Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170501) Tsebacsi válasza CactuS (#170495) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Teljesen igazad van, arról a két autóról van koppintva :K :D

Azért néz bele, mert reflex, örülök is neki, sokakban nincs ez meg...

A mustang KÉNE, NAGYON! :O

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#170502) CactuS válasza Qru (#170500) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Régebbi szériánál ugye a hátsó merev hív bántóan buta tud lenni, ezek a mostaniak már tényleg teljesen komfortosak. Én mondjuk annyira nem éreztem nyomatékszegénynek, főleg európai szemmel nézve és 200-ig pláne nem érezted, hogy bármennyire is nehezére esne elérni ezt a sebességet (Stinger v6nál pl: olyan 180 felett már érezhető volt egy "beesés"). Vmax-ot sosem próbáltuk ki, ahhoz 1 hétnél többet kéne eltölteni egy ilyen autóval. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170503) Qru válasza CactuS (#170502) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak utasként ültem benne, 330 fölé lett húzva kicsivel (pontos számra nem emlékszem, 336 rémlik). Jól megy egyenesben, kanyarodni viszont nem lehet vele. Amúgy az ESP elég hülye biztos benne azt mondja a tulaj. Egy E38 750i-t váltott (azt egy gyűjtő vette meg, mert tényleg patika állapotban volt) én biztos nem cseréltem volna le, pedig tudod hogy nem bukom a BMW-kre.

#nincsbennetarcsi

(#170504) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Autos kep.
[link]

Nagyon le kellene mas mosni.

I humbly and respectfully decline™

(#170505) cappa72 válasza CactuS (#170499) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mivel jön a nyári turista szezon, tuti felmegy legalább arra a szintre. De inkább fölé. Valahogy be kell hozni az elmaradt profitot.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#170506) Dluinet válasza Magnum_ (#170504) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Helyedben ilyen koszos autóval nem mutatkoznék.

;]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#170507) parandroid válasza CactuS (#170496) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A szűk, és túlzsúfolt európai kisvároskáknak pont egy Ford Explorerre van szükségük, tényleg. :U Jó kis gyereket oviba hordós autó lesz ez is a szegénynegyedekben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#170508) Tsebacsi válasza Magnum_ (#170504) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a rakpart rész bal oldalon piran fele menet? A fehér épület meg a Histrion szálló nem?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#170509) tboldi válasza anorche1 (#170494) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én minden olajcserénél, azaz félévente, ami 3-4000 km-t jelent. Tavaly novemberben vettem, úgyhogy még csak egyszer tisztítottam. :D

(#170510) CactuS válasza parandroid (#170507) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ne légy gonosz, vidéken is vannak óvodák. ;]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170511) kisza25 válasza CactuS (#170510) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

holnap csinálok képet a vidéki ovijáratos autókról ;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#170512) cappa72 válasza CactuS (#170510) üzenetére


cappa72
nagyúr

Falun viszont jellemzően a Tolsz-Wagen az ovijárat. ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#170513) MasterMark


MasterMark
titán

Kaptam egy levelet a rendőrségtől, hogy tegyek vallomást egy szabálysértési eljárásban. Azt írják 8 napon belül írásban is lehet.

Azt elfelejtették, hogy ez hova és milyen módon kellene elküldeni.

Megkerestem ezt a törvényt amire hivatkozik:

62/A. § * (1) A bíróság, a szabálysértési hatóság engedélyezheti, hogy a tanú a szóbeli meghallgatását követően vagy helyette írásban tegyen vallomást. Ebben az esetben a tanú a vallomását saját kezűleg leírja és aláírja. Az írásbeli tanúvallomás megtétele nem zárja ki, hogy utóbb a tanút a meghallgatása céljából a bíróság, a szabálysértési hatóság idézze. *

(2) Ha a tanú szóbeli meghallgatás nélkül vagy a szóbeli meghallgatást követően írásban tesz vallomást, az írásbeli vallomásból ki kell tűnnie, hogy a tanú a vallomást a vallomástétel akadályainak, valamint a hamis tanúzás következményeinek ismeretében tette meg. Erre a tanút az írásbeli vallomás megtételének engedélyezésével egyidejűleg, a vallomástétel akadályainak és a hamis tanúzás következményeinek ismertetésével figyelmeztetni kell.

* A veszélyhelyzet ideje alatt eltérő rendelkezéseket kell alkalmazni. Lásd: 85/2020. (IV. 5.) Korm. rendelet 12. § (1).

Ebből se derül ki, hogy mit kéne csináljak.

Egyáltalán miért kell ezt kézzel írni? :F

Egyébként melyik az a törvény amire hivatkozhatok, hogy nem kell vallomást tennem családtagra?

szerk.: Megkerestem a csillagzott rendeletet is:

12. § (1) A bíróság, a szabálysértési hatóság és az előkészítő eljárást lefolytató szerv személyes jelenléttel járó eljárási cselekményt kizárólag telekommunikációs eszköz útján végezhet, ha annak technikai és műszaki feltételei adottak, továbbá a tanú meghallgatásának szükségessége vagy az eljárás alá vont személy meghallgatás vagy tárgyalás tartása iránti kérelme esetén a Szabstv. 62/A. §-ának előírásainak figyelembevételével írásbeli vallomástételt engedélyezhet.

(2) Az (1) bekezdésben foglalt esetben a telekommunikációs eszköz alkalmazására a Szabs. tv. 126/B. §-ában foglalt szabályok az irányadók azzal, hogy telekommunikációs eszköz használata esetén az elkülönített helyszín között az összeköttetés közvetlenségét és kölcsönösségét hangfelvétel továbbítása is biztosíthatja.

Ez még érvényes?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#170514) kisza25 válasza cappa72 (#170512) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ahol lakom ez is inkább falu, mint város, de inkább bontó szökevényekkel, de autóval hozzák a gyereket, mint gyalog.
Én gyalog viszem, de 170 méterre van az ovi :D (nyári lak)
Mondjuk télen messzebbről hozom, de az is normál 2km, de kerülővel megyek, hogy bemelegedjen az autó, úgy 4km oda, majd 2km haza. Eszembe nem jutna gyalog, vagy bicajjal menni, mondjuk ennek több oka van (a 2km nem lenne messze, de nincs járda) a 4km meg már nincs annyira közel.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#170515) Qru válasza MasterMark (#170513) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyébként melyik az a törvény amire hivatkozhatok, hogy nem kell vallomást tennem családtagra?

1999. évi LXIX. törvény a szabálysértésekről 57. § (1).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#170516) sid87


sid87
senior tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék tőletek.

Egy rossz kiállásnál leért a kocsi alja egy szegélyre, és lehozta az anyagot az oldalának aljáról. Ez mennyire probléma? Érdemes javítani? Én tudom esetleg pótolni valahogy? Nem tudom sajnos a megnevezését annak.

https://photos.app.goo.gl/EwZ5stHCsJnAcmzv9

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#170517) Magnum_ válasza MasterMark (#170513) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Azt elfelejtették, hogy ez hova és milyen módon kellene elküldeni.

Postan, oda, ahonnan jott, vagy ugyfelkapuddal epapiron keresztul.

I humbly and respectfully decline™

(#170518) Jorus


Jorus
nagyúr

Robogós langyi fiú büntetőfékezése megvolt? :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#170519) CactuS válasza Jorus (#170518) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ahogy nézem, jött volna a keménykedés még, csak észrevette a kamerát.

Azt nem tudom, hogy mennyire fázik, de az tuti, hogy elég hülye, ha motoron ülve egy autóval kikezd. Egyik kedvencem külföldről, hasonló témában: [link]

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170520) MasterMark válasza Magnum_ (#170517) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi. Nagyon rá vannak függve erre, hogy kézzel írjam meg. Utána szkenneljem be, és epapíron ha elküldöm, az megfelelő lesz nekik?

Switch Tax

(#170521) stickermajom válasza CactuS (#170519) üzenetére


stickermajom
addikt

Nagyon tetszik, ahogy előbb az autó sérülését nézi meg a földön fekvő motoros helyett. :D

(#170522) CactuS válasza stickermajom (#170521) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jaja, nem izgul rajta túl sokat. :DDD A motorost azért megkérdezném a felépülése után, hogy megérte-e, illetve azt, hogy a jövőben is tervez-e büntetőfékezéses oktatást.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#170523) Ádám16 válasza CactuS (#170519) üzenetére


Ádám16
addikt

Parasztnak érzem magam, de “büszke” vagyok az autósra. Menjenek az anyjukba ezek a büntetőfékezős trógerek. Az R8-ba is belepukkantam volna “véletlen“.

(#170524) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Igen, mert elektronikus ugyintezesre kotelezettek, Te nem, DE valaszthatod azt.

En sokat levelezek rendorseggel, nagyon ertik az elektronikus ugyintezest, mindig irjak, hogy egyszeru email is eleg, es ha megismerik a mail cimem, akkor azon keresnek :DDD
Tolem is postan kerNEK, de tokom se postazik.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#170525) Tsebacsi válasza CactuS (#170522) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Újra fel fogom tenni a kamerát az autóra, legalább látjátok milyen huligánul vezetek :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#170526) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#170525) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Olajfogyi hogy áll? Csipegeti? :DDD

(#170527) -v- válasza Jorus (#170518) üzenetére


-v-
addikt

Mi a fasz baj van ezekkel a büntetőfékezgetős gyökerekkel?

[ Szerkesztve ]

(#170528) Tsebacsi válasza BigBlackDog (#170526) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Majd megnézem, még van 3-400km :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#170529) EQMontoya válasza Tsebacsi (#170528) üzenetére


EQMontoya
veterán

Arra csak eleg egy liter.

Same rules apply!

(#170530) parandroid válasza CactuS (#170510) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A ‘gazdagságot’ (hirtelen jött pénzt, amiért nem kellett megdolgozni) mindig az mutatja a legjobban ha az elérhető legdrágább, és a célnak leginkább meg nem felelő járművet választod. Szóval vidéken valami nagyon peres gumis amg merci lesz a menő.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#170531) -v- válasza CactuS (#170519) üzenetére


-v-
addikt

Meg se kell állni, minek ;] [link] :C

(#170532) -v- válasza parandroid (#170530) üzenetére


-v-
addikt

‘gazdagságot’ (hirtelen jött pénzt, amiért nem kellett megdolgozni)

Én ismerem a hirtelen ment pénz fogalmát: amiért geci keményen megdolgoztál de másnap huss :C

[ Szerkesztve ]

(#170533) hacki87 válasza kisza25 (#170514) üzenetére


hacki87
senior tag

Volt kollégám télen nyáron esőben hóban bringával vitte a gyereket oviba és jött dolgozni. Az is igaz, hogy nem volt jogsija. De amúgy úgy volt vele, hogy egyedül nem is tudná fenntartani.
Más: mivel az elmúlt 2-3 nap fogyasztási adata szimpatikus volt számomra ezért megosztom :DDD 6.8l/100km Szigethalom Csepel távon.

Tse: bogarka már megkapta az 1000km teszt periódust, jelenleg nem fogy vagy nem számottevő az olaj.
Víz is beállt egy szintre miután 3 v 4 víz cső ki lett cserélve.
A fagyi fix 9.4l/100km.

(#170534) tboldi válasza hacki87 (#170533) üzenetére


tboldi
nagyúr

100 km-enként 9,4 L fagyi nem is lenne rossz. Garantált agyfagyás. :D

(#170535) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!Olyan szakit keresnék aki fel tudna újitani egy 90-es Mazda benzintankját.Vagy esetleg olyan nincs aki gyárt újat a régi alapján?

(#170536) hacki87 válasza tboldi (#170534) üzenetére


hacki87
senior tag

T9 rost fost... :DD :DDD
Sokkot kapott a 9.4től.

(#170537) fant0mi válasza tboldi (#170534) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem mindegy, hogy uzemanyagbol vagy kenoanyagbol. :)

(#170538) molnarpeter válasza psion2101 (#170535) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bontottan használhatót keresnék, utána oldtimer perfekt féle szett, és örök.

(#170539) AMD Power válasza Jorus (#170518) üzenetére


AMD Power
titán

Láttam... itt volt nálunk a 3-ban ahogy kiérsz Csillaghegyről. Biztos valami újgazdag kis sutyi volt. :U

Ádám16 Amugy igen! :C

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#170540) molnarpeter válasza sid87 (#170516) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kéne kicsi ecset, alapozó, rücsi, és fehér fedő réteg. Előtte a körülötte lévő alvázvédőt finoman meg lehetne kapirgálni, hogy ahol laza, lejöjjön (legjobb lenne valami műanyaggal).

(#170541) tboldi válasza fant0mi (#170537) üzenetére


tboldi
nagyúr

Inkább üzemanyag... A sofőrnek.🍦🍨🥶

[ Szerkesztve ]

(#170542) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Vajon ez mennyire valós vagy csak valaki ezen gyakorolta a KM beírásokat?

17 eredetvizsga van a rendszerben 2006 óta, 2001-s autó akkor ha mondjuk még volt legalább 3 neki és volt mondjuk bank - ügyfél közötti váltogatások még ki is jön a matek.... :D




Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#170543) psion2101 válasza molnarpeter (#170538) üzenetére


psion2101
tag

Sajnos bontottan nincs hozzá,mert ez eléggé ritka kiadás.Mi ez az oldtimer perfekt dolog?

(#170544) molnarpeter válasza psion2101 (#170543) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] ha drága, akkor le kell szedni és rögtönözni (homok, aztán réz/epoxi, és megfelelő anyaggal kezelni az egészet). SOS megoldásként epoxi jó lehet, de akkor megint ki fog lyukadni.

[ Szerkesztve ]

(#170545) kisza25 válasza hacki87 (#170533) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Volt idő mikor én is biciklivel mentem télen nyáron dolgozni (1995-2001-ig), aztán vettem autót, azóta a budira is;]
Amúgy itt pihen a kicsike, majd egyszer rácsavarodok megint, régen minden este tekertem egy 10km- kishegyen át (140 méter magas dombocska Blelle mögött)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#170546) kisza25 válasza kisza25 (#170545) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ez akart lenni [kép][kép]
Az meg kishegy amit berakott a linkbe :P
szabonagyurelírások :N

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#170547) szabonagyur válasza kisza25 (#170546) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az eredetvizsga a 17 az tuti nem elírás, azokról ugye kép is van a rendszerben.

Meg néztem a fotókat is, sok helyen gyűjtás sem volt ráadva és úgy fotózták a km órát :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#170548) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

(#170549) barnam_ válasza MunezXBK (#170548) üzenetére


barnam_
nagyúr

A németem még mindig nagyon kevés, ezért csak tippelek :D Kék zóna lesz egész Stuttgart?

(#170550) fant0mi válasza MunezXBK (#170548) üzenetére


fant0mi
addikt

Kiveve busz, kiveve kenyeresauto, ...?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.