott ott van a matrica az autó hátulján), inkább jó messzire, ahol kevés az autó.
Ha meg nincs ott hely és gyerekkel vagyok, akkor meg megint inkább minél távolabb állok.
Úgyis sokat ülök, rámfér egy kis testmozgás (lassan +15kg a versenysúlyomhoz képest :D )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#210996) Qru válasza szabonagyur (#210985) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk nincs ilyen gond, mindenkinek fix helye van és csak oda állhat be.

#nincsbennetarcsi

(#210997) Doki16 válasza CactuS (#210994) üzenetére


Doki16
addikt

A helyszínelő rendőr mesélt új dolgokat kollégámnak. A helyszínen lévő adatokból arra jutottak, hogy kb. 160-al ment, az óra 140-nél akadt ki. Talán egy kicsit lassítottak csak. Az animáció hülyeség azt mondta, két keréken csúszva szált bele az oszlopba. A másik kettő már a levegőben volt. 5-en ültek a kocsiban, abból 2(4)-en meghaltak és hárman már otthon vannak. A baleset oka egyértelműen a gyorshajtás és ebből kifolyólag a kocsi irányításának elvesztése. Nagyon szomorú dolog, sajnos rosszul döntött a sofőr, de ezen már nem lehet változtatni. A kismama azonnal életét veszettet már a becsapódás után, pont nála szakadt ketté az autó. Rendőrség szavaival élve élettel nem összeegyeztethető sérülései voltak.

Ebben a kanyarban történt: [link] A megállni tilos tábla utáni oszlopot vitte ki. Csak annyit erről a kanyarról, hogy már a hatvan is sok néha kevésbé jó gumival, mert pont íven van benne egy hupli.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#210998) fant0mi válasza Pttypang (#210992) üzenetére


fant0mi
addikt

Kőszegen láttam egy ilyen tankolózsenit.
Beáll egy balos nyílású autóval egy jobbos kútfejre. Tanakodik, ez így nem lesz jó. Fogja magát, áttolat irányváltás nélkül (tehát rükvercben leírt egy félkört) a kútoszlop másik felére (ahova én szandékoztam beállni a balos kocsimmal, csak megvártam távolból mit manőverezik). Vakarja a fejét, így sem lett jobb semmivel.
Fcuk logic.

(#210999) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Közvetve kapcsolódik a témához, de mikor izmozás van autósok között, csak ilyennel ne fusson össze senki
[link]

2x Ryzen 5 3600 # 2x Sapphire RX 570 8GB # 2x G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3600Mhz # KINGSTON 500GB NV1 M.2 PCIe M.2 3,500MB/s read, 2,100MB/s write,

(#211000) tboldi válasza Pttypang (#210992) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hondánál sem.

Amúgy nem törvényszerű, de általában attól függ, a származási országban melyik oldalon vezetnek, és ahhoz képest az ellenkező oldalon van a legtöbb esetben. Így a japánokon, koreaiakon baloldalt, az európaiakon meg jobboldalt szokott lenni.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.